Rukometna reprezentacija BiH

Moderator/ica: Pasha

Da li ste zadovoljni izborom Ivice Obrvana za novog selektora?

Super zadovoljan
45
24%
Zadovoljan
75
40%
Nemam stav
31
16%
Nezadovoljan
13
7%
Katastrofa
25
13%
 
Ukupno glasova: 189

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 03 nov 2017, 23:36

Elmir Građan novi član RK Eurofarm Rabotnik iz Bitole
Redakcija 7 sati ago Transferi 60 Views

Elmir Građan nekadašnji rukometni reprezentativan BiH novi je član RK Eurofarm Rabotnik iz Bitole.

Samo nekoliko dana nakon što je za klub potpisao i tridesetjednogodišnji Rati Mskvilidze koji igra na poziciji desnog beka, u klub iz Bitole stigao je i Elmir Građan (24).

Građan je prošao sve reprezentativne selekcije Bosne i Hercegovine a upisao je i nekoliko nastupa za seniorski tim BiH.

Svoje prve rukometne korake naučio je u Goraždu. Nakon toga nastupao je za RK Borac i RK Bosna. Na međunarodnoj sceni nastupau je u Turskoj za ekipe Zagonospor i Azizje.

Svijet Rukometa

Avatar
Vucevich
Postovi: 11246
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Vucevich » 03 nov 2017, 23:50

Odlican clanak, iako nije samo o rukometnoj reprezentaciji:

http://telesport.telegram.hr/kolumne/na ... iz-rijeku/

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la ASD » 04 nov 2017, 09:36

Fagus501 je napisao/la:Zasto Veszprem placa Terzica, ili Vardar Abutovica, ili ne znam svojevremeno Ciudar DInarta, kada odbranu moze igrati domaca sirovina?
Da ne troši glavne igrače koji daju golove,Andy Smit najbolji igrač Bundes lige 4 godine odbranu ne igra nikako.[/quote]

To znamo, ali zasto placa skupo strance kad moze domacu sirovinu ubaciti?

Pri glasanju za najboljeg igraca se preferiraju ofanzivci, mozes ti imati najbolje ofanzivce, ali dzaba ti ako je u odbrani propuh i primaju se laki golovi.

Fagus501
Postovi: 483
Pridružen/a: 23 okt 2017, 22:00
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Fagus501 » 04 nov 2017, 12:13

ASD je napisao/la:
Fagus501 je napisao/la:Zasto Veszprem placa Terzica, ili Vardar Abutovica, ili ne znam svojevremeno Ciudar DInarta, kada odbranu moze igrati domaca sirovina?
Da ne troši glavne igrače koji daju golove,Andy Smit najbolji igrač Bundes lige 4 godine odbranu ne igra nikako.
To znamo, ali zasto placa skupo strance kad moze domacu sirovinu ubaciti?

Pri glasanju za najboljeg igraca se preferiraju ofanzivci, mozes ti imati najbolje ofanzivce, ali dzaba ti ako je u odbrani propuh i primaju se laki golovi.[/quote]
Da se ne raspravljam s tobom,pitam te šta je to Terzic korisno uradio za našu reprezentaciju odkad igra skoro 15 godina.Kad su naši izbacili Island nije ni igro ni jedni utaknicu,i sa njim i bez njega smo isti kanta za nabijanje

zlatnidjecaci
Postovi: 269
Pridružen/a: 11 jan 2014, 18:04
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la zlatnidjecaci » 06 nov 2017, 23:57

Intervju sa Šumanom na portalu **** nevjerojatan. Opet mješa kruške i jabuke. Svaka čast na lobiranju sponzora,nabavci opreme i organizaciji putovanja ali to nema veze sa selektiranjem igrača,taktike i drugim stvarima koje bi trebale biti suština njegovog posla.Ponovno isticanje da su stari igrači u dvomeču sa Estonijom bili najbolji i isticanje Terzinog napadačkog doprinosa je fascinatno. Možda mi nismo gledali isti dvomeč??? Izjavom da nemamo kvalitetnih mladih igrača od 21-25 godina je pretjerao i uništiti ono malo samopouzdanje što imaju.Sad su i oni postali smetnja pobogu smetaju na terenu gužva je.Natovario se Vegaru igrao momak 5 minuta u Sarajevu??? Par loših poteza pa nije smak svijeta. Pa sklonjeni su ostali lijevi bekovi da bi Vegara lansirao a sad nevalja. Sad valja Mandič??? Nisam optimista za duel sa Švajcarcima ali za sada imamo samo pobjede u dvomeču sa Finskom i jednu pobjedu protiv Estonije. Malo je.Sa par mlađih igrača možda bi imali pobjedu manje ali bi možda dobili par igrača za sljedečih 10 godina. Vrijedilo bi pokušati. Jel i ovako smo ko Kosovo i Luksemburg koji takođe ne mogu nigdje da se plasiraju a selektor ih intervjuu omalovažava.

Avatar
DaVinci
Postovi: 2834
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DaVinci » 07 nov 2017, 00:03

zlatnidjecaci je napisao/la:Intervju sa Šumanom na portalu **** nevjerojatan.
Kojem portalu?
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la kobe24 » 07 nov 2017, 00:18

DaVinci je napisao/la:
zlatnidjecaci je napisao/la:Intervju sa Šumanom na portalu **** nevjerojatan.
Kojem portalu?
http://sp.ort1.ba/reprezentacija/suman- ... aci/100396

Samo ukloni tacku nakon slova P.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
DaVinci
Postovi: 2834
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DaVinci » 07 nov 2017, 01:18

kobe24 je napisao/la:
DaVinci je napisao/la:
zlatnidjecaci je napisao/la:Intervju sa Šumanom na portalu **** nevjerojatan.
Kojem portalu?
http://sp.ort1.ba/reprezentacija/suman- ... aci/100396

Samo ukloni tacku nakon slova P.
Hvala, drug ... upravo procitah clanak i ostade frapiran ... prvi put u 20 i kusur godina citanja intervjua sa svim nasim selektorima da sam procitao da se jedan novinar 'drznuo' da pita za krivicu doticnog za poraz ... prvi j*beni put ... a procitao sam hiljade intervjua ... jos ne mogu vjerovati ... :shock:

A sto se tice Sumanovih odgovora zakljucak je odprilike da je dosad bio raja s igracima a sad ce malo vise glumiti strogocu i da u sljedecih 5 godina ne ocekujemo rezultate jer njegov sistem prije nece kick in ... dodajte ako sam sta propustio ... :hmmmmm:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Penaltiky » 07 nov 2017, 18:37

Joj dresova sunce ti **** kakve su ono šare
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
Vucevich
Postovi: 11246
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Vucevich » 07 nov 2017, 19:58

Kakvi su ovo dresovi :rol:, odakle crvene i zelene boje?

Avatar
CashMan
Moderator
Postovi: 2396
Pridružen/a: 29 nov 2012, 00:27
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la CashMan » 08 nov 2017, 22:44

Vucevich je napisao/la:Kakvi su ovo dresovi :rol:, odakle crvene i zelene boje?
Za svaki narod po jedna boja :mrgreen:
Maybe I look like I don't care but deep down inside of me I don't give a single fuck!

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 09 nov 2017, 00:00

zbog boja od marke H2O

Hantraga
Postovi: 1316
Pridružen/a: 05 jul 2017, 21:49
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Hantraga » 28 nov 2017, 10:03

U višku vremena, pokušah napraviti rang listu evropskih selekcija u rukometu na osnovu rezultata u službenim utakmicama, obzirom da, kao i u košarci, EHF nema liste koja valja. Računao sam rezultate u prošlom olimpijskom ciklusu i ovom sada. Dakle, uključena su SP 2013., 2015., 2017. i EP 2014., 2016. i 2018. i kvalifikacije za ista takmičenja.

Helem, po tim mojim proračunima, BiH je 19. reprezentacija Evrope i to prilično sigurno, bez da je previše blizu reprezentacijama iznad, ali i ispod. Iznad nas je Crna Gora, a ispod Portugal. Ispod su i Holandija, Slovačka, Litvanija, Rumunija, Latvija, Ukrajina i sl.
Po ovom sistemu, Francuska je prva, Španija druga, Hrvatska treća, a Danska četvrta. Slovenija je sedma, Makedonija trinaesta, Srbija petnaesta.

Avatar
DaVinci
Postovi: 2834
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DaVinci » 29 nov 2017, 23:30

Opet zena generalni sekretar ... prva je izdrzala 3 mjeseca i nestala bez traga ... Lejla nece ni toliko
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

atko
Postovi: 329
Pridružen/a: 20 mar 2008, 13:38
Lokacija: Na bukvi
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la atko » 01 dec 2017, 11:42

Hantraga je napisao/la:U višku vremena, pokušah napraviti rang listu evropskih selekcija u rukometu na osnovu rezultata u službenim utakmicama, obzirom da, kao i u košarci, EHF nema liste koja valja. Računao sam rezultate u prošlom olimpijskom ciklusu i ovom sada. Dakle, uključena su SP 2013., 2015., 2017. i EP 2014., 2016. i 2018. i kvalifikacije za ista takmičenja.

Helem, po tim mojim proračunima, BiH je 19. reprezentacija Evrope i to prilično sigurno, bez da je previše blizu reprezentacijama iznad, ali i ispod. Iznad nas je Crna Gora, a ispod Portugal. Ispod su i Holandija, Slovačka, Litvanija, Rumunija, Latvija, Ukrajina i sl.
Po ovom sistemu, Francuska je prva, Španija druga, Hrvatska treća, a Danska četvrta. Slovenija je sedma, Makedonija trinaesta, Srbija petnaesta.
Daj nam tabelu, bilo bi zanimljivo vidjeti sve u kompletu sa bodovima.
Usput, svaka čast na trudu. :bih:

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Raonffa » 01 dec 2017, 12:24

DaVinci je napisao/la:Opet zena generalni sekretar ... prva je izdrzala 3 mjeseca i nestala bez traga ... Lejla nece ni toliko
Šejla, Lejla, iduća je Nejla :kafa:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Hantraga
Postovi: 1316
Pridružen/a: 05 jul 2017, 21:49
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Hantraga » 04 dec 2017, 10:27

atko je napisao/la:
Hantraga je napisao/la:U višku vremena, pokušah napraviti rang listu evropskih selekcija u rukometu na osnovu rezultata u službenim utakmicama, obzirom da, kao i u košarci, EHF nema liste koja valja. Računao sam rezultate u prošlom olimpijskom ciklusu i ovom sada. Dakle, uključena su SP 2013., 2015., 2017. i EP 2014., 2016. i 2018. i kvalifikacije za ista takmičenja.

Helem, po tim mojim proračunima, BiH je 19. reprezentacija Evrope i to prilično sigurno, bez da je previše blizu reprezentacijama iznad, ali i ispod. Iznad nas je Crna Gora, a ispod Portugal. Ispod su i Holandija, Slovačka, Litvanija, Rumunija, Latvija, Ukrajina i sl.
Po ovom sistemu, Francuska je prva, Španija druga, Hrvatska treća, a Danska četvrta. Slovenija je sedma, Makedonija trinaesta, Srbija petnaesta.
Daj nam tabelu, bilo bi zanimljivo vidjeti sve u kompletu sa bodovima.
Usput, svaka čast na trudu. :bih:
Evo tabele. Naravno da nije potpuna i da može biti zamjerki, jer je u biti stvorena na način da se vrednuju pobjede/remiji u različitim fazama takmičenja jednako nad svim protivnicima. Tako je, na primjer, svejedno da li smo pobjedili u kvalifikacijama Dansku ili Litvaniju (mada u rukometu uglavnom nema nekih oscilacija i drastičnih razlika). Pozitivna stvar je što je faza takmičenja ukalkulisana, pa tako nije isto vrijedno pobijediti u predkvalifikacijama nekog i u baražu. Ekipe su plasmanom na velika takmičenja dobijale dodatne bodove, kao i za rezultate tamo. Naravno, u rukometu postoji problem i što se recimo Island ne plasira na SP, a dobije bodove za rezultate tamo, ali šta se može.

slika

Po meni je tabela dosta realna. Prva stvar koja bi meni zapala za oko je nizak plasman Norveške, obzirom na posljednje rezultate, ali rezultati Norveške prije nisu Bog zna čemu. Zapravo su ubjedljivo najbolje plasirana ekipa od onih koje su propustile dva velika takmičenja.

Mi smo najlošije plasirana ekipa od onih koje su u ovom ciklusu igrale veliko takmičenje.

Avatar
DaVinci
Postovi: 2834
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DaVinci » 06 dec 2017, 15:54

Meni se cini da bi pocetak 2018-e mogao znaciti i potragu za novim rukometnim selektorom ... :hmmmmm:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

atko
Postovi: 329
Pridružen/a: 20 mar 2008, 13:38
Lokacija: Na bukvi
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la atko » 07 dec 2017, 13:44

Hantraga je napisao/la:
atko je napisao/la:
Hantraga je napisao/la:U višku vremena, pokušah napraviti rang listu evropskih selekcija u rukometu na osnovu rezultata u službenim utakmicama, obzirom da, kao i u košarci, EHF nema liste koja valja. Računao sam rezultate u prošlom olimpijskom ciklusu i ovom sada. Dakle, uključena su SP 2013., 2015., 2017. i EP 2014., 2016. i 2018. i kvalifikacije za ista takmičenja.

Helem, po tim mojim proračunima, BiH je 19. reprezentacija Evrope i to prilično sigurno, bez da je previše blizu reprezentacijama iznad, ali i ispod. Iznad nas je Crna Gora, a ispod Portugal. Ispod su i Holandija, Slovačka, Litvanija, Rumunija, Latvija, Ukrajina i sl.
Po ovom sistemu, Francuska je prva, Španija druga, Hrvatska treća, a Danska četvrta. Slovenija je sedma, Makedonija trinaesta, Srbija petnaesta.
Daj nam tabelu, bilo bi zanimljivo vidjeti sve u kompletu sa bodovima.
Usput, svaka čast na trudu. :bih:
Evo tabele. Naravno da nije potpuna i da može biti zamjerki, jer je u biti stvorena na način da se vrednuju pobjede/remiji u različitim fazama takmičenja jednako nad svim protivnicima. Tako je, na primjer, svejedno da li smo pobjedili u kvalifikacijama Dansku ili Litvaniju (mada u rukometu uglavnom nema nekih oscilacija i drastičnih razlika). Pozitivna stvar je što je faza takmičenja ukalkulisana, pa tako nije isto vrijedno pobijediti u predkvalifikacijama nekog i u baražu. Ekipe su plasmanom na velika takmičenja dobijale dodatne bodove, kao i za rezultate tamo. Naravno, u rukometu postoji problem i što se recimo Island ne plasira na SP, a dobije bodove za rezultate tamo, ali šta se može.

slika

Po meni je tabela dosta realna. Prva stvar koja bi meni zapala za oko je nizak plasman Norveške, obzirom na posljednje rezultate, ali rezultati Norveške prije nisu Bog zna čemu. Zapravo su ubjedljivo najbolje plasirana ekipa od onih koje su propustile dva velika takmičenja.

Mi smo najlošije plasirana ekipa od onih koje su u ovom ciklusu igrale veliko takmičenje.
Svaka čast!
I po meni tabela i više nego realna :clap:

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 07 dec 2017, 14:30

Na Šumanovom spisku se nalaze sljedeći rukometaši:

Benjamin Burić, Admir Ahmetašević, Edin Tatar, Tomislav Nuić, Alen Ovčina, Faruk Vražalić, Srđan Predragović, Vladimir Vranješ, Senjamin Burić, Muhamed Toromanović, Igor Mandić, Mirsad Terzić, Nikola Prce, Marin Vegar, Marko Tarabochia, Ivan Karačić, Josip Perić, Marko Panić, Dejan Malinović, Ibrahim Haseljić.

Odgovori

Natrag na “Rukometna reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.