Vedad Ibisevic

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
SlevinKelevra
Postovi: 11909
Pridružen/a: 30 okt 2012, 23:40
Lokacija: NYC, USA
Kontakt:

Re: Vedad Ibisevic

Post Postao/la SlevinKelevra » 10 jun 2017, 11:30

emir79 je napisao/la:Sta ti ocekujes od napadaca koji igra ofanzivnog veznog?

Napadaci mogu igrati po krilima, to je razlika ogromna, ali ne i pakera.

Vedad je na krilu bio treci strijelac kvalifikacija iz Evrope, za SP kada smo otisli. Kodro takodje se snasao, kao i Mandzukic koji redovno igra po krilu u Juventusu.

Mi smo imali nakaradnu postavu koja nas je kostala boljeg rezultata. 4 stopera, 4 napadaca, a Pjanic sam u veznom redu ostavljen na vjetrometrini. Ja ne znam sta je neko ocekivao od ove postave.

I osim toga Higuain nit zna ustopati, nit dodati, Vedad je po tom pitanju za njeg Messi. Naravno da je do taktike.
Ne ocekujem od njega da utjelovi Misimovica, ali sto je previse, previse je... Taktiku bi mogao kriviti da nije vidio lopte, ali sto je najgore, nesto se otvara, nudi, a kad mu daju loptu, mozes se lagano pozdraviti s njom. On, ako vec nece igrati samog spica nema mjesta u prvih 11 ozbiljne ekipe... Cinjenica da je Mesa imao sansu da ga zamjeni, a nije je jos bolnija.
Ne znam cemu ove usporedbe sa Higuainom, koji u karijeri ima pregrst golova sa distance, ili nakon driblinga. To je za Vedu visa matematika.

Avatar
BadrHari
Postovi: 3730
Pridružen/a: 22 maj 2013, 23:54
Lokacija: Bilino Polje
Kontakt:

Re: Vedad Ibisevic

Post Postao/la BadrHari » 10 jun 2017, 11:48

Svaka cast Slevine, glas si razuma kako na ovoj tako i na ostalim temama reprezentacije. Moramo dizati svijest narodu o ogranicenosti nase reprezentacije, otkloniti institut igranja zbog stare slave. Sto neko rece u barazu smo kanta za nabijanje, ako ga i izborimo
Two-time champion of Central European Cup, triple champion of Bosnia and Hercegovina, two-time cup winners, and one time winner of the international Intertoto cup.

Avatar
emir79
Postovi: 8763
Pridružen/a: 16 maj 2012, 22:34
Kontakt:

Re: Vedad Ibisevic

Post Postao/la emir79 » 10 jun 2017, 11:51

BadrHari je napisao/la:Druze budi realan, ne mozes poredit tehniku Higuaina i Ibisevica al nikako.
Higuain ima sve, Vedo krene vodit loptu zalijepi mu se za petu, ostane..
Higuain ima tehniku?
Higuain je klasicni napadac i gol igrac. Ne poredim ih igraca,sa igracem, nego njihove karakteristike. A tebi ako Higuain ima sve onda ne znam.

Tip ne zna na 2 metra igracu dodati, stopanje lopte mu je bolna tacka kao i Vedadu.

Pokusavate opravdati bruku od selektora time sto cete srati po igracima, a 90% ekipe nam igralo neprirodne pozicije. Od bekova, do veznjaka. Napadaci ofanzivni vezni i krila, stoperi nam bekovi, malo li je 4 ih.

4 napadaca od kojih 3 iste karakteristike. Pjanic,sam u vezi. I onda dodjete kritikovati Vedada, za sta bolan?

Pjanic je rekao sve poslije utakmice. Vratili smo se u doba kada se nabija lopta, na napadace, a preskace igra.
Titule YUG-BiH-- (6) 66/67, 84/85, 98/99, 06/07, 14/15, 18/19
Kup BiH---------- (6) 96/97, 97/98, 01/02, 04/05, 13/14, 18/19
Super kup BiH--- (1) 96/97

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Vedad Ibisevic

Post Postao/la jasmin10 » 10 jun 2017, 12:43

Niko ne brani selektora ali nije Meša kriv što Vedo nije mogao dodati, primiti... frajer je bio očajan, da ga je na stopera stavio nema izgovora za ono što je sinoć radio.

bhfanatic14
Postovi: 4255
Pridružen/a: 24 avg 2011, 14:07
Kontakt:

Re: Vedad Ibisevic

Post Postao/la bhfanatic14 » 10 jun 2017, 12:57

jasmin10 je napisao/la:Niko ne brani selektora ali nije Meša kriv što Vedo nije mogao dodati, primiti... frajer je bio očajan, da ga je na stopera stavio nema izgovora za ono što je sinoć radio.
Ko ono sinoc namjesti visci u prvom poluvremenu nasu najbolju priliku u cijeloj utakmici???? Ko ono sinoc u 80minuti vraca se skoro do naseg sesnaesterca i oduzima grku loptu, pa onda izbori faul... nemoj te bit smijesni i pricat o vedi ko o nekom invalidu..halo covjek trco za trojcu, jos jednom nije on kriv sto se sinoc trener zvao mehmed a ne pal dardai.
Mario Vrancic - Osvajac engleskog Championshipa
Sanjin Prcic - Osvajac francuskog Kupa

SAVEZ NAPOLJE ! ! !

Avatar
SlevinKelevra
Postovi: 11909
Pridružen/a: 30 okt 2012, 23:40
Lokacija: NYC, USA
Kontakt:

Re: Vedad Ibisevic

Post Postao/la SlevinKelevra » 10 jun 2017, 13:01

emir79 je napisao/la:
Pjanic je rekao sve poslije utakmice. Vratili smo se u doba kada se nabija lopta, na napadace, a preskace igra.
Niko ne pokusava opravdati selektora. Pa samo ovo sa Ibisevicem je dovoljno da dobije nulu za sinocnju taktiku: prvo sto mu uopste igra, drugo sto mu igra na ovoj poziciji. Poredjenja sa Higuainom su smjesna.

Sto se tice ove Pjaniceve izjave, ona je na mjestu, ali da bi igrao po zemlji, zna se kakve kvalitete ti trebaju za tu igru, i zna se ko bi tu bio crna ovca.

Avatar
Goalgetter
Postovi: 24510
Pridružen/a: 04 feb 2011, 12:48
Kontakt:

Re: Vedad Ibisevic

Post Postao/la Goalgetter » 10 jun 2017, 13:03

Nije Vedadovo da igra ofanzivnog veznog, krilo i jos da se vraca u nas sesnaesterac po loptu. Ja ne znam kako ga mozete pljuvati nakon onog zalaganja jucer. A i bhfanatic je naveo par scena gdje je dobre i korisne poteze izveo.

Izgleda da je Mesa malo previse gledao Juventus pa umislio da mu moze dati ulogu nesto slicnu onoj Mandzukica u Juvneutus, samo je malo propustio da pojaca veznu liniju. Od centra pa sve do linije gdje su bili Dzeko i Ibsievic je uvijek bila praznina nekih 30 metara, koju su ova dvojica stalno morali popunjavati.

Avatar
SlevinKelevra
Postovi: 11909
Pridružen/a: 30 okt 2012, 23:40
Lokacija: NYC, USA
Kontakt:

Re: Vedad Ibisevic

Post Postao/la SlevinKelevra » 10 jun 2017, 13:11

Goalgetter je napisao/la: Ja ne znam kako ga mozete pljuvati nakon onog zalaganja jucer.
Majketi, ko ga pljuje? :roll: Ispade da mu ovdje sad neko reda clanove familije :?
Ali, kritiku mora dobiti. Dosta vise. Kad je Pjanic bio na meti navijaca u 70% utakmica koje je odigrao za repku, najvise zbog velikih ocekivanja, moze vala i Vedo. On je vec godinama, skoro pa decentiju u Top 4-5 igraca repke, jedna od istinskih zvijezda, ali uvijek ima taj kredit, te zavaljen, te trci, te trudi se... Daj, ba, dokle vise. :roll: Na svaku od tih pozitivnih stvari koje je uradio sinoc, doci ce tri gdje je izgubio duel, ili neuspjesno driblao, ili mu je pobjegla lopta itd.
Ako nastavimo sastavljati ekipu 'po srcu', pa nam i dalje u repki budu neizostavni Ibisevic, ili Besic sa jednom nogom, otisli smo u pm.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61423
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Vedad Ibisevic

Post Postao/la Virtu4l » 10 jun 2017, 13:24

SlevinKelevra je napisao/la:
Virtu4l je napisao/la:Po ko zna koji put žrtva užasne taktike.
Ne mozes traziti izgovor u taktici, ako igrac nije u stanju ustopati loptu, ili dodati pravolinijski pas. I Kodro je bio zavaljen takticki, ali barem nije imao problema sa ovim fudbalskim osnovama.
Tvoja i moja perceprija se uveliko razlikuju. Kada igrača koji je u desetercu među najboljima na svijetu staviš na poziciju ofanzivnog veznog, apsolutno ništa ne možeš očekivati od njega, isto kao što su ga u prošlosti stavljali na krilnog napadača. Od njega imaš koristi samo u šesnaestercu i nigdje više, svaki eksperiment koji su pokušali - nije uspio. Štopanje lopte, dodavanje, sve mu to predstavlja problem jer orjentaciono nije navikao da se nalazi na tom dijelu terena i samim tim mu najjednostavnije stvari budu komplikovane.

Od Ibiševića tačno znaš šta možeš očekivati, i on je jedan od najjasnijih u našem timu, napravio je karijeru na osnovu reakcije u petercu i to je to. Sve ostalo je izmišljanje i zavaljivanje koje nam nikad nije donijelo ništa dobro.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
pinoglavi
Postovi: 10728
Pridružen/a: 09 sep 2012, 15:47
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Vedad Ibisevic

Post Postao/la pinoglavi » 10 jun 2017, 13:25

Jednostavno ako nece igrat u samom spicu citavu utakmicu ne treba ni igrati
Nad tobom sunce najljepše sja

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61423
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Vedad Ibisevic

Post Postao/la Virtu4l » 10 jun 2017, 13:26

pinoglavi je napisao/la:Jednostavno ako nece igrat u samom spicu citavu utakmicu ne treba ni igrati
Prosto k'o pasulj.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
SlevinKelevra
Postovi: 11909
Pridružen/a: 30 okt 2012, 23:40
Lokacija: NYC, USA
Kontakt:

Re: Vedad Ibisevic

Post Postao/la SlevinKelevra » 10 jun 2017, 13:30

Virtu4l je napisao/la:
Tvoja i moja perceprija se uveliko razlikuju. Kada igrača koji je u desetercu među najboljima na svijetu staviš na poziciju ofanzivnog veznog, apsolutno ništa ne možeš očekivati od njega, isto kao što su ga u prošlosti stavljali na krilnog napadača. Od njega imaš koristi samo u šesnaestercu i nigdje više, svaki eksperiment koji su pokušali - nije uspio. Štopanje lopte, dodavanje, sve mu to predstavlja problem jer orjentaciono nije navikao da se nalazi na tom dijelu terena i samim tim mu najjednostavnije stvari budu komplikovane.

Od Ibiševića tačno znaš šta možeš očekivati, i on je jedan od najjasnijih u našem timu, napravio je karijeru na osnovu reakcije u petercu i to je to. Sve ostalo je izmišljanje i zavaljivanje koje nam nikad nije donijelo nipta dobro.
Stopanje lopte i dodavanje problem igracu koji vec 15 godina igra fudbal na vrhunskom nivou? To, po meni, nije percepcija, vec izgovor za losu partiju. Mislim, ako su mu sugraci vec na meti kritika zbog ociglednih igrackih mana, onda to se to mora primjeniti i na Ibisevica. Samo sto je to u njegovom slucaju bas radikalno: jedan od najboljih napadaca Bundeslige/ stopanje i dodavanje lopte :think:

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61423
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Vedad Ibisevic

Post Postao/la Virtu4l » 10 jun 2017, 13:32

Sad ti stvaraš atmosferu kao da je apsolutno svaku loptu predao u noge protivniku, a radi se o par lopti.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Vedad Ibisevic

Post Postao/la jasmin10 » 10 jun 2017, 13:55

bhfanatic14 je napisao/la:
jasmin10 je napisao/la:Niko ne brani selektora ali nije Meša kriv što Vedo nije mogao dodati, primiti... frajer je bio očajan, da ga je na stopera stavio nema izgovora za ono što je sinoć radio.
Ko ono sinoc namjesti visci u prvom poluvremenu nasu najbolju priliku u cijeloj utakmici???? Ko ono sinoc u 80minuti vraca se skoro do naseg sesnaesterca i oduzima grku loptu, pa onda izbori faul... nemoj te bit smijesni i pricat o vedi ko o nekom invalidu..halo covjek trco za trojcu, jos jednom nije on kriv sto se sinoc trener zvao mehmed a ne pal dardai.
Svaka čast na borbenosti ali ti ako ne vidiš da je bio očajan onda ne znam šta si gledao. Svima je drago Vedo ali sinoć je bio igrač manje na terenu.
Hvala mu za sve ali imao je on i prije ovako očajnih partija i mislim da je vrijeme da svoju priliku čeka sa klupe. Zbog dva napadača ispašta i vezni red gdje onda imamo igrača manje.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Vedad Ibisevic

Post Postao/la Raonffa » 10 jun 2017, 14:04

Bio je loš, ali je bio na skroz neprirodnoj poziciji sinoć.

Vedo je jednostavno igrač šesnaesterca i jedino tu je produktivan na najbolji mogući način, na svakoj ostaloj poziciji će se on truditi i boriti al' neće dati nikakav bitan učinak, samo će navući gnjev navijača kao što je to sinoć bilo, a ponavljam opet ni kriv ni dužan na toj poziciji.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
MocMahale444
Postovi: 19311
Pridružen/a: 18 maj 2016, 23:47

Re: Vedad Ibisevic

Post Postao/la MocMahale444 » 10 jun 2017, 17:45

Normalno da je bio los kad ga Mesa stavio Bogu iza nogu, zna se gdje on igra nije naucna fantastika. Nije da ga branim ali nije njegova krivica.
Je li i on besplatno dijelio pleske? Nisam ga vidio u frci.
1921 1921 1921 1921
⚜️⚜️⚜️💙⚜️⚜️⚜️

Plevne Marşi - Danube River says it won't flow.🇹🇷

Nijet veliki, zulum dušmanski Sabur nam i inat u nama
silan Bosanski!!!!

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37566
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Vedad Ibisevic

Post Postao/la tuzlak1987 » 10 jun 2017, 17:47

Raonffa je napisao/la:Bio je loš, ali je bio na skroz neprirodnoj poziciji sinoć.

Vedo je jednostavno igrač šesnaesterca i jedino tu je produktivan na najbolji mogući način, na svakoj ostaloj poziciji će se on truditi i boriti al' neće dati nikakav bitan učinak, samo će navući gnjev navijača kao što je to sinoć bilo, a ponavljam opet ni kriv ni dužan na toj poziciji.
On je igrac sesnaesterca i kao takav uopste ne treba biti u prvoj postavi sa Dzekom koji isto tako svoje golove postize unutar 16. Dzeko treba igrati sam ako vec nema u reprezentaciji igraca koji je profila trequartiste. Napadaca koji je brzonog i ima tehniku te moze da se vrati po loptu.
Zna se ba sto Ibisevic igra u prvoj..

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Vedad Ibisevic

Post Postao/la Raonffa » 10 jun 2017, 17:50

tuzlak1987 je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Bio je loš, ali je bio na skroz neprirodnoj poziciji sinoć.

Vedo je jednostavno igrač šesnaesterca i jedino tu je produktivan na najbolji mogući način, na svakoj ostaloj poziciji će se on truditi i boriti al' neće dati nikakav bitan učinak, samo će navući gnjev navijača kao što je to sinoć bilo, a ponavljam opet ni kriv ni dužan na toj poziciji.
On je igrac sesnaesterca i kao takav uopste ne treba biti u prvoj postavi sa Dzekom koji isto tako svoje golove postize unutar 16. Dzeko treba igrati sam ako vec nema u reprezentaciji igraca koji je profila trequartiste. Napadaca koji je brzonog i ima tehniku te moze da se vrati po loptu.
Zna se ba sto Ibisevic igra u prvoj..
Uredu je da on igra protiv Gibraltara, protiv Estonije ili Kipra kući recimo, al' nema logike da igra u ovim jačim utakmicama. Al' eto opet sjeti se da je igrao i u Grčkoj prošlu utakmicu, pa smo razvalili Grke, a Vedo bio Bgm pravo dobar na terenu...
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
invincible1921
Postovi: 10133
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Vedad Ibisevic

Post Postao/la invincible1921 » 15 jun 2017, 01:06

Al na ovom forumu sve mozes rec osim nesto negativno za ibisevica...i kad je najgori sto nekih opravdanja mu nađu. Uglavnom se sve zasniva na nekoj mitologiji...
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Vedad Ibisevic

Post Postao/la Bassha » 15 jun 2017, 17:07

#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Kamaga11, TMovac i 33 gosta.