Rukometna reprezentacija BiH

Moderator/ica: Pasha

Da li ste zadovoljni izborom Ivice Obrvana za novog selektora?

Super zadovoljan
45
24%
Zadovoljan
75
40%
Nemam stav
31
16%
Nezadovoljan
13
7%
Katastrofa
25
13%
 
Ukupno glasova: 189

Avatar
Lillard
Postovi: 26269
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Lillard » 31 avg 2017, 18:01

ovisnik je napisao/la:Halil Jaganjac presao iz PSG u Metalurg, stepenica nize... ne jedna nego 4
Zavisi kako se gleda,prelazak u PSG je bio ogroman iskorak za koji nije trenutno spreman,Metalurg je za njega odlična sredina,Lino Červar će mu dati šansu,napredovaće uz ostale mlade igrače,igraju atraktivna takmičenja,tako da je to za njega odličan izbor.
Izvini, al ne znam zašto o njemu pišeš na ovoj temi. Jedini način da on zaigra za BiH je ukoliko ne bude dovoljno dobar za Hrvatsku.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

ovisnik
Postovi: 1104
Pridružen/a: 22 mar 2008, 20:00
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la ovisnik » 01 sep 2017, 19:26

Lillard je napisao/la:
ovisnik je napisao/la:Halil Jaganjac presao iz PSG u Metalurg, stepenica nize... ne jedna nego 4
Zavisi kako se gleda,prelazak u PSG je bio ogroman iskorak za koji nije trenutno spreman,Metalurg je za njega odlična sredina,Lino Červar će mu dati šansu,napredovaće uz ostale mlade igrače,igraju atraktivna takmičenja,tako da je to za njega odličan izbor.
Izvini, al ne znam zašto o njemu pišeš na ovoj temi. Jedini način da on zaigra za BiH je ukoliko ne bude dovoljno dobar za Hrvatsku.
U zadnjem postu sam komentarisao ono što je napisao drugi forumaš,a ranije sam pisao zbog činjenice da je Bilal rekao da će ga pokušati pridobiti da igra za nas,dok god postoji šansa on je potencijalni reprezentativac.I sam ne volim kada se na našim temama pominju igrači koji su nas odbili,al Halil to još uvijek nije u potpunosti,tako da,iako male,postoje neke šanse da zaigra za nas.Zbog svojih fizičkih i tehničkih karakteristika Halil je upravo ono što nam treba.

Avatar
DaVinci
Postovi: 2834
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DaVinci » 03 sep 2017, 00:35

Oglasil' se ikako Sejla Tancica AKA gen. sekretar saveza odkako je stupila na funkciju ... ?
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la no rules » 10 sep 2017, 13:18

Srdjan Predragovic zabio 12 golova u porazu svog Linza , a cijela ekipa zabila 25...

Avatar
legenda reala
Postovi: 33800
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la legenda reala » 15 sep 2017, 14:40

Zvanično Burić u Flensburgu od naredne sezone, realno je bilo i za očekivati ovakvo nešto, momak fenomenalno brani izrasta u vrhunskog golmana
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

rukomettt
Postovi: 60
Pridružen/a: 26 jan 2014, 12:16
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la rukomettt » 16 sep 2017, 22:23

Zildzic pojacao svicarskog prvoligasa GC Amicitia iz Ciriha. S obzirom da ga je selektor prosli put skinuo sa spiska zbog odabira kluba i da ove kval.igramo protiv Svicarske mozda bi nam mogao i pomoci,ako nista neka nas bar ugosti .. odvede repku negdje na cevape :lol: :lol: :lol: :bih:

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la ASD » 17 sep 2017, 13:32

Jel ima kakvih "šanasa"da vrbujemo Tima Sutona, sina od Gorana Sutona da igra za nas?

ovisnik
Postovi: 1104
Pridružen/a: 22 mar 2008, 20:00
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la ovisnik » 17 sep 2017, 19:45

ASD je napisao/la:Jel ima kakvih "šanasa"da vrbujemo Tima Sutona, sina od Gorana Sutona da igra za nas?
Teško,momak je pravi prospekt i u Njemačkoj na njega ozbiljno računaju, a ako ne bude tamo prošao imaju "susjedi" prije nas u redu.

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la ASD » 23 sep 2017, 18:28

Koliko se da primijetiti, Vranjes je promijenio odbranu Veszprema i Terzic nije vise jedan od kljucnjih igraca tamo.

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la ASD » 23 sep 2017, 18:53

Kasnije usao i znacajno popravio odbranu Veszprema.

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 24 sep 2017, 21:56

OSTALI SPORTOVIRUKOMET
Lea Serdarević među najboljim golmanicama francuske lige

Piše: Haris Zilić

U okviru francuskog rukometnog prvenstva za žene, Issy Paris je kao gost savladao Touloun sa 18:26.

Međutim prva figura meča bila je golmanica domaće ekipe, Lea Serdarević, koja je skupila 19 odbrana!

Lea je sestra Denisa Seradarevića, momka koji je branio za BiH na EP za juniore 2013. godine u našoj državi. Majka joj je iz Zenice, otac iz Stoca, tako da Lea ima otvoren put da u budućnosti nosi dres zemlje svojih roditelja, međutim u BiH drugi talasi pušu po pitanju ženske rukometne reprezentacije.

Ova sjajna 22-godišnja golmanica ove sezone ima prosjek oko 12,5 odbrana po utakmici, a prošle je imala oko 10. Brojke su sjajne, djeluju impoznantno, kad je u pitanju jedna od najjačih liga svijeta za rukometašice.

Za Leu mnogi stručnjaci tvrde da će u budućnosti biti među boljim golmanicama Evrope. Već sada je među najboljim u ligi gdje brane reprezentativke Francuske, Švedske, Norveške…

Bila je Serdarević na radaru selekcije Francuske. Dolazi iz rukometne porodice, pored brata Denisa i sestra Emma pruža sjajne igre u francuskoj trećoj ligi.

Nije Lea sama. Ima još ovakvih i sličnih primjera gdje rukometašice porijeklom iz BiH pružaju sjajne partije diljem Evrope, dok u njihovoj državi ženski rukomet je stavljen na dno. Zapostavljen je devet godina. Slušaju se razna obećanja, a kad će se ponovo pokrenuti reprezentacija nezahvalno je prognozirati. Možda Lea i slične budu motiv. Ko zna.

Avatar
DaVinci
Postovi: 2834
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DaVinci » 30 sep 2017, 01:41

Dajte mi jedan intervju gen. sekretara Sejle Tancice dosad ... moze i jedna obicna izjava ...
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la no rules » 30 sep 2017, 02:02

DaVinci je napisao/la:Dajte mi jedan intervju gen. sekretara Sejle Tancice dosad ... moze i jedna obicna izjava ...

Avatar
DaVinci
Postovi: 2834
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DaVinci » 01 okt 2017, 00:06

no rules je napisao/la:
DaVinci je napisao/la:Dajte mi jedan intervju gen. sekretara Sejle Tancice dosad ... moze i jedna obicna izjava ...
Napokon ... hvala, druze ... fino teta prica, cuje se da je bizmisvuman ... priprema teren na sve strane ... posla Smaju na aparate ... :salut:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Avatar
DaVinci
Postovi: 2834
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DaVinci » 02 okt 2017, 21:31

Sta mislite, drugovi, hocel' nam kapiten Nikola i ove kvalifikacije odradit'? Ja glasam za ne ...
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Avatar
Alminjo99
Postovi: 3491
Pridružen/a: 07 dec 2016, 19:00
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Alminjo99 » 03 okt 2017, 15:05

DaVinci je napisao/la:Sta mislite, drugovi, hocel' nam kapiten Nikola i ove kvalifikacije odradit'? Ja glasam za ne ...
Koliko god mi bio drag mislim da je vrijeme da se oprosti od reprezentacije.
Rezultat je trend, ideal je vječan!

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 03 okt 2017, 17:52

U proteklih mjesec dogovoreno je mnoštvo okupljanja mlađih selekcija, a novost je i da će reprezentacija u aprilu 2018. sedam dana provesti ili u Alžiru, ili u Japanu.

"Budući da je Sead Hasanefendić preuzeo Alžir imamo ponudu da u aprilu 2018. gostujemo u sklopu sedmice IHF-a. S druge strane Dagur Sigurdson me zove da tu sedmicu provedemo u Japanu. Dakle, od te dvije opcije jedna je sigurna", otkriva Šuman i dalje nabraja:

"Selekcija 2000. u Žepču će boraviti od 23. do 25. oktobra, a onda idu na turnir u Austriju gdje će još igrati Švicarska i Mađarska. To je selekcija Neše Golića. Nakon toga ista će reprezentacija igrati dvije utakmice u Brčkom sa Slovenijom, a potom ćemo Slovencima biti gosti.

Od 27. do 29. u Donjem Vakufu bit će okupljeni igrači generacije 1998, a u Gornjem Vakufu u istom terminu generacija 2002. Ne želim ni da razmišljam koliko bi nas to sve koštalo da smo morali plaćati..."

Podsjetimo A reprezentacija će od 7. do 9. januara 2018. odigrati dvije pripremne utakmice u Beohgradu protiv Saudijske Arabije, a postoji još i opcija da najbolji bh. rukometaši period između Božića i Nove godine provedu u Tunisu.

Avatar
DaVinci
Postovi: 2834
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DaVinci » 05 okt 2017, 01:13

edinjo-bih je napisao/la:"Budući da je Sead Hasanefendić preuzeo Alžir imamo ponudu da u aprilu 2018. gostujemo u sklopu sedmice IHF-a. S druge strane Dagur Sigurdson me zove da tu sedmicu provedemo u Japanu. Dakle, od te dvije opcije jedna je sigurna", otkriva Šuman i dalje nabraja:
Da se samo entuzijazam pika u danasnjem sportu Bilal i Mesa bi imali dozivotne ugovore ... :zviz:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 06 okt 2017, 21:36

DaVinci je napisao/la:
edinjo-bih je napisao/la:"Budući da je Sead Hasanefendić preuzeo Alžir imamo ponudu da u aprilu 2018. gostujemo u sklopu sedmice IHF-a. S druge strane Dagur Sigurdson me zove da tu sedmicu provedemo u Japanu. Dakle, od te dvije opcije jedna je sigurna", otkriva Šuman i dalje nabraja:
Da se samo entuzijazam pika u danasnjem sportu Bilal i Mesa bi imali dozivotne ugovore ... :zviz:
tacno!

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la ASD » 07 okt 2017, 20:37

Odlicno prvo poluvrijeme Burica za Nantes protiv Barcelone. :clap:

Odgovori

Natrag na “Rukometna reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.