Reprezentativci (fudbal)

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

sasistika
Postovi: 864
Pridružen/a: 03 jul 2014, 22:39
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Reprezentativci (fudbal)

Post Postao/la sasistika » 14 okt 2015, 12:26

Svaka časz našoj reprezentaciji na izborenom baražu,iskreno nisam mislio da će zadnje dvije tekme uzeti svih 6 bodova. :clap:
Sarajevo bordo boja prva ljubav ti si moja

megaffon
Postovi: 348
Pridružen/a: 02 dec 2012, 18:58
Kontakt:

Re: Reprezentativci (fudbal)

Post Postao/la megaffon » 25 okt 2015, 04:50

Danas igraju Istanbul Basaksehir - Konyaspor, duel nasih Visce i Bajica, samo ne znam jesu li u startnoj obojica, sretno u svakom slucaju :bih:

Avatar
SafetSajo
Postovi: 993
Pridružen/a: 13 okt 2013, 13:38
Kontakt:

Re: Reprezentativci (fudbal)

Post Postao/la SafetSajo » 05 nov 2015, 08:03

veoma dobro "kolo" Lige Prvaka za nase momke

Marin Anicic -> 0 - 0 sa Astanom protiv velikog favorita Atletico Madrida
90 minuta za naseg reprezentativca

Armin Hodzic -> sjajan pogodak glavom protiv Olympiakosa
Edin Dzeko -> konacno zabijo taj gol ... asistenciju dao kod prvog gola ... imao 100 % sansu
sve u svemu DADDY se vratio :D

Miralem Pjanic -> sta reci za ovog momka ? koji igra trenutno na najvisem nivou
krunisao svoju sjajnu partiju sinoc sa golom
.....::::::::::::::::iHala Madrid…y nada más::::::::::::::::.....

Avatar
JohnCleese
Postovi: 5722
Pridružen/a: 02 sep 2015, 09:52
Lokacija: zemlja "ciganska"
Kontakt:

Re: Reprezentativci (fudbal)

Post Postao/la JohnCleese » 05 nov 2015, 10:44

Spomeni i Begovic Asmira
Nije problem u slijepim vođama, problem je u slijepim sljedbenicima.


Svabo je to...

Avatar
bambus
Postovi: 4266
Pridružen/a: 28 avg 2013, 10:56
Kontakt:

Re: Reprezentativci (fudbal)

Post Postao/la bambus » 10 nov 2015, 12:03

slika

Mesa vam nesto porucuje. :rol: :rol:
!

dell21
Postovi: 617
Pridružen/a: 26 okt 2015, 14:08
Kontakt:

Re: Reprezentativci (fudbal)

Post Postao/la dell21 » 11 nov 2015, 15:28

vivaILchelik je napisao/la:Prodajem 1 zapad - 40KM
Kupujem :mrgreen:

vivaILchelik
Postovi: 1478
Pridružen/a: 25 maj 2012, 17:30
Lokacija: Steel city
Kontakt:

Re: Reprezentativci (fudbal)

Post Postao/la vivaILchelik » 11 nov 2015, 17:25

dell21 je napisao/la:
vivaILchelik je napisao/la:Prodajem 1 zapad - 40KM
Kupujem :mrgreen:
Nestalo :D
¤ ¤ 1970/1971; 1971/1972 -Prvak MitEuropa Kupa;
¤ ¤ 1975-Prvi u grupi Intertoto kupa;
¤ ¤ 1994/1995; 1995/1996; 1996/1997 - Sampioni BiH;
¤ ¤ 1994/1995; 1995/1996 - Osvajaci kupa BiH


Avatar
SafetSajo
Postovi: 993
Pridružen/a: 13 okt 2013, 13:38
Kontakt:

Re: Reprezentativci (fudbal)

Post Postao/la SafetSajo » 12 nov 2015, 00:19

sve je prolazno samo Elmir Pilav je vjecan !
.....::::::::::::::::iHala Madrid…y nada más::::::::::::::::.....

Avatar
QUARESMA 18<<<
Postovi: 14585
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Reprezentativci (fudbal)

Post Postao/la QUARESMA 18<<< » 14 nov 2015, 00:57

kakva nam je ono maskota

Avatar
High
Postovi: 19698
Pridružen/a: 27 jun 2008, 17:25
Lokacija: Сɖϸɖѣє□о

Re: Reprezentativci (fudbal)

Post Postao/la High » 14 nov 2015, 08:55

slika

slika

:kafa:
Ako u selo dođe bog kog seljaci nisu na vlastitim kolima dovukli, oguliće ga i pojesti mu džigericu i meso i oglodati kosti. A njegove crvene krpe razapeće na slavolucima.

Avatar
AlphonseKauders
Postovi: 1003
Pridružen/a: 21 jul 2015, 15:09
Kontakt:

Re: Reprezentativci (fudbal)

Post Postao/la AlphonseKauders » 15 nov 2015, 07:51

sve ok, mogli smo bolje,naravno, ali mi smo i sa onakvom igrom imali 4 mrtve sanse (zukanovicu lopta iz kornera pada direktno na glavu 3 metra od gola, a on reaguje kao kakav kantonalija, zatim lulic mislio da je u ofsajdu pa nije dirao loptu glavom s metra nakon necijeg udarca glavom, onda visca cist zicer ibisevicu daje golmanu u ruke, te ponovo lulic nakon odbice sam pred golmanom puca u njega) i uz malo bolje reakcije igraca isli bi tamo uz prednost,a Mesa bi opet ispao takticki genij..ovako ispade prema nekima da covjek nema pojma,i da smo bili tarabe, a zapravo smo kontrolisali igru bar 70 min..

Irci jesu igracki losi, ali im nije mrsko ganjati svakog naseg igraca, hrvati se u svakom duelu i vratiti se sa desetoricom u odbranu,ako treba, a protiv takvih ekipa ne mozes ti sad tu nesto puno igracki briljirati, i stvarati milion sansi,a pogotovo ako ne das gol odmah na pocetku njihov fanatizam raste iz minute u minutu.

Ja i dalje vjerujem Mesi da ce ovo uspjesno zavrsiti, sanse cemo stvoriti sigurno, samo da bude koncentracije u realizaciji:)


Avatar
QUARESMA 18<<<
Postovi: 14585
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Reprezentativci (fudbal)

Post Postao/la QUARESMA 18<<< » 16 nov 2015, 22:52

ima li ko dobru sliku transparenta prije pocetka utakmice sa husein kapetanom gradascevicem i banom kulinom, ono je ekstra odradjeno

Avatar
hz1987
Postovi: 2089
Pridružen/a: 01 nov 2008, 10:27
Kontakt:

Re: Reprezentativci (fudbal)

Post Postao/la hz1987 » 16 nov 2015, 23:20

Za nove cikluse zvati:
Golmani: Begović, Sehić, Burić
Centarahlfovi: Cocalić, Bičakčić, Aničić, Šunjić
Lijevi bekovi: Zukanović, Kolasinac
Desni bekovi: Mateo Sušić, XXX (naći novog)
Zadnji vezni: Bešić i Grahovac
Centralni vezni: Vrančić, Stojan Vranješ, Cimirot
Vezni napadaci: Pjanić, Hodžić, Krunić, Tino Sušić (kad nadje ozbiljan klub)
Krila: Višća, Lulić, Hadžić, Hajrović (kad zaigra kako treba)
Napadaci: Džeko, Đurić, Mahmutović, Bajić (kad zaigra u kontinutetu)

Zahvaltiti se:
Spahiću, Ognjenu Vranješu, Hadžiću, Medunjaninu, Salihoviću, Ibiševiću i Mujdži.

megaffon
Postovi: 348
Pridružen/a: 02 dec 2012, 18:58
Kontakt:

Re: Reprezentativci (fudbal)

Post Postao/la megaffon » 17 nov 2015, 06:00

Čast izuzetcima, ja sam misljenja da mi jednostavno precjenimo nasu repku. Kontamo ako neko dodje sastrane u Zenicu pred 12.000 da ce se prepast, heh, pa ljudi navikli igrat pred 60.000, na mnogo vreliju atmosferu, pritisak, pa opet igraju. Digne se uvjek ogromna euforija, onda dodje jedna Irska i otrese nas, i svima nam kao čudo, hej, nas, fudbalsku velesilu da Irska pobjedi. Uglavnom izjava Edina Dzeke na kraju tekme dovoljno govori, covjek je reko kako i jeste, s ovakvom igrom, dodaj najblizem da ne izgubis loptu, nismo ni zasluzili da idemo na EP. Sudija jeste na njihovoj strani bio, onaj penal "niđe veze", uglavno, bilo-prošlo.

Avatar
chily-rz
Postovi: 8254
Pridružen/a: 28 okt 2010, 19:08
Lokacija: Nicaze family
Kontakt:

Re: Reprezentativci (fudbal)

Post Postao/la chily-rz » 18 nov 2015, 17:54

Teško je reci šta se to toliko promjenilo,odnosno sta je to toliko utjecalo na samu igru u odnosu na one igre pred i sa SP u Brazilu gdje smo i pored ranog ispadanja pokazali jednu dopadljivu igru,ekipa je djelovala kompaktno na terenu i pored nekih cudnih takticki zamisli tadašnjeg selektora pokazali smo jedan kvalitetan fudbal a od 1/8 finala nas je udaljilo svašta po malo,.Od cudnih poteza Papeta koje je povukao u mecu kontra Nigerije do onog da nije bio offside :mrgreen: pa do nekih promašaja iz kojih smo morali pogoditi,.

Možda i kljucna greška pred SP u Brazilu je bila ta što nismo imali odredjeni cilj a morali smo,prolazak grupne faze sa nekog realnog aspekta se nametao sam od sebe a savez je poslije ranog ispadanja djelovao nekako ravnodušno u fazonu da je u suštini bitno bilo samo ucestvovati,.

Mnogi su pa tako i ja smatrali da je vrijeme za promjene,da je ekipa pod vodstvom Safeta samim odlaskom na SP dostigla svoj vrhunac i da je promjena selektora možda i nužna s obzirom da je bilo primjetno vidno razocarenje kako u javnosti tako i medju samim igracima,jednostavno sticao se utisak da smo mogli i morali bolje,.Pape je gurao dva mandata,prošao kroz dva kvalifikaciona ciklusa i dostigao evidentno vrhunac plasmanom na SP..

Savez tada vuce prvi pogrešan korak i produžuje mandat Papetu ,ceh je placen na samom otvaranju kvalifikacija gdje se vidjelo da je ekipa dobro uzdrmana a poraz od Kipra je na neki nacin bio pocetak Safetovog kraja..Poraz na domacem terenu od Kipra je bio blamaža ali savez opet ne reaguje,Pape ostaje selektor jer bi u neku ruku savez ispao i smješan dajuci otkaz Safetu samo jednu utakmicu nakon produženja ugovora pa su odlucili još malo da se kockaju slijepo vjerujuci da je poraz od Kipra nešto sa cim selektor može izaci na kraj,.

Safet se "kupio" u iduce dvije utakmice,u nekim normalnim uvjetima(pobjeda nad Kiprom) to bi bili sasvim zadovoljavaljuci rezultati ali s obzirom da smo startali kvalifikacija sa -3 boda u odnosu na uži krug rivala za prve dvije pozicije u grupi opet se sticao utisak da to nije dovoljno s obzirom da smo vec nakon tri kola sa dva boda i vec osjetnim zaostatkom za vodecim u grupi nalazili u dubioznom stanju,pogotovo ako se uzme u obzir da je naredna utakmica jako teško gostovanje u Izraelu,.

Safet je dobio još jednu šansu koju je sje.bao na sebi sopstven nacin,ekipa je pregažena od Izraela u postavci bez napadaca,timski duh i samopouzdanje su vjerovatno spali na samo dno,.

Meša Baždarević

Došao je u momentu kad su kvalifikacije skoro pa bile i prežaljene,šanse su postojale ali svi su nekako bili svjesni da s obzirom na bodovno stanje ali i samu igru te samopouzdanje ekipe da se plasman na EP ne može garantovati ali da i dalje postoje realne šanse za tim baražnim mjestom..

Meša je uspio u onome cemu smo se svi i nadali,uprkos cinjenici da je ekipa svaku tekmu pod njegovim kormilom igrala pod moranjem,nije bilo prostora za kiks osim u onoj utakmici sa Belgijom od koje svakako niko nije ni ocekivao mnogo,.Dobili smo Wales i Izrael kuci te Kipar u gostima,te neke kljucne utakmice u kalkulaciji za to trece mjesto u grupi,.

Treba biti realan i reci da Mešina ekipa nije igrala neki dopadljiv fudbal što je opet teško bilo i ocekivati s obzirom na vec navedene okolnosti,.

Da li je zaslužio novi ugovor ? Teško je reci ali sigurno u vecoj mjeri u odnosu na celnu garnituru u savezu koja valjda jedina ne mora snositi nikakvu odgovonost za ispušene kvalifikacije u kojim smo realno bili druga najbolja ekipa u grupi,.

Iskreno,Meša mi ne uljeva samopuzdanje ali nije imao ni dovoljno vremena ali i prostora da djeluje onako po svom, ako i ostane opet ce krenuti od nicega s obzirom da je još jedan popušen baraž resetovao sve ono dobro što je uradio do tad,.

Loša okolnost je i ta što s obzirom na vidjeno nakon odlaska Papeta,Meša i nema neku zavidnu konkurenciju,.U ovom trenutku mi cak i antipaticni Amar Osim ne bi bio tragicno riješenje,šta više,barem meni djeluje kao bolji izbor u odnosu na Mešu na kojeg nemam neke iskljucive zamjerke al nekako mi se cini da je on svoje prokockao ovim baražom,.

S druge strane i Pape je nakon neuspješnih kvalifikacija i porazom u baražu odveo reprezentaciju na SP,možda je to recept,hajd mu znaj,. :mrgreen:

Avatar
invincible1921
Postovi: 10120
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Reprezentativci (fudbal)

Post Postao/la invincible1921 » 19 nov 2015, 02:46

chily-rz je napisao/la:Teško je reci šta se to toliko promjenilo,odnosno sta je to toliko utjecalo na samu igru u odnosu na one igre pred i sa SP u Brazilu gdje smo i pored ranog ispadanja pokazali jednu dopadljivu igru,ekipa je djelovala kompaktno na terenu i pored nekih cudnih takticki zamisli tadašnjeg selektora pokazali smo jedan kvalitetan fudbal a od 1/8 finala nas je udaljilo svašta po malo,.Od cudnih poteza Papeta koje je povukao u mecu kontra Nigerije do onog da nije bio offside :mrgreen: pa do nekih promašaja iz kojih smo morali pogoditi,.

Možda i kljucna greška pred SP u Brazilu je bila ta što nismo imali odredjeni cilj a morali smo,prolazak grupne faze sa nekog realnog aspekta se nametao sam od sebe a savez je poslije ranog ispadanja djelovao nekako ravnodušno u fazonu da je u suštini bitno bilo samo ucestvovati,.

Mnogi su pa tako i ja smatrali da je vrijeme za promjene,da je ekipa pod vodstvom Safeta samim odlaskom na SP dostigla svoj vrhunac i da je promjena selektora možda i nužna s obzirom da je bilo primjetno vidno razocarenje kako u javnosti tako i medju samim igracima,jednostavno sticao se utisak da smo mogli i morali bolje,.Pape je gurao dva mandata,prošao kroz dva kvalifikaciona ciklusa i dostigao evidentno vrhunac plasmanom na SP..

Savez tada vuce prvi pogrešan korak i produžuje mandat Papetu ,ceh je placen na samom otvaranju kvalifikacija gdje se vidjelo da je ekipa dobro uzdrmana a poraz od Kipra je na neki nacin bio pocetak Safetovog kraja..Poraz na domacem terenu od Kipra je bio blamaža ali savez opet ne reaguje,Pape ostaje selektor jer bi u neku ruku savez ispao i smješan dajuci otkaz Safetu samo jednu utakmicu nakon produženja ugovora pa su odlucili još malo da se kockaju slijepo vjerujuci da je poraz od Kipra nešto sa cim selektor može izaci na kraj,.

Safet se "kupio" u iduce dvije utakmice,u nekim normalnim uvjetima(pobjeda nad Kiprom) to bi bili sasvim zadovoljavaljuci rezultati ali s obzirom da smo startali kvalifikacija sa -3 boda u odnosu na uži krug rivala za prve dvije pozicije u grupi opet se sticao utisak da to nije dovoljno s obzirom da smo vec nakon tri kola sa dva boda i vec osjetnim zaostatkom za vodecim u grupi nalazili u dubioznom stanju,pogotovo ako se uzme u obzir da je naredna utakmica jako teško gostovanje u Izraelu,.

Safet je dobio još jednu šansu koju je sje.bao na sebi sopstven nacin,ekipa je pregažena od Izraela u postavci bez napadaca,timski duh i samopouzdanje su vjerovatno spali na samo dno,.

Meša Baždarević

Došao je u momentu kad su kvalifikacije skoro pa bile i prežaljene,šanse su postojale ali svi su nekako bili svjesni da s obzirom na bodovno stanje ali i samu igru te samopouzdanje ekipe da se plasman na EP ne može garantovati ali da i dalje postoje realne šanse za tim baražnim mjestom..

Meša je uspio u onome cemu smo se svi i nadali,uprkos cinjenici da je ekipa svaku tekmu pod njegovim kormilom igrala pod moranjem,nije bilo prostora za kiks osim u onoj utakmici sa Belgijom od koje svakako niko nije ni ocekivao mnogo,.Dobili smo Wales i Izrael kuci te Kipar u gostima,te neke kljucne utakmice u kalkulaciji za to trece mjesto u grupi,.

Treba biti realan i reci da Mešina ekipa nije igrala neki dopadljiv fudbal što je opet teško bilo i ocekivati s obzirom na vec navedene okolnosti,.

Da li je zaslužio novi ugovor ? Teško je reci ali sigurno u vecoj mjeri u odnosu na celnu garnituru u savezu koja valjda jedina ne mora snositi nikakvu odgovonost za ispušene kvalifikacije u kojim smo realno bili druga najbolja ekipa u grupi,.

Iskreno,Meša mi ne uljeva samopuzdanje ali nije imao ni dovoljno vremena ali i prostora da djeluje onako po svom, ako i ostane opet ce krenuti od nicega s obzirom da je još jedan popušen baraž resetovao sve ono dobro što je uradio do tad,.

Loša okolnost je i ta što s obzirom na vidjeno nakon odlaska Papeta,Meša i nema neku zavidnu konkurenciju,.U ovom trenutku mi cak i antipaticni Amar Osim ne bi bio tragicno riješenje,šta više,barem meni djeluje kao bolji izbor u odnosu na Mešu na kojeg nemam neke iskljucive zamjerke al nekako mi se cini da je on svoje prokockao ovim baražom,.

S druge strane i Pape je nakon neuspješnih kvalifikacija i porazom u baražu odveo reprezentaciju na SP,možda je to recept,hajd mu znaj,. :mrgreen:
Jes al one kvale kad smo u braz otisli izuzev blamaze u rumuniji smo odigrali za 10....jos ona tekma u Parizu...Ja realno od mese nista ne ocekujem jer znam da je limitiran trener. Mislim hajmo realno rec da je kvalitetan bio bi u nekomsolidnom klubu a ne u sosoima i sta ti ja znam gdje vec.

Sto se mene tice nije fkt sto sam zeljovac, ali ako ne moze vaha, dusan ili neki dobar stranac ne vidim niti jedan razlog da seletor ne bude Osim. Pa covjek je trofjeniji trener nego mesa, pape i svi ovi ostali zajedno...Mislim jes to nasa liga al haj osvoji i nasu ligu. Nije to mala stvar da je u 5-6 godina osvojio sve sto je mogo, a eno i u kataru mu odlicno ide. Po meni najveca greska koju savez moze napravit, a ko da gledam da ce je napravit biti ce ta da dovedu nekog tipa Barbarez odnosno po obicaju trenera kojem je repka prvi ozbiljan angazman...

Mesa ce ko da gledam ostat dok ne sjeb.e kval...
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

fuad94
Postovi: 25
Pridružen/a: 16 nov 2015, 07:57
Kontakt:

Re: Reprezentativci (fudbal)

Post Postao/la fuad94 » 23 nov 2015, 09:15

Begovic rupa
Buric i Sehic anonimusi
Mujdza druga liga
Vranjes cedo iz kukuruz lige
Spahic Sunjic Zukanovic Bicakcic klocevi
Kolasinac i Besic telad neinteligentna na klupi
Pjanic polovnjak
Hajrovic nikad ne igra kloc
Visca kukuruz liga
Medunjanin nikad ne igra kloc
Lulic lignja
Dzeko dva gola za 20 utakmica
Ibisevic tri gola u 3 godine

Avatar
HankMoody
Postovi: 6223
Pridružen/a: 01 jul 2015, 17:37
Kontakt:

Re: Reprezentativci (fudbal)

Post Postao/la HankMoody » 23 nov 2015, 09:24

fuad94 je napisao/la:Begovic rupa
Buric i Sehic anonimusi
Mujdza druga liga
Vranjes cedo iz kukuruz lige
Spahic Sunjic Zukanovic Bicakcic klocevi
Kolasinac i Besic telad neinteligentna na klupi
Pjanic polovnjak
Hajrovic nikad ne igra kloc
Visca kukuruz liga
Medunjanin nikad ne igra kloc
Lulic lignja
Dzeko dva gola za 20 utakmica
Ibisevic tri gola u 3 godine
Dabogda pogino, danas nekad. :lolno:
1992, 2006, 2009, 2011, 2015

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Surreal i 45 gostiju.