Rukometna reprezentacija BiH

Moderator/ica: Pasha

Da li ste zadovoljni izborom Ivice Obrvana za novog selektora?

Super zadovoljan
45
24%
Zadovoljan
75
40%
Nemam stav
31
16%
Nezadovoljan
13
7%
Katastrofa
25
13%
 
Ukupno glasova: 189

Avatar
hule_barca
Postovi: 2403
Pridružen/a: 14 jan 2011, 13:24
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la hule_barca » 14 jun 2017, 19:48

Loše, vrlo loše. Španci su nam sakrili loptu i napravili toliko akcija koliko mi napravimo u 10-15 mečeva. Ne znam šta je bilo sa igračima, ali nikako nisu bili na razini. U redu je što je Španija kvalitetniji protivnik, ali nivo nonšalantnosti večeras je bio na visokom nivou, što definitivno nisam očekivao. Napravili smo opet korak nazad sa ovom utakmicom, sad moramo napraviti dva koraka naprijed u Beču ako mislimo da se izdignemo iz svega ovoga. Biće jako teško, ali ima 60 minuta da se odigra, ako damo srce na teren uz podršku dijaspore i zaslužimo sreću, možemo na EP.
FK "Mladost" Kikači

Avatar
Wisey
Postovi: 2344
Pridružen/a: 18 feb 2012, 19:13
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Wisey » 14 jun 2017, 19:54

Bolja ce atmosfera u Becu biti nego u Sarajevu.

Avatar
BuffonGigi
Postovi: 6383
Pridružen/a: 11 jun 2016, 19:52
Kontakt:

Re: RE: Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la BuffonGigi » 14 jun 2017, 20:03

edinjo-bih je napisao/la:ko je uz golmana bio najbolji kod nas?
Terzic
Allegri mozda nema igru, ali zato ima uzasne rezultate ;)

Avatar
pinoglavi
Postovi: 10728
Pridružen/a: 09 sep 2012, 15:47
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la pinoglavi » 14 jun 2017, 20:06

bordobijeli je napisao/la:
pinoglavi je napisao/la:Crne rupe u igri, katastrofa u napadu, koraci, neprecizni pasovi, 6 golova gubimo, kontre ne znamo istrčati... MARKOVICU PIJANICE NAPOLJE
:kafa:
Ovo je sarkasticno bilo, i tad nas je Suman vodio. Ne znam mozda si i skontao ali nisam siguran :D
Nad tobom sunce najljepše sja

bordobijeli
Postovi: 14220
Pridružen/a: 27 okt 2011, 14:57
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la bordobijeli » 14 jun 2017, 20:15

Buric otpao za Austriju :sick: :damn: :facepalm:

boomerang5
Postovi: 849
Pridružen/a: 17 mar 2015, 18:16
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la boomerang5 » 14 jun 2017, 20:17

hvala Prce za sve što si dao reprezentaciji

Avatar
Raonffa
Postovi: 26255
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Raonffa » 14 jun 2017, 20:33

Evo sad sa utakmice...

Prije svega, odmah da se dotaknem dvorane i atmosfere, ono je strašno, operska publika su huligani za ovo što sam ja danas vidio u Skenderiji :puke:

Ne znam da li Skenderija jedina ima uslove za odigrati ovakve utakmice, al' ako mogu i neke druge dvorane, svugdje je bolje nego u Sarajevu. Odgovorno tvrdim da bi na utakmicama rukometne reprezentacije BiH bolja atmosfera bila u Ljubuškom ili u Banjoj Luci nego u Sarajevu! Mene je stid i žao mi je onih momaka na terenu, nikakvu podršku danas nisu imali, nikakvu.

Sad malo o dešavanjima na terenu, prije svega rezultat od 6 golova razlike mislim da je nerealan, nisu Španci zaslužili pobjedu sa tolikom razlikom, al' dobro to je u principu nebitno. Ono što sam ja primjetio, što Prce, Toromanović i Karačić više igraju, to mi gore izgledamo na terenu.

Puno su dali reprezentaciji, pogotovo ova prva dvojica, al' mislim da oni ne bi smjeli imati minutažu veću od 5. minuta po poluvremenu, i to čisto da zamjene Vegara, Burića i Tarabokiju, iako za Burića i Tarabokiju imaju zamjene u vidu Vranješa i Perića, koji su u ovom trenutku kvalitetniji igrači od Toreta i Ivana. Pa, čak i za Vegara bi zamjena mogao biti Čelica, jednostavno mi se čini da smo mi sa Prceom na terenu bar za 30% sporiji i tromiji.

A oni su danas, nažalost, igrali poprilično puno i to se osjetilo na rezultatu, iako nisu oni jedini krivci. Odbrana je bila dosta loša, samo je sreća što smo imali odlične golmane pa je to onako zamaskirano.

Kontre, polukontre, igra sa igračem više, podsjetilo me sve to na Markovića. Imaš 9:9, igrača više i umjesto da ti napraviš seriju, tebi ljudi naprave seriju, mislim 3:0...

I puno smo se isfulali danas u napadu, dva sedmerca i još 2,3 dobre situacije u onom periodu početka drugog poluvremena kada nismo ništa mogli zabiti.

Sve u svemu, moglo je bolje al' sam imao utisak da igraju pod ručnom pogotovo u fazi odbrane. U Austriju sad moramo po pobjedu, da li mogu vidjet ćemo, moramo popraviti igru u oba smjera ako mislimo gore do pobjede. Što manje minuta za Prcea, Toreta i Karačića, samo u slučaju da se ove prve opcije umore.

Vidim evo, nažalost, golman Burić neće igrati u Austriji, veliki hendikep kad se uzme u kakvoj je formi i kako je branio danas. Pokazao je, doduše, i Grahovac da je u dobroj formi, nadam se da se nedostatak Burića neće toliko primjetiti u subotu.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
taremuha
Postovi: 838
Pridružen/a: 18 sep 2016, 13:09
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la taremuha » 14 jun 2017, 21:38

Slaba igra u napadu, a i odbrana je dosta ispadala. Najzalije mi je Ovcine igrao gotovo cijeli mec ljudi nisu u stanju da mu jednu loptu posalju da zabijemo sa krila. Cini mi se da smo samo jedan gol sa krila zabili i to u drugom poluvremenu. Vecina golova je bila kao nekada jedan igrac se izdigne i pokusa pa sta bude bude. Ali hajde glavu gore. Idemo po pobjedu u Austriju ! :bih:

shaman7
Postovi: 2044
Pridružen/a: 11 apr 2009, 14:39
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la shaman7 » 14 jun 2017, 22:51

Uz onako raspolozene golmane, onako losa Spanija se dobija glat 5 razlike. Drugo poluvrijeme otvaramo sa 2 promasena penala i 2-3 zicera sa 6m, dovoljno da se anulira prednost. Da ne bi pricao sta bi bilo kad bi bilo, u tome vidim "prevagu" utakmice. Druga stvar, Spanija nije imala klasicnog sutera nijednom, sve su nam dali iz prolaza na 6 metara, ili sa krila i pivote. Imamo 4-5 dvometrasa u ekipi i samo ih je trebalo poredat lijepo i zargonski im reci da "samo podignu ruke". Naravno, ko je ikad zaigrao rukometa, zna na sta mislim, uz male izlaske i to.

Nijedna ekipa u Bosni i Hercegovini, pa tako ni reprezentacija ne zna igrati na dublju odbranu. Nisam mogao da vjerujem da je Tarabokia poluvrijeme proveo na centru. Zao mi je sto niej bilo Perica, jer mislim da je ova odbrana ko servirana za njega bila.

Golmani skupili 20 odbrana, cini mi se po 10 obojica, a da je Buric ostao izludjivao bi ih siguran sam.

Po meni par nelogicnih poteza i od Sumana tipa zasto je Vegara u drugom poluvremenu ubacio tek u 55. minuti kad je Prce peglao loptu. Mislim da je vrijeme za Nikolu da "ohladi", ne skroz ali da je tu zbog nekog iskustva i davati mu 20 minuta igre i to uz prekide , ono cisto da odmori Vegara ili nekog drugog beka par napada.

Nadam se dosta boljoj igri u Austriji jer je ulog mnogo mnogo mnogo veci. I eto imali smo tu prednost da ovu danasnju utakmicu i nismo morali dobiti.

Avatar
BijelaCokolada
Postovi: 926
Pridružen/a: 05 feb 2016, 15:58
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la BijelaCokolada » 14 jun 2017, 22:57

Nisam gledao utakmicu,je li Alex Dujshebaev igrao?

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la no rules » 14 jun 2017, 23:24

BijelaCokolada je napisao/la:Nisam gledao utakmicu,je li Alex Dujshebaev igrao?
Jest

Avatar
Vedad87
Postovi: 2013
Pridružen/a: 05 jul 2012, 19:00
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Vedad87 » 15 jun 2017, 00:01

I ja sam bio na tekmi. Jedino što volim što se igra u Sarajevu je to da ja mogu otici, ali zbog svega ostalog...bilo gdje drugo. Sramota i posjeta i navijanje.

Što se tiče utakmice, nikad, ali NIKAD mi neće biti jasna naša krila. Šta je ono Bože dragi. Zalijepe se za liniju i ne miču. I sve se vrti na sredini a oni kao mulci stoje i gledaju. Haj dobro, onda čovjek pomisli da bar kontru znaju istrčati, a oni dva na jedan i to fulaju. Pa dobroo, čovjek onda pomisli da grme u odbrani, kad gle čuda, izbacuju ih fintama kao malu djecu. Što me rukomet i košarka mogu iznervirat, to je čudo!

Španci su se nudili, i kad je bilo 2 razlike za njih, mi im se približavamo, mi kotnru, naša dvojica izlaze sami i spetljaju se.

Kad imamo igrača više, to je tek matematika. Opet krila ne sudjeluju i kao da nemas. Neka nam je sretno protiv Austrije
“If all else perished, and he remained, I should still continue to be; and if all else remained, and he were annihilated, the universe would turn to a mighty stranger.”

Avatar
hule_barca
Postovi: 2403
Pridružen/a: 14 jan 2011, 13:24
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la hule_barca » 15 jun 2017, 00:22

Napad nam je tanak k'o igla. Gledajući sve sportove, imamo zajedničku boljku u napadu, a to je statičnost. Svi se zalijepe za svoje pozicije i čekaju loptu, pa kada se protivnik postavi, onda možemo samo gledati. Lažnih kretanja na kapaljku imamo, kako se danas Španci kreću, to je za primjer bilo. Krilo se prikrade na pivota i zabija lagane golove i to ne jednom. Ipak, sve u svemu mislim da je Bilal ipak danas odmarao pojedine igrače, zato su ovi stariji i dobili više minuta, da ovi mlađi imaju još više svježine za bitku u Beču.
FK "Mladost" Kikači

Avatar
remA1
Postovi: 1777
Pridružen/a: 14 jan 2015, 08:25
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la remA1 » 15 jun 2017, 00:23

Rekonstrukcija repke iz temelja. Šuman je neznalica, nažalost. Mi nemamo pravog trenera koji zna nacrtati akciju, nažalost motivisanje i bodrenje igrača nije dovoljno u ovakvom sportu. Vođe reprezentacije su nam vječiti luzeri koji u reprezentativnoj karijeri nisu postigli ništa, a taj luzerski mentalitet prenose i na mlađe igrače. Dosta je bilo sramote, mašenja dva sedmerca u krucijalnim momentima, mašenje zicera u jednoj jedinoj prilici na utakmici za vodstvo, tehničke greške, izvođenje kontre kao da je Božije slovo. Starcima hvala na svemu i zbogom, za trenera dovesti nekog Hrvata koji zna posao, dat' mu pare i onda će nešto biti od ovog.. ovako, teško

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la no rules » 15 jun 2017, 00:53

Sad su svi rukometni "strucnjaci" .

- Austriji se moramo osvetiti za onu sretnu pobjedu u Skenderiji , a i za onaj poraz na SP...

Jednostavno nemozemo odigrati ovako lose dva puta za redom u napadu , Malinovic i Peric bi mogli odigrati kljucnu ulogu , odbranu ojacati sa cescim ulascima Vranjesa i Celice , a Buricu ostaviti napad .

Predragovic bi mogao biti lijepo pojacanje ...

Grahovac i Buric :clap:

Avatar
Raonffa
Postovi: 26255
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Raonffa » 15 jun 2017, 01:07

Predragović je dobar igrač, dva gola iz dva pokušaja čini mi se. Zeznuo je onu jednu kontru al' dobro ako iko može tako "kiksati", onda može debitant.

Jesu li Malinović i Perić povrijeđeni? Govori mi jaran da je vidio Malinovića na početku drugog poluvremena na TV-u kako sjedi na tribinama.

Puno je jučer Šuman rotirao, Vegar nije imao neku minutažu, Vranješ također. Baš Predragovića izbaci, ubaci Savića, takva promjena mi je logična jedino ako je želio sačuvati svježinu za Austriju jer krilo može bez problema odigrati cijeli meč, a recimo tu guraš Savića koji može u nekim momentima zamjeniti Panića.

Al' eto, moj utisak da su sve te rotacije bile sa namjerom da ostane svježine za Austriju, jedino eto ne znam zašto Perić i Malinović nisu igrali.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Jiestifo
Postovi: 232
Pridružen/a: 13 jun 2017, 23:03
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Jiestifo » 15 jun 2017, 01:08

Hoce li Malinovic biti spreman za utakmicu sa Austrijom ?

Avatar
Jiestifo
Postovi: 232
Pridružen/a: 13 jun 2017, 23:03
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Jiestifo » 15 jun 2017, 01:17

Johannesson ne može računati na sve svoje najbolje igrače. Lijevo krilo iz THW Kiela Raul Santos zbog ozljede će izbivati van terena nekoliko mjeseci, a stručnjaci za obranu Alexander Hermann i Romas Kirveliavicius će također propustiti posljednje dvije utakmice kvalifikacija

Avatar
Raonffa
Postovi: 26255
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Raonffa » 15 jun 2017, 01:27

Jiestifo je napisao/la:Johannesson ne može računati na sve svoje najbolje igrače. Lijevo krilo iz THW Kiela Raul Santos zbog ozljede će izbivati van terena nekoliko mjeseci, a stručnjaci za obranu Alexander Hermann i Romas Kirveliavicius će također propustiti posljednje dvije utakmice kvalifikacija

Najopasniji igrači su im desno krilo, Robert Weber, koji je mislim godinama najbolji strijelac Bundeslige (ako ne najbolji, onda među najboljim), poslije njega po mom mišljenju Bilyk, igrač Kiela, koliko ja znam lijevi bek, mada negdje čitam da igra i srednjeg beka.

Njih dvojica su ti igrači koji mogu napravati razliku, i to je taj individualni kvalitet koji oni imaju a mi ne, izuzev Terzića u fazi odbrane, al' uvijek će prevagu prije napraviti Bilyk u napadu nego Terza u odbrani.

Tehničke greške moraju biti na minimumu, mislim da će Weber iz kontre kazniti sve što se mogne kazniti :D
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la no rules » 15 jun 2017, 01:31

Ima na zvanicnoj fb stranici od Malinovica video na kome kaze da moze igrati , ali u intervalima , nasi vjerovatno nisu htjeli rizikovati sa njim i sacuvali ga za najvazniju utakmicu .

Za Perica nevjerujem da je povrijedjen , moguce da ce umjesto Karacica upasti u roster ...

Odgovori

Natrag na “Rukometna reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.