Halid Demirović

Moderator/ica: Pasha

rukomet_24
Postovi: 21
Pridružen/a: 02 jul 2009, 10:51
Kontakt:

Re: Halid Demirović

Post Postao/la rukomet_24 » 20 avg 2009, 13:54

smradex je napisao/la:
O itekako je tacno :) dolazio je petkom popodne i odradio bi jedan trening s ekipom ako ne bi igrali utakmice petkom, a najcesce su igrali bas tad :) ekipa bi preko sedmice trenirala sa pomocnim trenerom koji nije bio ni neki bas strucni trener a ni neki autoritet tako da mozete misliti na sta je to licilo :)
I zamisli duplu krunu osvoji sa tom istom ekipom, bez poraza u domacem prvenstvu i kupu, sto btw ni jednom treneru do sada nije poslo za rukom...pa izbaci Kaustik u dvije tekme...
Ludilo od anarhije...a ne uzme fening od Bosne...
Moras se na vise strana informisati, da bi prenio ljudima pravu informaciju, a ne uzimati izvore od NK igraca koji pricaju gluposti kako je Radja placao da bude trener Bosne...
Ali sto kazu helem nejse...odosmo predaleko u temi Halida Demirovica, dodjosmo do Radje...
Zivi bili pa vidjeli. sto bi reko jedan glazbenik :D

Avatar
SINE
Postovi: 492
Pridružen/a: 05 mar 2009, 09:10
Kontakt:

Re: Halid Demirović

Post Postao/la SINE » 22 avg 2009, 08:36

AYAN je napisao/la:Halid uopšte nije loš selektor, obzirom da znamo sa kakvim igračkim fondom raspolažemo.

Da nije Mađarska zemlja koja je dala nekoliko čelnika EHF-a, naša Zemlja bi zabilježila uspjeh, a to je plasman u Hrvatsku... A takvi uspjesi, se smatraju kao nešto veliko.

Halid je čovjek koji zaslužuje poštovanje i ko god o njemu kaže nešto što nevalja, taj je obično laprdalo koje nema pojma o sportu, o rukometu...i sl.

Možda je halidu došlo vrijeme da ode, i ako ode treba biti ponosan na ono što je uradio.

Želio bih da sljedeći selektor bude barem onoliko dobar koliko je to bio Halid ovih godina... sada ostaje da vidimo ko će doći na njegovo mjesto...
Niko ovdje koliko ja vidim nije rekao da Halid nevalja kao trener, nego da je čovjek dostigao svoj limit i da je izgubio svaki autoritet i kredibilitet u rep., te da je dao svoj maksimum i da je došlo vrijeme da dođe neko drugi.
Jer u protivnom njegovim ostankom bi se samo srozalo još više stanje u našoj rep.
Ja navijam za dovođenje ili Smajlagića ili Hasanefendića, mada i neka druga opcija tipa Maglajlija i sl.
SAMO ŽELJO

Avatar
Trigger
Moderator
Postovi: 2129
Pridružen/a: 03 jul 2009, 14:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Halid Demirović

Post Postao/la Trigger » 23 avg 2009, 11:30

hz1987 je napisao/la:Pratim rukomet dugo godina i smatram sebe dovoljno kompetentnim da iznesem jedan svoj stav:

Halid Demirović nekad i sad
Halid od prije 5 godina i sada su totalno 2 različita trenera.
Razlog tome je, ako ćemo iskreno - je mentalitet.
Prije 5 godina i prvog rada sa RK Bosnom - imao je viziju, principe i metode koje je donio iz Evrope.
Nakon odlaska s klupe, i prihvatanja poziva za Rep.BiH - počela je njegova mentalna stagnacija, a onda i pad.
Podlegao je principima, mentalitetu i logici koja je prisutna na Balkanu, tako da je upao u zamku alibija, straha i ziheraske logike. Vrh njegovog pada je preuzimanje RK Bosna Visoko - da bi iz sujetnih razloga dokazao sarajlijama koliko je on kvalitetan stručnjak.

Zbog promjene kursa u radu, popustljivosti i kompromisu izgubio je autoritet u repki, a ziheraško vođenje utakmice je dovelo da pojedinci odustaju polako od repke. Tu je naravno i deformisani metod rada koji je doveo do zasićenja u timskom duhu i dobrih nesuglasica među igračima.

Halid je lijepo krenuo, oformio bazu i napravio kostur tima, a onda je kostur počeo da limitira, a alibi za svaku utakmicu je uštogoljena taktika bez mirisa i ukusa.

Nažalost, Halid je doživio svoj vrhunac i njegov princip rada je poljuljao sam jer je izgubio kurs. Jedino vađenje iz začaranog kruga je da pruži priliku mladim i to na uštrb rezultata.
Velika zamjerka s moje strane je što na srednjem beku ima 2 ista profila igrača i razočaran sam činjenicom da Međić nije na spisku, iako bi on meni bio prvi srednji bek repke!


Toliko od mene
Potpisujem ovaj post - 100% , jer je isti najbolji odgovor zasto treba g.Demirovic da se povuče iz reprezentacije i prepusti mjesto selektora nekom drugom....

I jos nesto - Uz svo uvazavanje g. Halida Demirovića, i kao bivšeg solidnog igrača i dobrog trenera, volio bih znati po kojim kriterijima je g. Halid Demirović "LEGENDA" !??? :o
Bosno moja poharana....

rukomet_24
Postovi: 21
Pridružen/a: 02 jul 2009, 10:51
Kontakt:

Re: Halid Demirović

Post Postao/la rukomet_24 » 23 avg 2009, 12:50

Trigger je napisao/la:
hz1987 je napisao/la:Pratim rukomet dugo godina i smatram sebe dovoljno kompetentnim da iznesem jedan svoj stav:

Halid Demirović nekad i sad
Halid od prije 5 godina i sada su totalno 2 različita trenera.
Razlog tome je, ako ćemo iskreno - je mentalitet.
Prije 5 godina i prvog rada sa RK Bosnom - imao je viziju, principe i metode koje je donio iz Evrope.
Nakon odlaska s klupe, i prihvatanja poziva za Rep.BiH - počela je njegova mentalna stagnacija, a onda i pad.
Podlegao je principima, mentalitetu i logici koja je prisutna na Balkanu, tako da je upao u zamku alibija, straha i ziheraske logike. Vrh njegovog pada je preuzimanje RK Bosna Visoko - da bi iz sujetnih razloga dokazao sarajlijama koliko je on kvalitetan stručnjak.

Zbog promjene kursa u radu, popustljivosti i kompromisu izgubio je autoritet u repki, a ziheraško vođenje utakmice je dovelo da pojedinci odustaju polako od repke. Tu je naravno i deformisani metod rada koji je doveo do zasićenja u timskom duhu i dobrih nesuglasica među igračima.

Halid je lijepo krenuo, oformio bazu i napravio kostur tima, a onda je kostur počeo da limitira, a alibi za svaku utakmicu je uštogoljena taktika bez mirisa i ukusa.

Nažalost, Halid je doživio svoj vrhunac i njegov princip rada je poljuljao sam jer je izgubio kurs. Jedino vađenje iz začaranog kruga je da pruži priliku mladim i to na uštrb rezultata.
Velika zamjerka s moje strane je što na srednjem beku ima 2 ista profila igrača i razočaran sam činjenicom da Međić nije na spisku, iako bi on meni bio prvi srednji bek repke!


Toliko od mene
Potpisujem ovaj post - 100% , jer je isti najbolji odgovor zasto treba g.Demirovic da se povuče iz reprezentacije i prepusti mjesto selektora nekom drugom....

I jos nesto - Uz svo uvazavanje g. Halida Demirovića, i kao bivšeg solidnog igrača i dobrog trenera, volio bih znati po kojim kriterijima je g. Halid Demirović "LEGENDA" !??? :o
Brate, i u RK Bosni je bila ista situacija x puta, samo sto su u klubu bili ljudi koji su to znali presijeci, pa na kraju Salman i Purivatra ispadose najgori...
Halid je legenda po tome sto na tekmi repke stavi sal BHF-a i dize ruke na pominjanje njegovog imena, k'o da je predizborni skup...i sto po novinama, kad je smijenjen u Bosni blati ljude koji su ga napravili trenerom...onda ode u Bosnu Visoko i taj Klub nikad od tada nije stao na zelenu granu...

pinoche
Postovi: 366
Pridružen/a: 01 jul 2009, 15:03
Kontakt:

Re: Halid Demirović

Post Postao/la pinoche » 24 avg 2009, 20:43

rukomet_24 je napisao/la:
smradex je napisao/la:
O itekako je tacno :) dolazio je petkom popodne i odradio bi jedan trening s ekipom ako ne bi igrali utakmice petkom, a najcesce su igrali bas tad :) ekipa bi preko sedmice trenirala sa pomocnim trenerom koji nije bio ni neki bas strucni trener a ni neki autoritet tako da mozete misliti na sta je to licilo :)
I zamisli duplu krunu osvoji sa tom istom ekipom, bez poraza u domacem prvenstvu i kupu, sto btw ni jednom treneru do sada nije poslo za rukom...pa izbaci Kaustik u dvije tekme...
Ludilo od anarhije...a ne uzme fening od Bosne...
Moras se na vise strana informisati, da bi prenio ljudima pravu informaciju, a ne uzimati izvore od NK igraca koji pricaju gluposti kako je Radja placao da bude trener Bosne...
Ali sto kazu helem nejse...odosmo predaleko u temi Halida Demirovica, dodjosmo do Radje...
Zivi bili pa vidjeli. sto bi reko jedan glazbenik :D
sve mi je jasno, ti si tarik ili deba vodonosa :D , o cemu pricac bolan, kao da smo mi svi ludi i ne zivimo u sarajevu, pa sa onakom ekipom taj isti radja je gubio 10 minuta do kraja 9 razlike u gorazdu i onda na scenu stupaju sudije da bi se poravnalo, sa onakom ekipom tamo neki svicarce nas ponize na mojmilu, a trener je bio radja i zato molim te lijepo ne kaki, a za kraj samo da se zna, redovniji je bio konobar iz kafica u dvorani na mtreningu nego tvoj radja, budi mi pozdravljen uvlakacu

bandit
Postovi: 488
Pridružen/a: 19 mar 2008, 21:32
Kontakt:

Re: Halid Demirović

Post Postao/la bandit » 26 avg 2009, 19:17

SK nije usvojila Halidov izvjestaj ... :arrow:

brundo
Postovi: 1
Pridružen/a: 28 avg 2009, 16:00
Kontakt:

Re: Halid Demirović

Post Postao/la brundo » 28 avg 2009, 19:21

Mislim da ne treba potcjenjivatono što je Halid dobro učinio za bh rukomet. Nažalost, cijenim da su u pravu svi oni koji kažu da je njegovo vrijeme prošlo. Vidim po njegovim izjavama da on ne misli tako i traži novi mandat. Vjerovatno će mu ga Smajo iz saveza i ostali dati, što će biti katastrofa. Pa ne može mi niko objasniti da smo sa Italijom imali izgubljenu tekmu kada bi je svaki spremniji i izrasliji klub sa ovih prostora razvalio. Ali je Halid forsirajući 6-0 odbranu ponudio žabarima što nisu ni sanjali. Da ništa drugo nije mora otići jer je to bila tekma koja nas je mogla odvesti na prvenstvo. Uostalom ni jače rukometne nacije se ne bi tako lako odrekle Nikole Prce kako je to on učinio. Zato je pravo vrijeme da čovjek dostojanstveno ode. Odmah se nameće pitanje koga dovesti. Ja glasam za Seju Hasanefendića.

bosnjak_033
Postovi: 43
Pridružen/a: 30 avg 2009, 12:17
Kontakt:

Re: Halid Demirović

Post Postao/la bosnjak_033 » 30 avg 2009, 12:27

pinoche je napisao/la:
sve mi je jasno, ti si tarik ili deba vodonosa :D , o cemu pricac bolan, kao da smo mi svi ludi i ne zivimo u sarajevu, pa sa onakom ekipom taj isti radja je gubio 10 minuta do kraja 9 razlike u gorazdu i onda na scenu stupaju sudije da bi se poravnalo, sa onakom ekipom tamo neki svicarce nas ponize na mojmilu, a trener je bio radja i zato molim te lijepo ne kaki, a za kraj samo da se zna, redovniji je bio konobar iz kafica u dvorani na mtreningu nego tvoj radja, budi mi pozdravljen uvlakacu
Tarik stoji iza ovog nicka uvijek i na svakom forumu! Svaki trener Bosne ima svoje zasluge, pa tako i Radja, prema tome svako ima pravo pisati ono sto misli i zeli, naravno prema pravilima i kodeksima foruma.

Sto se Gorazda tice, trebao si dozivjeti atmosferu i pratiti cijelu utakmicu, pa tek onda sa valjanim argumentima pricati o toj tekmi.

Ovo ne govorim da bi stvorio veliki uspjeh "osvajanjem boda u Gorazdu" u tekmi u kojoj smo trebali/morali pobijediti, vec da dam osvrt na sudije koje su tada dijelile pravdu, a koju je trebalo dozivjeti.

Molim Te da imas postovanja prema ljudima koji rade u Klubu i koje uzimas kao primjer tipa "Deba vodonosa". Za Tebe i za vecinu, Deba je dio Kluba koji je Sampion BiH i Osvajac Kup-a! Niti je on Tebe uvrijedio, niti bilo koga na ovom forumu, jer koliko znam, on ne pise na ovom forumu.

Molim Te da se ubuduce imenom i prezimenom predstavis i da kazes ono sto imas, konrketno meni, a ne da Ti ili slicni uzimate poluinformacije tipa dao Radja dvije plate Klubu itd.!

Izvinjavam se sto sam bas u ovoj temi odgovorio, ali sam nakon svih postova napisanih do sada osjetio potrebu da odgovorim, posebno nakon ovog zadnjeg posta!

BTW, Halid je smijenjen!

Avatar
mirzza
Postovi: 2198
Pridružen/a: 27 maj 2008, 11:43
Kontakt:

Re: Halid Demirović

Post Postao/la mirzza » 31 avg 2009, 15:49

Halid dobio ostavku - zasluzeno !!!
Cuva Bog Zelju svog!

Avatar
rob do bagro
Postovi: 7913
Pridružen/a: 08 mar 2009, 10:41
Lokacija: Uzavreli grad
Kontakt:

Re: Halid Demirović

Post Postao/la rob do bagro » 31 avg 2009, 18:01

,,DUSA BOGU...TIJELO ZEMLJI...SRCE CELIKUUU,,

SMRT FASIZMU!!!

bandit
Postovi: 488
Pridružen/a: 19 mar 2008, 21:32
Kontakt:

Re: Halid Demirović

Post Postao/la bandit » 31 avg 2009, 18:29

mirzza je napisao/la:Halid dobio ostavku - zasluzeno !!!
Pravicemo mi Halida od blata sljedece godine ... :arrow:

Avatar
cole-ch
Postovi: 2205
Pridružen/a: 12 sep 2008, 03:46
Lokacija: Iran
Kontakt:

Re: Halid Demirović

Post Postao/la cole-ch » 31 avg 2009, 23:28

Hvala Halide, hvala upravnom odboru na jedino ispravnom potezu!
Sledeci je Mensur!!!

pinoche
Postovi: 366
Pridružen/a: 01 jul 2009, 15:03
Kontakt:

Re: Halid Demirović

Post Postao/la pinoche » 01 sep 2009, 00:51

bosnjak_033 je napisao/la:
pinoche je napisao/la:
sve mi je jasno, ti si tarik ili deba vodonosa :D , o cemu pricac bolan, kao da smo mi svi ludi i ne zivimo u sarajevu, pa sa onakom ekipom taj isti radja je gubio 10 minuta do kraja 9 razlike u gorazdu i onda na scenu stupaju sudije da bi se poravnalo, sa onakom ekipom tamo neki svicarce nas ponize na mojmilu, a trener je bio radja i zato molim te lijepo ne kaki, a za kraj samo da se zna, redovniji je bio konobar iz kafica u dvorani na mtreningu nego tvoj radja, budi mi pozdravljen uvlakacu
Tarik stoji iza ovog nicka uvijek i na svakom forumu! Svaki trener Bosne ima svoje zasluge, pa tako i Radja, prema tome svako ima pravo pisati ono sto misli i zeli, naravno prema pravilima i kodeksima foruma.

Sto se Gorazda tice, trebao si dozivjeti atmosferu i pratiti cijelu utakmicu, pa tek onda sa valjanim argumentima pricati o toj tekmi.

Ovo ne govorim da bi stvorio veliki uspjeh "osvajanjem boda u Gorazdu" u tekmi u kojoj smo trebali/morali pobijediti, vec da dam osvrt na sudije koje su tada dijelile pravdu, a koju je trebalo dozivjeti.

Molim Te da imas postovanja prema ljudima koji rade u Klubu i koje uzimas kao primjer tipa "Deba vodonosa". Za Tebe i za vecinu, Deba je dio Kluba koji je Sampion BiH i Osvajac Kup-a! Niti je on Tebe uvrijedio, niti bilo koga na ovom forumu, jer koliko znam, on ne pise na ovom forumu.

Molim Te da se ubuduce imenom i prezimenom predstavis i da kazes ono sto imas, konrketno meni, a ne da Ti ili slicni uzimate poluinformacije tipa dao Radja dvije plate Klubu itd.!

Izvinjavam se sto sam bas u ovoj temi odgovorio, ali sam nakon svih postova napisanih do sada osjetio potrebu da odgovorim, posebno nakon ovog zadnjeg posta!

BTW, Halid je smijenjen!
Dobro zboris, svaki trener ima zasluge za uspjehe bosne, pa posto si ti sekretar bosne onda te molim da ovdje napises koji je to trener doveo bosnu u polufinale nekog evropskog takmicenja i to boldiraj to da svi vidimo.

Za Svicarce, inace poznatu rukometnu naciju mi ne napisa nista, znam garant je bilo do igraca, a ne do voje koji je bio redovan na treninzima, samo petkom, sve se zna sekretaru. Ne zelim se raspravljati niti omalovazavati uspjehe bosne, samo bi volio vidjeti barem dva klinca iz bosninog inkubatora u bordo dresu, ali tesko jer politika bosne je, uzmi svesto nam moze zagorcati zivot u premijer ligi, pa koji god je igrac u posljednje 4 godinedao bosni 7 komada dogodine je bio u studentima, a gdje su djeca iz akademije

Megaloman
Postovi: 273
Pridružen/a: 30 jun 2009, 11:52
Kontakt:

Re: Halid Demirović

Post Postao/la Megaloman » 01 sep 2009, 02:43

To sto je RK Bosna, najvise zahvaljujuci upravo radu uprave kluba, na celu sa Purivatrom i Salmanom, od jednog ispodprosjecnog bh kluba stigla u samu elitu europskog rukometa naravno ne treba da znaci nista. Jer, za ime Bozije, neki anonimni lik na nekom internet forumu nije zadovoljan njihovim radom jer eto, toboze, ne ispunjavaju njegove zelje. Iza ovih ljudi stoje rezultati, kako u njihovim "maticnim" projektima i firmama tako i u RK Bosna. Kada gospodin Pinoche bude imao merite koji barem jednim dijelom mogu da se porede sa njihovim, njegovi stavovi mogu biti mjerodavni i validni. Do tada se ne radi ni o cemu drugom vec o pljuvanju radi samog pljuvanja.
Dvorac u polju il´naziv zanata, vise se voli grad od sindikata
Mjesto gdje zivis, mjesto rodjenja - vise se voli od zaposlenja

Avatar
SINE
Postovi: 492
Pridružen/a: 05 mar 2009, 09:10
Kontakt:

Re: Halid Demirović

Post Postao/la SINE » 01 sep 2009, 07:51

Dobro zboris, svaki trener ima zasluge za uspjehe bosne, pa posto si ti sekretar bosne onda te molim da ovdje napises koji je to trener doveo bosnu u polufinale nekog evropskog takmicenja i to boldiraj to da svi vidimo.

Za Svicarce, inace poznatu rukometnu naciju mi ne napisa nista, znam garant je bilo do igraca, a ne do voje koji je bio redovan na treninzima, samo petkom, sve se zna sekretaru. Ne zelim se raspravljati niti omalovazavati uspjehe bosne, samo bi volio vidjeti barem dva klinca iz bosninog inkubatora u bordo dresu, ali tesko jer politika bosne je, uzmi svesto nam moze zagorcati zivot u premijer ligi, pa koji god je igrac u posljednje 4 godinedao bosni 7 komada dogodine je bio u studentima, a gdje su djeca iz akademije[/quote]


Potpisujem ovo za Bosnin podmladak, i eto ga Halid smijenjen, samo ništa nespominju moguče nasljednike, treba tek da ih predlože. Čudi me da novinari nisu iskopali koje ime.
SAMO ŽELJO

bosnjak_033
Postovi: 43
Pridružen/a: 30 avg 2009, 12:17
Kontakt:

Re: Halid Demirović

Post Postao/la bosnjak_033 » 01 sep 2009, 12:11

SINE je napisao/la:Dobro zboris, svaki trener ima zasluge za uspjehe bosne, pa posto si ti sekretar bosne onda te molim da ovdje napises koji je to trener doveo bosnu u polufinale nekog evropskog takmicenja i to boldiraj to da svi vidimo.

Za Svicarce, inace poznatu rukometnu naciju mi ne napisa nista, znam garant je bilo do igraca, a ne do voje koji je bio redovan na treninzima, samo petkom, sve se zna sekretaru. Ne zelim se raspravljati niti omalovazavati uspjehe bosne, samo bi volio vidjeti barem dva klinca iz bosninog inkubatora u bordo dresu, ali tesko jer politika bosne je, uzmi svesto nam moze zagorcati zivot u premijer ligi, pa koji god je igrac u posljednje 4 godinedao bosni 7 komada dogodine je bio u studentima, a gdje su djeca iz akademije
Kad postavljas pitanje uspjeha i imena trenera, onda moras isto tako postaviti pitanje sta je taj isti trener kojeg spominjes napravio poslije.
Bosnu Visoko zavio u crno, reprezentacija 3 ciklusa nije napravila nikakav veci uspjeh od prethodnika, a imali su apsolutno sve uslove koje su trazili. Akomeni ne vjerujes onda pitaj bivse igrace Bosne, koji su ti izvor informacija oko Radjine donacije Bosni i sl. oni ce ti reci pravu istinu.

Sto se tice Kadetena, utakmice kao i svake druge, izgubilo se, sta je tu lose!? Dajemo komentar o 1/4 Finala Kupa Pobjednika Kupova, a ne o utakmicama Kup-a Sajamskih Gradova!

Sto se Skole Rukometa tice, vec dugi niz godina u glavama ljudi iz Sarajeva, prvenstveno mislimo na roditelje, vlada ona stara dobra: Ako sam iz Sarajeva, ja sam Bogom dat, svi ostali su papci i uvijek trener ne valja.
I ako dodje neko sa strane, on je papak koji, na zalost sviju nas, napravi puno vise jer dolaskom u Sarajevo, jedini izlaz mu je mukotrpan rad, pa se desi da isti ti zavrsavaju fakultete i postizu puno vise u sportu od nasih iz Sarajeva.

Izuzeci takvog razmisljanja su: Melic, Efendic (seniorska ekipa RK BHG), te nekolicina igraca koji su u prethodnim godinama bili u Klubu: Kratovic, Kovac...
Prije godinu dana, krenulo se sa projektom kreiranja omladinskog pogona ciji izdanak ce ciniti okosnicu seniorske ekipe.
Jel mislis ti da je nama draze placati igrace sa strane ili da crpimo postojeci igracki kadar iz nase skole!?
Prethodni uspjesi nase djece, daju nam za pravo da u narednom periodu mozemo sa sigurnoscu reci da ce biti tako. Imena poput: Brackovica, Hrbata, Alibegovica, Memica, za godinu-dvije ce vladati rukometnom scenom u BiH.

Ovo je moj zadnji post i odgovor u ovakvim temama, na ovakva i slicna pitanja. Vrlo rado odgovaram na konkretna pitanja ljudi koji se imenom i prezimenom jave i postave pitanja koja ih zanimaju!

Pozdrav

pinoche
Postovi: 366
Pridružen/a: 01 jul 2009, 15:03
Kontakt:

Re: Halid Demirović

Post Postao/la pinoche » 01 sep 2009, 12:28

bosnjak_033 je napisao/la:
SINE je napisao/la:Dobro zboris, svaki trener ima zasluge za uspjehe bosne, pa posto si ti sekretar bosne onda te molim da ovdje napises koji je to trener doveo bosnu u polufinale nekog evropskog takmicenja i to boldiraj to da svi vidimo.

Za Svicarce, inace poznatu rukometnu naciju mi ne napisa nista, znam garant je bilo do igraca, a ne do voje koji je bio redovan na treninzima, samo petkom, sve se zna sekretaru. Ne zelim se raspravljati niti omalovazavati uspjehe bosne, samo bi volio vidjeti barem dva klinca iz bosninog inkubatora u bordo dresu, ali tesko jer politika bosne je, uzmi svesto nam moze zagorcati zivot u premijer ligi, pa koji god je igrac u posljednje 4 godinedao bosni 7 komada dogodine je bio u studentima, a gdje su djeca iz akademije
Kad postavljas pitanje uspjeha i imena trenera, onda moras isto tako postaviti pitanje sta je taj isti trener kojeg spominjes napravio poslije.
Bosnu Visoko zavio u crno, reprezentacija 3 ciklusa nije napravila nikakav veci uspjeh od prethodnika, a imali su apsolutno sve uslove koje su trazili. Akomeni ne vjerujes onda pitaj bivse igrace Bosne, koji su ti izvor informacija oko Radjine donacije Bosni i sl. oni ce ti reci pravu istinu.

Sto se tice Kadetena, utakmice kao i svake druge, izgubilo se, sta je tu lose!? Dajemo komentar o 1/4 Finala Kupa Pobjednika Kupova, a ne o utakmicama Kup-a Sajamskih Gradova!

Sto se Skole Rukometa tice, vec dugi niz godina u glavama ljudi iz Sarajeva, prvenstveno mislimo na roditelje, vlada ona stara dobra: Ako sam iz Sarajeva, ja sam Bogom dat, svi ostali su papci i uvijek trener ne valja.
I ako dodje neko sa strane, on je papak koji, na zalost sviju nas, napravi puno vise jer dolaskom u Sarajevo, jedini izlaz mu je mukotrpan rad, pa se desi da isti ti zavrsavaju fakultete i postizu puno vise u sportu od nasih iz Sarajeva.

Izuzeci takvog razmisljanja su: Melic, Efendic (seniorska ekipa RK BHG), te nekolicina igraca koji su u prethodnim godinama bili u Klubu: Kratovic, Kovac...
Prije godinu dana, krenulo se sa projektom kreiranja omladinskog pogona ciji izdanak ce ciniti okosnicu seniorske ekipe.
Jel mislis ti da je nama draze placati igrace sa strane ili da crpimo postojeci igracki kadar iz nase skole!?
Prethodni uspjesi nase djece, daju nam za pravo da u narednom periodu mozemo sa sigurnoscu reci da ce biti tako. Imena poput: Brackovica, Hrbata, Alibegovica, Memica, za godinu-dvije ce vladati rukometnom scenom u BiH.

Ovo je moj zadnji post i odgovor u ovakvim temama, na ovakva i slicna pitanja. Vrlo rado odgovaram na konkretna pitanja ljudi koji se imenom i prezimenom jave i postave pitanja koja ih zanimaju!

Vidis, htio sam prekinuti raspravu ali mi ti nedozvoljavas. Lijepo sam te zamolio da napises ime trenera s kojim su Studenti napravili najveci uspjeh. Pa, pobogu, zar je tesko.

Govoris o rezultatima repke kada je na celu iste bio taj trener (namjerno mu ne spominjem ime, jer cekam da ti ga spomenes) mozemo se složiti, samo kao neko ko prati rukomet i ko je uposlenik kluba trebao bi znati da mi jednostavno nemamo kalibar, odnosno nismo kvalitet da se dokopamo nekog evropskog takmicenja. O tom treneru koji je Vama svima mrzak mozemo mnogo raspravljati, ali danasnja njegova izjava na ovom portalu jos jednom je pokazala njegovu velicinu. Znao je da mu sapunaju, znao je i ko to radi, ali opet je ostao dosljedan sebe, odnosno svoje velicine. Zahvalio je svima na svemu i zato mu kapa do poda.

I za kraj, ne zelim razocarati niti sebe niti tebe i ostale, ali ajmo malo realnosti. Četvrtfinale kupa kupova, uspjeh, mozda, ali u nekom drugom sportu, jer ekipe koje su igrale cetvrtfinale tog kupa ove godine, ili ako hoces konkretno, ona koja je ponizila radjinu bosnu je doista smjesna i naravno ako uzmemo u obzir da je rukomet sport koji se ozbiljno igra u tri cetiri drzave (Njemačka, Spanija, Francuska), onda je doseg četvrtfinala u rukometnom kupu kupova manje vrijedan od dosega FK Sarajeva u ovosezonskoj evropskoj ligi.
Zivio!

Avatar
xavi26
Postovi: 1462
Pridružen/a: 21 maj 2008, 14:00
Kontakt:

Re: Halid Demirović

Post Postao/la xavi26 » 01 sep 2009, 12:38

ovdje je tema Halid Demirovic, zato se okanite radje i RK Bosna!
Nadam se samo da ce doci neki provjereni rukometni strucnjak nakon Halida, i nastaviti tamo gdje je Halid stao jer je on udario dobre temelje reprezentacije..ali u ovoj nasoj drzavi je sve moguce, pa tako i da nam sad izaberi nekakvog rukometnog anonimusa :roll:
Volim te Bosno!!!

Avatar
SINE
Postovi: 492
Pridružen/a: 05 mar 2009, 09:10
Kontakt:

Re: Halid Demirović

Post Postao/la SINE » 01 sep 2009, 12:57

Kad postavljas pitanje uspjeha i imena trenera, onda moras isto tako postaviti pitanje sta je taj isti trener kojeg spominjes napravio poslije.
Bosnu Visoko zavio u crno, reprezentacija 3 ciklusa nije napravila nikakav veci uspjeh od prethodnika, a imali su apsolutno sve uslove koje su trazili. Akomeni ne vjerujes onda pitaj bivse igrace Bosne, koji su ti izvor informacija oko Radjine donacije Bosni i sl. oni ce ti reci pravu istinu.

Sto se tice Kadetena, utakmice kao i svake druge, izgubilo se, sta je tu lose!? Dajemo komentar o 1/4 Finala Kupa Pobjednika Kupova, a ne o utakmicama Kup-a Sajamskih Gradova!

Sto se Skole Rukometa tice, vec dugi niz godina u glavama ljudi iz Sarajeva, prvenstveno mislimo na roditelje, vlada ona stara dobra: Ako sam iz Sarajeva, ja sam Bogom dat, svi ostali su papci i uvijek trener ne valja.
I ako dodje neko sa strane, on je papak koji, na zalost sviju nas, napravi puno vise jer dolaskom u Sarajevo, jedini izlaz mu je mukotrpan rad, pa se desi da isti ti zavrsavaju fakultete i postizu puno vise u sportu od nasih iz Sarajeva.

Izuzeci takvog razmisljanja su: Melic, Efendic (seniorska ekipa RK BHG), te nekolicina igraca koji su u prethodnim godinama bili u Klubu: Kratovic, Kovac...
Prije godinu dana, krenulo se sa projektom kreiranja omladinskog pogona ciji izdanak ce ciniti okosnicu seniorske ekipe.
Jel mislis ti da je nama draze placati igrace sa strane ili da crpimo postojeci igracki kadar iz nase skole!?
Prethodni uspjesi nase djece, daju nam za pravo da u narednom periodu mozemo sa sigurnoscu reci da ce biti tako. Imena poput: Brackovica, Hrbata, Alibegovica, Memica, za godinu-dvije ce vladati rukometnom scenom u BiH.

Ovo je moj zadnji post i odgovor u ovakvim temama, na ovakva i slicna pitanja. Vrlo rado odgovaram na konkretna pitanja ljudi koji se imenom i prezimenom jave i postave pitanja koja ih zanimaju!

Pozdrav[/quote]

Nemogu a da neodgovorim na sve ovo;

Samo mi navedi igrača iz Bosninog podmladak koji je imao zapaženu minutažu osim Melića, pa Kratovića kojeg lično poznajem su uništili bacajući ga po posudbama u raznoraznim ekipama gdje je zabijao po 7-8 golova na utakmici i nakraju ništa, al nema veze valja dovesti nekog isluženog igrača iz srbije i sl.
Jedno pitanje, koliko Bosnina škola rukometa postoji /vremenski/ i koga je to ona izbacila od rukometaša a koji sada igraju u bosni i sl.
Inače trener bosne Goran Tomić kojeg takođe lično poznajem ti je bio jedan od najperspektivnijih mladih igrača iz Bosnine škole u BiH, ako možeš pronađi podatak koliko je ukupno odigrao utakmica za bosnu i minutažu, pa ćeš sve vidjeti.Izuzetno odlično poznajem situaciju u BOsni i pratim je od ratnih perioda i dobro znam kako je stvarana.
S toga nemoj mi lažne patetike i misliti da ljudi nisu upoznati sa cjelokupnom situacijom.
SAMO ŽELJO

znakovi
Postovi: 1
Pridružen/a: 01 sep 2009, 14:00
Kontakt:

Re: Halid Demirović

Post Postao/la znakovi » 01 sep 2009, 14:08

Opasno se priča da će Rađa biti novi selektor. Ostaje da se vidi ;)

Odgovori

Natrag na “Rukometna reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.