Miralem Pjanić

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
BadrHari
Postovi: 3730
Pridružen/a: 22 maj 2013, 23:54
Lokacija: Bilino Polje
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la BadrHari » 07 okt 2015, 15:49

Ajzea je napisao/la:
BadrHari je napisao/la:
Ajzea je napisao/la:Miralem je OK !
:lol:
U reprezantaciji nije :mrgreen:
Ma biće OK to u narednim utakmicama, ne brini..Jel OK? :lol:
Hahah jake su vam fore nema sta, a i pjesme. Jedno vrijeme mi bila usla u uho ona "ajde molim te .. zenicke " :mrgreen: Mogo batina dobit'
Da ne bude off, Mire ako sad ne preuzme s 25 odgovornost ne znam kad će. Nosi nas do baraža Pjanke !
Two-time champion of Central European Cup, triple champion of Bosnia and Hercegovina, two-time cup winners, and one time winner of the international Intertoto cup.

Avatar
hurem
Postovi: 8623
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la hurem » 07 okt 2015, 16:23

Evil Genius II je napisao/la:hureme, slazem se za kupove i prvenstva tj razliku u vaznosti o kojoj pricas izmedju ta dva. medjutim, u rimu to gledaju malo drugacije jer upravo zbog velicine samog kluba i rijetkosti osvajanja trofeja svaki u rominoj historiji je na svoj nacin bitan i svaki ima svoju pricu, a ekipa odnosno igraci koju su donijeli iste ostali upamceni kao heroji. pjanic i ova squadra to TRENUTNO nisu, a hoce li u buducnosti postati, hoce li donijeti titule, hoce li on ostati do kraja karijere u romi i sta vec to ne znam i o tome ne bi raspravljao jer se radi o nagadjanjima.

da se razumijemo, cijenim patriotizam i razumijem da se nasi igraci kuju u zvijezde kao najbolji, ali kada je rijec o romi, njenoj historiji i tradiciji valjda znam sta i o cemu pisem i iskren da budem vi ste ti koji malkice pretjerujete u ovom slucaju.
Ma dobro, to ja malo "puknem" kad udjem na temu (ocekujuci neka pozitivna piskaranja i sl.) i vidim o kakvim se glupostima pise pa i ja sam u afektu napisem nesto slicno...vrlo cesto kontra upravo iz tog razloga, mada i u svemu tome uvijek ima koliko toliko istine...
Svjestan sam ja toga sto ti govoris, dovoljan je primjer "Lulic 71", da ne idemo dalje...
Kao sto ti rece, to su samo nagadjanja i nema smisla o tome pisati i raspravljati, a upravo to me bezveze i iznervira...vise nego sto to jedan @husika zna uciniti :D

Avatar
calcio
Postovi: 11610
Pridružen/a: 28 apr 2008, 18:04
Lokacija: Llanfair­pwllgwyn­gyllgo­gery­chwyrn­drobwll­llanty­silio­gogo­goch
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la calcio » 07 okt 2015, 18:43

DonCorleone je napisao/la:
calcio je napisao/la:
Ako je valjao Wolfsburgu i Magathu ne vidim sto ne bi valjao Galati, Lokomotivi.... Nisu ga znali iskoristiti.
Bas si pojednostavio njegovu klupa karijeru nakon Wolfsburga. Evo ni Pjanica ne znaju koristiti u reprezentaciji pa imaju i dalje ocekivanja povelika.
Pardon, mislio sam na Dinamo ne na Lokomotivu.
Nisam pojednostavnio, sjecas li se ovoga? http://sportsport.ba/ino_fudbal/misimov ... vaka/53785
Ipak ima razlike izmedju Magatha i ovog hajvana?

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61440
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la Virtu4l » 07 okt 2015, 22:51

Čitajući zadnje stranice, došao sam do zaključka da bi Miralem Pjanić bio prva postava u svakom klubu na svijetu. Redom su se smjenjivali Chelsea, Atletico Madrid, Barcelona, Real Madrid, Bayern... zanimljivo.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
HariTz
Postovi: 2531
Pridružen/a: 12 sep 2012, 18:10
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la HariTz » 07 okt 2015, 23:02

Virtu4l je napisao/la:Čitajući zadnje stranice, došao sam do zaključka da bi Miralem Pjanić bio prva postava u svakom klubu na svijetu. Redom su se smjenjivali Chelsea, Atletico Madrid, Barcelona, Real Madrid, Bayern... zanimljivo.
Tako je svaki put.
Pjanić bi MOGAO da izbori prvih 11 u tim klubovima, nema šanse odma' u udarnu postavu da ide, može u 1-2 da bude takav slučaj.
Meni lično svejedno, nek igra i u Donjoj Mahovini, nek je za repku na barem 80 % svojih mogućnosti i odma će rezultati doći :D

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61440
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la Virtu4l » 07 okt 2015, 23:10

HariTz je napisao/la:
Virtu4l je napisao/la:Čitajući zadnje stranice, došao sam do zaključka da bi Miralem Pjanić bio prva postava u svakom klubu na svijetu. Redom su se smjenjivali Chelsea, Atletico Madrid, Barcelona, Real Madrid, Bayern... zanimljivo.
Tako je svaki put.
Pjanić bi MOGAO da izbori prvih 11 u tim klubovima, nema šanse odma' u udarnu postavu da ide, može u 1-2 da bude takav slučaj.
Meni lično svejedno, nek igra i u Donjoj Mahovini, nek je za repku na barem 80 % svojih mogućnosti i odma će rezultati doći :D
Kad pogledam koji su igrači na klupama tih klubova, zapitam se ko je ovdje lud, ja ili 'oni'.

Đe ti je ta Donja Mahovina :mrgreen:
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
HariTz
Postovi: 2531
Pridružen/a: 12 sep 2012, 18:10
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la HariTz » 07 okt 2015, 23:14

Virtu4l je napisao/la:Kad pogledam koji su igrači na klupama tih klubova, zapitam se ko je ovdje lud, ja ili 'oni'.

Đe ti je ta Donja Mahovina :mrgreen:
Uglavnom sve svjetske klase sjede na klupi. Da me se ne shvati pogrešno, meni bi najveći merak bio da on ode u Barcu i bio sam uvjeren u to kad ono hop, Rakitić ode.. :roll:
Ma to je moj jaran pitao djevojku u klubu odakle je, ona je rekla u Donjoj Mahovini kod Tuzle, bilo je stid reći da je iz Sapne.. Pa to koristim ovako kad želim nešto da istaknem :mrgreen:

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61440
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la Virtu4l » 07 okt 2015, 23:20

A ja googlao k'o lud :rol: :rol:
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Rios
Postovi: 3835
Pridružen/a: 07 avg 2011, 23:32

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la Rios » 08 okt 2015, 14:36

Virtu4l je napisao/la:Čitajući zadnje stranice, došao sam do zaključka da bi Miralem Pjanić bio prva postava u svakom klubu na svijetu.
A ti mislis da ne bi jel?
Zeljeznicar za zivot cijeli !!

Miralem Pjanic !

Mirza Teletovic !

Damir Dzumhur !

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61440
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la Virtu4l » 08 okt 2015, 14:46

Rios je napisao/la:
Virtu4l je napisao/la:Čitajući zadnje stranice, došao sam do zaključka da bi Miralem Pjanić bio prva postava u svakom klubu na svijetu.
A ti mislis da ne bi jel?
U Realu, Barci, Bayernu... teško, morao bi baš proigrati, tamo nema opuštanja jer je konkurencija prejaka. Sigurno da bi dobio pravu priliku da se nametne, ali ne vjerujem da bi neko na duži period trpio one njegove utakmice gdje ne može da uveže dva tačna dodavanja. Tamo se na njegovoj poziciji zahtjeva paklen ritam u oba pravca, misliš da on to može? Ako može, onda je zaista WC.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
FaraonTM
Postovi: 11010
Pridružen/a: 08 jul 2013, 23:24
Lokacija: Z' guza na guz
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la FaraonTM » 08 okt 2015, 14:53

Pa da odigra sezonu, dvije za neki TOP klub vjerujem da bi se mogao ustaliti u prvih 11. Odmah po dolasku bi se morao dokazivati pa bar jedno pola godine bi bio tu na granici prvih 11 a onda kasnije u zavisnosti od igara ili prvih 11 ili tu i tamo nekada u prvih 11 a većinom klupa.
Željo je život, sve ostalo su sitnice!

Holy South!

Forza Milan!

Go Mavs!

Avatar
Rios
Postovi: 3835
Pridružen/a: 07 avg 2011, 23:32

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la Rios » 08 okt 2015, 14:58

Virtu4l je napisao/la:
Rios je napisao/la:
Virtu4l je napisao/la:Čitajući zadnje stranice, došao sam do zaključka da bi Miralem Pjanić bio prva postava u svakom klubu na svijetu.
A ti mislis da ne bi jel?
U Realu, Barci, Bayernu... teško, morao bi baš proigrati, tamo nema opuštanja jer je konkurencija prejaka. Sigurno da bi dobio pravu priliku da se nametne, ali ne vjerujem da bi neko na duži period trpio one njegove utakmice gdje ne može da uveže dva tačna dodavanja. Tamo se na njegovoj poziciji zahtjeva paklen ritam u oba pravca, misliš da on to može? Ako može, onda je zaista WC.
Pa to i jeste kljucna stvar - dobio bi priliku. Naravno da bi kasnije bilo do njega,to na kraju krajeva vazi za svakog fudbalera na svjetu,kakve partije pruzas toliko ces i da igras.
Mire moze da igra u oba pravca dosta dobro,ove sezone je nesto drugacija uloga cini mi se,blizi je golu pa se manje vraca nazad ( zato ima 3 gola dosad i puno vise prilika i suteva ) ali proslih sezona je itekako znao odradjivati defanzive zadatke,oduzimati lopte,prekidati napade. I u repci sam ja izbrojao protiv Izraela cini mi se 7 ili 8 oduzetih lopti. Sto se tice ritma,ok,on jeste jaci i visociji u tim klubovima nego u Romi,posebno u Bayernu,ali bi se tu vec radilo o fizickoj spremi.
Zadnja izmjena: Rios, dana/u 08 okt 2015, 14:59, ukupno mijenjano 1 put.
Zeljeznicar za zivot cijeli !!

Miralem Pjanic !

Mirza Teletovic !

Damir Dzumhur !

Avatar
akisarajevo92
Postovi: 17812
Pridružen/a: 16 mar 2014, 11:24
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la akisarajevo92 » 08 okt 2015, 14:59

A zasto to Pjanic ne bi mogao igrati umjesto Alcantare u Bayernu, Isca u Realu, Rakitica u Barceloni, Olivera Torresa u Atleticu?
Pricate kao da igra u Mariboru, a ne trenutno u jednom od top 10-15 klubova Europe.
Don't believe the hype.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61440
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la Virtu4l » 08 okt 2015, 15:03

Rios je napisao/la:Pa to i jeste kljucna stvar - dobio bi priliku. Naravno da bi kasnije bilo do njega,to na kraju krajeva vazi za svakog fudbalera na svjetu,kakve partije pruzas toliko ces i da igras.
Mire moze da igra u oba pravca dosta dobro,ove sezone je nesto drugacija uloga cini mi se,blizi je golu pa se manje vraca nazad ( zato ima 3 gola dosad i puno vise prilika i suteva ) ali proslih sezona je itekako znao odradjivati defanzive zadatke,oduzimati lopte,prekidati napade. I u repci sam ja izbrojao protiv Izraela cini mi se 7 ili 8 oduzetih lopti. Sto se tice ritma,ok,on jeste jaci i visociji u tim klubovima nego u Romi,posebno u Bayernu,ali bi se tu vec radilo o fizickoj spremi.
Onda ćeš se složiti sa mnom da je malo neukusno davati izjave tipa 'imao bi sigurno mjesto u prvih 11 u svakom klubu na svijetu'.
akisarajevo92 je napisao/la:A zasto to Pjanic ne bi mogao igrati umjesto Alcantare u Bayernu, Isca u Realu, Rakitica u Barceloni, Olivera Torresa u Atleticu?
Zato što ne znamo. To su igrači koji su dokazani u tim klubovima i da ih zamijeniš moraš biti bolji. Zašto dovesti Pjanića, dati 50 miliona, kad si sa Rakitićem pokorio svako takmičenje koje si igrao i jasno je da se uklapa u tvoj sistem.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Rooney88
Postovi: 16872
Pridružen/a: 06 nov 2010, 18:04
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la Rooney88 » 08 okt 2015, 15:04

akisarajevo92 je napisao/la:A zasto to Pjanic ne bi mogao igrati umjesto Alcantare u Bayernu, Isca u Realu, Rakitica u Barceloni, Olivera Torresa u Atleticu?
Alcantara muku muci s povredama. Igra pa ga nema neko vrijeme, pa se vrati i tako kruzno do iznemoglosti. Mozda bi tu i dobio sansu. Protiv bilo koje Njemacke ekipe bi siguro izgledao dobro, problem u LP protiv ozbiljnijih.

Isco? Njega u Realu koriste na dosta pozicija, Pjanic nema tu polivalentnost tako da, po meni, poredjenje s njim nije na mjestu.

Rakitica malo s visine gledate a covjek je odlican fudbaler, savrseno se uklopio u Barcu i ne vidim nacin da bi tu Pjanic mogao mnogo.

Mire kod Simeonea da igra? :urnebes: :urnebes:

Inace ne volim ova poredjenja igraca (ne mora znaciti da bi se dobar igrac uklopio u skoro svaki sistem) koji bi mogli jednog dana biti WC fudbaleri na svojim pozicijama sa igracima koji su to vec ali nisam mogao da odolim. Pogotovo mi je jako ovo zadnje. ;)
R.I.P

MIRZA RASCIC

Željezničar za život cijeli!

Avatar
Rios
Postovi: 3835
Pridružen/a: 07 avg 2011, 23:32

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la Rios » 08 okt 2015, 15:07

Virtu4l je napisao/la:
Rios je napisao/la:Pa to i jeste kljucna stvar - dobio bi priliku. Naravno da bi kasnije bilo do njega,to na kraju krajeva vazi za svakog fudbalera na svjetu,kakve partije pruzas toliko ces i da igras.
Mire moze da igra u oba pravca dosta dobro,ove sezone je nesto drugacija uloga cini mi se,blizi je golu pa se manje vraca nazad ( zato ima 3 gola dosad i puno vise prilika i suteva ) ali proslih sezona je itekako znao odradjivati defanzive zadatke,oduzimati lopte,prekidati napade. I u repci sam ja izbrojao protiv Izraela cini mi se 7 ili 8 oduzetih lopti. Sto se tice ritma,ok,on jeste jaci i visociji u tim klubovima nego u Romi,posebno u Bayernu,ali bi se tu vec radilo o fizickoj spremi.
Onda ćeš se složiti sa mnom da je malo neukusno davati izjave tipa 'imao bi sigurno mjesto u prvih 11 u svakom klubu na svijetu'.
Sto se mene tice nikad to nisam pisao,to se danas moze reci samo za Messija i Ronalda. Kljucno je da Miralem moze dobiti priliku u svakom klubu na svijetu.
Zeljeznicar za zivot cijeli !!

Miralem Pjanic !

Mirza Teletovic !

Damir Dzumhur !

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61440
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la Virtu4l » 08 okt 2015, 15:08

Rooney88 je napisao/la:Mire kod Simeonea da igra? :urnebes: :urnebes:
Baš sam to neki dan napisao, kad je jedan stručnjak mudro procijenio da je transfer u Atletico najrealniji.
Virtu4l je napisao/la:Gdje će on u Atletico, pa tamo svaki igrač ide glavom na kopačku, uozbiljite se.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Rooney88
Postovi: 16872
Pridružen/a: 06 nov 2010, 18:04
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la Rooney88 » 08 okt 2015, 15:10

Ma ni slucajno tamo da ide, a i ne vjerujem da su ga oni trazili jer se kosi sa sistemom igre koji forsira ATLM. Ono, nije ni Simeone lud. On pazljivo bira igrace, nije nuzno da bude odlican na svojoj poziciji koliko da se uklapa u njegov sistem igre. On u Atleticu ne bi mogao dalje od klupe.
R.I.P

MIRZA RASCIC

Željezničar za život cijeli!

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61440
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la Virtu4l » 08 okt 2015, 15:16

To su ekipe kojima se igrači prilagođavaju, uklapaš se u već postojeći sistem ili ne, veoma jednostavno. Mi ovdje godinama slušamo da se ekipa treba prilagođavati Pjaniću a ne on njoj. Meša treba da nakiti pet igrača onako kako princu odgovara da bi on došao do izražaja. Trebaju mu osigurači, da ga neko ne guši, da neko trči za njega, napadači koji mu čitaju misli, e onda će on biti pravi. U tom sistemu bi i ja vjerovatno bio neloš.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Ajax
Postovi: 9572
Pridružen/a: 19 mar 2014, 01:40
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la Ajax » 08 okt 2015, 15:20

Pjanic osim igrackog kvaliteta mora i da ima srece kod transfera. Sto vazi i za skoro sve druge igrace pa i one vrhunske. Posebno jer se ovdje spominju NAJBOLJI svijetski klubovi gdje je guzva velika kao i izbor potencijalnih pojacanja svake sezone. Naprimjer Rakitic je imao sezonu zivota u Sevilli bas kada je Barcelona trazila zamjenu za Xavija. Da je imao dvije sezone prije nebi bio potreban a kasnije ko zna dali bi doveli nekog drugog igraca. I to je samo jedan od primjera.

Jako puno zavisi i od konkurencije u klubu umjesto kojeg igraca bi dosao. U kakvoj je on formi. Dali je pri kraju karijere. Kakve igrace preferira trener tog kluba u koji bi trebao preci. Itd. Itd.

Tvrditi da neki igrac nije vrhunski samo zato jer trenutno ne igra u jednom od deset najboljih klubova svijeta je stvarno van pameti. Kao uostalom i konstanta kritika ovog igraca. Koji je u najmanjnu ruku jedan od najboljih igraca Rome.
Zadnja izmjena: Ajax, dana/u 08 okt 2015, 15:23, ukupno mijenjano 1 put.

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: 19vendetta87 i 70 gostiju.