Mladi rukometni asovi BiH

Moderator/ica: Pasha

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 15 apr 2017, 17:09

Švicarska - BiH 33:26 (16:15)

Švicarska: Eggiman 5, Felder 2, Giovanelii 1, Hass 3, Heer 2, Kusio 12, Laube 3, Reich 1, Wanner 1, Zahnder 3.

BiH: Karanović 2, Grgić 2, Kreso 3, Zelić 5, Hamzić 4, Hadžiabdić 1, Starčević 8, Pašalić 1.

shaman7
Postovi: 2044
Pridružen/a: 11 apr 2009, 14:39
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la shaman7 » 16 apr 2017, 00:13

Moze li malo informacija o Kresi i njegovoj igri ? Zanima me jel napredovao u odnosu na proslu sezonu, odnosno prosli turnir kad je ponio epitet i najboljeg naseg igraca (barem ovdje po komentarima)

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 16 apr 2017, 12:28

Danas je završni dan turnira “Rukomet je moja budućnost”. U prvoj utakmici koja je počela u 9 sati za sedmo mjesto igrali su Katar i BiH. Rezultat je u konačnici bio 25:31 (12:14).

Veoma interesantna utakmica za gledatelje u sportskoj dvorani KSC-a. U prvom poluvremenu se igrao gol za gol. Na kraju poluvremena BiH je imala dva gola razlike.

U nastavku utakmice BiH je pokazala veću ofanzivu i učinkovitost od mlade ekipe Katara. Utakmica je glasila u korist BiH 25:31.

U reprezentaciji Katara najbolji je bio Bilel Massaoud sa 8 pogodaka, do je u selekciji BiH najbolji bio Stjepan Jozinović, dok je naš Bugojanac Aldin Hadžiabdić pogodio 4 puta.

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 16 apr 2017, 12:48

Omladinske selekcije BiH prepuštene su same sebi

Kadeti BiH osvojili 3. mjesto na turniru u Grčkoj u vrlo jakoj konkurenciji, a RSBiH i ne zna da su tamo

12.04.2017 18:31
Piše: Jasmin TAJIĆ
0
Naši kadeti u Grčkoj na račun organizatora turnira / Foto: Arhiv
Kadetska rukometna reprezentacija BiH igra vrlo dobro na Međunarodnom turniru Vrillitos u Grčkoj. Izabranici selektora Nebojše Golića odigrali su pet mečeva i ostvarili tri pobjede, jedan remi, te upisali jedan poraz.

Drugo mjesto

U posljednjem meču grupne faze Golićevi izabranici savladali su jučer Rumuniju s 31:29, a najefikasniji u našem timu bio je Primorac sa sedam golova, dok je Grahovac dodao šest. U listu strijelaca upisali su se i Adnan Isaković (1), Gabrijel Mišetić (4), Marko Nedić (5), Milan Vukšić (2), Edin Klis (2), Marko Lukić (2), Nedim Hadžić (3).


Naši reprezentativci su osvojili drugo mjesto iza prvog favorita Hrvatske, a iza sebe ostavili Austriju, Rumuniju, Grčku i Izrael.


Interesantno je da je ova selekcija u Grčku otputovala doslovno bez ijedne konvertibilne marke, a sve to zahvaljujući dobrom odnosu predstavnika RK Lokomotiva iz Brčkog sa organizatorima Vrillitosa, stigao je i poziv da na prestižnom turniru učestvuje i naša reprezentacija, a sve troškove snosi organizator.


Osim ove selekcije, u aprilu će u pogonu biti i juniorska reprezentacija, koja će igrati na turniru u Bugojnu, a ni za ovu reprezentaciju RSBiH neće potrošiti feninga, jer je organizator turnira Rukometni savez Katara, dok će kadeti ponovo igrati krajem mjeseca i to na turniru u Žepču i Zavidovićima, a i tu će troškove snositi organizator.
I dok selektori Nebojša Golić, Zdenko Grbavac i Bilal Šuman rade besplatno i na dozi entuzijazma, niko iz krovne kuće bh. rukometa, koja podsjećamo doslovno i ne postoji, nije se ni zapitao kako djeca putuju u Grčku, te pod kojim uslovima će igrati u Bugojnu, te u Zavidovićima i Žepču. Standardna je to procedura kod čelnika RSBiH, koji su godinama uništavali rukometni sport i doveli ga na najniže grane.


I za sve je kriva preregistracija Saveza, za koju čelnici RSBiH tvrde da će biti gotova stvar, a to traje već treći mjesec. Dok se čeka famozna preregistracija, koja se iz dana u dan blokira na razne načine, generalni sekretar Smajo Karačić i predsjednik RSBiH Zdravko Miličević otputovali su u Bjelorusiju, gdje su prisustvovali sastanku užeg rukovodstva SEHA lige.


Legenda banjalučkog Borca Miro Bjelić ističe da, s obzirom na to da Savez formalno i ne postoji, Karačić i Miličević nisu smjeli otputovati u Bjelorusiju.

Veliki dug

- Pitanje je kako su uopšte Karačić i Miličević putovali u Bjelorusiju ako Savez ne postoji. Iz provjerenih izvora znam da nikog nisu obavijestili da putuju u Brest, te su na svoju ruku odlučili da predstavljaju RSBiH. Umjesto da se bave dugom od dva i po miliona maraka, koji je možda i veći, i registracijom Saveza, oni odlaze da predstavljaju nešto što su uništili, kazao nam je Bjelić.

terra
Postovi: 571
Pridružen/a: 19 jan 2015, 19:22
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la terra » 16 apr 2017, 12:57

shaman7 je napisao/la:Moze li malo informacija o Kresi i njegovoj igri ? Zanima me jel napredovao u odnosu na proslu sezonu, odnosno prosli turnir kad je ponio epitet i najboljeg naseg igraca (barem ovdje po komentarima)
Iskreno vidi se da vrlo malo igra u klubu,nema napretka. Šteta očito je promašio u odabiru kluba. Konstantan napredak se vidi kod: Starčevića,Jozinovića,Zelića

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la no rules » 16 apr 2017, 13:55

da je normalan savez pa da Jaganjca iz PSG-a dovedu da igra za nas , dali bi za njeg bracu Eres , a Hrstica bi dobili Gratis 2+1 :)

Avatar
ASD
Postovi: 26165
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la ASD » 17 apr 2017, 13:08

Ako cemo iskreno decko bi bio teska budala da igra za nas.

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 17 apr 2017, 15:19

neigrati za djedovinu je najvece moralno ponizenje jednog kvalitetnog sportiste. prvo ako valjas ti ces uspjeti (pogledaj na salihamidzica, barbareza, pjanica, kodru, dzeku, teletovica, nurkica, terzica,...) a da nepricam o nekim zvijezdama engleske/francuske/... lige koji igraju za skoro nepoznate male evropske ili africke drzave. jel napr. mikhytarian morao zaigrati za njemacku da bi ga kupio manchester?? drugo nespominjite sad sta mu je bosna dala, sta je messiju dala argentina kad je kao bolesni djecak u 13. godinu dosao u spaniju, oni su ga cak i osposobili da uopste moze da igra fudbal, ili mali doncic u kosarci. sto to on odbi spance i osta vjeran sloveniji koju je napustio kao djecak? i trece neigra se za savez ili selektora itd nego za svoj narod. mozda bi sa svakim golom koji da obradovao neko dijete koje je izgubilo svog oca, majku, ... za bosnu i hercegovinu. ja sam licno prezivio sa svojom porodicom maltretiranja "belih orlova" u visegradu 1992. i znam sta meni znaci bosna, bilo koji njen uspjeh, pa taman to bio i jedan obicni gol na prijateljskoj utakmici kadeta.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la kobe24 » 17 apr 2017, 18:53

edinjo-bih je napisao/la:neigrati za djedovinu je najvece moralno ponizenje jednog kvalitetnog sportiste. prvo ako valjas ti ces uspjeti (pogledaj na salihamidzica, barbareza, pjanica, kodru, dzeku, teletovica, nurkica, terzica,...) a da nepricam o nekim zvijezdama engleske/francuske/... lige koji igraju za skoro nepoznate male evropske ili africke drzave. jel napr. mikhytarian morao zaigrati za njemacku da bi ga kupio manchester?? drugo nespominjite sad sta mu je bosna dala, sta je messiju dala argentina kad je kao bolesni djecak u 13. godinu dosao u spaniju, oni su ga cak i osposobili da uopste moze da igra fudbal, ili mali doncic u kosarci. sto to on odbi spance i osta vjeran sloveniji koju je napustio kao djecak? i trece neigra se za savez ili selektora itd nego za svoj narod. mozda bi sa svakim golom koji da obradovao neko dijete koje je izgubilo svog oca, majku, ... za bosnu i hercegovinu. ja sam licno prezivio sa svojom porodicom maltretiranja "belih orlova" u visegradu 1992. i znam sta meni znaci bosna, bilo koji njen uspjeh, pa taman to bio i jedan obicni gol na prijateljskoj utakmici kadeta.
Objasnio si, majstore! :salut:
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 18 apr 2017, 10:11

mlade ekipe (U15-U21) slavnog skovenskog kluba RK Gorenje Velenje su elhamdullilah pune nase djece:

Kenan Pajt, Alen Husejnovic, Benjamin Burek, Alem Smajlovic, Kenan Mrkaljevic, Tarik Mlivic, Alen Karijasevic, Amar Zulic,....

bilo bi dobro da se selektori mladih reprezentacija o njima raspitaju i ako su veliki talenti da ih pozovu.

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 21 apr 2017, 13:11

Turnir je u Zavidovićima počeo susretom 2002. selekcija Krivaja – Kozara MP 12:19 (5:7), a zatim su BiH rukometne nade visoko nadigrale domaću Krivaju 26:15 (15:10).

Ceremija svečanog otvaranje turnira večeras je u Zavidovićima (19 sati), a zatvaranje u nedjelju u Maglaju (18 sati).

U-16 BiH – KRIVAJA 26:15 (15:10)

ZAVIDOVIĆI. Gradska dvorana. Gledalaca: 100. Sudije: Nedim Arnautović i Aleksandar Jović (obojica iz Tuzle). Delegat: Arijana Vojić (Bihać). Sedmerci: U-17 reprezentacija BiH 5 (4), Krivaja 2 (2). Isključenja: U-17 reprezentacija BiH 2, Krivaja 10 minuta. Rezultat: U-16 reprezentacija BiH – Krivaja 26:15 (15:10).

U-17 REPREZENTACIJA BiH: Hodžić, Cerić, Mehinagić 3, Nedić, Petković, Isaković, Nedaković, Baraković 1, Klis 5, Faljić 2, Lukić 3, Hadžić 2, Grahovac 5, Malbašić 1, Knežević, Keškić 4. Selektor: Nebojša Golić.

KRIVAJA: Omerović, Kovačević, Mehić 2, Mečkić, Begić 2, Marušić 1, Fejzić, Čolaković, Pašić, Cerovac 3, Karajbić, Džakmić 7, Imamović, Džonlić, Mrkonjiić, Velagić. Trener: Zlatan Tursić.

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 21 apr 2017, 18:27

Rukomet u srcu: Kadeti slavili i protiv Radničkog 27:11

Kadetska rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine i u drugom susretu 4. Međunarodnog rukometnog turnira „Rukomet u srcu“ Zavidovići-Žepče-Maglaj 2017, upisala je pobjedu, ovaj put protiv selekcije RK Radnički iz Goražda.

Sam početak susreta protekao je u izjednačenoj igri, a onda uz osjetnu razliku u kvaliteti naša selekcija pravi rezultatsku seriju od 8:0. Do kraja prvog dijela uspjeli su povečati rezultatsku prednost a na pauzu se odlazi pri rezultatu 13:6.

U nastavku igre dosta bolja igra kadetske selekcije BiH, koja je kroz nekoliko mini serija uspjela povečati prednost za konačnih 27:11.

Najefikasniji u redovima Kadetske Reprezentacije bili su Mehinagić Mirza, Isaković Adnan i Grahovac Luka sa po 4 postignuta pogodaka, dok je u redovima Radničkog najefikasniji bio Hrelja Emir sa 4 postignuta pogodaka.
Kod reprezentacije listu strijelaca upisali su se i Putnik Miodrag (1), Nedić Marko (1), Medaković Srđan (3), Klis Edin (2), Hadžić Nedim (3), Sakan Miloš (2), Knežević Luka (1), Todorović Jovan (1) i Faljić Adin (1).

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 22 apr 2017, 18:11

Rukomet u srcu: Kadetska reprezentacija BiH sa tri pobjede okončala grupnu fazu

Kadetska rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine slavila je i u svom trečem susretu 4. Međunarodnog rukometnog turnira „Rukomet u srcu“ Zavidovići, Žepče, Maglaj 2017, ovaj put protiv Rukometnog kluba Novi Beograd iz Srbije.
Izabranici Nebojše Golića upisali su tri pobjede u grupnoj fazi turnira, uz tri pobjede protiv domaćina Krivaje, RK Radnički iz Goražda i RK Novi Beograd iz Srbije.

Gosti su bolje otvorili susret, do početnog vodstva došli su gosti iz Beograda, međutim već u 6. minuti susreta naša Reprezentacija dolazi do rezultatskog preokreta, potom je uslijedilo poravnanje. Od 11. do 13. minute susreta naša nacionalna selekcija pravi mini seriju od 3:0, ćime ponovo dolazi u rezultatsku prednost.
Na pauzu se odlazi pri rezultatu 08:07 u korist domaćina.
U drugom dijelu susreta identična igra kao i u prvom dijelu. Igralo se gol za gol. Konačan rezultat susreta glasio je 17:15.
Najefikasniji u redovima Kadetske rukometne reprezentacije BiH bio je Klis Edin, sa 5 postignutih pogodaka.
Kod gostiju najefikasniji bio je Milunović Vojislav sa 7 postignutih pogodaka.
U listu strijelaca upisali su se i Sakan Miloš (1), Todorović Jovan (1), Isaković Adnan (1) Faljić Adin (1), Hadžić Nedim (3), Grahovac Luka (3) i Malbašić Stjepan (2).

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 23 apr 2017, 19:29

Rukomet u srcu: Kadeti BiH u finalu protiv Izviđača

Kadetska reprezentacija Bosne i Hercegovine u drugom polufinalnom susretu 4. Međunarodnog rukometnog turnira „Rukomet u Srcu“ Zavidovići, Žepče, Maglaj 2017, snage je odmjerila sa ekipom RK Urbanscape Loka iz Slovenije. Slavila je selekcija BiH rezultatom 22:16 (11:10).
Prvi dio susreta protekao je u izjednačenoj borbi, igralo se gol za gol, smjenjivala su se vodstva, a nakon prvog dijela na pauzu se odlazi pri rezultatu 11:10, u korist kadetske selekcije Bosne i Hercegovine.

U nastavku igre, puno bolja igra izabranika Nebojše Golića, naročito u periodu od 24. do 35. minute kada prave seriju od 6:0. Do kraja susreta ekipa Urbanscape smanjila je rezultatski zaostatak za konačnih 22:16.
U redovima nacionalne selekcije Bosne i Hercegovine najefikasniji su bili Klis Edin i Hadžić Nedim sa po 6 postignutih pogodaka, dok je u redovima Urbanscape-a najefikasniji bio Pip Urban sa 6 postignutih pogodaka.
U listu strijelaca kod Kadetske reprezentacije upisali su se i Nedić Marko (1), Baraković Šerif (1), Faljić Adin (2), Grahovac Luka (4), Sakan Miloš (1), Keškić Stjepan (1).
Rukometna reprezentacija BiH u finalu snage će odmjeriti sa ekipom RK Izviđač iz Ljubuškog.

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 23 apr 2017, 23:39

Rukomet u srcu: Kadetska reprezentacija BiH slavila u finalu protiv Izviđača 22:27 :bih:

Finalna utakmica 4. Međunarodnog rukometnog turnira „Rukomet u srcu“ Zavidovići, Žepče, Maglaj 2017, u kategoriji 2000. godište donijela nam ja dvoboj Kadetske rukometne reprezentacije Bosne i Hercegovine i ekipe RK Izviđač.

Prava rukometna predstava za sve ljubitelje rukometa koji su protekla tri dana užival gledajući vrhunski rukomet u Zavidovićima, Žepču i Maglaju.

U finalnom susretu, do početnog vodstva došla je ekipa Izviđača, to je ujedno i jedino vodstvo ekipe iz Ljubuškog. Reprezentativna selekcija Bosne i Hercegovine nešto kvalitetnijom igrom držala je rezultatsku prednost tokom cijelog prvog dijela. Na pauzu se odlazi pri rezultatu 11:14.

U nastavku igre izabranici Nebojše Golića nisu dopuštali ekipi Izviđača da se rezultatski približi, kroz nekoliko mini serija povećali su rezultatsku prednost. Najveća prednost iznosila je +5 u 29. minuti susreta, a nešto kasnije u 33. minuti susreta gosti uspjevaju da se vrate na samo -2 pri rezutatu 18:20.

Međutim kadeti BiH prave novu seriju od 1:4, što je bilo i više nego dovoljno za novu pobjedu i titulu najbolje ekipe u selekciji 2000. godište. Konačan rezultat glasio je 22:27.

Kod Izviđača najefikasniji bio je Domagoj Alilović sa 9 postignutih pogodaka. Kod Kadetske reprezentacije BiH Klis Edin sa 10 postignutih pogodaka bio je najbolji strijelac.

U listu strijelaca upisali su se i Nedić Marko (3), Malbašić Stjepan (2), Isaković Adnan (6), Faljić Adin (2), Hadžić Nedim (4).
U kategoriji 2002. godište, snage su odmjerili ekipe Izviđača i Kozare Mlijeko Produkt. Slavila je ekipa Kozare rezultatom 11:23.

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 26 apr 2017, 00:06

Bilal Šuman: Pronađen novac, kupljene karte za Finsku

Bilal Šuman, selektor rukometne reprezentacije BiH, kazao je da je Mirvad Kurić, ministar kulture i sporta Kantona Sarajevo uradio posao koji su trebali obaviti članovi Izvršnog odbora i Predsjedništva Rukometnog saveza BiH, te na taj način spasio obraz bh. rukometa.

Autor Anadolija

Zahvaljujući razumijevanju Kurića pronađena su finansijska sredstva, kojima su plaćene avionske karte za Finsku, te dio potraživanja hotela u kojima su smještene bh. rukometne selekcije, čime je izbjegnuta sramota. Da se ovo nije dogodilo seniorska reprezentacija BiH ne bi ni otputovala za Finsku na utakmicu kvalifikacija za EURO 2018, a to bi dovelo do oštrih kazni Evropske rukometne federacije (EHF).

“Neovisno od Izvršnog odbora RS BiH, kao čovjek koji ima odgovornost obzirom na selektorsku poziciju obilazio sam razna ministarstva i sve nivoe vlasti. Pokušavao sam na sve načine da se ovo spasi, ne samo reprezentacija, nego i cijeli rukomet u BiH. Da nismo otišli u Finsku bio bi to kraj za rukomet u BiH. Uslijedile bi sankcije EHF-a, ne samo za reprezentaciju, nego i za Savez i klubove, niko ne bi mogao ništa”, kazao je Šuman za Anadolu Agency i nastavio:

“Kurić nas je spasio u novembru. Čovjek radi poslove koje je trebao uraditi Izvršni odbor i Predsjedništvo. Ne da mi je izašao u susret, nego nemam riječi hvale za njega. Stalno sam bio s njim u kontaktu i tražili smo model da se ta potraživanja zatvore. Srećom Kurić je uspio da riješi potraživanja, tako da mogu reći da putujemo u Finsku i da ćemo igrati utakmicu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. U ovom trenutku Kurić je spasio rukomet u BiH, ali ovo je samo gašenje vatre. Vidjećemo hoće li se nešto promijeniti u budućnosti, već u junu je novi test kada ćemo morati igrati zadnje dvije utakmice kvalifikacija.”

Prema selektorovim riječima, zahvaljujući Kuriću obezbjeđeno je 30.000 KM, što je dovoljno za avionske karte i dio duga prema hotelima u kojima borave bh. selekcije, dok on nastavlja potragu za još 20.000 KM, koliko je neophodno da se u potpunosti sanira dug prema hotelima.

“Postoje naznake da ćemo pronaći tih 20.000 KM, kako bismo mogli da se okupimo u ponedjeljak. Nakon toga će nam trebati još 15.000 KM da reprezentativcima refundiramo troškove putovanja, što odavno nismo uradili. Iskreno, još uvijek ne znam kako ćemo doći do tog novca, samo znam da na neki način moramo”, rekao je selektor bh. rukometaša.

Šuman je naglasio i da će se druga utakmica sa Finskom, ona domaća, igrati zahvaljujući čelnim ljudima Goražda i Bosansko-podrinjskog kantona, a ne rukovodstvu Saveza.

“Moram reći i da nam je jako puno pomoglo Goražde i ljudi koji su tamo na vlasti. Sve je spremno za utakmicu sa Finskom 7. maja. Oni su nam izašli u susret i za taj ogled nemamo praktično nikakvih troškova, stoga i tim ljudima upućujem jedno ogromno hvala”, naglašava Šuman.

Nakon dva odigrana kola u grupi 3 kvalifikacija za EURO 2018 u Hrvatskoj, bh. tim zauzima posljednje mjesto bez bodova. Lider je Španija sa četiri, a slijede je Austrija i Finska sa po dva boda. BiH će u trećem kolu gostovati kod Finske 4. maja, a tri dana kasnije istog rivala ugostiće u Goraždu.

Na Evropsko prvenstvo, koje će se od 14. do 28. januara 2018. godine održati u Hrvatskoj, plasiraće se po dvije prvoplasirane reprezentacije iz svake od sedam grupa, te najbolja trećeplasirana.

Bez obzira na sve probleme s kojima se susreće Šuman je ipak sretan zbog jedne činjenice, a to je da je kadetska reprezentacija BiH osvojila turnir “Rukomet u srcu”, te pokazala da ima potencijala.

“Bio sam tokom vikenda u Maglaju, Zavidovićima i Žepču, gdje sam pratio turnir ‘Rukomet u srcu’. Naša kadetska reprezentacije je osvojila prvo mjesto. Momci su pokazali da su odlična generacija, ali sada je važno da im obezbijedimo kontinuitet, a kako ćemo to uraditi ne znam. I oni su pokazali da se u tom sportskom dijelu krećemo naprijed, ali sa logistikom je katastrofa”, kazao je Šuman.

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 19 maj 2017, 10:27

Kemo Hamzic 6 golova vs izvidjac

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 29 maj 2017, 17:13

OBRANOVIĆ OTKAZAO PRIPREME: Lino Červar pozvao talentiranog tinejdžera iz PSG-a

Hrvatski rukometni izbornik Lino Červar na okupljanje reprezentativaca u lipnju naknadno je pozvao i Halila Jaganjca (18 godina – HC Paris Saint-Germain) nakon što je iz obiteljskih razloga dolazak na pripreme otkazao Sandro Obranović (HC MOL-Pick Szeged), priopćeno je u ponedjeljak iz Hrvatskog rukometnog saveza.
Nagrada je to Jaganjcu za sjajan rad u PSG-u ove sezone, ali i poziv kojim Lino najavljuje svijetlu rukometnu budućnost s obzirom da će među 26 igrača u Poreču ovoga puta imati i Ašanina, Ravnića, Vidu, Mandića, Jotića, Hrstića…
Červar će tako i dalje na pripremama u Poreču od 13. do 22. lipnja na raspolaganju imati 26 igrača.
Nakon priprema u Poreču reprezentacija se vraća u Zagreb te će 23. lipnja u koncertnoj dvorani Vatroslav Lisinski sudjelovati na završnom izvlačenju skupina za Europsko prvenstvo 2018. kojem je domaćin Hrvatska.
U Poreču od 13. do 22. lipnja trenirat će sljedeći igrači:

1. Filip Ivić – KS Vive Tauron Kielce
2. Ivan Pešić – HC Meshkov Brest
3. Matej Ašanin – HC Sporting CP
4. Zlatko Horvat – RK PPD Zagreb
5. Valentino Ravnić – RK Umag
6. Ivan Vida – RK Dubrava
7. Manuel Štrlek – KS Vive Tauron Kielce
8. Nik Tominec – HC Kadetten Schaffhausen
9. David Mandić – RK Izviđač Ljubuški
10. Igor Vori – RK PPD Zagreb
11. Željko Musa – SC Magdeburg
12. Krešimir Kozina – HC Füchse Berlin
13. Marino Marić – MT Melsungen
14. Marko Mamić – HC Dunkerque HB Grand Littoral
15. Halil Jaganjac HC Paris Saint-Germain
16. Jakov Gojun – HC Füchse Berlin
17. Stipe Mandalinić – RK PPD Zagreb
18. Lovro Jotić – RK PPD Zagreb
19. Luka Cindrić HC Vardar
20. Igor Karačić – HC Vardar
21. Matej Hrstić – RK Izviđač Ljubuški
22. Domagoj Pavlović – RK PPD Zagreb
23. Luka Stepančić – HC Paris Saint-Germain
24. Luka Šebetić – RK PPD Zagreb
25. Ivan Sršen – RK Nexe
26. Jakov Vranković – SC Dinamo Bucuresti
Izvor: HINA

bavarian_bk
Postovi: 4840
Pridružen/a: 24 sep 2009, 23:49
Lokacija: Bosanska Krupa
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la bavarian_bk » 29 maj 2017, 18:13

Ovaj Halil me stvarno iznenađuje. Mislim razumijem ja to da je momak odrastao u Hrvatskoj ali opet ...
Poznajem mu većinu porodice u BiH tj.u Petrovcu i velike su patriote, a on je čini mi se isto, samo za drugu državu .

Avatar
Vijadukt
Postovi: 2841
Pridružen/a: 10 jul 2016, 16:16
Lokacija: Visko
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la Vijadukt » 31 maj 2017, 19:34

slika
"Der Schlüssel zum Erfolg ist Kameradschaft und der Wille, alles für den anderen zu geben!"

Odgovori

Natrag na “Rukometna reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.