Edin Džeko - Arhiva postova

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
JohnCleese
Postovi: 5744
Pridružen/a: 02 sep 2015, 09:52
Lokacija: zemlja "ciganska"
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la JohnCleese » 31 maj 2016, 09:48

Ne smijemo vise nade polagati u Dzeku, jer njegova zelja za reprezentativnim uspjehom polako opada i iscezava, ako vec sad nije blizu minimuma. Reprezentativni porazi i neuspjesi dugo ga vec ne doticu. Ni kapitenska traka vise kod nema tezinu iako ga je u prvim utakmicama kao kapitena nakratko ozivila.
Nije problem u slijepim vođama, problem je u slijepim sljedbenicima.


Svabo je to...

Avatar
DonCorleone
Postovi: 4176
Pridružen/a: 27 maj 2012, 00:43
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la DonCorleone » 31 maj 2016, 17:48

JohnCleese je napisao/la:Ne smijemo vise nade polagati u Dzeku, jer njegova zelja za reprezentativnim uspjehom polako opada i iscezava, ako vec sad nije blizu minimuma. Reprezentativni porazi i neuspjesi dugo ga vec ne doticu. Ni kapitenska traka vise kod nema tezinu iako ga je u prvim utakmicama kao kapitena nakratko ozivila.
A u koga da polazemo nade bogati? Kao da imamo bazu od 20 napadaca pa da mozemo da biramo, mi smo ovisni o Edinu i njegovoj formi, on je alfa i omega ove reprezentacije.
Kirsten Schlewitz: That's a polite way of stating what most fans were thinking, which is that Sušić had more or less lost his mind.

Avatar
JohnCleese
Postovi: 5744
Pridružen/a: 02 sep 2015, 09:52
Lokacija: zemlja "ciganska"
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la JohnCleese » 31 maj 2016, 18:03

DonCorleone je napisao/la:
JohnCleese je napisao/la:Ne smijemo vise nade polagati u Dzeku, jer njegova zelja za reprezentativnim uspjehom polako opada i iscezava, ako vec sad nije blizu minimuma. Reprezentativni porazi i neuspjesi dugo ga vec ne doticu. Ni kapitenska traka vise kod nema tezinu iako ga je u prvim utakmicama kao kapitena nakratko ozivila.
A u koga da polazemo nade bogati? Kao da imamo bazu od 20 napadaca pa da mozemo da biramo, mi smo ovisni o Edinu i njegovoj formi, on je alfa i omega ove reprezentacije.
Zar ne vidis da od tog fudbalera nema vise nista. Iskljucivo na njega vise nikakavu igru ne smijemo bazirat, a da nam pri tome bude cilj plasman na neku zavrsnicu.
Jos ako si i ti jedan od onih koji misle da ce nam reprezentativni fudbal kolabirat kad ode Dzeko... :roll:

Bio je zmaj, dijamant, igracina, ma bio je sve ovoj reprezentaciji nekad prije i hvala mu, jos mu porucujem i preporucujem, da ne ide Spahinim stopama i fazonima u periodu koji slijedi. Neka odradi do kraja korektno, kapitenski i reprezentativno ma kakav mu ucinak bio u klubovima i reprezentaciji, da nama na kraju ostane u lijepom sjecanju, a pogotovo da ne pogazi sav trud i rad onog DZeke od 21 do 29 godine
Nije problem u slijepim vođama, problem je u slijepim sljedbenicima.


Svabo je to...

Avatar
Rokoko87
Postovi: 14670
Pridružen/a: 17 mar 2016, 20:04
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la Rokoko87 » 31 maj 2016, 18:23

Nije sve ni do njega, ne govorim sad za klub, ali ne može sve sam, niti je kad mogao bez pomoći ostalih.
Dokaz da u njemu ima još kuveta je prvo poluvrijeme protiv Švicarske i ne brinem se za njega, kada bude najpotrebnije njegova igra i zalaganje neće izostati, niti je kad u ključnim utakmicama.

Jedini koji je nešto pokušavao protiv Irske je bio ko drugi nego on i pošto nije bilo pomoći drugih završili smo kako smo završili.
31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

Avatar
Evander
Postovi: 14453
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: RE: Re: Edin Džeko

Post Postao/la Evander » 01 jun 2016, 00:49

zenica159 je napisao/la:Nece Bosna imati ovakvog igraca u narednih 500 godina...
Zasto ne bi imala?
Imala je prije, imat ce ih i poslije.

Ne pricamo o Maradni ni Peleu, nego o jednom solidnom europskom igracu.

Avatar
MocMahale444
Postovi: 19329
Pridružen/a: 18 maj 2016, 23:47

Re: Edin Džeko

Post Postao/la MocMahale444 » 01 jun 2016, 01:02

zenica159 je napisao/la:Nece Bosna imati ovakvog igraca u narednih 500 godina...
Ne baš 500, ali sigurno oko 100 da budemo realni.
1921 1921 1921 1921
⚜️⚜️⚜️💙⚜️⚜️⚜️

Plevne Marşi - Danube River says it won't flow.🇹🇷

Nijet veliki, zulum dušmanski Sabur nam i inat u nama
silan Bosanski!!!!

Avatar
Iznaroda
Postovi: 167
Pridružen/a: 17 apr 2016, 10:43
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la Iznaroda » 01 jun 2016, 08:06

Ma sta vam je kakava pvreda, bilo mu vruco, jos rezultat bio 2:0 za Spaniju.
"Sa prkosne Majevice, legenda se Bosnom širi, Teočanska prva gazi na slobodu zemlja miri. Sa prkosne Majevice, vjetrovi mu ime zbore, gdje njegova noga kroči slobodarske sviću zore..."

Avatar
Goalgetter
Postovi: 24514
Pridružen/a: 04 feb 2011, 12:48
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la Goalgetter » 01 jun 2016, 09:46

Neka, vidjet cete na cemu smo kad se oprosti. Dobar dio "navijacke" elite vec sa velikim iscekivanjem navija za to da Edina vise ne gledaju u repci.

edoo3
Postovi: 614
Pridružen/a: 24 jul 2014, 01:31
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la edoo3 » 01 jun 2016, 10:44

Goalgetter je napisao/la:Neka, vidjet cete na cemu smo kad se oprosti. Dobar dio "navijacke" elite vec sa velikim iscekivanjem navija za to da Edina vise ne gledaju u repci.
Ljudi ne shvataju da mi vec sada (kada su nam glavni igraci vec dostigli zenit svoje karijere) nismo ni 50% od one reprezentacije prije 2-3 godine kada su nam Dzeko,Vedo,Medo,Mujdza,pa i Spaha i Miske bili u najboljim godinama i formi,osjetice se pad kad se ovi nabrojani oproste a kamoli Dzeko, pa mi evo dvije godine ne mozemo Misketa da "prebolimo" a zamisli tek sta ce se desiti kad Edin ne bude vise tu, svaka cast ovim mladjim ali nisu oni taj kalibar ni za jednu od pozicija na kojima ovi momci igraju.
#15.10.2013 !!!

#Digni se iz pepela ,kao stoput do sada,
sad s mirisom ljiljana,ljubavi moja!!!


#Sjaji, sjaji Bosanski Dijamantu!!! # Edin Dzeko.

Avatar
zizu1991
Postovi: 10804
Pridružen/a: 05 mar 2012, 00:10
Lokacija: Starmo
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la zizu1991 » 01 jun 2016, 11:54

Goalgetter je napisao/la:Neka, vidjet cete na cemu smo kad se oprosti. Dobar dio "navijacke" elite vec sa velikim iscekivanjem navija za to da Edina vise ne gledaju u repci.
Džeko i sa qrcoboljom je bolji od svih naših napadača, u to nema sumnje. Međutim, to ga ne izuzima od opravdanih kritika. Oni koji žele da se on oprosti jer ne daje maksimum za reprezentaciju imaju poprilično plitko razmišljanje.

Dosta je on vukao ovu reprezentaciju i pokazivao sav svoj sjaj kroz kvalifikacije. Međutim, ne možemo biti isključivi pa reći da su rezultati dolazili isključivo zarad njegovog finishinga. Jednostavno, izgledali smo kompaktnije, imali smo igru, bez obzira na nestabilnost u odbrani koja nam je bila hronična boljka godinama.

Sada, kad je došao Baždarević, raja priča o nekoj disciplini, o stabilizaciji, a primamo golove kakve prije nismo mogli ni sanjati da ćemo primiti. Loše vrijeme za naše najbolje igrače, dosta i njihove indolencije ali i klupska karijera u mase njih je na jako niskim granama.

Šta očekivati od njih onda u ovim trenutcima?
Ti nikad nisi sam i nećeš biti sam, naprijed Veleže u nove pobjede!!!

Avatar
Agamemnon
Postovi: 1939
Pridružen/a: 22 dec 2015, 23:46
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la Agamemnon » 01 jun 2016, 12:32

Svaki veliki igrac ima jos jedan "bljesak" i Dzeko ce zasjati jos jednom.
Popustite ga malo ljudi.
Najveci problem su nasa ocekivanja.
Plasirali se na svjetsko i mislite da smo velesila.
Dzeko je prije imao raspolozene Misimovica Medunjanina,Pjanica.
Koga sada ima osim Pjanica,Hadzica mozda.....
Mi smo osrednja repka koja je imala bljesak i to je to.
Vjerujem da ce jednog dana ova mladja raja predvodjena Pjanicem,Kolasinac,Besic,Hodzic,Duljevic, i td imati takodje svoje slavne momente i svoj "bljesak".ali moramo biti strpljivi...
Dzeko je pred kraj karijere i polako opada.
Imace on jos sezona,golova i velikih utakmica ali i on je covjek zivo bice pa covjek skoro 8,9 godina nosi ovu repku na svojim plecima drzi je "u zivotu"svojim golovima.
Popustite malo
ZIVJELA DRZAVA TUZLA

AnelMid
Postovi: 884
Pridružen/a: 13 jul 2015, 13:36
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la AnelMid » 01 jun 2016, 12:51

Kad neko kaze da necemo imati za 500 godina ovakog napadaca smije mi se , mi smo Imali uvjek dobre napadace Baljic,Bolić , Barbarez, Kodro , Topic, Ibisevic Itd. I siguran sam da će posle Dzeke opet neko doći


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Avatar
BoixosNois1899
Postovi: 12029
Pridružen/a: 29 maj 2016, 14:38
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la BoixosNois1899 » 01 jun 2016, 14:43

AnelMid je napisao/la:Kad neko kaze da necemo imati za 500 godina ovakog napadaca smije mi se , mi smo Imali uvjek dobre napadace Baljic,Bolić , Barbarez, Kodro , Topic, Ibisevic Itd. I siguran sam da će posle Dzeke opet neko doći


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Hoće, naravno, ali realno niko od njih nije ostvario karijeru kakvu je Džeko. Baljić možda, ako gledamo klubove u kojima su nastupali, ali Baljić iz najboljih dana po meni nije ni blizu Edinu. Nadam se da će se pojaviti neko bolji, ali sudeći po trenutnoj situaciji, ne vidim da će to biti u skorije vrijeme.
"I can't remember the last time I saw something like this. Extraordinary scenes at the Nou Camp. Sergi Roberto – the substitute – is the hero of the hour and it is the greatest Champions League knock out comeback of all time!"

FC Grizzlies

Avatar
MocMahale444
Postovi: 19329
Pridružen/a: 18 maj 2016, 23:47

Re: Edin Džeko

Post Postao/la MocMahale444 » 01 jun 2016, 16:34

Agamemnon je napisao/la:Svaki veliki igrac ima jos jedan "bljesak" i Dzeko ce zasjati jos jednom.
Popustite ga malo ljudi.
Najveci problem su nasa ocekivanja.
Plasirali se na svjetsko i mislite da smo velesila.
Dzeko je prije imao raspolozene Misimovica Medunjanina,Pjanica.
Koga sada ima osim Pjanica,Hadzica mozda.....
Mi smo osrednja repka koja je imala bljesak i to je to.
Vjerujem da ce jednog dana ova mladja raja predvodjena Pjanicem,Kolasinac,Besic,Hodzic,Duljevic, i td imati takodje svoje slavne momente i svoj "bljesak".ali moramo biti strpljivi...
Dzeko je pred kraj karijere i polako opada.
Imace on jos sezona,golova i velikih utakmica ali i on je covjek zivo bice pa covjek skoro 8,9 godina nosi ovu repku na svojim plecima drzi je "u zivotu"svojim golovima.
Popustite malo

Halo ba :D sta je ovo? Ko ti pise postove Solinas? Šokiraš sve kralju!
1921 1921 1921 1921
⚜️⚜️⚜️💙⚜️⚜️⚜️

Plevne Marşi - Danube River says it won't flow.🇹🇷

Nijet veliki, zulum dušmanski Sabur nam i inat u nama
silan Bosanski!!!!

Avatar
Agamemnon
Postovi: 1939
Pridružen/a: 22 dec 2015, 23:46
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la Agamemnon » 01 jun 2016, 16:37

MocMahale444 je napisao/la:
Agamemnon je napisao/la:Svaki veliki igrac ima jos jedan "bljesak" i Dzeko ce zasjati jos jednom.
Popustite ga malo ljudi.
Najveci problem su nasa ocekivanja.
Plasirali se na svjetsko i mislite da smo velesila.
Dzeko je prije imao raspolozene Misimovica Medunjanina,Pjanica.
Koga sada ima osim Pjanica,Hadzica mozda.....
Mi smo osrednja repka koja je imala bljesak i to je to.
Vjerujem da ce jednog dana ova mladja raja predvodjena Pjanicem,Kolasinac,Besic,Hodzic,Duljevic, i td imati takodje svoje slavne momente i svoj "bljesak".ali moramo biti strpljivi...
Dzeko je pred kraj karijere i polako opada.
Imace on jos sezona,golova i velikih utakmica ali i on je covjek zivo bice pa covjek skoro 8,9 godina nosi ovu repku na svojim plecima drzi je "u zivotu"svojim golovima.
Popustite malo

Halo ba :D sta je ovo? Ko ti pise postove Solinas? Šokiraš sve kralju!
Previse se vjeruje prepucavanjima.
ZIVJELA DRZAVA TUZLA

Avatar
MocMahale444
Postovi: 19329
Pridružen/a: 18 maj 2016, 23:47

Re: Edin Džeko

Post Postao/la MocMahale444 » 01 jun 2016, 16:39

Agamemnon je napisao/la:
MocMahale444 je napisao/la:
Agamemnon je napisao/la:Svaki veliki igrac ima jos jedan "bljesak" i Dzeko ce zasjati jos jednom.
Popustite ga malo ljudi.
Najveci problem su nasa ocekivanja.
Plasirali se na svjetsko i mislite da smo velesila.
Dzeko je prije imao raspolozene Misimovica Medunjanina,Pjanica.
Koga sada ima osim Pjanica,Hadzica mozda.....
Mi smo osrednja repka koja je imala bljesak i to je to.
Vjerujem da ce jednog dana ova mladja raja predvodjena Pjanicem,Kolasinac,Besic,Hodzic,Duljevic, i td imati takodje svoje slavne momente i svoj "bljesak".ali moramo biti strpljivi...
Dzeko je pred kraj karijere i polako opada.
Imace on jos sezona,golova i velikih utakmica ali i on je covjek zivo bice pa covjek skoro 8,9 godina nosi ovu repku na svojim plecima drzi je "u zivotu"svojim golovima.
Popustite malo

Halo ba :D sta je ovo? Ko ti pise postove Solinas? Šokiraš sve kralju!
Previse se vjeruje prepucavanjima.
Ozbiljan sam, svaka ti cast.
1921 1921 1921 1921
⚜️⚜️⚜️💙⚜️⚜️⚜️

Plevne Marşi - Danube River says it won't flow.🇹🇷

Nijet veliki, zulum dušmanski Sabur nam i inat u nama
silan Bosanski!!!!

Avatar
Djedo10
Postovi: 65
Pridružen/a: 26 avg 2015, 12:55
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la Djedo10 » 01 jun 2016, 19:23

Agamemnon je napisao/la:Svaki veliki igrac ima jos jedan "bljesak" i Dzeko ce zasjati jos jednom.
Popustite ga malo ljudi.
Najveci problem su nasa ocekivanja.
Plasirali se na svjetsko i mislite da smo velesila.
Dzeko je prije imao raspolozene Misimovica Medunjanina,Pjanica.
Koga sada ima osim Pjanica,Hadzica mozda.....
Mi smo osrednja repka koja je imala bljesak i to je to.
Vjerujem da ce jednog dana ova mladja raja predvodjena Pjanicem,Kolasinac,Besic,Hodzic,Duljevic, i td imati takodje svoje slavne momente i svoj "bljesak".ali moramo biti strpljivi...
Dzeko je pred kraj karijere i polako opada.
Imace on jos sezona,golova i velikih utakmica ali i on je covjek zivo bice pa covjek skoro 8,9 godina nosi ovu repku na svojim plecima drzi je "u zivotu"svojim golovima.
Popustite malo
Objasnio covjek sve!

Avatar
Rokoko87
Postovi: 14670
Pridružen/a: 17 mar 2016, 20:04
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la Rokoko87 » 01 jun 2016, 19:30

Kada se kaže da ćemo teško imati napadača kakav je Džeko, onda se misli na izgrađeno ime u svjetskim okvirima, preuzimanje odgovornosti i svega ostalog što ga odlikuje da sad ne ponavljam.
Nijedan igrač ne može sam pa tako ni on, uradio je i previše za reprezentaciju iako je uvijek bilo onih koji su ga pretjerano pljuvali, ponekad i bez razloga.

On je najveći ikad što se tiče ove reprezentacije jer je sve izgradio trudom i radom, korak po korak, a o njegovom učinku u reprezentaciji je suvišno i pričati.
Nije to više onaj stari Džeko, ali ja se ne brinem za njega i njegov učinak i pomoć kada bude najpotrebnije.
Hvala ti, velikanu!
31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

Fidelis
Postovi: 1325
Pridružen/a: 08 jun 2015, 15:08
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la Fidelis » 01 jun 2016, 20:46

Kada se kaze tesko cemo imati igraca kao sto je Dzeko misli se apsolutno na sve.
Nikad prije veci nije hodao ovom zemljom a tesko da ce i ikad poslije,mozda Pjanke uspije da ga zasjeni.

Ja ga trenutno kritikujem ali to ne znaci da ne znam koliko je Edin Dzeko veci od svih drugih.

Avatar
Rokoko87
Postovi: 14670
Pridružen/a: 17 mar 2016, 20:04
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la Rokoko87 » 01 jun 2016, 20:48

Babo
31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

Zaključano

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Beduin i 44 gosta.