Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la DrFilgud » 23 avg 2017, 13:04

Vucevich je napisao/la:Bilo bi dobro probati, jer ako uzmes u obzir da su nasa krila preslaba, mozda bi nam vise valjao 3-4-2-1 ili nesto slicno tome. Sad, Mesa je to probao protiv Belgije i katastrofalno je proslo, ali tu je bilo dosta faktora pa vrijedi probati opet:

Begovic - Simunovic, Bicakcic, Vranjes - Kolasinac, Pjanic, Besic, Visca - Lulic, Milosevic - Dzeko

:stop: :hmmmmm: :hmmmmm:
Da , ali ja bas mislim da bi bio dobitak staviti Sea na lijevog stoper. Stoperske pozicije su nam najkriticnije, spori su do bola i kada bekovi odu naprijed, propuh nas unisti. ja bih prije rekao da bi mi igrali 5-3-2 ili 5-4-1
Zadnja izmjena: DrFilgud, dana/u 23 avg 2017, 13:05, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Raonffa » 23 avg 2017, 13:05

DrFilgud je napisao/la:Igrao je Besic u Evertonu, 2014. godine, par utakmica na beku i bio je slab. Vranjes je jos uvijek najbolje rjesenje, ima dosta iskustva na beku, pristojnu brzinu, dok ne izleti pravo rjesenje.
Nego, iako to Mesa nece ni u snu uraditi, ne bi bilo lose probati sa trojicom nazad.

.....................begovic.........................

.........vranjes......sime.....seo.................

visca.........besic.....????....pjanic........lulic

...............?????..........dzeko..................

Sta mislite? Ovako bi imali lijevog i desnog stopera koji su brzi (Seo vec igra ovu poziciju), Lulic i Visca bi bez problema mogli odigrati ove pozicije (Lulic cesto i igra), Pjana takodjer igra u ovoj formaciji....
Ovako nešto bih probao protiv Gibraltara i to je to, nije da imamo prostora za eksperimente sada :D

Volio bih vidjeti nešto ovako s tim, što bi Lulića rado vidio u sredini terena sa Bešićem i Pjanićem, Kolašinca na ovom lijevom bočnom, i Bičakčića na lijevom štoperu pošto to često igra u Hofenhajmu u formaciji sa tri nazad.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la jasmin10 » 23 avg 2017, 13:07

Raonffa je napisao/la:
DrFilgud je napisao/la:Igrao je Besic u Evertonu, 2014. godine, par utakmica na beku i bio je slab. Vranjes je jos uvijek najbolje rjesenje, ima dosta iskustva na beku, pristojnu brzinu, dok ne izleti pravo rjesenje.
Nego, iako to Mesa nece ni u snu uraditi, ne bi bilo lose probati sa trojicom nazad.

.....................begovic.........................

.........vranjes......sime.....seo.................

visca.........besic.....????....pjanic........lulic

...............?????..........dzeko..................

Sta mislite? Ovako bi imali lijevog i desnog stopera koji su brzi (Seo vec igra ovu poziciju), Lulic i Visca bi bez problema mogli odigrati ove pozicije (Lulic cesto i igra), Pjana takodjer igra u ovoj formaciji....
Ovako nešto bih probao protiv Gibraltara i to je to, nije da imamo prostora za eksperimente sada :D

Volio bih vidjeti nešto ovako s tim, što bi Lulića rado vidio u sredini terena sa Bešićem i Pjanićem, Kolašinca na ovom lijevom bočnom, i Bičakčića na lijevom štoperu pošto to često igra u Hofenhajmu u formaciji sa tri nazad.
:clap:

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la DrFilgud » 23 avg 2017, 13:08

Raonffa je napisao/la:
DrFilgud je napisao/la:Igrao je Besic u Evertonu, 2014. godine, par utakmica na beku i bio je slab. Vranjes je jos uvijek najbolje rjesenje, ima dosta iskustva na beku, pristojnu brzinu, dok ne izleti pravo rjesenje.
Nego, iako to Mesa nece ni u snu uraditi, ne bi bilo lose probati sa trojicom nazad.

.....................begovic.........................

.........vranjes......sime.....seo.................

visca.........besic.....????....pjanic........lulic

...............?????..........dzeko..................

Sta mislite? Ovako bi imali lijevog i desnog stopera koji su brzi (Seo vec igra ovu poziciju), Lulic i Visca bi bez problema mogli odigrati ove pozicije (Lulic cesto i igra), Pjana takodjer igra u ovoj formaciji....
Ovako nešto bih probao protiv Gibraltara i to je to, nije da imamo prostora za eksperimente sada :D

Volio bih vidjeti nešto ovako s tim, što bi Lulića rado vidio u sredini terena sa Bešićem i Pjanićem, Kolašinca na ovom lijevom bočnom, i Bičakčića na lijevom štoperu pošto to često igra u Hofenhajmu u formaciji sa tri nazad.
Znas sta je tu problem, u formaciji sa trojicom nazad, bar dva stopera moraju biti nadprosjecno brzi, a nasim stoperima je brzina najveca mana. zato mislim, u formacijis trojicom nazad, rjesenje bi bili Vranjes i Kola , na desnom i lijevom stoperu, jer su brzi, a Vranjes sigurno nije losiji od Bica i Zuke.

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la DrFilgud » 23 avg 2017, 13:11

J.ebiga , najrealnije bi bilo

......................beg...............

vranjes......bic......sime........kola

........besic.....pjanic.....lulic......

......visca/hajr....dzeko.....mili/visca/krunic

ali Mesa ce opet nesto drugo

Avatar
AjsKjub
Postovi: 4258
Pridružen/a: 18 nov 2012, 16:24
Lokacija: Down Under
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la AjsKjub » 23 avg 2017, 13:13

352 (i bilo koji sistem sa 3 zadnja) zahtijeva tehnički potkovane i relativno brze stopere, a ovaj roster time ne raspolaže.

S druge strane 433 zahtijeva moderna krila ili tzv. "krilne napadače" kao nosioce igre, a toga pogotovo nemamo.

Ne forsira se 442 i 4231 sistem bez razloga. Aduti ovih sistema najbolje leže igri na kojoj je repka građena, a za razliku od klupskog fudbala, ekipa koju nacionalni tim je limitirana što stvara dodatne poteškoće i rizik po pitanju promjena. Za velike taktičke promjene nam je potreban vrhunski trener/selektor. Takvog imamo samo 1 na raspolaganju, a taj ne želi ni da primiriše repki.
Unico amore sei!
❤️🖤

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Raonffa » 23 avg 2017, 13:26

DrFilgud je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:
DrFilgud je napisao/la:Igrao je Besic u Evertonu, 2014. godine, par utakmica na beku i bio je slab. Vranjes je jos uvijek najbolje rjesenje, ima dosta iskustva na beku, pristojnu brzinu, dok ne izleti pravo rjesenje.
Nego, iako to Mesa nece ni u snu uraditi, ne bi bilo lose probati sa trojicom nazad.

.....................begovic.........................

.........vranjes......sime.....seo.................

visca.........besic.....????....pjanic........lulic

...............?????..........dzeko..................

Sta mislite? Ovako bi imali lijevog i desnog stopera koji su brzi (Seo vec igra ovu poziciju), Lulic i Visca bi bez problema mogli odigrati ove pozicije (Lulic cesto i igra), Pjana takodjer igra u ovoj formaciji....
Ovako nešto bih probao protiv Gibraltara i to je to, nije da imamo prostora za eksperimente sada :D

Volio bih vidjeti nešto ovako s tim, što bi Lulića rado vidio u sredini terena sa Bešićem i Pjanićem, Kolašinca na ovom lijevom bočnom, i Bičakčića na lijevom štoperu pošto to često igra u Hofenhajmu u formaciji sa tri nazad.
Znas sta je tu problem, u formaciji sa trojicom nazad, bar dva stopera moraju biti nadprosjecno brzi, a nasim stoperima je brzina najveca mana. zato mislim, u formacijis trojicom nazad, rjesenje bi bili Vranjes i Kola , na desnom i lijevom stoperu, jer su brzi, a Vranjes sigurno nije losiji od Bica i Zuke.
Ma to ja onako maštam, nikako ne bih volio ove varijante sa tri stopera protiv Kipra, Belgije ili Estonije.

Nije ni Bičakčić toliko spor igrač, al' hajde na stranu to, nego mi je žao Kolašinca trošiti na štoperu kad već momak ima takav ofanzivni potencijal, "preoro" bi ovu lijevu stranu kompletnu :D

A Lulić bi nam svakako dobrodošao u sredini kao neko ko je brz i izuzetno fizički spreman, a i nije toliko tehnički loš da odigra veznjaka (iako sam i ja imao to mišljenje dugo vremena), jer je u Laziju igrao na toj poziciji dosta utakmica i bio je dobar. Yebiga, mi prošlu protiv Belgije izađemo u 3-5-2 formaciji sa Lulićem na desnom bočnom i Medunjaninom u veznom redu, odmah u startu dva igrača manje na terenu, i naravno da će Belgijanci onda silovati Bičakčića, Spahića i Zukanovića, dobro smo mi držali onih prvih 25 minuta 0:0...
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la DrFilgud » 23 avg 2017, 13:29

Raonffa je napisao/la:
Ma to ja onako maštam, nikako ne bih volio ove varijante sa tri stopera protiv Kipra, Belgije ili Estonije.

Nije ni Bičakčić toliko spor igrač, al' hajde na stranu to, nego mi je žao Kolašinca trošiti na štoperu kad već momak ima takav ofanzivni potencijal, "preoro" bi ovu lijevu stranu kompletnu :D

A Lulić bi nam svakako dobrodošao u sredini kao neko ko je brz i izuzetno fizički spreman, a i nije toliko tehnički loš da odigra veznjaka (iako sam i ja imao to mišljenje dugo vremena), jer je u Laziju igrao na toj poziciji dosta utakmica i bio je dobar. Yebiga, mi prošlu protiv Belgije izađemo u 3-5-2 formaciji sa Lulićem na desnom bočnom i Medunjaninom u veznom redu, odmah u startu dva igrača manje na terenu, i naravno da će Belgijanci onda silovati Bičakčića, Spahića i Zukanovića, dobro smo mi držali onih prvih 25 minuta 0:0...
Ma u pravu si , nego eto i ja nesto fantaziram...gore sam stavio najrealniju opciju.

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la DrFilgud » 23 avg 2017, 13:32

AjsKjub je napisao/la:352 (i bilo koji sistem sa 3 zadnja) zahtijeva tehnički potkovane i relativno brze stopere, a ovaj roster time ne raspolaže.

S druge strane 433 zahtijeva moderna krila ili tzv. "krilne napadače" kao nosioce igre, a toga pogotovo nemamo.

Ne forsira se 442 i 4231 sistem bez razloga. Aduti ovih sistema najbolje leže igri na kojoj je repka građena, a za razliku od klupskog fudbala, ekipa koju nacionalni tim je limitirana što stvara dodatne poteškoće i rizik po pitanju promjena. Za velike taktičke promjene nam je potreban vrhunski trener/selektor. Takvog imamo samo 1 na raspolaganju, a taj ne želi ni da primiriše repki.
Tako je, ova moja 4-3-3, je u stvari prije 4-5-1 ili 4-2-3-1.

Avatar
Vucevich
Postovi: 11246
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Vucevich » 23 avg 2017, 13:35

Zaboravio sam da je Medunjanin poceo protiv Belgije :rol:, nikad se ne ponovilo aBd!

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la DrFilgud » 23 avg 2017, 13:37

Vucevich je napisao/la:Zaboravio sam da je Medunjanin poceo protiv Belgije :rol:, nikad se ne ponovilo aBd!
On je bio tu da obezbijedimo posjed lopte i zagospodarimo sredinom terena. :stop:

Avatar
Vucevich
Postovi: 11246
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Vucevich » 23 avg 2017, 13:39

Medunjanin i Jajalo u veznom redu, Pjanic na #10 i Ibisevic na vrhu :rol:


Al hajde, moze i gore, protiv Irske nam je vezni red bio Medunjanin-Cocalic :tokralju: :tokralju: :tokralju:

Muumii
Postovi: 422
Pridružen/a: 17 dec 2012, 20:49
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Muumii » 23 avg 2017, 13:44

Begovic

Vranjes-Sunjic-Simunovic

Besic-Pjanic-Lulic

Krunic/Visca(RWB) Kolasinac(LWB)

Milosevic/Milicevic

Dzeko
(kad napadamo)

A kad se branimo formacija da prelazi u 4-4-1-1 Vranjes na desnog beka,Kolasinac na lijevoga,Visca/Krunic desni vezni,lijevi Lulic,sredina Pjanic i Besic,iza Dzeke Milosevic/Milicevic,dobra formacija i za kontri i za ofanzivne igre,vjerovatno nasa najjaca postava u ovom trenutku. I imas sa klupe rjesenja za napad i vezni red,TOP

Avatar
Adnan89
Postovi: 791
Pridružen/a: 04 mar 2014, 02:18
Lokacija: London
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Adnan89 » 23 avg 2017, 16:21

Po meni 343 ili 352 je solidna formacija za nas ali je problem ta desna strana. Jedino Lulic I Kolasinac po meni mogu pokriti obe strane na krilu kruz cijelu utakmicu.

__________Begovic__________
__Bicakcic_Simunovic_Zukanovic___
Lulic____Besic__Pjanic___Kolasinac
________Krunic/Milosevic________
______Dzeko______Kodro_________

Sto vise trkaca a po meni su to Lulic, Kolasinac, Besic i Kodro.
....Manchester United fan since 1993....

The truth is hard to swallow, it will leave you starved tomorrow - Talib Kwali

Avatar
marconato
Postovi: 12158
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la marconato » 23 avg 2017, 16:50

3-4-3 je uzasno tesko za uigravanje...Srbija igra tu formaciju vise od godinu, pa i dan danas daleko od toga da je ekipa uigrana, posebno u odbrani.

2 u sredini moraju biti prejaki trkacki, kao i bocni igraci naravno, non-stop da se ponavljaju...
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
AjsKjub
Postovi: 4258
Pridružen/a: 18 nov 2012, 16:24
Lokacija: Down Under
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la AjsKjub » 24 avg 2017, 06:34

2 u sredini moraju biti prejaki trkacki, kao i bocni igraci naravno, non-stop da se ponavljaju...
+odbrambena linija "sjedi" na nekih 30 metara. Jednostavno za ovako nešto nama treba kompaktnost i disciplina u odbrani, a to u bejha repki ne postoji. U odbrani nabijamo zadnja 4 u 16 (ponekad i više) i nabijamo loptu u prazno nadajući se u to "nešto".

Najbolji primjer je tekma u grčkoj

slika

Prvo što želim istaći je grozno markiranje kroz čitavo drugo poluvrijeme, a ovaj gol u 94' je najbolji primjer.

Crveni - u scenariju gdje je očigledno markiranje igrača, ova 3 panično reaguju i prave čudnu mješavinu man-to-man i zonalnog markiranja. Jednostavno ne vidim njihov zadatak tu, osim da stvaraju pometnju i sprečavaju protok igre. Razumijem da je ovo zadnji napad i da se treba truditi samo izbaciti loptu, ali kad gledate bolje ekipe - ishod/scenario bude relativno drugačiji.

Plavi- ajd, recimo da se može staviti na stranu loše markiranje crvenih.. ali šta onda plavi rade? Recimo da se grcima "nije posrećilo" i da je ovaj imao solidan udarac koji bi rezultirao u odbijanci (jer realno kada dobrom igraču ostaviš ovako mnogo prostora, konačan ishod je očigledan), pa šta bi bilo? Opet gol, eto šta. Loš marking koji ostavlja ova 2 igrača potpuno otvorena da pospreme loptu u gol.

Narančastu liniju je trebao barem jedan igrač remetiti i ako ništa barem stvarati pritisak. Ovako smo uradili ono što "najbolje znamo" pod pritiskom - nabiti loptu. Protiv Belgije ovako ne smijemo i ne možemo. Gomilati tijela u 16 nije rješenje.

Zaključak, nemamo discipliniranu odbranu. Sa Spahićem smo imali koliku-toliku dozu toga. Sada ništa, roster solidnih ali i ograničenih CBa koji su svakako sposobni odraditi osnovne zadatke, ali ništa više od toga. Nažalost. Za uigravanje 352 i 343 formacija nam treba vremena i vremena. I opet... ne znamo da li bi se isplatilo "ulagati" u tako nešto.
Unico amore sei!
❤️🖤

Avatar
sve5
Postovi: 306
Pridružen/a: 24 feb 2017, 13:12
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la sve5 » 24 avg 2017, 10:05

AjsKjub je napisao/la:
2 u sredini moraju biti prejaki trkacki, kao i bocni igraci naravno, non-stop da se ponavljaju...
+odbrambena linija "sjedi" na nekih 30 metara. Jednostavno za ovako nešto nama treba kompaktnost i disciplina u odbrani, a to u bejha repki ne postoji. U odbrani nabijamo zadnja 4 u 16 (ponekad i više) i nabijamo loptu u prazno nadajući se u to "nešto".

Najbolji primjer je tekma u grčkoj

slika

Prvo što želim istaći je grozno markiranje kroz čitavo drugo poluvrijeme, a ovaj gol u 94' je najbolji primjer.

Crveni - u scenariju gdje je očigledno markiranje igrača, ova 3 panično reaguju i prave čudnu mješavinu man-to-man i zonalnog markiranja. Jednostavno ne vidim njihov zadatak tu, osim da stvaraju pometnju i sprečavaju protok igre. Razumijem da je ovo zadnji napad i da se treba truditi samo izbaciti loptu, ali kad gledate bolje ekipe - ishod/scenario bude relativno drugačiji.

Plavi- ajd, recimo da se može staviti na stranu loše markiranje crvenih.. ali šta onda plavi rade? Recimo da se grcima "nije posrećilo" i da je ovaj imao solidan udarac koji bi rezultirao u odbijanci (jer realno kada dobrom igraču ostaviš ovako mnogo prostora, konačan ishod je očigledan), pa šta bi bilo? Opet gol, eto šta. Loš marking koji ostavlja ova 2 igrača potpuno otvorena da pospreme loptu u gol.

Narančastu liniju je trebao barem jedan igrač remetiti i ako ništa barem stvarati pritisak. Ovako smo uradili ono što "najbolje znamo" pod pritiskom - nabiti loptu. Protiv Belgije ovako ne smijemo i ne možemo. Gomilati tijela u 16 nije rješenje.

Zaključak, nemamo discipliniranu odbranu. Sa Spahićem smo imali koliku-toliku dozu toga. Sada ništa, roster solidnih ali i ograničenih CBa koji su svakako sposobni odraditi osnovne zadatke, ali ništa više od toga. Nažalost. Za uigravanje 352 i 343 formacija nam treba vremena i vremena. I opet... ne znamo da li bi se isplatilo "ulagati" u tako nešto.
Gol je pao nakon auta, a ovaj ss je napravljen nakon sto su nasi glavom izbili loptu. Kod auta se svaka odbrana poremeti, jos pogotovo ako koji igrac ode u ofsajd koji je tad dozvoljen il' ovako u 90+ kad vezni/odbrambeni krenu naprijed..

Tako da si ofulo poentu, totalno.

Avatar
PrinceofVeresija
Postovi: 1006
Pridružen/a: 13 feb 2016, 12:06
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la PrinceofVeresija » 24 avg 2017, 14:48

Sto se tice pozicije desnog beka,nedavno mi se na skeneru pojavio zanimljiv igrač..

U pitanju je naime novi igrač Benfice Mato Miloš,rodjeni Puljanin koji je porijeklom iz Hercegovine.....odigrao je jednu prijateljsku protiv Meksika za Hrvate...ali mislim da ne bi imao ništa protiv kada bi zaigrao za nas...ima li ko više informacija o ovom igraču :think: ?

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la DrFilgud » 24 avg 2017, 20:26

Zivahan ovaj Suljic, ima ga svugdje :hmmmmm:

Avatar
hurem
Postovi: 8592
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la hurem » 24 avg 2017, 21:02

DrFilgud je napisao/la:Zivahan ovaj Suljic, ima ga svugdje :hmmmmm:
Uvijek bio.

Zaključano

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: D97, morsecode i 24 gosta.