Miralem Pjanić

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la dubrovnik » 30 sep 2017, 15:03

ElCartel11 je napisao/la:
Virtu4l je napisao/la:
ElCartel11 je napisao/la:Barcelona je uvijek bila u vrhu svjetskog fudbala, normalno nekad dodje period kad se nista ne osvoji, ali kad gledamo opcenito uvijek su tu u top 5. Ali mislim, da se o tome ne bi trebalo diskutovati na pdf Miralema Pjanica :lol:
Barcelona uvijek bila u top 5? Čega, Evropskog fudbala?
Ma ne Bajramskog turnira u Pofalicima. Ljudi imaju preko 80 titula u svojim vitrinama kako spanskog prvenstva, kupa kralja, superkupa, evropskih titula itd. Sigurno su to sve osvojili u eri Ronaldinha i Messija :lol:
Njih 2 su zasluzni, da je Barca digla fudbal na jos visi nivo, a Barca nikako nije pocela igrati fudbal i osvajati titule prije 15 godina.
23 prvenstva, 27 kupova, 5 liga prvaka.
Samo od ovih superteskih trofeja i to takmiceci se sa Kraljevskim klubom kojeg gura cijela Spanjolska.
Sa tim su ovi trofeji jos i veci.
Rekao bih da u 3 zadnja desetljeca u kojim pratim nogomet nisam vidio dominantniju igru od Barce kroz zadnjih 10 godina i Ajaxa 90-ih.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61402
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la Virtu4l » 30 sep 2017, 15:10

Prije devedesetih veći klubovi od Barcelone su bili Real, Ajax, Milan, Inter, Benfica, Juventus, Bayern, Liverpool, United... Barcelona je bila na nivou recimo Arsenala ili Marseillea.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
ElCartel11
Postovi: 13686
Pridružen/a: 26 feb 2015, 14:05
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la ElCartel11 » 30 sep 2017, 15:21

dubrovnik je napisao/la: 23 prvenstva, 27 kupova, 5 liga prvaka.
Samo od ovih superteskih trofeja i to takmiceci se sa Kraljevskim klubom kojeg gura cijela Spanjolska.
Sa tim su ovi trofeji jos i veci.
Rekao bih da u 3 zadnja desetljeca u kojim pratim nogomet nisam vidio dominantniju igru od Barce kroz zadnjih 10 godina i Ajaxa 90-ih.
Ma dzabe ne mozes liku objasniti neke stvari, znaci Real u periodu od 2002 do 2014 nije osvojio ni jednu evropsku titulu, cak je u tom razmaku 8x ispadao u 1/16 LP, to sad znaci da je Porto bio u tom periodu veci klub od Reala? :lol:
Tamo, na Uni zlatno zrnce,
a na Drini zora plava,
u Neretvi spava sunce,
niz ravnine se razlila Sava.

BOSANSKA KRAJINA!

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61402
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la Virtu4l » 30 sep 2017, 15:34

Nemaš ti meni šta objašnjavati. Real nikada nije imao rupu od 93 godine bez lige šampiona, da, 93 godine, od 1899 do 1992.

Barcelona je svoju prvu ligu šampiona osvojila 1992. godine i do tada je bilo smiješno ubrajati je u velikane Evropskog fudbala, ili tačnije top 5 Evropskog fudbala, to su bili klubovi koje sam nabrojao u postu iznad, a te trofeje kupa kralja možeš okačiti mačku o rep.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
akisarajevo92
Postovi: 17779
Pridružen/a: 16 mar 2014, 11:24
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la akisarajevo92 » 30 sep 2017, 15:41

Koliko se sjecam, Barca se prije ere Ronaldinha i Messija mucila par godina da upadne u top 4 u Spaniji
Don't believe the hype.

Avatar
Pivopija
Postovi: 3493
Pridružen/a: 06 maj 2014, 17:27
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la Pivopija » 30 sep 2017, 16:00

Virtu4l je napisao/la:Nemaš ti meni šta objašnjavati. Real nikada nije imao rupu od 93 godine bez lige šampiona, da, 93 godine, od 1899 do 1992.

Barcelona je svoju prvu ligu šampiona osvojila 1992. godine i do tada je bilo smiješno ubrajati je u velikane Evropskog fudbala, ili tačnije top 5 Evropskog fudbala, to su bili klubovi koje sam nabrojao u postu iznad, a te trofeje kupa kralja možeš okačiti mačku o rep.
Inace liga sampiona ove godine slavi svoje 100. izdanje. :lol:
SportSport.ba liga | Igrac ekipe FK Delfin

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la dubrovnik » 30 sep 2017, 16:13

akisarajevo92 je napisao/la:Koliko se sjecam, Barca se prije ere Ronaldinha i Messija mucila par godina da upadne u top 4 u Spaniji
Pa sto je sa vama ljudi?
Gledati u klub na nacin da se ignorira realnost momenta i zadnjih 20-ak godina je suludo. Takvim mjerilima bi Sunderland ili Aston Villa bili bolji od Chelsea i MC-a.
I tko bi to vise volio da neki nas igrac sada ode u Aston Villu prije nego u City.
Po tome je ova Belgija smijesna jer im stozerni igraci igraju bas u ovim "losijim" klubovima.
Barca je otkad mi pamtimo jedan od najboljih klubova u Evropi i to nista ne moze promjeniti.
Postoji sam nekoliko klubova u Evropi koji mogu kupiti stozernog igraca Juventusa i takvi su nesumnjivo giganti.
Pjanin odlazak u Barcu bi bio upgrade za svakog realnog covjeka.

Avatar
jelle
Postovi: 5598
Pridružen/a: 28 feb 2010, 23:25
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la jelle » 30 sep 2017, 16:17

Onda bi automatski bio u top 3 vezna na svijetu...jelle

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la dubrovnik » 30 sep 2017, 16:24

jelle je napisao/la:Onda bi automatski bio u top 3 vezna na svijetu...jelle
Ne ali bi mu cjena bila vjerovatno 80-ak miliona Eura.
Nisu ni Pogba i Vidal postali bolji igraci odlaskom iz Juventusa nego mozda i losiji ali ih Juve nije mogao zadrzati.
Ali ako bi Pjana otisao za ogromne novce iz Juvea u Barcu ili Real i tamo postao stozerni igrac to bi njemu osobno bila kruna karijere. To meni nekako realno zvuci i slazem se sa ljudima koji su to napisali.
Meni je osobno Juve drazi tim od nabrojanih ali to ne mjenja globalnu popularnost Spanjolskih divova.
E da, on je meni vec u top 3 vezna na svijetu.

Avatar
jelle
Postovi: 5598
Pridružen/a: 28 feb 2010, 23:25
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la jelle » 30 sep 2017, 16:42

Juve ih je mogao zadrzat....samo Juve ne zadrzava igraca na silu kao Psg npr , takva je politika kluba....kome se vise ne svidja slobodno mu je da ide....nije bas da im trebaju pare....

Ta zadnja recenica je i pokrenula svu ovu raspravu....da je sada samo solidan igrac jer ga boze moj nije trazila barca i real.....

Avatar
Enigma
Postovi: 498
Pridružen/a: 21 avg 2017, 23:28
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la Enigma » 30 sep 2017, 16:51

Tema ljudi tema
MUSVDG

Avatar
Rimes87
Postovi: 2004
Pridružen/a: 19 mar 2013, 01:30
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: RE: Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la Rimes87 » 30 sep 2017, 17:17

Enigma je napisao/la:Tema ljudi tema
De pusti ih, ja tamam napravio kokice :mrgreen:

Sent from my D6603 using Tapatalk
He Came To Us From Bosnia,
Papac Papac,
The Best Left Back In Scotland Sing,
Papac Papac,
He Doesnt Score A Lot Of Goals But When He Does You'll Hear Us Roar,
Sasa Papac Rangers Number Five!

fininho
Postovi: 58
Pridružen/a: 21 sep 2017, 20:20
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la fininho » 01 okt 2017, 11:20

Serie A,je 4-5 jakosna liga u Europi.zato i najvece klase,ne zele u Seriji A,provesti najboljih godina svoje karijere.Dybala sigurno 25 g nece docekati u Italiji.Pjanic je odlucio da ce ostati u Seri A i treba to postovati.rjetko kad igraci iz Serie a,upadnu u najboljih 11 svjeta,rijetko kad oni osvajaju licne nagrade,te nagrade su rezervisane za igrace iz Spanije,Engleske.npr jedan Neymar,Ronaldo,Messi,Bale.,.nikad nebi dosli u Italiju da igraju.

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la jasmin10 » 01 okt 2017, 11:56

Virtu4l je napisao/la:Nemaš ti meni šta objašnjavati. Real nikada nije imao rupu od 93 godine bez lige šampiona, da, 93 godine, od 1899 do 1992.

Barcelona je svoju prvu ligu šampiona osvojila 1992. godine i do tada je bilo smiješno ubrajati je u velikane Evropskog fudbala, ili tačnije top 5 Evropskog fudbala, to su bili klubovi koje sam nabrojao u postu iznad, a te trofeje kupa kralja možeš okačiti mačku o rep.
Pa ne igra se liga prvaka od 1899 :roll:

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61402
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la Virtu4l » 01 okt 2017, 12:12

To je totalno nebitno u ovoj diskusiji. Barcelona prije devedesetih nije bila top 5 klub u Evropi i trebali bi se držati toga.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
mike10
Postovi: 311
Pridružen/a: 11 avg 2012, 09:38
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la mike10 » 01 okt 2017, 13:05

Ma da, 93 god. ili 37 je mala razlika. Razlika koja je skoro dosegla zadovoljavajucu starost za penziju. :mrgreen:

Nevjerovatno je kako se tek tako nekom klubu oduzme 20+ najplodonosnijih godina da bi se dokazalo da taj klub prije tog zlatnog doba nije bio tako velik i uspjesan.

Ono, oduzmi Manci Fergusonovo doba i dobit ces klub koji je kaskao za Celticom, Ajaxom, Benficom, PSV-om, Aston Villom itd. Ili u domacem prvenstvu za Arsenalom, Evertonom, a o Liverpoolu da ne govorim. Na oba podrucja(LP-PL).


Jedini klub koji sebi moze priustiti taj luksuz da mu oduzmes jednu zlatnu(ili ti najsjajniju) generaciju, a da opet bude (po)najbolji u historiji-jeste Real. Zato i jeste najveci fudbalski klub.


A Pjanicu(ili bilo kojem drugom igracu?) bi porasla cijena i opcenito njegov odsjaj u ocima nogometnih znalaca-da kojim slucajem predje u Barcu ili Real. Jer su to ipak, u danasnjici, zastitna lica fudbala. Sto, naravno, ne znaci da nisi vrhunski igrac ako ne igras za ova dva kluba.

Avatar
Rimes87
Postovi: 2004
Pridružen/a: 19 mar 2013, 01:30
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la Rimes87 » 01 okt 2017, 14:31

Evo ih opet, yay! Samo vi, necu vas ja ometati :mrgreen:

Sent from my D6603 using Tapatalk
He Came To Us From Bosnia,
Papac Papac,
The Best Left Back In Scotland Sing,
Papac Papac,
He Doesnt Score A Lot Of Goals But When He Does You'll Hear Us Roar,
Sasa Papac Rangers Number Five!

Avatar
HankMoody
Postovi: 6223
Pridružen/a: 01 jul 2015, 17:37
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la HankMoody » 01 okt 2017, 14:33

tema je Miralem Pjanić, za ta prepucavanja imate posebnu temu na podforumu La Lige.
Zadnja izmjena: _dreamer_, dana/u 02 okt 2017, 16:28, ukupno mijenjano 1 put.
Razlog: mani se vrijedjanja!
1992, 2006, 2009, 2011, 2015

Anoniman
Postovi: 1227
Pridružen/a: 10 nov 2011, 18:24
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la Anoniman » 03 okt 2017, 22:47

Pjanic,zalosno sto nece igrati za repku.
Mozda su ga dirnuli komentari.
Manchester je i prije fergya imao busby-a ..
Nije isto,ali i ovaj skot donio je nekoliko titula...

Avatar
maximusdecimus
Postovi: 891
Pridružen/a: 23 apr 2012, 16:14
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la maximusdecimus » 03 okt 2017, 23:35

koliko Real i Barca zele Pjanica najbolje je pokazala prosla godina kada ovi klubovi nisu htjeli platiti u najmanju ruku smjesnu cifru za danasnje prilike u fudbalu koju je platio Juve.mislim tridesetak miliona je nista, stotine se bacaju za Coutinha, Dembelea, itd... sad mozete vi tarlahati do sutra kako je on igrac za Barcu i Real, ali je cinjenica da ljudi koji vode te klubove ne misle tako.da misle platili bi taj baksis od 40 miliona i uzeli ga Torinezima ispred nosa. sto naravno ne znaci da nije vrhunski igrac, ima klasa i izvan ta dva kluba. A Pjanic u reprezentaciji BiH jednostavno nema zamjene, to je najbolje sto imamo u veznom redu, svidjalo se to nekom ili ne.

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Goalgetter, soxx, Surreal i 97 gostiju.