Rukometna reprezentacija BiH

Moderator/ica: Pasha

Da li ste zadovoljni izborom Ivice Obrvana za novog selektora?

Super zadovoljan
45
24%
Zadovoljan
75
39%
Nemam stav
31
16%
Nezadovoljan
13
7%
Katastrofa
26
14%
 
Ukupno glasova: 190

Avatar
Batko
Postovi: 4980
Pridružen/a: 27 apr 2012, 10:37
Lokacija: Tuj
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Batko » 20 jan 2015, 16:42

Virtu4l je napisao/la:Pobjeđujemo kao tim, gubimo kao tim. Svako ko uperi prst u pojedinca - ne shvata ovu ekipu.
Kako onda komentarišeš činjenicu da to oni sami rade unutar ekipe?

Marković, Prce i Terzić su otvoreno uperili prstom u pojedince, javno!!!


Sent from Angelina's bed

Avatar
muamerc
Postovi: 6766
Pridružen/a: 27 avg 2009, 14:12
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la muamerc » 20 jan 2015, 16:50

Batko je napisao/la:
Virtu4l je napisao/la:Pobjeđujemo kao tim, gubimo kao tim. Svako ko uperi prst u pojedinca - ne shvata ovu ekipu.
Kako onda komentarišeš činjenicu da to oni sami rade unutar ekipe?

Marković, Prce i Terzić su otvoreno uperili prstom u pojedince, javno!!!


Sent from Angelina's bed
To samo govori kolika je odgovornost kod onih najiskusnijih a i koliko zajednistvo vlada u ekipi.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la samo_lijevo » 20 jan 2015, 16:59

prvo pogledas ko ti kaze.
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

Avatar
invincible1921
Postovi: 10133
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la invincible1921 » 20 jan 2015, 17:24

Batko je napisao/la:
Virtu4l je napisao/la:Pobjeđujemo kao tim, gubimo kao tim. Svako ko uperi prst u pojedinca - ne shvata ovu ekipu.
Kako onda komentarišeš činjenicu da to oni sami rade unutar ekipe?

Marković, Prce i Terzić su otvoreno uperili prstom u pojedince, javno!!!


Sent from Angelina's bed
pa ako cemo tako onda su boldirani ti pojedinci u koje se treba upirat prstom :crazy:

prce juce 5 puta korake pravi zamisli 5 izgubljenih lopti on sam i to vecina u durgom pol. Sa druge strane terzic jos gola nije dao :crazy: fula sedmerce kao na traci , juce mu se odbi lopta on opet promasi :crazy:
Zadnja izmjena: invincible1921, dana/u 20 jan 2015, 17:28, ukupno mijenjano 1 put.
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61427
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Virtu4l » 20 jan 2015, 17:27

Biće vremena poslije SP za detaljnije analize, u ovom trenutku niko od toga nema koristi.

Igrači su reagovali u afektu i oni će to riješiti na drugi način.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
zgembo89
Postovi: 4931
Pridružen/a: 19 avg 2010, 01:10
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la zgembo89 » 20 jan 2015, 17:31

Već mjesec i po dana sam bez treninga i nemam toliko samopouzdanja. Ja jesam iskusan igrač koji treba da preuzme odgovornost, ali vidim da ne mogu dovoljno da pomognem u ključnim trenucima. Igram koliko mogu, pokušavam, trudim se da igram za ekipu.. Utakmicu smo izgubili svojom neodgovornošću. Bilo je i izgubljenih lopti, ali nije to bio problem koliko nepromišljenost pojedinaca u ključnim momentima...rekao je Nikola Prce u intervju za Balkan HAndball

Avatar
effe_sa
Postovi: 7506
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la effe_sa » 20 jan 2015, 17:35

newton_heath_lyr je napisao/la:Sinoc dok sam bio u dvorani sudjenje mi se cinilo tendencioznim.Medjutim kada sam odgledao na TV,i nije bilo bas nesto protiv nas.
Konačno da se i suđenje spomene (nije bilo presudno, ali nije baš bilo za pohvalu). Npr u situaciji kada su Makedoncima bila isključena dva igrača, sudije su jednostavno predugo puštale napade Makedonaca. Čak su Makedonci u takvoj situaciji i zabili gol, jer sudijama ni na pamet nije palo da podignu ruku i označe pasivnu igru, iako je napad trajao možda i pola minute bez prave aktivnosti Makedonaca u napadu. Ako jednoj ekipi isključiš igrače, nemoj da mi onda kompenziraš na drugoj strani, puštajući dug napad. Hebo to....

A generalno sami smo najviše krivi za poraz. U suštini ekipa se opet sjajno borila, ali protivnici su opet imali nečega malo više. Bilo da je to malo više individualnog kvaliteta, bilo malo bolje živce, bolju psihu, bilo da je to veće iskustvo. I to su te nijanse i morali smo biti svjesni toga i prije, da jednostavno ne možemo mi toliko briljirat. Mnogo nam se stvari mora poklopit. Zato je za sad sam plasman veliki uspjeh, jer ova ekipa ima srce (i zato je treba podržat). A isto tako je i limitirana u određenim oblastima.

Odbrana nam ja za svaku pohvalu, ali u napadu u ključnim trenucima škripi.
Posebno nakon ova dva poraza i protiv Austrije i Makedonije, ostane žal, što bar nismo bod uzeli, pa i jednu pobjedu ostvarili. Naime, protivnik je u jednom dijelu utakmice (Austrija u prvom poluvremenu, Makedonija pri kraju prvog i većim dijelom drugog) djelovao tako zbunjen i smušen, pa oni nisu imali pravi lijek za našu odbranu. Ali kod nas kad krene pucat po šavovima, onda puca. Malo nedostaje sreće, a opet najviše je to nedostatka pravog kvaliteta i iskustva na ovom nivou. Kada smo top, onda mnoge možemo pobijediti, jer ovi momci imaju petlje, volje, snage, ali treba malo imati i rukomente čarolije, profinjenosti. Strašno nam fale i ti dalekometni šutevi, a svakako i bolje kontre.
U ekipi oduševljavaju golman Burić (parade su mu često svjetska klasa), Perić je pravo osvježenje, dobar je i drugi Burić, dobar Malinović. Karačić i Prce nisu dovoljno spremni, inače bi dali više. A Vražalić je nekako više razočarenje.

S dobrim pristupom ima nade protiv Tunisa, opet ćemo odigrati egal utakmicu, u to sam siguran. A valjda ćemo imati i par procenata više skoncentrisanosti, snage, sreće pa da sve ode u toj utakmici u pravom smjeru, u našu korist.
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
Freddy Krueger
Postovi: 221
Pridružen/a: 16 apr 2011, 16:10
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Freddy Krueger » 20 jan 2015, 18:33

Trebamo biti optimisti pred sutrasnji mec jer imamo kvalitet sto smo i dokazali na ovom prvenstvu. Oba meca smo izgubili zbog neiskustva i zbog toga sto nasi kljucni igraci(Prce,Karacic,Vrazalic) nisu u formi.
"Welcome to prime time, bitch!"

Avatar
Vedad87
Postovi: 2013
Pridružen/a: 05 jul 2012, 19:00
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Vedad87 » 20 jan 2015, 19:19

DukeOfWellington je napisao/la:
Vedad87 je napisao/la:
Prikazuju ga neki, moraš imati u vidu da ima mnogo onih kojima je ovo prvi put da prate rukometnu reprezentaciju ili prvi put od Mađarske 2008. Nema šanse da je ovoliko ljudi pratilo reprezentaciju recimo u pretkvalifikacijama protiv Grčke. Ako ga nisi gledao ranije onda je logično da stekneš utisak da je loš. Eh sad, nit' neko nekom može naredit' da prati reprezentaciju i dok nije prvenstvo nit' mu može zabranit' da iznosi mišljenje na forumu. Do samih forumaša je čije mišljenje će smatrati relevantnim, a čije ne. To je to.

Skroz si u pravu. Najljepše mi je bilo prije na ovom podforumu, kada nije svako pisao. Prvenstveno mislim na ove navijače koji nikad nisu pogledali rukometnu utakmicu, a kamoli naše reprezentacije. Pa "ožeži" po Vražaliću i ostalim našim momcima. Tuga kad se čitaju ovdje komentari. Ivano Balić je odličnu stvar rekao, parafraziram: Niko se nema pravo ljutiti na ove momke iz Bosne i Hercegovine, jer se vidi da igraju srcem za svoju domovinu.

Niko od nas im to ne smije uskratiti i svi moramo biti ponosni na to! Mi bismo odmah da budemo šampionu u svemu.
“If all else perished, and he remained, I should still continue to be; and if all else remained, and he were annihilated, the universe would turn to a mighty stranger.”

Avatar
Interista
Postovi: 2760
Pridružen/a: 05 jul 2010, 19:16
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Interista » 20 jan 2015, 19:21

Terzic zadnjih par godina u Veszpremu ne igra napad nikako nego samo odbranu, Prce previse minutaze dobije s obzirom na povredu koju je imao i da je trenirao samo dva dana priprema.. Mnogi su spomenuli i ja cu opet odbrana nam je vrh uspijevamo limitirati najbolje igrace Lazarova,Webera al uvijek se negdje nadje propuh

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DukeOfWellington » 20 jan 2015, 19:25

Terzić je kroz karijeru, kao što znamo, uvijek bio bolji odbrambeni igrač, ranije čak i vrhunski rekao bih. Njegov najveći problem je taj što puno zavisi od sudijskog kriterija, ako se dopusti grublja igra onda je on vladar ispred svog gola, a ako je to kriterij kao na ovom prvenstvu onda se brzo nađe u problemu sa isključenjima. Sjećam se jedne utakmice Zagreba od prije nekoliko godina kada je Terzić za ovako manje od 20 minuta zaradio tri isključenja :tokralju:

Avatar
Sabinho
Postovi: 20804
Pridružen/a: 22 maj 2012, 00:54
Lokacija: Istocna trEbina
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Sabinho » 20 jan 2015, 19:27

DukeOfWellington je napisao/la:Terzić je kroz karijeru, kao što znamo, uvijek bio bolji odbrambeni igrač, ranije čak i vrhunski rekao bih. Njegov najveći problem je taj što puno zavisi od sudijskog kriterija, ako se dopusti grublja igra onda je on vladar ispred svog gola, a ako je to kriterij kao na ovom prvenstvu onda se brzo nađe u problemu sa isključenjima. Sjećam se jedne utakmice Zagreba od prije nekoliko godina kada je Terzić za ovako manje od 20 minuta zaradio tri isključenja :tokralju:
Ili prva utakmica baraza u Njemackoj. Iskljucen je u prvom poluvremenu isto tako.
Yeferson Soteldo, Roger Guedes!
https://www.youtube.com/watch?v=NKN24rPArL4
https://www.youtube.com/watch?v=_RvX-5si_3Q

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61427
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Virtu4l » 20 jan 2015, 19:40

Gledam Švedsku protiv Alžira, jbt, kontranapad 6-1, i ovu jednu kontru su promašili jer je Ekberg pokušao efektan gol, ali kod 8 razlike za njih, inače bi je zakucao da je golman ne vidi. Krila lete po terenu, Kallman i Ekberg su zabili devet komada u prvom poluvremenu, nema gdje ih nema, razbijaju svaku odbranu Alžira, 6-0, 5-1 ili 4-2, šta god da pokušaju, ovi imaju rješenje. Na momente djeluje previše jednostavno.

Ne upoređujem nas i Švedsku, ali oni ne rade ništa nenormalno, samo se kreću školski i onako kako treba.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Sabinho
Postovi: 20804
Pridružen/a: 22 maj 2012, 00:54
Lokacija: Istocna trEbina
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Sabinho » 20 jan 2015, 19:41

Virtu4l je napisao/la:Gledam Švedsku protiv Alžira, jbt, kontranapad 6-1, i ovu jednu kontru su promašili jer je Ekberg pokušao efektan gol, ali kod 8 razlike za njih, inače bi je zakucao da je golman ne vidi. Krila lete po terenu, Kallman i Ekberg su zabili devet komada u prvom poluvremenu, nema gdje ih nema, razbijaju svaku odbranu Alžira, 6-0, 5-1 ili 4-2, šta god da pokušaju, ovi imaju rješenje. Na momente djeluje previše jednostavno.

Ne upoređujem nas i Švedsku, ali oni ne rade ništa nenormalno, samo se kreću školski i onako kako treba.
Citajte Vrazalic.
Yeferson Soteldo, Roger Guedes!
https://www.youtube.com/watch?v=NKN24rPArL4
https://www.youtube.com/watch?v=_RvX-5si_3Q

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DukeOfWellington » 20 jan 2015, 19:44

Virtu4l je napisao/la:Gledam Švedsku protiv Alžira, jbt, kontranapad 6-1, i ovu jednu kontru su promašili jer je Ekberg pokušao efektan gol, ali kod 8 razlike za njih, inače bi je zakucao da je golman ne vidi. Krila lete po terenu, Kallman i Ekberg su zabili devet komada u prvom poluvremenu, nema gdje ih nema, razbijaju svaku odbranu Alžira, 6-0, 5-1 ili 4-2, šta god da pokušaju, ovi imaju rješenje. Na momente djeluje previše jednostavno.

Ne upoređujem nas i Švedsku, ali oni ne rade ništa nenormalno, samo se kreću školski i onako kako treba.
Da ti kažem, ne bi me iznenadilo ni da osvoje prvenstvo.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61427
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Virtu4l » 20 jan 2015, 19:49

To su dva vrhunska krila, krema svjetskog rukometa, ni u snu se ne mogu uporediti sa Vražalićem i Ovčinom. Međutim zanimljivo je kako skidaju teret sa ostatka ekipe i koliko se trude da nađu rješenje kad su bekovi dobro pokriveni, trče na liniju, prave blok, ukrštaju se, ništa nenormalno kao što sam već rekao, samo želja trud i zalaganje.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Sabinho
Postovi: 20804
Pridružen/a: 22 maj 2012, 00:54
Lokacija: Istocna trEbina
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Sabinho » 20 jan 2015, 19:51

Ma mislim da si aludirao na onu situaciju kada je Vrazalic u kljucnim momentima pokusao onaj lob. Dakle, to se smije kad vodis sa takvom razlikom ali kad je egal i kad se lomi tekma moras je bas zakucati da je golman ne vidi, :thumbup:
Yeferson Soteldo, Roger Guedes!
https://www.youtube.com/watch?v=NKN24rPArL4
https://www.youtube.com/watch?v=_RvX-5si_3Q

Avatar
bulbasor
Postovi: 2008
Pridružen/a: 13 nov 2012, 21:59
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la bulbasor » 20 jan 2015, 19:51

Bice vremena za analizu prvenstva i utakmica detaljno, zaboravimo Makedonce. Treba se okrenuti Tunizanima? Onaj pivot im je zeznut pravo, Tej ili tako nekako..
Srce na teren, i idemo po pobjedu.
Zemljo tisućljetna na vjernost Ti se kunem!

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61427
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Virtu4l » 20 jan 2015, 19:53

Sabinho je napisao/la:Ma mislim da si aludirao na onu situaciju kada je Vrazalic u kljucnim momentima pokusao onaj lob. Dakle, to se smije kad vodis sa takvom razlikom ali kad je egal i kad se lomi tekma moras je bas zakucati da je golman ne vidi, :thumbup:
Da, baš zato sam to naglasio, to je prvo što mi je prošlo kroz glavu kad je golman odbranio. :thumbup:
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
vfc1981
Postovi: 54
Pridružen/a: 15 jan 2015, 16:58
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la vfc1981 » 20 jan 2015, 19:53

Freddy Krueger je napisao/la:Trebamo biti optimisti pred sutrasnji mec jer imamo kvalitet sto smo i dokazali na ovom prvenstvu. Oba meca smo izgubili zbog neiskustva i zbog toga sto nasi kljucni igraci(Prce,Karacic,Vrazalic) nisu u formi.
:clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
...Za dres sa petokrakom ginu rođeni...

Odgovori

Natrag na “Rukometna reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.