Novi selektor reprezentacije BiH

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
calcio
Postovi: 11610
Pridružen/a: 28 apr 2008, 18:04
Lokacija: Llanfair­pwllgwyn­gyllgo­gery­chwyrn­drobwll­llanty­silio­gogo­goch
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la calcio » 17 nov 2017, 23:26

Ne znas zasto su neki zapeli za stranca selektora. To bi nas unistilo, taman bi neki strani selektor pratio premijer ligu i mlade reprezentacije i razmisljao o dugorocnom uspjehu. Mi smo pred smjenom generacije, za par godina bi mogli ostati bez bitnih karika i vec sada moramo razmisljati o tome. Osim je bas prije neki dan govorio o tome da bi potencirao mlade igrace i igrace iz premijer lige koji imaju potencijal. Ima tu dobrih igraca kao sto su Duljevic, ali na zalost kod nas ce prije dobiti sansu neko iz njemacke trece lige nego neko iz PL. Osim zna prepoznati potencijal, sto je vec dokazao mnogo puta. I zbog toga sam za njega.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61404
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Virtu4l » 17 nov 2017, 23:31

hurem je napisao/la:Mesa nikakav respekt ne zasluzuje (a sjecam se kako.su ga sveznajuci virto, slevinkelavra i drugi branili nakon prve i desete utakmice)
Nije tačno. Baždarević nikad nije bio moj favorit za selektora, među prvima sam pisao o njegovom 'laktanju', tj. očajničkom nametanju, o sramnom potezu u Kalamati, ako se dobro sjećam ismijavao sam njegov Polar Team System koji su forumaši dočekali kao revoluciju u fudbalu, itd, itd...

Sad ne znam jesam li ga branio, možda jesam kao što branim svakog selektora, od Blaževića, Markovića, pa do Sušića, itd... čisto jer su neki od njih imali rezultate i nisu zaslužili uvrede, a nekima je možda bilo potrebno i vremena da vidimo šta znaju odnosno ne znaju. Za Kodru već sad znamo da ne zna.

Ti, a i svi vi koji Kodru vidite kao idealno rješenje za selektora - nemate pojma o fudbalu. Citiraćemo se za par godina naravno, kao i uvijek. I da, za vas sam sveznajući jer se vodite predrasudama i ličnim osjećajima, a ne realnim razmišljanjem.
Zadnja izmjena: Virtu4l, dana/u 17 nov 2017, 23:31, ukupno mijenjano 1 put.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
uNbx
Postovi: 7027
Pridružen/a: 13 jul 2014, 17:32
Lokacija: Anestezija
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la uNbx » 17 nov 2017, 23:31

Duranti je napisao/la:
Virtu4l je napisao/la:
Duranti je napisao/la:Po kojoj referenci se osim gura među ove trenere kandidate
Kažu da ima više trofeja nego svi prethodnici skupa.
dobro
:urnebes:
jedan devet čet'ri šest
željkan vazda mačić čest

Anoniman
Postovi: 1228
Pridružen/a: 10 nov 2011, 18:24
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Anoniman » 17 nov 2017, 23:39

Izmedju Amara i Kodre - Kodro..
Izmedju Amara i Bazdarevica - Bazdarevic.
Izmedju Bazdarevica i Kodre - Kodro..
Mislim da ce on biti novi selektor,jer za "vece"od njeg savez neda love...
Ove prijateljske ce popraviti budzet,ne znam kad je izvlacenje grupa za Ep i to se ceka vjerovatno...
Meni je rano jos da Amar bude selektor i ovako jadne repke,mislim da se tu on ne bi snasao ali dosla bi mu
funkcija kao odskocna daska-na to se i ide..
Mada,bez obzira ko god da bude selektor- mi nemamo plan buducnosti,jednostavno hajmo na Ep ili Sp poslije sta se desi...
I obicno ne idemo nigdje,smjena selektora...
Kljuc je sto vise skauta po nasoj ligi,a tako i vani,ovima u mladima dati sansu,dokazane u A tim prebaciti...
Al za ovo nijedan selektor nema vremena,bitno je jesi li dosao u baraz ? nisi? ,dovidjenja...

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61404
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Virtu4l » 17 nov 2017, 23:40

Nama treba selektor koji ima viziju sličnu kao Safet Sušić (napadačku), samo da je malo manje tvrdoglav. Naše šanse u kvalifikacijama su uglavnom u tzv. malim utakmicama, a Sušić i Blažević su takvima trpali nemilice. Takav fudbal nam se obije o glavu protiv velikih, ali nismo mi Grčka pa da možemo igrati taj odvratni fudbal koji može ugroziti velike selekcije. Na kraju krajeva, čitav svijet je pričao o našem atraktivnom i ofanzivnom fudbalu, to je sasvim dovoljno, i nešto što smo definitivno izgubili dolaskom Baždarevića, a počelo je kada je Sušić pomislio da je Guardiola i zbog toga je dobio otkaz.

To su parametri kojima se trebaju voditi oni koji biraju selektora. Nažalost, ne vode se tim parametrima nego su napravili cirkus kao i od svakog izbora 'nečega' u ovoj zemlji. Bitne su veze, vezice, lobiranje, nacionalni ključ, kvote, a ne kvalitet i rezultat.
Evribadi sej Željo
Željoooo

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la dubrovnik » 17 nov 2017, 23:44

calcio je napisao/la:Ne znas zasto su neki zapeli za stranca selektora. To bi nas unistilo, taman bi neki strani selektor pratio premijer ligu i mlade reprezentacije i razmisljao o dugorocnom uspjehu. Mi smo pred smjenom generacije, za par godina bi mogli ostati bez bitnih karika i vec sada moramo razmisljati o tome. Osim je bas prije neki dan govorio o tome da bi potencirao mlade igrace i igrace iz premijer lige koji imaju potencijal. Ima tu dobrih igraca kao sto su Duljevic, ali na zalost kod nas ce prije dobiti sansu neko iz njemacke trece lige nego neko iz PL. Osim zna prepoznati potencijal, sto je vec dokazao mnogo puta. I zbog toga sam za njega.
Da rad sa Osimom ce privuci ove mladice iz U21 da ne promjene SD i ostanu vjerni BiH dresu. Pa sigurno je to privlacnije nego da te trenira Prosinecki ili Kodro.
Pogotovu ovim iz Hercegovine.

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37553
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la tuzlak1987 » 17 nov 2017, 23:46

Virtu4l je napisao/la:Nikako da shvatite da sa Kodrom ništa ne dobijamo, već samo nastavljamo niz i ostajemo u kolotečini u kojoj se trenutno nalazimo. Nama treba promjena, a ne nastavak niza šablonskih kvazistručnjaka koji dolaze na mjesto selektora jer su nekad bili dobri igrači.

Kodro nije promjena! Promjena su Vinko, Amar i ostali treneri kakve ranije nismo imali, a koji imaju neku svoju harizmu. Postali smo klasična iznadprosječna reprezentacija i treba nam nešto što će nas razdrmati dok još imamo WC igrače.
Ako stave Amara idemo najmanje u polufinale Eura, samo ga treba staviti i to je. :urnebes:

Avatar
samoposteno
Postovi: 5985
Pridružen/a: 12 nov 2012, 19:03
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la samoposteno » 17 nov 2017, 23:48

Ja bi da svi iz saveza predloze svoje djete za selektora i da se glasa ko bude naj ruzniji taj ce bit selektor :D

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61404
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Virtu4l » 17 nov 2017, 23:49

Gdje su ovi momci bili ranije, znanje zrači iz njih, a tek duhovitost :bow:
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37553
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la tuzlak1987 » 17 nov 2017, 23:53

Promjena je Matjaz Kek npr.

Ali posto nasi ne traze takve onda je Kodro i bez 2 oka bolje rjesenje od Osima i Marinovica.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61404
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Virtu4l » 17 nov 2017, 23:56

Definitivno, provjeren stručnjak, otjeran iz Premijer lige koju su ova dvojica prekucavali sa pola snage, a Vinko i u U21 selekciji pokazuje o kakvoj klasi je riječ. Trenutno sa najjačim timom strašne druge lige Švicarske već zaostaje četiri boda i ima utakmicu više.

Naravno, oba posla mu je završio brat koji je menadžer a sin potencijalni reprezentativac.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Pantelija
Postovi: 12870
Pridružen/a: 25 maj 2015, 09:36
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Pantelija » 17 nov 2017, 23:58

Virtu4l je napisao/la:Definitivno, provjeren stručnjak, otjeran iz Premijer lige koju su ova dvojica prekucavali sa pola snage, a Vinko i u U21 selekciji pokazuje o kakvoj klasi je riječ. Trenutno sa najjačim timom strašne druge lige Švicarske već zaostaje četiri boda i ima utakmicu više.

Naravno, oba posla mu je završio brat koji je menadžer a sin potencijalni reprezentativac.
i osimu je titule zavsavao zujo a kasnije i babuka, kao sto mu zavrsava i mjesto selektora i ugodnih 300 000 eura (samo plate, pa onda talovi i menadzeri :ljepota: )
Zivio sam zivot, Bog sto mi je dao
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli

Avatar
uNbx
Postovi: 7027
Pridružen/a: 13 jul 2014, 17:32
Lokacija: Anestezija
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la uNbx » 18 nov 2017, 00:00

Ja bih također volio Vinka na selektorskoj poziciji. Ne dopada mi se njegova igra, ali je brutalno efikasna. Nije suviše mekan u nastupu kao Meho, a isto tako ne izgleda i ne ponaša se ko zadnji gorštak kao Amar.
jedan devet čet'ri šest
željkan vazda mačić čest

Avatar
samoposteno
Postovi: 5985
Pridružen/a: 12 nov 2012, 19:03
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la samoposteno » 18 nov 2017, 00:01

Pantelija je napisao/la:
Virtu4l je napisao/la:Definitivno, provjeren stručnjak, otjeran iz Premijer lige koju su ova dvojica prekucavali sa pola snage, a Vinko i u U21 selekciji pokazuje o kakvoj klasi je riječ. Trenutno sa najjačim timom strašne druge lige Švicarske već zaostaje četiri boda i ima utakmicu više.

Naravno, oba posla mu je završio brat koji je menadžer a sin potencijalni reprezentativac.
i osimu je titule zavsavao zujo a kasnije i babuka, kao sto mu zavrsava i mjesto selektora i ugodnih 300 000 eura (samo plate, pa onda talovi i menadzeri :ljepota: )
:kafa: :salut:

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61404
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Virtu4l » 18 nov 2017, 00:02

Na stranu to što je u Premijer ligi imao dream team i jednu od najboljih ekipa ikada u našoj ligi sa Duljevićem i Cimirotom, pa je otjeran kada je bio na poziciji koja ne vodi ni u Evropu.

Onda dođe neki levat Uščuplić i uzme titulu.

Toliko o Kodri stručnjaku.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Pantelija
Postovi: 12870
Pridružen/a: 25 maj 2015, 09:36
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Pantelija » 18 nov 2017, 00:03

cekaj, je li osim prvo odjavio se sa "godisnjeg"?
Zivio sam zivot, Bog sto mi je dao
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli

babino
Postovi: 7197
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la babino » 18 nov 2017, 00:04

ovom crnogorcu ili neko placa za ovo ili je lik toliki nehljeb da mu je mrsko izaci iz kuce.
njemu je zivotni smisao dobiti diskusiju na forumu.
Evo vec sada najavljuje kako ce kao opet za godinu-dvije citirati mnoge i posamarati ih...al shvati lik je toliki majstor da zna kako bi meho odradio kvale i kako bi unistio repku..on to ZNA covjece.
smije mu se 90% foruma ali ne posustaje.
Izadji covjece malo iz kuce, ima svijeta i mimo foruma, prosetaj, uz pice s nekim razbaci malo o sportu, idi yebi sta, olaksaj se malo...
al jok, ja cu vas citirati :bow:

Avatar
samoposteno
Postovi: 5985
Pridružen/a: 12 nov 2012, 19:03
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la samoposteno » 18 nov 2017, 00:07

Virtu4l je napisao/la:Na stranu to što je u Premijer ligi imao dream team i jednu od najboljih ekipa ikada u našoj ligi sa Duljevićem i Cimirotom, pa je otjeran kada je bio na poziciji koja ne vodi ni u Evropu.

Onda dođe neki levat Uščuplić i uzme titulu.

Toliko o Kodri stručnjaku.
Sta je tebi u zivotu uradio Meho pa ga toliko pljujes kad su sansu dobijali polovnjaci Pape, Curan i ostali koji su prosli kroz repku pa neka proba i Kodro pa da vidimo ja mislim da nemoze bit losiji od predhodnika

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37553
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la tuzlak1987 » 18 nov 2017, 00:09

Virtu4l je napisao/la:Definitivno, provjeren stručnjak, otjeran iz Premijer lige koju su ova dvojica prekucavali sa pola snage, a Vinko i u U21 selekciji pokazuje o kakvoj klasi je riječ. Trenutno sa najjačim timom strašne druge lige Švicarske već zaostaje četiri boda i ima utakmicu više.

Naravno, oba posla mu je završio brat koji je menadžer a sin potencijalni reprezentativac.
Po cemu su to oni najjaci tim, mozda jesu po TM medju 3 najskuplja ali su prosle sezone zavrsili iza Xamaxa koji je bio 2. Sada je opet Xamax prvi na tabeli. Xamax je u toj ligi tri godine u nizu 2. zavrsavao, prosle sezone nisu bili prvi jer je u ligi igrao Zurich.

Za Sarajevo se pokazalo na duge staze da su pogrijesili sto su raskinuli ugovor jer je on u par utakmica pokazao da je iznad ove lige kao u onoj na Grbavici gdje je uveo 2 igraca u drugom koja su preokrenula utakmicu.

Vinko je dobar trener ali nije jos spreman za A reprezentacije, ima posao u U21 i tu radi dobro. Treba zavrsiti ono sto je zapoceo i onda preci na A reprezentaciju. To je prirodni tok.. Sada kada bi se ponasali kao sto vi za Kodru pricate mogao bi isto neko reci Marinkovic nema pojma jel, izgubio je sa Zrinjskim od Zeljeznicara 0:4, prokockao protiv Slobode 0:3 i tako to. Nakon toga je i otisao. Samo pricate o nekom tjeranju Kodre, a covjek je imao jedan poraz u PL. Svi oni u Pl su imali losih rezultata jer je to takva liga.
Amar Osim u ovoj ligi nije bio 6 godina. Liga u kojoj je on trenirao i ova sada kakva je su nebo i zemlja. Sta je uradio svih tih godina da se usavrsi kao trener? Sto nije kao Kodro otisao u Evropu pa i u drugu ligu raditi vec dole u Arapske zemlje gdje nema ozbiljnog fudbala i treninga?

Ja prvo i prvo nisam bio za Kodru ali je bolje i biti drugi u Svicarskoj nego nista. Da se ja pitam angazovao bih nekog tipa Keka, tu je u tom nekom rangu sto se tice cijene, a bio je dobar sa Slovenijom i Rijekom.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61404
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Virtu4l » 18 nov 2017, 00:10

Ne pljujem ga uopšte, samo smatram da nije ono što nam treba i da ne može doprinijeti boljoj igri naše reprezentacije. Razmišljanje 'ne može biti lošiji od prethodnika' imaju gubitnici kakav i jesi.

Da ga pljujem, ponašao bih se onako kako se vi ponašate prema Amaru, ali nisam ja taj tip. Kodro je legenda našeg fudbala i veliki čovjek, ali je loš trener i to je jedino što me u ovom trenutku zanima.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Zaključano

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: hurem, Sindikat12 i 48 gostiju.