Vedad Ibisevic

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31049
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Vedad Ibisevic

Post Postao/la Chinaglia » 05 sep 2014, 01:23

volim ga k'o brata rođenog, al' gledat' njega i Luleta kako primaju loptu, to je patnja za oči, smrt :mrgreen: svaku treću prime :D recimo na onaj pas Džeke je trebao zabit' gol, al' sjeba se, loše primanje, pa loš potez i **** ga ..

Rusilac
Postovi: 1287
Pridružen/a: 17 avg 2014, 14:40
Kontakt:

Re: Vedad Ibisevic

Post Postao/la Rusilac » 05 sep 2014, 02:54

Vedo je cista historija,hodajuca :tokralju:

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61296
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Vedad Ibisevic

Post Postao/la Virtu4l » 05 sep 2014, 08:36

Vedad Ibišević je s dva pogotka u današnjem susretu protiv Lihtenštajna prestigao Elvira Bolića na listi najboljih strijelaca bh. reprezentacije svih vremena.

Popularni "Plavooki bombarder " je došao na brojku od 23 gola u nacionalnom dresu. Podsjetimo, Elvir Bolić je postigao 22 gola u periodu od 1996. do 2006. godine. Protiv Lihtenštajna je pogodio i Edin Džeko, te on sada ima 37 golova i prvi je strijelac u historiji reprezentacije BiH. Iza Edina Džeke nalazi se Zvjezdan Misimović, koji se ovog ljeta oprostio od dresa Zmajeva, a koji je postigao 25 golova u 83 nastupa. Inače, treba imati na umu da je na Tušnju završeno prvo poluvrijeme, a Zmajevi su za 25 minuta postigli tri gola.

Treba također navesti kako je Vedad Ibišević postao igrač koji je postigao najbrži gol u historiji naše nogometne reprezentacije. Naime, "Vedator" je danas pogodio već nakon samo 49. sekundi i tako "prestigao" Zlatana Bajramovića koji je vlasnik najbržeg gola, a koji je postigao u kvalifikacijama za SP 2006. godine protiv Belgije.

:salut:
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Claus
Postovi: 6771
Pridružen/a: 10 feb 2011, 18:52
Kontakt:

Re: Vedad Ibisevic

Post Postao/la Claus » 05 sep 2014, 17:43

Čovjek predodređen za rekorde i ulazak u historiju. Strijelac odlučujućeg gola za odlazak na SP, strijelac prvog gola u historiji reprezentacije na Mundijalu, a sada i autor najbržeg gola u historiji. A svi znamo šta ga je spriječilo da postane jedan od najboljih napadača ikada. Malo je reći koliko sam ponosan na Vedada...

Avatar
Ajax
Postovi: 9572
Pridružen/a: 19 mar 2014, 01:40
Kontakt:

Re: Vedad Ibisevic

Post Postao/la Ajax » 05 sep 2014, 18:31

Odlicna partija u prvom poluvremenu. :thumbup: Nadam se da ce proraditi i za svoj klub. Vidi se da mu je Salihovic puno znacio kada je igrao za Hoffenheim.

Avatar
Amarkony
Postovi: 425
Pridružen/a: 08 apr 2009, 17:13
Kontakt:

Re: Vedad Ibisevic

Post Postao/la Amarkony » 05 sep 2014, 22:01

Vedo je paklen napadac.


Avatar
BaDa12
Postovi: 4403
Pridružen/a: 06 apr 2010, 23:46
Lokacija: Gdje spiju ruke sibirske
Kontakt:

Re: Vedad Ibisevic

Post Postao/la BaDa12 » 06 sep 2014, 14:12

Čovjek za primjer! U svakom smislu.
"Bio sam profesionalac 20 godina, ali mi je ovo najdraža pobjeda u karijeri." Safet Sušić Pape 26.3.2011.
"Misimovića jedino ja mogu da zamijenim." Safet Sušić Pape 04.06.2013.

Sportsport.ba liga-Čekićari: prava lažna devetka

Avatar
Lampard8
Postovi: 2343
Pridružen/a: 25 nov 2013, 10:51
Kontakt:

Re: Vedad Ibisevic

Post Postao/la Lampard8 » 06 sep 2014, 14:36

Ovakvih ljudi ima dosta u BiH, al ne mogu da dođu na red od ovih koji trpaju u đepove svoje....

Vedo još jednom pokazuje svoju veličinu i ljudskost, nek te Allah nagradi majstore.
Za Čelik i Zenicu,
za crno i crveno,
za naše voljeno,
mi pjevamo...

Neutral
Postovi: 37778
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Vedad Ibisevic

Post Postao/la Neutral » 06 sep 2014, 16:47

Da je Vedo igrao na svojoj prirodnoj poziciji, a ne krilu imao bi 30+ golova za repku.

Egzekutor, :kafa:

Avatar
JoeCelt
Postovi: 6398
Pridružen/a: 26 maj 2012, 22:05
Lokacija: Seattle
Kontakt:

Re: Vedad Ibisevic

Post Postao/la JoeCelt » 06 sep 2014, 21:02

Ibišević darivao talentovane dječake iz rodne Vlasenice
http://sportsport.ba/bh_fudbal/ibisevic ... ice/139764

Vedo i "Crnka" :)
slika
Google Prevodilac - https://translate.google.com/?hl=bs

Avatar
phily
Postovi: 4121
Pridružen/a: 19 jun 2013, 22:23
Kontakt:

Re: Vedad Ibisevic

Post Postao/la phily » 06 sep 2014, 21:34

Ibišević je sa Stuttgartom produžio ugovor na još godinu dana, tako da igrač ovog kluba, barem prema “parafu na papiru“, ostaje još tri godine.

“Ostao sam, mada nije isključeno da u slučaju dobre ponude napustim Stuttgart. Zvao me i Vahid Halilhodžić u turski Trabzonspor, davali su mi odlične uslove. Tražio me i West Ham, ali Stuttgart me nije htio prodati ovog ljeta. Imamo malo bolju ekipu, nego prošle sezone. Realan domet nam je sredina tabele. Moje ambicije su veće, pa zato i kažem da nije isključeno da promijenim sredinu u dogledno vrijeme“, zaključio je Ibišević razgovor za Anadolija Agencija.
FK Željezničar
FC Bayern Munchen
Philadelphia 76ers--->#TrustTheProcess
DARIO ŠARIĆ----->ROY-- 2016/17

#CarloOut

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61296
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Vedad Ibisevic

Post Postao/la Virtu4l » 09 sep 2014, 00:22

Vedad Ibišević, reprezentativac BiH, igrač njemačkog Študgarta, veliki strijelac i džentlmen
Čim igraš fudbal, moraš se znati pomiriti sa sjedenjem na klupi

Fudbal više nisu samo golovi i uskakanje u protivničke bubrege. Fudbal je mnogima smisao života, povod za radost i razlog za tugu, bijeg od stvarnosti i prozor u normalan svijet, a djeci koja sanjaju da se otisnu u nogometne zvijezde, on je životna vodilja. Iako se epitet fudbalske zvijezde odavno ne zarađuje samo golovima, Vedad Ibišević davno ga je zaradio upravo rešetajući mreže. No, što je mnogo važnije, Vedo ga je gradio i kada nije bio u kopačkama, svojom humanošću i džentlmenskim ponašanjem. Prema svemu što je do sada uradio, Ibišević je u potpunosti zaslužio da upravo on bude onaj na kojeg će se naša djeca ugledati u svojim vizionarskim nastojanjima da izrastu u velike fudbalere.

Razgovarati s Vedom je užitak, a to smo uz pomoć Dine Čolakovića iz Red Bulla obavili jučer, kada su naši reprezentativci na pripremama za utakmicu s Kiprom (u utorak) imali slobodan dan.

Strijelac ste prvog gola za BiH u historiji na svjetskim prvenstvima, a sada ste u Tuzli u susretu protiv Lihtenštajna postali i strijelac najbržeg ikada za reprezentaciju. Šta je sljedeće?-

- Ne znam, majke mi (smijeh, op. a.). Hoće me ti rekordi. Nisam nikada igrao sa željom da obaram neke rekorde. Uvijek idem s ciljem da što više doprinesem reprezentaciji, ali eto, baš se meni posrećilo to dvoje.

Mnogi kažu da ne može biti slučajno što ste to, zbog svojih ljudskih osobina i karaktera, upravo Vi...

Ne znam, to je već neka druga priča, ali mi je velika čast. To su stvari koje vječno ostaju i pamte se.

Pred nama su nove kvalifikacije, kakva su Vaša očekivanja?

- Da će biti lako, neće. U grupi imamo ekipe poput Velsa, Kipra i Izraela, koje su ohrabrene činjenicom da na Euro direktno idu dvije ekipe. To im je veliki motiv. S druge strane, mi smo ostali bez dva prvotimca i dosta će zavisiti od toga kako ćemo to podnijeti i popuniti praznine. Ali, ako budemo na nivou na kojem smo bili u prošle dvije godine, vjerujem da naš plasman na EP neće doći u pitanje.

Kada je riječ o Emiru Spahiću i Zvjezdanu Misimoviću, šta misliste kako će ekipa izgledati bez njih u jednoj ozbiljnoj utakmici?

- Normalno je da se stariji fudbaleri opraštaju od reprezentacije, to je, ujedno, i način da se mlađi fudbaleri pokažu i dokažu u želji da uskoče u njihove kopačke. U svakom slučaju, bit će ih teško zamijeniti jedan na jedan. To mi, kao ekipa, moramo uraditi i vjerujem da hoćemo.

Igrali smo na SP-u i izrasli u jaku reprezentaciju, ali znajući naš mentalitet, nije malo onih koji strahuju da bismo sami sebi mogli biti najveći protivnik u kvalifikacijama. Je li Vas strah da nešto ne krene po zlu?

- Nije, jer smo mi, fudbaleri, naučili lekciju. Znamo da je svaka utakmica novo dokazivanje i nova borba te da ništa neće doći samo po sebi. Jesmo napredovali, ali još nismo na tom nivou da možemo pobjeđivati sa pola snage. Uvijek moramo ići maksimalno. Ne bih, jedino, volio da navijači misle da ćemo lako i da očekuju lake pobjede.

Tokom i nakon Svjetskog prvenstva, mnogo se pričalo o Vama na klupi reprezentacije, jer Vas je mnogo navijača željelo u prvoj postavi. Kako ste se nosili s tim?

- Klupa je normalna stvar. Naravno, svako želi da igra što je više moguće, ali čim se baviš fudbalom, moraš se naučiti pomiriti sa sjedenjem na klupi, bez obzira na to radi li se o klubu ili o reprezentaciji. Nije mi bilo lako, ali ovo je takav posao. Nastojao sam staviti u drugi plan svoje lične želje i skoncentrirati se na to da, kada dobijem priliku, pružim najbolje od sebe.

U utorak je prva utakmica protiv Kipra. Koliko znate o njima?

- Pojedince ne znam, ali znam da nisu od onih ekipa koje lako primaju golove. I kada gube, gube teško. Tim im ima i glavu i rep. No, od njih ne treba praviti bauk. Trebamo ih pobijediti i to je to.

Kako je bilo vratiti se u Tuzlu, u kojoj je, praktično, i počeo Vaš fudbalski put?

- Bilo je super. Dok sam kao klinac nastupao za Zmaj od Bosne, igrao sam u Tuzli, ali uvijek na pomoćnom stadionu. Tušanj nam je svima bio nešto nedostižno, pojam. Mislim da sam samo jednom igrao na njemu. Bilo je dobro vratiti se tamo u novoj ulozi. Osim toga, u Tuzli imam dosta raje pa je sve to bio lijep doživljaj.

Kako Vaš sin doživljava svog tatu, fudbal, reprezentaciju BiH...?

- Još je mali. Zna da igram fudbal, ali kada mu kažem da idem na posao, nije mu baš sve jasno. U smislu, kako lopta može imati veze sa poslom, jer bi posao trebalo biti nešto drugo. A kada se nešto naljuti na mene, kaže mi: “Hajde, tata, idi na trening.”

O Štutgartu?

- Imao sam nekih opcija, ali ljudi iz Štutgarta nisu željeli ni čuti za moj odlazak. Nisam želio praviti probleme pa sam na kraju ipak odlučio ostati.

S intervjuom smo malo više čekali, ali s dobrim razlogom, jer je Ibišević prvo morao zadovoljiti želje velike grupe djece koju je doveo sa sobom u sarajevski UNITIC. Radi se o djeci iz Fudbalskog kluba Jadar, koji su željeli da ih Vedo posjeti. No, kako zbog obaveza prema reprezentaciji to nije mogao, Ibišević je odlučio da ih dovede u Sarajevo. Organizirao im je ručak, razgovarao s njima, podijelio im lopte i dresove koji su izrađeni specijalno za njih te im obećao da će im nastaviti pružati pomoć.

- Djeca su čudo. Inače ih volim, ali otkako sam postao roditelj, volim ih još više. Simpatični su i iskreni i uvijek se iznenadim njihovim pričama i pitanjima - rekao je Ibišević.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Amarkony
Postovi: 425
Pridružen/a: 08 apr 2009, 17:13
Kontakt:

Re: Vedad Ibisevic

Post Postao/la Amarkony » 09 sep 2014, 16:22

S kakvom samo lahkocom je zabio dva gola sad. Da ne kazem jos da nas je on odveo na SP, jedini zabio Argentini itd. Po meni, on ima prednost u odnosu na Dzeku, recimo protiv Belgije kada budemo igrali sa jednim napdacem. A Dzekson kao supersub, kao kod Mancinija.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61296
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Vedad Ibisevic

Post Postao/la Virtu4l » 09 sep 2014, 20:56

Trpaj majstore, ne vadi!
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
BadrHari
Postovi: 3730
Pridružen/a: 22 maj 2013, 23:54
Lokacija: Bilino Polje
Kontakt:

Re: Vedad Ibisevic

Post Postao/la BadrHari » 09 sep 2014, 23:08

Svaki put kad Ibisevic proba iskontrolisati loptu, u svijetu se ugasi jedna nogometna skola..
Pa sramota da sa 29 godina profesionalnog fudbala ima tehniku na nivou predpionira ..
Two-time champion of Central European Cup, triple champion of Bosnia and Hercegovina, two-time cup winners, and one time winner of the international Intertoto cup.

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31049
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Vedad Ibisevic

Post Postao/la Chinaglia » 10 sep 2014, 01:22

istina :mrgreen:

kakav mu je ono šut ljevicom, umalo lopta u autu da završi?! :facepalm:

Avatar
ribery
Moderator
Postovi: 2032
Pridružen/a: 21 mar 2008, 15:51
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Vedad Ibisevic

Post Postao/la ribery » 10 sep 2014, 01:25

BadrHari je napisao/la:Svaki put kad Ibisevic proba iskontrolisati loptu, u svijetu se ugasi jedna nogometna skola..
Pa sramota da sa 29 godina profesionalnog fudbala ima tehniku na nivou predpionira ..
Jedina sramota i jad si ti, tvoj komentar i komentari nalik tvom.

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31049
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Vedad Ibisevic

Post Postao/la Chinaglia » 10 sep 2014, 01:29

je l' možda nešto slagao? od pet lopti, on primi jednu .. volim ga stvarno, al' kako Lule i on ne znaju primit' loptu, to je nevjerovatno

Neutral
Postovi: 37778
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Vedad Ibisevic

Post Postao/la Neutral » 10 sep 2014, 01:30

Da, ima problema oko kontrole lopte, no dvije prilike od čega jedna nije 100% i jedan gol. Nekima trebaju dvije prilike za gol, nekima pet za niti jedan.

Vedo je obavio svoj posao, postigao je jedan gol, :cool:

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: RajvoSA03 i 24 gosta.