Rukometna reprezentacija BiH

Moderator/ica: Pasha

Da li ste zadovoljni izborom Ivice Obrvana za novog selektora?

Super zadovoljan
45
24%
Zadovoljan
75
39%
Nemam stav
31
16%
Nezadovoljan
13
7%
Katastrofa
26
14%
 
Ukupno glasova: 190

Avatar
invincible1921
Postovi: 10133
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la invincible1921 » 14 jan 2018, 01:00

delinjo je napisao/la:
invincible1921 je napisao/la:Rukomet najgluplji sport od ovih "popularnih". Jednostavno gotovo da ne postoje jasno definisana pravila nego je sve cisto sudijska odluka.

Ja te fiknem stocem razvalim ti pola face 9metara, ti mene iduci napad ruzno pogledas 2min.

Igracima se gleda kros prste ako prvo dotaknu golmanski prostor pa osutaju ako je ublizu :crazy: :crazy:

Koraci ne postoje iako ih zvanicno ima u praivlima ...itd itd


Sto se tice same utakmice katastrofa sa obje strane mislim da nemamo sanse u barazu, ali valjalo bi makar da se nadamo

sinocna utakmici Hrv-Srb.....Strlek u kontri napravio je sigurno 5 koraka mozda cak i vise da nije lopta dirala pod ...ma nista regualarno sve :D :D
E bas mi je to u glavi bilo dok sam pisao ovo :D A ovo za golmanski porstor gledo ja jarana igro u Bosni tad i pitam ga poslije tekme ma reko ba ruku u vatru dajem da si dva put pao u golmanski pa tek onda osuto, kaze on pa dobro dopusteno je to ako nije puno ofirno hahahah
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Avatar
BelminM23
Postovi: 9759
Pridružen/a: 17 maj 2012, 17:49
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la BelminM23 » 14 jan 2018, 01:02

Ovdje govore da su ćoravi ovi što govore da nismo igrali dobru odbranu. Ne znam i meni odbrana nije bila baš na najboljem nivou, bilo je dosta zicera koje je Benjamin odbranio, a i malo neznanja u napadu Švicarske, baš kao što i naši nisu imali. Njihov golman je bio dobar, ali nije skidao zicere. Ali kada primiš samo 15 golova, to je dobra odbrana.

Znate kako kažu, odbraniš mu prvi put, drugi put, treći put, pa i četvrti put, ma peti put nemoj ni pokušavati, ide ona pored gola. :mrgreen:

samoposmatram
Postovi: 5384
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la samoposmatram » 14 jan 2018, 01:04

Semper je napisao/la:
samoposmatram je napisao/la:
Semper je napisao/la:U zapisniku ne mora biti 16 igraca niti je ekipa obavezna da prijavi 16 igraca.
Daj primjer u ovim kvalifikacijama gdje je na spisku manje od 16 bilo koje reprezentacije.
Svaka reprezentacija iskoristi pravo da ima 16 igraca u ekipi ali ne mora. Npr utakmica se moze odigrati i sa golmanom i 4 igraca u polju.
ZNam ja da nemora, ali iz razloga sto je rijetkost. Imaju neke zemlje koje jedva mogu sklopiti spisak. To znaci da delegat mora se osigurati ako mu spisak ispadne kraci od 16, da provjeri da nije pogresno izbrojao. Nemora ni ljepilo biti na lopti, ali se utakmica nemoze odigrati bez njega.

Avatar
SGD53
Postovi: 1995
Pridružen/a: 14 okt 2014, 21:24
Lokacija: Checkpoint Charlie
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la SGD53 » 14 jan 2018, 01:08

Raonffa je napisao/la:
BigDaddy je napisao/la:A i vi se sekirate zbog ove smijurije od sporta :facepalm: sjecam se prije par godina australiju su izbacili sa SP, kako bi njemacka dobila wildcard :mrgreen: :tokralju:
Mislim da je tada Island dobio wildcard i to baš onda kada smo ih mi izbacili.
Island je dobio Wildcard jer je neko od azijskih reprezentacija (mislim emirati) odstupio sa takmičenja zbog nekog političkog sukoba na lini sa Saudijskom Arabijom ili kome već, pa je IHF poslao pozivnicu Islandu, a Njemačka je uletila umjesto Australije koju su baš izbacili jer je falilo mjesta, da se to sa Emiratima desilo ranije vjerovatno bi Australija ostala u igri.

Kao, Okeanija nema savez i to nezz šta je bilo, jer samo Australija i NZ igraju rukomet.
1953, 1971, 1973, 1976, 1977, 1978, 1989, 1990

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Moggi » 14 jan 2018, 01:12

Eisenbahner1921 je napisao/la:
UltraSA je napisao/la:Svaki sljedeći post ekskluzivno ću prijaviti kao spam. Ako nemate šta drugo za reći, šutite.
EKSLUZIVNO: Samo za vas, bice sve u redu. Pobjeda ce biti registrovana. Ovo je informacija iz prve ruke, delegat me je nazvao i rekao da će biti sve u redu. Pozdrav. Baho.
dosadni ste vise sa tim
Zarathustra

Avatar
delinjo
Postovi: 24121
Pridružen/a: 02 jun 2015, 15:42
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la delinjo » 14 jan 2018, 01:16

invincible1921 je napisao/la:
delinjo je napisao/la:
invincible1921 je napisao/la:Rukomet najgluplji sport od ovih "popularnih". Jednostavno gotovo da ne postoje jasno definisana pravila nego je sve cisto sudijska odluka.

Ja te fiknem stocem razvalim ti pola face 9metara, ti mene iduci napad ruzno pogledas 2min.

Igracima se gleda kros prste ako prvo dotaknu golmanski prostor pa osutaju ako je ublizu :crazy: :crazy:

Koraci ne postoje iako ih zvanicno ima u praivlima ...itd itd


Sto se tice same utakmice katastrofa sa obje strane mislim da nemamo sanse u barazu, ali valjalo bi makar da se nadamo

sinocna utakmici Hrv-Srb.....Strlek u kontri napravio je sigurno 5 koraka mozda cak i vise da nije lopta dirala pod ...ma nista regualarno sve :D :D
E bas mi je to u glavi bilo dok sam pisao ovo :D A ovo za golmanski porstor gledo ja jarana igro u Bosni tad i pitam ga poslije tekme ma reko ba ruku u vatru dajem da si dva put pao u golmanski pa tek onda osuto, kaze on pa dobro dopusteno je to ako nije puno ofirno hahahah

hahaha ma ja imam utisak da 90 % njih prvo dotaknu pod pa ispale loptu...
GO ROGER !!....peRFect !!!!
VOLIM ZELJEZNICAR!!

RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF

samoposmatram
Postovi: 5384
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la samoposmatram » 14 jan 2018, 01:19

SGD53 je napisao/la:
Island je dobio Wildcard jer je neko od azijskih reprezentacija (mislim emirati) odstupio sa takmičenja zbog nekog političkog sukoba na lini sa Saudijskom Arabijom ili kome već, pa je IHF poslao pozivnicu Islandu, a Njemačka je uletila umjesto Australije koju su baš izbacili jer je falilo mjesta, da se to sa Emiratima desilo ranije vjerovatno bi Australija ostala u igri.

Kao, Okeanija nema savez i to nezz šta je bilo, jer samo Australija i NZ igraju rukomet.
Australija zbog saveza bila suspendovana. Njemacka dobila mijesto. Island pizdili i zalili se, jer su mislili da oni zasluzuju to mijesto. IHF dostavili dopis o sastanku u vezi slobodnog mijesta. Island tvrdio da sastanak nikad nije odrzan niti su bili pozvani. Poslije toga Bahrain i Emirati odstupaju iz "diplomatskih" razloga. Island ide na SP.
U IHF se sve moze postici parama. Legendarno SP 2005 u Tunisu. Tunis na 4. mjestu. Srbija nemoze meda, dok nije domacin. Eto ih u finalu...

Rukomet volim, ali da ima velike probleme sa korupcijom ima. Pogotovo zbog nejasnog pravilnika.

Avatar
invincible1921
Postovi: 10133
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la invincible1921 » 14 jan 2018, 01:20

Joj al i ovi svicarci maju 7na5 dva napada i ljudi zavrsavaju nakom frljokm sa 10 metara hahahah
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Avatar
Sabinho
Postovi: 20804
Pridružen/a: 22 maj 2012, 00:54
Lokacija: Istocna trEbina
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Sabinho » 14 jan 2018, 02:22

invincible1921 je napisao/la:
delinjo je napisao/la:
invincible1921 je napisao/la:Rukomet najgluplji sport od ovih "popularnih". Jednostavno gotovo da ne postoje jasno definisana pravila nego je sve cisto sudijska odluka.

Ja te fiknem stocem razvalim ti pola face 9metara, ti mene iduci napad ruzno pogledas 2min.

Igracima se gleda kros prste ako prvo dotaknu golmanski prostor pa osutaju ako je ublizu :crazy: :crazy:

Koraci ne postoje iako ih zvanicno ima u praivlima ...itd itd


Sto se tice same utakmice katastrofa sa obje strane mislim da nemamo sanse u barazu, ali valjalo bi makar da se nadamo

sinocna utakmici Hrv-Srb.....Strlek u kontri napravio je sigurno 5 koraka mozda cak i vise da nije lopta dirala pod ...ma nista regualarno sve :D :D
E bas mi je to u glavi bilo dok sam pisao ovo :D A ovo za golmanski porstor gledo ja jarana igro u Bosni tad i pitam ga poslije tekme ma reko ba ruku u vatru dajem da si dva put pao u golmanski pa tek onda osuto, kaze on pa dobro dopusteno je to ako nije puno ofirno hahahah
:thumbup: :thumbup:
Yeferson Soteldo, Roger Guedes!
https://www.youtube.com/watch?v=NKN24rPArL4
https://www.youtube.com/watch?v=_RvX-5si_3Q

semcho
Postovi: 1477
Pridružen/a: 05 nov 2010, 18:54
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la semcho » 14 jan 2018, 05:39

Svaka cast momcima, volimo te BiH!!!
Inace, to sto pricate oko pravila, ni meni nikad nije bilo najjasnije, vodjenje lopte, te pasivni, kao previse vremena uzeli za napad, te ovo te ono, hehe...

Avatar
gradacac10
Postovi: 926
Pridružen/a: 19 okt 2011, 09:36
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la gradacac10 » 14 jan 2018, 06:04

Jedna velika sramota od organizacije utakmice, sramota je prodati toliko vise karata nego sto dvorana prima, sramota za savez i za Tuzlu!

Avatar
wobly92
Postovi: 9525
Pridružen/a: 04 okt 2013, 12:45
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la wobly92 » 14 jan 2018, 06:41

gradacac10 je napisao/la:Jedna velika sramota od organizacije utakmice, sramota je prodati toliko vise karata nego sto dvorana prima, sramota za savez i za Tuzlu!
Ja se izvinjavam. Ali biće to u redu. Pozdrav.
When you see a person who has been given more than you in money and beauty, look to those who have been given less.

Avatar
gaston
Moderator
Postovi: 16553
Pridružen/a: 29 jun 2012, 22:40
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la gaston » 14 jan 2018, 08:08

boomerang5 je napisao/la:kakav je ovo krš večeras bio od organizacije... dođeš u pola 7, sjeo sam u predzadnji red (možda i srećom, jer vidim da je 1000 ljudi ostalo van sa ulaznicama). Uđeš unutra, 50 različitih navijačkih grupa, koje su naravno ušle na sporedni ulaz i svi fino bez problema popunili pola dvorane ( kladim se da su i za džabe ušli). Uđu unutra, normala da se ne znaju ponašati. Bio iznad bhf, 90% njih zapali cigaru hladno na tribini :crazy: Ma mi smo šljam od naroda definitivno.

O utakmici se nema šta puno reći. Jedna od najlošijih rukometnih utakmica u zadnjih 10 godina koju sam pogledao. Ništa kvalitetom na nivou prave evropske košarke osim Burića i par golova Panića. Ostalo je sve za zaborav. U baražu će vjerovatno opet biti debakl u gostima, revijalna kući kao i uvijek, jer zaista, ali zaista kvalitetom ne pripadamo evropskom/svjetskom rukometnom vrhu.

Čestitke na izborenom baražu uz nadu da ću se ugristi za jezik zbog izgovorenih tvrdnji :mrgreen:
Potpisujem !
Cijela utakmica prošla bez šuta na koš. :puke:
Ima jedan klub, jedan tim, s tradicijom jakom, čiji verni navijači su povezani znakom.
Pa zato nikad ne brinu, jer znaju da u tami, dokle god da postoje neće hodati sami!

Sve je to okej, al' ne smijemo zaboraviti kako je Bruno laktom mlatno Jorginha..

Avatar
juvebosna
Postovi: 182
Pridružen/a: 29 okt 2011, 13:29
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la juvebosna » 14 jan 2018, 10:17

gradacac10 je napisao/la:Jedna velika sramota od organizacije utakmice, sramota je prodati toliko vise karata nego sto dvorana prima, sramota za savez i za Tuzlu!
Rukometni savez BiH je organizator utakmice :oops: :oops: .Grad Tuzla sa time nema ništa,osim činjenice da se igralo u Tuzli :kafa: .Ali da jest sramota jest :puke: :puke: .Treba neko da snosi odgovornost i da se ljudima bar vrati novac za karte koje nisu iskorištene. :kafa:
I čestitam i momcima ma sjajnoj tekmi i publici koja bar u TZ nikad nije podbacila :tokralju: :tokralju: :tokralju:
Burić :tokralju: :tokralju: :tokralju: :tokralju:
A sad idemo se boriti muški skimk god da budemo igrali u baražu :bih: :bih:
P.S. kad ce se znati tko nam je protivnik ?Ako je već neko to napisao sorry nisam vidio :mrgreen:
"Postao sam Juventino onog dana kada sam kročio u Torino,i zbog toga što sam shvatio koliko ovaj klub mrze navijači drugih klubova u Italiji.njihovu mržnju sam pretvorio u ljubav prema Juveu.Protiv svega i svakoga "Paolo Montero"

boomerang5
Postovi: 849
Pridružen/a: 17 mar 2015, 18:16
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la boomerang5 » 14 jan 2018, 11:07

gaston je napisao/la:
boomerang5 je napisao/la:kakav je ovo krš večeras bio od organizacije... dođeš u pola 7, sjeo sam u predzadnji red (možda i srećom, jer vidim da je 1000 ljudi ostalo van sa ulaznicama). Uđeš unutra, 50 različitih navijačkih grupa, koje su naravno ušle na sporedni ulaz i svi fino bez problema popunili pola dvorane ( kladim se da su i za džabe ušli). Uđu unutra, normala da se ne znaju ponašati. Bio iznad bhf, 90% njih zapali cigaru hladno na tribini :crazy: Ma mi smo šljam od naroda definitivno.

O utakmici se nema šta puno reći. Jedna od najlošijih rukometnih utakmica u zadnjih 10 godina koju sam pogledao. Ništa kvalitetom na nivou prave evropske košarke osim Burića i par golova Panića. Ostalo je sve za zaborav. U baražu će vjerovatno opet biti debakl u gostima, revijalna kući kao i uvijek, jer zaista, ali zaista kvalitetom ne pripadamo evropskom/svjetskom rukometnom vrhu.

Čestitke na izborenom baražu uz nadu da ću se ugristi za jezik zbog izgovorenih tvrdnji :mrgreen:
Potpisujem !
Cijela utakmica prošla bez šuta na koš. :puke:
Wauu kako si pametan... uspio si pronaci lapsus linguae... mama i tata su sigurno jako ponosni na tebe ! Bravo :clap:

Avatar
mostar_mo
Postovi: 3316
Pridružen/a: 04 jun 2009, 16:49
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la mostar_mo » 14 jan 2018, 11:26

Mislim da niko ne moze tu nista iscenirati kada je u pitanju taj famozni spisak koji je dostavljen delegatu. Ako je dostavljen sa Nuicem kako tvrde nasi i da delegat nije prekucao njegovo ime problema ne bi trebalo biti .
Pa ljudi moji , postoji valjda kopija , ovjera ili potpis kad prilazes neki dokument...pa i u piljari postoji ako uzimas robu bezgotovinski neki papir koji potvrdjuje to.
Nek se naše pjesme ore pjevat ćemo cijelu noć
nek Mostarom baklje gore s Veležom ću u smrt poć
i kad žarko sunce sija i kad hladne liju kiše
mi pjevamo našu pjesmu volim Velež nikog više

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Unofficialpage » 14 jan 2018, 11:44

Ovo je ozbiljan propust za koji neko mora odgovarati. Ne može se niko pravdati sa "dešava se" jer se ne dešava ozbiljnim ljudima koji znaju svoj posao, već ovo se dešava samo amaterima. Nebitno je koje kriv, direktor ili delegat, i direktor i(li) delegat trebaju snositi posljedice a te posljedice trebaju biti otkaz.

Po meni postoje samo dvije opcije a to su: nova utakmica ili službeni rezultat 0-10, nema treće. Može biti da griješim, i volio bih ali teško. Kad nešto napišeš provjeri nekoliko puta, slovo po slovo a ne riječ po riječ. Reci još nekome da provjeri pa smanji mogućnost greške na minimum a ne samo napiši i klik send ili print.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
gaston
Moderator
Postovi: 16553
Pridružen/a: 29 jun 2012, 22:40
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la gaston » 14 jan 2018, 11:59

boomerang5 je napisao/la:
gaston je napisao/la:
boomerang5 je napisao/la:kakav je ovo krš večeras bio od organizacije... dođeš u pola 7, sjeo sam u predzadnji red (možda i srećom, jer vidim da je 1000 ljudi ostalo van sa ulaznicama). Uđeš unutra, 50 različitih navijačkih grupa, koje su naravno ušle na sporedni ulaz i svi fino bez problema popunili pola dvorane ( kladim se da su i za džabe ušli). Uđu unutra, normala da se ne znaju ponašati. Bio iznad bhf, 90% njih zapali cigaru hladno na tribini :crazy: Ma mi smo šljam od naroda definitivno.

O utakmici se nema šta puno reći. Jedna od najlošijih rukometnih utakmica u zadnjih 10 godina koju sam pogledao. Ništa kvalitetom na nivou prave evropske košarke osim Burića i par golova Panića. Ostalo je sve za zaborav. U baražu će vjerovatno opet biti debakl u gostima, revijalna kući kao i uvijek, jer zaista, ali zaista kvalitetom ne pripadamo evropskom/svjetskom rukometnom vrhu.

Čestitke na izborenom baražu uz nadu da ću se ugristi za jezik zbog izgovorenih tvrdnji :mrgreen:
Potpisujem !
Cijela utakmica prošla bez šuta na koš. :puke:
Wauu kako si pametan... uspio si pronaci lapsus linguae... mama i tata su sigurno jako ponosni na tebe ! Bravo :clap:
Toliko o tvom smislu za humor.
Ima jedan klub, jedan tim, s tradicijom jakom, čiji verni navijači su povezani znakom.
Pa zato nikad ne brinu, jer znaju da u tami, dokle god da postoje neće hodati sami!

Sve je to okej, al' ne smijemo zaboraviti kako je Bruno laktom mlatno Jorginha..

Avatar
mostar_mo
Postovi: 3316
Pridružen/a: 04 jun 2009, 16:49
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la mostar_mo » 14 jan 2018, 12:06

Problem izgleda moze biti sto predstavnici timova potpisuju zapisnik delegata pred utakmicu.
Ako su nasi potpisali to sto je delegat pogrijesio i izostavio Nuica njega pravno amnestira , a nas opterecuje samim tim potpisom.
Bojim se da ce ispast da smo ipak krivi..
Nek se naše pjesme ore pjevat ćemo cijelu noć
nek Mostarom baklje gore s Veležom ću u smrt poć
i kad žarko sunce sija i kad hladne liju kiše
mi pjevamo našu pjesmu volim Velež nikog više

Avatar
hurem
Postovi: 8623
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la hurem » 14 jan 2018, 12:14

Unofficialpage je napisao/la:Ovo je ozbiljan propust za koji neko mora odgovarati. Ne može se niko pravdati sa "dešava se" jer se ne dešava ozbiljnim ljudima koji znaju svoj posao, već ovo se dešava samo amaterima. Nebitno je koje kriv, direktor ili delegat, i direktor i(li) delegat trebaju snositi posljedice a te posljedice trebaju biti otkaz.

Po meni postoje samo dvije opcije a to su: nova utakmica ili službeni rezultat 0-10, nema treće. Može biti da griješim, i volio bih ali teško. Kad nešto napišeš provjeri nekoliko puta, slovo po slovo a ne riječ po riječ. Reci još nekome da provjeri pa smanji mogućnost greške na minimum a ne samo napiši i klik send ili print.
A zasto bi bila nova utakmica ako je delegat pogrijesio?
Zapravo, mogla bi biti nova da smo izgubili i kao jedan od razloga naveli neopravdano isklj.Nuica, a zatim mi zatrazili ponavljanje tekme. Sta da se to desilo s Terzicem recimo? - veliki hendikep u odbrani.bi to bio.
Zasto bi direktor ili taj neko nas ispastao i dobijao otkaz ako je sve uredno dostavio delegatu? Sta je trebao, diktirati mu imena dok je ovaj prekucavao?

Na kraju, ovaj dupli sport je stvarno glup i njihovi novinari nista ne rade, samo kopiraju recenice raje s foruma i objave...FUJ
Sta kazu, u Svicarskoj se i ne pise o ovome...pa ne bi ni kod nas da upravo dupli sport nije digao toliku hajku oko svega toga...kao da je Armagedon.

Odgovori

Natrag na “Rukometna reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 15 gostiju.