Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

SjeverniVjetar
Postovi: 1803
Pridružen/a: 15 nov 2014, 20:23
Lokacija: Sarajevo

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la SjeverniVjetar » 07 jul 2015, 18:54

Treba odmah sazvati forumske autoritete za moral i vjerska pitanja, da prouce Kruniceve tetovaze i izdaju odgovarjucu fetvu.

Pauleta
Postovi: 667
Pridružen/a: 10 apr 2012, 07:40
Lokacija: Bosanska Posavina
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Pauleta » 07 jul 2015, 19:42

dubrovnik je napisao/la:
Pauleta je napisao/la:
dubrovnik je napisao/la: Bunoza bi vam sjeo samo tako jer i beka moze igrati a iz Splita ste trebali klepit i malog Kvesica ovi su ga budalasi izgleda pustili besplatno. Prava zamjena za Gojka, sta ova njihova struka gleda nikad mi nece biti jasno. Ipak ovaj Barbaric bi vam mogao biti odlican. A ima i Hercegovacko prezime bilo je Barbarica u Velezu pa tko zna. Mozda nekad i repka od njega bude imala koristi. :D :D :D
Barbarić je iz Bosne, točnije iz Livna. Lave nema veze sa reprezentativnim potencijalom. Dobar igrač, ali ništa više.
Znam Pauleta njegove mogucnosti ali ipak nije nemoguce da se razvije u dobrog stopera sto on u sustini vec i jest. Spor je ali je po meni tehnicki potkovaniji od Sunjica npr. Kod stopera nikad ne znas znaju biti kao vino sto stariji to bolji. Sjecam se Barbarica igraca koji je prije rata igrao u Velezu zato sam pomislio da ima nekakve veze sa Mostarom(ocito je receni imao veze sa Livnom). Ali u sustini i nije vazno po meni je Bunoza bio veci potencijal od oba spomenuta igraca pa nikad nije zaigrao u reprezentaciji.
Pa ja u Barbaića ne vjerujem, ali nadam se da će me demantirati. Što se Bunoze tiče, znamo svi da nije zaigrao, jer je Safet pravio jednonacionalnu reprezentaciju uz dva-tri ukrasa. Siguran sam da će kod Meše igrati najbolji i da će Bunoza zaigrati.
Begović, Burić, Stanković
Mujdža, Martić, O.Vranješ, Bičakčić, Bunoza, Šunjić, Zukanović, Kolašinac,
Hajrović, S.Vranješ, M.Vrančić, Miličević, Bešić, Medunjanin, Pjanić, Grahovac, Lulić, Salihović
Džeko, Ibišević, Hodžić, Đurić

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la dubrovnik » 07 jul 2015, 22:05

@Pauleta
Ja osobno Safeta volim ko mater ludu kcer ali njegova posvecenost izgradnji jednonacionalne reprezentacije mi bas i ne drzi vodu. On ce puno prije biti dio onih predratnih projugoslavenskih sportasa i ljudi iz BiH kakvih je i najvise bilo u Bosnjackim redovima. Mogu slobodno krenuti od mojih roditelja jer su i oni bili takvi. Hebi ga broj Bosnjaka je mali u odnosu na druge i to je vjerovatno odredilo razmisljanje vecine u strahu od nepoznatog. Problem BiH repke vezan za Hrvate i Srbe se treba otvoreno reci. Ja bi volio da je 11 Srba ako bi bili najbolji igraci i trudili se u repki ali za vecinu kvalitetnih igraca iz drugog naroda se trebaju poklopiti okolnosti jer je vecini BiH tek druga zelja. Hebi ga. Ja ne razumijem zasto se sada ne skoci i uzmu Milicevic, Martic i jos nekolicina potencijalnih pojacanja ali nisu brzi ni za Bosnjake. Pa vidi samo koliko Burnic moli prolaz. Slucaj Gudelj je pokazao koliko je tesko dobiti kvalitetnog igraca koji je porijeklom iz Bosne a odrastao je u zemljama regije. I jos nesto Safet je trenerska neznalica i sarlatan i uzmimo hipotetski da je i pravio jednonacionalnu repku ali gdje su mu igraci drugih nacija koje je nasljedio od Cira i koliko ih je u njegovo vrijeme bilo u repki. Ponavljam Pauleta neka su svi prvotimci Srbi ili Hrvati ali ako to zasluzuju nogometnim znanjem a ja osobno u nacionalni kljuc u sportu ne vjerujem. Najbolji moraju igrati. Pozz

Avatar
emir79
Postovi: 8765
Pridružen/a: 16 maj 2012, 22:34
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la emir79 » 07 jul 2015, 22:17

Pauleta je napisao/la:
Pa ja u Barbaića ne vjerujem, ali nadam se da će me demantirati. Što se Bunoze tiče, znamo svi da nije zaigrao, jer je Safet pravio jednonacionalnu reprezentaciju uz dva-tri ukrasa. Siguran sam da će kod Meše igrati najbolji i da će Bunoza zaigrati.
Pape nacionalista :mrgreen: , e svasta Pauleta, da li se on odnosio prema druga dva naroda kako su se u njegovo vrijeme odnosili u savezu bivse Jugoslavije prema igracima iz BIH, nebi za BIH zaigrao niti jedan nebosnjak.

Ne mogu se sjetiti utakmice, ali se dobro sjecam ovog detalja, da smo u udarnoj postavi po prvi put haman od postojanja imali 3 Srbina , Pape je u prvih 11 tad imao Misimovica, Vranjesa i Stevanovica. Mislim ovo mi je totalno glupo da moram komentarisati, jer ako je neko kvalitet boli me ona stvar ko je i sta je. Krvi bih dao Malinovicu, Karacicu, Prci, sa kojim zarom moci igraju za svoju zemlju. Ljudi placu kada izgubi reprezentacija, dao Bog da jednog dana ovako nesto dozivimo i u fudbalu.
Titule YUG-BiH-- (6) 66/67, 84/85, 98/99, 06/07, 14/15, 18/19
Kup BiH---------- (6) 96/97, 97/98, 01/02, 04/05, 13/14, 18/19
Super kup BiH--- (1) 96/97

Avatar
Principatus
Postovi: 9446
Pridružen/a: 06 feb 2009, 20:42
Lokacija: Germany
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Principatus » 07 jul 2015, 22:18

Safet Susic je kao selektor bio toliko nacionalista koliko je bio pametan i posten. :kafa:
Freude, schöner Götterfunken, Tochter aus Elysium. Wir betreten feuertrunken, Himmlische, dein Heiligtum. Deine Zauber binden wieder, was die Mode streng geteilt: Alle Menschen werden Brüder, wo dein sanfter Flügel weilt.

Avatar
emir79
Postovi: 8765
Pridružen/a: 16 maj 2012, 22:34
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la emir79 » 07 jul 2015, 22:51

Kako duhovito jbt. :)
Titule YUG-BiH-- (6) 66/67, 84/85, 98/99, 06/07, 14/15, 18/19
Kup BiH---------- (6) 96/97, 97/98, 01/02, 04/05, 13/14, 18/19
Super kup BiH--- (1) 96/97

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la dubrovnik » 07 jul 2015, 22:56

emir79 je napisao/la:Kako duhovito jbt. :)
Ne znam koliko je duhovito ali je istinito.

SjeverniVjetar
Postovi: 1803
Pridružen/a: 15 nov 2014, 20:23
Lokacija: Sarajevo

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la SjeverniVjetar » 07 jul 2015, 23:02

@pauleta, haj reci da si se zaj.ebavo, a mi cemo ,kao , povjerovati :lol:
Cuj Safet nacionalista!? Mozda francuski nacionalista, e stvarno nista smjesnije dugo nisam cuo. :lol:
Evo ovo pogledaj

Avatar
Goalgetter
Postovi: 24513
Pridružen/a: 04 feb 2011, 12:48
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Goalgetter » 07 jul 2015, 23:08

Pape nacionalista, nije zvao Bunozu. :mrgreen:

SjeverniVjetar
Postovi: 1803
Pridružen/a: 15 nov 2014, 20:23
Lokacija: Sarajevo

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la SjeverniVjetar » 07 jul 2015, 23:19

Evo sta kaze Zahovic za BHPL, iskreno i prilicno tacno, a moze se povuci paralela sa reprezentacijom.

Nekadašnji reprezentativac Slovenije smatra da u BHT Premijer ligi nema dovoljno kvalitetnih igrača koji bi mogli odgovoriti zahtjevima kluba kao što je Maribor. "Jako teško. Mi smo na mnogo višem nivou i napravili smo ogroman iskorak. Mislim da u vašem prvenstvu u ovom trenutku nema igrača za Maribor, ali to ne znači da neće biti. Problem je što ste jako malo evropski nogometno obrazovani."

http://sportsport.ba/ino_fudbal/zahovic ... bor/166698

Avatar
dzelllo
Postovi: 1651
Pridružen/a: 24 jun 2015, 21:07
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la dzelllo » 07 jul 2015, 23:28

SjeverniVjetar je napisao/la:Evo sta kaze Zahovic za BHPL, iskreno i prilicno tacno, a moze se povuci paralela sa reprezentacijom.

Nekadašnji reprezentativac Slovenije smatra da u BHT Premijer ligi nema dovoljno kvalitetnih igrača koji bi mogli odgovoriti zahtjevima kluba kao što je Maribor. "Jako teško. Mi smo na mnogo višem nivou i napravili smo ogroman iskorak. Mislim da u vašem prvenstvu u ovom trenutku nema igrača za Maribor, ali to ne znači da neće biti. Problem je što ste jako malo evropski nogometno obrazovani."

http://sportsport.ba/ino_fudbal/zahovic ... bor/166698
Eto nek su oni obrazovani, svake godine 1.mjesto u pisljivoj ligi i nesto glume. Pa Janezi nisu imali igraca koji je mogao primirisati YU reprezentaciji i nama oni dosli da sole pamet.
lezVe do bagro

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la dubrovnik » 07 jul 2015, 23:49

SjeverniVjetar je napisao/la:Evo sta kaze Zahovic za BHPL, iskreno i prilicno tacno, a moze se povuci paralela sa reprezentacijom.

Nekadašnji reprezentativac Slovenije smatra da u BHT Premijer ligi nema dovoljno kvalitetnih igrača koji bi mogli odgovoriti zahtjevima kluba kao što je Maribor. "Jako teško. Mi smo na mnogo višem nivou i napravili smo ogroman iskorak. Mislim da u vašem prvenstvu u ovom trenutku nema igrača za Maribor, ali to ne znači da neće biti. Problem je što ste jako malo evropski nogometno obrazovani."

http://sportsport.ba/ino_fudbal/zahovic ... bor/166698
Ovo je jedan prepotentni magarac a njegov klub je jednom igrom slucaja vidio LP i nikad je vise nece vidjeti. Prosli su Celtic lani kojega je koliko se sjecam i poslovicno uspjesni Dinamo(u Evropi) nadigrao u obje utakmice a ako se dobro sjecam Legija ili tko je vec lani bio prvak Poljske davastirao u kvalifikacijama. Samo je nonsalantnost Poljaka pomogla Celticu da prodje dalje. Svi klubovi iz bivse Juge ukljucujuci najbolje Dinamo, Maribor, Rijeka, Zvezda, Partizan samo slucajno mogu dotaknuti LP a boga mi i EL. Koji bi to od nabrojanih klubova dobio protivnika Sarajeva iz proslogodisnje EL. Borusija bi bez pola muke kresnula Slovensku reprezentaciju sa svim Evropskim zvijezdama ako takve uopce postoje u toj reprezentaciji. Zato neka se ovaj magarac pokrije po usima i suti a ne dolazi uzeti Bajica i ovako podmuklo spusta cijenu jer kao taj velikan ne moze platiti vise od 200000 Eura za igraca. A velikana i jada, naravno ocekivamo ponovan plasman u LP koji ce dokazati konzistentnost kvalitete Slovenskog giganta Maribora. Dodje mi da se smijem. Boze sacuvaj. I onda kazu Hajduk mali klub.

Avatar
Sabinho
Postovi: 20804
Pridružen/a: 22 maj 2012, 00:54
Lokacija: Istocna trEbina
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Sabinho » 07 jul 2015, 23:54

Moj Zahovicu a Maribor ti prosle godine na vrhuncu (mjesec kasnije izborli LP) odigra 0-0 sa Zrinjskim bez suta na gol u Mostaru a u Mariboru promasise zicer pa vas sudija dobro pogura da ih prodjete... Kad kazes da si neka druga dimenzija ja bih ocekivao lagano 5-0 u dvomecu haha. I pazi ovo, u BIH ima igraca za Dinamo i Rijeku ali nema za Maribor haha odnosno za bogatije klubove koji bolje posluju i mogu dovoditi doslovno koga hoce od respektabilnijih imena za Ex-Yu uslove.
Yeferson Soteldo, Roger Guedes!
https://www.youtube.com/watch?v=NKN24rPArL4
https://www.youtube.com/watch?v=_RvX-5si_3Q

Avatar
Senegal
Postovi: 535
Pridružen/a: 19 jun 2015, 01:23
Lokacija: Afrika
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Senegal » 08 jul 2015, 00:00

Ko ebe...Zahiku

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la dubrovnik » 08 jul 2015, 00:03

dzelllo je napisao/la:
SjeverniVjetar je napisao/la:Evo sta kaze Zahovic za BHPL, iskreno i prilicno tacno, a moze se povuci paralela sa reprezentacijom.

Nekadašnji reprezentativac Slovenije smatra da u BHT Premijer ligi nema dovoljno kvalitetnih igrača koji bi mogli odgovoriti zahtjevima kluba kao što je Maribor. "Jako teško. Mi smo na mnogo višem nivou i napravili smo ogroman iskorak. Mislim da u vašem prvenstvu u ovom trenutku nema igrača za Maribor, ali to ne znači da neće biti. Problem je što ste jako malo evropski nogometno obrazovani."

http://sportsport.ba/ino_fudbal/zahovic ... bor/166698
Eto nek su oni obrazovani, svake godine 1.mjesto u pisljivoj ligi i nesto glume. Pa Janezi nisu imali igraca koji je mogao primirisati YU reprezentaciji i nama oni dosli da sole pamet.
E pa legendo ovdje nisi bas u pravu. Ja se isto ne sjecam Oblaka ili tih igraca koji su igrali sredinom proslog stoljeca ali pred sami rat su imali Slovenci nekoliko izvanrednih igraca. Katanec naprimjer, nezamjenjiv kod Osima u reprezentaciji i kod Boskova u Samdoriji. Bila su dvojica mladih cileanaca Novak i Zidan. Kasnije prodani u Dinamo i Partizan. Nisam siguran da li je i Milanic njihova generacija. Ipak ovaj magarac pretjeriva kao i inace.

Avatar
dzelllo
Postovi: 1651
Pridružen/a: 24 jun 2015, 21:07
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la dzelllo » 08 jul 2015, 00:13

[quote="dubrovnik"
E pa legendo ovdje nisi bas u pravu. Ja se isto ne sjecam Oblaka ili tih igraca koji su igrali sredinom proslog stoljeca ali pred sami rat su imali Slovenci nekoliko izvanrednih igraca. Katanec naprimjer, nezamjenjiv kod Osima u reprezentaciji i kod Boskova u Samdoriji. Bila su dvojica mladih cileanaca Novak i Zidan. Kasnije prodani u Dinamo i Partizan. Nisam siguran da li je i Milanic njihova generacija. Ipak ovaj magarac pretjeriva kao i inace.[/quote]
Ma i Zahovic je bio igracina nema sta, nego mi krivo druze sto se prave velesila ono odskacu od Balkana, mi smo klasa vise i sl. a sluzili za napucavanje gol-razlike u LP. Pa Dinamo bi ih pregazio,za Rijeku da ne pominjem a i s ovakvim Hajdukom bi imali problema.Moraju oni jos mnogo rada i znoja uloziti da bi odskali.
lezVe do bagro

Avatar
DzemoVoliMarmeladu
Postovi: 2675
Pridružen/a: 29 okt 2013, 15:02
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la DzemoVoliMarmeladu » 08 jul 2015, 00:21

Covjek samo istinu rece. Bosnjo mu samo zna opsovati. :bih: :bih: :bih:
Zadnja izmjena: DzemoVoliMarmeladu, dana/u 08 jul 2015, 00:30, ukupno mijenjano 1 put.

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la dubrovnik » 08 jul 2015, 00:26

DzemoVoliMarmeladu je napisao/la:Covjek samo istimu rece. Bosnju mu samo zna opsovat. :bih: :bih: :bih:
Ne ide ti veceras pisanje. Ako je istina zasto dolazi u Bosnu po pojacanje?

Avatar
Sabinho
Postovi: 20804
Pridružen/a: 22 maj 2012, 00:54
Lokacija: Istocna trEbina
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Sabinho » 08 jul 2015, 00:32

Istina je takodje da im je u top tri stoepra lige igrac koji nije igrao u top pet klubova u nasoj ligi a da im je sezonu i pol ligu prekucao golgeter koji je kod nas igrao u ekipi koja se borila za opstanak.
Yeferson Soteldo, Roger Guedes!
https://www.youtube.com/watch?v=NKN24rPArL4
https://www.youtube.com/watch?v=_RvX-5si_3Q

SjeverniVjetar
Postovi: 1803
Pridružen/a: 15 nov 2014, 20:23
Lokacija: Sarajevo

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la SjeverniVjetar » 08 jul 2015, 10:09

dubrovnik je napisao/la: Ovo je jedan prepotentni magarac a njegov klub je jednom igrom slucaja vidio LP i nikad je vise nece vidjeti. Prosli su Celtic lani kojega je koliko se sjecam i poslovicno uspjesni Dinamo(u Evropi) nadigrao u obje utakmice a ako se dobro sjecam Legija ili tko je vec lani bio prvak Poljske davastirao u kvalifikacijama. Samo je nonsalantnost Poljaka pomogla Celticu da prodje dalje. Svi klubovi iz bivse Juge ukljucujuci najbolje Dinamo, Maribor, Rijeka, Zvezda, Partizan samo slucajno mogu dotaknuti LP a boga mi i EL. Koji bi to od nabrojanih klubova dobio protivnika Sarajeva iz proslogodisnje EL. Borusija bi bez pola muke kresnula Slovensku reprezentaciju sa svim Evropskim zvijezdama ako takve uopce postoje u toj reprezentaciji. Zato neka se ovaj magarac pokrije po usima i suti a ne dolazi uzeti Bajica i ovako podmuklo spusta cijenu jer kao taj velikan ne moze platiti vise od 200000 Eura za igraca. A velikana i jada, naravno ocekivamo ponovan plasman u LP koji ce dokazati konzistentnost kvalitete Slovenskog giganta Maribora. Dodje mi da se smijem. Boze sacuvaj. I onda kazu Hajduk mali klub.
Ne znam ima li smisla diskutovati o ovome?
Maribor je tri puta zaredom igrao EL, 11/12, 12/13, 13/14 , a onda se 14/15 plasirao u CL, to nesto govori. U svakom smislu su primjer malog, relativno siromasnog tima, iz male zemlje, koji uspjesnim menadzmentom, profesionalnoscu, radom stvara rezultate i zaradjuje novac.
Ne vidim smisao umanjivanja njihovog uspjeha od strane nas, koji nismo primirisali Europa Ligi, nismo prizveli pristojnog igraca i u svemu smo negativan primjer. Zahovic je bio mozda nediplomatican, ali to sto je rekao je istina, umjesto sto se ljutiumo, trebali bi se zagledati u sebe i zasto nas tretiraju tako.

Zaključano

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Semrush [Bot] i 28 gostiju.