Novi selektor reprezentacije BiH

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Vucevich » 27 nov 2017, 12:27

xavi26 je napisao/la:
invincible1921 je napisao/la:
avenija je napisao/la:Kazu sto se nismo plasirali ni u baraz u najslabijoj grupi ikada, pa zato sto nam uvalise ovog zeljinog bazdarevica koji forsira 10 igraca zelje neke cocalice i slicno pa bi sada i amawa da nastavi niz..da ne spominjemo da smo na Bilinom igrali da ne bi izgubili jer 10 meceva zadnjih zaredom nismo izgubili u Zenici i izmislise suspenziju i odmah poraz nakon 10 domacih utakmica.
Bazdarevic je najgori selektor koji je ikada sjeo na kulpu repke, veze sa fudbalom nema, al haj ti meni reci koga bi to ti forsiro?

Znaci na ovoj temi svi mogu na jednu stranu, al ti moras na drugu...da Amar ima pet trofeja lige prvaka ti bi se drzno da mu nesto kazes jer je tvoj mali klub (koji god on bio a predpostavljam da je ili sloboda ili si pitar ili celik) ka.rao godinama i ubijao vam volju za zivotom
Moje skromno misljenje je da nikako, ama bas nikako ne moze biti gori od Safeta Susica!
:crazy:

Avatar
robertkosar
Postovi: 3456
Pridružen/a: 14 maj 2016, 11:19
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la robertkosar » 27 nov 2017, 12:35

avenija je napisao/la:Kazu sto se nismo plasirali ni u baraz u najslabijoj grupi ikada, pa zato sto nam uvalise ovog zeljinog bazdarevica koji forsira 10 igraca zelje neke cocalice i slicno pa bi sada i amawa da nastavi niz..da ne spominjemo da smo na Bilinom igrali da ne bi izgubili jer 10 meceva zadnjih zaredom nismo izgubili u Zenici i izmislise suspenziju i odmah poraz nakon 10 domacih utakmica.
SELEKTOR JE BIO TOTALNA NEZNALICA I COVJEK KOJI JE ZALUTAO NA SELEKTORSKU STOLICU.Pratio sam utakmice repku i sjedio iza nase klupe. Curan je slusao savjete onog francuza pomocnika citavo vrijeme. Curan stoji ovaj ga zovne do klupe gdje sjedi kazem nesto na uho a ovaj zove igraca i govori mu sta da radi. Ebiga pomocnik dobi suspenziju i ovaj proppade u blato jer je izgubio savjetnika :puke:
KOMUNIKACIJA SAMO NA BOSANSKOM

Avatar
xavi26
Postovi: 1462
Pridružen/a: 21 maj 2008, 14:00
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la xavi26 » 27 nov 2017, 13:57

invincible1921 je napisao/la:
avenija je napisao/la:Kazu sto se nismo plasirali ni u baraz u najslabijoj grupi ikada, pa zato sto nam uvalise ovog zeljinog bazdarevica koji forsira 10 igraca zelje neke cocalice i slicno pa bi sada i amawa da nastavi niz..da ne spominjemo da smo na Bilinom igrali da ne bi izgubili jer 10 meceva zadnjih zaredom nismo izgubili u Zenici i izmislise suspenziju i odmah poraz nakon 10 domacih utakmica.
Bazdarevic je najgori selektor koji je ikada sjeo na kulpu repke, veze sa fudbalom nema, al haj ti meni reci koga bi to ti forsiro?

Znaci na ovoj temi svi mogu na jednu stranu, al ti moras na drugu...da Amar ima pet trofeja lige prvaka ti bi se drzno da mu nesto kazes jer je tvoj mali klub (koji god on bio a predpostavljam da je ili sloboda ili si pitar ili celik) ka.rao godinama i ubijao vam volju za zivotom
Moje skromno misljenje je da nikako, ama bas nikako ne moze biti gori od Safeta Susica![/quote]

Ni u ludilu....safet ima plasman na SP i odlicno odradjene dvoje kvalifikacije. Daelko od toga da je dobar strucnjak, ali od mese itekako bolji. Mesa apsolutno nista nije uradio...ono koliko on poznaje trenerski posao poznajem i ja.

Izbiji. nabiji bunar lopta...[/quote]
Safet je imao puno bolje igrace, pa smo opet naguzove otisli na to SP, jednostavno, tada nam je bilo sudjeno da odemo u Brazil, ali dobro, slazem se i da je rezultat nekakvo mjerilo..
Volim te Bosno!!!

mire96
Postovi: 1056
Pridružen/a: 01 sep 2017, 00:49
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la mire96 » 27 nov 2017, 14:46

Sto smo na guzove otisli na sp? Jest da je bila lagana grupa, ali realno i zadnje dvije su isto bile prelagane pa smo opet zijanili oba.

Avatar
hurem
Postovi: 8616
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la hurem » 27 nov 2017, 15:19

Jarane, uporedjujes neuporedivo.
Susic ima plasman na SP iza sebe i igru kojoj se svako divio...odradio dva ciklusa maltene odlicno da bi na SP uprskao te nakon njega (Cipar, Izrael).
Ona grupa sa Grckom, Slovackom, 3L je sve samo ne lahka.
Grupa u kojoj te glavni konkurent za prvo mjesto i direktan plasman na SP natjera da moras osvojiti 25 od 30 bodova je sve samo ne lagahna.
Po svemu uradjenom u dva ciklusa Mesa i Safet se ne mogu nikako stavljati u istu recenicu...na kraju, Safet je uz Ciru do sada najbolji selektor, Mesa kojem je najveca pobjeda ona protiv Walesa kotira kao najgori-zasluzeno, uz nikad goru igru reprezentacije.
Ali da ne idemo.dalje u offtopic.

Nadam se da ce se postici dogovor s Prosineckim.

Avatar
bhsport
Postovi: 11287
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la bhsport » 28 nov 2017, 14:31

hurem je napisao/la:Jarane, uporedjujes neuporedivo.
Susic ima plasman na SP iza sebe i igru kojoj se svako divio...odradio dva ciklusa maltene odlicno da bi na SP uprskao te nakon njega (Cipar, Izrael).
Ona grupa sa Grckom, Slovackom, 3L je sve samo ne lahka.
Grupa u kojoj te glavni konkurent za prvo mjesto i direktan plasman na SP natjera da moras osvojiti 25 od 30 bodova je sve samo ne lagahna.
Po svemu uradjenom u dva ciklusa Mesa i Safet se ne mogu nikako stavljati u istu recenicu...na kraju, Safet je uz Ciru do sada najbolji selektor, Mesa kojem je najveca pobjeda ona protiv Walesa kotira kao najgori-zasluzeno, uz nikad goru igru reprezentacije.
Ali da ne idemo.dalje u offtopic.

Nadam se da ce se postici dogovor s Prosineckim.
Slazem se za Safeta, definitivno, uz njega dodati i Baku Sliskovica koji je tukao Dance u Kopenhagenu, a od vecih pobjeda treba izdvojiti i Muzurovo demoliranja Danaca 3:0, Italije 2:1 i pobjedu u Norveskoj 0:2.
Mesa je sve u svemu bio bolji selektor od Musovica (najgori ikad koji je sjedio na klupi), Hadzibegica (sramotan remi protiv Farskih Ostrva 2:2) i Mise Smajlovica. Bilo je puno gorih selektora od Mehmeda i to treba reci. Mesa je spasio prosli ciklus kojeg je Safet vodio autostradom stradanja poput Musovica, Hadzibegica i kompanije i dosao do baraza gdje ga je takticki pojeo O Neil.
Kada su u pitanju najgori rezultati, to su bez premca Farukovih 2:2 na Farskim Otocima, poraz Muzurovica od Moldavije kuci, Safetov debakl u Izraelu i poraz protiv Kipra kuci.
Takodjer se nadam da ce nas u ovoj situaciji sada voditi Prosinecki, kada su izveli ovaj cirkus oko Amara i Mehe.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

Avatar
invincible1921
Postovi: 10132
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la invincible1921 » 28 nov 2017, 17:20

bhsport je napisao/la:
hurem je napisao/la:Jarane, uporedjujes neuporedivo.
Susic ima plasman na SP iza sebe i igru kojoj se svako divio...odradio dva ciklusa maltene odlicno da bi na SP uprskao te nakon njega (Cipar, Izrael).
Ona grupa sa Grckom, Slovackom, 3L je sve samo ne lahka.
Grupa u kojoj te glavni konkurent za prvo mjesto i direktan plasman na SP natjera da moras osvojiti 25 od 30 bodova je sve samo ne lagahna.
Po svemu uradjenom u dva ciklusa Mesa i Safet se ne mogu nikako stavljati u istu recenicu...na kraju, Safet je uz Ciru do sada najbolji selektor, Mesa kojem je najveca pobjeda ona protiv Walesa kotira kao najgori-zasluzeno, uz nikad goru igru reprezentacije.
Ali da ne idemo.dalje u offtopic.

Nadam se da ce se postici dogovor s Prosineckim.
Slazem se za Safeta, definitivno, uz njega dodati i Baku Sliskovica koji je tukao Dance u Kopenhagenu, a od vecih pobjeda treba izdvojiti i Muzurovo demoliranja Danaca 3:0, Italije 2:1 i pobjedu u Norveskoj 0:2.
Mesa je sve u svemu bio bolji selektor od Musovica (najgori ikad koji je sjedio na klupi), Hadzibegica (sramotan remi protiv Farskih Ostrva 2:2) i Mise Smajlovica. Bilo je puno gorih selektora od Mehmeda i to treba reci. Mesa je spasio prosli ciklus kojeg je Safet vodio autostradom stradanja poput Musovica, Hadzibegica i kompanije i dosao do baraza gdje ga je takticki pojeo O Neil.
Kada su u pitanju najgori rezultati, to su bez premca Farukovih 2:2 na Farskim Otocima, poraz Muzurovica od Moldavije kuci, Safetov debakl u Izraelu i poraz protiv Kipra kuci.
Takodjer se nadam da ce nas u ovoj situaciji sada voditi Prosinecki, kada su izveli ovaj cirkus oko Amara i Mehe.
Porediti igrace i situaciju u kakvoj su radili hadzbegic i ostali sa mesinom je smijesno...naravno i oni su uglavnom ocaj ocaja,,,mada da ne idemo daleko od bake pa na ovamo, mesa je ubjedljivo najgori
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

mire96
Postovi: 1056
Pridružen/a: 01 sep 2017, 00:49
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la mire96 » 28 nov 2017, 18:15

https://bih.ba/237847-nismo-podanici-sv ... i-hrvatske

Naslov najjaci: Nismo podanici! Svijet bira trenere iz BiH, a u FS BiH nameću netrofejne trenere iz Srbije i Hrvatske

A nije moguce ovo ozbiljno napisati... :tokralju: :tokralju:

Jos napise na fb stranici - Musemic i Osim ne odgovaraju savezu jer su nezavisni u svom radu :facepalm:

Avatar
Bazinga12345
Postovi: 4744
Pridružen/a: 17 jul 2017, 15:42
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Bazinga12345 » 28 nov 2017, 18:38

mire96 je napisao/la:https://bih.ba/237847-nismo-podanici-sv ... i-hrvatske

Naslov najjaci: Nismo podanici! Svijet bira trenere iz BiH, a u FS BiH nameću netrofejne trenere iz Srbije i Hrvatske

A nije moguce ovo ozbiljno napisati... :tokralju: :tokralju:

Jos napise na fb stranici - Musemic i Osim ne odgovaraju savezu jer su nezavisni u svom radu :facepalm:
:facepalm: :facepalm:
⭐ Velež Mostar ⭐

Zadnja klupa

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la DrFilgud » 28 nov 2017, 19:02

Vrijeme je da sansu dobije domaci trener.
Neko ko je je potekao u domacoj ligi, ko je osvajao titule na domacim trenima, ko ima brkove...

Avatar
Wisey
Postovi: 2344
Pridružen/a: 18 feb 2012, 19:13
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Wisey » 28 nov 2017, 20:58

"Na utakmice naše reprezentacije ne idem od poraza od Portugala u baražu 2009. godine. Tada sam vidio neke stvari i nagovijestio čelnicima saveza šta će se desiti. Kada sam vidio da je igračima na dan utakmice davan slobodan dan i šetnja umjesto gledanja analiza te da im se daje da idu kupovati majice, prestao sam pratiti reprezentaciju uživo. To je bilo u vrijeme Ćire, tog velikog stručnjaka koji igračima na dan utakmice daje slobodan dan i slika se s novinarima i igračima. Samo je nedostajalo da se janje okrene u hotelu. Tada sam s Figom i Jardelom došao u hotel, oni me pitaju šta je ovo, a ja sam im rekao da oni mogu vidjeti s kim igraju. Na poluvremenu sam vidio čudne stvari na terenu kada nisu izvršene prave izmjene, razočarali su me igrači zbog svog ponašanja nakon poraza... Od tada ne idem na utakmice reprezentacije, a do tada sam bio na svakoj utakmici", rekao je Pašalić.

Posebno smo se osvrnuli na izbor novog selektora reprezentacije BiH. Nogometni savez BiH je imenovao Komisiju za izbor selektora koju čine Zvjezdan Misimović, Ivica Osim, Dušan Bajević i Sead Kajtaz, a koja ima dužnost da Izvršnom odboru NSBiH predloži kandidate koji bi mogli naslijediti Mehmeda Baždarevića na selektorskoj klupi. Pašaliću se ne sviđa to što je oformljena komisija.

"O tome se može feljton napisati. Prvo, reprezentaciju BiH nije teško voditi, jer svaki meč igramo kao kod kuće s obzirom na to da nas uvijek prati veliki broj navijača. Nacionalni naboj je uvijek na visokom nivou i to olakšava posao. Dalje, slikovito rečeno, mi smo vjerovatno država s najviše legendi po metru kvadratnom, a niti mi imamo koristi od njih, niti oni uspijevaju pronaći angažman u ozbiljnom klubu pa bi bilo bolje da se odmaknu od reprezentacije. Što se tiče samog izbora selektora i načina na koji se kod nas bira selektor, to nigdje na svijetu nema, te komisije nigdje ne postoje, a kod nas su stvorene samo da bi se skinula odgovornost. Onda te priče s kandidatima, one se moraju držati u tajnosti, a kod nas se o njima javno govori, kao da je tender za postavljanje prozora na nekoj zgradi. Ne znam kako su ovi ljudi iz komisije pristali biti u njoj", kategoričan je Pašalić.

Kada je riječ o izboru selektora, Pašalić smatra da postoje samo tri trenerska profila koji bi mogli dostojno obavljati ulogu selektora BiH.

"Postoje tri profila selektora koji bi nama odgovarao. Prva varijanta, da bi ga igrači poštovali mora biti neko ko je bio bolji igrač od naših reprezentativaca. Takvog nemamo. Druga varijanta, mora imati više novca od njih, a skoro da ni takvog nemamo. Treća varijanta je da je igrao s njima, da ima dobar odnos s njima i to na prijateljskoj bazi. Tu već vidim više kandidata. Svaka država ima svoj mentalitet i izbor selektora u reprezentaciji treba prilagoditi tome. Našu reprezentaciju ne može voditi kokuz, jer takav ne može stvoriti autoritet među našim igračima koji zarađuju milione. Recimo, neko voli autoritet i disciplinu kao Grci kojima moraš dovesti njemačkog trenera", opisuje Pašalić.

Ovaj nogometni menadžer dodaje da našim reprezentativcima nedostaje discpline prilikom reprezentativnih okupljanja.

"Klub ga plaća puno više nego reprezentacija. Onda, reprezentacija služi da se vidi grad, familija, da se ode do diskoteke... Kada bi u reprezentaciji svi bili maksimalno skoncentrisani, to bi donijelo drugačiji rezultat. Kada amatera dovedete u profesionalnu ekipu, on postaje profesionalac. Kada profesionalca dovedete među amatere, on postaje amater. Na disciplinu utječu selektor i generalno savez. U reprezentaciji Španije se zna sve pa i to koliko će sira jesti za doručak, jer sa sobom vode nutricionistu, a to možete pitati ljude u hotelu u Zenici. A naši jedu šta požele. Utakmica nije samo 90 minuta igre, to je samo ono što vidimo. Utakmica traje od dana kada igrači slete na aerodrom", rekao je Pašalić.
To je realnost ove drzave, ne samo reprezentacije.

dinoze
Postovi: 2083
Pridružen/a: 08 sep 2010, 07:53
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la dinoze » 28 nov 2017, 21:50

To sto je Pasalic izjavio o okupljanju repke, to je poznato i to niko ne krije.
Igraci kazu da nezele da budu u trening centru nego hoce na Ilidzu. U svakoj normalnoj reprezentaciji bi se takve stvari strogo sankcionisale samo kod nas se rezervise hotel, plate ekstra troskovi i rezervisu stolovi u resto Bosna da bi se igraci mogli opijati.

samoposmatram
Postovi: 5363
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la samoposmatram » 28 nov 2017, 22:36

dinoze je napisao/la:To sto je Pasalic izjavio o okupljanju repke, to je poznato i to niko ne krije.
Igraci kazu da nezele da budu u trening centru nego hoce na Ilidzu. U svakoj normalnoj reprezentaciji bi se takve stvari strogo sankcionisale samo kod nas se rezervise hotel, plate ekstra troskovi i rezervisu stolovi u resto Bosna da bi se igraci mogli opijati.
I onda ovde se pljuje po Amaru. Mentalni sklop maloumnih ljudi... Za Lisabon 2009 mogu licno potvrditi Pasalicevu izjavu.
Uteko mi samo Misimovic i Ciro za slikanje.

Tu je Misimovicu bio pukao film pred novinarima i navijacima u hotelu. Misimovic koji u Njemackoj nije poznat po disciplini, onda mozete zamisliti koja lakrdija je bila.

Avatar
DevilsAdvocate
Postovi: 1569
Pridružen/a: 28 jan 2015, 17:31
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la DevilsAdvocate » 28 nov 2017, 23:13

mire96 je napisao/la:https://bih.ba/237847-nismo-podanici-sv ... i-hrvatske

Naslov najjaci: Nismo podanici! Svijet bira trenere iz BiH, a u FS BiH nameću netrofejne trenere iz Srbije i Hrvatske

A nije moguce ovo ozbiljno napisati... :tokralju: :tokralju:

Jos napise na fb stranici - Musemic i Osim ne odgovaraju savezu jer su nezavisni u svom radu :facepalm:
Ne vjerujem sta citam :facepalm: Pa po ovome Amar i Husref su bolji treneri i od Slavena Bilica za kojeg bi se vjerovatno ovakvi clanci pisali, jer eto igrom slucaja i on je ''netrofejni trener'' , a u pm gdje mi zivimo i ko su nam novinari...
'I was young, I was survivin' the times. Waitin' for my moment, I was destined to shine..'

Avatar
Sabinho
Postovi: 20804
Pridružen/a: 22 maj 2012, 00:54
Lokacija: Istocna trEbina
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Sabinho » 29 nov 2017, 01:42

:lol: Nasa posla, sto ste iznenadjeni? Amar uz pecenje diktirao. :kafa:
Yeferson Soteldo, Roger Guedes!
https://www.youtube.com/watch?v=NKN24rPArL4
https://www.youtube.com/watch?v=_RvX-5si_3Q

Avatar
AndreWilliams
Postovi: 591
Pridružen/a: 22 avg 2014, 13:33
Lokacija: Guinea-Bissau
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la AndreWilliams » 29 nov 2017, 07:22

Toliko im je necista savjest dok ispisuju nebuloze da nisu u stanju ni potpisati se.

Avatar
Sveti
Postovi: 10195
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Sveti » 29 nov 2017, 09:22

DrFilgud je napisao/la:Vrijeme je da sansu dobije domaci trener.
Neko ko je je potekao u domacoj ligi, ko je osvajao titule na domacim trenima, ko ima brkove...
:rol:

I pape i mesa su fudbalske neznalice.
naprijed rejal

Avatar
hz1987
Postovi: 2089
Pridružen/a: 01 nov 2008, 10:27
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la hz1987 » 29 nov 2017, 09:52

DrFilgud je napisao/la:Vrijeme je da sansu dobije domaci trener.
Neko ko je je potekao u domacoj ligi, ko je osvajao titule na domacim trenima, ko ima brkove...
apsolutno se slazem. ima moj glas. al pod jednim uslovom, a to je da mu plata na poziciji selektora bude prosjecna bh plata. do sada se pokazalo besmislenim da selektor uzima 30 milja eura platu, a pogotovo jos da dolazi s biroa.

Avatar
Enigma
Postovi: 499
Pridružen/a: 21 avg 2017, 23:28
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Enigma » 29 nov 2017, 10:54

Žuti novi selektor 100%
MUSVDG

Avatar
jestamaji
Postovi: 16519
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la jestamaji » 29 nov 2017, 11:11

Enigma je napisao/la:Žuti novi selektor 100%
kako stvari stoje sve miriše na to. a mislim da i velika većina ne bi imala ništa protiv. pitanje je samo možemo li mi to platiti!

Sveti je napisao/la:
DrFilgud je napisao/la:Vrijeme je da sansu dobije domaci trener.
Neko ko je je potekao u domacoj ligi, ko je osvajao titule na domacim trenima, ko ima brkove...
:rol:

I pape i mesa su fudbalske neznalice.
treneri bez plana B
pored toga pape je bio i vizionar fudbalske igre, prvi u istoriji koji je veliku/bitnu utakmicu odigrao bez lijevog beka :mrgreen:

Zaključano

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 25 gostiju.