Novi selektor reprezentacije BiH

Moderatori/ce: _dreamer_,insider,Monolog,ribery

Vrebac
Kontakt:

PostPostao/la Vrebac » 17 nov 2017, 19:24

Sad i dijaspora kriva sto Amko ne voli :urnebes:

dubrovnik
Kontakt:

PostPostao/la dubrovnik » 17 nov 2017, 19:27

Jos samo neko da objasni da li se prijedlozi komisije formiraju na osnovu vecine.
Ili je ona prilikom sugeriranja kandidata savezu potpuno nevazna?

BoixosNois1899
Kontakt:

PostPostao/la BoixosNois1899 » 17 nov 2017, 19:28

Neandertalac WroteColon
BoixosNois1899 WroteColonA jeste dosadni sa Amarom više. :crazy:
Još malo pa će mi i iz frižidera početi iskakati...
Nije čovjek za selektora i kraj priče! Ali vi uzjahali i ne stajete.

Kako ti znaš da nije? Šta si ti po profesiji, sta si postigao u životu, ko te pita za zdravlje uopšte?

Kako vas nije stid, jahali ste po Osimu da gura sina u nekakvoj komisiji a gle cuda pitaju se kao i mi. Bitno bilo pljuvat, sve strucnjaci a qarine, od pitara, ostalih napacenih domacih kojima je uši zavrto, do ovih dijasporaca sto su svu pamet svijeta pokupili. Kupi dres za sto € i stručnjak, yebo kaže BiH ligu, nema tu kvaliteta.

Da je bio Bajević protukandidat, ok, da je Halilhodžić ok, ali Kodro, Prosinecki, za njih je Amar Kapelo glavom i bradom.

:rol: :rol: :rol:

Nema šta baš je Capello. Qrcem nije mrdnuo iz ove lige i države uz to još godinu dana bez angažmana. Pa da je išta valjao trenirao bi bar neki klub u toj famoznoj 2. švicarskoj ligi. Kodro i Prosinečki su treneri koji ipak imaju nekakvog iskustva u Evropi. A gdje ovaj ima? U Kataru. :rol:
Ali nećemo više o Amaru. Ispao je iz svih kombinacija i to je to. Sve je već rečeno na tu temu. Neka bude sretan što se ikako dovodio u vezu sa klupom reprezentacije.
"I can't remember the last time I saw something like this. Extraordinary scenes at the Nou Camp. Sergi Roberto – the substitute – is the hero of the hour and it is the greatest Champions League knock out comeback of all time!"

#BartomeuDimisio

dubrovnik
Kontakt:

PostPostao/la dubrovnik » 17 nov 2017, 19:33

sekretar WroteColon:bih: Ja napisao i objasnio kako se bira selektor i ko ga bira i opet ovdje neki ne znaju sta je cija uloga.

Komisija od 4 clana se pita koliko i mi.

Pa ne mozes izabrati onog tko nije u ponudi.
A ponudu kreira komisija.
Strucnom ocjenom kandidata. Znaci tocno je da oni ne mogu izabrati kandidata ali ga itekako mogu izbaciti iz igre.

MuhamedTM

PostPostao/la MuhamedTM » 17 nov 2017, 19:35

dubrovnik WroteColon

Sta mai, kako ide ? Nije valjda k'o u Zahide :D
MocMahale444

1921 BLEED BLUE

DrFilgud
Kontakt:

PostPostao/la DrFilgud » 17 nov 2017, 19:37

dubrovnik WroteColon
sekretar WroteColon:bih: Ja napisao i objasnio kako se bira selektor i ko ga bira i opet ovdje neki ne znaju sta je cija uloga.

Strucnom ocjenom kandidata. Znaci tocno je da oni ne mogu izabrati kandidata ali ga itekako mogu izbaciti iz igre.

Izgleda da ce nas pokusati ubijediti da komisija koja bira kandidate, nema uticaj na konacni izbor selektora? :roll:

dubrovnik
Kontakt:

PostPostao/la dubrovnik » 17 nov 2017, 19:38

DrFilgud WroteColon
dubrovnik WroteColon

Izgleda da ce nas pokusati ubijediti da komisija koja bira kandidate, nema uticaj na konacni izbor selektora? :roll:

Nije mi jasno pa pitam ove koji znaju vise.
Niko ne zeli objasniti. :D

sekretar
Kontakt:

PostPostao/la sekretar » 17 nov 2017, 19:40

DrFilgud WroteColon
dubrovnik WroteColon

Predstava za javnost je to komisija i te gluposti. Pa kandidati su svi na svijetu koji zele raditi za 15000 Eura mjesecno. A kolika je to crkavica u trenerskom poslu govori podatak da Dalic ima 60 000 Eura u Hrvatskoj i mislim da je najslabije placeni selektor na Svjetskom prvenstvu. Jedina dva covjeka koji zele raditi za te pare su Osim i Kodro,a dodat ce i Marinovica jer ga je sad predlozio FS RS. I eto koliko je bitna uloga komisije te, sad je FS RS predlozio Marinovica, sad komisija treba da sa njim obavi razgovor, on ce reci pristajem raditi za tu platu i opet tim istim clanovima FS RS ce se servirati Marinovic na glasanje na iducoj sjednici IO.

dubrovnik
Kontakt:

PostPostao/la dubrovnik » 17 nov 2017, 19:42

sekretar WroteColon
DrFilgud WroteColon
dubrovnik WroteColonPa ne mozes izabrati onog tko nije u ponudi.

Predstava za javnost je to komisija i te gluposti. Pa kandidati su svi na svijetu koji zele raditi za 15000 Eura mjesecno. A kolika je to crkavica u trenerskom poslu govori podatak da Dalic ima 60 000 Eura u Hrvatskoj i mislim da je najslabije placeni selektor na Svjetskom prvenstvu. Jedina dva covjeka koji zele raditi za te pare su Osim i Kodro,a dodat ce i Marinovica jer ga je sad predlozio FS RS. I eto koliko je bitna uloga komisije te, sad je FS RS predlozio Marinovica, sad komisija treba da sa njim obavi razgovor, on ce reci pristajem raditi za tu platu i opet tim istim clanovima FS RS ce se servirati Marinovic na glasanje na iducoj sjednici IO.

Ama pusti sada Marinovica. Ako znas molim te da odgovoris na moje pitanje.

sekretar
Kontakt:

PostPostao/la sekretar » 17 nov 2017, 19:44

A pitanje je ?

dubrovnik
Kontakt:

PostPostao/la dubrovnik » 17 nov 2017, 19:45

sekretar WroteColonA pitanje je ?

Jos samo neko da objasni da li se prijedlozi komisije formiraju na osnovu vecine.

DrFilgud
Kontakt:

PostPostao/la DrFilgud » 17 nov 2017, 19:47

sekretar WroteColon

Majstore , Dalic je radio dzaba, pa kada je hrvatsku odveo na SP i zaradio 12 miliona dolara, dobio je ugovor.
Sto se tice plata hrvatskih selektora , neki dan je izasao clanak , proguglaj i iznenadices se.
Isto tako su dostupni i podaci kolike su plate imali selektori na zadnjem SP i EP, to smo i kacili ovdje vise puta, pa pogledaj.
Moze se naci rjesenje, ako se ima imalo konstruktivnih namijera. 15 milja, uz optimalne uslove i bonus bi bili privlacni za mnoge selektore. Mi smo dobar tim.

aleksandar_veliki
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la aleksandar_veliki » 17 nov 2017, 19:49

Komisija je bjezanje od odgovornosti, slicno ili cak isto sam pisao ovdje kada je vecina govorila da ce ista biti za Amara, a ne za Mehu. Komisija je formirana radi toga i govorio sam da ce odluku donijeti IO i tako treba da bude vjerovatno clanovi iz reda bosnjackog korpusa, bar je to dosad bilo nepisano pravilo. Sutra, ko god bude selektor, napravi rezultat i kitit ce se s istim IO. Ako ga ne bude, bice odgovorna Komisija. Sto se tice vecine, logicnije bi mi bilo da onda u Komisiji imas neparan broj clanova. Mozda i broj 4 govori o vaznosti Komisije?
http://www.facebook.com/group.php?gid=132241043479331

dubrovnik
Kontakt:

PostPostao/la dubrovnik » 17 nov 2017, 19:49

DrFilgud WroteColon
sekretar WroteColon

Majstore , Dalic je radio dzaba, pa kada je hrvatsku odveo na SP i zaradio 12 miliona dolara, dobio je ugovor.
Sto se tice plata hrvatskih selektora , neki dan je izasao clanak , proguglaj i iznenadices se.
Isto tako su dostupni i podaci kolike su plate imali selektori na zadnjem SP i EP, to smo i kacili ovdje vise puta, pa pogledaj.
Moze se naci rjesenje, ako se ima imalo konstruktivnih namijera.

Ta se cinjenica vezana za Dalica naravno ignorira.
Da je trazio milion godisnje zaradio ga je.
Bilo je uzmi ili ostavi(ako smijes od navijaca i sportske javnosti).

sekretar
Kontakt:

PostPostao/la sekretar » 17 nov 2017, 19:50

dubrovnik WroteColon

Iako bi trebao biti vazan stav komisije , jer u komisiju su Osim,Bajevic,Kajtaz i Miske,koji sigurno imaju mnogo vise znanja nego svi 15 clanova IO kad pomnozimo sa hiljadu, stav komisije je nevazan. Komisija je pred sjednicu izisla s prijedlogom Kodre i Osima. Neki kazu da je bilo 2-2 Bajevic i Osim na jednoj strani, neki kazu da je bilo 3-1 , sve je to rekla kazala. Ja ti garantujem da ce komisija izvrsnom odboru ponuditi sve selektore koji pristanu raditi za tu platu od 15 000 Eura mjesecno,koliko nas Savez placa. Postoji sansa samo da stari Osim povuce se i povuce svog sina iz utrke,ali mislim da nece i da onda komisija izidje samo s prijedlogom Kodre. Dok je Ivica Osim tu i dok god Ivica Osim zeli da Amar bude kandidat mi cemo tesko dobiti selektora, jer Begic ne smije okrenuti ledja Osimu, a bosnjacki clanovi ne smiju okrenuti ledja Begicu. Za Kodru nisu iz FS RS i podrsku njihovih clanova nema,tako da tu **** lud zbunjenog.

dubrovnik
Kontakt:

PostPostao/la dubrovnik » 17 nov 2017, 19:52

aleksandar_veliki WroteColonKomisija je bjezanje od odgovornosti, slicno ili cak isto sam pisao ovdje kada je vecina govorila da ce ista biti za Amara, a ne za Mehu. Komisija je formirana radi toga i govorio sam da ce odluku donijeti IO i tako treba da bude vjerovatno clanovi iz reda bosnjackog korpusa, bar je to dosad bilo nepisano pravilo. Sutra, ko god bude selektor, napravi rezultat i kitit ce se s istim IO. Ako ga ne bude, bice odgovorna Komisija. Sto se tice vecine, logicnije bi mi bilo da onda u Komisiji imas neparan broj clanova. Mozda i broj 4 govori o vaznosti Komisije?

Ti dobro znas da ja od prvog dana to tvrdim. Da je komisija formirana na ovaj nacin, sa ovim clanovima i kandidatima cisto sra.e i pranje ruku.
Ali sada kad je vec tu da li je broj ruku presudan kod izbora kandidata koji ce ici pred kriminalce u savez.

sekretar
Kontakt:

PostPostao/la sekretar » 17 nov 2017, 19:54

aleksandar_veliki WroteColonKomisija je bjezanje od odgovornosti, slicno ili cak isto sam pisao ovdje kada je vecina govorila da ce ista biti za Amara, a ne za Mehu. Komisija je formirana radi toga i govorio sam da ce odluku donijeti IO i tako treba da bude vjerovatno clanovi iz reda bosnjackog korpusa, bar je to dosad bilo nepisano pravilo. Sutra, ko god bude selektor, napravi rezultat i kitit ce se s istim IO. Ako ga ne bude, bice odgovorna Komisija. Sto se tice vecine, logicnije bi mi bilo da onda u Komisiji imas neparan broj clanova. Mozda i broj 4 govori o vaznosti Komisije?

Ali i sumnjam da ce komisija ikako izaci pred IO s samo jednim selektorom, tako da IO ne bi imao izbora nego jednoglasno prihvatiti toga. Ne bi bilo druge opcije.

Bosnjacki clanovi kojih ima 6 ne mogu izabrati selektora, kad na to dodas 5 clanova Srba i da se sloze s Bosnjackim opet fali 1 iz reda Hrvata za 12 ruku.Milion kombinacija. Jesu nas zapetljali u pm.

dubrovnik
Kontakt:

PostPostao/la dubrovnik » 17 nov 2017, 19:56

sekretar WroteColon
dubrovnik WroteColon

Iako bi trebao biti vazan stav komisije , jer u komisiju su Osim,Bajevic,Kajtaz i Miske,koji sigurno imaju mnogo vise znanja nego svi 15 clanova IO kad pomnozimo sa hiljadu, stav komisije je nevazan. Komisija je pred sjednicu izisla s prijedlogom Kodre i Osima. Neki kazu da je bilo 2-2 Bajevic i Osim na jednoj strani, neki kazu da je bilo 3-1 , sve je to rekla kazala. Ja ti garantujem da ce komisija izvrsnom odboru ponuditi sve selektore koji pristanu raditi za tu platu od 15 000 Eura mjesecno,koliko nas Savez placa. Postoji sansa samo da stari Osim povuce se i povuce svog sina iz utrke,ali mislim da nece i da onda komisija izidje samo s prijedlogom Kodre. Dok je Ivica Osim tu i dok god Ivica Osim zeli da Amar bude kandidat mi cemo tesko dobiti selektora, jer Begic ne smije okrenuti ledja Osimu, a bosnjacki clanovi ne smiju okrenuti ledja Begicu. Za Kodru nisu iz FS RS i podrsku njihovih clanova nema,tako da tu **** lud zbunjenog.

Aha znaci ovo je tvoj odgovor. Neki kazu da je bilo 2-2. Hvala na odgovoru.
Komisija po meni i nije problem. Problem je sto joj jedan clan rusi smisao. Zasto bi problem bio da oni strucno ocjene i izaberu najboljeg koji ce ici pred savez na ovjeru. Hvala na odgovoru.

sekretar
Kontakt:

PostPostao/la sekretar » 17 nov 2017, 19:56

DrFilgud WroteColon
sekretar WroteColon

Moze se naci rjesenje, ako se ima imalo konstruktivnih namijera. 15 milja, uz optimalne uslove i bonus bi bili privlacni za mnoge selektore. Mi smo dobar tim.

Najpostenije, evo ti plata 15 000 Eura i evo ti jos 2 miliona Eura bonusa ako odvedes tim na Evropsko. Ako ne odvedes zadovolji se platom. To kazem ako bi kandidat bio neki stvarno strucnjak. Za Osima i Kodru je ta plata Bog,otac,mati,majka...

aleksandar_veliki
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la aleksandar_veliki » 17 nov 2017, 19:59

Pa isao je kandidat pred Izvrsni odbor. Nije prosao ali to ne znaci da opet nece ici i da nece proci. Kod nas ali ne samo kod nas su svaki izbori puni lobiranja. To mi ne predstavlja problem, tako je svugdje. Ovaj put ocito teren nije dobro pripremljen, no tesko da ce se isto desiti na narednoj sjednici. Da smo normalni Komisije ne bi bilo, IO bi znao sta hoce, sta zeli, ko je covjek koji po njima moze njihove zelje provesti u djelo i imali bismo selektora vec mjesec dana.
http://www.facebook.com/group.php?gid=132241043479331

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 11 gostiju.