Rukometna reprezentacija BiH

Moderator/ica: Pasha

Da li ste zadovoljni izborom Ivice Obrvana za novog selektora?

Super zadovoljan
45
24%
Zadovoljan
75
40%
Nemam stav
31
16%
Nezadovoljan
13
7%
Katastrofa
25
13%
 
Ukupno glasova: 189

zlatnidjecaci
Postovi: 269
Pridružen/a: 11 jan 2014, 18:04
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la zlatnidjecaci » 19 jun 2017, 10:33

Kakav Čiškušič pa taj odavno ne igra ozbiljan rukomet. Bio sa repkom na okupljanju i nemože izdržati fizički dva vezana treninga da ga nešto ne zaboli. Taj kao i Međič ne igra za ekipu samo za sebe.Ne razigrava nego ispali 25 lopti pa šta bude.

zlatnidjecaci
Postovi: 269
Pridružen/a: 11 jan 2014, 18:04
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la zlatnidjecaci » 19 jun 2017, 10:53

Pitanje je šta želite ? Trenutni rezultat ili igrača na duge staze? Ako želite trenutni rezultat onda ste za islužene igrače koje samo zanima klupski ugovor a repke im služi za promociju. Ako želite na duge staze onda MORAJU dobiti šansu Perič i Pavlak i tako važi za svaku poziciju.

zlatnidjecaci
Postovi: 269
Pridružen/a: 11 jan 2014, 18:04
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la zlatnidjecaci » 19 jun 2017, 11:09

Da dalje ne blebečemo. Treba forum ugasiti.Za kliks. ba selektor izjavio da nema namjeru raditi smjenu generacije. Svedno mu je da li igrač ima 37,34 ili 18 godina. Sretno selektore. Ko zadnji izađe nek ugasi svjetlo.

Avatar
paulus
Postovi: 4359
Pridružen/a: 18 sep 2013, 12:27
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la paulus » 19 jun 2017, 11:13

Od svih država bivše Jugoslavije, samo BiH ne ide na EP
Ovaj naslov dovoljno govori o nasim rukometasima , sit sam Prce- a vala i Terzica , zasto igraju vise kad je ocito da ljudi nemaju mentalitet za pobjedu, 12 kvalifikacija za Euro i ti se nijednom ne plasiras , ma mjenjaj to , stavi mlade i gradi nes novo . Ovi su jednostavno navikli gubit i unistavaju i mladje igrace koji vidljivo imaju vise muda nego oni , onaj Malinovic ova dva nova krila , daj nam djecu novu mani se ovih gubitnika, sramota od igraca. Prce , prvi potez lob iz sedmerca o fula , mrljina potrosio 10 lopti . Kako pobogu ne znaju kontru bacit . Mi sa onom ekipom onako dobrim krilima onaj Predragovic i onaj drugi mali su me odusevili , imaju damu , i zelju .
Kadusicu sipu ga, hrpa vanago !!!

Avatar
paulus
Postovi: 4359
Pridružen/a: 18 sep 2013, 12:27
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la paulus » 19 jun 2017, 11:16

zlatnidjecaci je napisao/la:Da dalje ne blebečemo. Treba forum ugasiti.Za kliks. ba selektor izjavio da nema namjeru raditi smjenu generacije. Svedno mu je da li igrač ima 37,34 ili 18 godina. Sretno selektore. Ko zadnji izađe nek ugasi svjetlo.
To i mene nervira , ocigledno je da ona starija heneracija koja se vuce godinama nema zo u sebi , daj mladje pa nek ostave srve nece mi bit zao , a ne kad vidim onog Prve a probiju 10 puza na njemu potrosi 10 lopti, samo Vranjesa bi ostavio Panica i mlade i nac sto mladju ekipu i gradit nesta
Kadusicu sipu ga, hrpa vanago !!!

Avatar
Sebulba
Postovi: 367
Pridružen/a: 05 okt 2015, 09:26
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Sebulba » 19 jun 2017, 17:43

"Ne igra mi ulogu da li igrač ima 37, 34, ili 18 godina"


Pitanje koje se nameće samo po sebi nakon svakog neuspjeha je - da li će doći do smjene generacije? Šuman kaže kako nije spreman na takav drastičan korak.

"Bez obzira na godine i gdje ko igra, u reprezentaciji moraju igrati najbolji igrači. Konstantno pokušavam pronaći nove igrače kako bismo imali što širi izbor. Već smo uveli u reprezentaciju Nuića, Vegara i Predragovića, a takvih igrača će biti još u bliskoj budućnosti. Ovih 28 igrača koji su na širem spisku trenutno su svojim kvalitetom zaslužili biti u reprezentaciji. Apsolutno mi ne igra ulogu da li igrač ima 37, 34, ili 18 godina. Bitan je trenutni kvalitet i ne razmišljam o klasičnom rezu. Imamo dovoljno iskusnih igrača koji mogu pomoći svojim iskustvom i bit će tu sve dok imaju kvalitet, a u isto vrijeme pokušavamo pronaći nove igrače koji će biti nosioci reprezentacije u budućnosti. Imamo generaciju igrača između 24 i 27 godina koji će biti baza u narednom periodu, ima i onih mlađih koji dolaze i pokušat ćemo sve da pojačavamo ekipu u budućnosti", rekao je Šuman u razgovoru za Klix.ba.
Naravno da neće mijenjati pa nije lud, većina reprezentacije je u najboljim godinama, sviđa mi se naročito ovo boldirano, čovjek definitivno ima dara za kakvog trenera/managera, dobro bi bilo kada bi se uhvatio klupskog rukometa tu bi dugoročno sigurno napravio dobar posao i više koristio i samoj reprezentaciji.
Ove kvalifikacije su platile danak njegovog trenerskog neiskustva ali je valjda nešto i naučio iz toga. Ovih 45 minuta protiv Austrije je izgledalo puno bolje pa se nadam da će ove momke u budućnosti uspjeti posložiti i motivisati jer imamo mi kvalitet za odlazak na SP i EP, samo ne treba pretjerivati sa očekivanjima, hvalospjevima i kritikama.

esprit24
Postovi: 5373
Pridružen/a: 13 dec 2013, 20:41
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la esprit24 » 20 jun 2017, 00:45

Ne zelim omalovatiti patriotizam kod Bilala, al ja sam siguran da ss on prihvatio posla selektora kako bi sebi podigao trenerski rejting. Jer imati u CV-u da si bio selektor pa makar to bilo i Kosovo nije mala stvar. Finu pricu ima i vjerujem da cemo snim kao selektorom dohvatiti neko takmicenje u buducnosti. Ono sto mene zabrinjava da nasi igraci stagniraju. Imamo jednog Terzu koji je WC igrac za odbranu, golmana Burica koji ce postati WC golman za godinu dvije, njegov brat Senjamin igra LP sa Nantesom, dok su ovi ostali mrtvi prosjek. Od Malinovica sam ocekivao da bude neka klasa, pa posle da makar ode u neki srednji klub u Bundes ligi a on zavrsi u Rumuniji kao i vecina nasih igraca. Jel sistem kvala za SP isti kao i do sad. Od ovog hamlja sto je osto Grcke,Litve, Latvije i ostale kreme rukometa prvi iz grupe ide u baraz na neku ekipu sa EP u Hrvatskoj??
Biti srcem vezan, u tome leži snaga..

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la no rules » 20 jun 2017, 00:56

ima li i sada wild card kao što je bio kada smo Islanda izbacili .... Da je Njemačka , Island ili neka druga velesila ispala bilo bi pozivnica od glupog ehf-a

Avatar
bhsport
Postovi: 11260
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la bhsport » 20 jun 2017, 10:07

no rules je napisao/la:ima li i sada wild card kao što je bio kada smo Islanda izbacili .... Da je Njemačka , Island ili neka druga velesila ispala bilo bi pozivnica od glupog ehf-a
Ono je bilo svjetsko, cisto sumnjam da ima prostora na evropskom...
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61295
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Virtu4l » 20 jun 2017, 15:19

Bilal je simpatičan, slatkorječiv, patriota, ali nije za selektora.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Sebulba
Postovi: 367
Pridružen/a: 05 okt 2015, 09:26
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Sebulba » 20 jun 2017, 16:07

esprit24 je napisao/la:Ne zelim omalovatiti patriotizam kod Bilala, al ja sam siguran da ss on prihvatio posla selektora kako bi sebi podigao trenerski rejting. Jer imati u CV-u da si bio selektor pa makar to bilo i Kosovo nije mala stvar. Finu pricu ima i vjerujem da cemo snim kao selektorom dohvatiti neko takmicenje u buducnosti. Ono sto mene zabrinjava da nasi igraci stagniraju. Imamo jednog Terzu koji je WC igrac za odbranu, golmana Burica koji ce postati WC golman za godinu dvije, njegov brat Senjamin igra LP sa Nantesom, dok su ovi ostali mrtvi prosjek. Od Malinovica sam ocekivao da bude neka klasa, pa posle da makar ode u neki srednji klub u Bundes ligi a on zavrsi u Rumuniji kao i vecina nasih igraca. Jel sistem kvala za SP isti kao i do sad. Od ovog hamlja sto je osto Grcke,Litve, Latvije i ostale kreme rukometa prvi iz grupe ide u baraz na neku ekipu sa EP u Hrvatskoj??
Ma naravno da će malo i sebe pripaziti, što se tiče SP-a nisam čuo da se sistem mijenjao, shodno tome očekuju nas kvalifikacije protiv navedenih titana s tim da se nadam da ćemo izbjeći Litvaniju (jer su i u ovim kvalifikacijama dokazali da nisu tako slabi kao što ih neki ovdje prikazuju) a nakon toga baraž sa nekom zahebanom reprezentacijom :crazy: .

zlatnidjecaci
Postovi: 269
Pridružen/a: 11 jan 2014, 18:04
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la zlatnidjecaci » 20 jun 2017, 23:56

Puno se hvalimo dobrom igrom 45 minuta protiv Austrije. Da li je Austrija baš mjerilo vrhunskog kvaliteta??? Selektor mi nije jasan. Nije stvar u godinama igrača več u njihovoj potrošenosti. Dali su sve od sebe.Cijela javnost vidi da je Prce usporio,Da je Karačič bezidejan,Tore neučinkovit a selektor nevidi!!!.Da li treba mlade zanemariti da bi se agonije gore navedenih produžila.Za informaciju 2014 -e je naša kadetska reprezentacija igrala nerješeno protiv Austrije u Beču za koju je igrao Bilik. Sad od predvodi našu reprezentaciju i igra u Kilu a gdje su naši??????

zlatnidjecaci
Postovi: 269
Pridružen/a: 11 jan 2014, 18:04
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la zlatnidjecaci » 20 jun 2017, 23:59

Pardon predvodi Austrisku reprezentaciju i igra u Killu.

Avatar
DaVinci
Postovi: 2834
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DaVinci » 21 jun 2017, 03:07

Vidim da je svima promakla vijest da Smajo Karacic vise nije generalni sekretar saveza ... poslije 15 i kusur godina napokon je sjaho s mrtvog konja ...
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

pastore
Postovi: 897
Pridružen/a: 23 sep 2010, 23:05
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la pastore » 27 jun 2017, 15:15

DaVinci je napisao/la:Vidim da je svima promakla vijest da Smajo Karacic vise nije generalni sekretar saveza ... poslije 15 i kusur godina napokon je sjaho s mrtvog konja ...
Al zato Fuad Lipa ,Mirsada Dzaltur ne mrdaju ,milioneri iz saveza ...nek inspekcije zatvaraju ove male subjekte,a prave kriminalce nikad niko ni pokusao nije

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 11 jul 2017, 23:28

Ima li neko orginal dres rukometne reprezentacije BiH da bi ga prodao (nevszno da li stari ili ovaj sad novi)?

hvala
selam

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61295
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Virtu4l » 18 jul 2017, 16:16

Lagana grupa, ovo bi stvarno trebali pregaziti k'o plitak potok.
Evribadi sej Željo
Željoooo

mirzatele
Postovi: 11879
Pridružen/a: 07 feb 2013, 01:24
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la mirzatele » 18 jul 2017, 16:19

A nama baraz je

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54015
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la MortemHz » 18 jul 2017, 16:28

Grupa 1: Rusija, Finska, Slovačka, Luksemburg
Grupa 2: Litvanija, Latvija, Izrael, Gruzija
Grupa 3. Rumunija, Ukrajina, Italija, Farski Otoci
Grupa 4: Portugal, Poljska, Kipar, Kosovo
Grupa 5: Holandija, Belgija, Grčka, Turska
Grupa 6: Bosna i Hercegovina, Švicarska, Estonija
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
legenda reala
Postovi: 33800
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la legenda reala » 18 jul 2017, 16:44

Virtu4l je napisao/la:Lagana grupa, ovo bi stvarno trebali pregaziti k'o plitak potok.
a bogami su Švicarci jedno vrijeme ozbiljno ulagali u rukomet, ne bi to trebalo tako lahko ići plus imaju vrhunskog šutera u ekipi kakvog mi nikad nismo imali

Znamo ja i ti šta jedan takav igrač znači
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Odgovori

Natrag na “Rukometna reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.