Desavanja unutar reprezentacije

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
Scholl
Postovi: 1440
Pridružen/a: 26 okt 2014, 12:57
Kontakt:

Re: Desavanja unutar reprezentacije

Post Postao/la Scholl » 01 sep 2017, 14:53

Papac kao Hrvat, Misle kao Srbin, hasan ili bilo ko drugi kao Bosnjak

Hitman22
Postovi: 2522
Pridružen/a: 01 apr 2017, 14:40
Kontakt:

Re: Desavanja unutar reprezentacije

Post Postao/la Hitman22 » 01 sep 2017, 15:21

BoixosNois1899 je napisao/la:
Zmajevi definitivno sele iz Zenice: FIFA potvrdila suspenziju stadiona Bilino Polje
Bravo FIFA! :clap: Samo deri gamad! :salut:
Trebali su još oderati savez sa 100.000 franaka kazne.
Pa to i jeste plan saveza seljakanje prema Grbavici pa iz Budžeta NS sufinancirati izgradnju juga i službenih prostorija te loze i tako macnuti dobru sumu. Nema boljeg razloga za mahnuti par miliona
FK SLOBODA 1919 ❤️🖤

FoSte95
Postovi: 12491
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: Desavanja unutar reprezentacije

Post Postao/la FoSte95 » 01 sep 2017, 15:38

za to što je opao kult repke možeš samo zahvaliti ljudima koji grade taj kult tj. zaposlenima u i oko repke. Imam jednog potpuno ne harizmatičnog selektora kod koga nema nikakvog žara koji je za nas karakterističan. Kada se sjetim Ćirine ere, sada ispade vodi nas hodajući mrtvac.
Nema euforije jer svi vide da što-šta nije uredu u ovoj repki, zato što niko nema povjerenja u ovu repku da može nešto više napraviti.
Ono što je definitivno od oktobra treba očekivati jednu temeljitu rekonstrukciju kako igračkog kadra tako i u samom Savezu...
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Avatar
BelminM23
Postovi: 9759
Pridružen/a: 17 maj 2012, 17:49
Kontakt:

Re: Desavanja unutar reprezentacije

Post Postao/la BelminM23 » 01 sep 2017, 16:39

Jakih ljudi za lobiranje.

Begić i kompanija i onaj Osim kojem su zabranili da se bavi sportom. :lol:

Euforija navijači na aparatima. :salut:

atomac123
Postovi: 1612
Pridružen/a: 05 maj 2013, 21:24
Kontakt:

Re: Desavanja unutar reprezentacije

Post Postao/la atomac123 » 01 sep 2017, 16:41

Sace dobit Gibraltara 6-0 pa ce pisanje gdje ste misevi...
TŽV!

Avatar
fixator
Postovi: 2307
Pridružen/a: 27 sep 2009, 22:34
Lokacija: država željo
Kontakt:

Re: Desavanja unutar reprezentacije

Post Postao/la fixator » 01 sep 2017, 16:44

Jedan od mnogobrojnih razočaranih bh. navijača nakon jučerašnjeg debakla u utkmici protiv Kipra, uz molbu da ostane anoniman, napisao je pismo našim Zmajevima i Nogometnom savezu BiH, uz vapaj:


- Ne znam kako drugačije da im se obratim!


Njegovo pismo prenosimo u nastavku:


"Prije svega ću naglasiti da nisam apsolutno nikakav analitičar, igrač, trener ili bilo šta vezano za nogomet. Jedino što mogu naglasiti da od kada znam za loptu, zavolio sam i nogomet. Već kao klinci od tri-četiri godine smo se sastajali svaki dan na ulici ili nekoj njivi kako bismo igrali fudbal.


Kasnije, uz odrastanje, skupa sam sa svojim drugovima igrao za neki klub. Ako se dobro sjećam, sve od prvog razreda pa tamo negdje dok nismo napunili 20 godina. Uz to je svaki od nas imao svoj omiljeni tim za koga je navijao. Prvo domaći klub u BiH, a onda je svako od nas imao neki omiljeni klub u Engleskoj, Španiji, Italiji ili slično.


Kratko i jasno, nogomet je bio jedan veliki dio našeg djetinstva. Sad kad smo odrasli, više nam se vrijeme svodi na gjedanje utakmica i navijanje, nego na samo igranje.


Mnogi će se sigurno prepoznati u ovom opisu iznad, jer siguran sam da su barem oni koji vole nogomet prošli kroz nešto slično. Gledajte, ne može svak biti profesionalni igrač ili trener. I neka, hvala bogu, neko je više nadaren za to, više je vježbao i tako dalje, pa je uspio stvoriti karijeru u tom sportu.


Međutim, nogomet je veoma jednostavna igra i ne trebaš biti ama baš nikakav ekspert da bi se razumio u igru. Svako ko gleda i prati nogomet razumije se u igru, veoma lako će prepoznati ko je dobar igrač, ko ima veliki talenat a ko ne, ko se bori više a ko manje, ko vise trči a ko manje...


Mi kao navijači BiH ne očekujemo da budemo prvaci svijeta, ne očekujemo da ćemo svaku utakmicu dobiti, ne očekujemo da ćemo se uvijek kvalifikovati za evropsko ili svjetsko prvenstvo. Ponekad možda nećemo imati sreće, ili ćemo osjećati da nam je neko drugi kriv (po običaju sudija). Sve je to sastavni dio nogometa.


Međutim, nešto što se očekuje od vas jeste da se BORITE na terenu! Da pokažete da imate VOLJU da igrate za reprezentaciju, da vam je DRAGO igrati za reprezentaciju, da vam je STALO do ove reprezentacije, do navijaca, do stotine hiljada djece koje vas tako željno prate i vole, kojima ste upravo vi veliki heroji.


Već duže vrijeme se vidi da ničeg od toga nema kod većine naših igrača. Ali na sinoćnjoj utakmici protiv Kipra, ne da se to primijetilo, nego se sa Mjeseca vidjelo da vi kako igrači NEMATE nikakvog respekta za ovu reprezentaciju.


Mene kao navijača je iskreno bilo stid, a i vas treba da bude!


Već dugo godina izgovaramo vaša imena sa ponosom - Džeko, Pjanić, Ibišević, Begović i tako dalje. Pred svaku utakmicu mi je puno srce radosti bilo, želje za navijanjem, želje za pobjedom, žalje za golovima.


Svojoj reprezentaciji želim iskreno reći: SVAKA VAMA ČAST! Sve to ste uspjeli ubiti u meni i, nažalost, unijeli samo jednu ogromnu gomilu STIDA!


Molim vas lijepo, molim ko boga dragog, napustite ovu reprezentaciju i otvorite put igračima koji stvarno žele da igraju za ovu državu. Jer sramotite sami sebe, a i nas kao cijelu naciju.


Molim vas, pružite mogućnost novim igračima da pokušaju... Nema veze i da 100:0 izgubimo, samo neka se vidi da imamo volju za borbom!" - poručio je u svom pismo ogorčeni bh. navijač.
Semper Fidelis

Avatar
BelminM23
Postovi: 9759
Pridružen/a: 17 maj 2012, 17:49
Kontakt:

Re: Desavanja unutar reprezentacije

Post Postao/la BelminM23 » 01 sep 2017, 16:46

atomac123 je napisao/la:Sace dobit Gibraltara 6-0 pa ce pisanje gdje ste misevi...
A Belgija Grčku i sve u našim rukama.

Što volim redovan seks. :ljepota:

Avatar
BoixosNois1899
Postovi: 11920
Pridružen/a: 29 maj 2016, 14:38
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Desavanja unutar reprezentacije

Post Postao/la BoixosNois1899 » 01 sep 2017, 20:53

Joj što ne mogu više i ove patetike te borba na terenu, te zalaganje i ostale **** materine... Da su se i zalagali i borili opet im ne bi oprostio poraz jer se radi o yebenom Kipru koji je 94. reprezentacija svijeta!!! To se moralo uzeti sa bar 2 razlike i o tome ne treba biti diskusije uopšte. To je ekipa koja je na guzove pobijedila Gibraltar. O čemu onda da pričamo dalje? Da su poginuli na terenu i izgubili ne bi im se moglo oprostiti!
"I can't remember the last time I saw something like this. Extraordinary scenes at the Nou Camp. Sergi Roberto – the substitute – is the hero of the hour and it is the greatest Champions League knock out comeback of all time!"

FC Grizzlies

Avatar
7aprildomemoj
Postovi: 1359
Pridružen/a: 13 feb 2013, 20:22
Lokacija: 75 320

Re: Desavanja unutar reprezentacije

Post Postao/la 7aprildomemoj » 02 sep 2017, 10:21

Miske je u pravu 100 % nama treba pravi vođa na terenu a to sada nemamo. Prije je to bio Spaha a po meni najbolji bi trenutno bio Kolašinac za kapitena
moj uzor-S.G je napisao: Ako nastave kaznjavat klubove za baklje i gramofon ( :facepalm: ) a na ovo ostanu gluhi i nijemi, prvo Sarajevo treba da digne glas a valjda ostali to i podrze.[/quote]

fks74
Postovi: 9080
Pridružen/a: 14 jul 2016, 20:57
Kontakt:

Re: Desavanja unutar reprezentacije

Post Postao/la fks74 » 02 sep 2017, 13:58

Nama treba prvo selektor, pa tek onda vodja na terenu. Moze se na prste nabrojati sutevi na gol u ovim kvalifikacijama. Covjece Ibisevic igrao na mjestu desetke. :puke:

batigol777
Postovi: 689
Pridružen/a: 01 jul 2013, 15:28
Kontakt:

Re: Desavanja unutar reprezentacije

Post Postao/la batigol777 » 03 sep 2017, 09:43

Molim vas da ako neko zna da napise: Ako se pobijedi ovaj mocni Gibraltar, da li ce biti doceka kod vjecne vatre i ukoliko sati bi to moglo biti ? Da nebi zakasnio nedaj boze.
Neobra se bostan,dok sljive ne popadaju.

Avatar
BelminM23
Postovi: 9759
Pridružen/a: 17 maj 2012, 17:49
Kontakt:

Re: Desavanja unutar reprezentacije

Post Postao/la BelminM23 » 06 sep 2017, 00:17

sagitarius je napisao/la:Evo ovaj klip i pitanje Bahe, pa kasnije odgovor Bakovica je jasno sta se desava u savezu i reprezentaciji, nacionalni kljuc nas koci u svemu, ne samo u sportu!Dok se to ne rijesi, mi cemo uvijek biti na dnu svega...

47:55 pitanje Bahe
49:35 odgovor Bakovica
Fino ovo Baho reče.

U ovoj državi Bošnjaci najmanje problema prave u sportu. Za rukometnu, košarkašku i fudblasku reprezentaciju ne mora igrati ni jedan Bošnjak ili biti u stručnom štabu, 90% navijača na tribinama će biti Bošnjaci.

Avatar
Ferdo
Postovi: 1296
Pridružen/a: 01 sep 2017, 17:57
Kontakt:

Re: Desavanja unutar reprezentacije

Post Postao/la Ferdo » 07 sep 2017, 02:50

U ovom ciklusu dresovi BiH su lijepi i solidni, ništa posebno. Ali nadam se da je moguće malo više personalizacije. Slovenski dresovi su čudo. Lijepo je grb prenijet na cijeli dres.

slika

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Desavanja unutar reprezentacije

Post Postao/la Osim13 » 07 sep 2017, 14:59

Jao Nikoline :P
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
josipmusa
Postovi: 1222
Pridružen/a: 27 mar 2017, 09:19
Kontakt:

Re: Desavanja unutar reprezentacije

Post Postao/la josipmusa » 09 sep 2017, 09:21

a šta cemo mi d a prenesemo na dres ? Vartu pa da nas tuže za gradju loga :rol: :rol:

save
Postovi: 493
Pridružen/a: 19 okt 2014, 19:34
Kontakt:

Re: Desavanja unutar reprezentacije

Post Postao/la save » 15 sep 2017, 13:17

dovesti stranca za trenera

Avatar
Orangina85
Postovi: 821
Pridružen/a: 27 dec 2016, 15:07
Kontakt:

Re: Desavanja unutar reprezentacije

Post Postao/la Orangina85 » 17 sep 2017, 09:26

save je napisao/la:dovesti stranca za trenera
I dati mu da fino probere jednog bosnjaka, jednog hrvata i jednog srbina u strucnom stabu. Fino mu objasniti da je to cisto iz sportskih razloga.

mire96
Postovi: 1055
Pridružen/a: 01 sep 2017, 00:49
Kontakt:

Re: Desavanja unutar reprezentacije

Post Postao/la mire96 » 17 sep 2017, 11:20

Bas gledam trenutno repku, ne znam sad je li ovaj nacionalni kljuc - jedan bosnjak, jedan srbin, jedan hrvat - zajebancija ili sta - ali u ekipi je trenutno 15 bosnjaka, 4 srbina i 4 hrvata, ako cemo gledati ko bi kome pripadao od konstitutivnih naroda. To za pomocnike znam, i to je nasa tuzna realnost, ali sam citao dosta kritika na izbor igraca po nacionalnom kljucu, mada ja ne vidim da se to primjenjuje danas. U zalasku Bakine ere i dio Cirine je to bilo dosta izrazenije. Spiskovi igraca za utakmice protiv Madjarske i Moldavije su bas bile otuzni u onom vremenu.

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6414
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Desavanja unutar reprezentacije

Post Postao/la JavierBosnia » 18 sep 2017, 10:50

mire96 je napisao/la:Bas gledam trenutno repku, ne znam sad je li ovaj nacionalni kljuc - jedan bosnjak, jedan srbin, jedan hrvat - zajebancija ili sta - ali u ekipi je trenutno 15 bosnjaka, 4 srbina i 4 hrvata, ako cemo gledati ko bi kome pripadao od konstitutivnih naroda. To za pomocnike znam, i to je nasa tuzna realnost, ali sam citao dosta kritika na izbor igraca po nacionalnom kljucu, mada ja ne vidim da se to primjenjuje danas. U zalasku Bakine ere i dio Cirine je to bilo dosta izrazenije. Spiskovi igraca za utakmice protiv Madjarske i Moldavije su bas bile otuzni u onom vremenu.
Nacionalni kljuc je itekako prisutan. U izboru igraca i ne toliko, koliko je to izrazeno u izboru strucnog staba, trenera, pomocnika, u savezu na pozicijama..
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

Avatar
ibrakadabra
Postovi: 1399
Pridružen/a: 30 mar 2009, 22:13
Kontakt:

Re: Desavanja unutar reprezentacije

Post Postao/la ibrakadabra » 29 sep 2017, 00:11

JavierBosnia je napisao/la:
mire96 je napisao/la:Bas gledam trenutno repku, ne znam sad je li ovaj nacionalni kljuc - jedan bosnjak, jedan srbin, jedan hrvat - zajebancija ili sta - ali u ekipi je trenutno 15 bosnjaka, 4 srbina i 4 hrvata, ako cemo gledati ko bi kome pripadao od konstitutivnih naroda. To za pomocnike znam, i to je nasa tuzna realnost, ali sam citao dosta kritika na izbor igraca po nacionalnom kljucu, mada ja ne vidim da se to primjenjuje danas. U zalasku Bakine ere i dio Cirine je to bilo dosta izrazenije. Spiskovi igraca za utakmice protiv Madjarske i Moldavije su bas bile otuzni u onom vremenu.
Nacionalni kljuc je itekako prisutan. U izboru igraca i ne toliko, koliko je to izrazeno u izboru strucnog staba, trenera, pomocnika, u savezu na pozicijama..
Njih interesuju samo pare na kraju ce i fudbalska reprezentacija da zavrski kao rukometna i kosarkaska.
Sport u Bosni se sistemski unistava od strane Srbije i Hrvatske a Bosnje bi prodale majku za marku.

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Amazon [Bot] i 44 gosta.