Mladi rukometni asovi BiH

Moderator/ica: Pasha

brzi
Postovi: 1147
Pridružen/a: 11 jul 2010, 20:36
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la brzi » 09 apr 2017, 12:58

Ponovo nedostaju najbolji: Alilović,Miletić(Izviđač),Savanović(Celje),Lovrić(Žepče)

Avatar
Vucevich
Postovi: 11246
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la Vucevich » 09 apr 2017, 12:59

Koji Alilovic?

brzi
Postovi: 1147
Pridružen/a: 11 jul 2010, 20:36
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la brzi » 09 apr 2017, 13:27

Vucevich je napisao/la:Koji Alilovic?
Srednji bek iz Izviđača

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la no rules » 09 apr 2017, 22:19

Pobjeda protiv Grcke 35:25

Zna li neko nesto vise o ovom iz Njemacke Hadzicu , ponovo najefikasniji (9 pogodaka) , kako sam ja skontao momak je iz Maglaja otisao u Njemacku...

Koju poziciju igra ? Po konstituciji mogao bi biti bek razbijac :bih: , po mogucnosti da bude desni :D

rukometusrcu
Postovi: 21
Pridružen/a: 20 jul 2016, 05:06
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la rukometusrcu » 09 apr 2017, 22:41

no rules je napisao/la:Pobjeda protiv Grcke 35:25

Zna li neko nesto vise o ovom iz Njemacke Hadzicu , ponovo najefikasniji (9 pogodaka) , kako sam ja skontao momak je iz Maglaja otisao u Njemacku...

Koju poziciju igra ? Po konstituciji mogao bi biti bek razbijac :bih: , po mogucnosti da bude desni :D
Upravo sam poslije danasnje utakmice se raspitao malo vise o ovom momku.. Desni bek je :)

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la no rules » 09 apr 2017, 23:01

Super :bih:

To je taj ljepotan :mrgreen:
slika

op.a malo sam gledao protiv Izraela utakmicu i zivo me interesuje ko je kod nas momak sa preko dva metra na LB igrao ...

zenicanin
Postovi: 1289
Pridružen/a: 11 feb 2009, 21:51
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la zenicanin » 10 apr 2017, 00:31

rukometusrcu je napisao/la:Sve u svemu, ima zaista potencijala u ovoj reprezentaciji. Bitno je da vec sada imamo nekoliko pojedinaca koji mogu nositi igru. Svakako da vremenom treba davati priliku novim igracima, da zamjene one koji nisu nesto bas i pokazali u ove prve dvije utakmice (a ima i takvih). Ne sumnjam da ce Golic, uz pomoc Sumana, redovno pratiti igrace koji igraju vani, da ih na vrijeme pozovemo u reprezentaciju, jer upravo jedan takav (Hadzic - igra u Njemackoj) je bio nosilac igre u prve dvije utakmice. Klis, Vuksic i Grahovac takodje veoma dobri, a tu bih jos dodao Malbasica i golmana (ne znam kako se preziva).
Da nije golman slucajno Harun Hodzic?Ovdje u Zenici brani odlicno,na turnirima vazda najbolji golman,a uz to ide i odlicno ponasanje.
https://www.zenicab,log.com/harun-hodzic/

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 10 apr 2017, 09:19

zenicanin je napisao/la:
rukometusrcu je napisao/la:Sve u svemu, ima zaista potencijala u ovoj reprezentaciji. Bitno je da vec sada imamo nekoliko pojedinaca koji mogu nositi igru. Svakako da vremenom treba davati priliku novim igracima, da zamjene one koji nisu nesto bas i pokazali u ove prve dvije utakmice (a ima i takvih). Ne sumnjam da ce Golic, uz pomoc Sumana, redovno pratiti igrace koji igraju vani, da ih na vrijeme pozovemo u reprezentaciju, jer upravo jedan takav (Hadzic - igra u Njemackoj) je bio nosilac igre u prve dvije utakmice. Klis, Vuksic i Grahovac takodje veoma dobri, a tu bih jos dodao Malbasica i golmana (ne znam kako se preziva).
Da nije golman slucajno Harun Hodzic?Ovdje u Zenici brani odlicno,na turnirima vazda najbolji golman,a uz to ide i odlicno ponasanje.
https://www.zenicab,log.com/harun-hodzic/
jucer ga je spomenuo selektor grcke, da smo mi pobjedili jer je on bio raspolozen na golu ;-)

zenicanin
Postovi: 1289
Pridružen/a: 11 feb 2009, 21:51
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la zenicanin » 10 apr 2017, 21:38

Drago mi je to cuti.On s svojim golmanskim kvalitetima,ponasanjem na terenu i van njega bi mogao daleko dogurati.Samo nek' tako nastavi.

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la no rules » 11 apr 2017, 12:26

To dijete je u Gracanici odbranilo 16-17 lopti , u par navrata mu je cijela dvorana aplaudirala , ako nastavi trenirati na pravi nacin mogao bi daleko dogurati ...

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la no rules » 11 apr 2017, 17:37

Šahman: Sve reprezentacije su potvrdile dolazak u Bugojno

U Bugojnu će se od 13.04. do 16.04. ove godine održati V. Međunarodni rukometni turnir "Rukomet je moja budućnost" na kojem će nastupati igrači rođeni 1998. godine.

Dolazak u Bugojnu već ranije potvrdile se selekcije Katara, Slovenije, BiH, Poljske, Makedonije, Hrvatske, Švicarske i Austrije. Tehnički organizator turnira je MRK Iskra Bugojno, a sponzor turnira rukometna Federacija Katara. Sve reprezentacije imaju plaćen boravak u Bugojnu, a titulu od prošle godine brani Hrvatska. Danas je u dvorani KSC-a trening obavila selekcija Katara, a sutra se očekuje i dolazak svih ostalih reprezentacija.

O samom turniru, te očekivanjima govorio je Asim Šahman, najzaslužnija osoba što se turnir već pet godina održava u našoj zemlji, tačnije Bugojnu. Šahman je bio golman MRK Iskra, a posljednih desetak godina radio je kao trener u rukometnoj Federaciji Katara. "Još nijedna selekcija osim Katara nije stigla, a dogovor je da dođu sutra na ručak ili poslije ručka. Navečer imamo tehnički sastanak sa svim predstavnicima selekcija, a turnir počinje u četvrtak u 10 sati. Sve ekipe su potvrdile dolazak, kao i sve sudije", kazao je Šahman za SportSport.ba.

"Kao u uvijek ovaj turnir je veoma zanimljiv, pogotovo za ovu izlazeću generaciju 1998.g. koja je igrala prošle godine i vidjet ćemo koliko su napredovali u toku jedne godine. Tu je i selektor reprezentacija Katara Valero Rivera Lopez koji je došao u inspekciju i moguće da Bugojno bude baza za pripreme selekcija Katara.

Rivera mi je danas rekao da se jedan svjetski poznati klub raspituje za sportsko-turistički kompleks Rostovo i da taj klub želi doći na pripreme u Bugojno", jasan je bio Šahman.

Zdenko Grbavac objavio spisak juniorske reprezentacije BiH


Selektor juniorske rukometne reprezentacije Bosne i Hercegovine Zdenko Grbavac objavio je spisak igrača za turnir u Bugojnu.

Turnir će trajati od 13. do 16. aprila, a naša selekcija nalazi se u grupi A zajedno sa Slovenijom, Poljskom i Makedonijom.

Ante Grbavac – RK IZVIĐAČ CENTRAL OSIGURANJE

Maid Džambegović – RK MAGLAJ

Enes Keškić -HC FUCHSE BERLIN

Adin Karanović – RK KRIVAJA

Zlatko Kreso – RK VOGOŠĆA POLJINE HILLS

Danijel Jurić – RK ČELIK JUNIOR

Filip Zelić – RK MEDVEŠČAK

Mislav Grgić – RK IZVIĐAČ CENTRAL OSIGURANJE

Kemal Hamzić – RK KONJUH Adnan Sivić – RK SISAK

Stjepan Jozinović – RK ŽEPČE

David Primorac – RK IZVIĐAČ CENTRAL OSIGURANJE

Haris Buljina – RK BOSNA CENTROTRANS

Andrej Miljuš – RK PRIJEDOR

Ibrahim Haseljić – RK GORENJE

Bojan Tulendić – RK SLOGA DOBOJ

Eldar Starčević – GUMMERSBACH

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 11 apr 2017, 17:44

ROMANIA – BOSNIA HERZEGOVINA 29 – 31

Romania (Raduta Titel): Pop 4, Totoi, Dinu 2, Szasz, Lazurca 3, Bodor 4, Dedu, Iordachi, Hodorog 4, Lazar 1, Mitu 6, Chiorean 1, Popa 2, Mica 2, Turturica, Rusu.

Bosnia (Nebojsa Golic): Mehinagic, Isakovic 1, Misetic 4, Nedic 5, Vuksic 2, Primorac 7, Barakovic, Klis 2, Faric, Lukic 2, Hadzic 3, Malbasic, Knezevic, Grahovac 5, Rikanovic, Ceric, Hodzic.

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 12 apr 2017, 00:00

Kadetima 3. mjesto na turniru u Grčkoj :bih:

Kadetska rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine završila je nastup na 5. Međunarodnom rukometnom turniru Vtilittos a koji se odigravao u Grčkom gradu Veria u periodu od 07. do 11. aprila.

Skorom od tri pobjede protiv selekcija Izraela, Grčke i Rumunije, remijom protiv Austrije i jednim porazom od selekcije Hrvatske naša kadetska reprezentacija zauzela je 3. Mjesto.

Naša reprezentacija ima i svoja dva najbolja pojedinca turnira a to su Hadžić Nedim koji je izabran za najboljeg desnog beka te Lukić Marko za najboljeg odbrambenog igrača. :bih:

Napominjemo, za Kadetsku rukometnu reprezentaciju BiH na ovom turniru nastupili su sljedeći igrači: Dejan Rikanović, Jasmin Cerić, Milan Vukšić, Mirko Mišetić, Marko Nedić, Stjepan Malbašić, Nikola Primorac, Marko Lukić, Šerif Baraković, Adnan Isaković, Luka Knežević, Edin Klis, Nedim Hadžić, Luka Lovrić, Adin Faljić, Luka Grahovac, Gabrijel Mišetić, Mirza Mehinagić.
Selektor Nebojša Golić

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 12 apr 2017, 19:29

Sport Centar

Grčka: Kadeti BiH na trećem mjestu, Marko Lukić i Nedim Hadžić u idealnoj postavi

Kadetska rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine osvojila je 3. mjesto na Međunarodnom turniru Vrillitos u Grčkoj.

Grčka: Kadeti BiH na trećem mjestu, Marko Lukić i Nedim Hadžić u idealnoj postavi

Izabranici selektora Nebojše Golića u posljednjem odigranom meču savladali su Rumuniju s 31:29, te zbog lošije gol-razlike završili na trećem mjestu, ali sa istim brojem bodova kao i Austrija.

Naši momci su u pet mečeva ostvarili tri pobjede, jedan remi i jedan poraz. U idealnu postavu turnira u Grčkoj izabrani su Marko Lukić, član banjalučkog Borca, i Nedim Hadžić, član njemačkog Soeflingena. Naši rukometaši su se jutros vratili u BiH, a već za 10 dana očekuje ih novo okupljanje i to na turniru u Žepču i Zavidovićima.


admir12345
Postovi: 1713
Pridružen/a: 28 maj 2013, 12:32
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la admir12345 » 13 apr 2017, 09:25

Oticu sad da pogledam bas,da vidim u odnosu na proslu godinu da li su napredovali Enes,Kreso i Adnan

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 13 apr 2017, 11:28

i kako odigrase nasi? na koga se moze mozda racunati kao buduceg A-reprezentativca?

hvala

admir12345
Postovi: 1713
Pridružen/a: 28 maj 2013, 12:32
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la admir12345 » 13 apr 2017, 11:30

edinjo-bih je napisao/la:i kako odigrase nasi? na koga se moze mozda racunati kao buduceg A-reprezentativca?

hvala

Izgubili 33:30(16:14)

admir12345
Postovi: 1713
Pridružen/a: 28 maj 2013, 12:32
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la admir12345 » 13 apr 2017, 11:45

Sto se tice utakmice same,nismo toliko lose odigrali,u napadu smo pametno igrali iz izradjeni akcija smo vecinom sutali bez srljanja,al odbrana 0 bodova,do 46 minute mi iskljucenja nismo imali agresivnost 0,slovenci su nas na brzinu dobili,ljudi su brzi strasno.Sto se pojedinacno igraca tice iz ove generacije jedino Kreso i Hamzic ako se tako zove momak koji je igrao srednjeg vanjskog.Njih 2 su cijelo vrijeme nosili nasu igru u napadu.Pivotmeni tanki skroz nisu ja mislim ni jedan gol dali.Adnan ima potencijala ogromnog ima top u ruci odlicnu igru 1 na 1 ,al ima i viska 10 kg sigurno,lik ne moze potrcat.Ostali prosjek jedino neznam kako se zvao nas golman sto je prvi branio,u prvih 20 minuta je imao 6 ili 7 odbrana sve zicere im skidao,kasnije ona 2 golmana nisu odbrane imala.

admir12345
Postovi: 1713
Pridružen/a: 28 maj 2013, 12:32
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la admir12345 » 13 apr 2017, 11:56

Jos sam zaboravio reci,zar smo spali na tako niske grane da momcima nisu mogli ni dresove obezbjedit,da su igrali u dresovima A reprezentacije :roll:

Odgovori

Natrag na “Rukometna reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.