Euro 2020 - Kvalifikacije

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Tristan10
Postovi: 5183
Pridružen/a: 14 jan 2018, 17:58
Kontakt:

Re: Euro 2020 - Kvalifikacije

Post Postao/la Tristan10 » 20 nov 2018, 13:54

marconato je napisao/la:
Tristan10 je napisao/la:Najbitnije je izbjeci Srbiju ciji je fudbal u usponu, imaju bas nekoliko mladih igraca koji ce samo napredovati. Klupski fudbal im napreduje, reprezentacija isto, mogu oni vece stvari da naprave.
Zar stvarno mislis/te da ce Srbija s Kokezom i njegovom podguznom muvom - Krstajićem biti neki faktor?!
Pa evo gledao sam ih protiv Crne Gore, nikad onako rutinski nisu odigrali. Isto sad imaju igrace koji realno mogu nesto vise napraviti na internacionalnoj sceni, dok ranije nije bio slucaj. Ranije su samo zivili od prosle slave i nazor gurali svoj mit. Sad ima tu Gacinovic, Jovic. Mitrovic biljezi golove u PL. Odbrana isto ima perspektive, a ima i nekoliko iskusniji igraca.

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Euro 2020 - Kvalifikacije

Post Postao/la marconato » 20 nov 2018, 14:00

Tristan10 je napisao/la: Pa evo gledao sam ih protiv Crne Gore, nikad onako rutinski nisu odigrali. Isto sad imaju igrace koji realno mogu nesto vise napraviti na internacionalnoj sceni, dok ranije nije bio slucaj. Ranije su samo zivili od prosle slave i nazor gurali svoj mit. Sad ima tu Gacinovic, Jovic. Mitrovic biljezi golove u PL. Odbrana isto ima perspektive, a ima i nekoliko iskusniji igraca.
Daleko je ono od rutinskog prijatelju! Igra se samo na individualni kvalitet, nikakve ideje i pecata "selektora".
Tako moze proci protiv timova ranga CG, malo ozbiljnija reprezentacija ce rastaviti Krstajića i njegovu miki maus strategiju...
Frajer u Bukurestu ima igraca vise citavo drugo poluvrijeme i ne smije ubaciti drugog spica :facepalm:
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Vucevich
Postovi: 11250
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Euro 2020 - Kvalifikacije

Post Postao/la Vucevich » 20 nov 2018, 14:17

Prvo treba izbjeci Srbiju zbog nefudbalskih razloga - prosli put tamo su nasi navijaci zamalo ubijeni, cetnici na tribinama, "Noz Zica Srebrenica" i ostalo. To je sve osim fudbal

Avatar
Amarinho
Postovi: 1167
Pridružen/a: 07 mar 2013, 11:13
Kontakt:

Re: Euro 2020 - Kvalifikacije

Post Postao/la Amarinho » 20 nov 2018, 15:39

Vucevich je napisao/la:Prvo treba izbjeci Srbiju zbog nefudbalskih razloga - prosli put tamo su nasi navijaci zamalo ubijeni, cetnici na tribinama, "Noz Zica Srebrenica" i ostalo. To je sve osim fudbal
Kao neko sto je cesto u Srbij tacnije u Beogradu i sto ima bruku prijatelja Srba, smatram da se ta situacija manje vise smirila. Taj "prosli put" je bio prije 13 godina. Kad god sam u Beogradu, u taxiju, u kaficu, u hotelu u diskoteci kazem normal odakle sam (a i cuje se odakle sam) i ne bude ni najmanji problem. Cak budu ultra ljubazni i bas raja. Recimo zadnji put kad sam bio, kazem takisti da me vozi do muzeja Jugoslavije, jer nikad nisam bio tamo. I eto uz pricu saznao odakle sam, sta sam itd... i odlucio se samnom otici u muzej kako bi mi objasnio sve itd. :D

marconato je napisao/la:
Tristan10 je napisao/la: Pa evo gledao sam ih protiv Crne Gore, nikad onako rutinski nisu odigrali. Isto sad imaju igrace koji realno mogu nesto vise napraviti na internacionalnoj sceni, dok ranije nije bio slucaj. Ranije su samo zivili od prosle slave i nazor gurali svoj mit. Sad ima tu Gacinovic, Jovic. Mitrovic biljezi golove u PL. Odbrana isto ima perspektive, a ima i nekoliko iskusniji igraca.
Daleko je ono od rutinskog prijatelju! Igra se samo na individualni kvalitet, nikakve ideje i pecata "selektora".
Tako moze proci protiv timova ranga CG, malo ozbiljnija reprezentacija ce rastaviti Krstajića i njegovu miki maus strategiju...
Frajer u Bukurestu ima igraca vise citavo drugo poluvrijeme i ne smije ubaciti drugog spica :facepalm:
Srbija im kvalitet individualni odprilike kao Hrvati, uz 2-3 godine su i kvalitentij. Ali ih hebe mentalitet ako mene pitas. Najbolji primjer je SP i utakmica protiv Svicaraca, gdje su ih Svicarci realno na supacki nacin uzeli i iskoristili mentali sklop... Srbi se zaletili po rezultatu 1:1, ostavili Karleusu samog gore na centru i primili jeftinu kontru... a rezultat 1:1 bar po meni je u tom momentu u redu za Srbiju. Pusti Svicarce da pobjede Costa Ricu pod pritiskom a mi ce mo se branit protiv Brazila...ha ja...

Uglavnom, ja bih volio da izvucemo Srbiju. Cisto jer bi bile dobre utakmice (sportski i navijacki).

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61546
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Euro 2020 - Kvalifikacije

Post Postao/la Virtu4l » 20 nov 2018, 15:47

Amarinho je napisao/la:Kao neko sto je cesto u Srbij tacnije u Beogradu i sto ima bruku prijatelja Srba, smatram da se ta situacija manje vise smirila. Taj "prosli put" je bio prije 13 godina. Kad god sam u Beogradu, u taxiju, u kaficu, u hotelu u diskoteci kazem normal odakle sam (a i cuje se odakle sam) i ne bude ni najmanji problem. Cak budu ultra ljubazni i bas raja. Recimo zadnji put kad sam bio, kazem takisti da me vozi do muzeja Jugoslavije, jer nikad nisam bio tamo. I eto uz pricu saznao odakle sam, sta sam itd... i odlucio se samnom otici u muzej kako bi mi objasnio sve itd. :D

Ni tada, a ni sada nisu i ne bi bili problem ljudi iz Srbije. Problem bi bili Dodikovi primitivci i bilo bi slično kao prošli put.

Iskreno, ne bih imao ništa protiv toga, ovoga puta bi ih UEFA odučila od života, pa nek' izvole. Svakako ih čekaju na ziceru.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
HPCompaq
Postovi: 2505
Pridružen/a: 14 dec 2017, 17:28
Kontakt:

Re: Euro 2020 - Kvalifikacije

Post Postao/la HPCompaq » 20 nov 2018, 15:50

Pot 1: Poljska

Pot 2: , BiH

Pot 3: Finska
Pot 4: Luksemburg

Pot 5: Andora

Pot 6: San Marino

:D :lol:
Forza Freedom
SISTEM TE LAŽE ! !
Ne moš spavat,sutra utakmica,šta ćes ako izvučes bod dobro je.A oni dobra momčad,nije to da ti mozes doći u Tuzlu olako. Hatunić,Šećerbegović.Ma odlična momčad,Sloboda Tuzla."-Ivica Šurjak.

PerryFred
Postovi: 2014
Pridružen/a: 12 jan 2013, 11:50
Kontakt:

Re: Euro 2020 - Kvalifikacije

Post Postao/la PerryFred » 20 nov 2018, 16:03

.
Zadnja izmjena: PerryFred, dana/u 15 mar 2020, 04:24, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Vucevich
Postovi: 11250
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Euro 2020 - Kvalifikacije

Post Postao/la Vucevich » 20 nov 2018, 16:07

Amarinho je napisao/la:
Uglavnom, ja bih volio da izvucemo Srbiju. Cisto jer bi bile dobre utakmice (sportski i navijacki).
Kakva navijačka dobra utakmica, navijači Partizana i Crvene ZvIJezde na gotovo svakoj utakmici masovno skandiraju ‘Ratko Mladić’ i zviždali su Alenu Omicu zbog toga što je ‘balija’. Živiš u nekim oblacima prijatelju, treba to sranje izbjeći na svaku cijenu. Daj nam Finsku ili Mađarsku.

Avatar
Amarinho
Postovi: 1167
Pridružen/a: 07 mar 2013, 11:13
Kontakt:

Re: Euro 2020 - Kvalifikacije

Post Postao/la Amarinho » 20 nov 2018, 16:13

Vucevich je napisao/la:
Amarinho je napisao/la:
Uglavnom, ja bih volio da izvucemo Srbiju. Cisto jer bi bile dobre utakmice (sportski i navijacki).
Kakva navijačka dobra utakmica, navijači Partizana i Crvene ZvIJezde na gotovo svakoj utakmici masovno skandiraju ‘Ratko Mladić’ i zviždali su Alenu Omicu zbog toga što je ‘balija’. Živiš u nekim oblacima prijatelju, treba to sranje izbjeći na svaku cijenu. Daj nam Finsku ili Mađarsku.
Smatram da bi tenzije bile nalozenije jedno 30 puta u duelu Albanija - Srbija (ili Kosovo - Srbija sto i teoretski nije moguce od strane FIFA-e) nego protiv nas. Kako god... nece doci do toga svakako. 10% su sanse.

Svakako bi bilo lakse protiv ovih sto si ti naveo. Ma da i to nisu ziceru gdje sam 100% siguran da ce mo ih otrest.

Avatar
Barbarossa
Postovi: 4658
Pridružen/a: 06 jan 2018, 18:56
Kontakt:

Re: Euro 2020 - Kvalifikacije

Post Postao/la Barbarossa » 20 nov 2018, 16:39

ko su nostitelji i POT 2 kako sad stvari stoje?
Svugdje u svijetu droga stvara zavisnost , samo na Kosovu nezavisnost.

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Euro 2020 - Kvalifikacije

Post Postao/la DrFilgud » 20 nov 2018, 16:40

Amarinho je napisao/la:
Srbija im kvalitet individualni odprilike kao Hrvati, uz 2-3 godine su i kvalitentij. Ali ih hebe mentalitet ako mene pitas. Najbolji primjer je SP i utakmica protiv Svicaraca, gdje su ih Svicarci realno na supacki nacin uzeli i iskoristili mentali sklop... Srbi se zaletili po rezultatu 1:1, ostavili Karleusu samog gore na centru i primili jeftinu kontru... a rezultat 1:1 bar po meni je u tom momentu u redu za Srbiju. Pusti Svicarce da pobjede Costa Ricu pod pritiskom a mi ce mo se branit protiv Brazila...ha ja...

Uglavnom, ja bih volio da izvucemo Srbiju. Cisto jer bi bile dobre utakmice (sportski i navijacki).
Kako ima individualni kvalitet kao Hrvatska?
Imaju samo jednog igraca top klase, Matica. To sto neko vjeruje da ce Milenkovic, Gacinovic, Jovic, biti vrhunski igraci, to je druga prica. Mozda i hoce, mozda i ne...ali to je neuporedivo sa Modricem, Rakiticem, Persicem, Lovrenom plus jos desetak ozbiljnih europskih igraca.

Avatar
Esport
Postovi: 4314
Pridružen/a: 06 avg 2016, 18:37
Kontakt:

Re: Euro 2020 - Kvalifikacije

Post Postao/la Esport » 20 nov 2018, 17:13

HPCompaq je napisao/la:Pot 1: Poljska

Pot 2: , BiH

Pot 3: Finska
Pot 4: Luksemburg

Pot 5: Andora

Pot 6: San Marino

:D :lol:
I ako ne prođemo, imamo baraž :urnebes:

Avatar
rope11
Postovi: 17665
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: Euro 2020 - Kvalifikacije

Post Postao/la rope11 » 20 nov 2018, 17:24

Nemam ni ja ružnih iskustava sa srbima, čak naprotiv, uvijek sam sretao normalnu raju ali problem je što utakmice i tribine po pravilu prikupljaju onaj najveći šljam društva.

Mada ne sumnjam da će fifa strateški izbjeći neke parove, iako nije zakonski regulisano da se ne uparavamo kao recimo protiv Kosova, ali biti će tu malo štimanja :mrgreen: od tolikog broja reprezentacija, bar toliko mogu uraditi da ne uparavaju trio BiH-Hrvatska-Srbija, za dobrobit svih.

Od Ex Yu ekipe bih volio crnogorce, slovence ili makedonce.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

mire96
Postovi: 1056
Pridružen/a: 01 sep 2017, 00:49
Kontakt:

Re: Euro 2020 - Kvalifikacije

Post Postao/la mire96 » 20 nov 2018, 18:27

PerryFred je napisao/la:
Amarinho je napisao/la: Kao neko sto je cesto u Srbij tacnije u Beogradu i sto ima bruku prijatelja Srba, smatram da se ta situacija manje vise smirila. Taj "prosli put" je bio prije 13 godina. Kad god sam u Beogradu, u taxiju, u kaficu, u hotelu u diskoteci kazem normal odakle sam (a i cuje se odakle sam) i ne bude ni najmanji problem. Cak budu ultra ljubazni i bas raja. Recimo zadnji put kad sam bio, kazem takisti da me vozi do muzeja Jugoslavije, jer nikad nisam bio tamo. I eto uz pricu saznao odakle sam, sta sam itd... i odlucio se samnom otici u muzej kako bi mi objasnio sve itd. :D
U taksiju, kafiću i hotelu je manje-više normalan svijet, a na utakmicu bi došli pripadnici Grobara, Delija, Lešinara, UF i ostalih grupa.
Na ovo se svodi. Jos kad racunas kakvih sve kriminalaca ima kod Grobara i Delija... neka hvala, bolje izbjeci. A ionako je Srbija medju jacim ekipama u trecem potu, ne bih se ja igrao sa tim. Bolje Bugare.

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Euro 2020 - Kvalifikacije

Post Postao/la marconato » 20 nov 2018, 18:42

DrFilgud je napisao/la:
Amarinho je napisao/la:
Srbija im kvalitet individualni odprilike kao Hrvati, uz 2-3 godine su i kvalitentij. Ali ih hebe mentalitet ako mene pitas. Najbolji primjer je SP i utakmica protiv Svicaraca, gdje su ih Svicarci realno na supacki nacin uzeli i iskoristili mentali sklop... Srbi se zaletili po rezultatu 1:1, ostavili Karleusu samog gore na centru i primili jeftinu kontru... a rezultat 1:1 bar po meni je u tom momentu u redu za Srbiju. Pusti Svicarce da pobjede Costa Ricu pod pritiskom a mi ce mo se branit protiv Brazila...ha ja...

Uglavnom, ja bih volio da izvucemo Srbiju. Cisto jer bi bile dobre utakmice (sportski i navijacki).
Kako ima individualni kvalitet kao Hrvatska?
Imaju samo jednog igraca top klase, Matica. To sto neko vjeruje da ce Milenkovic, Gacinovic, Jovic, biti vrhunski igraci, to je druga prica. Mozda i hoce, mozda i ne...ali to je neuporedivo sa Modricem, Rakiticem, Persicem, Lovrenom plus jos desetak ozbiljnih europskih igraca.
Slazem se, jos nije na tom nivou, ali ima potencijal, jer je par momaka bas na dobrom putu da postanu vrhunski igraci!
Srbija i ovakva ima veliku sirinu igrackog kadra, ali dzaba kada nema (nece) ko da iskoristi to...
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Goalgetter
Postovi: 24529
Pridružen/a: 04 feb 2011, 12:48
Kontakt:

Re: Euro 2020 - Kvalifikacije

Post Postao/la Goalgetter » 20 nov 2018, 18:44

Sportski gledano bilo bi super igrati Srbijom - ali dosta mi je njihovih maloumnika na tribinama i slicnih scena.

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6430
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Euro 2020 - Kvalifikacije

Post Postao/la JavierBosnia » 20 nov 2018, 19:40

Ne znam samo zasto iz politickih razloga ne zabrane moguci susret nas sa Srbijom.. Da ima razloga- definitivno ima
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

Avatar
MElloo
Postovi: 13026
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Euro 2020 - Kvalifikacije

Post Postao/la MElloo » 20 nov 2018, 19:47

JavierBosnia je napisao/la:Ne znam samo zasto iz politickih razloga ne zabrane moguci susret nas sa Srbijom.. Da ima razloga- definitivno ima
Vise nego s kosovom sto su nam zabranili :mrgreen: CAk i daleko vise

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Euro 2020 - Kvalifikacije

Post Postao/la marconato » 20 nov 2018, 19:59

Ne bi tu bilo nikakvih problema, jer ako se moglo igrati sa Hrvatskom moze i ovo 'ladno...
Bila bi zabrana gostujucim navijacima i cao.
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6430
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Euro 2020 - Kvalifikacije

Post Postao/la JavierBosnia » 20 nov 2018, 20:26

marconato je napisao/la:Ne bi tu bilo nikakvih problema, jer ako se moglo igrati sa Hrvatskom moze i ovo 'ladno...
Bila bi zabrana gostujucim navijacima i cao.
To su najgluplje odluke, nek se ne igra onda nikako
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.