Riad Bajić

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
Medikament
Postovi: 1345
Pridružen/a: 14 jun 2016, 02:44
Kontakt:

Re: Riad Bajić

Post Postao/la Medikament » 16 maj 2017, 23:35

Bravo doktore!
sloboda72 je napisao/la:
Važno upozorenje za raju koja nije do sada gledala utakmicu pod reflektorima ! Ne gledati nipošto u reflektore .Danima ćete imati crne mrlje pred očima.Kao kod pomračenja sunca.

LeonProfessional
Postovi: 1725
Pridružen/a: 09 maj 2017, 23:57
Kontakt:

Re: Riad Bajić

Post Postao/la LeonProfessional » 16 maj 2017, 23:41

Bravo doktore s Grbavice!

Avatar
SafetSajo
Postovi: 993
Pridružen/a: 13 okt 2013, 13:38
Kontakt:

Re: Riad Bajić

Post Postao/la SafetSajo » 17 maj 2017, 13:20

kao sto sam vec pisao .. zasluzio je sa svojim igrama i golovima veci klub , siguran sam da ce se vodit velika bitka za njega u dolazecem transferperiodu
.....::::::::::::::::iHala Madrid…y nada más::::::::::::::::.....

lumani
Postovi: 14815
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Riad Bajić

Post Postao/la lumani » 17 maj 2017, 13:24

SafetSajo je napisao/la:kao sto sam vec pisao .. zasluzio je sa svojim igrama i golovima veci klub , siguran sam da ce se vodit velika bitka za njega u dolazecem transferperiodu

trener mu ide u Fener tako da ;)

Avatar
Vucevich
Postovi: 11217
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50
Kontakt:

Re: Riad Bajić

Post Postao/la Vucevich » 17 maj 2017, 13:29

Nekako bih ga najvise volio gledati u Bundesligi, mislim da bi mu pravo legla.

Avatar
SafetSajo
Postovi: 993
Pridružen/a: 13 okt 2013, 13:38
Kontakt:

Re: Riad Bajić

Post Postao/la SafetSajo » 17 maj 2017, 13:33

lumani je napisao/la:
SafetSajo je napisao/la:kao sto sam vec pisao .. zasluzio je sa svojim igrama i golovima veci klub , siguran sam da ce se vodit velika bitka za njega u dolazecem transferperiodu

trener mu ide u Fener tako da ;)
ne volim fener al bio bi uredu transfer , ipak bi volio da ga vidim negdje izvan turske

ne bitno sve u svemu bio bi veliki napredak u njegovoj karijeri
.....::::::::::::::::iHala Madrid…y nada más::::::::::::::::.....

Avatar
bhsport
Postovi: 11248
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: Riad Bajić

Post Postao/la bhsport » 17 maj 2017, 13:38

Vucevich je napisao/la:Nekako bih ga najvise volio gledati u Bundesligi, mislim da bi mu pravo legla.
Legla bi mu i Italija sigurno, mozda i Spanija. Mislim samo da ne bi mogao u Englesku.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Riad Bajić

Post Postao/la DrFilgud » 17 maj 2017, 15:08

Bajazit me pravo iznenadio. Djelovao mi ono tipican bosanski proizvod, spor, polijen, a zna s loptom :roll: , ali ima tu izgleda dosta štofa.

Avatar
PrinceofVeresija
Postovi: 1006
Pridružen/a: 13 feb 2016, 12:06
Kontakt:

Re: Riad Bajić

Post Postao/la PrinceofVeresija » 17 maj 2017, 15:44

DrFilgud je napisao/la:Bajazit me pravo iznenadio. Djelovao mi ono tipican bosanski proizvod, spor, polijen, a zna s loptom :roll: , ali ima tu izgleda dosta štofa.
Sto je dokaz,koliko su podcijenjeni igraci iz nase lige...Cimirot,Bajic,Karacic,Visca,Hodzic,Gojak,Duljevic,Hadziahmetovic,Memisevic itd..nisu nista gori kvalitetom od najboljih igraca iz HNL ili Jelen Super Lige....samo jednostavno brend Premijer Lige u Evropi nije jos plasiran,sto zbog slabih igara klubova u Evropskim takmicenjima,mozda i sto nismo u EU pa je teze registrovat igrace,sto zbog infrastrukture i ne forsiranja mladih talentovanih igraca umjesto polovnjaka iz regiona,i raznih sra.nja oko regularnosti utakmica kao skoro,pa da npr bar svake godine jedan milionski transfer se desi i to u neku jaku ligu,ne samo Tursku...mi smo isti kvalitetom trenutno ako ne i bolji s npr. Slovenskom ligom koja sve najbolje eksponate prodaje za milju i navise u Lige 5-ice

Avatar
JonSnow
Postovi: 6082
Pridružen/a: 17 jun 2014, 00:28
Kontakt:

Re: Riad Bajić

Post Postao/la JonSnow » 17 maj 2017, 15:50

Vucevich je napisao/la:Nekako bih ga najvise volio gledati u Bundesligi, mislim da bi mu pravo legla.
Ovo mozes sanjat s obzirom da je turska liga sto se tansfera tice uglavnom zatvoren sistem. Nazalost tako je...Fener ili Galsta je maksimum sto se Konyaspora tice. Zato ne volim vidjet nase igrace tamo. On da uvali 35 golova u sezoni tesko bi otisao, to su sve financijski jaki klubovi cija novcana snga ne prati onu fudbalsku.

Avatar
Vucevich
Postovi: 11217
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50
Kontakt:

Re: Riad Bajić

Post Postao/la Vucevich » 17 maj 2017, 15:55

JonSnow je napisao/la:
Vucevich je napisao/la:Nekako bih ga najvise volio gledati u Bundesligi, mislim da bi mu pravo legla.
Ovo mozes sanjat s obzirom da je turska liga sto se tansfera tice uglavnom zatvoren sistem. Nazalost tako je...Fener ili Galsta je maksimum sto se Konyaspora tice. Zato ne volim vidjet nase igrace tamo. On da uvali 35 golova u sezoni tesko bi otisao, to su sve financijski jaki klubovi cija novcana snga ne prati onu fudbalsku.
Jeste, zapravo ne mogu se sjetiti ni jednog dobrog transfera iz osrednje Turske ekipe u Bundesligu ili Spaniju... :cry:

A Besiktas je dobar klub, po meni je bolji nego 80% klubova u Bundesligi ili Spaniji. Samo da ne ode u Galatasaray.

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Riad Bajić

Post Postao/la DrFilgud » 17 maj 2017, 16:05

JonSnow je napisao/la:
Vucevich je napisao/la:Nekako bih ga najvise volio gledati u Bundesligi, mislim da bi mu pravo legla.
Ovo mozes sanjat s obzirom da je turska liga sto se tansfera tice uglavnom zatvoren sistem. Nazalost tako je...Fener ili Galsta je maksimum sto se Konyaspora tice. Zato ne volim vidjet nase igrace tamo. On da uvali 35 golova u sezoni tesko bi otisao, to su sve financijski jaki klubovi cija novcana snga ne prati onu fudbalsku.
Volio bih da svi ovi nasi odu iz Turske . Meni se ta liga nekada cini gora od nase, nekako stihijski, grlom u jagode...bas nemam povjerenje u kvalitet igraca i njihove lige. Nije to samo ni radi para koje se vrte unutar lige, nego se i ne proizvodi kvalitet.

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Riad Bajić

Post Postao/la DrFilgud » 17 maj 2017, 16:09

Vucevich je napisao/la: A Besiktas je dobar klub, po meni je bolji nego 80% klubova u Bundesligi ili Spaniji. Samo da ne ode u Galatasaray.
Ma meni su Galata i Fener primjer kako mozes trositi velike pare, dovoditi zvijezde, a igrati ko k.... i nemati nikakve rezultate.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26255
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Riad Bajić

Post Postao/la Raonffa » 17 maj 2017, 16:22

Ma kakvi gora od naše, dajte uozbiljite se :D

Turska liga je tu negdje otprilike oko desetog mjesta najboljih liga u Europi (jedno mjesto gore-dole), bar dva kluba im redovno igraju europska takmičenja gdje nisu samo prolaznici nego znaju otići i poprilično daleko.

To da igrači teško odlaze iz Turske je istina, al' razlog tome je što se većina njih dobro "uhljebi" tamo i ne žele ići nigdje drugo, zato im je recimo liga puna nekih "istrošenih" igrača koji su tamo otišli da uzmu lovu, a opet igraju koliko toliko ozbiljan i konkurentan fudbal (za razliku od Kine, MLS-a, bogatih arapskih liga...).

Što se tiče Bajića i njegovog transfera, činjenica je da je Konyaspor izuzetno finansijski jak klub i sigurno je da oni neće za siću prodavati svoje igrače, a i Riadu je tamo odlično što se tiče finansijskih uslova.

Ako bude pravih ponuda koje će zadovoljiti Konyu sigurno je da bi Bajić mogao napustiti klub. Al' šta znači dobra ponuda? Moje mišljenje je da Konya njega neće dati ispod 10, 15 miliona koliko god to puno zvučalo.

I onda dolazimo do toga da jedan prosječan njemački klub ni u ludili neće dati tolike novce za jednog igrača, dok će jedan Fener ili Bešiktaš, svjestan kvaliteta Bajića, sigurno prije ponuditi tu lovu i dovesti ga.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
PrinceofVeresija
Postovi: 1006
Pridružen/a: 13 feb 2016, 12:06
Kontakt:

Re: Riad Bajić

Post Postao/la PrinceofVeresija » 17 maj 2017, 16:27

@Vucevich....u pravu si,bas gledam,ne racunajuci ovu Istanbulsku trojku..ovi osrednji Turski klubovi vecinom ako jest i bio neki vrhunski igrac je zavrsio u jednom od tri gore nabrojanih odnosno rijetko u Evropi,ali jesu bile proistojne transfer cifre...eh sad ima izuzetaka,ali su gotov svi odlazili za mnogo manju transfer sumu no sto su kupljeni ili sto vrijede,ako ne za skoro dzaba a da Bajica dadnu za kikiriki nece sigurno,..za Viscu je Sevilla nudila 4 mil ali nije Basaksehir pristao jer je to vise nego upola manje sto vrijedi,jednostavno nije toliko cijenjena liga cak i da rasturas tu..i onda kad ne zele Evropski klubovi placat za te igrace toliku sumu,ostanu samo Fenerbahce,Galata,Besiktas kao zagrijani kupci...i tu cemo najvjerovatnije gledat dalje Bajica

Avatar
JonSnow
Postovi: 6082
Pridružen/a: 17 jun 2014, 00:28
Kontakt:

Re: Riad Bajić

Post Postao/la JonSnow » 17 maj 2017, 16:30

Problem je taj sto je opravdano sumnjat u kvalitet te lige kada Visca tamo jede malo djecu a u repki je u najboljem slucaju prosjecan.

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Riad Bajić

Post Postao/la DrFilgud » 17 maj 2017, 16:34

Raonffa je napisao/la:Ma kakvi gora od naše, dajte uozbiljite se :D

Turska liga je tu negdje otprilike oko desetog mjesta najboljih liga u Europi (jedno mjesto gore-dole), bar dva kluba im redovno igraju europska takmičenja gdje nisu samo prolaznici nego znaju otići i poprilično daleko.

To da igrači teško odlaze iz Turske je istina, al' razlog tome je što se većina njih dobro "uhljebi" tamo i ne žele ići nigdje drugo, zato im je recimo liga puna nekih "istrošenih" igrača koji su tamo otišli da uzmu lovu, a opet igraju koliko toliko ozbiljan i konkurentan fudbal (za razliku od Kine, MLS-a, bogatih arapskih liga...).

Što se tiče Bajića i njegovog transfera, činjenica je da je Konyaspor izuzetno finansijski jak klub i sigurno je da oni neće za siću prodavati svoje igrače, a i Riadu je tamo odlično što se tiče finansijskih uslova.

Ako bude pravih ponuda koje će zadovoljiti Konyu sigurno je da bi Bajić mogao napustiti klub. Al' šta znači dobra ponuda? Moje mišljenje je da Konya njega neće dati ispod 10, 15 miliona koliko god to puno zvučalo.

I onda dolazimo do toga da jedan prosječan njemački klub ni u ludili neće dati tolike novce za jednog igrača, dok će jedan Fener ili Bešiktaš, svjestan kvaliteta Bajića, sigurno prije ponuditi tu lovu i dovesti ga.
:D Nisam mislio bukvalno da je gora od nase , ali brate ne prave rezultate ni blizu ulaganjima, bar ne u Europi.
Eno onaj onaj djuturum Vagner Love najbolji strijelac. Nisu proizveli 2-3 kvalitetna igraca u 10 godina. Dovode potrosene zvijezde koje dobro placaju jer je porez na prihod igraca 15% ( na zapadu oko 50%), ovi hlade m...., a turski fudbal stagnira. Ne bih se jarane slozio da su u prvih deset po kvalitetu, dabogda da su i u prvih 15, prenapuhano je to imenima i parama , a kvaliteta ni na mapi.
Vjerujem da bi jedan Basel ili Salzburg , u dvije utakmice bili bolji od svakog turskog tima, mozda cak i FK Krupa na Vrbasu.
Sto se Bajica tice,tesko da ce igdje iz Turske, tesko da ce ko izvana dati koliko Konya trazi.

Avatar
Medikament
Postovi: 1345
Pridružen/a: 14 jun 2016, 02:44
Kontakt:

Re: Riad Bajić

Post Postao/la Medikament » 17 maj 2017, 16:50

nije liga zatvorena nego ljudi dobro plaćaju. što bi igrač koji u osrednjem timu turskog prvenstva tipa konyaspor i slični gdje za rađuje 30-40 hljada mjesečno išao u neku jaču ligu za manje para? pa višća je imo milion ipo godišnje prije ovog novog ugovora u relativno maloj ekipi te lige. halo, milion ipo godišnje. sad su se malo digli, ali nisu ni blizu galate, fenera i bešiktaša.
sloboda72 je napisao/la:
Važno upozorenje za raju koja nije do sada gledala utakmicu pod reflektorima ! Ne gledati nipošto u reflektore .Danima ćete imati crne mrlje pred očima.Kao kod pomračenja sunca.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26255
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Riad Bajić

Post Postao/la Raonffa » 17 maj 2017, 17:08

DrFilgud je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Ma kakvi gora od naše, dajte uozbiljite se :D

Turska liga je tu negdje otprilike oko desetog mjesta najboljih liga u Europi (jedno mjesto gore-dole), bar dva kluba im redovno igraju europska takmičenja gdje nisu samo prolaznici nego znaju otići i poprilično daleko.

To da igrači teško odlaze iz Turske je istina, al' razlog tome je što se većina njih dobro "uhljebi" tamo i ne žele ići nigdje drugo, zato im je recimo liga puna nekih "istrošenih" igrača koji su tamo otišli da uzmu lovu, a opet igraju koliko toliko ozbiljan i konkurentan fudbal (za razliku od Kine, MLS-a, bogatih arapskih liga...).

Što se tiče Bajića i njegovog transfera, činjenica je da je Konyaspor izuzetno finansijski jak klub i sigurno je da oni neće za siću prodavati svoje igrače, a i Riadu je tamo odlično što se tiče finansijskih uslova.

Ako bude pravih ponuda koje će zadovoljiti Konyu sigurno je da bi Bajić mogao napustiti klub. Al' šta znači dobra ponuda? Moje mišljenje je da Konya njega neće dati ispod 10, 15 miliona koliko god to puno zvučalo.

I onda dolazimo do toga da jedan prosječan njemački klub ni u ludili neće dati tolike novce za jednog igrača, dok će jedan Fener ili Bešiktaš, svjestan kvaliteta Bajića, sigurno prije ponuditi tu lovu i dovesti ga.
:D Nisam mislio bukvalno da je gora od nase , ali brate ne prave rezultate ni blizu ulaganjima, bar ne u Europi.
Eno onaj onaj djuturum Vagner Love najbolji strijelac. Nisu proizveli 2-3 kvalitetna igraca u 10 godina. Dovode potrosene zvijezde koje dobro placaju jer je porez na prihod igraca 15% ( na zapadu oko 50%), ovi hlade m...., a turski fudbal stagnira. Ne bih se jarane slozio da su u prvih deset po kvalitetu, dabogda da su i u prvih 15, prenapuhano je to imenima i parama , a kvaliteta ni na mapi.
Vjerujem da bi jedan Basel ili Salzburg , u dvije utakmice bili bolji od svakog turskog tima, mozda cak i FK Krupa na Vrbasu.
Sto se Bajica tice,tesko da ce igdje iz Turske, tesko da ce ko izvana dati koliko Konya trazi.
Imaju puno istrošenih igrača koje guraju ispred svojih mladih, dok im mlade igrače proizvode Njemci.

Jedini igrač vrijedan pomena koji je "napravljen" u Turskoj je Arda Turan, naravno govorim o igračima koji su napravili nešto u inostranstvu. Druga stvar je što mi se čini da njihovi igrači nešto pretjerano i ne žele ići van Turske, jedan Kaya, Inan. Gonul ili Topal su već iskusni igrači koji maltene čitavu karijeru igraju u Feneru, Galati ili Bešiktašu, a siguran sam da su mogli naći pristojne klubove u ligama petice, al' jednostavno ne žele da idu iz turske lige i to je tako.

Ovo sve gore nabrojano može uticati na to da klubovi iz stranih liga više i ne gledaju prema Turskoj kao nekom fudbalskom tržištu, a to ubija mlade igrače, što turske što iz drugih država.

A što se tiče ostalog uvjeren sam da Fener, Galata i Bešiktaš imaju bolje rezultate od Basela ili Salzburga zadnjih godina. Od ovih ostalih liga (ne računajući lige petice) možda jedino Ukrajinci, Portugalci, Holanđani i eventualno Rusi da imaju bolje rezultate u Europi.

Tako tu ti se Turci vrte oko 10 najboljih liga :D
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Riad Bajić

Post Postao/la DrFilgud » 17 maj 2017, 17:26

Raonffa je napisao/la: Imaju puno istrošenih igrača koje guraju ispred svojih mladih, dok im mlade igrače proizvode Njemci.

Jedini igrač vrijedan pomena koji je "napravljen" u Turskoj je Arda Turan, naravno govorim o igračima koji su napravili nešto u inostranstvu. Druga stvar je što mi se čini da njihovi igrači nešto pretjerano i ne žele ići van Turske, jedan Kaya, Inan. Gonul ili Topal su već iskusni igrači koji maltene čitavu karijeru igraju u Feneru, Galati ili Bešiktašu, a siguran sam da su mogli naći pristojne klubove u ligama petice, al' jednostavno ne žele da idu iz turske lige i to je tako.

Ovo sve gore nabrojano može uticati na to da klubovi iz stranih liga više i ne gledaju prema Turskoj kao nekom fudbalskom tržištu, a to ubija mlade igrače, što turske što iz drugih država.

A što se tiče ostalog uvjeren sam da Fener, Galata i Bešiktaš imaju bolje rezultate od Basela ili Salzburga zadnjih godina. Od ovih ostalih liga (ne računajući lige petice) možda jedino Ukrajinci, Portugalci, Holanđani i eventualno Rusi da imaju bolje rezultate u Europi.

Tako tu ti se Turci vrte oko 10 najboljih liga :D
Buraz, sve to sto si naveo, pa jos kad sastavimo sa reprezentativnim debaklima u posljednjem desetljecu , pokazuje da se u Turskoj igra puno losiji fudbal nego sto bi se po imenima, parama, stadionima moglo reci... nejse, valjda ce nasi napredovati da budu korisni reprezentaciji, pa da se i prodaju dobro :)

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 11 gostiju.