Rukometna reprezentacija BiH

Moderator/ica: Pasha

Da li ste zadovoljni izborom Ivice Obrvana za novog selektora?

Super zadovoljan
45
24%
Zadovoljan
75
39%
Nemam stav
31
16%
Nezadovoljan
13
7%
Katastrofa
26
14%
 
Ukupno glasova: 190

Avatar
UserNAME2
Postovi: 239
Pridružen/a: 28 sep 2016, 17:48
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la UserNAME2 » 04 maj 2017, 20:54

Da sam u sarajevu trazio bih kartu za tekmu samo da ne slusam ove na face-u opet ,,ubili su me u pojam

babino
Postovi: 7197
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la babino » 04 maj 2017, 21:45

UserNAME2 je napisao/la:Da sam u sarajevu trazio bih kartu za tekmu samo da ne slusam ove na face-u opet ,,ubili su me u pojam
Bil putovao do gorazda da gledas?:-)

Avatar
Rule_hz
Postovi: 5274
Pridružen/a: 02 jun 2010, 14:59
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Rule_hz » 04 maj 2017, 21:56

Finska u rangu RK VPH ili HRK IZV.
RODJEN SAM NA SJEVERU,
SLUSAJTE ME SVI,
VOLIM TEBE SARAJEVO,
ZIVOT SI MI TI.

samoposmatram
Postovi: 5384
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la samoposmatram » 04 maj 2017, 22:29

“Idemo da odigramo najbolje što možemo i vidjećemo šta će nam to donijeti. Želimo da trčimo što više i tako nametnemo visok tempo igre. Biće važna naša odbrana, jer to uvijek možemo odigrati kako treba, a onda iz nje da dođemo do kontre i polukontre. Naravno, u napadu moramo probati da izbjegnemo nepotrebne tehničke greške, jer bi tako Fincima dozvolili da oni trče, a to je njihovo najjače oružje. Na našu postavljenu odbranu sigurno će imati problema. Imamo više mase, visine i kila od njih, tako da bi odbrana trebala biti naša prednost“.
Bilal pred danasnju utakmicu.

Avatar
UserNAME2
Postovi: 239
Pridružen/a: 28 sep 2016, 17:48
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la UserNAME2 » 04 maj 2017, 22:31

babino je napisao/la:
UserNAME2 je napisao/la:Da sam u sarajevu trazio bih kartu za tekmu samo da ne slusam ove na face-u opet ,,ubili su me u pojam
Bil putovao do gorazda da gledas?:-)
bi sigurno nije to nista,, inace necu putovati jer sam iz gorazda :lol: :lol: :lol:

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61444
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Virtu4l » 05 maj 2017, 07:18

Dobra utakmica naših momaka, prije svega napadački što nam je bio ogroman problem proteklih godina. Zabijali smo sa svih pozicija i to je sigurno veoma ohrabrujuće i ide na dušu Šumanu koji izgleda ima jasnu viziju i nadam se da će uspjeti, obzirom na limitiranu ekipu kakvu ima. Protok lopte je dosta brži i to mi je na momente izgledalo nevjerovatno.

slika

Situcija u grupi je jasna, sad za vikend idemo na drugo mjesto i onda naredni mjesec se sve rješava u ovoj grupi. Sigurno da ćemo maštati kako možemo dobiti rasterećenu Španiju, ali mislim da će oni doći u najjačem sastavu tako da to trebamo isključiti, sačuvati igrače jer tri dana kasnije gostujemo Austriji u meču odluke. Sa druge strane Austrija ide u Finsku gdje im neće biti baš lako i moraće igrati pod punim gasom čitavu utakmicu.

Ponovo će nam se kvalifikacije svesti na jednu utakmicu, a da smo bili malo pametniji mogli smo u nedjelju ovjeriti plasman na EP :damn:
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Esport
Postovi: 4314
Pridružen/a: 06 avg 2016, 18:37
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Esport » 05 maj 2017, 07:43

Interesantno ce biti, kada mi dobijemo Fince u nedelju, a Austrijanci izgube kod njih tada se može napraviti krug tri ekipe sa četri boda. Dali tada odlučuje samo medjusobna gol razlika, rezultati sa Španjolskom se brišu

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61444
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Virtu4l » 05 maj 2017, 08:04

Esport je napisao/la:Interesantno ce biti, kada mi dobijemo Fince u nedelju, a Austrijanci izgube kod njih tada se može napraviti krug tri ekipe sa četri boda. Dali tada odlučuje samo medjusobna gol razlika, rezultati sa Španjolskom se brišu
Teško će stvoriti krug sa tri ekipe i četiri boda. Za to je potrebno kao što si rekao da Finska pobijedi Austriju, a Austrija nas.

Ipak, odgovor na tvoje pitanje je da, rezultati sa Španijom se brišu,

Kod: Označi sve

More than two teams are equal
a) higher number of points obtained in the group matches played among the teams in question
b) superior goal difference from the group matches played among the teams in question
c) higher number of goals scored in the group matches played among the teams in question
d) superior goal difference from all group matches (achieved by subtraction)
e) higher number of goals scored in all group matches  

“Teams in question” shall mean remaining teams for which the ranking could not be established based on
the previous ranking criteria (e.g. if three teams are equal on points and a) can only enable to determine
the ranking of one team, b) shall be applied only to the two remaining teams without consideration to the
team qualified in application of a)).
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Skojevska
Postovi: 2471
Pridružen/a: 17 jan 2016, 21:14
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Skojevska » 05 maj 2017, 11:24

Jel ima nasa repka zvanicnu fb stranicu?
Sloboda ili ništa.

- Azmir Husić "anđeo sa neba" melek

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Raonffa » 05 maj 2017, 12:50

Odavno nismo bolje izgledali na terenu kao jučer, plus bez oba krila koja bi bila u startnoj postavi da su tu.

Konačno smo počeli trčati kontre, davati neke lagane golove, iskorištavati igrača više, iskorištavati dobru odbranu i bržu tranziciju u napad...

Ne patimo više Prcea na lijevom beku, tu je sada i Vegar koji može dati svoj doprinos u svakoj utakmici, Tarabokija je tu kao prvi izbor na srednjem beku, a realno je i najbolji od svih srednjih bekova koji mi imamo, odnosno definitivno je najpokretljiviji i najeksplozivniji što nama itekako treba.

Dobiti Fince i u nedjelju, pa onda imamo te dvije "meč lopte" protiv Španije i Austrije u junu.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
bhsport
Postovi: 11291
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la bhsport » 05 maj 2017, 15:45

Virtu4l je napisao/la:Dobra utakmica naših momaka, prije svega napadački što nam je bio ogroman problem proteklih godina. Zabijali smo sa svih pozicija i to je sigurno veoma ohrabrujuće i ide na dušu Šumanu koji izgleda ima jasnu viziju i nadam se da će uspjeti, obzirom na limitiranu ekipu kakvu ima. Protok lopte je dosta brži i to mi je na momente izgledalo nevjerovatno.

slika

Situcija u grupi je jasna, sad za vikend idemo na drugo mjesto i onda naredni mjesec se sve rješava u ovoj grupi. Sigurno da ćemo maštati kako možemo dobiti rasterećenu Španiju, ali mislim da će oni doći u najjačem sastavu tako da to trebamo isključiti, sačuvati igrače jer tri dana kasnije gostujemo Austriji u meču odluke. Sa druge strane Austrija ide u Finsku gdje im neće biti baš lako i moraće igrati pod punim gasom čitavu utakmicu.

Ponovo će nam se kvalifikacije svesti na jednu utakmicu, a da smo bili malo pametniji mogli smo u nedjelju ovjeriti plasman na EP :damn:
Veliki si covjek, priznajes Sumanov rukopis. ;)
Vidi se napredak u igro kao sto kazes, protok je brzi, igramo brze, igramo kontre i odmakli smo se od staromodnog Markovicevog rukometa.
Fale nam krila jer nema sirine nikako tu i kada to popunimo mozemo se nadati jos boljoj igri.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61444
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Virtu4l » 05 maj 2017, 15:54

bhsport je napisao/la: Veliki si covjek, priznajes Sumanov rukopis. ;)
Vidi se napredak u igro kao sto kazes, protok je brzi, igramo brze, igramo kontre i odmakli smo se od staromodnog Markovicevog rukometa.
Fale nam krila jer nema sirine nikako tu i kada to popunimo mozemo se nadati jos boljoj igri.
Nemam ja ništa protiv Šumana, ali imam protiv omalovažavanja Markovića. Premalo puta smo se radovali da bi omalovažavali ljude koji su nam donijeli tu rijetku radost. Vidjeli smo probleme sa kojima se susreće Šuman, ništa manje nije imao ni Marković.

Igrali smo brže/ljepše jer je protivnik izuzetno limitirana ekipa koja je prodala mnogo lopti. O pravom iskoraku možemo pričati tek nakon Austrije, pa i Španije. Ipak, ovo se može nazvati napretkom, bilo je uživanje gledati ih kako lete po terenu.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Unofficialpage » 05 maj 2017, 16:14

Lijepo smo igrali, brže ide protok lopte, napokon tu su kontre i polukontre, imamo ideje u napadu. Samo te crne rupe su problem, jučer su se često dešavale, protiv boljeg protivnika ne smiju se dešavati. Ali može se reći da smo kontrolisali meč.

Mi smo se prija mučili i protiv protivnika sličnog kvaliteta kao Finska a jučer nismo, vodili smo od početka 2 i više razlike. Marković je izgubio konce, promjena se morala desiti.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Raonffa » 05 maj 2017, 16:27

Mene je najviše nervirala priča, odnosno bolje reći paravan, kako je stanje u RSBIH krivo za neke očite nedostatke Markovića kao trenera i za neke stvari na samom terenu.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
legenda reala
Postovi: 33809
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la legenda reala » 05 maj 2017, 20:00

Virtu4l je napisao/la: Sigurno da ćemo maštati kako možemo dobiti rasterećenu Španiju, ali mislim da će oni doći u najjačem sastavu tako da to trebamo isključiti
znaš da u Goraždu ne gubimo :mrgreen:
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

shaman7
Postovi: 2044
Pridružen/a: 11 apr 2009, 14:39
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la shaman7 » 05 maj 2017, 23:27

Ni ja nisam odavno gledao ljepsu reprezentaciju, mozda od Halida Demirovica jos i pokoje utakmice Dragana Markovica. Malo me zivcirala odbrana u nekim momentima. Ono krilo hladno isfintira Terzica ko da je cunj jer je on ostao s pivotom, **** igrac vise. Ubrzali smo igru, trcali smo dosta, malo smo i fulali zicera. Iskljucenja u prvom poluvremenu su smijesna, sigurno 2 su bila preostra dosudjena i falila su 2 penala u drugom poluvremenu na nasoj strani nad Tarabokijom i Karacicem. Dobro smo ikako uspjeli napraviti onih 5 razlike na poluvremenu. Mislim da uz malo bolju odbranu, ljepse sudjenje, mi smo klasu iznad Finske i mozemo ici do +10 , iako nisu naivni nimalo

Behaja15
Postovi: 23
Pridružen/a: 08 okt 2016, 00:44
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Behaja15 » 05 maj 2017, 23:36

Koliki je kapacitet dvorane u Goraždu?
Sta se ocekuje?

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61444
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Virtu4l » 05 maj 2017, 23:55

legenda i zisko vode navijanje
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Raonffa » 06 maj 2017, 00:03

Behaja15 je napisao/la:Koliki je kapacitet dvorane u Goraždu?
Sta se ocekuje?
Ma šta će IB malograđani :P
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Bellucci
Postovi: 146
Pridružen/a: 05 avg 2013, 18:17
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Bellucci » 06 maj 2017, 00:10

U principu nama tekma protiv Spanaca puno ne znaci, moramo dobiti Austrijance u Becu..ako racunamo da realno Austrija ne moze izgubiti 2x od Finaca..tako da dobiti Fince, maksimalno rotirati igrace protiv Spanije pa 3 dana kasnije "na glavu" protiv Austrije. :bih:

Odgovori

Natrag na “Rukometna reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 19 gostiju.