Senad Lulic

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
SlevinKelevra
Postovi: 11909
Pridružen/a: 30 okt 2012, 23:40
Lokacija: NYC, USA
Kontakt:

Re: Senad Lulic

Post Postao/la SlevinKelevra » 05 dec 2016, 17:53

Pa, cak i da izjava i nije rasisticka (ne mislim da je Lulic uopste imao to napameti), kakva je onda? Socijalna? Vrijedjas lika zato sto je radio neki lijevi posao kako bi prezivio...Mislim da se Lulic malo previse uzivio u ulogu heroja Lacija. Ubacis u 'jednacinu' i ono njegovo 'bez dlake na jeziku' i dobijes ovo... Mislim, zamislite da je bilo obrnuto, Lulic: Ne zanima me Roma, Rudiger: Lulic se qurci, a do jucer bio konobar u Jablanici... Ono, wtf? :?

Avatar
rope11
Postovi: 17653
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: Senad Lulic

Post Postao/la rope11 » 05 dec 2016, 18:59

Pa nije tip nikad ni prodavao te yebene čarape, zato i jest besmislena izjava od strane Lulića. :roll:


To što ova izjava u našem jeziku ne bi imala neku težinu, ne mora da znači da je i kod ostalih tako. Baš sam čitao na par stranica i kod talijana je ta usporedba "crnaca koji prodaju kaiše i čarape" itekako rasistička.



Ne vjerujem da je imao maliciozne namjere, baš zbog toga što u našem jeziku to niko ne bi interpretirao kao rasizam, ali je tako ispalo i MORAO je znati da će tako ispasti jer dugo živi vani, nisi brate jučer rođen pa da ne znaš. Sad će zbog svog dugog jezika i gluposti dobiti suspenziju od najmanje 10 utakmica, ionako ga FIGC već ganja.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Senad Lulic

Post Postao/la Raonffa » 05 dec 2016, 19:14

Nekad su ljudi fakat licemjerni, igrači nekim startovima znaju prekinuti karijeru kolegama na drugoj strani pa ne dobiju nikakvu kaznu, a Lulić bi mogao propustiti neku trećinu sezone zbog bezvezne izjave koja veze sa rasizmom nema.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Federer17
Postovi: 7133
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Senad Lulic

Post Postao/la Federer17 » 05 dec 2016, 19:21

Ja sam ovo shvatio kao one fazone medju rajom 'kad sam ja igrao fudbala, ti si serpe vucao po kvartu' i slicne stvari. Ne mozemo uci u Lulin mozak i provjeriti sta je ustvari mislio, po meni nije ima tu namjeru, ali ko zna. On kaze da nije, cak se i izvinio, ali bez obzira na sve, bojim se da ce ga ta ishitrena izjava (sto on cesto cini) itekako kostati.

Avatar
pinoglavi
Postovi: 10728
Pridružen/a: 09 sep 2012, 15:47
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Senad Lulic

Post Postao/la pinoglavi » 05 dec 2016, 19:53

Doslo vrijeme da je rasizam i kad crncu mater opsujes... Rasizam ili ne, bespotrebna seljacka izjava Lulica. Malo ga ponijelo sto je dobio status legende Lazija upravo na ovom derbiju pa ih sigurno dozivljava kao i najzagrizeniji navijaci Lazija
Nad tobom sunce najljepše sja

Avatar
SlevinKelevra
Postovi: 11909
Pridružen/a: 30 okt 2012, 23:40
Lokacija: NYC, USA
Kontakt:

Re: Senad Lulic

Post Postao/la SlevinKelevra » 05 dec 2016, 20:13

rope11 je napisao/la:Pa nije tip nikad ni prodavao te yebene čarape, zato i jest besmislena izjava od strane Lulića. :roll:
Ako je tako, onda je ovo klasicni rasizam. Isto kao da kazes igracu romskog porijekla kako je do jucer skupljao zeljezo, a on mozda sin Muharema Serbezovskog... Rejsizm.

Avatar
Pivopija
Postovi: 3493
Pridružen/a: 06 maj 2014, 17:27
Kontakt:

Re: Senad Lulic

Post Postao/la Pivopija » 05 dec 2016, 20:42

SlevinKelevra je napisao/la:
rope11 je napisao/la:Pa nije tip nikad ni prodavao te yebene čarape, zato i jest besmislena izjava od strane Lulića. :roll:
Ako je tako, onda je ovo klasicni rasizam. Isto kao da kazes igracu romskog porijekla kako je do jucer skupljao zeljezo, a on mozda sin Muharema Serbezovskog... Rejsizm.
Jel' Durmiš? :D
SportSport.ba liga | Igrac ekipe FK Delfin

Avatar
coelho41
Postovi: 12685
Pridružen/a: 23 jan 2014, 16:48
Kontakt:

Re: Senad Lulic

Post Postao/la coelho41 » 05 dec 2016, 20:49

Ma ja sam ubijeđen da je njemu Senad samo htio reći da on nema veze s fudbalom, al kad to kažeš na bosanski način u Italiji, ispadaš rasista, jer su Talijani gej nacija i nemaju normalnih uvreda u jeziku svome. Ok. Nazovite me rasistom i homofobom, ostajem pri svome. Uglavnom da je ovo recimo Sulejman Krpić rekao Wagneru u našoj BH ligi, ne bi se okarakterisalo kao rasizam, iako Wagner ima malo tamniju kožu, već bi mediji prenijeli to kako je Krpić uvrijedio Wagnera na račun njegovog lošeg fudbala.

Avatar
coelho41
Postovi: 12685
Pridružen/a: 23 jan 2014, 16:48
Kontakt:

Re: Senad Lulic

Post Postao/la coelho41 » 05 dec 2016, 20:55

Zapravo, pravi prevod Luliceve izjave na bosanskom glasi: 'ta ce Rudiger meni govorit, do jucer vozo tutu u rikverc.
Ali su to Talijani preveli ko rasizam jer nemaju smisla za humor.

Avatar
xaviesta
Postovi: 5935
Pridružen/a: 05 mar 2011, 17:37
Lokacija: The dark side of the moon
Kontakt:

Re: Senad Lulic

Post Postao/la xaviesta » 05 dec 2016, 22:50

Ma ja, baš ti ono naumpadne prodaja čarapa i to u žaru borbe. Isto da igraš lopte s nekim romima pa kažeš nekom idi popravi mi košobran, naravno nisi ništa loše mislio
Ali odbranit će ga bošnjo, šta oćekivati od ljudi koji kad hoće da uplaše dijete kažu ukrast će te cigani.
Don't hate what you don't understand.

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6425
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Senad Lulic

Post Postao/la JavierBosnia » 05 dec 2016, 23:11

Da je to rekao igraču Andore u ovom smislu: "Praviš se neko i nešto, a prije utakmice si radio noćnu smjenu kao portir", to je apsolutno jednako toj izjavi za Rudigera. Obje su tačne, ovaj bio portir, ovaj čarape prodavao. Da li bi i to bila rasistička uvreda? Dajte molim vas
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

Avatar
xaviesta
Postovi: 5935
Pridružen/a: 05 mar 2011, 17:37
Lokacija: The dark side of the moon
Kontakt:

Re: Senad Lulic

Post Postao/la xaviesta » 05 dec 2016, 23:17

Nije prodavao čarape. A kao što neko reće tamo se prodaja čarapa baš vezuje za crnce, imigrante... i srest ćeš ih po ulici. Isto kao što su kod nas 80% ljudi hodaju po ulici i prodaju recimo sunčane naočale, romi.
Don't hate what you don't understand.

Avatar
Sabinho
Postovi: 20804
Pridružen/a: 22 maj 2012, 00:54
Lokacija: Istocna trEbina
Kontakt:

Re: Senad Lulic

Post Postao/la Sabinho » 05 dec 2016, 23:19

Sram te bilo Senade.
Yeferson Soteldo, Roger Guedes!
https://www.youtube.com/watch?v=NKN24rPArL4
https://www.youtube.com/watch?v=_RvX-5si_3Q

Avatar
Unknown3
Postovi: 4892
Pridružen/a: 11 jan 2013, 23:09
Kontakt:

Re: Senad Lulic

Post Postao/la Unknown3 » 05 dec 2016, 23:22

Ma neka ga kazne vise, zaslužio je da ohladi malo. Poslije svake utakmice repke on je taj koji kritikuje igru i ponašanje nekoga bilo da smo dobili ili izgubili. On nalazi zamjerke drugima jbt .... ljudino treniraj malo više da ne umireš uvijek poslije 67. minute

btw frajer ne liči na profesionalnog fudbalera izgledom i govorom tijela (valjda nije rasizam) :?
Manchester United - 67 titles
Liverpool - 67 titles

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Senad Lulic

Post Postao/la Kawhi » 05 dec 2016, 23:34

Heroj kod navijača Lazia. A ja se pitam kako im godinama prodaje da zna fudbala. Ne prodaje im da zna fudbala nego da voli Lazio.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
pinoglavi
Postovi: 10728
Pridružen/a: 09 sep 2012, 15:47
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Senad Lulic

Post Postao/la pinoglavi » 06 dec 2016, 00:00

Kawhi je napisao/la:A ja se pitam kako im godinama prodaje da zna fudbala. Ne prodaje im da zna fudbala nego da voli Lazio.
Ove godine ih je kupio sa 2 gola i 3 asistencije u 14 utakmica uz trku, borbu i zalaganje u svakom mecu. A pokriva cijelu lijevu stranu mada je najrjedje krilo kako sam upratio.
Nad tobom sunce najljepše sja

Avatar
Celtic
Postovi: 3336
Pridružen/a: 12 dec 2012, 19:39
Kontakt:

Re: Senad Lulic

Post Postao/la Celtic » 06 dec 2016, 00:31

Kawhi je napisao/la:Heroj kod navijača Lazia. A ja se pitam kako im godinama prodaje da zna fudbala. Ne prodaje im da zna fudbala nego da voli Lazio.
Ako je Arbeola mogao u Realu biti sve te godine,onda Lula može u Laziu,samo po meni opet Lulić izmislio loptu za ovog ,plus borbenost,samo što nama niko nije dobar ;)

Avatar
AndreWilliams
Postovi: 591
Pridružen/a: 22 avg 2014, 13:33
Lokacija: Guinea-Bissau
Kontakt:

Re: Senad Lulic

Post Postao/la AndreWilliams » 06 dec 2016, 01:46

Ipak, izgleda da nije tako nevin kako se u prvi mah cinilo. Nisam bio upoznat sa tim stereotipom, ali izgleda da Lula ipak jeste. I samo da znate, nije isto kad bijelac nesto takvo izjavi i kad crnac izjavi nesto slicno. Mozda bude isto tek nakon sto crnci 500 godina drze bijelce kao robove i bez osnovnih ljudskih prava, tretirajuci ih kao floru i faunu, a ne kao ljudska bica.

Sto se igrackih kvaliteta tice, on je meni najbolji igrac Lacija. Daje 100% od sebe. Koliko je samo puta zaustavio napad Rome. Iznenadjujuce siguran na lopti. Motor ekipe. Steta ako ga zbog ove gluposti suspenduju na 10 utakmica. Pored Dzeke, Pjanica i zdravog Besica, jedini koji nema pravu zamjenu u ovom trenutku.

Avatar
hurem
Postovi: 8621
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Senad Lulic

Post Postao/la hurem » 06 dec 2016, 11:28

Tako je...Lulic je uvijek bio 1 od 5 najvaznijih reprezentativaca i to ko ne moze shvatiti onda se taj ne razumije u fudbal.
U jednoj respektabilnoj reprezentaciji i jos respektabilnijem klubu Lulic je uvijek igrao u prvih 11 i bio je nezamljenjiv, i to pod palicom bilo kojeg trenera (a bilo ih je)...
Strucnjaci s foruma znaju a eto svi treneri koji su se smjenjivali na klupi Lazia ovih godina ne znaju jer su toboze glupi i nisu mogli shvatiti da Senad nema pojma.

RASIZAM - ona izjava mu nije trebala, naravno...ali isto tako kao sto De Rossi rece ipak je to derbi i glave su vruce...ipak ni to nije opravdanje, ali...
...ovu "rasisticku" izjavu (koja to sigurno nije) NE SMIJE se posmatrati nikako ODVOJENO od Rudigerove...
Dakle, zajedno obije i nikako drugacije...samim tim i njegova izjava gubi na "tezini".
Nije to Lulic tek onako rekao, vec postoji uzrok, a uzrok je Rudiger i njegova izjava prije derbija a kojeg je Senad bas dobro opisao, samo sto ipak to nije trebao...
Dakle, veci problem od same izjave Lulica je taj sto se ona uglavnom navodi sama i odvojeno od Rudigerove.

Ronaldo kaze Messiju: "Mars tamo mali, ruzni k... sine."
Svi mediji samo to prenesu i osude CR7...medjutim, kada bi u svakom trenutku naglasavali zbog cega je to rekao i da je razlog Messijevo vrijedjanje Ronaldove familije onda bi se to drugacije posmatralo...
...iako ovdje nema rijeci o rasizmu, ali eto, zbog poente.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Senad Lulic

Post Postao/la Raonffa » 06 dec 2016, 14:43

Kaže Lule da mrzi rasizam i sve crnce, eto toliko od njega.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 47 gostiju.