Mehmed Baždarević - Selektor reprezentacije

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

aqarius
Postovi: 3841
Pridružen/a: 12 maj 2009, 16:54
Kontakt:

Re: Mehmed Baždarević - Selektor reprezentacije

Post Postao/la aqarius » 24 sep 2017, 17:57

Meša zovi Damira Džumhura,sada li nikada...valjda neće pasti u formi do tekme..

Avatar
Raonffa
Postovi: 26255
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Mehmed Baždarević - Selektor reprezentacije

Post Postao/la Raonffa » 24 sep 2017, 18:29

hurem je napisao/la:Znam da je govorio da nece pozvati Salihovica, ali sacekajmo jos do srijede.
Ako njega ne pozove koji mu je potrebniji od recimo jednog Hodzica koji mjesec dana sjedi na klupi a svakako ne bi zaigrao za repku onda ne znam sta vise da mislim o ovom covjeku...ne smijem ni smece uvrijediti pa da kazem da je smece od covjeka.
Rekao je u ovom intervjuu da je gledao Salihovića uživo i da će vjerovatno dobiti poziv za naredno okupljanje :)

http://repreznta.cija.ba/232087-mehmed- ... -klubovima
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: Mehmed Baždarević - Selektor reprezentacije

Post Postao/la dubrovnik » 24 sep 2017, 20:30

Raonffa je napisao/la:
hurem je napisao/la:Znam da je govorio da nece pozvati Salihovica, ali sacekajmo jos do srijede.
Ako njega ne pozove koji mu je potrebniji od recimo jednog Hodzica koji mjesec dana sjedi na klupi a svakako ne bi zaigrao za repku onda ne znam sta vise da mislim o ovom covjeku...ne smijem ni smece uvrijediti pa da kazem da je smece od covjeka.
Rekao je u ovom intervjuu da je gledao Salihovića uživo i da će vjerovatno dobiti poziv za naredno okupljanje :)

http://repreznta.cija.ba/232087-mehmed- ... -klubovima
Ne boj se zove ga 100 %.
Nije tesko skuzit kako ova ptica trkacica radi.

Avatar
samoposteno
Postovi: 5979
Pridružen/a: 12 nov 2012, 19:03
Kontakt:

Re: Mehmed Baždarević - Selektor reprezentacije

Post Postao/la samoposteno » 24 sep 2017, 20:36

E ako nam je Salihovic jedini adut protiv jedne Belgije netrebamo ni igrati utakmicu

Avatar
Sabinho
Postovi: 20804
Pridružen/a: 22 maj 2012, 00:54
Lokacija: Istocna trEbina
Kontakt:

Re: Mehmed Baždarević - Selektor reprezentacije

Post Postao/la Sabinho » 24 sep 2017, 21:33

Zadnji potez ocajnika.
Yeferson Soteldo, Roger Guedes!
https://www.youtube.com/watch?v=NKN24rPArL4
https://www.youtube.com/watch?v=_RvX-5si_3Q

Avatar
invincible1921
Postovi: 10026
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Mehmed Baždarević - Selektor reprezentacije

Post Postao/la invincible1921 » 25 sep 2017, 03:00

Meša je već sada se može slobodno reći možda i najgori selektor do sada.

-Baku ćemo pamtiti po tome što mu je dva puta nedostajao jedan gol da ode na veliko takmičenje
-Ćiru kao nekoga ko je stvorio najjaču generaciju u historiji repke i pod čijim vodstovom se u baraažu jedan Portugal tresao ko Jermenija
-Papeta kao selektora sa kojim smo igrali najbolji fudbal ikada, sa kojim nam je falilo 15 min da odemo na Euro i sa kojim smo prvi i jedini put otišli na neko veliko takmičenje



Prije Bake realno teško je računati bilo šta jer situacija u državi je bila sto puat gora nego danas, a kamol u rep.

Kada je tek došao trazilo se pozitivno bilo sta i uzidalo maksimalno kako bi se pokazalo da je bolji od Susica. Jedino sto mu je bilo pozitivno je to da je skautirao dosta igraca međutim od toga i nismo imali neke koristi jer nikakvih novih opcija nemamo.

Neko moje viđenje njegovog mandata:
-Totalno odusustvo poznavanja fudbalske igre ili bilo kakve taktice zamisli-Sretne pobjede protiv Velsa bunar loptama na Đurića ili ono klasično naše Džeko spavašavaj. Nakon toga ispao je u baražu bez ispaljenog metka znači ni promil šanse nismo imaili protiv ne tako jake Irske koja je bila među najslabijije plasiranim repkama na EURU.
-Niti jedan novi igrač nije afirmisan u čitavom mandatu, niti smo bilo šta pozitivno dobili. Pokazao je da je će pojedini igrat dok budu mogli hodat,,,je.bi me ako i Medunjanin ne bi opet zaigro da se samo malo pokaže neđe
-Bruka kakvu još nismo doživjel...na Kipru
-Nemoć u daleko najslabijoj grupi u kvalifikacijama
-Realno svojim nastupima, vođenjem repke izjavama i ostalim podosta je ubio kult reprezentacije
-Utakmica, sastav i igra protiv Gibratlara je dovoljno rekla o Meši

Nek priča ko šta hoće, ali po meni definitvno sledeće promjene bi trebalo napravit pa taman bili zadnji u grupi jer i ovako ne dobijamo puno tuga:

Da se oproste: Vedo, Spaha, Salihović, Medunjanin

Da se prestanu forsirat: Miličevici, Vranjesi, Hadžići i da se prestanu pozivat igrači kakvih ima i u PL...

Da se počnu forisrat: Bajić, Duljević, Hodžić, Kodro, Gojak, Hadžiahmetović, i svi ostali mladi koji su zasluzili da makar dobiju sansu.
:bih:
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Avatar
Radioglava
Postovi: 131
Pridružen/a: 05 sep 2009, 18:11
Kontakt:

Re: Mehmed Baždarević - Selektor reprezentacije

Post Postao/la Radioglava » 25 sep 2017, 11:22

invincible1921 je napisao/la:-Ćiru ... pod čijim vodstovom se u baraažu jedan Portugal tresao ko Jermenija
Prestao čitati tu.

Avatar
HankMoody
Postovi: 6223
Pridružen/a: 01 jul 2015, 17:37
Kontakt:

Re: Mehmed Baždarević - Selektor reprezentacije

Post Postao/la HankMoody » 25 sep 2017, 11:32

Morate shvatiti jednu stvar, Meša je selektor koji pokušava što duže ostati na poziciji ugađajući širim narodnim masama. Kao da čita komentare po društvenim mrežama i na osnovu njih određuje sastav, trudeći se da svi budu zadovoljni, jer pobogu, Salih iz Frankfurta mu kaže da nema pojma jer nije stavio Medunjanina iako je naš drugi najbolji vezni igrač. Također, Mustafa iz Malmöa psuje jer nema Ibiševića, koji nas je odveo na Svjetsko prvenstvo i dao gol u Kaunasu, pa ga Meša, pokušavajući igrati modernu formaciju 4-2-3-1, nazor gurne na ofanzivnog veznog. Kako je moguće da Vedad ne zaigra, iako ove sezone nije uspio dati gol... Guranje do besvijesti isluženih igrača jer su tu dugo i kao zadužili su nas. Problem naših selektora je generalno u tome što nemaju priliku nigdje drugo raditi za toliki novac i onda kopaju i čupaju ne bi li ostali na toj poziciji što duže, popuštajući pod svakim mogućim pritiskom. Kad budemo imali selektora koji ima mogućnost da bira gdje će raditi, pa njemu ovi iz Saveza budu morali praviti ustupke, a ne obratno, onda ćemo imati i rezultate, jer je evidentno da kvalitetne igrače imamo. Eto, za sve koji kažu da ne znam napisati konstruktivan post. :mrgreen:
1992, 2006, 2009, 2011, 2015

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: Mehmed Baždarević - Selektor reprezentacije

Post Postao/la dubrovnik » 25 sep 2017, 11:35

HankMoody je napisao/la:Morate shvatiti jednu stvar, Meša je selektor koji pokušava što duže ostati na poziciji ugađajući širim narodnim masama. Kao da čita komentare po društvenim mrežama i na osnovu njih određuje sastav, trudeći se da svi budu zadovoljni, jer pobogu, Salih iz Frankfurta mu kaže da nema pojma jer nije stavio Medunjanina iako je naš drugi najbolji vezni igrač. Također, Mustafa iz Malmöa psuje jer nema Ibiševića, koji nas je odveo na Svjetsko prvenstvo i dao gol u Kaunasu, pa ga Meša, pokušavajući igrati modernu formaciju 4-2-3-1, nazor gurne na ofanzivnog veznog. Kako je moguće da Vedad ne zaigra, iako ove sezone nije uspio dati gol... Guranje do besvijesti isluženih igrača jer su tu dugo i kao zadužili su nas. Problem naših selektora je generalno u tome što nemaju priliku nigdje drugo raditi za toliki novac i onda kopaju i čupaju ne bi li ostali na toj poziciji što duže, popuštajući pod svakim mogućim pritiskom. Kad budemo imali selektora koji ima mogućnost da bira gdje će raditi, pa njemu ovi iz Saveza budu morali praviti ustupke, a ne obratno, onda ćemo imati i rezultate, jer je evidentno da kvalitetne igrače imamo. Eto, za sve koji kažu da ne znam napisati konstruktivan post. :mrgreen:
Iako se ne slazem sa djelom o Medunjaninu ostatak posta je ziva istina.

Avatar
BIHfan
Postovi: 10763
Pridružen/a: 25 jul 2008, 20:01
Kontakt:

Re: Mehmed Baždarević - Selektor reprezentacije

Post Postao/la BIHfan » 25 sep 2017, 14:00

Kad ce spisak curane?
Rose joins Oscar Robertson, Michael Jordan, Jerry West, Larry Bird, LeBron James and Dwyane Wade among those only able to average at least 25 points, 7.5 assists and four rebounds in a season.
FK DELFIN NEUM

Avatar
BoixosNois1899
Postovi: 11920
Pridružen/a: 29 maj 2016, 14:38
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Mehmed Baždarević - Selektor reprezentacije

Post Postao/la BoixosNois1899 » 25 sep 2017, 16:01

Mene strah zamisliti na jednoj strani Mešu a na drugoj Roberta Martineza. :crazy:
Izađe li isti tim kao protiv Kipra predviđam 4 gola već u prvih 45 minuta.

"Krene Lukaku u kontranapad, a Šunjić, Bičakčić, Kolašinac i ja sami u odbrani." - Vranješ
"I can't remember the last time I saw something like this. Extraordinary scenes at the Nou Camp. Sergi Roberto – the substitute – is the hero of the hour and it is the greatest Champions League knock out comeback of all time!"

FC Grizzlies

Avatar
invincible1921
Postovi: 10026
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Mehmed Baždarević - Selektor reprezentacije

Post Postao/la invincible1921 » 25 sep 2017, 16:12

Radioglava je napisao/la:
invincible1921 je napisao/la:-Ćiru ... pod čijim vodstovom se u baraažu jedan Portugal tresao ko Jermenija
Prestao čitati tu.
Dobro malo sam pretjerao ali nije im bilo svedno sigurno. Dvije prečke i stative još par odličnih šansi..
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Avatar
PrinceofVeresija
Postovi: 1006
Pridružen/a: 13 feb 2016, 12:06
Kontakt:

Re: Mehmed Baždarević - Selektor reprezentacije

Post Postao/la PrinceofVeresija » 25 sep 2017, 16:14

Ja tipujem da ce Hadžibegić 90 posto dobit mandat nakon Meše...na našu nesreću dobio otkaz taman kad se završava ciklus kvalifikacija :crazy: :facepalm:

Avatar
BoixosNois1899
Postovi: 11920
Pridružen/a: 29 maj 2016, 14:38
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: RE: Re: Mehmed Baždarević - Selektor reprezentacije

Post Postao/la BoixosNois1899 » 25 sep 2017, 16:20

PrinceofVeresija je napisao/la:Ja tipujem da ce Hadžibegić 90 posto dobit mandat nakon Meše...na našu nesreću dobio otkaz taman kad se završava ciklus kvalifikacija :crazy: :facepalm:
Pa tu su negdje. Meša gubi od Kipra a ovaj od Lihtenštajna. :facepalm:
"I can't remember the last time I saw something like this. Extraordinary scenes at the Nou Camp. Sergi Roberto – the substitute – is the hero of the hour and it is the greatest Champions League knock out comeback of all time!"

FC Grizzlies

dinoze
Postovi: 2083
Pridružen/a: 08 sep 2010, 07:53
Kontakt:

Re: Mehmed Baždarević - Selektor reprezentacije

Post Postao/la dinoze » 25 sep 2017, 16:41

Nemoze Hadzibegic.
Od Belgije cemo izgubiti milion posto tako znaci Mesa je oprostanja protiv Estonije.
Onda ce nas savez razvalciti jedno pola godine klasicno jer ce pokusati naci podobnog.
Poslije dva Bosnjaka traziti ce se Hrvat ili Srbin.
Trebamo tu vidjeti sa kim raspolazemo.
A mozda savez ipak da Mesi jos jedan ciklus,nemojte zaboraviti da nas je odveo u baraz prosli ciklus.

Avatar
BoixosNois1899
Postovi: 11920
Pridružen/a: 29 maj 2016, 14:38
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: RE: Re: Mehmed Baždarević - Selektor reprezentacije

Post Postao/la BoixosNois1899 » 25 sep 2017, 17:02

dinoze je napisao/la:Nemoze Hadzibegic.
Od Belgije cemo izgubiti milion posto tako znaci Mesa je oprostanja protiv Estonije.
Onda ce nas savez razvalciti jedno pola godine klasicno jer ce pokusati naci podobnog.
Poslije dva Bosnjaka traziti ce se Hrvat ili Srbin.
Trebamo tu vidjeti sa kim raspolazemo.
A mozda savez ipak da Mesi jos jedan ciklus,nemojte zaboraviti da nas je odveo u baraz prosli ciklus.
Igor Štimac :kafa:
"I can't remember the last time I saw something like this. Extraordinary scenes at the Nou Camp. Sergi Roberto – the substitute – is the hero of the hour and it is the greatest Champions League knock out comeback of all time!"

FC Grizzlies

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: Mehmed Baždarević - Selektor reprezentacije

Post Postao/la dubrovnik » 25 sep 2017, 17:04

dinoze je napisao/la:Nemoze Hadzibegic.
Od Belgije cemo izgubiti milion posto tako znaci Mesa je oprostanja protiv Estonije.
Onda ce nas savez razvalciti jedno pola godine klasicno jer ce pokusati naci podobnog.
Poslije dva Bosnjaka traziti ce se Hrvat ili Srbin.
Trebamo tu vidjeti sa kim raspolazemo.
A mozda savez ipak da Mesi jos jedan ciklus,nemojte zaboraviti da nas je odveo u baraz prosli ciklus.
Meni je brate nakon 4 zadnja mandata Bosnjaka i previse. Ne znamo i gotovo. Osim sto je onaj polutrener sa Sarajevom osvojio prvenstvo koji je posljednji trener Bosnjak koji je osvojio BiH PL. Treba proguglati i to krenuti malo dalje u povijest.
Uzimaju se da uce ljudi koje niko naucit ne moze.
Jedino kakav mladi trener koji tek pocinje (Bajramovic) ili dati drugim "konstitutivcima" da izaberu ozbiljnog trenera.
Ovima u Zrinjskom koliko got ih voljeli ili ne izbor trenera je druga dimenzija u odnosu na sve druge u BiH.

Bazinga12345
Postovi: 4621
Pridružen/a: 17 jul 2017, 15:42
Kontakt:

Re: RE: Re: Mehmed Baždarević - Selektor reprezentacije

Post Postao/la Bazinga12345 » 25 sep 2017, 17:09

BoixosNois1899 je napisao/la:
dinoze je napisao/la:Nemoze Hadzibegic.
Od Belgije cemo izgubiti milion posto tako znaci Mesa je oprostanja protiv Estonije.
Onda ce nas savez razvalciti jedno pola godine klasicno jer ce pokusati naci podobnog.
Poslije dva Bosnjaka traziti ce se Hrvat ili Srbin.
Trebamo tu vidjeti sa kim raspolazemo.
A mozda savez ipak da Mesi jos jedan ciklus,nemojte zaboraviti da nas je odveo u baraz prosli ciklus.
Igor Štimac :kafa:
Ante Čačić :kafa:
⭐ Velež Mostar ⭐

Zadnja klupa

Avatar
Sheyi
Postovi: 12095
Pridružen/a: 10 jan 2009, 17:19
Lokacija: kraj puta
Kontakt:

Re: Mehmed Baždarević - Selektor reprezentacije

Post Postao/la Sheyi » 25 sep 2017, 17:10

PrinceofVeresija je napisao/la:Ja tipujem da ce Hadžibegić 90 posto dobit mandat nakon Meše...na našu nesreću dobio otkaz taman kad se završava ciklus kvalifikacija :crazy: :facepalm:
A ko bi drugi? :D
Mozda onaj Šabanadžović :hmmmmm:
Mozda da gurnemo Bajevica sad, ili nekog iz susjedstva.

Avatar
BoixosNois1899
Postovi: 11920
Pridružen/a: 29 maj 2016, 14:38
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: RE: Re: Mehmed Baždarević - Selektor reprezentacije

Post Postao/la BoixosNois1899 » 25 sep 2017, 17:15

dubrovnik je napisao/la:
dinoze je napisao/la:Nemoze Hadzibegic.
Od Belgije cemo izgubiti milion posto tako znaci Mesa je oprostanja protiv Estonije.
Onda ce nas savez razvalciti jedno pola godine klasicno jer ce pokusati naci podobnog.
Poslije dva Bosnjaka traziti ce se Hrvat ili Srbin.
Trebamo tu vidjeti sa kim raspolazemo.
A mozda savez ipak da Mesi jos jedan ciklus,nemojte zaboraviti da nas je odveo u baraz prosli ciklus.
Meni je brate nakon 4 zadnja mandata Bosnjaka i previse. Ne znamo i gotovo. Osim sto je onaj polutrener sa Sarajevom osvojio prvenstvo koji je posljednji trener Bosnjak koji je osvojio BiH PL. Treba proguglati i to krenuti malo dalje u povijest.
Uzimaju se da uce ljudi koje niko naucit ne moze.
Jedino kakav mladi trener koji tek pocinje (Bajramovic) ili dati drugim "konstitutivcima" da izaberu ozbiljnog trenera.
Ovima u Zrinjskom koliko got ih voljeli ili ne izbor trenera je druga dimenzija u odnosu na sve druge u BiH.
Realno, u kojem god sportu su nas vodili ili Srbin ili Hrvat bilo je i uspjeha.
Košarkaška reprezentacija i Aco Petrović. Vjerovatno najbolji i najuspješniji naš selektor u tom sportu.
Ćiro Blažević isto tako. Čovjek koji je stvorio faktički reprezentaciju. Napravio temelje na kojima je kasnije Pape nas odveo na SP.
Dragan Marković u rukometu. Odveo nas na SP.
Evo sad Vujošević u košarci radi dobar posao.
Ja sam uvijek radije za Srbina, Hrvata ili bilo kojeg stranca ako to znači uspjeh.
"I can't remember the last time I saw something like this. Extraordinary scenes at the Nou Camp. Sergi Roberto – the substitute – is the hero of the hour and it is the greatest Champions League knock out comeback of all time!"

FC Grizzlies

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: ArtemisFowl i 19 gostiju.