Edin Višća

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
bhsport
Postovi: 11288
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: Edin Višća

Post Postao/la bhsport » 12 okt 2016, 11:08

gruezi je napisao/la:po meni on bi morao da bude pretvoren u desnog beka i mislim da bi tu mogao da izraste u odlicnog igraca....u defanzivi nije los, nije ni spor, radilica je i dosta trci i to je pozitivno...tacno se vidi na njegovoj igri da je momak sve sto je postigao ,postigao je radom i trudom a ne talentom...on krilo nemoze biti jer jednostavno nema kvalitet ,nema tehniku ni dribling,1 na 1 je jako los ,svaki iole iskusniji bek ce ga stavit u dzep bez po muke...to je realnost i ja to tvrdim vec dugo vremena samo dosta nasih ljudi zatvore oci pred tim svaki put kad mu se potrefi da zabije gol ili da asistira...
Nema od njeg beka bio bi ti Avdija 2, njega ce svako skolovano krilo napravit budalom, nema on kretnje defanzivca, pa sjeti se samo kako Avdija guzove okrece kod gola kipra prije 2 godine.
On je drugi spic gdje mu u Turskoj daju lopte u prostor sto on brzinom rjesava. Zavrsnicu ima na visokom nivou.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

Avatar
HankMoody
Postovi: 6223
Pridružen/a: 01 jul 2015, 17:37
Kontakt:

Re: Edin Višća

Post Postao/la HankMoody » 16 okt 2016, 12:41

Starter protiv Konyaspora.
1992, 2006, 2009, 2011, 2015

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61427
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Edin Višća

Post Postao/la Virtu4l » 30 okt 2016, 12:26

Šta radi ovaj čovjek :o
Evribadi sej Željo
Željoooo

bhfanatic14
Postovi: 4255
Pridružen/a: 24 avg 2011, 14:07
Kontakt:

Re: Edin Višća

Post Postao/la bhfanatic14 » 30 okt 2016, 13:03

2 gola viljuske i asistencija ! Bravo vischka
Mario Vrancic - Osvajac engleskog Championshipa
Sanjin Prcic - Osvajac francuskog Kupa

SAVEZ NAPOLJE ! ! !

Avatar
bhsport
Postovi: 11288
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: Edin Višća

Post Postao/la bhsport » 30 okt 2016, 14:10

Djaba sve, u repki ni sjena ovog igrača...
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

Avatar
bazeni
Postovi: 3814
Pridružen/a: 09 nov 2011, 18:19
Lokacija: Bihać
Kontakt:

Re: Edin Višća

Post Postao/la bazeni » 30 okt 2016, 14:23

Koju poziciju igra primarno u Turskoj?
Sent using Tapatalk

Avatar
HankMoody
Postovi: 6223
Pridružen/a: 01 jul 2015, 17:37
Kontakt:

Re: Edin Višća

Post Postao/la HankMoody » 30 okt 2016, 14:32

bazeni je napisao/la:Koju poziciju igra primarno u Turskoj?
Sent using Tapatalk
Istu koju igra u reprezentaciji kad igramo 4-2-3-1.
1992, 2006, 2009, 2011, 2015

DeeWa
Postovi: 2001
Pridružen/a: 04 mar 2014, 19:19
Kontakt:

Re: Edin Višća

Post Postao/la DeeWa » 30 okt 2016, 18:07

HankMoody je napisao/la:
bazeni je napisao/la:Koju poziciju igra primarno u Turskoj?
Sent using Tapatalk
Istu koju igra u reprezentaciji kad igramo 4-2-3-1.
Istu?
Ko prvo mi od kad je otiso misimovic prakticno nemamo tog ofanzivnog veznog za 4-2-3-1 formacije i ne igramo to gotovo nikada. Uglavnom nasa formacija bude sa defanzivnim veznim i dva centralna vezna bez nekog ofanzivca pa je to vise 4-1-2-2-1 medjutim i ako racunas to kada igramo sa jednim napadacem kao 4-2-3-1, opet koliko ja znam dugo nismo igrali sa jednim napadacem. Cini mi se od svih utakmica u 2016toj godini, igrali smo samo prijateljsku sa spancima sa jednim napadacem a ostale otprilike sve sa 2 (ne racunam onaj kirin kup jer svakako nisu igrali isti igraci).
Tako da ne znam kako mislis da igramo istu formaciju kada uopce nismo igrali istu. Njihova ti je formacija i igra pribliznija realovoj igri iako i real uglavnom ne koristi AMCove nego igra sa modricem, kroosom i casemirom ali ronaldo i bale igraju sa strane, tako da visca otprilike igra tu baleovu poziciju u klubu dok to nije ni blizu tako u repki jer mi imamo dva napadaca a ovi su vezna krila hajmo reci tj igraju sa strana.
Ponosni osvajač kupa virtualne sportsport.ba BHT Premijer lige u prvoj sezoni.

Avatar
HankMoody
Postovi: 6223
Pridružen/a: 01 jul 2015, 17:37
Kontakt:

Re: Edin Višća

Post Postao/la HankMoody » 30 okt 2016, 18:15

DeeWa je napisao/la:
HankMoody je napisao/la:
bazeni je napisao/la:Koju poziciju igra primarno u Turskoj?
Sent using Tapatalk
Istu koju igra u reprezentaciji kad igramo 4-2-3-1.
Istu?
Ko prvo mi od kad je otiso misimovic prakticno nemamo tog ofanzivnog veznog za 4-2-3-1 formacije i ne igramo to gotovo nikada. Uglavnom nasa formacija bude sa defanzivnim veznim i dva centralna vezna bez nekog ofanzivca pa je to vise 4-1-2-2-1 medjutim i ako racunas to kada igramo sa jednim napadacem kao 4-2-3-1, opet koliko ja znam dugo nismo igrali sa jednim napadacem. Cini mi se od svih utakmica u 2016toj godini, igrali smo samo prijateljsku sa spancima sa jednim napadacem a ostale otprilike sve sa 2 (ne racunam onaj kirin kup jer svakako nisu igrali isti igraci).
Tako da ne znam kako mislis da igramo istu formaciju kada uopce nismo igrali istu. Njihova ti je formacija i igra pribliznija realovoj igri iako i real uglavnom ne koristi AMCove nego igra sa modricem, kroosom i casemirom ali ronaldo i bale igraju sa strane, tako da visca otprilike igra tu baleovu poziciju u klubu dok to nije ni blizu tako u repki jer mi imamo dva napadaca a ovi su vezna krila hajmo reci tj igraju sa strana.
Svejedno je, i taj 4-3-3 i 4-2-3-1 traže dva krila :D
Razlika bi bila da recimo u Turskoj igra drugog špica ili tako nešto.
1992, 2006, 2009, 2011, 2015

DeeWa
Postovi: 2001
Pridružen/a: 04 mar 2014, 19:19
Kontakt:

Re: Edin Višća

Post Postao/la DeeWa » 30 okt 2016, 18:48

U jednu ruku da u jednu ruku ne. Problem je sto danas raja slabo shvata da igrati po strani ne znaci nuzno biti krilo ili sta vec. Imas razlicite vrste krila. Kad igra ibisevic i dzeko, on nikako ne moze igrati po strani jednako ofanzivno kao u timu.
Vec sam spominjao slucaj u real madridu. Imas onda isto tako i u juventusu gdje igraju sa tri odbrambena, formaciju 3-5-2 u kojoj imaju hajmo reci dva igraca sa strane koja sve rade (bude to recimo sandro/evra i lihstajner/alves) i oni igraju i defanzivno i ofanzivno.
To su vec 3 razlicite vrste igraca sa strane. Ovi zadnji se racunaju kao LWB/RWB medjutim igraju od odbrane do napada dok to u formaciji 4-4-2 kakvu mi igramo je otprilike negdje zlatna sredina. Npr mi smo protiv belgije igrali upravo tu formaciju sa LWB/RWB, dok smo protiv kipra igrali recimo sa LM/RM a protiv spanije kada smo igrali prijateljsku cini mi se da smo poceli formaciju sa nekim LW/RW, bas tu kakvu visca igra u klubu.
Ponosni osvajač kupa virtualne sportsport.ba BHT Premijer lige u prvoj sezoni.

Avatar
HankMoody
Postovi: 6223
Pridružen/a: 01 jul 2015, 17:37
Kontakt:

Re: Edin Višća

Post Postao/la HankMoody » 30 okt 2016, 18:56

DeeWa je napisao/la:U jednu ruku da u jednu ruku ne. Problem je sto danas raja slabo shvata da igrati po strani ne znaci nuzno biti krilo ili sta vec. Imas razlicite vrste krila. Kad igra ibisevic i dzeko, on nikako ne moze igrati po strani jednako ofanzivno kao u timu.
Vec sam spominjao slucaj u real madridu. Imas onda isto tako i u juventusu gdje igraju sa tri odbrambena, formaciju 3-5-2 u kojoj imaju hajmo reci dva igraca sa strane koja sve rade (bude to recimo sandro/evra i lihstajner/alves) i oni igraju i defanzivno i ofanzivno.
To su vec 3 razlicite vrste igraca sa strane. Ovi zadnji se racunaju kao LWB/RWB medjutim igraju od odbrane do napada dok to u formaciji 4-4-2 kakvu mi igramo je otprilike negdje zlatna sredina. Npr mi smo protiv belgije igrali upravo tu formaciju sa LWB/RWB, dok smo protiv kipra igrali recimo sa LM/RM a protiv spanije kada smo igrali prijateljsku cini mi se da smo poceli formaciju sa nekim LW/RW, bas tu kakvu visca igra u klubu.
Znam majku mu, nisam fudbalski nepismen. Višća je najbolji kao RW, a ne RM što igra u formaciji 4-4-2. Ali da se ja pitam, ne bi bio starter, bez obzira na formu u klubu. Ako ćemo pričati jezikom Football Managera, igralo bi se striktno 4-3-3 protiv Grka, s tim da bi krila imala defanzivnije zadatke. Trojka u sredini: Cimirot (ball winning midfielder), Lulić (box to box midfielder) i Pjanić (deep lying playmaker). Na krila staviti Hajrovića i Milićevića, Džeku u napad. Višći dati nekih pola sata da izmorene Grke maltretira, Ibišević ako zatreba ili nekog defanzivca u slučaju povoljnog rezultata da se zatvaramo. Sve je pitanje sistema, uklapanja igrača u isti i pronalaska optimalnih pozicija igračima.
1992, 2006, 2009, 2011, 2015

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Edin Višća

Post Postao/la jasmin10 » 30 okt 2016, 19:00

HankMoody je napisao/la:
DeeWa je napisao/la:U jednu ruku da u jednu ruku ne. Problem je sto danas raja slabo shvata da igrati po strani ne znaci nuzno biti krilo ili sta vec. Imas razlicite vrste krila. Kad igra ibisevic i dzeko, on nikako ne moze igrati po strani jednako ofanzivno kao u timu.
Vec sam spominjao slucaj u real madridu. Imas onda isto tako i u juventusu gdje igraju sa tri odbrambena, formaciju 3-5-2 u kojoj imaju hajmo reci dva igraca sa strane koja sve rade (bude to recimo sandro/evra i lihstajner/alves) i oni igraju i defanzivno i ofanzivno.
To su vec 3 razlicite vrste igraca sa strane. Ovi zadnji se racunaju kao LWB/RWB medjutim igraju od odbrane do napada dok to u formaciji 4-4-2 kakvu mi igramo je otprilike negdje zlatna sredina. Npr mi smo protiv belgije igrali upravo tu formaciju sa LWB/RWB, dok smo protiv kipra igrali recimo sa LM/RM a protiv spanije kada smo igrali prijateljsku cini mi se da smo poceli formaciju sa nekim LW/RW, bas tu kakvu visca igra u klubu.
Znam majku mu, nisam fudbalski nepismen. Višća je najbolji kao RW, a ne RM što igra u formaciji 4-4-2. Ali da se ja pitam, ne bi bio starter, bez obzira na formu u klubu. Ako ćemo pričati jezikom Football Managera, igralo bi se striktno 4-3-3 protiv Grka, s tim da bi krila imala defanzivnije zadatke. Trojka u sredini: Cimirot (ball winning midfielder), Lulić (box to box midfielder) i Pjanić (deep lying playmaker). Na krila staviti Hajrovića i Milićevića, Džeku u napad. Višći dati nekih pola sata da izmorene Grke maltretira, Ibišević ako zatreba ili nekog defanzivca u slučaju povoljnog rezultata da se zatvaramo. Sve je pitanje sistema, uklapanja igrača u isti i pronalaska optimalnih pozicija igračima.
:clap:

Avatar
pinoglavi
Postovi: 10728
Pridružen/a: 09 sep 2012, 15:47
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Edin Višća

Post Postao/la pinoglavi » 30 okt 2016, 20:49

HankMoody je napisao/la:
DeeWa je napisao/la:U jednu ruku da u jednu ruku ne. Problem je sto danas raja slabo shvata da igrati po strani ne znaci nuzno biti krilo ili sta vec. Imas razlicite vrste krila. Kad igra ibisevic i dzeko, on nikako ne moze igrati po strani jednako ofanzivno kao u timu.
Vec sam spominjao slucaj u real madridu. Imas onda isto tako i u juventusu gdje igraju sa tri odbrambena, formaciju 3-5-2 u kojoj imaju hajmo reci dva igraca sa strane koja sve rade (bude to recimo sandro/evra i lihstajner/alves) i oni igraju i defanzivno i ofanzivno.
To su vec 3 razlicite vrste igraca sa strane. Ovi zadnji se racunaju kao LWB/RWB medjutim igraju od odbrane do napada dok to u formaciji 4-4-2 kakvu mi igramo je otprilike negdje zlatna sredina. Npr mi smo protiv belgije igrali upravo tu formaciju sa LWB/RWB, dok smo protiv kipra igrali recimo sa LM/RM a protiv spanije kada smo igrali prijateljsku cini mi se da smo poceli formaciju sa nekim LW/RW, bas tu kakvu visca igra u klubu.
Znam majku mu, nisam fudbalski nepismen. Višća je najbolji kao RW, a ne RM što igra u formaciji 4-4-2. Ali da se ja pitam, ne bi bio starter, bez obzira na formu u klubu. Ako ćemo pričati jezikom Football Managera, igralo bi se striktno 4-3-3 protiv Grka, s tim da bi krila imala defanzivnije zadatke. Trojka u sredini: Cimirot (ball winning midfielder), Lulić (box to box midfielder) i Pjanić (deep lying playmaker). Na krila staviti Hajrovića i Milićevića, Džeku u napad. Višći dati nekih pola sata da izmorene Grke maltretira, Ibišević ako zatreba ili nekog defanzivca u slučaju povoljnog rezultata da se zatvaramo. Sve je pitanje sistema, uklapanja igrača u isti i pronalaska optimalnih pozicija igračima.
Odlična formacija koju moramo isprobati, samo mislim da nažalost Harjovic i Milicevic ne mogu zajedno igrati krila. Milicevic je ofanzivni vezni koji moze na desnom krilu igrati, Hajrovic desno krilo, moze na ofanzivnom veznom. I mi tog lijevog krila nemamo.
Nad tobom sunce najljepše sja

siljevac
Postovi: 173
Pridružen/a: 04 jun 2014, 20:23
Kontakt:

Re: Gojko Cimirot

Post Postao/la siljevac » 30 okt 2016, 21:52

:kafa: Najbolji igrac protiv Aeka . Svaka cast momcino . :bih:

Avatar
Sheyi
Postovi: 12160
Pridružen/a: 10 jan 2009, 17:19
Lokacija: kraj puta
Kontakt:

Re: Gojko Cimirot

Post Postao/la Sheyi » 30 okt 2016, 22:45

siljevac je napisao/la::kafa: Najbolji igrac protiv Aeka . Svaka cast momcino . :bih:
Nije se vidio uopšte protiv Aeka, šta si ti gledao?

Avatar
PrinceofVeresija
Postovi: 1006
Pridružen/a: 13 feb 2016, 12:06
Kontakt:

Re: Gojko Cimirot

Post Postao/la PrinceofVeresija » 30 okt 2016, 23:06

siljevac je napisao/la::kafa: Najbolji igrac protiv Aeka . Svaka cast momcino . :bih:
Ti si profulo temu...Cimi je par redova dole

Avatar
Rokoko87
Postovi: 14670
Pridružen/a: 17 mar 2016, 20:04
Kontakt:

Re: Edin Višća

Post Postao/la Rokoko87 » 31 okt 2016, 15:07

A brata :rol:
31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

Avatar
COYS
Postovi: 7138
Pridružen/a: 10 nov 2015, 23:56
Lokacija: Interstellar space
Kontakt:

Re: Gojko Cimirot

Post Postao/la COYS » 31 okt 2016, 16:24

PrinceofVeresija je napisao/la:
siljevac je napisao/la::kafa: Najbolji igrac protiv Aeka . Svaka cast momcino . :bih:
Ti si profulo temu...Cimi je par redova dole

:rol: :rol: :rol:

siljevac
Postovi: 173
Pridružen/a: 04 jun 2014, 20:23
Kontakt:

Re: Gojko Cimirot@

Post Postao/la siljevac » 31 okt 2016, 19:59

:kafa: @ fulio ne fulio kralj je kralj !!! A vi sto fol gledate tekme cimija kupite nove tv . Bog stari :bih:

Avatar
HankMoody
Postovi: 6223
Pridružen/a: 01 jul 2015, 17:37
Kontakt:

Re: Edin Višća

Post Postao/la HankMoody » 05 nov 2016, 10:39

Sinoćnjom pobjedom nad Galatom se odlijepili na vrhu tabele.
1992, 2006, 2009, 2011, 2015

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 31 gost.