Rukometni transferi u BiH

rukometusrcu
Postovi: 21
Pridružen/a: 20 jul 2016, 05:06
Kontakt:

Re: Rukometni transferi u BiH

Post Postao/la rukometusrcu » 04 jul 2017, 21:13

Bosna S. raspad sistema, jedina opcija im ostaje da "prosipaju" pricu pa da tako eventualno privuku par pojacanja. Bosna V. malo po malo staje na noge, Konjuh priprema par pojacanja (prihvatili Celendz kup), mozda povratak Sidika. Maglaj sprema najjacu bekovsku postavu Omahic-Sarenac-Memisevic. Becic ostaje u Vogosci, Divkovic vrlo blizu prelaska u Zrinjski. Najveca borba oko igraca koji su prosle godine igrali za ekipe koje su ispale.

phoenixl
Postovi: 55
Pridružen/a: 03 jul 2017, 07:43
Kontakt:

Re: Rukometni transferi u BiH

Post Postao/la phoenixl » 05 jul 2017, 07:34

Savjet za sve igrace koje pozove rk kakanj, ne idite tamo!!!! prosle sezone su svi igraci izvarani i opucani po usima

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Rukometni transferi u BiH

Post Postao/la no rules » 05 jul 2017, 09:55

Zaimovic rece da su oni svi jedna velika familija , izgleda kontali da ce familija igrati za klikere...

phoenixl
Postovi: 55
Pridružen/a: 03 jul 2017, 07:43
Kontakt:

Re: Rukometni transferi u BiH

Post Postao/la phoenixl » 05 jul 2017, 10:03

no rules je napisao/la:Zaimovic rece da su oni svi jedna velika familija , izgleda kontali da ce familija igrati za klikere...
Ne moze mu se osporit uspjeh uvodenja ekipe u pl, ali osim toga nema pozitivnih karakteristika. Igrat prvu ligu sa strancima u ekipi je preseravanje, jer je kvalitet lige 0. A on ima jaku pricu i to je to, samo kontaktirat bilo kojeg od igraca i uvjerit se u pravo stanje rukometa u kaknju

Avatar
Vijadukt
Postovi: 2841
Pridružen/a: 10 jul 2016, 16:16
Lokacija: Visko
Kontakt:

Re: Rukometni transferi u BiH

Post Postao/la Vijadukt » 05 jul 2017, 11:44

Zar to ne gura svemocni Mandra?

Vidis nisam znao da je u komsija takva situacija.
"Der Schlüssel zum Erfolg ist Kameradschaft und der Wille, alles für den anderen zu geben!"

shaman7
Postovi: 2044
Pridružen/a: 11 apr 2009, 14:39
Kontakt:

Re: Rukometni transferi u BiH

Post Postao/la shaman7 » 05 jul 2017, 11:54

phoenixl je napisao/la:
no rules je napisao/la:Zaimovic rece da su oni svi jedna velika familija , izgleda kontali da ce familija igrati za klikere...
Ne moze mu se osporit uspjeh uvodenja ekipe u pl, ali osim toga nema pozitivnih karakteristika. Igrat prvu ligu sa strancima u ekipi je preseravanje, jer je kvalitet lige 0. A on ima jaku pricu i to je to, samo kontaktirat bilo kojeg od igraca i uvjerit se u pravo stanje rukometa u kaknju
Nije ovo istina. Znam momka koji igra u kaknju, nista ne kasni, sve je na vrijeme, a vise je kakanj ponudio nego jedna grcka ekipa gdje je trebao ici. Sad im je budzet cini mi se duplo povecan. Mozda je to kod par igraca, ali znam imenakod kojih to nije slucaj. Tako da nemoj globalizovat pricz, nego reci pojedinci

phoenixl
Postovi: 55
Pridružen/a: 03 jul 2017, 07:43
Kontakt:

Re: Rukometni transferi u BiH

Post Postao/la phoenixl » 05 jul 2017, 14:13

shaman7 je napisao/la:
phoenixl je napisao/la:
no rules je napisao/la:Zaimovic rece da su oni svi jedna velika familija , izgleda kontali da ce familija igrati za klikere...
Ne moze mu se osporit uspjeh uvodenja ekipe u pl, ali osim toga nema pozitivnih karakteristika. Igrat prvu ligu sa strancima u ekipi je preseravanje, jer je kvalitet lige 0. A on ima jaku pricu i to je to, samo kontaktirat bilo kojeg od igraca i uvjerit se u pravo stanje rukometa u kaknju
Nije ovo istina. Znam momka koji igra u kaknju, nista ne kasni, sve je na vrijeme, a vise je kakanj ponudio nego jedna grcka ekipa gdje je trebao ici. Sad im je budzet cini mi se duplo povecan. Mozda je to kod par igraca, ali znam imenakod kojih to nije slucaj. Tako da nemoj globalizovat pricz, nego reci pojedinci
daj mi ta imena kod kojih je sve na vrijeme (osim purica)

phoenixl
Postovi: 55
Pridružen/a: 03 jul 2017, 07:43
Kontakt:

Re: Rukometni transferi u BiH

Post Postao/la phoenixl » 05 jul 2017, 14:50

Vijadukt je napisao/la:Zar to ne gura svemocni Mandra?

Vidis nisam znao da je u komsija takva situacija.
Ne znam da li je to pod njegovom komandom, nisam bas toliko upucen. Ali kako god bilo, opucavanje ide, provjeri kod bilo kojeg igraca

Avatar
sveznadar
Postovi: 389
Pridružen/a: 27 avg 2010, 15:04
Kontakt:

Re: Rukometni transferi u BiH

Post Postao/la sveznadar » 05 jul 2017, 15:48

u Kaknju Zvekic i Sinanovic (Krivaja). Bosna V. i Kakanj veoma aktivni valjda nude dobre plate..

balkanac198
Postovi: 132
Pridružen/a: 19 dec 2012, 10:01

Re: Rukometni transferi u BiH

Post Postao/la balkanac198 » 05 jul 2017, 21:08

#samokažem# bolje u Maglaju,Kaknju,Visokom 1000km,nego 1500-1800Km u Sarajevu,Mostaru...Standard

shaman7
Postovi: 2044
Pridružen/a: 11 apr 2009, 14:39
Kontakt:

Re: Rukometni transferi u BiH

Post Postao/la shaman7 » 05 jul 2017, 23:32

phoenixl je napisao/la:
shaman7 je napisao/la:
phoenixl je napisao/la:
Ne moze mu se osporit uspjeh uvodenja ekipe u pl, ali osim toga nema pozitivnih karakteristika. Igrat prvu ligu sa strancima u ekipi je preseravanje, jer je kvalitet lige 0. A on ima jaku pricu i to je to, samo kontaktirat bilo kojeg od igraca i uvjerit se u pravo stanje rukometa u kaknju
Nije ovo istina. Znam momka koji igra u kaknju, nista ne kasni, sve je na vrijeme, a vise je kakanj ponudio nego jedna grcka ekipa gdje je trebao ici. Sad im je budzet cini mi se duplo povecan. Mozda je to kod par igraca, ali znam imenakod kojih to nije slucaj. Tako da nemoj globalizovat pricz, nego reci pojedinci
daj mi ta imena kod kojih je sve na vrijeme (osim purica)
prvo si globalizova, sad si izdvojio purica. Mozda si se cuo sa trojicom koja nisu dobili pa odma zaimovic ovakav onakav. JA s Kaknjem nemam nista, iz Mostara sam, samo ti kazem da nije istina ako kazes za sve i pusti ljude da rade sta hoce. Ako zele igrati u Kaknju nek igraju. Opet ovo spominjanje stranaca i prve ekipe je nepotrebno, ocito si domaci igrac koji je izvisio pa sad ovako pise. Pratim i igram u Jugu i sjever je ove sezone bio za 5 levela iznad barem kad su u pitanju prve 3-4 ekipe i godinama je vec organizovaniji. Rukomet uopsteno jes na niskim granama, ali je sjever mnogo jaci od juga i Kaknju su trebala pojacanja u vidu ovih iskusnih igraca da iznesu sezonu. Pokazalo se dobrim receptom. NE kazem ja da su oni bajni i krasni, u svakoj upravi ima nekih minusa, pogotovo u ovom rukomet, ali ti se moram nadovezat kad ne pises istinu. Mozda su u pitanju igraci na koje se vise nece racunati, mozda su u pitanju mladji igraci koji nisu dobili svoj novac pa su ih i stariji podrzali pricom "nismo ni mi jbg", mozda su igraci koji su prekrsili disciplinu ali ce to tesko priznati.

Imaju dobar budzet, cini mi se 50-60 hiljada maraka a od ove sezone ide i veci, a reci cu ti da je derventa sa jedno 100 hiljada (nije provjereno) umalo upala na onaj final four lige, isto ko i zrinjski cini mi se, samo ide metodom svojih igraca i svoje skole. Tako da je to mnogo para u ovom rukometu i dosta se stvari moze uraditi sa ekipom koja ima budzet opstine i par sponzora finih. POznavajuci situaciju i u vogosci, nisu ni oni ove sezone imali neke velike pare pa da kazes ulozili su. Znam i plate pojedinaca,tj. prve postave, ali nije to bitno, opet kazem.

A da ti odajem ko je i sta je, ne pada mi na pamet igrati se s prijateljskim tajnama. Samo ti kazem da nisi upravu, a i sebe si demantovao.

Jos jednom, nemam nista sa Kaknjem, ali nije tako kao sto kazes

P.S. a i ti si sa svoja prva 4 posta ocito s nekom namjerom dosao da blatis rk kakanj. Sad se ja pitam ko li je to izvisio ;)

shaman7
Postovi: 2044
Pridružen/a: 11 apr 2009, 14:39
Kontakt:

Re: Rukometni transferi u BiH

Post Postao/la shaman7 » 05 jul 2017, 23:48

rukometusrcu je napisao/la:Bosna S. raspad sistema, jedina opcija im ostaje da "prosipaju" pricu pa da tako eventualno privuku par pojacanja. Bosna V. malo po malo staje na noge, Konjuh priprema par pojacanja (prihvatili Celendz kup), mozda povratak Sidika. Maglaj sprema najjacu bekovsku postavu Omahic-Sarenac-Memisevic. Becic ostaje u Vogosci, Divkovic vrlo blizu prelaska u Zrinjski. Najveca borba oko igraca koji su prosle godine igrali za ekipe koje su ispale.
Sidik ide u rodnu grudu, Sloga Gornji Vakuf kao trener-igrac. Koliko znam, to je vec dogovoreno. Nakon sto su dobili dvoranu, citava ta opstina je zazivjela i sa dosadasnjim dobrim budzetom koji se uduplao, uspjeli su dovesti 5-6 igraca koji su igrali u Premijer Ligi i mislim da oni iduce sezone ulaze.

Alen Caber
Haris PEdic
Arman Ljutic
Dedic desno krilo
Halebic srednji bek
Sidik kao trener igrac
i jos neki desni bek ljevak, a traze i lijevo krilo.

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Rukometni transferi u BiH

Post Postao/la no rules » 09 jul 2017, 13:28

Maglaj izgleda ponovo u modi :)
Sarenac iz Bosne , Selvedin Omahic iz Qatara su stigli , kostur ekipe iz prosle sezone je sacuvan...

op.a ( jel Omahic desni bek ili sam ja nesto pomijesao)?

rukometusrcu
Postovi: 21
Pridružen/a: 20 jul 2016, 05:06
Kontakt:

Re: Rukometni transferi u BiH

Post Postao/la rukometusrcu » 09 jul 2017, 13:53

no rules je napisao/la:Maglaj izgleda ponovo u modi :)
Sarenac iz Bosne , Selvedin Omahic iz Qatara su stigli , kostur ekipe iz prosle sezone je sacuvan...

op.a ( jel Omahic desni bek ili sam ja nesto pomijesao)?
Iako su klub napustili Mehinagic i Cickusic, komsije ulaze u sezonu jos jaci nego prosle (barem ja tako mislim), jer tu je sada i povratnik Cosic, zatim Omahic, Sarenac... S jos jednim bekom (mozda srebreni sa svjetskog Memisevic) idu u sami vrh sigurno, a spominju se jos i Bosic, Savic (Cazin), Basic (Gracanica). Jos da nekog odvedu iz Krivaje (malo ih je u Maglaju :D )

zavidovicanin
Postovi: 23
Pridružen/a: 31 jan 2014, 12:55
Kontakt:

Re: Rukometni transferi u BiH

Post Postao/la zavidovicanin » 09 jul 2017, 19:55

Grasak ne s..i šta ti znas

Avatar
Trigger
Moderator
Postovi: 2129
Pridružen/a: 03 jul 2009, 14:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rukometni transferi u BiH

Post Postao/la Trigger » 12 jul 2017, 00:26

rukometusrcu je napisao/la:
no rules je napisao/la:Maglaj izgleda ponovo u modi :)
Sarenac iz Bosne , Selvedin Omahic iz Qatara su stigli , kostur ekipe iz prosle sezone je sacuvan...

op.a ( jel Omahic desni bek ili sam ja nesto pomijesao)?
Iako su klub napustili Mehinagic i Cickusic, komsije ulaze u sezonu jos jaci nego prosle (barem ja tako mislim), jer tu je sada i povratnik Cosic, zatim Omahic, Sarenac... S jos jednim bekom (mozda srebreni sa svjetskog Memisevic) idu u sami vrh sigurno, a spominju se jos i Bosic, Savic (Cazin), Basic (Gracanica). Jos da nekog odvedu iz Krivaje (malo ih je u Maglaju :D )
Omahić je lijevi bek (199 cm), a Memišević Eldar (Katar) je desno krilo (178 cm).
Ako Memišević bude igrao na desnom beku, hm - to je 'čudno'!
Bosno moja poharana....

pastore
Postovi: 897
Pridružen/a: 23 sep 2010, 23:05
Kontakt:

Re: Rukometni transferi u BiH

Post Postao/la pastore » 13 jul 2017, 07:01

Raja,jel zna neko kako ide ovaj zahtjev za ispisnicu vezano za transfere,tipa ako ti klub neda ispisnicu a nisi ugovorm vezan,savez je nalozio da se posalje zatjev i da se sacuva postanska povratnica kao dokaz,jel zna neko koji je to zahtjev pod kojim brojem u dokumentima na stranici saveza ?

Avatar
Trigger
Moderator
Postovi: 2129
Pridružen/a: 03 jul 2009, 14:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rukometni transferi u BiH

Post Postao/la Trigger » 13 jul 2017, 15:33

pastore je napisao/la:Raja,jel zna neko kako ide ovaj zahtjev za ispisnicu vezano za transfere,tipa ako ti klub neda ispisnicu a nisi ugovorm vezan,savez je nalozio da se posalje zatjev i da se sacuva postanska povratnica kao dokaz,jel zna neko koji je to zahtjev pod kojim brojem u dokumentima na stranici saveza ?
RUKOMETNI SAVEZ BOSNE I HERCEGIOVINE - REGISTRACIONI PRAVILNIK

Član 35.

Igrač– ica, pri prijelazu iz kluba u klub, podnosi pisani zahtjev za izdavanjem ispisnice u
prelaznom roku, i to na način da na adresu kluba uputi zahtjev preporučenom poštom s povratnicom
.
Klub mora u roku od sedam ( 7 ) dana, računajući od dana prijema zahtjeva iz stava 1. ovog
člana, igraču – ici:
- izdati uredno ovjerenu ispisnicu ili
- izdati pisani obrazlozen odgovor s navodom o postojanju prepreka za izdavanje ispisnice.

Ako klub u roku od sedam ( 7 ) dana, računajući od dana prijema zahtjeva za iz davanje ispisnice,
ne odgovori ili zakasni odgovoriti na igračev - zahtjev za izdavanjem ispisnice, smatrat će se da nema
prepreke za registraciju igrača – ice za novi klub.


Valjda će ti ovo pomoći!
Sretno
PS:
Koliko znam - nema poseban obrazac/formular za podnošenje Zahtjeva za ispisnicu.
Ako ima, a neko to zna - molim da postavi to ili napiše gdje se može 'preuzeti'. Hvala
Bosno moja poharana....

ham19
Postovi: 656
Pridružen/a: 26 maj 2017, 20:17
Kontakt:

Re: Rukometni transferi u BiH

Post Postao/la ham19 » 14 jul 2017, 10:23

Bojan Grujičić novo pojacanje RK Konjuh

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Rukometni transferi u BiH

Post Postao/la no rules » 14 jul 2017, 16:33

@ hvala trigger ... izgleda zbog stanja u Qatru da bi nasi klubovi mogli dobiti jos poneko pojacanje ... neplanski

Bozoljac blizu Sloge (nekada igrao za Konjuh i Bosnu S.)

Odgovori

Natrag na “Rukomet”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.