Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

samoposmatram
Postovi: 5291
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la samoposmatram » 17 jan 2018, 15:27

[
Zadnja izmjena: samoposmatram, dana/u 17 jan 2018, 18:16, ukupno mijenjano 2 puta.

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la marconato » 17 jan 2018, 15:29

samoposmatram je napisao/la:
Znaci mogao bi selektor imati slatke muke u ofenzivnoj 3ki ili 4ki, Dzeko, Pjanic, Visca, Hajrovic.

Kazes da niste imali pravog spica. Ko vam je sve igrao na toj poziciji i jesu li vulki stopere na sebe ili su se vracali po loptu?
Igrao je u prvoj sezoni mahom Kaluđerović, posle Kasalica i Borha..
Niko od njih nije klasican centarfor, pa su vise igrali u sirinu, nego dubinu. Dosta su ucestvovalu u igri, ali nam je nekako uvijek falio taj target man.
Znali smo iskreirati i 10-ak sansi po mecu da bi uvaljali gol-dva..

U njegovom sistemu je dosta vazna ta pozicija zadnjeg veznog. Tu mora naci nekog jakog. Kod nas na pocetku nije dobro sljakalo, dok nije doveo Luku Milivojevića... ;)
Takav profil igraca bi vam legao kao 1 na 10.
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

samoposmatram
Postovi: 5291
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la samoposmatram » 17 jan 2018, 15:51

marconato je napisao/la:
samoposmatram je napisao/la:
Znaci mogao bi selektor imati slatke muke u ofenzivnoj 3ki ili 4ki, Dzeko, Pjanic, Visca, Hajrovic.

Kazes da niste imali pravog spica. Ko vam je sve igrao na toj poziciji i jesu li vulki stopere na sebe ili su se vracali po loptu?
Igrao je u prvoj sezoni mahom Kaluđerović, posle Kasalica i Borha..
Niko od njih nije klasican centarfor, pa su vise igrali u sirinu, nego dubinu. Dosta su ucestvovalu u igri, ali nam je nekako uvijek falio taj target man.
Znali smo iskreirati i 10-ak sansi po mecu da bi uvaljali gol-dva..

U njegovom sistemu je dosta vazna ta pozicija zadnjeg veznog. Tu mora naci nekog jakog. Kod nas na pocetku nije dobro sljakalo, dok nije doveo Luku Milivojevića... ;)
Takav profil igraca bi vam legao kao 1 na 10.
Na toj poziciji registe imamo Pjanica, Besica i Cimirota. Oni ce se vecinom mijenjati na te tri pozicije u veznom redu.

Pitanje je koliko ce dugo ostati kdo nas selektor. Jer i mi kao i Zvezda u svoje vrijeme ga je dovela zbog rezultata a ne zbog nacina igre. Vjerujem da ste poslije Prosineckog igrali puno ruzniji fudbal, ali ste sigurno osvajali. Ili?

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la marconato » 17 jan 2018, 16:11

samoposmatram je napisao/la:
Pitanje je koliko ce dugo ostati kdo nas selektor. Jer i mi kao i Zvezda u svoje vrijeme ga je dovela zbog rezultata a ne zbog nacina igre. Vjerujem da ste poslije Prosineckog igrali puno ruzniji fudbal, ali ste sigurno osvajali. Ili?
Jeste, igrali smo ruznije i osvojili titulu 2014, ali smo i imalu jaci tim. Mrđa i Dauda zajedno dali preko 30 golova, kao i 2016 kad su Hugo i Katai izdominirali uz podrsku Grujića, Plavšića itd..
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

samoposmatram
Postovi: 5291
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la samoposmatram » 17 jan 2018, 16:17

marconato je napisao/la:
samoposmatram je napisao/la:
Pitanje je koliko ce dugo ostati kdo nas selektor. Jer i mi kao i Zvezda u svoje vrijeme ga je dovela zbog rezultata a ne zbog nacina igre. Vjerujem da ste poslije Prosineckog igrali puno ruzniji fudbal, ali ste sigurno osvajali. Ili?
Jeste, igrali smo ruznije i osvojili titulu 2014, ali smo i imalu jaci tim. Mrđa i Dauda zajedno dali preko 30 golova, kao i 2016 kad su Hugo i Katai izdominirali uz podrsku Grujića, Plavšića itd..
Hvala ljudino na odgovorima. Licno se nadam da ce se uspjeh poklopiti sa igrom i da cemo ispisati novu svijetlu istoriju sa reprezentacijom. Zovite Liverpul. Klop trazi klub do ljeta Grujica da iznajmi.

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la marconato » 17 jan 2018, 16:23

samoposmatram je napisao/la: Hvala ljudino na odgovorima. Licno se nadam da ce se uspjeh poklopiti sa igrom i da cemo ispisati novu svijetlu istoriju sa reprezentacijom. Zovite Liverpul. Klop trazi klub do ljeta Grujica da iznajmi.
Nema na cemu.

Pozajmljen je Kardifu, a kod nas svakako ne bi imao sada mjesta :mrgreen: ;)
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Vucevich
Postovi: 11246
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Vucevich » 17 jan 2018, 16:25

samoposmatram je napisao/la:
Vucevich je napisao/la:Pjanić nije ofanzivac.
4 gola i 8 asistencija ove sezone, jok golman je.
Nije ofanzivac već je CM/mediano, očigledno nisi nikad gledao Juventus ili fudbal generalno.

samoposmatram
Postovi: 5291
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la samoposmatram » 17 jan 2018, 16:43

_
Zadnja izmjena: samoposmatram, dana/u 17 jan 2018, 18:16, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Moggi » 17 jan 2018, 16:50

pjanic je prototip registe
Zarathustra

Avatar
Vucevich
Postovi: 11246
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Vucevich » 17 jan 2018, 17:06

Jos jednom, nije ofanzivac j sigurno nije dio “4” u napadu kao sto si napisao. On igra kao deep lying playmaker, nauci razliku.

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la dubrovnik » 17 jan 2018, 17:17

Robi je u ruke dobio tim sa kojim ne bi smio imati problema pri plasiranju na sljedece EP.
Po meni bi najvaznije bilo da uklopi par mladjih igraca u postojecu momcad I pronadje rezervnog DB.
Ako uspije vratiti Lulica to bi bio bonus. Makar da pomogne u najjacim utakmicama.
Sto se mladjih igraca tice tu prvenstveno mislim na dvojac Gojak - Burnic. Gojak bi trebao biti igrac koji Bosni fali vec duze vrijeme a njegova pozicija na terenu odmah iza Edina. Nadam se da ce u nadolazecoj polusezoni u Dinamu napraviti finalni iskorak u standardnog prvotimca. Burnicev napredak bi nam takodjer bio vitalan. Manje bi ovisili o Besicu a u nekim momentima bi Muhamed mogao igrati i stopera. Tehnicki je dobar I napadi bi kretali od njega(kao nekad od Emira).
U21 takodjer ima jos nekoliko potentnih igraca koje bi trebalo posjesti na klupu seniora.
Robi nema nikakav alibi za neuspjeh jer je uspjeh jedino sto moze opravdati njegovo dovodjenje. I njemu I nama. Iako mi je na poziciji selektora dugo bio tiha patnja nikakvog popusta od mene nece dobiti. Osim uspjeha ocekujem I napredak u igri. To mu ne bi trebalo predstavljati problem znajuci kako smo igrali sa predhodnikom.

samoposmatram
Postovi: 5291
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la samoposmatram » 17 jan 2018, 17:32

-
Zadnja izmjena: samoposmatram, dana/u 17 jan 2018, 18:17, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Vucevich
Postovi: 11246
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Vucevich » 17 jan 2018, 17:37

samoposmatram je napisao/la:
Vucevich je napisao/la:Jos jednom, nije ofanzivac j sigurno nije dio “4” u napadu kao sto si napisao. On igra kao deep lying playmaker, nauci razliku.


Ja smatram Pjanica ofenzivnim igracem ti ne. Kraj diskusije.
Evo, ako ti treba malo pomoc o pozicijama u fudbalu. Crveno su ofanzivci:

slika

Avatar
hurem
Postovi: 8593
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la hurem » 17 jan 2018, 17:41

@samoposmatram, slusaj sta ti ljudi govore za Pjanica...nemojmo sad izmisljati toplu vodu!
Pjanic nikad nije bio ofanzivni vezni i nikad nece biti, niti mu ta pozicija lezi, niti je voli igrati (to je sam vise puta govorio)...druga stvar je sto bi s Besicem i Lulicem u veznom redu imao vise slobode da ide naprijed, ali to ne znaci da je AM.

Besic - i ja ga mogu zamisliti na stoperskoj poziciji po potrebi, bas zbog te njegove sigurnosti, kontrole lopte, pasa, duge lopte i sl...to sam i prije par mjeseci spominjao.

Gojak - pokazao je da zna asistirati, ono sto mi se posebno kod njega svidja jeste taj instikt za gol i sto zabija i glavom kao od sale, centarforski reklo bi se.
Mahana mu je tromost, sporost, kako god hocete.

Burnic - jos uvijek se nicim i nigdje nije nametnuo tako da ja zaista ne znam sta ocekivati od tog momka...vidjet cemo kako ce se stvari razvijati do septembra.

Neke moje zelje do septembra:
Da se Besic vrati na pravi kolosijek, Jozo dokaze u Premiershipu, Duljevic nastavi razvijati...te jedan od trojice Gojaka, Hadzije, Milosevica nametne u veznom redu...prihvatam Vranjesa na desnom beku.
Posebno bih istakao povratak Lulica.

Itekako bismo mogli imati dobrih 11 na terenu.

samoposmatram
Postovi: 5291
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la samoposmatram » 17 jan 2018, 17:44

-
Zadnja izmjena: samoposmatram, dana/u 17 jan 2018, 18:17, ukupno mijenjano 2 puta.

Avatar
Vucevich
Postovi: 11246
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Vucevich » 17 jan 2018, 17:45

Ne spamaj temu. Ovo je 21 vijek, svaki igrac igra i odbranu i napad, nije 1890. Pjanic nije ofanzivac niti ce ikad biti.

samoposmatram
Postovi: 5291
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la samoposmatram » 17 jan 2018, 17:55

-
Zadnja izmjena: samoposmatram, dana/u 17 jan 2018, 18:17, ukupno mijenjano 2 puta.

Avatar
Bazinga12345
Postovi: 4643
Pridružen/a: 17 jul 2017, 15:42
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Bazinga12345 » 17 jan 2018, 17:55

:hmmmmm:
⭐ Velež Mostar ⭐

Zadnja klupa

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Moggi » 17 jan 2018, 17:56

regista je prvi igrac napada i odbrane
Zarathustra

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la dubrovnik » 17 jan 2018, 18:10

Moggi je napisao/la:regista je prvi igrac napada i odbrane
Prvi odbrane a zadnji napada. :D

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: denza i 8 gostiju.