RK Sloga Doboj

Avatar
po'marke
Postovi: 1664
Pridružen/a: 03 avg 2010, 12:10
Kontakt:

Re: RK Sloga Doboj

Post Postao/la po'marke » 16 maj 2014, 21:08

Teska situacija druze, grad je totalno stradao, ovo je haos i uzas. Voda je bila 4-5m, sada se smanjuje vodostaj. Najgore sto nema struje, pitke vode, hrane. Grad je odjecen totalno. Svaka pomoc je dobrodosla.

Sent from my LG-E430 using Tapatalk

Avatar
gradacac10
Postovi: 924
Pridružen/a: 19 okt 2011, 09:36
Kontakt:

Re: RK Sloga Doboj

Post Postao/la gradacac10 » 16 maj 2014, 22:13

Drzite se, pomoci cemo svi kako znamo!

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: RK Sloga Doboj

Post Postao/la samo_lijevo » 16 maj 2014, 23:55

gradacac10 je napisao/la:Drzite se, pomoci cemo svi kako znamo!
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

Avatar
po'marke
Postovi: 1664
Pridružen/a: 03 avg 2010, 12:10
Kontakt:

Re: RK Sloga Doboj

Post Postao/la po'marke » 08 jul 2014, 19:52

Pomoć poplavljenim
prijateljima
DOBOJ - Velika akcija krajem juna,
možda među najvećim nakon
katastrofalne poplave koja je
zadesila Doboj, ostala je skoro
nezapažena u široj javnosti. Naime,
ugroženim rukometašima dobojske
Sloge, čiji stanovi su polavljeni i
koji su ostali bez osnovnih uslova
za život, stigla je pomoć od
rukometaša i članova ovog kluba
koji su u ratnom periodu napustili
svoj grad i obreli se u zemljama
širom planete.
Akciju je poveo Reuf Jakupović,
rukometni entuzijast, čovjek koji je
bio predsjednik RK Sloga, a sada
živi u Malmeu u Švedskoj.
- Kada sam na udarnim
televizijskim vijestima vidio i čuo
šta je zadesilo Doboj, grad koji je
uvijek u meni, bio sam mnogo
potresen. Posebno mi je zaparala
uši informacija da su svi sportski
objekti oštećeni a da je posebno
ugrožen Rukometni klub Sloga koji
je ostao bez prostorija, opreme i
dvorane. Odmah mi je sinula ideja
da se obratim bivšim rukometašima
ovog kluba koji su srcem vezani za
Slogu, a koji se nalaze na svim
kontinentima. Naravno, bilo je teško
jer samo sa manjim brojem imao
sam kontakt, ali uspio sam doći do
telefonskih brojeva i i-mejlova i
predočio im ideju o prikupljanju
novčane pomoći koju su svesrdno
prihvatili - rekao je Jakupović u
obraćanju prijateljima i
poplavljenim rukometašima u
dobojskoj "Integri".
Zahvaljujući akciji i odazivu
Slogaša koji su i ovaj put pakazali
da su s ponosom nosili Slogin dres i
iskazali složnost, najugroženiji su
dobili skromnu novčanu pomoć koja
u ovim momentima znači mnogo.
- Dogovoreno je da se u Rajfajzen
banci otvori žiro račun namjenski za
pomoć poplavljenim rukometašima
što je učinio Slobodan Popović u
Banjaluci, inače poznato rukometno
ime. Odlučio sam da dođem iz
Malmea i lično podignem
prikupljena srerdstva i podijelim
direktno rukometašima koje je
zadesila katastrafalna poplava.
Naravno, pored prvotimaca pomoć
su dibili i rukometaši-omladinci
kojima je pomoć neophodna. Srećan
sam zbog uspjeha akcije i sloge
svih kojima sam se obratio što je
pokazalo da se dugogodišnje
prijateljstvo ne gubi već da je samo
ojačalo - naglasio je Jakupović.
Iako imena onih koji su velikodušno
odazvali pozivu na solidarnost nije
naveo Reuf Jakupović, čovjek
velikog Sloginog srca, jasno je da
se radi o momcima zlatne
generacije dobojskog prvoligaša u
bivšoj Jugoslaviji.

Avatar
po'marke
Postovi: 1664
Pridružen/a: 03 avg 2010, 12:10
Kontakt:

Re: RK Sloga Doboj

Post Postao/la po'marke » 10 jul 2014, 11:22

TV turnir šampiona
"Doboj 2014": Tatran
brani titulu
DOBOJ - Poznato je sedam učesnika
46. međunarodnog rukometnog TV
turnira šampiona "Doboj 2014", a
titulu osvojenu prošle godine
braniće prvak Slovačke Tatran
Prešov.
Pored učesnika SEHA lige, u Doboju
će od 19. do 23. avgusta igrati turski
Bešiktaš, Metaloplastika iz Šapca,
prvak Afrike Esperansa iz Tunisa,
reprezentacija Irana, šampion BiH
Borac m:tel i domaćin turnira Sloga
iz Doboja.
Osmi učesnik trebalo bi da bude
poznat danas ili sutra.

spanjolac
Postovi: 131
Pridružen/a: 02 sep 2013, 12:44
Kontakt:

Re: RK Sloga Doboj

Post Postao/la spanjolac » 15 jul 2014, 13:08

Osma ekipa će biti juniorska reprezentacija BiH ili ekipa iz Poljske koju vodi naš selektor Marković

Avatar
po'marke
Postovi: 1664
Pridružen/a: 03 avg 2010, 12:10
Kontakt:

Re: RK Sloga Doboj

Post Postao/la po'marke » 16 jul 2014, 15:30

Azoti (Poljska) 8. ekipa.

Avatar
po'marke
Postovi: 1664
Pridružen/a: 03 avg 2010, 12:10
Kontakt:

Re: RK Sloga Doboj

Post Postao/la po'marke » 21 jul 2014, 14:43

DOBOJ: Međunarodni rukometni turnir od 19. do 23. avgusta

Međunarodni rukometni TV turnira šampiona "Doboj 2014" biće održan od 19. do 23. avgusta, a kao i prethodnih godina, svojevrstan uvod u turnirska dešavanja obilježiće "Parada sporta", odlučio je Izvršni odbor ovog turnira.

Predsjednik Odbora Enes Suljkanović istakao je da se u narednom periodu "Stadion sportskih igara" u Doboju daje na upravljanje Izvršnom odboru Turnira.

"`Stadion sportskih igara` tokom poplava pretrpio je veliku štetu, ali će biti saniran, zahvaljujući donaciji Razvojnog programa UN /UNDP/. Tenderska procedura za izbor izvođača radova se privodi kraju", rekao je Suljkanović, dodajući da će se urediti svlačionice, rasvjeta i krov, a tribine će biti pod stolicama.

On je naveo da će ekipa učesnice biti smještene van Doboja, i to na području Teslića i susjednih federalnih opština, dok će reprezentacija Irana sama snositi svoje troškove.

"Ulaznice će biti simbolične, jednodnevna karta koštaće dvije KM i novac će biti namijenjen za poplavljena područja i obnovu Rukometnog tima `Sloga` koji je pretrpio štetu tokom poplava", rekao je Suljkanović.

Prema njegovim riječima, finansijska konstrukcija za turnir se dovršava, od Uprave za indirektno oporezivanje BiH potražuje se vraćanje 60.000 KM, što će uz donacije i sredstva koja će izdvojiti grad Doboj, te pojedina smanjenja troškova, biti dovoljno da turnir bude spreman.

Na ovogodišnjem 46. Međunarodnom rukometnom TV turniru šampiona "Doboj 2014" učestvovaće osam ekipa. "Kao prošlogodišnji pobjednik učestvuje ekipa `Tatran Prešov` iz Slovačke, `Azoti Pulavi` iz Poljske koju trenira selektor BiH Dragan Marković i u kojoj nastupaju reprezentativci BiH Nikola Prce i Kosta Savić" istakao je Suljkanović.

Tu je i prvak Turske ekipa "Bešiktaša", "Esperanca" iz Tunisa, reprezentacija Irana, "Metaloplastika" iz Srbije, te predstavnici BiH - banjalučki "Borac" i dobojska "Sloga".

Suljkanović je istakao da je nastup dobojke "Sloga" bio upitan pošto je ekipa zamrzla svoj status u Premijer ligi. "Pozvani su pojedini igrači koji su u nekom prethodnom periodu nastupali za `Slogu` tokom evropskih takmičenja, tako da će se `Sloga` predstaviti u novom sastavu", ističe Suljkanović.

spanjolac
Postovi: 131
Pridružen/a: 02 sep 2013, 12:44
Kontakt:

Re: RK Sloga Doboj

Post Postao/la spanjolac » 22 jul 2014, 08:26

Jeli istina da će za Slogu na turniru igrati Dokić,Međić,Buljugija i ostali bivši igrači a da ceih voditi Dokić

Derventa
Postovi: 45
Pridružen/a: 29 sep 2013, 21:31
Kontakt:

Re: RK Sloga Doboj

Post Postao/la Derventa » 22 jul 2014, 22:45

Ne znam za njih ali koliko sam nesto nacuo, Slogu ce na turniru prestavljati ekipa Dervente sa svojim igracima plus par igraca Sloge koji ce narednu sezonu igrati za ekipu Dervente,mislim Stankovic,Djurdjevic...

Avatar
BelminM23
Postovi: 9759
Pridružen/a: 17 maj 2012, 17:49
Kontakt:

Re: RK Sloga Doboj

Post Postao/la BelminM23 » 23 jul 2014, 02:04

Derventa je napisao/la:Ne znam za njih ali koliko sam nesto nacuo, Slogu ce na turniru prestavljati ekipa Dervente sa svojim igracima plus par igraca Sloge koji ce narednu sezonu igrati za ekipu Dervente,mislim Stankovic,Djurdjevic...
Šta ovo ode nam cijela ekipa u Derventu :D

spanjolac
Postovi: 131
Pridružen/a: 02 sep 2013, 12:44
Kontakt:

Re: RK Sloga Doboj

Post Postao/la spanjolac » 29 jul 2014, 09:55

Mladi Bojić bi isto trebao otiči u Deventu , a Bosić u Gradačac

radeon
Postovi: 114
Pridružen/a: 25 okt 2013, 00:00
Kontakt:

Re: RK Sloga Doboj

Post Postao/la radeon » 04 avg 2014, 22:08

Nesto se spekulise,a sve je izvjesno da ce se zamrznuti status Sloge i Maglaja...kojim se to propozicijama vodi i kojim je to zakonom predvidjeno...kod nas sve moze...Ne radujem se tudjoj muci ,ali mislim da se ovdje radi o necemu drugome... Kao prvo ,uvijek se prijavljuje rezervna dvorana za odigravanje utakmica...sloga recimo ima Gracanicu i Teslic udaljenost od15 do20 km,a Maglaj ima Zavidovice ista tako udaljenost... Gradovi su se digli ,vidim privreda i ostalo rade punom parom...budzetska sredtva se dobijaju sponzori...ihf itd...Ali opet kazem ovdje se radi o necumu drugom,mislim da se ciste dugovanja iz prethodnih godina pogotovo je slucaj kod sloge,gdje ce se u svoj ovoj hampi i sudskim procesima sve izbrisati i omoguciti slogi da se izbrisu dugovi koji premasuju i 800 000 km...i sve to ,dali je posteno prema ostalim klubovima,stradala je i Gracanica,Vogosca,Zavidovici pa nista ljudi idu dalje,bore se...kao sad je problem dvorana...cujem da mnogi klubovi nude svoje dvorane Gracanica,Zavidovici,Teslic,Zenica... Kakav ce biti princip prema ostalima,koliko klubova ispada...po ovom znaci trebalo bi da ispadne tri kluba...tj.14,13,12...jos ako se skrati liga...ode i 11,10... :-( Ekipe koje se takmice i koje se bore za opstanak ce morati uloziti jos 20 000 km da bi mogle ostati,jer je veca konkurencija...Mislim da se ovdje nesto veliko muti,naravno sve to krece od Sloge a Maglaj se tu usutio i prikljucio...pa hajd da svi klubovi zamrznu status...neke je slomila poplava a neke finansijska situacija...kako god okrenes na isto dodje...evo cujem da pola klubova nije pocelo pripreme,i da li ce poceti...dugovanja prema savezu su ogromna...sta je to sloga prije bila bolja...trenutno Savezu duguje vise od 15 000,jel to poplava bila svake godine od 2010...dodjimo malo sebi i skontajmo neke stvari...prvo se gurala sloga kroz ligu,na sve nacine a sad i ovo...Vratite jos i Gorazde pa da se napravi pravi cirkus,koji je vec odavno napravljen...jer ljudi koji vide ovaj savez nemaju legitimitet akamoli da donose ovakve odluke...u zivotu je to tako...daj mu povlasticu u vezi kotizacije i sl osoba,ali takmicit se moras...pa makar to bilo u zavidovicina i gracanici...jer isti je slucaj bio i sa gorazdem,i covjek iz vaseg grada komesar lige nje odgodio utakmicu,nego je se ista igrala u foci,a sad se moze i zamrznuti status...zalosno...

nusko
Postovi: 141
Pridružen/a: 15 mar 2013, 23:24
Kontakt:

Re: RK Sloga Doboj

Post Postao/la nusko » 17 avg 2014, 15:36

Ima li gdje raspored utakmica turnira u Doboju ???

Avatar
BelminM23
Postovi: 9759
Pridružen/a: 17 maj 2012, 17:49
Kontakt:

Re: RK Sloga Doboj

Post Postao/la BelminM23 » 19 avg 2014, 16:52

nusko je napisao/la:Ima li gdje raspored utakmica turnira u Doboju ???
Turnir bez Sloge :(
:crazy:

brzi
Postovi: 1147
Pridružen/a: 11 jul 2010, 20:36
Kontakt:

Re: RK Sloga Doboj

Post Postao/la brzi » 21 avg 2014, 13:47

Pun pogodak povratak Đukića u Borac :clap:

Avatar
po'marke
Postovi: 1664
Pridružen/a: 03 avg 2010, 12:10
Kontakt:

Re: RK Sloga Doboj

Post Postao/la po'marke » 23 avg 2014, 14:52

Na 46. Međunarodnom rukometnom TV turniru šampiona "Doboj 2014" ipak će da nastupi dobojska Sloga. Prije finalne utakmice turnira sa početkom u 19.30 časova dobojskoj publici predstaviće se pionirski sastav Sloge.

Mlade dobojlije su prvaci Republike Srpske i vicešampioni Bosne i Hercegovine i ovo će biti pravo mjesto i vrijeme da dobiju zasluženu pažnju, pogotovu u svjetlu događaja oko (ne)učešća Sloge na turniru. U sklopu revijalne utakmice snage će odmjeriti domaćin, RK Sloga Doboj i RK Žepče.

Pozivamo sve kojima je Sloga pri srcu da svojim dolaskom pokažu da grad i dalje živi za rukomet i svoju Slogu.

RK SLOGA DOBOJ (pioniri): Popović Nebojša, Petrušić Bojan, Filipović Bogdan, Bijelac Mihajlo, Jeremić Nikola, Krajišnik Sergej, Petrović Aleksandar, Pejčić Srđan, Nedić Marko, Petković Boris, Radić David, Bećirović Ezedin, Kuzmić Dražen, Jović Nikola, Bašić Teodor, Ražnatović Velimir, Dejanović Igor, Atijas Andrej, Jevtić Nedeljko, Trnjanac Kristijan, Đurić Nemanja, Jović Ivan, Bećirović Elmedin, Moćić Miloš, Filipović Nikifor, Radišković Vedran, Omičević Adnan.

Završnica pionirskog prvenstva Republike Srpske u Brčkom, prvaci Republike Srpske.

Rezultati: Sloga - Kotor Varoš 22:16 (11:9), Sloga - Srednjoškolac 14:12 (7:5), polufinale Sloga - Sloga Prnjavor 23:14 (12:6), finale Sloga - Srednjoškolac 16:10 (9:5).

Završnica pionirskog BiH u Ljubuškom, viceprvaci BiH.

Rezultati: Sloga - Lokomotiva Brčko 18:18 (11:7), polufinale Sloga - Krivaja Zavidovići 30.16 (15:11), finale Sloga- Izviđač 24:29(10:16)

Najbolji igrač završnice BiH: Jeremić Nikola.

Međunarodni turnir Zavidovići - Žepče, treće mjesto.

Rezultati: Sloga- Žepče 26:11(13:5), Sloga - Metković 26:10 (14:9), Sloga - Izviđač 13-16(9:5), polufinale Sloga - Crvena Zvezda 11:12 (7:9), utakmica za treće mjesto Sloga - Krivaja 14:12 (6:8).

Avatar
po'marke
Postovi: 1664
Pridružen/a: 03 avg 2010, 12:10
Kontakt:

Re: RK Sloga Doboj

Post Postao/la po'marke » 05 dec 2014, 18:28

Evo i dvorana se polako obnavlja i renovira poslije poplave, jos nam samo treba klub koji ce igrati u njoj!


slika

slika

slika

spanjolac
Postovi: 131
Pridružen/a: 02 sep 2013, 12:44
Kontakt:

Re: RK Sloga Doboj

Post Postao/la spanjolac » 08 jan 2015, 15:59

Kakva je situacija sa Slogom , pravi li se ekipa, ima li uprave?

savo
Postovi: 21
Pridružen/a: 10 nov 2011, 16:06
Kontakt:

Re: RK Sloga Doboj

Post Postao/la savo » 09 jan 2015, 11:32

Cuo sam da su nekog prnjatovica ili prnjavorca imenovali za trenera kazu bio pomocnik selektora,ja ne znam o kome se radi,vracaju se svi igraci kao sve ce biti isplaceno neka donacija iz arabije

Odgovori

Natrag na “Rukomet”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 16 gostiju.