Desavanja unutar reprezentacije

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
Zenga
Postovi: 1691
Pridružen/a: 05 sep 2008, 20:48
Lokacija: StarMO
Kontakt:

Re: Desavanja unutar reprezentacije

Post Postao/la Zenga » 30 mar 2017, 01:45

Vucevich je napisao/la:U danasnjem timu Hrvatske ima samo jedan igrac iz BiH i to je Corluka, a nije da je to uopste relevantvno u ovoj diskusiji.
artemis77 je napisao/la:Ćorluka i Mandžukić su iz Bosne, ali jedini dijasporac u njihovoj ekipi je Rakitić.
Obadvojica ste fulili, roditelji Kovacica su bosanski hrvati iz Kotor Varosa, a on rodjen u Austriji. Dakle Kova je prvo dijasporac, pa onda Bosanac.
Otac Tina Jedvaja, Zdenko Jedvaj, je rodjeni Mostarac, igrao je u Veleza 6-7 sezona, sve do rata, presao u NK Zagreb, gdje mu je sin i rodjen.

Avatar
Vucevich
Postovi: 11217
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50
Kontakt:

Re: Desavanja unutar reprezentacije

Post Postao/la Vucevich » 30 mar 2017, 09:17

Zenga je napisao/la:
Vucevich je napisao/la:U danasnjem timu Hrvatske ima samo jedan igrac iz BiH i to je Corluka, a nije da je to uopste relevantvno u ovoj diskusiji.
artemis77 je napisao/la:Ćorluka i Mandžukić su iz Bosne, ali jedini dijasporac u njihovoj ekipi je Rakitić.
Obadvojica ste fulili, roditelji Kovacica su bosanski hrvati iz Kotor Varosa, a on rodjen u Austriji. Dakle Kova je prvo dijasporac, pa onda Bosanac.
Otac Tina Jedvaja, Zdenko Jedvaj, je rodjeni Mostarac, igrao je u Veleza 6-7 sezona, sve do rata, presao u NK Zagreb, gdje mu je sin i rodjen.
Roditelji, nisu ONI iz Bosne. Jedvaj je iz Hrvatske, Kovacic je iz Austrije.

Avatar
artemis77
Postovi: 2476
Pridružen/a: 12 dec 2011, 01:07
Kontakt:

Re: Desavanja unutar reprezentacije

Post Postao/la artemis77 » 30 mar 2017, 14:59

Kad neko od svojih osnovnoškolskih dana živi u Hrvatskoj, nema šanse da je on dijasporac. To je vec filozofija, ako nije problem da se zaustavimo s tom pricom. Rijetki su igraci koje su bosanskohercegovacki klubovi naučili prvim koracima u fudbalu, pa oni zaigrali za neku drugu reprezentaciju.
Walk on, with hope in your hearts.


Avatar
Vucevich
Postovi: 11217
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50
Kontakt:

Re: Desavanja unutar reprezentacije

Post Postao/la Vucevich » 05 apr 2017, 13:34

U kojem ce dzepu zavrsit? :bih:

Avatar
Sarajlijica1946
Postovi: 8173
Pridružen/a: 21 jan 2016, 11:37
Lokacija: https://www.fksarajevo.ba/bs/
Kontakt:

Re: Desavanja unutar reprezentacije

Post Postao/la Sarajlijica1946 » 05 apr 2017, 13:39

Vucevich je napisao/la:U kojem ce dzepu zavrsit? :bih:
Nece u mom dzepu sigurno. :urnebes:

Avatar
LegendKiller
Postovi: 2504
Pridružen/a: 14 dec 2012, 23:57
Kontakt:

Re: Desavanja unutar reprezentacije

Post Postao/la LegendKiller » 02 jun 2017, 23:25

Ras je napisao/la:Kralju možeš li mi odgovoriti, koliko ih je igralo od Stanića do danas?Ove naše što si nabrojao skoro su svi rođeni u Bosni, a ljudi su protjerani puškom sa ognjišta i normalno je kada su uspjeli u životu u fudbalskom smislu da će igrati za nas, za koga će drugog? Ja sam prvi da Savez više ulaže u našu ligu i da u klubovima rade po evropskom principu što se djece i omladinaca tiče, ali lik je totalni licemjer, piše o drugoj državi, a ne gleda ko mu je za kockaste igrao od nezavisnosti, nego udari po Bosni oni su uvijek aktuelni!
Ovo IGRALO je ključna riječ. I oni su kao i mi repku stvarali od dijaspore jer im liga nije bila tako jaka. U međuvremenu im je liga postala jača, tako da prodaju igrače direktno u lige petice. A mi i dalje repku temeljimo da dijaspori, a liga nam nije puno jača. Autor postavlja opravdano pitanje šta će biti sa BH repkom kada djeca dijaspore kažu sebi neću da igram za državu roditelja, već za državu u kojoj sam rođen i koja mi je sve dala. Taj patriotski naboj će vremenom isceznuti. Budimo realni repka sastavljena samo od igrača iz naše lige bi bila u rangu estonije ako ne i slabija.

Avatar
KrajisnikBosnjak
Postovi: 3564
Pridružen/a: 28 okt 2016, 19:59
Kontakt:

Re: Desavanja unutar reprezentacije

Post Postao/la KrajisnikBosnjak » 03 jun 2017, 19:41

LegendKiller je napisao/la:
Ras je napisao/la:Kralju možeš li mi odgovoriti, koliko ih je igralo od Stanića do danas?Ove naše što si nabrojao skoro su svi rođeni u Bosni, a ljudi su protjerani puškom sa ognjišta i normalno je kada su uspjeli u životu u fudbalskom smislu da će igrati za nas, za koga će drugog? Ja sam prvi da Savez više ulaže u našu ligu i da u klubovima rade po evropskom principu što se djece i omladinaca tiče, ali lik je totalni licemjer, piše o drugoj državi, a ne gleda ko mu je za kockaste igrao od nezavisnosti, nego udari po Bosni oni su uvijek aktuelni!
Ovo IGRALO je ključna riječ. I oni su kao i mi repku stvarali od dijaspore jer im liga nije bila tako jaka. U međuvremenu im je liga postala jača, tako da prodaju igrače direktno u lige petice. A mi i dalje repku temeljimo da dijaspori, a liga nam nije puno jača. Autor postavlja opravdano pitanje šta će biti sa BH repkom kada djeca dijaspore kažu sebi neću da igram za državu roditelja, već za državu u kojoj sam rođen i koja mi je sve dala. Taj patriotski naboj će vremenom isceznuti. Budimo realni repka sastavljena samo od igrača iz naše lige bi bila u rangu estonije ako ne i slabija.
Jednog dana će i dijaspora prestati mariti za BiH.
Sam sam svjedok toga, jer dolazim iz mjesta gdje većina ljudi živi u dijaspori. Patriotski naboj je opao, više niko od omladine ne dolazi u BiH. Eh sad pogledajte kakva će nam reprezentacija biti u budućnosti. Ne ulažemo u vlastitu ligu, a dijaspora će prestati davati talente u reprezentaciju, pa ljudi moji oni više ni bosanski jezik ne znaju govoriti kako treba. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ima Bosna svojih sinova, da smo najgori barem će momci koji žive u BiH ostaviti srce na terenu! :clap: :bih:
⚜ Simpatizer reprezentacija BiH i FK Sarajevo 🔴⚪

Avatar
Zenga
Postovi: 1691
Pridružen/a: 05 sep 2008, 20:48
Lokacija: StarMO
Kontakt:

Re: Desavanja unutar reprezentacije

Post Postao/la Zenga » 07 jun 2017, 10:08

KrajisnikBosnjak je napisao/la:Jednog dana će i dijaspora prestati mariti za BiH.
Sam sam svjedok toga, jer dolazim iz mjesta gdje većina ljudi živi u dijaspori. Patriotski naboj je opao, više niko od omladine ne dolazi u BiH. Eh sad pogledajte kakva će nam reprezentacija biti u budućnosti. Ne ulažemo u vlastitu ligu, a dijaspora će prestati davati talente u reprezentaciju, pa ljudi moji oni više ni bosanski jezik ne znaju govoriti kako treba. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ima Bosna svojih sinova, da smo najgori barem će momci koji žive u BiH ostaviti srce na terenu! :clap: :bih:
Pa dobro, hoce jednog dana, tog dana cemo biti drasticno slabiji, jer momci koji su vani prolaze kroz akademije velikih klubova i imaju bolje uslove. Nemozes usporedjivati nas i HR tek tako jer smo mi zaostali za njima i trebace nam dug period da ih stignemo, tokom rata je unistena BiH za razliku od HR gdje je samo Slavonija u tom stanju bila. Ostatak drzave manje-vise normala, pa igrali su HNL dok su u nas gruhale granate, da i ne govorimo o politickom stanju nakon rata.

Nasem fudbalu je bitan jedan jak klub, tipa FKS sa strancima na celu, kao sto su Dinamo, Zvijezda, Partizan kod komsija. Jer taj klub ce pokazat put ostalima, i HNL bi bio u rangu nase lige da Dinamo nije pokazao put i primjer ostalima. No s druge strane nije nam prijeko potrebna jaka liga, neka nam najbolji igraci idu u upravo Dinamo pa nek se razvijaju tamo. Ima i Zeljo dobru skolu kroz koje su mnogi kvalitetni igraci prosli nakon rata, daleko bolji od tih estonaca koji se spominju iznad... :bih:

Avatar
Crni gavran
Postovi: 2276
Pridružen/a: 22 nov 2009, 17:47
Lokacija: ZENICA
Kontakt:

Re: Desavanja unutar reprezentacije

Post Postao/la Crni gavran » 11 jun 2017, 10:48

Pozdrav za sve. Dugo nisam pisao ovdje i inace slabije sam na na forumu.

Ocigledno je ljudi da ovako vise - ne ide.

Mora se nesto - mjenjati.

I selektor a i fudbaleri.

Ja znam da se mnogima nece svidjeti sta ja pisem ovdje ali Boze moj, svako ima svoje misljenje.

Prvo koga za novog selektora?

Po meni je nabolji trener i trener svih trenera Ciro Blazevic, ali ta opcija otpada, covjek je prestar.

Vahid Halilhodzic je najbolje rjesenje ali on nece. E pa kad nece ne treba ga ni moliti. Yebo ti to kad nekog moras moliti za nesto sto bi drugom bio san.

Ja predlazem nekog od nasih domacih trenera koji bi zapeli iz petnih zila da se dokazu(Amar Osim, Slaven Musa ili nekog treceg cetvrtog npr. Starcevic Slobodan iz Krupe ili vratiti Sliskovica). Uglavnom taj bi morao raditi ko krtica i da ima autoritet i da nema pardona.

Kad gledamo nas igracki kadar(trenutni) i godista, sta imamo:

Edin Dzeko 31 godina (legenda ali sa godinama gdje je tu je a i zasicenje polako uzima danak)

Senad Lulic 31 godina (legenda ali sa godinama gdje je tu je a i zasicenje polako uzima danak)

Vedad Ibisevic 32 godine (legenda ali sa godinama gdje je tu je a i zasicenje polako uzima danak)

Mato Jajalo 29 godina(prestar za debitanta, a nije mi neki kvalitet)

Ostavio bih Asmira Begovica ima 30 godina ali za golmana nista strasno. I ovin njegovi protiv konkurenti Muhamed Sehic 28 nista posebno mladji, a Buric je isto godiste.

Ostaviti Pjanica, Viscu, Besica, Kolasinca....

Ubacivati nove momke, evo mojih prijedloga, ne morate se sloziti niti ne trazim to od vas:

Milan Đurić 27 godina
Miroslav Stevanovic 26 godina
Haris Duljevic 23 godine
Rijad Bajic 23 godine
Armin Hodzic 22 godine
Jasmin Mesanovic 24 godine
Kenan Horic 26 godina
Amer Gojak 20 godina

I mnogi drugi kojih se ne mogu sjetiti.

Ako bi se ovo uradilo, ne treba ocekivati odmah prevelike ciljeve, ali s vremenom ko zna...

Vise mladih momaka iz domacih liga iz naseg podmlatka, a manje izluzenih raga iz Srbije, Hrvatske, Makedonije, Crne Gore, Slovenije......
"Dao sam po dva i po tri gola na jednoj utakmici i to golmanima koji su bili reprezentativci bivše Jugosl,, Pantelić, Svilar i dr., svojim sam pogocima odlučivao pobjede Čelika u mečevima protiv timova velike četvorke" - Mehmed Buza - Majstor

Avatar
KrajisnikBosnjak
Postovi: 3564
Pridružen/a: 28 okt 2016, 19:59
Kontakt:

Re: Desavanja unutar reprezentacije

Post Postao/la KrajisnikBosnjak » 11 jun 2017, 12:58

MOŽE MI NEKO REĆI KAD JE IZVLAČENJE GRUPA - KVALIFIKACIJE ZA EURO?
⚜ Simpatizer reprezentacija BiH i FK Sarajevo 🔴⚪

Avatar
Alucard
Postovi: 1620
Pridružen/a: 04 jul 2009, 02:39
Kontakt:

Re: Desavanja unutar reprezentacije

Post Postao/la Alucard » 11 jun 2017, 21:03

Gledam Srbija Walles 60 000 ljudi na Marakani, atmosfera do jaja.

Hoće li ljudi iz našeg saveza NAPOKON skontati DA NAM TREBA VEĆI STADION?!?!?!?

Ono na Bilinom je smijurija žešća jbga :/

Avatar
Sarajlijica1946
Postovi: 8173
Pridružen/a: 21 jan 2016, 11:37
Lokacija: https://www.fksarajevo.ba/bs/
Kontakt:

Re: Desavanja unutar reprezentacije

Post Postao/la Sarajlijica1946 » 11 jun 2017, 21:08

Alucard je napisao/la:Gledam Srbija Walles 60 000 ljudi na Marakani, atmosfera do jaja.

Hoće li ljudi iz našeg saveza NAPOKON skontati DA NAM TREBA VEĆI STADION?!?!?!?

Ono na Bilinom je smijurija žešća jbga :/
Odvadi malo, 50 000 ulaznica pusteno u prodaju. :)

Avatar
Vucevich
Postovi: 11217
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50
Kontakt:

Re: Desavanja unutar reprezentacije

Post Postao/la Vucevich » 11 jun 2017, 21:10

Graditi takav stadion u drzavi kao sto je BiH SAMO za reprezentaciju nema smisla.

Avatar
Centre forward
Postovi: 6073
Pridružen/a: 26 jun 2010, 14:37
Lokacija: Rudolf Diesel straße
Kontakt:

Re: Desavanja unutar reprezentacije

Post Postao/la Centre forward » 11 jun 2017, 21:16

Marakanu i Beograd, posebno onaj Novi, je pravila cijela Juga, tako da oni baštine većinu dobrih stvari iz bliže historije. Sramota bi i bilo da milionski grad ne može isporučit' toliki broj navijača svojoj reprezentaciji.
05.09.1995 ♥

11-0-0 Rekordmeister

Ratzel Hettner Ritter Meyer Waldseemüller

Avatar
HankMoody
Postovi: 6223
Pridružen/a: 01 jul 2015, 17:37
Kontakt:

Re: Desavanja unutar reprezentacije

Post Postao/la HankMoody » 11 jun 2017, 21:47

Crni gavran je napisao/la:Pozdrav za sve. Dugo nisam pisao ovdje i inace slabije sam na na forumu.

Ocigledno je ljudi da ovako vise - ne ide.

Mora se nesto - mjenjati.

I selektor a i fudbaleri.

Ja znam da se mnogima nece svidjeti sta ja pisem ovdje ali Boze moj, svako ima svoje misljenje.

Prvo koga za novog selektora?

Po meni je nabolji trener i trener svih trenera Ciro Blazevic, ali ta opcija otpada, covjek je prestar.

Vahid Halilhodzic je najbolje rjesenje ali on nece. E pa kad nece ne treba ga ni moliti. Yebo ti to kad nekog moras moliti za nesto sto bi drugom bio san.

Ja predlazem nekog od nasih domacih trenera koji bi zapeli iz petnih zila da se dokazu(Amar Osim, Slaven Musa ili nekog treceg cetvrtog npr. Starcevic Slobodan iz Krupe ili vratiti Sliskovica). Uglavnom taj bi morao raditi ko krtica i da ima autoritet i da nema pardona.

Kad gledamo nas igracki kadar(trenutni) i godista, sta imamo:

Edin Dzeko 31 godina (legenda ali sa godinama gdje je tu je a i zasicenje polako uzima danak)

Senad Lulic 31 godina (legenda ali sa godinama gdje je tu je a i zasicenje polako uzima danak)

Vedad Ibisevic 32 godine (legenda ali sa godinama gdje je tu je a i zasicenje polako uzima danak)

Mato Jajalo 29 godina(prestar za debitanta, a nije mi neki kvalitet)

Ostavio bih Asmira Begovica ima 30 godina ali za golmana nista strasno. I ovin njegovi protiv konkurenti Muhamed Sehic 28 nista posebno mladji, a Buric je isto godiste.

Ostaviti Pjanica, Viscu, Besica, Kolasinca....

Ubacivati nove momke, evo mojih prijedloga, ne morate se sloziti niti ne trazim to od vas:

Milan Đurić 27 godina
Miroslav Stevanovic 26 godina
Haris Duljevic 23 godine
Rijad Bajic 23 godine
Armin Hodzic 22 godine
Jasmin Mesanovic 24 godine
Kenan Horic 26 godina
Amer Gojak 20 godina

I mnogi drugi kojih se ne mogu sjetiti.

Ako bi se ovo uradilo, ne treba ocekivati odmah prevelike ciljeve, ali s vremenom ko zna...

Vise mladih momaka iz domacih liga iz naseg podmlatka, a manje izluzenih raga iz Srbije, Hrvatske, Makedonije, Crne Gore, Slovenije......
Kad sam pročitao Horić, ispao mi je mobitel iz ruku.
1992, 2006, 2009, 2011, 2015

vlakanje
Interni moderator
Postovi: 2828
Pridružen/a: 13 jan 2010, 15:32
Kontakt:

Re: Desavanja unutar reprezentacije

Post Postao/la vlakanje » 12 jun 2017, 10:56

Alucard je napisao/la:Gledam Srbija Walles 60 000 ljudi na Marakani, atmosfera do jaja.

Hoće li ljudi iz našeg saveza NAPOKON skontati DA NAM TREBA VEĆI STADION?!?!?!?

Ono na Bilinom je smijurija žešća jbga :/
Citam da bi reprezentacija bh mogla da se od sledecih kvalifikacija preseli na grbavicu?!
Juzna tribina bi do tada trebala biti renovirana.

Avatar
HankMoody
Postovi: 6223
Pridružen/a: 01 jul 2015, 17:37
Kontakt:

Re: Desavanja unutar reprezentacije

Post Postao/la HankMoody » 12 jun 2017, 11:09

vlakanje je napisao/la:
Alucard je napisao/la:Gledam Srbija Walles 60 000 ljudi na Marakani, atmosfera do jaja.

Hoće li ljudi iz našeg saveza NAPOKON skontati DA NAM TREBA VEĆI STADION?!?!?!?

Ono na Bilinom je smijurija žešća jbga :/
Citam da bi reprezentacija bh mogla da se od sledecih kvalifikacija preseli na grbavicu?!
Juzna tribina bi do tada trebala biti renovirana.
Super stvar, još ako Manijaci budu dolazili i bodrili, biće super atmosfera. I BHF-u se treba zabraniti da dolaze na utakmice.
1992, 2006, 2009, 2011, 2015

boomerang5
Postovi: 849
Pridružen/a: 17 mar 2015, 18:16
Kontakt:

Re: Desavanja unutar reprezentacije

Post Postao/la boomerang5 » 12 jun 2017, 11:48

I naravno dok nasi debilni novirani se slomise brujeci o tome koliko cemo mi biti suspenodvani zbog ubacivanja 10 sendvica i 3 flasice vode u teren, Srbi s druge strane hladno furaju bolekurcevacu ko da se nista nije desilo, nigdje nisto o napadu na Velsane na njihovim portalima ...

atomac123
Postovi: 1612
Pridružen/a: 05 maj 2013, 21:24
Kontakt:

Re: Desavanja unutar reprezentacije

Post Postao/la atomac123 » 12 jun 2017, 13:41

vlakanje je napisao/la:
Alucard je napisao/la:Gledam Srbija Walles 60 000 ljudi na Marakani, atmosfera do jaja.

Hoće li ljudi iz našeg saveza NAPOKON skontati DA NAM TREBA VEĆI STADION?!?!?!?

Ono na Bilinom je smijurija žešća jbga :/
Citam da bi reprezentacija bh mogla da se od sledecih kvalifikacija preseli na grbavicu?!
Juzna tribina bi do tada trebala biti renovirana.
Koliki ce biti kapacitet Grbavice kad se zavrsi jug?
TŽV!

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 23 gosta.