Ervin Zukanovic

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
Željooooo
Postovi: 2243
Pridružen/a: 07 mar 2011, 23:18
Kontakt:

Re: Ervin Zukanovic

Post Postao/la Željooooo » 29 jun 2015, 21:21

Raspad poceo dolaskom Hajrovica :lol: čovjeka koji nas je odveo na Svjetsko prvenstvo ..
Povlacim se iz dalje rasprave..
Zeljo mi je kao mater i otac, krvno smo vezani! Da je u sedmoj ligi i da igra najdosadniji fudbal na svijetu - to je moj tim i ja sam uz njega. Ove evropske timove biram po ukusu, nesto kao curu. Kad mi dojade mogu ih odyebat i trazit novi tim.

sila14
Postovi: 147
Pridružen/a: 31 jan 2015, 11:58
Kontakt:

Re: Ervin Zukanovic

Post Postao/la sila14 » 29 jun 2015, 21:23

obagol je napisao/la:Znači vi se svi slijepo držite tvrdnje da je Sušić isključivi krivac? Po vama katastrofalna forma i premala minutaža naših igrača u njihovim klubovima ne može biti razlog loših rezultata? Zanimljivo... volio bih vidjeti reprezentaciju kojoj 6 od 11 igrača ne igra u svojim klubovima a da ostvaruje dobre rezultate. Ne branim ja Sušica, ali treba biti objektivan pa reći da i igrači snose barem 50% krivice. Zaboravljamo da je raspad počeo pozivanjem Hajrovića a to ide na dušu igračima,
Raspad je počeo sa prijateljskom utakmicom protiv Egipta ako se ne varam i predstavljanjem TSS i Hadžića kao igračima koji će zamjeniti Rahimića tj. koji će igrati defanzivnog veznog a i ptice na granama su znale da oni po vokaciji nisu taj tip igrača.

SjeverniVjetar
Postovi: 1803
Pridružen/a: 15 nov 2014, 20:23
Lokacija: Sarajevo

Re: Ervin Zukanovic

Post Postao/la SjeverniVjetar » 29 jun 2015, 21:24

obagol je napisao/la:Znači vi se svi slijepo držite tvrdnje da je Sušić isključivi krivac? Po vama katastrofalna forma i premala minutaža naših igrača u njihovim klubovima ne može biti razlog loših rezultata? Zanimljivo... volio bih vidjeti reprezentaciju kojoj 6 od 11 igrača ne igra u svojim klubovima a da ostvaruje dobre rezultate. Ne branim ja Sušica, ali treba biti objektivan pa reći da i igrači snose barem 50% krivice. Zaboravljamo da je raspad počeo pozivanjem Hajrovića a to ide na dušu igračima,
Ti govoris o onome sto se desava zadnjih 6 mjeseci, a mi o onome sto se desavalo u zadnjoj godini Susicevog mandata.
U vrijeme sunovrata reprezentacije, igraci su bili , uglavnom, standardni. Begovic, Dzeko, Spahic, Pjanic, Lulic, Kolasinac, Mujdza, Salihovic, Bicakcic, Ibisevic... su igrali u svojim klubovima. Ne vidim sta je nejasno?
Kazes raspad krenuo pozivanjem Hajrovica?! Da nije pozivanjem TSS ? :hmmmmm:
Zadnja izmjena: SjeverniVjetar, dana/u 29 jun 2015, 21:26, ukupno mijenjano 1 put.

Dado
Postovi: 1848
Pridružen/a: 08 sep 2008, 20:28
Kontakt:

Re: Ervin Zukanovic

Post Postao/la Dado » 29 jun 2015, 21:25

obagol je napisao/la:Znači vi se svi slijepo držite tvrdnje da je Sušić isključivi krivac? Po vama katastrofalna forma i premala minutaža naših igrača u njihovim klubovima ne može biti razlog loših rezultata? Zanimljivo... volio bih vidjeti reprezentaciju kojoj 6 od 11 igrača ne igra u svojim klubovima a da ostvaruje dobre rezultate. Ne branim ja Sušica, ali treba biti objektivan pa reći da i igrači snose barem 50% krivice. Zaboravljamo da je raspad počeo pozivanjem Hajrovića a to ide na dušu igračima,

Pazi molim te logike. Za pozivanje Hajrovica su krivi igraci a ne selektor koji je uputio poziv igracu. :wtf: :wtf: Da ne pricam koliko je sam komentar u vezi Hajrovica specificno nebulozan.

Ucini si uslugu. Ukloni se sam. :salut:

Avatar
obagol
Postovi: 963
Pridružen/a: 06 sep 2011, 18:59
Kontakt:

Re: Ervin Zukanovic

Post Postao/la obagol » 29 jun 2015, 21:26

sila14 je napisao/la:
obagol je napisao/la:Znači vi se svi slijepo držite tvrdnje da je Sušić isključivi krivac? Po vama katastrofalna forma i premala minutaža naših igrača u njihovim klubovima ne može biti razlog loših rezultata? Zanimljivo... volio bih vidjeti reprezentaciju kojoj 6 od 11 igrača ne igra u svojim klubovima a da ostvaruje dobre rezultate. Ne branim ja Sušica, ali treba biti objektivan pa reći da i igrači snose barem 50% krivice. Zaboravljamo da je raspad počeo pozivanjem Hajrovića a to ide na dušu igračima,
Raspad je počeo sa prijateljskom utakmicom protiv Egipta ako se ne varam i predstavljanjem TSS i Hadžića kao igračima koji će zamjeniti Rahimića tj. koji će igrati defanzivnog veznog a i ptice na granama su znale da oni po vokaciji nisu taj tip igrača.
Nije tačno, nego dolaskom Hajrovića u reprezentaciju i bojkotom Džeke zbog njihovog sukoba i famoznim kašnjenjem. Tad se narušila atmosfera i sve je krenulo nizbrdo... nadovezale su se Papetove taktičke greške, loša forma igrača, unutrašnji sukobi i to je to...

Avatar
obagol
Postovi: 963
Pridružen/a: 06 sep 2011, 18:59
Kontakt:

Re: Ervin Zukanovic

Post Postao/la obagol » 29 jun 2015, 21:29

Dado je napisao/la:
obagol je napisao/la:Znači vi se svi slijepo držite tvrdnje da je Sušić isključivi krivac? Po vama katastrofalna forma i premala minutaža naših igrača u njihovim klubovima ne može biti razlog loših rezultata? Zanimljivo... volio bih vidjeti reprezentaciju kojoj 6 od 11 igrača ne igra u svojim klubovima a da ostvaruje dobre rezultate. Ne branim ja Sušica, ali treba biti objektivan pa reći da i igrači snose barem 50% krivice. Zaboravljamo da je raspad počeo pozivanjem Hajrovića a to ide na dušu igračima,

Pazi molim te logike. Za pozivanje Hajrovica su krivi igraci a ne selektor koji je uputio poziv igracu. :wtf: :wtf: Da ne pricam koliko je sam komentar u vezi Hajrovica specificno nebulozan.

Ucini si uslugu. Ukloni se sam. :salut:
Vidim da su se preskakali časovi kad se učilo čitanje s razumijevanjem. Igračima na dušu ide raspad koji se desio nakon pozivanja Hajrovića, što su se podijelili u tabore, što se Džeko postavio iznad tima.

Avatar
voltron30
Postovi: 3679
Pridružen/a: 06 avg 2009, 20:16
Kontakt:

Re: Ervin Zukanovic

Post Postao/la voltron30 » 29 jun 2015, 21:38

Zar ih još ima, mislio sam da su nakon odlaska glavonje postali endemska i rijetko viđena vrsta pred izumiranjem?!

sila14
Postovi: 147
Pridružen/a: 31 jan 2015, 11:58
Kontakt:

Re: Ervin Zukanovic

Post Postao/la sila14 » 29 jun 2015, 21:38

obagol je napisao/la:
sila14 je napisao/la:
obagol je napisao/la:Znači vi se svi slijepo držite tvrdnje da je Sušić isključivi krivac? Po vama katastrofalna forma i premala minutaža naših igrača u njihovim klubovima ne može biti razlog loših rezultata? Zanimljivo... volio bih vidjeti reprezentaciju kojoj 6 od 11 igrača ne igra u svojim klubovima a da ostvaruje dobre rezultate. Ne branim ja Sušica, ali treba biti objektivan pa reći da i igrači snose barem 50% krivice. Zaboravljamo da je raspad počeo pozivanjem Hajrovića a to ide na dušu igračima,
Raspad je počeo sa prijateljskom utakmicom protiv Egipta ako se ne varam i predstavljanjem TSS i Hadžića kao igračima koji će zamjeniti Rahimića tj. koji će igrati defanzivnog veznog a i ptice na granama su znale da oni po vokaciji nisu taj tip igrača.
Nije tačno, nego dolaskom Hajrovića u reprezentaciju i bojkotom Džeke zbog njihovog sukoba i famoznim kašnjenjem. Tad se narušila atmosfera i sve je krenulo nizbrdo... nadovezale su se Papetove taktičke greške, loša forma igrača, unutrašnji sukobi i to je to...
To je tvoje mišljenje sa kojim se neću složiti. Bez obzira na dolazak Hajrovića u repku, mi smo izborili plasman na SP i to gle čuda zahvaljujući Hajrovićevom golu protiv Slovačke, a kasnije i Vedinom u Litvaniji. Da se atomsfera narušila, to si donekle upravu, ali i tu selektor treba igrati bitnu ulogu da smiri situaciju ako je do nje već i došlo jer reprezentacija Bosne i Hercegovine nije Džeko, niti Hajrović niti bilo ko drugi da biraju koga će selektor pozivati u repku. Da ne idem više u off , nadam se da će se sa Zukanom sve riješiti kroz koji dan i da će konačno potpisati za bolji klub, jer je to svojim igrama i zaslužio! LP :)

Avatar
calcio
Postovi: 11610
Pridružen/a: 28 apr 2008, 18:04
Lokacija: Llanfair­pwllgwyn­gyllgo­gery­chwyrn­drobwll­llanty­silio­gogo­goch
Kontakt:

Re: Ervin Zukanovic

Post Postao/la calcio » 29 jun 2015, 21:44

Ja misli da je raspad krenuo kad je Esmeralda prevarila Josea sa Alvarom. Od tada nista vise nije isto. Jedino germanci i dalje dobijaju pozive.

Avatar
Ajax
Postovi: 9572
Pridružen/a: 19 mar 2014, 01:40
Kontakt:

Re: Ervin Zukanovic

Post Postao/la Ajax » 29 jun 2015, 21:46

Željooooo je napisao/la:Safet nije imao mu.da a ni pameti da promjeni stanje u reprezentaciji. Zna se ko je napravio temelj ove reprezentacije, Safet je dobio reprezentaciju kao gotov proizvod, kad je vecina igraca bila na vrhuncu svojih formi. Kad bi krenuo nabrajati greške Papeta ne bi do nove godine završio. Ono cega se odmah na prvu sjetim je poraz od Rumunije, bod protiv Albanije(mazlum svršavo od sreće :facepalm: ), mijenjanje golmana u Francuskoj,poraz protiv Amerike, poraz od Slovacke, poraz od Portugala, Svjetsko prvenstvo(Nigerija), Kipar, treninzi reprezentacije su bili na nivou Vrbanjuše, Bracina ekipa je ozbiljnije radila. Skauting protivnika i taktika ulaze u anale kako ne treba raditi te stvari. Izjave za medije su bile za vješanje ispred Vjecne vatre a na to dodati još i totalnu qrcobolju za novim potencijalnim talentovanim igracima i dobiješ odgovor na pitanje ko je kriv za taj sunovrat reprezentacije. Hvala Bogu došao je Meša i lagano slaže stvari na svoje mjesto..
:clap: :clap: :clap: :clap: :clap:

Avatar
Senegal
Postovi: 535
Pridružen/a: 19 jun 2015, 01:23
Lokacija: Afrika
Kontakt:

Re: Ervin Zukanovic

Post Postao/la Senegal » 29 jun 2015, 21:49

calcio je napisao/la:Ja misli da je raspad krenuo kad je Esmeralda prevarila Josea sa Alvarom. Od tada nista vise nije isto. Jedino germanci i dalje dobijaju pozive.
Avdija Vršajević više nije igrač splitskog Hajduka

Bh. reprezentativac Avdija Vršajević danas je sporazumno raskinuo ugovor sa ekipom Hajduka nakon što je novi trener kazao kako neće računati na njegove usluge.

Zukanovic :kralj: No Germanija, No Hajduk, No Safet Susic.. :rol:

Avatar
Ajax
Postovi: 9572
Pridružen/a: 19 mar 2014, 01:40
Kontakt:

Re: Ervin Zukanovic

Post Postao/la Ajax » 29 jun 2015, 21:58

obagol je napisao/la:Znači vi se svi slijepo držite tvrdnje da je Sušić isključivi krivac? Po vama katastrofalna forma i premala minutaža naših igrača u njihovim klubovima ne može biti razlog loših rezultata? Zanimljivo... volio bih vidjeti reprezentaciju kojoj 6 od 11 igrača ne igra u svojim klubovima a da ostvaruje dobre rezultate. Ne branim ja Sušica, ali treba biti objektivan pa reći da i igrači snose barem 50% krivice. Zaboravljamo da je raspad počeo pozivanjem Hajrovića a to ide na dušu igračima,
Susic je NAJVECI krivac za poraz od Nigerije i time ispadanje sa SP. Kao i za katastrofalne dvije od cetiri utakmice u ovim kvalifikacijama i time je opet maksimalno ugrozio odlazak na EP. Da ne govoriom o nekim taktikama bez zadnjeg veznog, bez desnog krila ( kojeg je glumio Vedo ), bez beka :crazy: kada je umjesto Kolasinca ( i Zukanovica kojega naknadno nije pozvao ) igrao Medunjanin u ionako pretrpanom veznom redu. Pa kada mu je jedan Avdija igrao umjesto Mujdze protiv Kipra koji nam zabi dva gola po toj strani, pa los skauting protivnika. Pa nedovoljan angazman oko igraca kao sto su Seferovic koji bi nama sada valjao kao Ibisevic nekada dok je bio u formi, pa. Osim toga covjek u pet godina nije zelio da stvori treceg i cetvrtog napadaca jer onda vjerovatno nebi mogao pozvat toliko veznih igraca u ta 23. Vjerovatno zato mu nisu ni bili toliko zanimljivi Seferovici, Tankovici i jos neki igraci. Doveo je sebe u situaciju da zapocne utakmicu bez jednog jedinog napadaca. I to je iskljucivo i 100% njegova greska i nicija druga da se je kocako i na kraju ostao bez napadaca.

Pape je morao samo da prekopira taktiku KOJA JE FUNKCIONISALA PERFEKTNO protiv Meksika, Obale i Argentine na SP 4-2-3-1 koja je inace i najzastupljenija taktika na svijetu a ne izmisljati neke nenormalne formacije. Covjek kao da je biro prvo kojih 11 igraca ce igrati pa onda taktiku sastavljao. Umjesto da je prilagodio taktiku prednostima svojih igraca i manama protivnickih igraca. Sve u svemu jedva prolazna ocjena. I to samo zbog SP.

Avatar
calcio
Postovi: 11610
Pridružen/a: 28 apr 2008, 18:04
Lokacija: Llanfair­pwllgwyn­gyllgo­gery­chwyrn­drobwll­llanty­silio­gogo­goch
Kontakt:

Re: Ervin Zukanovic

Post Postao/la calcio » 29 jun 2015, 22:07

Dobro je vise, generali poslije bitke. Odigramo 10 utakmica sa Lulicem na beku, pobjedimo, i sve u redu. jedanaestu utakmicu izgubimo a oni odmah skoce "Susic je kriv jer je stavio Lulica na beka". Kako ste mi pametni....

Dado
Postovi: 1848
Pridružen/a: 08 sep 2008, 20:28
Kontakt:

Re: Ervin Zukanovic

Post Postao/la Dado » 29 jun 2015, 22:10

obagol je napisao/la:
Dado je napisao/la:
obagol je napisao/la:Znači vi se svi slijepo držite tvrdnje da je Sušić isključivi krivac? Po vama katastrofalna forma i premala minutaža naših igrača u njihovim klubovima ne može biti razlog loših rezultata? Zanimljivo... volio bih vidjeti reprezentaciju kojoj 6 od 11 igrača ne igra u svojim klubovima a da ostvaruje dobre rezultate. Ne branim ja Sušica, ali treba biti objektivan pa reći da i igrači snose barem 50% krivice. Zaboravljamo da je raspad počeo pozivanjem Hajrovića a to ide na dušu igračima,

Pazi molim te logike. Za pozivanje Hajrovica su krivi igraci a ne selektor koji je uputio poziv igracu. :wtf: :wtf: Da ne pricam koliko je sam komentar u vezi Hajrovica specificno nebulozan.

Ucini si uslugu. Ukloni se sam. :salut:
Vidim da su se preskakali časovi kad se učilo čitanje s razumijevanjem. Igračima na dušu ide raspad koji se desio nakon pozivanja Hajrovića, što su se podijelili u tabore, što se Džeko postavio iznad tima.

Drugim rijecima svaka nebuloza i suplja oko unistenoj atmosferi koja se prosipala po forumskim portalima i drugim internet smetljistima dok smo gledali kako genijalac Pape dokazno I otvoreno unistava reprezentaciju i usput Zukanovicevu karijeru. Sve je jasno drug, nemoras vise nista objasnjavati.

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: Ervin Zukanovic

Post Postao/la dubrovnik » 29 jun 2015, 22:17

calcio je napisao/la:Dobro je vise, generali poslije bitke. Odigramo 10 utakmica sa Lulicem na beku, pobjedimo, i sve u redu. jedanaestu utakmicu izgubimo a oni odmah skoce "Susic je kriv jer je stavio Lulica na beka". Kako ste mi pametni....
Nije problem Luluc na beku nego Lulic koji drzi stranu na utakmici generacije ove repke. Utakmici koja bi nam donijela prolazak grupe a nasim igracima otvorila puno vise mogucnosti. Seo sjedi na klupi Lulic umire u prvih 45 minuta. Dopustili smo budali da se kocka sa buducnosti BiH nogometa. Da su mene pitali poslije Slovacke u Zenici ga je trebalo napucati da vise nikad repku ne vidi. Ali ne da mu se sansa za jos jednu nonsalanciju kada nas je bog pogledao i Izetova noga. Nismo zasluzili niti pobjedu u Slovackoj.

Avatar
Ajax
Postovi: 9572
Pridružen/a: 19 mar 2014, 01:40
Kontakt:

Re: Ervin Zukanovic

Post Postao/la Ajax » 29 jun 2015, 22:19

calcio je napisao/la:Dobro je vise, generali poslije bitke. Odigramo 10 utakmica sa Lulicem na beku, pobjedimo, i sve u redu. jedanaestu utakmicu izgubimo a oni odmah skoce "Susic je kriv jer je stavio Lulica na beka". Kako ste mi pametni....
Ako je vec morao da stavi Lulica na beka umjesto Kolasinca a Zukanovica nije bilo onda je trebao bar da postavi i krilo ispred Lulica. A ne da mu Lulic igra i beka i krilo istovremeno i tako ostavlja rupe u odbrani pa mu onda roviti 34 godisnji stoper Spaha mora igrati i stopera i beka protiv super brzih Nigerijaca. Greska kako god se okrene opet iskljucivo selektorova. Pa je onda taj "kikser" Spaha otisao pa se je izgubilo od Kipra od kojega se nebi izgubilo da je Spaha igrao cak i sa promasenom taktikom.
Zadnja izmjena: Ajax, dana/u 29 jun 2015, 22:33, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Ajax
Postovi: 9572
Pridružen/a: 19 mar 2014, 01:40
Kontakt:

Re: Ervin Zukanovic

Post Postao/la Ajax » 29 jun 2015, 22:26

@dubrovnik to nije bila samo utakmica generacije igraca to je bila i utakmica njegove trenerske karijere. Da smo tada odigrali samo nerjeseno igrali bi cetvrtu utakmicu protiv Francuza. Tu utakmicu bi gledao cijeli fudbalski svijet i svi bi nas hvalili kao pozitivno otkrice na SP. Ako se tada nebi obrukali a najvjerovatnije nebi tada bi Pape bukvalno mogao da bira kojeg ce Francuskog prvoligasa preuzeti poslje SP a ne ko sada. Da ne govorim o ugledu ove selekcije u svijetu poslje ravnopravne utakmice sa Francuzima ( Mozda bi Dzeko tada proradio ko zna ). A ovako ispalo kao sto Pape rece eto nekako se pojavili i ko zna kada ce se opet igrati EP/SP. Naravno naci ce se neko od 100000 clanaka da nas je i pohvalio samo vecini obicnih gledatelja koji su pratili na SP nismo zapali za oci. Utakmica protiv Francuza bi sve to preokrenila.

Miskeee10
Postovi: 100
Pridružen/a: 05 jun 2015, 10:39
Kontakt:

Re: Ervin Zukanovic

Post Postao/la Miskeee10 » 29 jun 2015, 22:31

Mi jednostavno nismo za veće domete, sjećam se prije sp da je većina počev od igrača, navijača, selektora.. smatrala da je sam plasman uspjeh. Kao došli smo i možemo odmah otići.Jednostavno nam je takav mentalitet generalno.Nigerija se trebala i morala pobjediti čak i sa ovakvim sastavom koji je Safet izveo. Ne podržavam formaciju koju je izveo,moglo se dosta bolje uraditi ali ima tu i do igrača.Spahic je skoro poklonio gol Nigeriji pa ga Medunjanin spasio.Psihički pad poslije primljenog gola,Dzeko šetanje i jos milion stvari. Selektor jeste kriv ali nisu ni igrači bezgrešni kako ih većina pokušava predstaviti.
#Digni se iz pepela ,kao stoput do sada,
sad s mirisom ljiljana,ljubavi moja.

SjeverniVjetar
Postovi: 1803
Pridružen/a: 15 nov 2014, 20:23
Lokacija: Sarajevo

Re: Ervin Zukanovic

Post Postao/la SjeverniVjetar » 29 jun 2015, 22:46

Davno smo zakljucili da smo se plasirali uprkos Safetu, izgleda da je to bio realn domet. Kada pogledamo selektora, savez,medije...nismo vise ni mogli, a ni zasluzili. Plasman je uspjeh za koji je zasluzna enormna zelja navijaca i igraca, sve ostalo je radilo protiv.

Opet tonemo u crnu rupu rasprave o anamo onom, sa istim ljudima :crazy:

Avatar
Ajax
Postovi: 9572
Pridružen/a: 19 mar 2014, 01:40
Kontakt:

Re: Ervin Zukanovic

Post Postao/la Ajax » 29 jun 2015, 22:52

Treba biti posten i priznati Papetu zasluge za plasman na SP i odlicne utakmice osim dvomeca protiv Slovacke. A i tu se moze nekako izvuci da je Hajrovic bio njegova ideja. Znaci i vise nego korektno. Samo poslje je to skoro sve pokvario i zasluzio je kritike. Da se ga je par kritikovalo poslje utakmica sa Slovacima ( kao sto to rade novinari u komsiliku svojim selektorima ) mozda i nebi pravio tolike eksperimente na SP.Ili bar poslje SP da se je govorilo da je ipak propustena sansa mozda se nebi desila taktika protiv Kipra. Ko zna.

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: greenwood, Imajednabrigada i 31 gost.