U-21, U-19, U-17

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
Razbojnik
Postovi: 1037
Pridružen/a: 06 mar 2011, 14:39
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Razbojnik » 24 jul 2017, 22:52

DrFilgud je napisao/la:"U BiH se igra grublje, a u Hrvatskoj je tehnički nogomet. Meni je lakše igrati u Hrvatskoj, jasan je bio Gojak.
Meni je ovo interesabntna izjava, mozda je djelimicno i odgovor sto u nasoj ligi ima vrlo malo teenagera, koji igraju na seniorskom nivou ? :think:
Tesko je deckima od 17-18 godina izdrazati mesarsku igru, sa strijim, iskusnijim dripcima.
Ma najveci je problem u trenerima.....
U PL se ne igra toliko tvrdo, koliko se igra sporo. To treneri mladih kategorija moraju usaditi igracima u tikvu, da se i napadac vraca na svoju polovicu kad je bez lopte. U Hrvatskoj igraci pretrce duplo vise i to je najveca razlika, a ovo ''tvrda'' i ''tehnicka'' igra je posljedica toga.

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la dubrovnik » 25 jul 2017, 21:36

Razbojnik je napisao/la:
DrFilgud je napisao/la:"U BiH se igra grublje, a u Hrvatskoj je tehnički nogomet. Meni je lakše igrati u Hrvatskoj, jasan je bio Gojak.
Meni je ovo interesabntna izjava, mozda je djelimicno i odgovor sto u nasoj ligi ima vrlo malo teenagera, koji igraju na seniorskom nivou ? :think:
Tesko je deckima od 17-18 godina izdrazati mesarsku igru, sa strijim, iskusnijim dripcima.
Ma najveci je problem u trenerima.....
U PL se ne igra toliko tvrdo, koliko se igra sporo. To treneri mladih kategorija moraju usaditi igracima u tikvu, da se i napadac vraca na svoju polovicu kad je bez lopte. U Hrvatskoj igraci pretrce duplo vise i to je najveca razlika, a ovo ''tvrda'' i ''tehnicka'' igra je posljedica toga.
Ama nisu ni u Hrvatskoj treneri na nekoj visokoj razini. Sve je to u 5 deka. Mislim da je temeljna razlika sto npr. Dinamo ili Rijeka a malo rijedje Hajduk dovode kvalitetnije strance koji onda dozvoljavaju stasavanje ovim mladjim igracima I pokrivaju njihove greske. Kada samo pogledas koliko je stopera u Dinamu stasalo uz Joa Simunica sve ti bude odmah jasnije. Mamic je kao malo tko shvatio dobitnu kombinaciju. Dovede 7-8 solidnih stranaca (nista vise od solidnih) koji su mu dovoljni da uzme prvenstvo a uz njih igraju ovi mladji momci cije se greske u ovoj situaciji I ne vide toliko. Za osiguranje su tu sudci I NS koji pomazu projekt Dinama pa I reprezentacija koja pocesto strada zbog toga. Pogledaj samo Sudania ili kako se ime vec pise koji godinama rjesava najteze Dinamove utakmice I ponajbolji je igrac HNL-a ali nije projekt vec podrska mladim projektima koji donose milione. Bosanski sport je na zalost I taoc kvazi legendi tipa Susica, Bazdarevica, Janjosa I slicnih koji su ostali zarobljeni u nekom drugom vremenu gdje ako cemo realno gledati inteligencija I nije bila ukras nogometasa. Jedna vrlo rijetka iznimka je kosarkaski trener Pandza koji je moderan sportski radnik I rezultati su se vrlo brzo preklopili sa nesumnjivim talentom igraca. On bi trebao biti uzor u svim sportovima. Mislim da bi savez trebao na svaki moguci nacin otezavati dovodjenje polufabrikata iz susjednih zemalja koji su najvecim djelom I krivi nazadovanju BiH nogometa. Uprave Sarajeva I Zeljeznicara kao 2 najveca kluba u BiH bi morali biti u stanju proizvesti par dobrih mladih trenera I dovesti sve sto valja u juniorskom nogometu u zemlji u svoje
redove. Za to bi se trebao izmisliti novac na bilo koji nacin. Ako to nisu u stanju uciniti ne trebaju se ni hvaliti povijescu svojih klubova jer su njihovu tradiciju I ime u zadnjih 10ak godina drasticno urusili.

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la jasmin10 » 25 jul 2017, 23:36

U fudbalu nam treba ljudi kao što je Pandža u košarci. Mladi i moderni treneri. Imamo Bajramovica koji može preuzeti u21. Neko da djecu uputi šta se traži u modernom fudbalu. A ne da kroz mlade reprezentacije guraju antitalente.

Avatar
Razbojnik
Postovi: 1037
Pridružen/a: 06 mar 2011, 14:39
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Razbojnik » 26 jul 2017, 00:38

dubrovnik je napisao/la:
Razbojnik je napisao/la:
DrFilgud je napisao/la:"U BiH se igra grublje, a u Hrvatskoj je tehnički nogomet. Meni je lakše igrati u Hrvatskoj, jasan je bio Gojak.
Meni je ovo interesabntna izjava, mozda je djelimicno i odgovor sto u nasoj ligi ima vrlo malo teenagera, koji igraju na seniorskom nivou ? :think:
Tesko je deckima od 17-18 godina izdrazati mesarsku igru, sa strijim, iskusnijim dripcima.
Ma najveci je problem u trenerima.....
U PL se ne igra toliko tvrdo, koliko se igra sporo. To treneri mladih kategorija moraju usaditi igracima u tikvu, da se i napadac vraca na svoju polovicu kad je bez lopte. U Hrvatskoj igraci pretrce duplo vise i to je najveca razlika, a ovo ''tvrda'' i ''tehnicka'' igra je posljedica toga.
Ama nisu ni u Hrvatskoj treneri na nekoj visokoj razini. Sve je to u 5 deka. Mislim da je temeljna razlika sto npr. Dinamo ili Rijeka a malo rijedje Hajduk dovode kvalitetnije strance koji onda dozvoljavaju stasavanje ovim mladjim igracima I pokrivaju njihove greske.

Nisu samo Dinamo i Rijeka, gledaj ove manje ekipe kako igraju. Nitko ne igra bunker. Dođe ne znam Istra kod Dinama, ne igraju ljudi bunker nego otvoreno.. trce 90 minuta.. tu su po meni treneri kljucni. Iz hrvatske lige mladi igraci idu u jace lige i nametnu se, zato jer trce, jer su od mladih kategorija nauceni da trce.

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la DrFilgud » 26 jul 2017, 08:10

dubrovnik je napisao/la: Ama nisu ni u Hrvatskoj treneri na nekoj visokoj razini. Sve je to u 5 deka. Mislim da je temeljna razlika sto npr. Dinamo ili Rijeka a malo rijedje Hajduk dovode kvalitetnije strance koji onda dozvoljavaju stasavanje ovim mladjim igracima I pokrivaju njihove greske. Kada samo pogledas koliko je stopera u Dinamu stasalo uz Joa Simunica sve ti bude odmah jasnije. Mamic je kao malo tko shvatio dobitnu kombinaciju. Dovede 7-8 solidnih stranaca (nista vise od solidnih) koji su mu dovoljni da uzme prvenstvo a uz njih igraju ovi mladji momci cije se greske u ovoj situaciji I ne vide toliko.
Je li hoces da kazes da bi i mi, ako bi doveli po 4-5 solidnih stranca u Sarajevo, Zelju, za nekoliko godina prodavali igrace u velike europske klubove?

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54351
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la MortemHz » 26 jul 2017, 08:19

DrFilgud je napisao/la:
dubrovnik je napisao/la: Ama nisu ni u Hrvatskoj treneri na nekoj visokoj razini. Sve je to u 5 deka. Mislim da je temeljna razlika sto npr. Dinamo ili Rijeka a malo rijedje Hajduk dovode kvalitetnije strance koji onda dozvoljavaju stasavanje ovim mladjim igracima I pokrivaju njihove greske. Kada samo pogledas koliko je stopera u Dinamu stasalo uz Joa Simunica sve ti bude odmah jasnije. Mamic je kao malo tko shvatio dobitnu kombinaciju. Dovede 7-8 solidnih stranaca (nista vise od solidnih) koji su mu dovoljni da uzme prvenstvo a uz njih igraju ovi mladji momci cije se greske u ovoj situaciji I ne vide toliko.
Je li hoces da kazes da bi i mi, ako bi doveli po 4-5 solidnih stranca u Sarajevo, Zelju, za nekoliko godina prodavali igrace u velike europske klubove?
Ne nivo Dinama jer to niko nece uspjeti sa balkana ali uz jos kvalitetniji rad sa mladim ponekad uzeti 1-3 miliona, sto da ne?
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la DrFilgud » 26 jul 2017, 08:30

MortemHz je napisao/la:
DrFilgud je napisao/la:
dubrovnik je napisao/la: Ama nisu ni u Hrvatskoj treneri na nekoj visokoj razini. Sve je to u 5 deka. Mislim da je temeljna razlika sto npr. Dinamo ili Rijeka a malo rijedje Hajduk dovode kvalitetnije strance koji onda dozvoljavaju stasavanje ovim mladjim igracima I pokrivaju njihove greske. Kada samo pogledas koliko je stopera u Dinamu stasalo uz Joa Simunica sve ti bude odmah jasnije. Mamic je kao malo tko shvatio dobitnu kombinaciju. Dovede 7-8 solidnih stranaca (nista vise od solidnih) koji su mu dovoljni da uzme prvenstvo a uz njih igraju ovi mladji momci cije se greske u ovoj situaciji I ne vide toliko.
Je li hoces da kazes da bi i mi, ako bi doveli po 4-5 solidnih stranca u Sarajevo, Zelju, za nekoliko godina prodavali igrace u velike europske klubove?
Ne nivo Dinama jer to niko nece uspjeti sa balkana ali uz jos kvalitetniji rad sa mladim ponekad uzeti 1-3 miliona, sto da ne?
S tim se slazem , kvalitetniji rad s mladima i kvalitenija liga.
Bosna je u ex Yu ligi davala skoro 30% prvoligaskih klubova, u prosjeku. Znaci da imamo tradiciju, talenat, strast...samo treba podici ligu na malo profesionalniji nivo i sky is the limit. To moze biti jaka izvozna grana, ali jbg, padamo na sitnim interesima.

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la dubrovnik » 26 jul 2017, 10:11

DrFilgud je napisao/la:
dubrovnik je napisao/la: Ama nisu ni u Hrvatskoj treneri na nekoj visokoj razini. Sve je to u 5 deka. Mislim da je temeljna razlika sto npr. Dinamo ili Rijeka a malo rijedje Hajduk dovode kvalitetnije strance koji onda dozvoljavaju stasavanje ovim mladjim igracima I pokrivaju njihove greske. Kada samo pogledas koliko je stopera u Dinamu stasalo uz Joa Simunica sve ti bude odmah jasnije. Mamic je kao malo tko shvatio dobitnu kombinaciju. Dovede 7-8 solidnih stranaca (nista vise od solidnih) koji su mu dovoljni da uzme prvenstvo a uz njih igraju ovi mladji momci cije se greske u ovoj situaciji I ne vide toliko.
Je li hoces da kazes da bi i mi, ako bi doveli po 4-5 solidnih stranca u Sarajevo, Zelju, za nekoliko godina prodavali igrace u velike europske klubove?
To bi uz dobar rad u omladinskim selekcijama itekako pomoglo. Ovaj drugi dio je I vazniji. Dinamo I Hajduku uzima igrace iz omladinske skole sto je prije bilo nemoguce. Mislim da bi Sarajevski klubovi koji imaju najvise gledalaca a I koncentracija novca u tom je gradu najveca (u BiH) morali pronac nacin da u svoje skole dovode sve sto valja u drzavi. Pogledaj zadnje posrtanje Dinama I expresno Rijeka ima najveci transfer u Hrvatskoj.
Znaci, titule uz pravilan rad u omladinskim selekcijama te dovodjenje igraca dovoljno kvalitetnih da pruze dodatan impuls sazrijevanju mladosti iz akademija. To bi trebala biti formula. Nadao sam se da bi Sarajevo moglo biti na tragu toga dolaskom stranog kapitala ali sam se na zalost razocarao. Kodro koji je imao potencijal da gradi sampionsku momcad je potjeran a zamjenili su ga promasaj za promasajem.
Formule su poznate ali se u Bosni ne postuju I rezultat su Zarie. Ili kako se vec zovu.
Domace "legende" sahranjuju akademce I samo pod pritiskom nedostatka novca davaju mladim igracima sansu za igru. Pa Gojak koji sada vazi za jednog od najtalentiranijih igraca Dinama nije ni dobio sansu zaigrati u Zeljeznicaru. Slicna prica se dogadja I malom Hadzicu u Sarajevu. To je pogresno.

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la jasmin10 » 26 jul 2017, 10:24

Prvo iz naše lige treba otjerati polovnjaka iz Srbije i Hrvatske. Gurati djecu maksimalno. Uvesti pravilo da najmanje 3 igrača u prvih 11 moraju biti ispod 21. godine.
Ionako se ne prave nikakvi rezultati u Evropi pa da moraš imati stranaca u ekipi.

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la dubrovnik » 26 jul 2017, 10:36

jasmin10 je napisao/la:Prvo iz naše lige treba otjerati polovnjaka iz Srbije i Hrvatske. Gurati djecu maksimalno. Uvesti pravilo da najmanje 3 igrača u prvih 11 moraju biti ispod 21. godine.
Ionako se ne prave nikakvi rezultati u Evropi pa da moraš imati stranaca u ekipi.
Tocno, iako ja ne bih bio apriori protiv strnaca ali bi to morali biti igraci koji donose dodatni kvalitet. Nikako da samo popunjavaju broj. Broj bi trebali popunjavati mladi igraci. Kakvi su takvi su.

Avatar
TMovac
Postovi: 2729
Pridružen/a: 14 avg 2009, 01:42
Lokacija: Država Željo
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la TMovac » 26 jul 2017, 11:00

dubrovnik je napisao/la:
DrFilgud je napisao/la:
dubrovnik je napisao/la: Ama nisu ni u Hrvatskoj treneri na nekoj visokoj razini. Sve je to u 5 deka. Mislim da je temeljna razlika sto npr. Dinamo ili Rijeka a malo rijedje Hajduk dovode kvalitetnije strance koji onda dozvoljavaju stasavanje ovim mladjim igracima I pokrivaju njihove greske. Kada samo pogledas koliko je stopera u Dinamu stasalo uz Joa Simunica sve ti bude odmah jasnije. Mamic je kao malo tko shvatio dobitnu kombinaciju. Dovede 7-8 solidnih stranaca (nista vise od solidnih) koji su mu dovoljni da uzme prvenstvo a uz njih igraju ovi mladji momci cije se greske u ovoj situaciji I ne vide toliko.
Je li hoces da kazes da bi i mi, ako bi doveli po 4-5 solidnih stranca u Sarajevo, Zelju, za nekoliko godina prodavali igrace u velike europske klubove?
To bi uz dobar rad u omladinskim selekcijama itekako pomoglo. Ovaj drugi dio je I vazniji. Dinamo I Hajduku uzima igrace iz omladinske skole sto je prije bilo nemoguce. Mislim da bi Sarajevski klubovi koji imaju najvise gledalaca a I koncentracija novca u tom je gradu najveca (u BiH) morali pronac nacin da u svoje skole dovode sve sto valja u drzavi. Pogledaj zadnje posrtanje Dinama I expresno Rijeka ima najveci transfer u Hrvatskoj.
Znaci, titule uz pravilan rad u omladinskim selekcijama te dovodjenje igraca dovoljno kvalitetnih da pruze dodatan impuls sazrijevanju mladosti iz akademija. To bi trebala biti formula. Nadao sam se da bi Sarajevo moglo biti na tragu toga dolaskom stranog kapitala ali sam se na zalost razocarao. Kodro koji je imao potencijal da gradi sampionsku momcad je potjeran a zamjenili su ga promasaj za promasajem.
Formule su poznate ali se u Bosni ne postuju I rezultat su Zarie. Ili kako se vec zovu.
Domace "legende" sahranjuju akademce I samo pod pritiskom nedostatka novca davaju mladim igracima sansu za igru. Pa Gojak koji sada vazi za jednog od najtalentiranijih igraca Dinama nije ni dobio sansu zaigrati u Zeljeznicaru. Slicna prica se dogadja I malom Hadzicu u Sarajevu. To je pogresno.
Gojak nije dobio sansu u Želji jer je bio nestrpljiv. Da je ostao još pola godine u Želji sigurno bi bio uveden u prvi tim ( kao što je to urađeno sa Hadžiahmetovićem i Bajićem ). Sa druge strane Gojak je tražio i nemoguće uslove u tom trenutku ( tražio je garant da će svaku utakmicu igrati u prvih 11 ).
Ne idem ja na tu prokletu utakmicu da vidim "svemirski" fudbal, jer nema ga ovdje. I još dugo ga neće biti. Idem da gledam Želju zato što samo tih par sati imam osjećaj da negdje pripadam, da je nešto moje!

Kompromis
Postovi: 2644
Pridružen/a: 27 feb 2017, 10:08
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Kompromis » 26 jul 2017, 12:42

Gojak je sa 16 godina trazio veliku minutazu... i tada je on bio veliki talenat, ali svejedno sto je previše previse je... i hadziahmetovic je njegovih godina i tu su negdje talentom pa nije ovako uslovljavao klub i dobio je svoju sansu sa tek napunjenih 17, direktno iz kadeta, a sa 18 (mladji junior) vec je bio glavni vezni igrac... dakle itekako je do gojaka sto nije dobio sansu jer je u tom periodu Zeljo nenormalno puno gurao svoju djecu...

Danas je malo drugacija situacija sto se tice guranja djece (manje im se daje sansa), ali i objektivno Zeljo trenutno nema talenta u omladinskom pogonu ranga gojaka i hadziahmetovica koji su prekucavali nasu ligu sa 17-18 (realno nemaju ni drugi timovi, osim eventualno hadzica, ali koji jos uvijek meda ne moze na seniorskom nivou, i fizikalije ga realno dobrano sputavaju)....

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la dubrovnik » 26 jul 2017, 14:36

Kompromis je napisao/la:Gojak je sa 16 godina trazio veliku minutazu... i tada je on bio veliki talenat, ali svejedno sto je previše previse je... i hadziahmetovic je njegovih godina i tu su negdje talentom pa nije ovako uslovljavao klub i dobio je svoju sansu sa tek napunjenih 17, direktno iz kadeta, a sa 18 (mladji junior) vec je bio glavni vezni igrac... dakle itekako je do gojaka sto nije dobio sansu jer je u tom periodu Zeljo nenormalno puno gurao svoju djecu...

Danas je malo drugacija situacija sto se tice guranja djece (manje im se daje sansa), ali i objektivno Zeljo trenutno nema talenta u omladinskom pogonu ranga gojaka i hadziahmetovica koji su prekucavali nasu ligu sa 17-18 (realno nemaju ni drugi timovi, osim eventualno hadzica, ali koji jos uvijek meda ne moze na seniorskom nivou, i fizikalije ga realno dobrano sputavaju)....
Ne bih zelio da se krivo shvatim I da ja navijacima Sarajevskih klubova pametujem o transfer politici. Mislim da su Hadziahmetovic I Bajic dobili sansu u momentima kada je Zeljo bio u novcanim problemima I nije bilo para za pojacanja. To je koliko se sjecam bilo preklani kada ste solidno igrali u Evropi. I vidi cuda tada vam se to itekako isplatilo. Prodali ste nabrojene igrace za solidnu lovu I sada su pokretacka snaga osvajaca kupa Turske lige. Mozda bi slicna situacija bila I sa Gojakom da je dobio minute. Ali otom potom. Zeljeznicar kako tako radi na proizvodnji igraca ali je prava steta da uz par pojacanja ne uspije makar malo zadrzati ove momke I do kraja ih etablirati te zaraditi na njima. Gojak, Hodzic, Hajradinovic, Bajic, Hadziahmetovic ... sa jos nekoliko dobrih igraca iz lige I par stvarnih pojacanja iz inostranstva bi imali kapacitet da igraju grupnu fazu EL I tu bi se mogla ocekivati dobra lova prilikom njihove prodaje. Ovako se sve da za sicu I klub tavori bez titula. Sarajevo je do sada u ovom kontekstu bilo I znatno losije od Zeljeznicara. Ako je vama dobro, sve 5. Ja samo gledam klubove u kontekstu koristi za reprezentaciju.

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Vucevich » 26 jul 2017, 14:52

Nemojte samo poredit HNL sa BiHPLom... To je nebo i zemlja.

Kompromis
Postovi: 2644
Pridružen/a: 27 feb 2017, 10:08
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Kompromis » 26 jul 2017, 15:00

dubrovnik je napisao/la:
Kompromis je napisao/la:Gojak je sa 16 godina trazio veliku minutazu... i tada je on bio veliki talenat, ali svejedno sto je previše previse je... i hadziahmetovic je njegovih godina i tu su negdje talentom pa nije ovako uslovljavao klub i dobio je svoju sansu sa tek napunjenih 17, direktno iz kadeta, a sa 18 (mladji junior) vec je bio glavni vezni igrac... dakle itekako je do gojaka sto nije dobio sansu jer je u tom periodu Zeljo nenormalno puno gurao svoju djecu...

Danas je malo drugacija situacija sto se tice guranja djece (manje im se daje sansa), ali i objektivno Zeljo trenutno nema talenta u omladinskom pogonu ranga gojaka i hadziahmetovica koji su prekucavali nasu ligu sa 17-18 (realno nemaju ni drugi timovi, osim eventualno hadzica, ali koji jos uvijek meda ne moze na seniorskom nivou, i fizikalije ga realno dobrano sputavaju)....
Ne bih zelio da se krivo shvatim I da ja navijacima Sarajevskih klubova pametujem o transfer politici. Mislim da su Hadziahmetovic I Bajic dobili sansu u momentima kada je Zeljo bio u novcanim problemima I nije bilo para za pojacanja. To je koliko se sjecam bilo preklani kada ste solidno igrali u Evropi. I vidi cuda tada vam se to itekako isplatilo. Prodali ste nabrojene igrace za solidnu lovu I sada su pokretacka snaga osvajaca kupa Turske lige. Mozda bi slicna situacija bila I sa Gojakom da je dobio minute. Ali otom potom. Zeljeznicar kako tako radi na proizvodnji igraca ali je prava steta da uz par pojacanja ne uspije makar malo zadrzati ove momke I do kraja ih etablirati te zaraditi na njima. Gojak, Hodzic, Hajradinovic, Bajic, Hadziahmetovic ... sa jos nekoliko dobrih igraca iz lige I par stvarnih pojacanja iz inostranstva bi imali kapacitet da igraju grupnu fazu EL I tu bi se mogla ocekivati dobra lova prilikom njihove prodaje. Ovako se sve da za sicu I klub tavori bez titula. Sarajevo je do sada u ovom kontekstu bilo I znatno losije od Zeljeznicara. Ako je vama dobro, sve 5. Ja samo gledam klubove u kontekstu koristi za reprezentaciju.
Bajic, Hodzic i Hadziahmetovic (ranije Zolotic) su dobili sansu i prije nego li je Zeljo bio "dekintiran", tj kad je bilo para u klubu... samo su se poslije hadziahmetovic i bajic etablirali u lidere (e tad nije bilo bas puno para), a ova dvojica se otisnula u inostranstvu, jaki i dobri klubovi ih doveli (hodzic vec tada nije imao veze sa Zeljom jer bio liverpoolov igrac)...

Od svih BH klubova u kontekstu razvoja igraca i za sebe i repku, Zeljo je uradio ubjedljivo najvise, cak stavise ostali skoro nista nisu ni uradili...

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la kobe24 » 03 avg 2017, 14:52

Zna li neko zasto nema Benjamina Hadzica na ovom spisku juniora?
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la dubrovnik » 03 avg 2017, 15:04

Karacic je pozvao ovog malog Omica iz Rome. Najavljivao se kao veliki potencijal pa bi ovo mogao biti I dobar potez.

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Vucevich » 03 avg 2017, 15:09

Amar Catic je tu :thumbup: :thumbup:

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Wandelanoite » 04 avg 2017, 22:38

dubrovnik je napisao/la:Karacic je pozvao ovog malog Omica iz Rome. Najavljivao se kao veliki potencijal pa bi ovo mogao biti I dobar potez.
Momak je ima tešku operaciju i nedavno je odbacio štake. Inače brat mu je jedan od najtalentovanijih igraca u svom godištu 03' Ervin Omic trenutno član RB Salzburga.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la edinjo-bih » 04 avg 2017, 22:47

malog aganovica iz austrije trebaju zvati

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 17 gostiju.