Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la dubrovnik » 13 nov 2017, 19:50

babino je napisao/la:
DrFilgud je napisao/la:
dubrovnik je napisao/la: Mislim da se prijateljske utakmice u zvanicnom terminu Svjetske Nogometne Organizacije tretiraju isto kao i sluzbene utakmice na prvenstvima i kvalifikacijama. Nisam 100% siguran u ovo ali mi se cini da je tako. Tko pozna bolje pravilnik FIFE moze ovo bolje i objasniti.
On kada potpise papir za promjenu i to ode u FIFA-u, ne mora ni minute odigrati, nas je.
ovdje se ne misli na burnica vec na menala i ostale katolike..
Hmmmmmm, ne katolike nego Hrvate. Babino i ti si neki politicki vickast tip. :D

babino
Postovi: 7197
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la babino » 13 nov 2017, 19:55

nisam bolan..meni su oni bosanci i hercegovci katolicke vjeroispovijesti:-)

nego, mislim da nisi upravu oko ovjere igraca u prijateljskim tekmama, kakvi god termini bili...jer ko jos igra van fifinih termina osim nas kada treba popuniti kasu i klepiti nekom pare...cuj tekma 31.1:-)

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la DrFilgud » 13 nov 2017, 19:56

babino je napisao/la: ovdje se ne misli na burnica vec na menala i ostale katolike..
Ako ih tako budemo zvali, tek nece igrati za Bih.

Da, imaju te dvije tekme u USA, u januaru, valjda igra PL reprezentacija?

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la dubrovnik » 13 nov 2017, 20:04

babino je napisao/la:nisam bolan..meni su oni bosanci i hercegovci katolicke vjeroispovijesti:-)

nego, mislim da nisi upravu oko ovjere igraca u prijateljskim tekmama, kakvi god termini bili...jer ko jos igra van fifinih termina osim nas kada treba popuniti kasu i klepiti nekom pare...cuj tekma 31.1:-)
Nisam 100% siguran i ne da mi se traziti po netu ali mi se taj info vrti po glavi. Pa kad got mi igramo ima neko i sa druge strane. :D
Po toj tvojoj logici sam i ja strano tijelo ovdje.
Oni jesu i Bosanci ili Hercegovci ali boga mi i Hrvati.
Jedno ne ponistava drugo. Drzavljanstvo i nacionalnost. Razumijes ti to sve ali si malo vickast! :D :D

babino
Postovi: 7197
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la babino » 13 nov 2017, 20:14

ti si definitivno strano tijelo, hem si hrvat po drzavljanstvu hem si se zamjerio navijacima zelje :rol:

mada vjerujem da imas i nas pasos jer si ponosan na svoju nacionalnost :lol:

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Vucevich » 13 nov 2017, 20:18

Realnost - svaki hrvat u Bosni i Hercegovini bi radije igrao za Hrvatsku nego za BiH! Zato kaparisati Menala sto prije.

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la dubrovnik » 13 nov 2017, 20:19

babino je napisao/la:ti si definitivno strano tijelo, hem si hrvat po drzavljanstvu hem si se zamjerio navijacima zelje :rol:

mada vjerujem da imas i nas pasos jer si ponosan na svoju nacionalnost :lol:
Nemam pasos ali osobnu kartu imam. :D
Zeljovci ko Zeljovci proci ce ih. Ja sam im jedini pravi i iskreni prijatelj ovdje. Velika vecina ih tvrdi da su bez Amara mrtvi u vecini nogometnih segmenata a ja im savjetujem da spasitelja vrate sebi. Sta je u tome lose?
Vecina ih nije zadovoljna ni sa upravom a Amara salju nama. Zar to nije kontradiktorno?

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la dubrovnik » 13 nov 2017, 20:24

Vucevich je napisao/la:Realnost - svaki hrvat u Bosni i Hercegovini bi radije igrao za Hrvatsku nego za BiH! Zato kaparisati Menala sto prije.
Ne znam zasto ali meni je mali Cavar isto prvi pik.
Pa Menalo, pa Loncar, pa Jukic. Upm svi dobro izgledaju. Da samo nastave kao do sada.

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la DrFilgud » 13 nov 2017, 21:05

Ne znam kako ce FIFA tretirati Ligu Nacija, u smislu "zakljucavanja" igraca u nacionalne selekcije? Ako se budu smatrale "takmicarskim", bice vise sanse da zakljucamo perspektivne, ali i da ih nama zakljucaju.

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la DrFilgud » 14 nov 2017, 13:25

Jakupovic gol za austrijsku U21, protiv Makedonije.

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Wandelanoite » 14 nov 2017, 20:37

Erhan Mašovic '98 godiste standardan član u21 Srbije, rođen u Novom Pazaru, trenutno član Club Bruggea pokriva pozicije stopera i zadnjeg veznog. Zanimljiv igrac i potencijalan reprezentativac.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Avatar
Bazinga12345
Postovi: 4758
Pridružen/a: 17 jul 2017, 15:42
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Bazinga12345 » 14 nov 2017, 20:42

Wandelanoite je napisao/la:Erhan Mašovic '98 godiste standardan član u21 Srbije, rođen u Novom Pazaru, trenutno član Club Bruggea pokriva pozicije stopera i zadnjeg veznog. Zanimljiv igrac i potencijalan reprezentativac.
Kako ce biti potencijalan kad nema nikakve veze sa nama? :facepalm:
⭐ Velež Mostar ⭐

Zadnja klupa

Avatar
katalinski
Postovi: 749
Pridružen/a: 27 okt 2008, 19:56
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la katalinski » 15 nov 2017, 11:31

Pa nasi igraci dobijaju lako njihovo drzavljanstvo, ne vidim komplikaciju da njihovi dobiju nase-samo ako ima zelju da nastupa za BiH.
Ajvatar

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Vucevich » 15 nov 2017, 11:38

katalinski je napisao/la:Pa nasi igraci dobijaju lako njihovo drzavljanstvo, ne vidim komplikaciju da njihovi dobiju nase-samo ako ima zelju da nastupa za BiH.
Ne znam ni ja, valjda jer BiH nije nacionalna država Bošnjaka pa tako ne može dati državljanstvo Bošnjacima izvan granice BiH kao što mogu komšije za Srbe i Hrvate. Evo danas jos jedan primjer, Vasilije Janjičić odlučio da nastupi za Srbiju iako je iz Švicarske i roditelji su mu iz Bosne. Ne vidim kako to ne krši pravila FIFE ali eto...

Kompromis
Postovi: 2647
Pridružen/a: 27 feb 2017, 10:08
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Kompromis » 15 nov 2017, 11:41

Ima velika razlika u Ustavu Srbije i BiH... svaki Srbin rodjenjem u BiH moze dobiti pasos Srbije ako to zatrazi, ali svaki Bosnjak iz Sandzaka to ne moze (jer su u Srbiji samo Srbi konstitutivni narod, ostali su manjine ili tako neato sl.)... jer mora imati neku vezu sa BiH... tj od drugog koljena i vamo... bar da su mu djedovi ili nane rodjene u BiH... odnosno jedno od njih....

Za ovog masovica ne znam doduse... mozda i ima neku vezu sa BiH...

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la DrFilgud » 15 nov 2017, 11:44

Vucevich je napisao/la:
katalinski je napisao/la:Pa nasi igraci dobijaju lako njihovo drzavljanstvo, ne vidim komplikaciju da njihovi dobiju nase-samo ako ima zelju da nastupa za BiH.
Ne znam ni ja, valjda jer BiH nije nacionalna država Bošnjaka pa tako ne može dati državljanstvo Bošnjacima izvan granice BiH kao što mogu komšije za Srbe i Hrvate. Evo danas jos jedan primjer, Vasilije Janjičić odlučio da nastupi za Srbiju iako je iz Švicarske i roditelji su mu iz Bosne. Ne vidim kako to ne krši pravila FIFE ali eto...
Vjerovatno zato sto su Srbi i Hrvati konstitutivni narodi u BiH. Uglavnom u FIFA-i postoji neki dogovor o specijalnim odnosima, po kom svako ko ima pravo, po krvnoj liniji, igrati za BiH, ima i za Srbiju i Hrvatsku. Obrnuto ne vazi.

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Vucevich » 15 nov 2017, 11:46

Valjda su fino platiti FIFI da okrene glavu što se toga tiče. Za nas moraš imati neke veze sa Bosnom, evo npr Kolasincu je majka iz Čapljina, da nije ne bi mogao igrati za nas. Ustvari, ne znam ni jednog sandžaklija koji je igrao za BiH u fudbala a da su odatle.

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la DrFilgud » 15 nov 2017, 12:12

Vucevich je napisao/la:Valjda su fino platiti FIFI da okrene glavu što se toga tiče. Za nas moraš imati neke veze sa Bosnom, evo npr Kolasincu je majka iz Čapljina, da nije ne bi mogao igrati za nas. Ustvari, ne znam ni jednog sandžaklija koji je igrao za BiH u fudbala a da su odatle.
Nisu platili, postoje izuzeci u pravilima. Recimo i u Velioj Britaniji postoje neki specijalni odnosi, koji nisu u okviru standardnih FIFA-inih pravila o nastupu za nacionalne timove. Sad, jesmo li mi mogli sta bolje istrgovati prije 20 i kusur godina, to je drugo pitanje.

Avatar
zizu1991
Postovi: 10804
Pridružen/a: 05 mar 2012, 00:10
Lokacija: Starmo
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la zizu1991 » 15 nov 2017, 20:27

Neka igraju svi, sretno im bilo. Samo se ne trebamo zavaravati misleći da oni žele ovaj dres i da žele igrati za nas. Dok stigne ponuda oni odoše dalje. Neka ostaje utjeha da je ovdje talent uvijek bio najveći i da se pravim sistemom i radom može postići mnogo toga iz naroda koji ovu državu smatra svojom.

Ne bih ih ekskomunicirao ali ponude Srbima i Hrvatima koji su zakoračili u nogometnom svijetu negdje drugo i postali prepoznati a ostaje im da biraju izmedju ino selekcije, nas, te Srb/Hrv su smiješne. Jedan poziv je dovoljan bez prevelike diplomatije da se zna da li žele ili ne. Patternom - 90% njih ne žele ako posjeduju odredjeni kvalitet.
Ti nikad nisi sam i nećeš biti sam, naprijed Veleže u nove pobjede!!!

Avatar
emir79
Postovi: 8765
Pridružen/a: 16 maj 2012, 22:34
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la emir79 » 15 nov 2017, 20:55

Vucevich je napisao/la:Valjda su fino platiti FIFI da okrene glavu što se toga tiče. Za nas moraš imati neke veze sa Bosnom, evo npr Kolasincu je majka iz Čapljina, da nije ne bi mogao igrati za nas. Ustvari, ne znam ni jednog sandžaklija koji je igrao za BiH u fudbala a da su odatle.
Sead Zilić je igrao za BiH.

Naravno da se moze sve srediti, dovoljno je samo da ima rodbinu u BiH, a kako stvari stoje Sandzaklija ima haman vise u BiH nego u Sandzaku.

Naravno da se ide tezim putem nego u Hrvata i Srba u BiH. To je do razjedinjenosti Bosnjaka, ali to je vec neko drugo pitanje.
Titule YUG-BiH-- (6) 66/67, 84/85, 98/99, 06/07, 14/15, 18/19
Kup BiH---------- (6) 96/97, 97/98, 01/02, 04/05, 13/14, 18/19
Super kup BiH--- (1) 96/97

Zaključano

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: EdinjoBos i 42 gosta.