Novi selektor reprezentacije BiH

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la jasmin10 » 23 nov 2017, 11:00

Baš čudno što spominjem frajera koji je nažalost najozbiljniji kandidat za selektora.

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la jasmin10 » 23 nov 2017, 11:03

Evander je napisao/la:Da sumiramo;

Amar Osim > Meho Kodro
Amar Osim > Sedorf
Amar Osim > Prosinecki
Amar Osim > Mile Djurovski
Amar Osim > Muslin

Hebo te, zaheban ovaj Amar. Cudi me da je na birou i da se vec godinama ne bavi trenerskim poslom :think: :think: :think:
Ljudi stvarno misle da je Amar bolji od Sedorfa :rol:

Avatar
DevilsAdvocate
Postovi: 1569
Pridružen/a: 28 jan 2015, 17:31
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la DevilsAdvocate » 23 nov 2017, 11:17

Yebote kad god neki clanak procitam i vidim ime Osim u njemu i hvalospjeve, ne moram ni gledat autora znam da je Čulić hahahaha pa sramota za sportsport ko im radi, ne mrzim Osima ako citate moje postove vidicete da nisam protiv njega, al ovo sto novinari rade mi je degutantno vise da citam kako ovaj uspjeh Joldica povezase i s Osimom jer mu je kao bio trener pa Čuliću svaka cast usio si srpske spin majstore i huskace u ratu ! :tokralju:
'I was young, I was survivin' the times. Waitin' for my moment, I was destined to shine..'

samoposmatram
Postovi: 5291
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la samoposmatram » 23 nov 2017, 11:27

Zalosno je sto svi upirete na Amara, a niste u stanju da diskutujete o i jednom ozbiljnom kandidatu.

N

Avatar
invincible1921
Postovi: 10049
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la invincible1921 » 23 nov 2017, 11:31

samoposmatram je napisao/la:Zalosno je sto svi upirete na Amara, a niste u stanju da diskutujete o i jednom ozbiljnom kandidatu.

N
Samo gluposti lupaju ja sam reko njima je bitno samo da nije amar, a ko ce bit to je manje vazno...navode neka nerealna imena i onda kazu oni nas ne shvataju ozbiljno.

Gdje je onaj dubrovnik da vidi ovo. Ja kad sam reko da se oni smiju prijedlozima koje su i sami predlagali on se ibretio,,,eo sad opet predlazu ono sto su ismijavali do juce...

Evo ja predlazem Guardiolu za selektora...bolji od amara sigurno, ima trofeje sve moguce, napadacki fudbal, itd itd ....kolike su sanse da dodje ?
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Avatar
Evander
Postovi: 14360
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Evander » 23 nov 2017, 11:38

DevilsAdvocate je napisao/la:Yebote kad god neki clanak procitam i vidim ime Osim u njemu i hvalospjeve, ne moram ni gledat autora znam da je Čulić hahahaha pa sramota za sportsport ko im radi, ne mrzim Osima ako citate moje postove vidicete da nisam protiv njega, al ovo sto novinari rade mi je degutantno vise da citam kako ovaj uspjeh Joldica povezase i s Osimom jer mu je kao bio trener pa Čuliću svaka cast usio si srpske spin majstore i huskace u ratu ! :tokralju:
Kako ne kontaju da mu je to anti reklama?
Kad se tek pocinjalo pominjati njegovo ime, raja je bila ono, nismo bas sigurni ali ok, neka proba.
Nakon svih procitanih gluposti od strane placenih novinara i neobjektivnih navijaca Zeljeznicara, nakon afere sa babinim glasom, Amar Osim je nepozeljan za 98% pucanstva.

Avatar
hurem
Postovi: 8592
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la hurem » 23 nov 2017, 11:40

Ne znam, ja nesto ne bih volio Seedorfa i tako te strance nebalkance...mislim da se ne bi toliko dali u taj posao.
Stranci bi zanemarili Premijer ligu, U-21 reprezentaciju, sumnjam da bi po Europi trazili novog Kolasinca (citaj Burnica i sl.).
Oni bi dosli tu da se nesto radi, znaju da ima Dzeko, Pjanic, Seo, Begovic, Lulic...a ostalo nabacaj bilo kako sa dosadasnjih spiskova prethodnog selektora i to je to.

Ali eto, sve mi je postalo svejedno u vezi s reprezentacijom tako da nek se proba ako treba i ta solucija...

Avatar
zamorano1plus8
Postovi: 1192
Pridružen/a: 12 mar 2016, 15:24
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la zamorano1plus8 » 23 nov 2017, 11:41

Evander je napisao/la:Kako ne kontaju da mu je to anti reklama?
Kad se tek pocinjalo pominjati njegovo ime, raja je bila ono, nismo bas sigurni ali ok, neka proba.
Nakon svih procitanih gluposti od strane placenih novinara i neobjektivnih navijaca Zeljeznicara, nakon afere sa babinim glasom, Amar Osim je nepozeljan za 98% pucanstva.
:thumbup: o ono 2% il ne prate fudbal ili su sa lobotomije svjeze izasli
"We all have a past. We have ours and we're proud of it" Ausillio
"We have a lot of mental health problems in our country" Donald Trump

markomilanov
Postovi: 34
Pridružen/a: 12 nov 2017, 22:44
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la markomilanov » 23 nov 2017, 11:46

Okuka odlično rešenje,bosanac,kao igrač veleža osvojio kup 1982,poznaje bih prilike,2014 već bio kandidat,biografija veoma dobra.

http://www.draganokuka.com/

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la DrFilgud » 23 nov 2017, 11:48

hurem je napisao/la:Ne znam, ja nesto ne bih volio Seedorfa i tako te strance nebalkance...mislim da se ne bi toliko dali u taj posao.
Stranci bi zanemarili Premijer ligu, U-21 reprezentaciju, sumnjam da bi po Europi trazili novog Kolasinca (citaj Burnica i sl.).
Oni bi dosli tu da se nesto radi, znaju da ima Dzeko, Pjanic, Seo, Begovic, Lulic...a ostalo nabacaj bilo kako sa dosadasnjih spiskova prethodnog selektora i to je to.

Ali eto, sve mi je postalo svejedno u vezi s reprezentacijom tako da nek se proba ako treba i ta solucija...
Slazem se , ali je i to jedna od anomalija koje nam je savez servirao, da bi zastitio sopstveni nerad i korupciju.
Talente po Europi ne trazi selektor, nego savez, vidi kako to Hrvati rade. Kada se pojavi neki interesantan igrac, savez se konsultuje sa selektorom, savez obavi razgovor sa igracem, onda stupa na scenu selektor i ponudi mu se sta vec treba i idemo dalje.
Nece selektor A tima gledati juniorske lige po Njemackoj ili sredjivati pasos Burnicu, to je posao skauita i administracije. Sto se tice kvalitetnih igraca, pa samo lud ili koruimpiran selektor ce ignorisati igrace poput Misimovica, Pjanica, Kolasinca ili Seferovica.

Avatar
Sheyi
Postovi: 12122
Pridružen/a: 10 jan 2009, 17:19
Lokacija: kraj puta
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Sheyi » 23 nov 2017, 11:56

markomilanov je napisao/la:Okuka odlično rešenje,bosanac,kao igrač veleža osvojio kup 1982,poznaje bih prilike,2014 već bio kandidat,biografija veoma dobra.

http://www.draganokuka.com/
Tako je, vrijeme je za Srbina selektora, a nema trenutno boljeg čovjeka za to od našeg Mostarca Okuke Dragana. Dosta je više sarajevskog lobija. :stop: :stop: :stop: :bih: :bih: :bih: :guz: :guz: :guz: :hmmmmm: :hmmmmm: :hmmmmm:

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la jasmin10 » 23 nov 2017, 12:01

hurem je napisao/la:Ne znam, ja nesto ne bih volio Seedorfa i tako te strance nebalkance...mislim da se ne bi toliko dali u taj posao.
Stranci bi zanemarili Premijer ligu, U-21 reprezentaciju, sumnjam da bi po Europi trazili novog Kolasinca (citaj Burnica i sl.).
Oni bi dosli tu da se nesto radi, znaju da ima Dzeko, Pjanic, Seo, Begovic, Lulic...a ostalo nabacaj bilo kako sa dosadasnjih spiskova prethodnog selektora i to je to.

Ali eto, sve mi je postalo svejedno u vezi s reprezentacijom tako da nek se proba ako treba i ta solucija...
Pa valjda skauti postoje da pronalaze u dovode mlade igrače. Nismo jedina reprezentacija u kojoj bio radio stranac. Uzmi primjer Albanije i kako su oni uspjeli sa stranim trenerom.

samoposmatram
Postovi: 5291
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la samoposmatram » 23 nov 2017, 12:14

invincible1921 je napisao/la:
samoposmatram je napisao/la:Zalosno je sto svi upirete na Amara, a niste u stanju da diskutujete o i jednom ozbiljnom kandidatu.

N
Samo gluposti lupaju ja sam reko njima je bitno samo da nije amar, a ko ce bit to je manje vazno...navode neka nerealna imena i onda kazu oni nas ne shvataju ozbiljno.

Gdje je onaj dubrovnik da vidi ovo. Ja kad sam reko da se oni smiju prijedlozima koje su i sami predlagali on se ibretio,,,eo sad opet predlazu ono sto su ismijavali do juce...

Evo ja predlazem Guardiolu za selektora...bolji od amara sigurno, ima trofeje sve moguce, napadacki fudbal, itd itd ....kolike su sanse da dodje ?
Ovdje postaje kicasto. Nesto u stilu

slika

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Monolog » 23 nov 2017, 12:17

Osima bih u svakom trenutku uzeo prije Seedorfa. Seedorf da je valjao, ostao bi u Milanu, jer je svakako legenda ovog kluba. Još kad dodamo gdje dolazi i šta ga sve čeka, vjerujem da bi se pokupio u roku od dva mjeseca, a mi bismo opet ostali na istom. Clemente je vidio sve treniravši Srbiju. :lol: :mrgreen:

No, tipujem da nijedan od njih neće biti selektor, a poznavajući naš savez i kad u obzir uzmemo ovo što se dešavalo u ovih 20-ak dana, oni će napravit glupost i odlučit se za Seedorfa.
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
invincible1921
Postovi: 10049
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la invincible1921 » 23 nov 2017, 12:20

Monolog je napisao/la:Osima bih u svakom trenutku uzeo prije Seedorfa. Seedorf da je valjao, ostao bi u Milanu, jer je svakako legenda ovog kluba. Još kad dodamo gdje dolazi i šta ga sve čeka, vjerujem da bi se pokupio u roku od dva mjeseca, a mi bismo opet ostali na istom. Clemente je vidio sve treniravši Srbiju. :lol: :mrgreen:

No, tipujem da nijedan od njih neće biti selektor, a poznavajući naš savez i kad u obzir uzmemo ovo što se dešavalo u ovih 20-ak dana, oni će napravit glupost i odlučit se za Seedorfa.
Seedorf je kao legenda dobio na poklon da vodi milan i pokazao da blage veze nema....to sto je neko dobar igrac ne znaci da je dobar trener milion je primjera kao sto su seedorf.
Zadnja izmjena: invincible1921, dana/u 23 nov 2017, 12:30, ukupno mijenjano 1 put.
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Avatar
DevilsAdvocate
Postovi: 1569
Pridružen/a: 28 jan 2015, 17:31
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la DevilsAdvocate » 23 nov 2017, 12:21

Monolog je napisao/la:Osima bih u svakom trenutku uzeo prije Seedorfa. Seedorf da je valjao, ostao bi u Milanu, jer je svakako legenda ovog kluba. Još kad dodamo gdje dolazi i šta ga sve čeka, vjerujem da bi se pokupio u roku od dva mjeseca, a mi bismo opet ostali na istom. Clemente je vidio sve treniravši Srbiju. :lol: :mrgreen:

No, tipujem da nijedan od njih neće biti selektor, a poznavajući naš savez i kad u obzir uzmemo ovo što se dešavalo u ovih 20-ak dana, oni će napravit glupost i odlučit se za Seedorfa.
Čuliću jesi to ti :hmmmmm:

Seedorf da je ostao na klupi Milana i da mu je karijera krenula u tom pravcu ne bi ga se sigurno dovodilo u vezu sa reprezentacijom BiH glupo je govoriti nije valjo Milanu sta ce nama, sta trebamo Ancellotija mozda ganjat, sama cinjenica da je trenirao Milan i da je korz karijeru bio igrac pod najvecim svjetskim trenerima je dobra referenca, te da je skoro krenuo u trenerske vode sto samo govori da i nije imao vremena da vodi nesto previse klubova ali sve gore najbrojano mu daje za pravo da bude najvece ime od kandidata...
Zadnja izmjena: DevilsAdvocate, dana/u 23 nov 2017, 12:32, ukupno mijenjano 3 puta.
'I was young, I was survivin' the times. Waitin' for my moment, I was destined to shine..'

samoposmatram
Postovi: 5291
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la samoposmatram » 23 nov 2017, 12:23

Problem je sto se trazi od novog selektora da se plasira na EP 2020. To je djetinjasto i neozbiljno. Zbog toga nikome osim domacoj struci nije privlacno da bude selektor BiH.

Avatar
invincible1921
Postovi: 10049
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la invincible1921 » 23 nov 2017, 12:32

samoposmatram je napisao/la:Problem je sto se trazi od novog selektora da se plasira na EP 2020. To je djetinjasto i neozbiljno. Zbog toga nikome osim domacoj struci nije privlacno da bude selektor BiH.
Pa vala u ovom sistemu gdje uefa bije one koji nece da idu na EURO ne znam sta bi drugo mogao biti cilj...ako nsita makar da se u baraz plasira.

Andori gibraltaru i ekipi iz petog sesira i ja cu uzet makar 10 od 12 bodova
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Monolog » 23 nov 2017, 12:38

DevilsAdvocate je napisao/la:
Monolog je napisao/la:Osima bih u svakom trenutku uzeo prije Seedorfa. Seedorf da je valjao, ostao bi u Milanu, jer je svakako legenda ovog kluba. Još kad dodamo gdje dolazi i šta ga sve čeka, vjerujem da bi se pokupio u roku od dva mjeseca, a mi bismo opet ostali na istom. Clemente je vidio sve treniravši Srbiju. :lol: :mrgreen:

No, tipujem da nijedan od njih neće biti selektor, a poznavajući naš savez i kad u obzir uzmemo ovo što se dešavalo u ovih 20-ak dana, oni će napravit glupost i odlučit se za Seedorfa.
Čuliću jesi to ti :hmmmmm:

Seedorf da je ostao na klupi Milana i da mu je karijera krenula u tom pravcu ne bi ga se sigurno dovodilo u vezu sa reprezentacijom BiH glupo je govoriti nije valjo Milanu sta ce nama, sta trebamo Ancellotija mozda ganjat, sama cinjenica da je trenirao Milan i da je korz karijeru bio igrac pod najvecim svjetskim trenerima je dobra referenca, te da je skoro krenuo u trenerske vode sto samo govori da i nije imao vremena da vodi nesto previse klubova ali sve gore najbrojano mu daje za pravo da bude najvece ime od kandidata...
Nisam Čulić, možda dijelimo mišljenje u 5% slučajeva.

A, ko je došao poslije Seedorfa? Neki dokazan stručnjak? Milan pazi na svoje legende, često završavaju na direktorskim funkcijama, dobivaju priliku da vode mlađe kategorije i da tako kroče svoj menadžerski put. Poslije Seedorfa, Milan su vodili Inzaghi, Mihajlović, Brocchi i evo sad Montella. Nema šta, zamijenila ga je sama krema trenerskog posla. :mrgreen:

Loew je za Maradonu rekao:"Diego zna sve s loptom, ja znam sve o lopti!" Znamo kakvu lekciju je Njemačka tad očitala Argentini. Seedorf je veliko igračko ime, ali je trenerski anonimus. Klubovi u kojima je igrao i ostavio veliki trag ga nisu, izuzev Milana, uzimali kao nekog kome bi dali povjerenje. Zašto misliš da bi bio dobar izbor u okruženju koje ne prašta i sa stvarima o kojima Seeforf nema blage veze?!
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
JonSnow
Postovi: 6120
Pridružen/a: 17 jun 2014, 00:28
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la JonSnow » 23 nov 2017, 12:42

samoposmatram je napisao/la:Problem je sto se trazi od novog selektora da se plasira na EP 2020. To je djetinjasto i neozbiljno. Zbog toga nikome osim domacoj struci nije privlacno da bude selektor BiH.
Jest stvarno je smiješno tražit plasman na takmičenje na kojem su prošli put bile velesile Albanija i Sj. Irska. :crazy:

Zaključano

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: BlackRiver1987, nerkolfc i 28 gostiju.