Riad Bajić

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

DeeWa
Postovi: 2001
Pridružen/a: 04 mar 2014, 19:19
Kontakt:

Re: Riad Bajić

Post Postao/la DeeWa » 23 okt 2017, 13:53

Ne znam kad cete vise shvatiti da to sto ga je neko platio najvise ne znaci da ce sto posto biti i na terenu? Ne pricamo mi o 80miliona i najboljim igracima svijeta, nego prosjecnim igracima koji sada vrijede mnogo. Da su bilo koga drugog kupili svakako bi morali platiti barem 8-10mil jer ove sezone je transfer vrijednost mnogo skocila. Drugo je kad Real Madrid dovede bejla za najvecu cifru u to doba pa ga mora gurati jer je najskuplji na svijetu.
Udine ga jednostavno dovelo na neku preporuku i kad je dosao misljenja su da je slabe izdrljivosti ili kako su vec oni to tacno nazvali. Ja ne ulazim u to da li jeste tacno ili nije ali to je njihovo misljenje i jedino sto znaci i sta se racuna. Znaci u neku ruku se ljudi pokajali u startu i guraju druge. Naravno da ga nece otpustiti jer bi to bilo van pameti ali ce sigurno biti u fazonu da mora jos mnogo da trenira pa ako napravi pomak onda ga gurati ako ne prodati onda i spasiti koji milion. Boli njih briga sto se mi uzdamo u njega da napravi veliku karijeru i sto nam je najveci talenat napadacki pogrijesio kad je odabro udinese.
Ponosni osvajač kupa virtualne sportsport.ba BHT Premijer lige u prvoj sezoni.

Avatar
TMovac
Postovi: 2728
Pridružen/a: 14 avg 2009, 01:42
Lokacija: Država Željo
Kontakt:

Re: Riad Bajić

Post Postao/la TMovac » 23 okt 2017, 14:24

DeeWa je napisao/la:Ne znam kad cete vise shvatiti da to sto ga je neko platio najvise ne znaci da ce sto posto biti i na terenu? Ne pricamo mi o 80miliona i najboljim igracima svijeta, nego prosjecnim igracima koji sada vrijede mnogo. Da su bilo koga drugog kupili svakako bi morali platiti barem 8-10mil jer ove sezone je transfer vrijednost mnogo skocila. Drugo je kad Real Madrid dovede bejla za najvecu cifru u to doba pa ga mora gurati jer je najskuplji na svijetu.
Udine ga jednostavno dovelo na neku preporuku i kad je dosao misljenja su da je slabe izdrljivosti ili kako su vec oni to tacno nazvali. Ja ne ulazim u to da li jeste tacno ili nije ali to je njihovo misljenje i jedino sto znaci i sta se racuna. Znaci u neku ruku se ljudi pokajali u startu i guraju druge. Naravno da ga nece otpustiti jer bi to bilo van pameti ali ce sigurno biti u fazonu da mora jos mnogo da trenira pa ako napravi pomak onda ga gurati ako ne prodati onda i spasiti koji milion. Boli njih briga sto se mi uzdamo u njega da napravi veliku karijeru i sto nam je najveci talenat napadacki pogrijesio kad je odabro udinese.
Previse gledate Reale, PSG-ove, Manchester Citije... i ostale koji se razbacuju novcem. Pumpaju iznose do nebesa. Cak i najveci italijanski klubovi rijetko daju vise od 20-30 miliona za igraca. A pogotovo jos ovi manji i siromasniji klubovi poput Udinese-a. Njima je 5-6 miliona koliko su platili Bajica ogroman novac. I sigurno ga nebi doveli da nisu nesto vidjeli u njemu. Udinese ima odlicnu skauting sluzbu. Jednu od najboljih, ako ne i najbolju u Italiji. Ljudi jednostavno imaju nos za kupovinu igraca. Koje potom za godinu dvije tri za veliku lovu prodaju kako u najvece italijanske klubove, tako i u ostale europske velikane.
Ne idem ja na tu prokletu utakmicu da vidim "svemirski" fudbal, jer nema ga ovdje. I još dugo ga neće biti. Idem da gledam Želju zato što samo tih par sati imam osjećaj da negdje pripadam, da je nešto moje!

Avatar
HankMoody
Postovi: 6223
Pridružen/a: 01 jul 2015, 17:37
Kontakt:

Re: Riad Bajić

Post Postao/la HankMoody » 25 okt 2017, 20:48

Po običaju na klupi.
1992, 2006, 2009, 2011, 2015

Avatar
Esport
Postovi: 4314
Pridružen/a: 06 avg 2016, 18:37
Kontakt:

Re: Riad Bajić

Post Postao/la Esport » 26 okt 2017, 09:35

DeeWa je napisao/la:Ne znam kad cete vise shvatiti da to sto ga je neko platio najvise ne znaci da ce sto posto biti i na terenu? Ne pricamo mi o 80miliona i najboljim igracima svijeta, nego prosjecnim igracima koji sada vrijede mnogo. Da su bilo koga drugog kupili svakako bi morali platiti barem 8-10mil jer ove sezone je transfer vrijednost mnogo skocila. Drugo je kad Real Madrid dovede bejla za najvecu cifru u to doba pa ga mora gurati jer je najskuplji na svijetu.
Udine ga jednostavno dovelo na neku preporuku i kad je dosao misljenja su da je slabe izdrljivosti ili kako su vec oni to tacno nazvali. Ja ne ulazim u to da li jeste tacno ili nije ali to je njihovo misljenje i jedino sto znaci i sta se racuna. Znaci u neku ruku se ljudi pokajali u startu i guraju druge. Naravno da ga nece otpustiti jer bi to bilo van pameti ali ce sigurno biti u fazonu da mora jos mnogo da trenira pa ako napravi pomak onda ga gurati ako ne prodati onda i spasiti koji milion. Boli njih briga sto se mi uzdamo u njega da napravi veliku karijeru i sto nam je najveci talenat napadacki pogrijesio kad je odabro udinese.
Pregovori o prelasku su predugo trajali, u to vrijeme on nije dovoljno trenirao, pa je u Udineze došao nespreman, dajte mu vremena i da prođe pripreme sa talijanima. Na proljeće će biti pravi. Baš onakav kakav treba Udinezeu i reprezentaciji.

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Riad Bajić

Post Postao/la DrFilgud » 26 okt 2017, 10:07

To bi mogao biti problem koji cesto srecemo koda nasih igraca. Na nivou koji nije fizicki zahtjevan su dominantni, na nivou koji zahtijeva trku i snagu tesko funkcionisu. Ibricic, Stilic, Medunjanin su imali slican problem, bili su prespori za velike lige. Nadam se da ce Bajic nabiti tu kondiciju i biti uspjesniji od njih.

Avatar
hurem
Postovi: 8607
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Riad Bajić

Post Postao/la hurem » 26 okt 2017, 11:05

Bajic:
dobre strane: odlicno gradjenje, kontrola lopte, ljevica i sut...
mahane: desna noga, okretnost, trka, spor...

Da bi uspio mora vise raditi na terenu, vise trcati...u protivnom mora biti Dzeko da bi uspio. Vrijeme je pred njim i samo do njega je.

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Riad Bajić

Post Postao/la DrFilgud » 26 okt 2017, 15:15

hurem je napisao/la:Bajic:
dobre strane: odlicno gradjenje, kontrola lopte, ljevica i sut...
mahane: desna noga, okretnost, trka, spor...

Da bi uspio mora vise raditi na terenu, vise trcati...u protivnom mora biti Dzeko da bi uspio. Vrijeme je pred njim i samo do njega je.
To je to, a kad igrač dodje na visoki nivo, ovo boldirano je vaznije od onih dobrih strana.

Avatar
Esport
Postovi: 4314
Pridružen/a: 06 avg 2016, 18:37
Kontakt:

Re: Riad Bajić

Post Postao/la Esport » 26 okt 2017, 15:29

DrFilgud je napisao/la:
hurem je napisao/la:Bajic:
dobre strane: odlicno gradjenje, kontrola lopte, ljevica i sut...
mahane: desna noga, okretnost, trka, spor...

Da bi uspio mora vise raditi na terenu, vise trcati...u protivnom mora biti Dzeko da bi uspio. Vrijeme je pred njim i samo do njega je.
To je to, a kad igrač dodje na visoki nivo, ovo boldirano je vaznije od onih dobrih strana.
To su elementi koji se u principu postižu kvalitetnim radom na treninzima, brzina djelomično, zato sam ranije rekao da će momak kada prođe kvalitetne pripreme biti pravi, strpljenja.
Tijesto je dobro samo ga treba dobro umijesiti.

Avatar
Vucevich
Postovi: 11248
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Riad Bajić

Post Postao/la Vucevich » 29 okt 2017, 16:15

da li je uopste potrebno napisati da je opet na klupi :kafa:

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: Riad Bajić

Post Postao/la Moggi » 02 nov 2017, 09:39

nazad u tursku na zimu
Zarathustra

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Riad Bajić

Post Postao/la DrFilgud » 02 nov 2017, 09:47

Kad Udineze igraca placenog 5.5 miliona, drzi zakucanog za klupu, onda nesto stvrno nije u redu. Pritom Bajic nije neki teenager, nego zreo igrac. :think:

RichmanBiH
Postovi: 1123
Pridružen/a: 19 jul 2016, 20:54
Kontakt:

Re: Riad Bajić

Post Postao/la RichmanBiH » 02 nov 2017, 10:31

Napravit ce gresku ako napusti italiju.
UPRAVA NAPOLJE!

Avatar
Esport
Postovi: 4314
Pridružen/a: 06 avg 2016, 18:37
Kontakt:

Re: Riad Bajić

Post Postao/la Esport » 02 nov 2017, 10:34

RichmanBiH je napisao/la:Napravit ce gresku ako napusti italiju.
Pogotovo u sred sezone, za njega je najbolje da ovu sezonu odradi u Italiji. Uz kvalitetan rad koji mu je tamo obezbijeđen može napredovati, u protivnom sve je lutrija. :hmmmm:

RichmanBiH
Postovi: 1123
Pridružen/a: 19 jul 2016, 20:54
Kontakt:

Re: Riad Bajić

Post Postao/la RichmanBiH » 02 nov 2017, 10:39

Samo zasukat rukave. Mada mislim da su to samo novinarske spekulacije.
UPRAVA NAPOLJE!

Bosna64
Postovi: 195
Pridružen/a: 26 jul 2015, 06:17
Kontakt:

Re: Riad Bajić

Post Postao/la Bosna64 » 02 nov 2017, 10:43

Vehdo je njegovo izdanje

Avatar
Lakoste
Postovi: 7866
Pridružen/a: 17 nov 2015, 19:46
Lokacija: London
Kontakt:

Re: Riad Bajić

Post Postao/la Lakoste » 02 nov 2017, 11:43

Ipak krampa.

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Riad Bajić

Post Postao/la Wandelanoite » 02 nov 2017, 12:14

Bajic je u Udinese stigao na preporuku Falija Ramadanija, a ne na preporuku njihove skauting službe. Očigledno je da nije kvalitet za Seriu A.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

bhfanatic14
Postovi: 4255
Pridružen/a: 24 avg 2011, 14:07
Kontakt:

Re: Riad Bajić

Post Postao/la bhfanatic14 » 19 nov 2017, 16:05

I danas na klupi udina...
Mario Vrancic - Osvajac engleskog Championshipa
Sanjin Prcic - Osvajac francuskog Kupa

SAVEZ NAPOLJE ! ! !

Avatar
Vucevich
Postovi: 11248
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Riad Bajić

Post Postao/la Vucevich » 19 nov 2017, 16:13

Hodzic, Kodro i Bajic, i mi kao ozbiljna reprezentacija :rol:

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Riad Bajić

Post Postao/la DrFilgud » 19 nov 2017, 16:46

Vucevich je napisao/la:Hodzic, Kodro i Bajic, i mi kao ozbiljna reprezentacija :rol:
Decki koji bi vec danas trebali da zamijene Ibisevica. "Antitalenta" sa preko 100 golova u BL, za kojeg uvazeni forumasi nisu mogli docekati da se penzionise :cry:

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: 19vendetta87, Gifron, Iceplayer, L-Train, NazorUso, Skojevska, StevieG8, Sveti i 77 gostiju.