Mladi rukometni asovi BiH

Moderator/ica: Pasha

rukometnifan
Postovi: 40
Pridružen/a: 21 jan 2012, 23:26
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la rukometnifan » 07 jul 2014, 14:34

spanjolac je napisao/la:Kako završi pionirsko u Ljubuškom ?
http://www.izvidjac.com/component/conte ... i-bih.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la Unofficialpage » 24 jul 2014, 20:20

Sad se održava SP do 20 godina, što je bilo kod nas prošle godine. Kako nas nema? Koliko sam vidio nismo bili ni u kvalama? :D
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la samo_lijevo » 24 jul 2014, 21:46

Unofficialpage je napisao/la:Sad se održava SP do 20 godina, što je bilo kod nas prošle godine. Kako nas nema? Koliko sam vidio nismo bili ni u kvalama? :D
zene igraju SP,muskarci EP.Mi se rijetko skupimo,zato nam i jest rukomet otisao u neku stvari.
Kada na drzavna prvenstva dodje svake godine istih 5-6 klubova,kako onda ocekivati nesto od reprezentacije.
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

brzi
Postovi: 1147
Pridružen/a: 11 jul 2010, 20:36
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la brzi » 23 avg 2014, 11:46

Ni riječi o najjačem turniru za mlađe uzraste u regionu koji se ovih dana igra u Međugorju. Bitno je da je Bosna odigrala pripremnu utakmicu,izvrnute vrijednosti... :clap:

Avatar
newton_heath_lyr
Postovi: 3348
Pridružen/a: 19 mar 2008, 15:40
Lokacija: Miričina
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la newton_heath_lyr » 10 jan 2015, 19:33

slika
Zalosno da ne ucestvujemo u kvalifikacijama u mladjim uzrastima.
https://www.facebook.com/fklokomotivamiricina

BLBoss
Postovi: 44
Pridružen/a: 01 jun 2012, 08:28
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la BLBoss » 11 jan 2015, 10:27

Ako se ne varam, to je 94.godište...
tu generaciju su svjesno žrtvovali stručnjaci u BiH savezu...Nebih da se podsjećam tih dječaka, džigerica mi se već okreće šta su tim dječacima uradili...neki su u Kataru,neki u Hrvatskoj,neki u Srbiji a većina ih se prestala baviti rukometom iz ovih razloga... :clap: :clap: :clap:

BLBoss
Postovi: 44
Pridružen/a: 01 jun 2012, 08:28
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la BLBoss » 11 jan 2015, 10:35

Prvi spisak najboljih dječaka tog godišta u BiH,napravio je Mašo Obralić već 2009.godine. Taj je spisak predao Markoviću,sadašnjem selektoru jer je navodno on trebao preuzeti tu reprezentaciju.Kako to on nije preuzeo, opet navodno,poznati BL "stručnjak" Budiša je imenovan za selektora te repke ali je nikad nije ni okupio. Navodno je pravio planove,spiskove,slao u Savez...ali to nije nikad ni zaživjelo...Jednom sam upitao Smaju Karačića što su žrtvovali ovu generaciju, on je onako,kao "stručnjak" odgovorio...evo tih dječaka sad na Svjetskom za starije sa 92.
što nema veze,osim Jarka na krilu niko nije ni bio tamo...a ciklus kadetskog i juniorskog za EP I SP za navedeno 94.god smo propustili.
Toliko.........

brzi
Postovi: 1147
Pridružen/a: 11 jul 2010, 20:36
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la brzi » 11 jan 2015, 14:22

BLBoss je napisao/la:Prvi spisak najboljih dječaka tog godišta u BiH,napravio je Mašo Obralić već 2009.godine. Taj je spisak predao Markoviću,sadašnjem selektoru jer je navodno on trebao preuzeti tu reprezentaciju.Kako to on nije preuzeo, opet navodno,poznati BL "stručnjak" Budiša je imenovan za selektora te repke ali je nikad nije ni okupio. Navodno je pravio planove,spiskove,slao u Savez...ali to nije nikad ni zaživjelo...Jednom sam upitao Smaju Karačića što su žrtvovali ovu generaciju, on je onako,kao "stručnjak" odgovorio...evo tih dječaka sad na Svjetskom za starije sa 92.
što nema veze,osim Jarka na krilu niko nije ni bio tamo...a ciklus kadetskog i juniorskog za EP I SP za navedeno 94.god smo propustili.
Toliko.........
Ereš koji je 95. je bio na Svjetskom za juniore,Jarak je još mlađi :stop:

BLBoss
Postovi: 44
Pridružen/a: 01 jun 2012, 08:28
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la BLBoss » 11 jan 2015, 16:13

u pravu si Ereš je bio u pitanju...elem i on i mladi Jarak su desna krila pa sam ih zato zamijenio

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 14 feb 2015, 19:38

Mrkonja za SC: Želimo što spremniji dočekati kvalifikacije


Autor: Sport Centar
Datum: 2015-02-13 23:28:00

Juniorska rukometna reprezentacije Bosne i Hercegovine će se okupiti 21. februara u Tešnju gdje će boraviti do 25. februara...

Naše mlade nade će pod palicom Jasmina Mrkonje, dojučerašnjeg selektora bh. kadeta obaviti prve pripreme za kvalifikacije za Evropsko prvenstvo koje će se igrati u junu. Inače žrijeb za ove kvalifikacije će biti održan naredne sedmice. Mi smo razgovarali sa Jasminom Mrkonjom, koji je nastavlja raditi sa generacijom '96. godišta koje je vodio kao selektor kadeta:

"Bilo je prirodno i normalno da ja nastavim raditi sa ovim momcima, obzirom da smo sjajno radili u prethodnom periodu, ali i da je ov generacija bila jako blizu plasmana na Evropsko kadetsko prvenstvo kada smo igrali u Danskoj. Ono što je sada bitno da će nam ovo i svako naredno okupljanje sjajno doći za mečeve kvalfikacija u junu. Moram reći da ćemo do juna svaki mjesec imati okupljanje, a sada u Tešnju ćemo odigrati dva meča. Prvi je sa domaćinom iz Tešnja, a druga će biti ili sa vršnjacima iz Hrvatske ili sa Teslićem."- govori Mrkonja, koji će spisak igrača za pripreme u Tešnju objaviti početkom naredne sedmice:

"Kostur reprezentacije kao što smo rekli čine momci koji su prerasli generaciju kadeta. Napomenut ću da smo za ovo okupljanje poštedili Vladana Lončara iz Pick Szegeda, dok su nova imena na spisku Edin Deronjić koji igra u Danskoj, te Adnan Sivić koji igra u Hrvatskoj." - rekao je Mrkonja za SC.

Inače što se tiče okupljanja naših mladih rukometaša, vrijedi napomenuti da će aprilsko okupljanje biti u Bugojno gdje će Zmajići na turniru "RUkomet je moja budućnost" koji se igra pod pokroviteljstvom Rukometnog saveza Katara, a organizacioni dio pripada RK Iskra Bugojno. Na turniru će učestvovati: Bosna i Hercegovina, Katar, Poljska, Slovenija, Hrvatska, Slovačka, Srbija i Makedonija.


PS: da pokusam sa napravim spisak tj makar dio spiska:

Starcevic (Gummersbach - jos nije 100% oporavljen, nakon nezgodne povrede, ali jedan od nasih najvecih talenta), Loncar (ovaj put oslobodjen obaveza), Drinovac (RK Zrinjski), Hrstic (Izvidjac), Jarak (Izvidjac), Pavlak (Izvidjac), Djurdjevic (Sloga Doboj), Njezic (Borav BL), Sesic (Borac BL), Barbaric (RK Medjugorje), Smailbegovic (Krivaja), Zivanic (RK Derventa), Deronjic (Danska), Sivic (Hrvatska),...


PS: nadam se da ce Mrkonja naci aBd jos po kojeg talenta :-) :bih:

Avatar
legenda reala
Postovi: 33809
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la legenda reala » 14 feb 2015, 20:37

I dalje pravimo turnire da skauti iz Katra imaju što bolji uvid u naše talente :damn:


A ima u ovoj generaciji potencijala


edinjo ko je Starčević :?:
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 14 feb 2015, 21:03

Eldar Starcevic, evo jedan malo stariji tekst koji sve objasnjava: http://www.svijet-rukometa.com/index.ph ... e-rukometa" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
BelminM23
Postovi: 9759
Pridružen/a: 17 maj 2012, 17:49
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la BelminM23 » 14 feb 2015, 21:10

Kakvi smo sa golmanima ? Ko spada tu u red favorita za poziv ?
@edinjo, ako znaš bilo bi mi drago da napišeš. :D

usput Đurđević igra za Derventu.

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 14 feb 2015, 22:01

I ja vidjeh maloprije za djurdjevica :-) a za golmane nazalost neznam, valja ce se neko od bolje upucenih javiti ;-)

Avatar
BelminM23
Postovi: 9759
Pridružen/a: 17 maj 2012, 17:49
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la BelminM23 » 14 feb 2015, 22:13

.
Zadnja izmjena: BelminM23, dana/u 16 feb 2015, 14:50, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la no rules » 14 feb 2015, 23:10

ja koliko znam prva dva golmana su Haris Pleh iz Goražda i Jasmin Ćatić iz Maglaja , Ćatić je negdje na pozajmnici zbog zamrznutog statusa RK Maglaj ...

Avatar
BelminM23
Postovi: 9759
Pridružen/a: 17 maj 2012, 17:49
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la BelminM23 » 14 feb 2015, 23:23

.
Zadnja izmjena: BelminM23, dana/u 16 feb 2015, 14:50, ukupno mijenjano 1 put.

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 15 feb 2015, 07:15

Evo o malom sivicu (u rk sisak ima izgleda jos par nasih :-) )
http://www.sisak.info/rezultati-momcadi ... a-sisak-2/" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
giannini
Postovi: 704
Pridružen/a: 23 jun 2009, 09:43
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la giannini » 16 feb 2015, 13:53

Pozvani su: Mevludin Čehajić (Kakanj), Nebojša Bojić (Derventa), Jasmin Husić (Borac) – golmani, Eldar Mehić (Čelik), Davor Živanić (Derventa) – lijeva krila, Vladan Đurđević (Derventa), Kristijan Jarak (Izviđač), - desna krila, Matej Hrstić (Izviđač), Edin Deronjić (Hadersley Vojens THV – Danska), Nebojša Raljić (Kotor Varoš) – lijevi bekovi, Mario Pavlak (Izviđač), Marko Karaula (Jajce), Haris Bašić (Krivaja) – srednji bekovi, Miloš Nezić (Borac), Adnan Sivić (Siscia, Sisak – Hrvatska) – desni bekovi, Dušan Đurić (Borac), Eldar Bečak (Bosna, V), Radovan Uljarević (Trebinje) – pivotmeni.

shaman7
Postovi: 2044
Pridružen/a: 11 apr 2009, 14:39
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la shaman7 » 16 feb 2015, 14:38

mislim da bi trebalo da se pozove mnogo više igrača, pa čak i 2 selekcije napraviti jer u klubovima PL sada ima dosta mladih igrača , a u prvim ligama jos vise njih , cak u nekim ekipama su i glavni igraci, ili ta godista cine vise od 40% ekipe. Mislim da su prve lige jako malo ispracene i od selektora, a i samih celnib ljudi. Ipak ce u buducnosti ova selekcijja da bude nasa A selekcija, a selektor jos uvijek ne zna da ima milion igraca sa kojim moze raspolagati. Ovdje je dosta novih imena, i mislim da i ostali koji su iole zasluzili igrama , zasluzuju i poziv da se isprobaju barem na turniru u Bugojnu. Inace podhitno organizovati 94 reprezentaciju, mislim da imamo dragulje nevjerovatne u nasoj drzavi. Ako nista, nek se okupe u prvoj godini nekoliko pita da se vidi sa cime se raspolaze

Odgovori

Natrag na “Rukometna reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 23 gosta.