Edin Džeko - Arhiva postova

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
DinceManijak
Postovi: 500
Pridružen/a: 04 sep 2008, 19:16
Kontakt:

Edin Džeko - Arhiva postova

Post Postao/la DinceManijak » 19 dec 2008, 14:12

Edin Džeko oduševio San Siro

slika

Kakve li drskosti jednog Bosanca! Edin Džeko se na San Siru poigravao sa svojim čuvarima. U trenucima kada su navijači Milana okrenuli leđa svojim ljubimcima, Džeko je paradirao travnjakom San Sira. Poput buldožera probijao je odbrambeni bedem ispred golmana Dide. Kojeg, unatoč udarcima nogom i glavom, nije uspio savladati. Ipak, Džeko je u "Gazetti" bio najbolje ocjenjen igrač utakmice. On i Dida.

Godinama je sanjao da upozna Andrija Ševčenka, da se slika sa njim, a na kraju je utakmice Ševčenko pogledom tražio nogometnog kolosa iz Volfsburga, kako bi zamjenili majice. Na kraju je Džeko San Siro napustio sa dresom Milana.

- Od kako znam za sebe, navijam za Milan i Ševčenka. Kao dječak maštao sam da upoznam Sergeja Barbareza i Ševčenka. Sergeja sam upoznao, igrao protiv njega, a evo sada sam, napokon sreo u Ševčenka - pričao je Džeko.

Pravu ocjenu o svojoj igri dobio je od, ni manje ni više, dopredsjednika Milana, te nekadašnje zvijezde "Rossonera".

- Nale, ovaj Džeko je bio sjajan. Vrlo zanimljiv napadač - šapnuo je Ariedo Brajda, Milanov šef za transfere, na uho svom prijatelji Predragu Naletiliću.

Bio je to jasan znak što Nale treba raditi. Ispred svlačionica najveća je gužva bila oko našeg nogometaša, kojeg su "tifozi" Milana častili hvalospjevima. I kada se Džeko spremao ka hotelu, do Naletilića je došao opetarivac Milana.

- Brajda je izrazio želju da razgovara sa Džekom - obratio se klupski činovnik Predragu Naletiliću.

Išlo im je i na ruku, što bh. nogometaš nije sa ostatkom ekipe išao za Volfsburg, već se spremao za Sarajevo. Džeko se pojavio u kultnom restoranu, gdje se okuplja sportska krema Milana. Njegovim ulaskom u restoran nastala je prava pomutnju. Prolazeći pored stolova, na odličnoj igri primio je čestitke od Željka Kalca, Kahe Kaldzea, Patrika Klajverta, nekadašnji golgeter Barcelone i Milana. Svoje pohvale, Klajvert je ponovio i novinarima "Sana" i "Nezavisnih".

- Džeko je moderan tip napadača, snažan, a izuzetno spretan u igri objema nogama, glavom. Zamalo je u dva navrata matirao našeg Didu. Pred njim je velika karijera - komplimentirao je Klajvert bh. topniku.

Skoro sat vremena Džekin su stol posjećivali neki važni ljudi, prijatelji Milana, bivši i sadašnji asovi "Rossonera"... Svi su mu poželjeli dolazak na San Siro. On se samo smješkao.

- Uh, kakav je ovdje samo život. Ne znam igrača koji bi odbio poziv Milana. Meni su Željo i Milan bili sve u životu - pričao je Džeko, a potom, nešto kasnije, iako je najbliži saradnik Silvija Berluskonija i Adriana Galijana, trebao "stići svaki čas" hladnokrvno, kao što sa istim osjećajem matira suparničke golmane, ustao i poručio:

- Bilo mi je super večeras. Oduševljen sam Milanom. Pozdravite Brajdu, ja moram na spavanje. U hotelu me čeka moj prijatelj i menadžer Irfan Redžepagić. Ako me budu trebali, znaju gdje će me naći - "drsko" je, uz karakterističan osmjeh, Džeko napustio restoran i otišao udahnuti milanskog zraka prije nego što će

Kalac: Pa, ti si Sarajlija!

Kalac se iznenadio kada je saznao da je Džeko njegov "zemljak".

- Džeko, ja sam mislio da si ti Nijemac ili Čeh, a ti moj. Meni je žena Bosanka, pa se i ja na neki način tako smatram. Pravi si igrač majstore - biranim je riječima Kalac ispratio Džeku. Inače, na utakmici u Milanu bio je i Senijad Ibričić, Džekin cimer iz reprezentacije i veznjak Hajduka.

Alečković i društvo
Sa Džekinim "impressariom" Irfanom Redžepagićem, u svečanoj loži San Sira bio je i Elmir Alečković, jedan od najboljih bh. sudija. Alečković je kritizirao svog kolegu, koji je vodio meč na San Siru.

- Samo zbog prekrašja nad Džekom, sudija je trebao pokazati dva tri žuta kartona igračima Milana. Kakav bi Džeko tek bio da igra u Milanu - ushićeno je govorio Alečković.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~Who Dares Wins~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Avatar
calcio
Postovi: 11610
Pridružen/a: 28 apr 2008, 18:04
Lokacija: Llanfair­pwllgwyn­gyllgo­gery­chwyrn­drobwll­llanty­silio­gogo­goch
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la calcio » 19 dec 2008, 15:07

Izgleda da je Milan pravo zagrijan da ga dovedu.
Dzeko i Ronaldinho u istoj ekipi... A Zeljo ga prodao za 50.000 Eura :lol:

amer 4
Postovi: 21
Pridružen/a: 01 dec 2008, 22:41
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la amer 4 » 19 dec 2008, 15:32

calcio je napisao/la:Izgleda da je Milan pravo zagrijan da ga dovedu.
Dzeko i Ronaldinho u istoj ekipi... A Zeljo ga prodao za 50.000 Eura :lol:
ma kakav milan on ce u arsenal :D :D

atko
Postovi: 329
Pridružen/a: 20 mar 2008, 13:38
Lokacija: Na bukvi
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la atko » 19 dec 2008, 15:58

Mogao bi u gradskom rivalu imati još jednog Bosanca, evo šta sam pronašao na jednom site-u

Inter: Ibišević i Ibrahimović idealan tandem

Interu ponestaje napadača i želja im je jednog novog, vrhunskog pridružiti Zlatanu.


Crespo i Cruz su im stari, Adriano na odlasku, a Balotellijevim napretkom nisu zadovoljni. Očigledno je da im treba nova snaga u napadu.

Kako piše Tuttosport, Inter je jako zainteresiran za top bombera Bundeslige, Vedada Ibiševića, smatrajući da bi baš on bio idealan partner za Zlatana ibrahimovića.

Ibišević ima idealne reference, 18 golova u 17 nastupa tako da nije Inter jedini zainteresiran, ali zasada jedini nešto poduzima po pitanju njegovog angažmana.

Tuttosport piše da je Moratti već spremio 7 milijuna eura odštete za Hoffenheim, a hoće li to biti dovoljno novca za, ove godine, jednog od najboljih europskih napadača, vidjet ćemo. Možda već od drugog dijela sezone u Seriji A budemo gledali tandem Ibra-Ibi, kako su ih Talijani već počeli nazivati.

Avatar
BIHfan
Postovi: 10763
Pridružen/a: 25 jul 2008, 20:01
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la BIHfan » 19 dec 2008, 16:59

Lijepo je ovo cuti da nam napadaci igraju u najboljim klubovima svijeta,al tesko da ce obojica tako lako otici.
Rose joins Oscar Robertson, Michael Jordan, Jerry West, Larry Bird, LeBron James and Dwyane Wade among those only able to average at least 25 points, 7.5 assists and four rebounds in a season.
FK DELFIN NEUM

Avatar
ribery
Moderator
Postovi: 2032
Pridružen/a: 21 mar 2008, 15:51
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la ribery » 19 dec 2008, 19:41

Milan je veliki klub, ali ja ne bih volio da ode tamo... Sjetite se sta je bilo sa Rivaldom...Zalosno.
S druge strane, Inzaghi star, Shevchenko star, mozda bi mogao igrati sa Patom...

saiko1
Postovi: 116
Pridružen/a: 08 dec 2008, 12:00
Lokacija: SLO KOPER
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la saiko1 » 19 dec 2008, 20:01

calcio je napisao/la:Izgleda da je Milan pravo zagrijan da ga dovedu.
Dzeko i Ronaldinho u istoj ekipi... A Zeljo ga prodao za 50.000 Eura :lol:
morali smo se nekako probiti u evropu, bit će cjene u budućnosti veće siguran sam ;) :mrgreen:
ISTINA JE TU NEGDJE OKO NAS

starmo76
Postovi: 261
Pridružen/a: 08 nov 2008, 01:49
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la starmo76 » 19 dec 2008, 20:02

jasta nego bi igrao sa patom.pato bi grijao klupu a dzeko zabijao.....kakav pato...ta ce pato...

Avatar
amir
Postovi: 1110
Pridružen/a: 16 maj 2008, 19:17
Lokacija: D.Vakuf
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la amir » 19 dec 2008, 20:33

Svaka cast Dzeki, dokazao je da se radi o velikom igracu, on nije vise talent, nego igracina, to dokazuje sve vise i vise, siguran sam da se nece puno zadrzati u Wolfsburgu, on je igrac za velike klubove.
SRETNO EDINE
Zeljeznicar, Juventus, BiH, Italija, Salihamidzic, Del Piero, Ibisevic
Dok sunce sja, dok disem ja, voljet cu vas ja
Vedad Ibisevic-veliki igrac-veliki covijek-veliki golgeter

Avatar
Valencia
Postovi: 5407
Pridružen/a: 10 dec 2008, 17:47
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la Valencia » 19 dec 2008, 20:50

ribery je napisao/la:Milan je veliki klub, ali ja ne bih volio da ode tamo... Sjetite se sta je bilo sa Rivaldom...Zalosno.
S druge strane, Inzaghi star, Shevchenko star, mozda bi mogao igrati sa Patom...
Ako ode u Milan mnogo rizikuje. Jos nije odigr'o ni za Wolfsburg extra sezonu, nije stek'o IME, tako da u Milanu nebi imali neki respekt i strpljenje za njega. Moglo bi se poklopit sve pa da eksplodira, a moglo bi biti i drugacije pa da propadne. Milan je u zadnjih nekoliko godina pokaz'o da nije klub koji ce CEKAT igraca. Gilardino, Borriello, Gourcuff,... svi su oni vurhunski igraci, to su pokazali u klubovima u kojim su igrali, dok u Milanu nisu uspjeli. Za Dzeku bi bilo najbolje da ostane u Wolfsburgu, da stekne ime, a onda moze da ide gdje hoce. A ako mu se vec ide onda bi bilo najbolje da ode u veci njemacki tim, kao sto je Bremen, Schalke ili Bayern. To su sve stabilni timovi, koji imaju dosta strpljenja za igraca, i ako vrijedi, tamo mora pokazat svoj kvalitet. Ja bih licno volio da predje u Arsenal, jer sam siguran da bi Wenger iz njega izvuk'o najbolje.
Nikad za nista ne krivi druge. Cim si u situaciji da ti sudbina zavisi od drugih, nesto si pogrijesio.

Avatar
Facasplaca
Postovi: 187
Pridružen/a: 06 dec 2008, 08:19
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la Facasplaca » 19 dec 2008, 21:04

Ma ja...gotova stvar...

Avatar
calcio
Postovi: 11610
Pridružen/a: 28 apr 2008, 18:04
Lokacija: Llanfair­pwllgwyn­gyllgo­gery­chwyrn­drobwll­llanty­silio­gogo­goch
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la calcio » 19 dec 2008, 21:11

Ma ove neke postove ne vrijedi komentarisati, samo cu reci ovo: Dzeko je igracina i gdje god bude igrao ima da uspije i postane nezamjenjiv u prvoj ekipi :idea:

Avatar
amir
Postovi: 1110
Pridružen/a: 16 maj 2008, 19:17
Lokacija: D.Vakuf
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la amir » 19 dec 2008, 21:12

Ma moze Dzeko igrati gdje hoce, nemora on biti poznat da bi igrao u jakom klubu
Zeljeznicar, Juventus, BiH, Italija, Salihamidzic, Del Piero, Ibisevic
Dok sunce sja, dok disem ja, voljet cu vas ja
Vedad Ibisevic-veliki igrac-veliki covijek-veliki golgeter

sukisp
Postovi: 528
Pridružen/a: 15 sep 2008, 06:09
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la sukisp » 19 dec 2008, 22:41

Valencia je napisao/la:
ribery je napisao/la:Milan je veliki klub, ali ja ne bih volio da ode tamo... Sjetite se sta je bilo sa Rivaldom...Zalosno.
S druge strane, Inzaghi star, Shevchenko star, mozda bi mogao igrati sa Patom...
Ako ode u Milan mnogo rizikuje. Jos nije odigr'o ni za Wolfsburg extra sezonu, nije stek'o IME, tako da u Milanu nebi imali neki respekt i strpljenje za njega. Moglo bi se poklopit sve pa da eksplodira, a moglo bi biti i drugacije pa da propadne. Milan je u zadnjih nekoliko godina pokaz'o da nije klub koji ce CEKAT igraca. Gilardino, Borriello, Gourcuff,... svi su oni vurhunski igraci, to su pokazali u klubovima u kojim su igrali, dok u Milanu nisu uspjeli. Za Dzeku bi bilo najbolje da ostane u Wolfsburgu, da stekne ime, a onda moze da ide gdje hoce. A ako mu se vec ide onda bi bilo najbolje da ode u veci njemacki tim, kao sto je Bremen, Schalke ili Bayern. To su sve stabilni timovi, koji imaju dosta strpljenja za igraca, i ako vrijedi, tamo mora pokazat svoj kvalitet. Ja bih licno volio da predje u Arsenal, jer sam siguran da bi Wenger iz njega izvuk'o najbolje.
Dzeko je tip koji previse ne zavisi od takozvanih pitaca lopti.I jedan normalniji izveden korner dzeko je u sansi,nabacaj takodzer,sa loptom za svoju visinu cini cuda.
Ako sevcenko nije imao ime onda niko nije pa sad sve ekipe gledaju da ga se kotarisu. :roll:
Problem dzeki moze biti trener koji mu mozda nebi legao ali ne ime ili konkurencija.

Ammim
Postovi: 250
Pridružen/a: 31 okt 2008, 18:18
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la Ammim » 19 dec 2008, 23:05

Mali klub(Wolfsburg)je prava adresa za razvoj mladih igraca.Posto je tu trener Magath onda je to plus posto covjek zna svoj posao.Mogao bi Dzeko igrati u Milanu bez problema medjutim nova sredina adaptacija na novi nacin igranja, jezik sve to utice na mlade igrace.Za njega bi sigurno bilo bolje da jos sezonu dvije ostane u Njemackoj, za "jace"klubove jos ima vremena.Neko vece npr.Milan nije bio bolja ekipa od Wolfsburga cak naprotiv.

Avatar
Valencia
Postovi: 5407
Pridružen/a: 10 dec 2008, 17:47
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la Valencia » 19 dec 2008, 23:50

sukisp je napisao/la:Dzeko je tip koji previse ne zavisi od takozvanih pitaca lopti.I jedan normalniji izveden korner dzeko je u sansi,nabacaj takodzer,sa loptom za svoju visinu cini cuda.
Ako sevcenko nije imao ime onda niko nije pa sad sve ekipe gledaju da ga se kotarisu. :roll:
Problem dzeki moze biti trener koji mu mozda nebi legao ali ne ime ili konkurencija.
Kako ne zavisi? :shock: Ja se ne sjecam kada je Dzeko posljednji put dao gol individualnom akcijom!? On itekako zavisi od 'pitaca lopti'. Ali nije to nista lose, takvi napadaci i jesu (uglavnom) pravi, nadaju se vise golova nego soleri. Previse ste mi subjektivni ovdje, i kriteriju su vam jako niski... Ne moze se na osnovu 10-ak odlicno odigranih tekmi tvrdit da igrac moze biti u prvoj postavi jednog Milana. Treba on prvo postat prvi IGRAC i IZBOR Wolfsburga (sada je to Grafite, koji je prvi strijelac I nikada nije bio rezerva Dzeki, a Dzeko njemu jeste), pa onda Bundeslige da bi se moglo tvrdit da ce biti prvi izbor Milana (koji igra sa jednim spicem). I opet u Milanu nisi siguran. Kada igrac kao sto je Rivaldo (poslije Maradone najbolji kojeg sam ja gled'o) propadne u Milanu, onda niko ne moze sa sigurnoscu tvrdit da ce ostvarit uspjeh u takvom klubu. Dajte ljudi malo objektivnosti. Dzeko je veliki potencijal, ali treba njemu jos puno puno dobrih tekmi da bi se moglo reci da je igracina. Pamtim dosta igraca koji su bljesnuli, mnogo obecavali, pa se onda skroz izgubili. Murinho je dobro obrazlozio razliku izmedju dobrog igraca i ekstra klase. Ekstra klasa SVAKU tekmu odigra na visokom nivou, dok dobar (prosjecan) igrac oscilira u formi, nekad odigra odlicno, a nekad jako lose. On je Arshavina uzeo za primjer. Isto ovo vazi i za Ibisevica, Salihovica i Pjanica. Svi su oni talentovani, ali treba njima jos puno rada da bi bili igraci za velike klubove kao sto su Milan, Inter, Real,... Mnogo talentovani igraca su ti klubovi upropastili, i ja ne bih volio da se to desi sa ovim nasim talentima. Ne treba zurit, treba se sto vise dokazat u sadasnjim klubovima, pa kada u njima dodjes do VRHA (a od njih ni jedan nije dos'o do vrha), onda trazi jaci klub. Salihovic i Pjanic su napravili odlican izbor, nadam se da ce i Ibisevic i Dzeko uciniti ist'o. Ne treba zurbom rizikovat cijelu karijeru. :idea:

Ne bih da vam mracim ovdje, vidim ja da vi njih volite kao svoju djecu (rodbinu) :mrgreen: , pa se cesto zanesete i niste realni... Ali, malo objektivnosti ne bi skodilo!!
Nikad za nista ne krivi druge. Cim si u situaciji da ti sudbina zavisi od drugih, nesto si pogrijesio.

Tarik14
Postovi: 2328
Pridružen/a: 27 sep 2008, 22:05
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la Tarik14 » 20 dec 2008, 00:01

Dzeko ima 22 godine, ima jos vremena da ide u jedan veliki klub.

dura
Postovi: 6
Pridružen/a: 13 dec 2008, 18:55
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la dura » 20 dec 2008, 00:35

A BRETE STA JE RONALDO BIO DOK NIJE DOSAO U MANCESTER,ROBINJO U REAL AMAURI U JUVENTUS....DZEKO JE TO VEC JEDNOM URADIO DOSAO JE IZ ZELJE U TEPLICE,ZAPRAVO MOZE SE RECI IZ JUNIORA ZELJE,NIJE ZA PRVI TIM ODIGRAO POSTENU UTAKMICU DA BI U TEPLICAMA POKAZAO ONO STO ZNA...ONDA IZ PROSJECNE LIGE PRELAZI U LIGU PETICE I JEDAN JE OD BOLJIH NAPADACA BUNDESLIGE...STA BI VI REKLI ZA PJANICA,ZSA 18 GODINA 7 MILIONA JE PLACEN....CUJEM MODRIC IGRACINA-GDJE CE PJANIC BITI ZA 5 GODINA KAD BUDE IMAO GODINA KAO I MODRIC...NAREDNE GODINE CE NUDTI BAR 30 MILIONA ZA PJANICA-SAMO DOK SE ON UKLOPI I POCNE DA IGRA...ZA PAR GODINA BIH CE AKO BOG DA BITI MEDU 15 EKIPA U SVIJETU...

Avatar
calcio
Postovi: 11610
Pridružen/a: 28 apr 2008, 18:04
Lokacija: Llanfair­pwllgwyn­gyllgo­gery­chwyrn­drobwll­llanty­silio­gogo­goch
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la calcio » 20 dec 2008, 01:05

A jeste ko nekakve tetkice "polako, ne zuri, ima vremena". :lol:
Bez uvrede ali sportista treba uvijek da trazi nove izazove i da rizikuje, da nije tako Dzeko bi jos igrao u Zelji, Ibisevic na koledzu a Salihovic na futsal turnirima dijaspore. Dzeko je vec pokazao svoj kvalitet svakome ko ga je pratio, a u Milanu sa Kakom i Ronaldinhom iza sebe moze biti samo bolji.

Avatar
GunnerS
Postovi: 9228
Pridružen/a: 20 maj 2008, 19:57
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la GunnerS » 20 dec 2008, 01:07

Iskreno, ja bih ga volio vidjeti ispred Kake i Ronaldinha, tek bi tada vidjeli njegov igrači karakter, sposobnost...
a b c č ć d dž đ e f g h i j k l lj m n nj o p r s š t u v z ž

Zaključano

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: mosarajvosa83 i 47 gostiju.