Mladi rukometni asovi BiH

Moderator/ica: Pasha

shaman7
Postovi: 2044
Pridružen/a: 11 apr 2009, 14:39
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la shaman7 » 05 maj 2011, 19:18

Rosas7 je napisao/la:
edinjo-vg je napisao/la:U Maglaju je organizovano prvo od dva okupljanja potencijalnih clanova kadetske rukometne reprezentacije BiH. Na prvom trenigu nasao se 31 rukometas godista 1996.i mladji iz deset rukometnih klubova,odnosno skola rukometa. Nakon sto je iz Rukometnog saveza BiH prema svim klubovima u zemlji poslan dopis, predlozeno je 60-tak imena mladih rukometasa, onih koji imaju odredjeni potencijal za kadesku reprezentaciju BiH.

Igraci koji su bili na prvom okupljanju

Na prvom okupljanju ucestvovali su:

Haris Pleh, Adnan Sehovic, Mujo Zivojevic (RK Gorazde), Adson Bajric, Srdjan Maric, Milan Kutic, Bojan Tepic, Dusan Djuric, Djordje Tesic (RK Kotor Varos), Bozo Subotic, Ranko Bozic, Stepan Ristanic, Nemanja Mijatovic (RK Lokomotiva Brcko), Jasmin Catic, Kastriot Gasi i Emil Djonlic (RK Maglaj), Ajdin Smailbegovic, Eldar Mehic, Eldar Starcevic (RK Krivaja), Muamer Bajramovic, Haris Bukvic, Armin Alijagic (RK Konjuh namjestaj), Nikola Calo, Dejan Todorovic, Nikola Ivanovic (RK Omladinac Banja Luka), Eldin Travancic, Kerim Cabarabdic, Tarik Begic (RK Bosna prevent), Milos Miljkovic, Mateo Matic (RK Sloga) i Vladan Knezevic (Skola rukometa Golic-Saric Banja Luka).

PS: iz jucasnjeg avazovog sporta.
niko iz zrinjskog nema,cudnoo

Nije cudno, kad bolje razmislis imate juniore vi (Zadro, Orlovic itd.) + sto ih imate u Hrvatskoj reprezentaciji... Sad je dosao selektor muslimanske nacionalnosti i normalno da ce preferirati "svoju stranu"

Noddesbo
Postovi: 33
Pridružen/a: 05 maj 2011, 22:53
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la Noddesbo » 05 maj 2011, 23:05

Pozdrav !
Da li iko zna popis igrača na drugom okupljanju za 1996. ili možda tko je upao u repku ?
I zašto npr. iz Borca dolazi 7-8 igrača na pripreme,priznajem da imaju jednu od najjačih škola u BiH,iako mislim da je Izviđač najjači !
Kruže neke glasine da je novac imao udjela u tome,tko će upast u repku,zašto se moramo baviti time,zar ne mislite da BiH ima pravih mladi talenata koji zaslužuju da budu u repki,a ne oni kojima je otac neki bogataš il nešto tako ??

edinjo-vg
Postovi: 290
Pridružen/a: 13 apr 2010, 18:56
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la edinjo-vg » 05 maj 2011, 23:25

ja sam ga procitao prije jedno 3 sedmice u avazovom sport-u. nazalost se stvarno nesjecam imena. ali su pisali da daju sansu klubovima koji jos nisu nikoga predlozili za repku (kao napr. izvidjac) da i oni svoje kandidate predloze tj stave na spisak i da se obavi jos jedno tj trece okupljanje potencijalnih igraca.
selam

BenJo_O
Postovi: 53
Pridružen/a: 08 mar 2011, 21:23
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la BenJo_O » 06 maj 2011, 12:33

@Noddesbo
Borac je imao 6 svojih igrača kao i Maglaj, i vjeruj da sve i jedan zaslužuju biti pozvani za reprezentaciju jer sam prisustvovao drugom okupljanju.
Novac nema nikakve uloge ovdje, a to što se Izviđača tiče, oni i ostali klubovi iz Herceg Bosne nisu poslali ni jednog svog igrača( čitaj čekaju da vide hoće li ih Hrvatska pozvati)
Postoji mogućnost za naknadno treće okupljanje gdje bi se prvenstveno sastali igrači iz HB i možda još par igrača iz ostalh klubova. Od mene dosta :)

Noddesbo
Postovi: 33
Pridružen/a: 05 maj 2011, 22:53
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la Noddesbo » 06 maj 2011, 15:25

Borac još nisam vidjeo,samo me zanima jesul vrijedni,oke jesu.Ali Maglaj nema toliko baš nekih igrača,od tih 6 ja bi trojicu ubacio u repku,osobno sam igrao mnogo puta s tim klubom,jesu jedna od najjačih škola u BiH,ali nemaju sad čitav prvi tim baš da svi dobro igraju.Čuo sam da Borac ima jakog pivota,samo to znam.Mislim da bi se sigurno trebalo održat to okupljanje jer u HB ima dobrih igrača,pogotovo Izviđač,stvarno momci igraju,al mislim da oni dobijaju većinom pozive za HR repku,tu su još Međugorje,Zrinjski koji ima mnogo igrača,i previše možda(na prvenstvima imaju Zrinjski 1 i Zrinjski 2),ali imaju dobrih igrača,tu je i Livno,imaju jednog izvrsnog igrača,Jakov Vrdoljak se zove,stvarno momak igra,ali BiH repku će znatno pojačati ako neki ne dobiju poziv od HR,i preporučujem da pošalju i drugim osim Izviđača,npr. Međugorju,Zrinjskom,Livnu samo ima jedan igrač,to je taj što sam ga sad napisao,ali mislim da su njihovi najbolji već išli na okupljanje ua HR,i primljeni vjerovatnoi zbog toga mislim da bi trebali više pažnje obraćat i RS HB,jer imaju dobrih igrača...
Pozzz

BenJo_O
Postovi: 53
Pridružen/a: 08 mar 2011, 21:23
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la BenJo_O » 06 maj 2011, 17:52

Takodje i ja mislim da bi se trebalo i napravit i 3. okupljanje ali sad je sve do selektora, a takodje do njeg je i to ko ce proci. Prema dosad pokazanom, iz Maglaja, po meni prolaze oba golmana, te jos dvojca od 4 igraca.
Takodje iz Borca ima desni bek, Neven, mali fantasticno igra, a dodao bih i njihovo ljevo krilo, takodje dobar igrac.
Sada je na selektoru da odredi 28 igraca :)

Noddesbo
Postovi: 33
Pridružen/a: 05 maj 2011, 22:53
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la Noddesbo » 06 maj 2011, 21:42

Eh da dobro si,onaj visoki golman Maglajski,duže kose,odličan dobro si,a dobro i selektor je iz Maglaja jbg..
28 igrača ???? Mislio da se to bira 16 igrača,a bira se skoro duplo !!!!
Pa kako to ak idu na europska prvenstva il neka natjecanja neće ih valjda 18 ić ???

Avatar
>Maestro
Postovi: 49
Pridružen/a: 04 maj 2011, 14:58
Lokacija: Bugojno <3
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la >Maestro » 06 maj 2011, 21:50

Mislim da će sljedeće okupljanje biti nakon završnice, kada trener prvo pogleda sve igrače i onda odredi!

btw. Noddesbo za koju ekipu nastupaš?
Handball ^^ <3

BenJo_O
Postovi: 53
Pridružen/a: 08 mar 2011, 21:23
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la BenJo_O » 07 maj 2011, 00:33

Da, to je taj golman a sa njim je jos jedan sto brani za selekciju '94 godista RK Maglaja :) Sigurno da ce biti okupljanje i poslije zavrsnica, a zavrsnice su za '94 18-20. juna a za '96 sedam dana poslije.

Avatar
>Maestro
Postovi: 49
Pridružen/a: 04 maj 2011, 14:58
Lokacija: Bugojno <3
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la >Maestro » 07 maj 2011, 07:45

Još samo da te pitam znaš li možda gdje će biti završnica za 96?
Handball ^^ <3

BenJo_O
Postovi: 53
Pridružen/a: 08 mar 2011, 21:23
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la BenJo_O » 07 maj 2011, 12:04

Vjeruj mi da ne znam. Kod nas u Maglaju sigurno nece, jer je bila prosle godine.
To trebaju da se predaju kandidature za domacina zavrsnice Rukometnom Savezu kada se sve ekipe plasiraju na zavrsnicu

Noddesbo
Postovi: 33
Pridružen/a: 05 maj 2011, 22:53
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la Noddesbo » 07 maj 2011, 21:31

Izviđač je već u završnici,ak ide i drugo mjesto onda je i Livno,jer kod njih je završilo to u HB

Avatar
>Maestro
Postovi: 49
Pridružen/a: 04 maj 2011, 14:58
Lokacija: Bugojno <3
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la >Maestro » 07 maj 2011, 21:36

BenJo_O je napisao/la:Vjeruj mi da ne znam. Kod nas u Maglaju sigurno nece, jer je bila prosle godine.
To trebaju da se predaju kandidature za domacina zavrsnice Rukometnom Savezu kada se sve ekipe plasiraju na zavrsnicu
Da znam da je kod vas bila prošle sezone završnica. Naš je trener rekao da će i naš klub dati kandidaturu da bude domaćin. ;)

btw. Je li igraš za 96. i na kojoj poziciji? Igrao sam protiv Maglaja u Zenici na turniru. ;)
Handball ^^ <3

BenJo_O
Postovi: 53
Pridružen/a: 08 mar 2011, 21:23
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la BenJo_O » 08 maj 2011, 00:07

Po ovome ato ja znam, po 3 kluba idu iz Federacije i RS te 2 kluba iz HB.

>Maestro
Igram za '94 selekciju.

Avatar
>Maestro
Postovi: 49
Pridružen/a: 04 maj 2011, 14:58
Lokacija: Bugojno <3
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la >Maestro » 08 maj 2011, 08:17

Moje su kolege igrale protiv vas u ligi u Bugojnu i dobili ste ih.. ;)
Handball ^^ <3

BenJo_O
Postovi: 53
Pridružen/a: 08 mar 2011, 21:23
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la BenJo_O » 08 maj 2011, 10:12

Jos smo igrali bez najboljeg igraca :)
A sto nam ne dodjose u Maglaj, vec otkazase utakmicu? :D

Avatar
>Maestro
Postovi: 49
Pridružen/a: 04 maj 2011, 14:58
Lokacija: Bugojno <3
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la >Maestro » 08 maj 2011, 10:47

Mislim da je problem bio prijevoz, jer i mi 96 smo igrali odlučujuću protiv Čelik Juniora za završnicu i morali smo otkazati jednu jer su se obe igrale isti dan. 94 su ionako ispala, nemaju šanse pa su zato otkazali. ;)
Handball ^^ <3

BenJo_O
Postovi: 53
Pridružen/a: 08 mar 2011, 21:23
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la BenJo_O » 09 maj 2011, 10:39

Mogle su obe ekipe u bus, 96 u Zenicu a 94 u Maglaj i to je to... Al et... Nama je upisana pobjeda :)

Avatar
>Maestro
Postovi: 49
Pridružen/a: 04 maj 2011, 14:58
Lokacija: Bugojno <3
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la >Maestro » 09 maj 2011, 11:20

A šta ćeš, ne odlučujem ja. ;)

btw. Jesu se 96 plasirala na završnicu?
Handball ^^ <3

BenJo_O
Postovi: 53
Pridružen/a: 08 mar 2011, 21:23
Kontakt:

Re: Mladi rukometni asovi BiH

Post Postao/la BenJo_O » 09 maj 2011, 12:28

Prvi su u grupi, sad ih ceka 2. faza, kao i nas '94. Selekcija '98 se vec plasirala na zavrsnicu :)

Odgovori

Natrag na “Rukometna reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.