Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
pazzarac
Postovi: 533
Pridružen/a: 05 dec 2009, 18:36
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la pazzarac » 28 apr 2017, 18:15

Kao neko ko prati i navija za reprezentaciju BIH mislim da je steta sto prvenstveno klubovi pa i savez ne obracaju uopste paznju na Sandzak ...ni priblizno kao sto to rade klubovi iz Hrvatske prema Hercegovini ili iz Srbije prema RS-u a,dolaskom recimo u neki Bh klub velika je sansa da bi zaigrali za reprezentaciju BIH,a ne vidim sto bi prije odabrali Cukaricki odnosno OFK beograd od recimo Zeljeznicara ili Sarajeva, razlog su dva momka iz Novog Pazara koji su centru paznje ovih dana u Srbiji

prvi je Erhan Mašović ,18 god. otisao iz Cukarickog u belgijski Briz za 1,65 mil.eura uz klazulu dodatnih 350 hilj. eura

drugi je Armin Djerlek 2000 godiste ,kapiten U17 Srbije i clan OFK Beograda koji je potpisao za Partizan kazu ogroman talenat

˝Partizan zvanično je potpisao ugovor sa Arminom Đerlekom, za koga sportski direktor Ivica Iliev kaže da je jedan od najvećih talenata u poslednjoj deceniji˝.

http://www.b92.net/sport/fudbal/vesti.p ... id=1255112

Kompromis
Postovi: 2639
Pridružen/a: 27 feb 2017, 10:08
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Kompromis » 28 apr 2017, 18:23

Da bi ta djeca mogla igrati za bih moraju imati neku vezu sa istom... tj da su im ako nista dede i nane iz bih... u suprotnom nista od igranja za bih... a treba uzeti u obzir da otprilike samo 20% ljudi iz Sandzaka ima direktnu vezu sa BiH koja moze omogućiti igranje za istu...
Hrvati i Srbi mogu neuporedivo lakse srediti svojima da igraju za njih... to nam je draga politika omogucila... svaki Srbin i Hrvat mogu dobiti pasos susjeda, a svaki Bosnjak ne moze, osim ako nema veze sa BiH...

Avatar
Zglavkar
Postovi: 382
Pridružen/a: 11 feb 2017, 20:53
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Zglavkar » 28 apr 2017, 18:25

Malo ljudi sa Sandžaka vuče bliže porijeklo iz BiH.

Avatar
Pivopija
Postovi: 3493
Pridružen/a: 06 maj 2014, 17:27
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Pivopija » 28 apr 2017, 18:34

Kompromis je napisao/la:Da bi ta djeca mogla igrati za bih moraju imati neku vezu sa istom... tj da su im ako nista dede i nane iz bih... u suprotnom nista od igranja za bih... a treba uzeti u obzir da otprilike samo 20% ljudi iz Sandzaka ima direktnu vezu sa BiH koja moze omogućiti igranje za istu...
Hrvati i Srbi mogu neuporedivo lakse srediti svojima da igraju za njih... to nam je draga politika omogucila... svaki Srbin i Hrvat mogu dobiti pasos susjeda, a svaki Bosnjak ne moze, osim ako nema veze sa BiH...
Mislim da je on zelio reci da bi nasi klubovi trebali vise obratiti paznju na mlade igrace u Sandzaku i onda ih dovesti da igraju u nasim klubovima, tada bi profitirali i klubovi i reprezentacija, jer bi mogli nastupati za nasu reprezentaciju nakon provedenih nekoliko godina u nasoj ligi.
SportSport.ba liga | Igrac ekipe FK Delfin

Avatar
pazzarac
Postovi: 533
Pridružen/a: 05 dec 2009, 18:36
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la pazzarac » 28 apr 2017, 18:43

ja mislim da taj FIFA propis o najdaljoj vezi da djed ,nana ne vazi za reprezentacije nastale iz ex-yuge,cak i da postoji ako dovedes igraca u uzrastu pionira (kao sto to rade beogradski klubovi i sa klincima iz RSa)on vec kao junior ima pravo igranja pa da je potpuni stranac jer je ispunio pravilo boravka u zemlji

miislim da ovo pravilo ne vazi za teritoriju bivse Juge jer recimo jedan Cvitanich bi imao pravo na hrvatski pasos kao Hrvat ali mu je djed rodjen u Argentini i nije ispunio uslov bez obzira sto je imao pravo na hrvatsko drzavljanstvo

Avatar
Zglavkar
Postovi: 382
Pridružen/a: 11 feb 2017, 20:53
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Zglavkar » 28 apr 2017, 18:49

Državljanstvo kao državljanstvo nema nikakve veze. Mislim, treba ti da stekneš pravo igranja, ali ga država može dati bukvalno kome hoće; džaba ti ako ne ispunjavaš kriterij o rodbinskoj vezi ili 5 godina boravka na teritoriji države.

Avatar
pazzarac
Postovi: 533
Pridružen/a: 05 dec 2009, 18:36
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la pazzarac » 28 apr 2017, 18:56

Zglavkar je napisao/la:Državljanstvo kao državljanstvo nema nikakve veze. Mislim, treba ti da stekneš pravo igranja, ali ga država može dati bukvalno kome hoće; džaba ti ako ne ispunjavaš kriterij o rodbinskoj vezi ili 5 godina boravka na teritoriji države.

veliki broj igraca mozda 90% rodom iz BIH a koji su zaigrali za Srbiju /Hrvatsku nije imalo rodbinsku vezu ili 5 godina boravka,mogu ti navesti masu primjera,ne znam niu za jedan slucaj da nisu dobili dozvolu da zaigraju za njih

za igrace ispod 18 godina nije uslov 5 god. boravka vec 2 ili 3 ...nisam bas siguran
Zadnja izmjena: pazzarac, dana/u 28 apr 2017, 19:03, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Vucevich
Postovi: 11246
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Vucevich » 28 apr 2017, 19:02

Dobro sad, da li Mašović uopšte ima želju igrati za BiH?

Avatar
Zglavkar
Postovi: 382
Pridružen/a: 11 feb 2017, 20:53
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Zglavkar » 28 apr 2017, 19:03

pazzarac je napisao/la:
Zglavkar je napisao/la:Državljanstvo kao državljanstvo nema nikakve veze. Mislim, treba ti da stekneš pravo igranja, ali ga država može dati bukvalno kome hoće; džaba ti ako ne ispunjavaš kriterij o rodbinskoj vezi ili 5 godina boravka na teritoriji države.
veliki broj igraca mozda 90% rodom iz BIH a koji su zaigrali za Srbiju /Hrvatsku nije imalo rodbinsku vezu ili 5 godina boravka,mogu ti navesti masu primjera,ne znam niu za jedan slucaj da nisu dobili dozvolu da zaigraju za njih
Pa to je pitanje za naše novinare da nam otkriju. Eto neka pitaju nekog iz našeg Saveza, siguran sam da bi bila jako zanimljiva tema za istražiti. Ono što je sigurno je da su FIFA-ina pravila jednostavna, eksplicitna i javna i mogu se lako naći online, a tamo se ne spominju nikakvi izuzeci te vrste! Eventualni izuzetak bi se mogao napraviti uz potpis s naše strane, no o tome niko nikad javno ne govori niti se raspituje.

Pored toga, teško ti možeš znati za svakog igrača da li slučajno ima npr. jednog djeda koji se rodio naprimjer u Srbiji.

Avatar
pazzarac
Postovi: 533
Pridružen/a: 05 dec 2009, 18:36
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la pazzarac » 28 apr 2017, 19:18

@zglavkar

citao sam davno te propise i na ovom forumu je nekoliko puta bila rasprava u vezi toga,u glavnom dokumentu ne pise nista ali postoji mogucnost da je potpisan neki interni dogovor izmedju ovih saveza,naravno da mi kao posmatraci ne mozemo znati porijeklo svih igraca ali ocigledno da ne moze svaki djecak iz BIH imati djeda ,nanu rodom iz Srbije/Hrvatske jer bar u Srbiji svaki talentovaniji igrac doveden iz RS za godinu-dvije je zaigrao za Srbiju a u zadnjih 20-ak godina takvih primjera je desetine,ne znam da je neko odbijen od FIFE

Uglavnom bez obzira da li imaju pravo ili ne poenta mog pisanja je kao na pocetku sto sam napisao,skautirati,dovesti pionira i on za 2-3 god. ima pravo igranja kao da je potpuni stranac ( 5 god. nije uslov za igrace mladje od 18 god.),na dobitku moze biti i klub i reprezentacija

Avatar
Zglavkar
Postovi: 382
Pridružen/a: 11 feb 2017, 20:53
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Zglavkar » 28 apr 2017, 19:23

^^ Opet kažem, konkretno što se tiče prelaska igrača iz BiH u druge reprezentacije, sve je to mutno i nejasno da ne znam kako je moguće da to u 20 godina nije niko fino istražio.

Avatar
Vucevich
Postovi: 11246
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Vucevich » 28 apr 2017, 20:15

Ima li kakve sanse da ovaj Ivan Sunjic igra za nas? Rodjen je u Zenici, sad sam procitao da je na pomolu transfera u Club Brugge.

Avatar
Medikament
Postovi: 1345
Pridružen/a: 14 jun 2016, 02:44
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Medikament » 29 apr 2017, 02:37

Zglavkar je napisao/la:Malo ljudi sa Sandžaka vuče bliže porijeklo iz BiH.
Svi vuku porijeklo iz BiH.
sloboda72 je napisao/la:
Važno upozorenje za raju koja nije do sada gledala utakmicu pod reflektorima ! Ne gledati nipošto u reflektore .Danima ćete imati crne mrlje pred očima.Kao kod pomračenja sunca.

Avatar
Maestro
Postovi: 5963
Pridružen/a: 26 okt 2008, 03:54
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Maestro » 29 apr 2017, 07:51

pazzarac je napisao/la:
Zglavkar je napisao/la:Državljanstvo kao državljanstvo nema nikakve veze. Mislim, treba ti da stekneš pravo igranja, ali ga država može dati bukvalno kome hoće; džaba ti ako ne ispunjavaš kriterij o rodbinskoj vezi ili 5 godina boravka na teritoriji države.

veliki broj igraca mozda 90% rodom iz BIH a koji su zaigrali za Srbiju /Hrvatsku nije imalo rodbinsku vezu ili 5 godina boravka,mogu ti navesti masu primjera,ne znam niu za jedan slucaj da nisu dobili dozvolu da zaigraju za njih

za igrace ispod 18 godina nije uslov 5 god. boravka vec 2 ili 3 ...nisam bas siguran
Stvar nije kod Saveza il Fife vec do toga da svaki Srbin i Hrvat koji je iz BiH ima pravo pri rodzenju na drzavljanstvo Srbije i Hrvatske.
Tako da imaju onda i pravo da igraju za Srbiju i Hrvatsku. A u dosta ti slucajeva roditelji im imaju vec drzavljanstvo te dvije drzava.
Sad sto mi to nemamo da nazi Bosnjaci iz Srbije i Hrvatske to pravo imaju to je do politike nase Drzave.
Može Petev ostati sto godina, ali to više nema smisla. Ne znam možemo li više potonuti – jasan je Topić.

Tuta Petrov

Avatar
Pivopija
Postovi: 3493
Pridružen/a: 06 maj 2014, 17:27
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Pivopija » 29 apr 2017, 15:24

Gojak strijelac za Dinamo.
SportSport.ba liga | Igrac ekipe FK Delfin

Avatar
Papastathopoulos
Postovi: 6996
Pridružen/a: 30 jun 2011, 16:20
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Papastathopoulos » 29 apr 2017, 17:11

Pivopija je napisao/la:Gojak strijelac za Dinamo.
Nije zgoreg napisati ispred i cetverostruki :D :D
Ko rano rani, il je pekar il nije normalan

Avatar
Pivopija
Postovi: 3493
Pridružen/a: 06 maj 2014, 17:27
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Pivopija » 29 apr 2017, 17:37

Papastathopoulos je napisao/la:
Pivopija je napisao/la:Gojak strijelac za Dinamo.
Nije zgoreg napisati ispred i cetverostruki :D :D
Tad nije bio, u medjuvremenu je postao. :D
SportSport.ba liga | Igrac ekipe FK Delfin

Avatar
Zglavkar
Postovi: 382
Pridružen/a: 11 feb 2017, 20:53
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Zglavkar » 29 apr 2017, 19:23

Maestro je napisao/la:
pazzarac je napisao/la:
Zglavkar je napisao/la:Državljanstvo kao državljanstvo nema nikakve veze. Mislim, treba ti da stekneš pravo igranja, ali ga država može dati bukvalno kome hoće; džaba ti ako ne ispunjavaš kriterij o rodbinskoj vezi ili 5 godina boravka na teritoriji države.

veliki broj igraca mozda 90% rodom iz BIH a koji su zaigrali za Srbiju /Hrvatsku nije imalo rodbinsku vezu ili 5 godina boravka,mogu ti navesti masu primjera,ne znam niu za jedan slucaj da nisu dobili dozvolu da zaigraju za njih

za igrace ispod 18 godina nije uslov 5 god. boravka vec 2 ili 3 ...nisam bas siguran
Stvar nije kod Saveza il Fife vec do toga da svaki Srbin i Hrvat koji je iz BiH ima pravo pri rodzenju na drzavljanstvo Srbije i Hrvatske.
Tako da imaju onda i pravo da igraju za Srbiju i Hrvatsku. A u dosta ti slucajeva roditelji im imaju vec drzavljanstvo te dvije drzava.
Sad sto mi to nemamo da nazi Bosnjaci iz Srbije i Hrvatske to pravo imaju to je do politike nase Drzave.
Posjedovanje državljanstva neke države te ne oslobađa onih generalnih FIFA-inih uvjeta o porijeklu ili boravku.

Avatar
HankMoody
Postovi: 6223
Pridružen/a: 01 jul 2015, 17:37
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la HankMoody » 29 apr 2017, 19:42

Mustedanagić starter za Duklu.
1992, 2006, 2009, 2011, 2015

Avatar
PrinceofVeresija
Postovi: 1006
Pridružen/a: 13 feb 2016, 12:06
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la PrinceofVeresija » 29 apr 2017, 23:56

Bojan Nastic odigrao cijelu utakmicu na lijevom beku za Genk koji ponovo kako stvari stoje ce zaigrat u EL...ja vjerujem da ce igrat vaznu ulogu u prvom timu Genka iducu sezonu,bit ce pitanje vremena dok ne bude pretendent za Srbiju zato treba ga sto prije ganjat..i jos jedna zanimljvost Whoscored.com mu je nacionalnost stavio kao BiH :hmmmmm:

Zaključano

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Ahrefs [Bot], Rosicky i 14 gostiju.