Rukometna reprezentacija BiH

Moderator/ica: Pasha

Da li ste zadovoljni izborom Ivice Obrvana za novog selektora?

Super zadovoljan
45
24%
Zadovoljan
75
39%
Nemam stav
31
16%
Nezadovoljan
13
7%
Katastrofa
26
14%
 
Ukupno glasova: 190

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 27 apr 2017, 06:10

TVRDNJE IZ KANCELARIJE RS BiH PADAJU U VODU: Koliki je stvarni dug Rukometnog saveza BiH
Objavljeno 26.04.2017 10:13

Oslobođenje je u posjedu dokumentacije prema kojoj je Rukometni savez BiH dužan 1.406.366.67 KM, piše Oslobođenje.

Iako je selektor rukometne reprezentacije BiH Bilal Šuman uz pomoć ministra kulture i sporta Kantona Sarajevo Mirvada Kurića riješio problem odlaska državnog tima na kvalifikacioni meč u Finsku, to nikako ne znači da su nestali i svi ostali problemi u Rukometnom savezu BiH.

Kako smo već nebrojeno puta pisali, špekuliše se da je dug krovne kuće bh. rukometa između dva i pol i tri miliona KM, a Oslobođenje je u posjedu dokumentacije iz Porezne uprave Federacije BiH, prema kojoj je RSBiH dužan 1.406.366.67 KM.

To znači da tvrdnje iz kancelarije RSBiH da dug nije veći od 100.000 KM ili da ga nema uopšte padaju u vodu, a ako se ispostavi tačnim da je konačni dug 2.614.391 KM, onda je sigurno da čelnici RSBiH moraju izaći pred javnost i objasniti kako je to nastalo.

Iako za to nemamo zvaničnu potvrdu, prema našim saznanjima, bivšim i sadašnjim trenerima u reprezentaciji Savez duguje 154.000 KM. Tako se bivšem selektoru Draganu Markoviću duguju 32.000, a njegovom pomoćniku Zuhdiji Korkariću 23.000 KM.

Selektorima omladinskih selekcija Jasminu Mrkonji i Zdenku Grbavcu duguje se 36.000, odnosno 9.000, dok je najveći dug prema aktuelnom selektoru Bilalu Šumanu, koji, kako smo već pisali, nije dobio nijednu platu i njemu RSBiH treba isplatiti 54.000 KM.

Pored toga, RSBiH je dužan dobavljačima 650.000 KM, a Sparkasse banci 219.000 plus porezi. Podsjećamo, račun Saveza je blokiran, a to je zbog prinudne naplate iz Porezne uprave u iznosu od 114.000 KM. Ako se na sve ovo doda da uposlenici kancelarije RSBiH nisu primili platu 11 mjeseci, a taj dug iznosi preko 100.000 KM, onda je pitanje šta čekaju istražni organi u našoj zemlji, jer ako kamata nastavi da raste, onda nam neće trebati ni suspenzija EHF-a, niti će nam trebati preregistracija, a bh. rukomet će biti pokopan i to sve zahvaljujući onima koji godinama sjede u RSBiH i govore da se sve radi transparentno i onima koji ubjeđuju javnost da je ovo najugledniji sportski savez u državi.

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 27 apr 2017, 10:55

Bh. rukometaši putuju u Finsku, obezbijeđeno 30.000 KM

Edin Spržo

Kakvo je stanje u bh. rukometu, najbolje pokazuje činjenica da je glavna vijest da će rukometna reprezentacija BiH ipak nekako otputovati na treći meč kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2018. godine protiv Finske 4. maja.

"Zmajevi" su zbog alarmantnog stanja u Rukometnom savezu BiH tek u posljednji trenutak pronašli novac za avionske karte, ali još nisu sakupili dovoljno sredstava da plate sva dugovanja prema hotelima u kojima su boravili, kao i troškove pojedinim igračima za dolazak na pripreme.

"U posljednji trenutak mi je u pomoć pritekao ministar kulture i sporta Kantona Sarajevo Mirvad Kurić. Odobrio nam je 30.000 KM, što će biti dovoljno za karte i jedan dio duga prema hotelima 'Hills' i 'Holivud'. Sada nam nedostaje dvadesetak hiljada za smještaj i dvoranu na Ilidži, kao i za troškove nekih igrača koji dolaze, neki automobilom, neki avionom. Nadam se da će nam neko izaći u susret, iako je ovo bio posao Izvršnog odbora RS BiH koji je krajem avgusta prošle godine znao kakav je program rada", kazao je selektor reprezentacije BiH Bilal Šuman.

U međuvremenu u RS BiH, koji za dvomeč protiv Finske neće izdvojiti ni feninga (obezbijeđeni uslovi za revanš u Goraždu), a i kako bi kada su mu računi blokirani, vlada haotična situacija. Ne nazire se kada će krovni savez izvršiti potrebnu preregistraciju s kojom bi konačno djelovao po zakonu i Ustavu BiH. Iako je prošao zakonski rok, Rukometni savez Federacije, koji je osnovan 19. marta, još čeka na odgovor iz Ministarstva kulture i sporta Federecije za upis u registar, što je jedan od uslova da se izvrši dugo očekivana preregistracija.

"Još čekamo vijesti, uputio sam i pismeni zahtjev da znamo hoće li odgovor biti pozitivan ili ne", kaže predsjednik RS Federacije Hamid Džandžanović, koji ne zna da li je neki od kantonalnih saveza uputio žalbu na legalnost RS FBiH zbog kojih se, po svemu sudeći, cijeli proces odužio. Najveće zamjerke nakon održane Skupštine RS FBiH imali su u RS Hercegovačkoneretvanskog i RS Srednjebosanskog kantona, koji tvrde da je isti nelegalno osnovan.

Novoizabrani prvi čovjek ovog entitetskog saveza ističe da za aktuelno stanje u bh. rukometu nije kriva novonastala situacija u vezi sa preregistracijom.

"Krivi su oni koji su doveli u ovo stanje rukomet u BiH. Ne mogu sada ljudi koji su 20 godina rukovali ovim prebacivati krivicu na druga lica, te kao da je kriva sada preregistracija. Zbog čega ona nije urađena prije 18 godina", istakao je Džandžanović. Takođe treba dodati da se iz sedmice u sedmice odgađaju sjednice Izvršnog odbora iako je problema na pretek, a krivica zbog stanja se prebacuje sa jednog na drugog.

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 28 apr 2017, 08:15

Dobra forma bh. igrača ulijeva optimizam za uspjeh protiv Finske

Naši rukometaši imaju vrlo dobru minutažu u svojim klubovima, pa možemo očekivati četiri boda

27.04.2017 10:47

Piše: Jasmin TAJIĆ
0
Naš tim bez bodova nakon dva kola / Foto: Amer KAJMOVIĆ
I kada se konačno riješio problem odlaska rukometne reprezentacije Bosne i Hercegovine na gostovanje Finskoj u okviru 3. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2018. u Hrvatskoj, možemo se posvetiti i sportskom segmentu.

Vražalić upitan?

Selektor Bilal Šuman u kratkoj izjavi za naš list jučer je rekao da će se igračima obratiti jednim pismom prije nego što dođu na okupljanje u ponedjeljak, 1. maja.

- Prije svega moram reći da imamo odlične igrače, ali i ljude u reprezentaciji i stvarno sam sretan što radim s njima. Danas (jučer, op. a) ću im uputiti mail u kojem ću objasniti da se ne brinu oko situacije u Rukometnom savezu, te da je moje i njihovo da se sada koncentrišemo samo na teren. Želim da ih rasteretim, a naravno obavit ću i poseban razgovor s njima o cijeloj situaciji kada se okupimo, kazao je Šuman.

Podsjećamo, reprezentacija će u Finsku putovati zahvaljujući reakciji ministra kulture i sporta Mirvada Kurića, a kako je račun RSBiH blokiran, tako se moralo naći drugo rješenje. Svoju pomoć ponudio je predsjednik RS Kantona Sarajevo Amir Zahirović, pa je novac prebačen preko računa kantonalnog saveza.

Što se tiče mečeva 4. i 7. maja, koliko god Finska u rukometnom smislu ne zvuči kao atraktivan protivnik, velika opomena za naše igrače je prvo kolo kvalifikacija, kada su Finci kao gosti slavili u Austriji rezultatom 31:27, te su tako i sebi otvorili put ka plasmanu na Euro.

Naša reprezentacija se nalazi na posljednjem mjestu u grupi, a u dva kola upisali smo isto toliko poraza, pa su tako mečevi protiv Finske prekretnica u ovim kvalifikacijama.

Jasno je da je naša najbolja selekcija veliki favorit protiv Finske, ali to treba opravdati i na terenu. Što se tiče Šumanovog spiska od 28 imena, svakako da najviše raduje forma golmana, jer Benjamin Burić briljira u Bundesligi, dok je Nebojša Grahovac jedina svijetla tačka u svom Chartresu, a vrlo dobar je i Damir Efendić na golu Borca.

Mali problem, kao i nekoliko prethodnih okupljanja, mogli bismo imati na poziciji krila, jer forma nije na zadovoljavajućem nivou, dok Faruk Vražalić ima problema sa povredom i u posljednje vrijeme je igrao samo utakmice bez treninga, pa je njegov nastup pod znakom pitanja. Na bekovskim pozicijama svakako da prednjači kapiten Nikola Prce, koji igra još jednu sjajnu sezonu u Poljskoj, a vrlo dobre nastupe bilježe Marko Tarabochia, Saša Marjanac, Marko Panić, Vladan Lončar, Ivan Karačić, Josip Perić, dok svakako raduje što će sa reprezentacijom ponovo biti Dejan Malinović, te Kosta Savić, koji igra u izvrsnoj formi.

Povratak u formu

Na poziciji pivota Vladimir Vranješ je nezamjenjiv u Tatabanyji, dok je Toromanović ponajbolji igrač Creteila u posljednje vrijeme. Senjamin Burić se vratio na teren nakon povrede i iz meča u meč lagano se vraća u formu. Nikako ne smijemo zaboraviti sjajnog Mirsada Terzića, kao ni Duška Čelicu, koji igraju sjajno u odbrani.

Avatar
Vucevich
Postovi: 11248
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Vucevich » 28 apr 2017, 15:27

Jel moguce da je Malinovic opet povrijeden?

Avatar
Alminjo99
Postovi: 3523
Pridružen/a: 07 dec 2016, 19:00
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Alminjo99 » 28 apr 2017, 22:17

Face prenosi obje utakmice. :clap:
Rezultat je trend, ideal je vječan!

Behaja15
Postovi: 23
Pridružen/a: 08 okt 2016, 00:44
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Behaja15 » 01 maj 2017, 17:01

Malinovic, Vražalić, Nujić out

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la no rules » 03 maj 2017, 13:41

Otisli nasi u Finsku ...(neko im platio :) ) Kod nas ce najvise nedostajati Malinovic , kao i krila Vrazalic i Nuic , da su zdravi sigurno bi bili u prvoj postavi , ponovo nam krila najtanja , Ovcina lijevo sam , a desno Zulfic i Becic .
Ne znam stvarno sta treba da se desi pa da se pozove na desnom krilu Almir Osmanhodzic , momak je zadnjih par godina medju prvim strijelcima PL , za Bosnu redovno zabija 10-ak golova ...mogli su ga makar u Gorazde pozvati i isprobati .

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la kobe24 » 03 maj 2017, 15:00

no rules je napisao/la:Otisli nasi u Finsku ...(neko im platio :) ) Kod nas ce najvise nedostajati Malinovic , kao i krila Vrazalic i Nuic , da su zdravi sigurno bi bili u prvoj postavi , ponovo nam krila najtanja , Ovcina lijevo sam , a desno Zulfic i Becic .
Ne znam stvarno sta treba da se desi pa da se pozove na desnom krilu Almir Osmanhodzic , momak je zadnjih par godina medju prvim strijelcima PL , za Bosnu redovno zabija 10-ak golova ...mogli su ga makar u Gorazde pozvati i isprobati .
Mozda je Suman mogao Djozica malo isprobati na lijevom krilu, ali vjerovatno nije ni znao kakva je situacija sa Nuicem. Meni ovo s Malinovicem malo smrdi, jer je momak propustio doslovno sva okupljanja otkako je Bilal na klupi reprezentacije. Tacnije, odazivao se on, ali ni jednu utakmicu nije odigrao u punom kapacitetu. Mozda i grijesim, mozda je stvarno svaki put neki nesretan splet okolnosti, ali mi je svejedno pomalo cudno. Ja sam u njemu vidio nosioca i prvog strijelca ove Sumanove ekipe, a on nikako ni da zaigra.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 03 maj 2017, 15:14

Osim selektora Bilala Šumana, pomoćnika Nebojše Golića i fiziotarapeuta Bogdana Jankovića u Finsku su otputovali: Nebojša Grahovac, Benjamin Burić, Alen Ovčina, Anes Bečić, Muhamed Zulfić, Vladimir Vranješ, Muhamed Toromanović, Senjamin Burić, Mirsad Terzić, Nikola Prce, Marin Vegar, Duško Čelica, Marko Tarabochia, Ivan Karačić, Saša Marjanac, Josip Perić, Marko Panić, i Kosta Savić.

ovisnik
Postovi: 1111
Pridružen/a: 22 mar 2008, 20:00
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la ovisnik » 03 maj 2017, 15:17

Otkad je golić pomoćnik šumana
?

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la kobe24 » 03 maj 2017, 15:19

Po cetiri lijeva i srednja beka, sto je previse. Po jedan je trebao otpasti, a u roster obavezno ubaciti lijevo krilo (samo Ovcina na raspolaganju) i jos jedno desno, jer su i Zulfic i Becic sumnjivih kvaliteta.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 03 maj 2017, 16:14

kobe24 je napisao/la:Po cetiri lijeva i srednja beka, sto je previse. Po jedan je trebao otpasti, a u roster obavezno ubaciti lijevo krilo (samo Ovcina na raspolaganju) i jos jedno desno, jer su i Zulfic i Becic sumnjivih kvaliteta.
Naš tim večeras će stići u Finsku, a prvi i jedini trening u ovoj zemlji obavit će večeras u 20 sati i 30 minuta. Selektor Bilal Šuman na put je poveo 18 igrača, a sastav od njih 16 odredit će večeras.

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la no rules » 04 maj 2017, 00:13

kobe24 je napisao/la:Meni ovo s Malinovicem malo smrdi, jer je momak propustio doslovno sva okupljanja otkako je Bilal na klupi reprezentacije. Tacnije, odazivao se on, ali ni jednu utakmicu nije odigrao u punom kapacitetu. Mozda i grijesim, mozda je stvarno svaki put neki nesretan splet okolnosti, ali mi je svejedno pomalo cudno. Ja sam u njemu vidio nosioca i prvog strijelca ove Sumanove ekipe, a on nikako ni da zaigra.
Cisto sumnjam da tu nesto ima , momka muci povreda i u klubu vise nije u rosteru nego sto jeste....
ovisnik je napisao/la:Otkad je golić pomoćnik šumana
?
i mene to interesuje ... jedino mozda mijenja Grbavca jer on sprema Izvidjac za ligu 4.

@ Spanci su na nasu srecu pobijedili u Austriji 29:30 :?

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la kobe24 » 04 maj 2017, 03:29

Spanci su vise sretno nego spretno uzeli Austrijance. U nekoliko navrata tijekom drugog poluvremena, Austrija je bila na plus cetiri-pet golova razlike i tek na kraju su posustali. Kako li cemo se tek mi nositi s njima tamo, pogotovo sto nam u rukometu sve cvjeta i sto nasi rukometasi nemaju o cemu drugom da razmisljaju, osim da daju maksimum na parketu...
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
bhsport
Postovi: 11283
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la bhsport » 04 maj 2017, 09:23

kobe24 je napisao/la:Spanci su vise sretno nego spretno uzeli Austrijance. U nekoliko navrata tijekom drugog poluvremena, Austrija je bila na plus cetiri-pet golova razlike i tek na kraju su posustali. Kako li cemo se tek mi nositi s njima tamo, pogotovo sto nam u rukometu sve cvjeta i sto nasi rukometasi nemaju o cemu drugom da razmisljaju, osim da daju maksimum na parketu...
Ma nikako, zijan nam je i gotovo.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

esprit24
Postovi: 5379
Pridružen/a: 13 dec 2013, 20:41
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la esprit24 » 04 maj 2017, 10:20

Nama ce svakako presudna utakmica biti ona zadnja protiv Austrije, osim ako mi dobijemo Spaniju(koja ce do tad sve rijesiti i ako finci dobiju ponovo austriju sto je u domenu sf-a. Al eto treba se nadati :kafa:
Biti srcem vezan, u tome leži snaga..

Behaja15
Postovi: 23
Pridružen/a: 08 okt 2016, 00:44
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Behaja15 » 04 maj 2017, 10:48

Hajmo Bosno hajmo Hercegovino :bih:

Avatar
emil02in
Postovi: 3689
Pridružen/a: 03 mar 2013, 22:45
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la emil02in » 04 maj 2017, 11:35

kobe24 je napisao/la:Spanci su vise sretno nego spretno uzeli Austrijance. U nekoliko navrata tijekom drugog poluvremena, Austrija je bila na plus cetiri-pet golova razlike i tek na kraju su posustali. Kako li cemo se tek mi nositi s njima tamo, pogotovo sto nam u rukometu sve cvjeta i sto nasi rukometasi nemaju o cemu drugom da razmisljaju, osim da daju maksimum na parketu...
Kako svi cemo ih otpisati,pomiriti se sa porazom i eto,a onda igraci odigraju vrhunskibi dobijemo ih :bih:
MOSTAR 09.11.1993.NIKAD ZABORAVIT NEĆE

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 04 maj 2017, 15:10

Podsjećamo, Šuman je na put poveo 18 igrača, a večerašnji meč s tribina će posmatrati Duško Čelica i Anes Bečić.

Na megdan Fincima će izaći: Grahovac, B. Burić, Ovčina, Terzić, Prce, Vegar, Tarabochia, Marjanac, Karačić, Perić, Panić, Savić, Zulfić, Toromanović, Vranješ, S. Burić. Meč se igra od 17 sati i 30 minuta, a kako smo već pisali direktan prenos će biti na Face TV.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Raonffa » 04 maj 2017, 16:17

Jesu li Vražalić, Nuić i Malinović otpali za oba meča?
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Odgovori

Natrag na “Rukometna reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.