Novi selektor reprezentacije BiH

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
Esport
Postovi: 4314
Pridružen/a: 06 avg 2016, 18:37
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Esport » 21 okt 2017, 11:32

Babo gura sina, pokušao ga gurnuti u Japanu, tamo ga obrukao, baš me briga za Japance. :oops:
Neka babo sa svojim vrlim sinom pusti reprezentaciju na miru. :sick:
Stvarno ne želim da mi zbog toga što babo ne može sina nigdje uhljebiti, meni stradaju živci kada gledam reprezentaciju.
:stop:

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la dubrovnik » 21 okt 2017, 11:49

Sveti je napisao/la:@dubrovnik mislim da se sve opet vraca na neuk i nestrucan savez. Da je savez bio kako treba susic bi nakon svjetskog prvenstva bio bivsi. Mesa ne bi bio doveden jer je bio ocajan izbor itd. Sve se oko toga vrti
Znam da ce mnogi uprijeti prstom u savez. Ali ako cemo posteno taj savez je oformio skupinu strucnih
osoba(mozda i najstrucnijih u BiH) da izaberu trenera i tim potezom skinuo krivicu sa sebe.
Makar u ovom izboru. Tu strucnost sigurno nije problem.

babino
Postovi: 7197
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la babino » 21 okt 2017, 11:55

dubrovnik je napisao/la:
Sveti je napisao/la:@dubrovnik mislim da se sve opet vraca na neuk i nestrucan savez. Da je savez bio kako treba susic bi nakon svjetskog prvenstva bio bivsi. Mesa ne bi bio doveden jer je bio ocajan izbor itd. Sve se oko toga vrti
Znam da ce mnogi uprijeti prstom u savez. Ali ako cemo posteno taj savez je oformio skupinu strucnih
osoba(mozda i najstrucnijih u BiH) da izaberu trenera i tim potezom skinuo krivicu sa sebe.
Makar u ovom izboru. Tu strucnost sigurno nije problem.
ako medju ta cetiri covjeka stavis osima starijeg..a navodno njegov sin jedan od ozbiljnih kandidata, odmah taj izbor ne valja..
da ne kazem sto je covjek bolestan, ostario, ne zna sta prica...jer kako drugacije tumaciti izjavu da treba cekati 13-14 mjeseci do zrijeba za euro kako bi izabrali selektora..

nego dubrovnice, dzaba bolan trosis energiju, kako ti se da danima raspravljati o amaru sa ljudima cije profile krase slike amara, grbavice, zeljinog grba itd...mani se corava posla.

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Unofficialpage » 21 okt 2017, 12:34

Teško se ovdje odlučiti koje je riješnje najbolje, svi kandidati imaju svojih mana i vrlina. Nama dođe najbitniji autoritet, nijedan trener na svijetu ne može biti u punom smislu autoritet Džeki, Pjaniću... oni su velika svjetska imena i odrasli ljudi. Niko ne može doći i ***** im mater i da igraju. Poštovanje će steći znanjem. Meša i Pape su imali poštovanje ali su ga izgubili svojim idejama i pokazali da ne znaju.

Ne treba nam nijedan igrač kojem treba neko ***** mater da bi igrao i borio se za ovu ekipu, za ovu državu. Najbitnije je nama da dođe neko ko ima znanja, ko razmišlja u toku same igre, samog meča.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la dubrovnik » 21 okt 2017, 12:41

babino je napisao/la:
dubrovnik je napisao/la:
Sveti je napisao/la:@dubrovnik mislim da se sve opet vraca na neuk i nestrucan savez. Da je savez bio kako treba susic bi nakon svjetskog prvenstva bio bivsi. Mesa ne bi bio doveden jer je bio ocajan izbor itd. Sve se oko toga vrti
Znam da ce mnogi uprijeti prstom u savez. Ali ako cemo posteno taj savez je oformio skupinu strucnih
osoba(mozda i najstrucnijih u BiH) da izaberu trenera i tim potezom skinuo krivicu sa sebe.
Makar u ovom izboru. Tu strucnost sigurno nije problem.
ako medju ta cetiri covjeka stavis osima starijeg..a navodno njegov sin jedan od ozbiljnih kandidata, odmah taj izbor ne valja..
da ne kazem sto je covjek bolestan, ostario, ne zna sta prica...jer kako drugacije tumaciti izjavu da treba cekati 13-14 mjeseci do zrijeba za euro kako bi izabrali selektora..

nego dubrovnice, dzaba bolan trosis energiju, kako ti se da danima raspravljati o amaru sa ljudima cije profile krase slike amara, grbavice, zeljinog grba itd...mani se corava posla.
Komentari nas koji nismo ni Zeljeznicar ni Sarajevo ako nista donekle sprijecavaju da se ova tema pretvori u PL prepucavanje. Znam da je ovo samo forum ali smatram da je potrebno makar na ovaj nacin pokusati sprijeciti taj fenomen na temi reprezentacije. Cinjenice su da u Bosni struka ne postoji jer bi inace svake godine makar 4-5 igraca iz PL otisli u lige 5. Upropastiti toliku kolicinu talenta mogu samo totalne neznalice. I sada bi iz tog bazena morali izvuci selektora i zavrsiti posao ubijanja reprezentacije BiH. Vrijeme je da trener dodje iz neke druge sportski zdravije sredine. To sigurno nije PL BiH. I ja mislim da to treba govoriti svaki dan.

Avatar
Pivopija
Postovi: 3493
Pridružen/a: 06 maj 2014, 17:27
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Pivopija » 21 okt 2017, 12:48

dubrovnik je napisao/la: Komentari nas koji nismo ni Zeljeznicar ni Sarajevo ako nista donekle sprijecavaju da se ova tema pretvori u PL prepucavanje. Znam da je ovo samo forum ali smatram da je potrebno makar na ovaj nacin pokusati sprijeciti taj fenomen na temi reprezentacije. Cinjenice su da u Bosni struka ne postoji jer bi inace svake godine makar 4-5 igraca iz PL otisli u lige 5. Upropastiti toliku kolicinu talenta mogu samo totalne neznalice. I sada bi iz tog bazena morali izvuci selektora i zavrsiti posao ubijanja reprezentacije BiH. Vrijeme je da trener dodje iz neke druge sportski zdravije sredine. To sigurno nije PL BiH. I ja mislim da to treba govoriti svaki dan.
Bravo dubrovnice, svaka ti je za bukvara. ;)
SportSport.ba liga | Igrac ekipe FK Delfin

Avatar
Rokoko87
Postovi: 14670
Pridružen/a: 17 mar 2016, 20:04
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Rokoko87 » 21 okt 2017, 13:01

Već ga vidim kako govori: ''A, Europsko prvenstvo je tu..''

slika
31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la kobe24 » 21 okt 2017, 13:02

dubrovnik je napisao/la: Komentari nas koji nismo ni Zeljeznicar ni Sarajevo ako nista donekle sprijecavaju da se ova tema pretvori u PL prepucavanje. Znam da je ovo samo forum ali smatram da je potrebno makar na ovaj nacin pokusati sprijeciti taj fenomen na temi reprezentacije. Cinjenice su da u Bosni struka ne postoji jer bi inace svake godine makar 4-5 igraca iz PL otisli u lige 5. Upropastiti toliku kolicinu talenta mogu samo totalne neznalice. I sada bi iz tog bazena morali izvuci selektora i zavrsiti posao ubijanja reprezentacije BiH. Vrijeme je da trener dodje iz neke druge sportski zdravije sredine. To sigurno nije PL BiH. I ja mislim da to treba govoriti svaki dan.
Bravo majstore, pogodio si svu poentu!

Doduse, ne smijes zaboraviti da su to nasi najtrofejniji treneri. :rol:
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la jasmin10 » 21 okt 2017, 14:07

Osim je glup izbor baš kao i Hadzibegic, Kodro...
Vrijeme je za nekog ozbiljnijeg selektora. Na našu žalost takvi ovdje neće raditi ali ostaje nam samo da se nadamo.

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Unofficialpage » 21 okt 2017, 14:14

dubrovnik je napisao/la:Komentari nas koji nismo ni Zeljeznicar ni Sarajevo ako nista donekle sprijecavaju da se ova tema pretvori u PL prepucavanje. Znam da je ovo samo forum ali smatram da je potrebno makar na ovaj nacin pokusati sprijeciti taj fenomen na temi reprezentacije. Cinjenice su da u Bosni struka ne postoji jer bi inace svake godine makar 4-5 igraca iz PL otisli u lige 5. Upropastiti toliku kolicinu talenta mogu samo totalne neznalice. I sada bi iz tog bazena morali izvuci selektora i zavrsiti posao ubijanja reprezentacije BiH. Vrijeme je da trener dodje iz neke druge sportski zdravije sredine. To sigurno nije PL BiH. I ja mislim da to treba govoriti svaki dan.
U priču oko repke treba totalno isključiti relaciju Željo vs Sarajevo jer je to totalno nebitno. Naravno da treba primarni cilj izabrati nekog trenera van PL BiH ali mislim da trenutno i nismo toliko interesantni velikim trenerskim imenima. Nismo više onaj nivo nakon SP-a tad se moralo bolje odigrati, dovesti boljeg trenera, tu prekretnicu napraviti ali mi nismo to uradili i sad se ponovo moramo čupati i ganjati taj nivo kad smo interesantni velikim trenira. Nažalost, osuđeni smo na ove trenere iz PL BiH. Možda to u konačnici i neće ni biti toliko loše.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la dubrovnik » 21 okt 2017, 15:11

Unofficialpage je napisao/la:
dubrovnik je napisao/la:Komentari nas koji nismo ni Zeljeznicar ni Sarajevo ako nista donekle sprijecavaju da se ova tema pretvori u PL prepucavanje. Znam da je ovo samo forum ali smatram da je potrebno makar na ovaj nacin pokusati sprijeciti taj fenomen na temi reprezentacije. Cinjenice su da u Bosni struka ne postoji jer bi inace svake godine makar 4-5 igraca iz PL otisli u lige 5. Upropastiti toliku kolicinu talenta mogu samo totalne neznalice. I sada bi iz tog bazena morali izvuci selektora i zavrsiti posao ubijanja reprezentacije BiH. Vrijeme je da trener dodje iz neke druge sportski zdravije sredine. To sigurno nije PL BiH. I ja mislim da to treba govoriti svaki dan.
U priču oko repke treba totalno isključiti relaciju Željo vs Sarajevo jer je to totalno nebitno. Naravno da treba primarni cilj izabrati nekog trenera van PL BiH ali mislim da trenutno i nismo toliko interesantni velikim trenerskim imenima. Nismo više onaj nivo nakon SP-a tad se moralo bolje odigrati, dovesti boljeg trenera, tu prekretnicu napraviti ali mi nismo to uradili i sad se ponovo moramo čupati i ganjati taj nivo kad smo interesantni velikim trenira. Nažalost, osuđeni smo na ove trenere iz PL BiH. Možda to u konačnici i neće ni biti toliko loše.
U pregovorima bi se mogao naci trener koji ima interes voditi poprilicno kvalitetnu ekipu pojedinaca kakva je BiH. Bilo koji trener koji raste bi mogao vidjeti interes u BiH. Izgubiti ne moze nista a prolaz sa BiH na EP bi mu bila strasna samopromocija.
Treneri iz PL su katastrofalna odluka. Gore uopce i ne moze. U stvari moze, ove nazovi legende iz Francuske.

samoposmatram
Postovi: 5384
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la samoposmatram » 21 okt 2017, 15:55

Trigger je napisao/la: Čorba Hadžiabdić, Veležov lijevi bek i standardni YU-reprezantitvac je bio, za svoje, vrijem odličan igrač. 1976. godine, u anketi Politike Ekspres, bio izabran za najboljeg igrača Jugoslavije! Prototip današnjeg modernog beka. Igrao 3 godine u Engleskoj - Svensea City i plasirali se u Premiership.
Bitna "karika" najbolje Veležove generacije. Borac bez mane i straha, iako građom ne baš golem. Uz to, bio je omiljen kod navijača većine klubova, ne samo Veležovaca. Korektan igrač i čovjek, radiša i profesionalac. Pored njega se malo koje desno krilo naigralo i dominiralo. Igrao je podjednako u oba smjera i uvijek dobro kondiciono spreman. Iako je bio solidan 'tehničar', možda mu je falilo malko više 'tehnike' u fazi napada ali je imao dobar prodor i centaršut. Dribler nije bio ali nije ni bio, sa loptom na 'vi', kao "Spasić, Z.Vulić" ili od današnjih kao, naprimjer, Ogi Vranješ...
Nije se gurao po medijima kao neki. Problem je sto je i on kratkorocna opcija.
Najveci problem je sto ljudi kod nas nevide, da je odlazak na SP uzrokovan laganom grupom i naklonjenjem sudija, a ne dugogodisnja ulaganja i ciljani mukotrpan rad.

Dok god je isti sistem nasi iskoraci ce ovisiti o sreci. Za dugorocno rijesenje je potreban domaci strucni kadar, uz jasnu viziju i misiju. Nazalost sve zavisi od ulaganja, koja su mizerna, jer zbog stanja u drzavi savez nije u stanju da privuce investitore ili dobije povoljne kredite.

Treba da napokon izaberemo sistem po kojim cemo igrati. Stari jugoslovenski sabloni vise nemaju mijesta u modernom fudbalu. Danas jedan igrac nemoze prenjeti loptu iz svog do protivnickog sesnaesterca, jer vezni igraci nestoje ko ukopani.

Avatar
braco
Postovi: 8716
Pridružen/a: 22 avg 2010, 23:58
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la braco » 21 okt 2017, 15:57

aleksandar_veliki je napisao/la: Zasto Amar ne moze, a recimo Meho ili Barbarez mogu. Ili zasto Meho ne moze, a Amar i Barbarez mogu? Bh. nogomet nece spasiti ni Vaha u ulozi selektora. Imamo mnogo vise problema od toga ko ce biti selektor.
Sva suština.

Avatar
MocMahale444
Postovi: 19329
Pridružen/a: 18 maj 2016, 23:47

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la MocMahale444 » 21 okt 2017, 16:07

Rokoko87 je napisao/la:Već ga vidim kako govori: ''A, Europsko prvenstvo je tu..''

slika

:rol: :njanjanja: :salut:
1921 1921 1921 1921
⚜️⚜️⚜️💙⚜️⚜️⚜️

Plevne Marşi - Danube River says it won't flow.🇹🇷

Nijet veliki, zulum dušmanski Sabur nam i inat u nama
silan Bosanski!!!!

DeeWa
Postovi: 2001
Pridružen/a: 04 mar 2014, 19:19
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la DeeWa » 21 okt 2017, 16:13

jasmin10 je napisao/la:Osim je glup izbor baš kao i Hadzibegic, Kodro...
Vrijeme je za nekog ozbiljnijeg selektora. Na našu žalost takvi ovdje neće raditi ali ostaje nam samo da se nadamo.
Kad smo imali para na bacanje podebljali smo papetu platu i imali smo njega za selektora, bosanca bez ikakve prethodne karijere u trenerskim vodama. Sad kad nemamo para ocekujes da budemo pametniji i dovedemo bolje rjesenje nego kad smo imali mnogo vise love?
Ponosni osvajač kupa virtualne sportsport.ba BHT Premijer lige u prvoj sezoni.

Avatar
anonymousHD
Postovi: 8677
Pridružen/a: 05 nov 2010, 09:56
Lokacija: 72000, Bistua Nova, BiH
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la anonymousHD » 21 okt 2017, 18:01

Rokoko87 je napisao/la:Već ga vidim kako govori: ''A, Europsko prvenstvo je tu..''

slika
To je to. Amar stiže da spasi obraz repke.

nebeskasila
Postovi: 2419
Pridružen/a: 07 maj 2014, 18:36
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la nebeskasila » 21 okt 2017, 18:12

Pa imamo mi 10tak selektora vec koji nam sve kroje, treninge, sastave, ko ce biti pozvan, ko nece, samo treba taj neki koji ce uzimati tu platu da sve radi po njihovom, treba promijeniti cijeli savez, i begice i pm sve lopove, pa kad se to sve iz korijena promijeni onda napisite temu selektor pa cemo da biramo nek bude i iz premier lige mislim da ce imati uspjeha kad bude oko njega okruzenje bivsih legendi :bih: :bih:

Avatar
emir79
Postovi: 8765
Pridružen/a: 16 maj 2012, 22:34
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la emir79 » 21 okt 2017, 18:17

DeeWa je napisao/la:
jasmin10 je napisao/la:Osim je glup izbor baš kao i Hadzibegic, Kodro...
Vrijeme je za nekog ozbiljnijeg selektora. Na našu žalost takvi ovdje neće raditi ali ostaje nam samo da se nadamo.
Kad smo imali para na bacanje podebljali smo papetu platu i imali smo njega za selektora, bosanca bez ikakve prethodne karijere u trenerskim vodama. Sad kad nemamo para ocekujes da budemo pametniji i dovedemo bolje rjesenje nego kad smo imali mnogo vise love?
Safet je tu platu primao 5-6 mjeseci, i nakon njeg se imalo para koliko hoces, jer su Mesi na startu dali 30.000 km, pa poslije produzetka ugovora nakon baraza mu podebljali. Znaci moglo se i nakon Safeta dovesti vece trenersko ime, jer je bilo para.
Ima se i sad para, samo govore da nemaju da bi se bagra vise sebi uzimala.
Titule YUG-BiH-- (6) 66/67, 84/85, 98/99, 06/07, 14/15, 18/19
Kup BiH---------- (6) 96/97, 97/98, 01/02, 04/05, 13/14, 18/19
Super kup BiH--- (1) 96/97

Avatar
Sveti
Postovi: 10200
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Sveti » 21 okt 2017, 18:24

Zar se safetu nije isplatio ugovor upotpunosti nakon otkaza
naprijed rejal

Avatar
Esport
Postovi: 4314
Pridružen/a: 06 avg 2016, 18:37
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Esport » 21 okt 2017, 18:25

Sveti je napisao/la:Zar se safetu nije isplatio ugovor upotpunosti nakon otkaza
:nene:

Zaključano

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Amazon [Bot], hurem i 49 gostiju.