Rukometni transferi u BiH

terra
Postovi: 571
Pridružen/a: 19 jan 2015, 19:22
Kontakt:

Re: Rukometni transferi u BiH

Post Postao/la terra » 09 jul 2016, 23:26

samosingle je napisao/la:Josip Eres iz Izvidjaca u PPD Zagreb
Izviđač izvodi mlade igrače na pravi put :clap:

Avatar
po'marke
Postovi: 1663
Pridružen/a: 03 avg 2010, 12:10
Kontakt:

Re: Rukometni transferi u BiH

Post Postao/la po'marke » 13 jul 2016, 17:49

Rukometni klub Prijedor će u novu sezonu ući sa znatno izmenjenim igračkim kadrom

Redove Prijedora su napustili golman Arman Beširević i bek Goran Daničić, koji su prešli u Borac, Mladen Blagojević je prešao u Krajinu iz Catina, dok je klub napustio i Marko Stoisavljević. Dejan Unčanin je završio igračku karijeru i posvetio se trenerskom poslu.

U klubu su doveli tri nova igrača kako bi nadoknadili ove odlaske i imali kompletiran igrački kadar do starta priprema, tako da trener Saša Babić može da krene odmah sa uigravanjem.

- Nakon tri godine došlo je do određenog zasićenja kod igrača, pa je rastanak bio logičan i mi smo se odlučili na promene. Umesto rukometašaa koji su nas napustili ili završili karijeru doveli smo Davora Galfija iz Spartaka, koji igra na poziciji srednjeg i levog beka, te levog beka Savu Ražnatovića, bivšeg člana Mornara iz Bara. Tu je i desni bek Boris Lukajić koji je igrao ranije za Borac, a zatim je bio u Austriji. U razgovorima smo sa banjalučkim timom jer želimo da u svoje redove dovedemo Luku Telena, mladog rukometaša kojem bi sigurno bilo dobro da ima veću minutažu. Uprkos promenama, verujemo da ćemo i naredne sezone imati kvalitetan tim i da ćemo sa visokim ambicijama ući u prvenstvo Bosne i Hercegovine – rekao je predsednik kluba Aleksandar Miljuš.

U Prijedoru će naredne sezone moći da računaju i na svoje iskusne rukometaše, desnog beka Jovicu Radakovića i pivota Dejana Jankovića, koji rade i kao treneri u omladinskim kategorijama kluba.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk


Avatar
gradacac10
Postovi: 924
Pridružen/a: 19 okt 2011, 09:36
Kontakt:

Re: Rukometni transferi u BiH

Post Postao/la gradacac10 » 14 jul 2016, 18:47

Buric dosao u Bosnu Sarajevo. Nisam vise siguran koja je Bosna koja, kad pogledam igrace u Sarajevu rekao bi da je Visocka haha

terra
Postovi: 571
Pridružen/a: 19 jan 2015, 19:22
Kontakt:

Re: Rukometni transferi u BiH

Post Postao/la terra » 14 jul 2016, 19:52

Za sada nema informacija o prinovama u Čeliku,Izviđaču,Zrinjskom

LIBERTY
Postovi: 143
Pridružen/a: 16 feb 2015, 23:01
Kontakt:

Re: Rukometni transferi u BiH

Post Postao/la LIBERTY » 14 jul 2016, 23:30

terra je napisao/la:Za sada nema informacija o prinovama u Čeliku,Izviđaču,Zrinjskom
Čelik zainteresovan za prelazak Skopljaka iz visočke Bosne i izgleda da su postigli dogovor, kao i za malog Čabaravdića, koji je odlučio da ostane u Bosni. Ovo su nezvanične informacije, što bi svijet rekao, "ćaršija priča".

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: Rukometni transferi u BiH

Post Postao/la samo_lijevo » 14 jul 2016, 23:51

LIBERTY je napisao/la:
terra je napisao/la:Za sada nema informacija o prinovama u Čeliku,Izviđaču,Zrinjskom
Čelik zainteresovan za prelazak Skopljaka iz visočke Bosne i izgleda da su postigli dogovor, kao i za malog Čabaravdića, koji je odlučio da ostane u Bosni. Ovo su nezvanične informacije, što bi svijet rekao, "ćaršija priča".
Pregovarati sa Celikom. Neprocjenljivo. :lol:
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

LIBERTY
Postovi: 143
Pridružen/a: 16 feb 2015, 23:01
Kontakt:

Re: Rukometni transferi u BiH

Post Postao/la LIBERTY » 15 jul 2016, 09:36

samo_lijevo je napisao/la:
LIBERTY je napisao/la:
terra je napisao/la:Za sada nema informacija o prinovama u Čeliku,Izviđaču,Zrinjskom
Čelik zainteresovan za prelazak Skopljaka iz visočke Bosne i izgleda da su postigli dogovor, kao i za malog Čabaravdića, koji je odlučio da ostane u Bosni. Ovo su nezvanične informacije, što bi svijet rekao, "ćaršija priča".
Pregovarati sa Celikom. Neprocjenljivo. :lol:
I ja sam misljenja da prelaskom u ove bh klubove, ovi mladi igraci nista ne dobijaju, jer u bh ligi ima samo 2-3 stabilnija kluba koji mogu ispostovati ono sto se i dogovori. Ovi ostali kada zovu nekog igraca, samo obecavaju, a malo toga na kraju i ispune, tako da se gotovo svi igraci koji odu u ove klubove, na kraju razocarani vracaju u maticnu ekipu. Ali se moraju razumjeti i ti igraci, jer su oni najmanje krivi sto se visocki klub nasao u ovoj situaciji. Svi znamo sta se desilo na kraju prosle sezone i na koji nacin je visocka Bosna izbacena iz premijer lige i da ovi mladi igraci svojom igrom i zalaganjem to nisu zasluzili. Meni licno je krivo sto opcinske strukture i stabilnije visocke firme nisu pomogle klubu da prebrodi ovu situaciju, jer se od ove generacije mogla napraviti dobra ekipa. Neko ce reci, lahko je samo pricati, ali vjeruj mi, meni je muka sto ja licno nisam u nekoj boljoj situaciji da mogu finansijski pomoci klubu, a ne samo tako sto cu bodriti ove momke na utakmici i sto cu, ovako na forumu, ukazivati na nepravdu koja se njima nanosi. Nadam se da ce se situacija u klubu stabilizovati i da ce se naci neko ko ce pomoci klubu, da se ovo rasipanje igraca nikada vise ne ponovi.

Apaurin
Postovi: 46
Pridružen/a: 01 jan 2016, 14:54
Kontakt:

Re: Rukometni transferi u BiH

Post Postao/la Apaurin » 15 jul 2016, 17:00

Pa recite da bar za zuleta nisam bio u pravu.
http://sportsport.ba/rukomet/korkaric-i ... sna/200415
Zule cestitam ti od srca na uspjesnom spasavanju RKB od ispadanja iz PLM tvoj doprinos je najveci.
Zasluzujes da budes sportski direktor i menadzer kakav RKB moze samo pozeljeti.
To ces abgd i biti
:bih:
Zadnja izmjena: Apaurin, dana/u 16 jul 2016, 15:12, ukupno mijenjano 1 put.

Began92
Postovi: 3
Pridružen/a: 11 jul 2016, 17:41
Kontakt:

Re: Rukometni transferi u BiH

Post Postao/la Began92 » 15 jul 2016, 21:50

"Krajina" iz Cazina se dosta dobro pojacala za nadolazecu sezonu.
Doveli su Ibrahima Osmanagića, Denisa Hošića - Ljuljo,Alena Čabera(golman) iz RK "Bihac",Resida Dervisevica iz RK "Vogosca",Mladena Blagojevica i Marka Stojisavljevica iz RK "Prijedor",Eldina Hajdarevica iz RK "Bosna Sarajevo" te Srdjana Subotica(golman) iz "Derventa".
Prema mišljenju rukometnih stručnjaka, ovaj sastav "Krajine" je daleko jači od prošlogodišnjeg, gdje bi se cazinski klub trebao boriti za pozicije u gornjem dijelu tabele. Ostaje da vidimo kako će se Krajina nositi s ostalim ekipama u predstojećoj sezoni.

LIBERTY
Postovi: 143
Pridružen/a: 16 feb 2015, 23:01
Kontakt:

Re: Rukometni transferi u BiH

Post Postao/la LIBERTY » 15 jul 2016, 23:09

Began92 je napisao/la:"Krajina" iz Cazina se dosta dobro pojacala za nadolazecu sezonu.
Doveli su Ibrahima Osmanagića, Denisa Hošića - Ljuljo,Alena Čabera(golman) iz RK "Bihac",Resida Dervisevica iz RK "Vogosca",Mladena Blagojevica i Marka Stojisavljevica iz RK "Prijedor",Eldina Hajdarevica iz RK "Bosna Sarajevo" te Srdjana Subotica(golman) iz "Derventa".
Prema mišljenju rukometnih stručnjaka, ovaj sastav "Krajine" je daleko jači od prošlogodišnjeg, gdje bi se cazinski klub trebao boriti za pozicije u gornjem dijelu tabele. Ostaje da vidimo kako će se Krajina nositi s ostalim ekipama u predstojećoj sezoni.
Kako je Krajina odigrala zadnjih nekoliko kola u prošloj sezoni i bez ovih pojačanja bi se borila za prvaka u narednoj sezoni. Sa ovim pojačanjima, sigurno osvajate šampionsku titulu, jer imate dva najbolja igrača u premijer ligi, Dautovića i Beširevića :puke: :puke: :puke:

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Rukometni transferi u BiH

Post Postao/la no rules » 15 jul 2016, 23:27

pošto ispada 5-6 ekipe iz Premijer Lige sa tim pojačanjima možete samo u drugu ligu ...

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: Rukometni transferi u BiH

Post Postao/la samo_lijevo » 15 jul 2016, 23:41

no rules je napisao/la:pošto ispada 5-6 ekipe iz Premijer Lige sa tim pojačanjima možete samo u drugu ligu ...
Neznalico. :rol: oni su novi prvaci.
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

Began92
Postovi: 3
Pridružen/a: 11 jul 2016, 17:41
Kontakt:

Re: Rukometni transferi u BiH

Post Postao/la Began92 » 15 jul 2016, 23:58

Krajina zivi vjecno...pozzz iz lijepog Cazina :salut: :salut: :salut:

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: Rukometni transferi u BiH

Post Postao/la samo_lijevo » 16 jul 2016, 15:17

LIBERTY je napisao/la:
I ja sam misljenja da prelaskom u ove bh klubove, ovi mladi igraci nista ne dobijaju, jer u bh ligi ima samo 2-3 stabilnija kluba koji mogu ispostovati ono sto se i dogovori. Ovi ostali kada zovu nekog igraca, samo obecavaju, a malo toga na kraju i ispune, tako da se gotovo svi igraci koji odu u ove klubove, na kraju razocarani vracaju u maticnu ekipu. Ali se moraju razumjeti i ti igraci, jer su oni najmanje krivi sto se visocki klub nasao u ovoj situaciji. Svi znamo sta se desilo na kraju prosle sezone i na koji nacin je visocka Bosna izbacena iz premijer lige i da ovi mladi igraci svojom igrom i zalaganjem to nisu zasluzili. Meni licno je krivo sto opcinske strukture i stabilnije visocke firme nisu pomogle klubu da prebrodi ovu situaciju, jer se od ove generacije mogla napraviti dobra ekipa. Neko ce reci, lahko je samo pricati, ali vjeruj mi, meni je muka sto ja licno nisam u nekoj boljoj situaciji da mogu finansijski pomoci klubu, a ne samo tako sto cu bodriti ove momke na utakmici i sto cu, ovako na forumu, ukazivati na nepravdu koja se njima nanosi. Nadam se da ce se situacija u klubu stabilizovati i da ce se naci neko ko ce pomoci klubu, da se ovo rasipanje igraca nikada vise ne ponovi.
Nisam im ja kriv sto izgube svaku gostujucu utakmicu cim sjednu u autobus, niti je kriva uprava. Da ne pisem dalje, samo se iznerviram.
Meni je muka kad vidim da napravis od balavaca igrace i das mu kakvo takvo zanimanje i on ti to vraca psovajuci, podizanjem tuzbi i huskanjem po carsiji.

Ne bih ja nikad dopustio da se vrate u klub. To treba dekretom zabraniti. Znaju pricati jedni drugim protiv Bosne a ne znaju pricati o svojim dugovima kod drugih klubova.

Dosta je vise merhameta, napravise od kluba humanitarnu organizaciju. Kad oni trebaju trenirati i pruzati maksimum onda je sprdancija, kad treba klub svoje ispostovati e onda je mrtvi profesionalizam. Treba to jednom za sva vremena prekinuti.
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

LIBERTY
Postovi: 143
Pridružen/a: 16 feb 2015, 23:01
Kontakt:

Re: Rukometni transferi u BiH

Post Postao/la LIBERTY » 17 jul 2016, 20:24

samo_lijevo je napisao/la:
LIBERTY je napisao/la:
I ja sam misljenja da prelaskom u ove bh klubove, ovi mladi igraci nista ne dobijaju, jer u bh ligi ima samo 2-3 stabilnija kluba koji mogu ispostovati ono sto se i dogovori. Ovi ostali kada zovu nekog igraca, samo obecavaju, a malo toga na kraju i ispune, tako da se gotovo svi igraci koji odu u ove klubove, na kraju razocarani vracaju u maticnu ekipu. Ali se moraju razumjeti i ti igraci, jer su oni najmanje krivi sto se visocki klub nasao u ovoj situaciji. Svi znamo sta se desilo na kraju prosle sezone i na koji nacin je visocka Bosna izbacena iz premijer lige i da ovi mladi igraci svojom igrom i zalaganjem to nisu zasluzili. Meni licno je krivo sto opcinske strukture i stabilnije visocke firme nisu pomogle klubu da prebrodi ovu situaciju, jer se od ove generacije mogla napraviti dobra ekipa. Neko ce reci, lahko je samo pricati, ali vjeruj mi, meni je muka sto ja licno nisam u nekoj boljoj situaciji da mogu finansijski pomoci klubu, a ne samo tako sto cu bodriti ove momke na utakmici i sto cu, ovako na forumu, ukazivati na nepravdu koja se njima nanosi. Nadam se da ce se situacija u klubu stabilizovati i da ce se naci neko ko ce pomoci klubu, da se ovo rasipanje igraca nikada vise ne ponovi.
Nisam im ja kriv sto izgube svaku gostujucu utakmicu cim sjednu u autobus, niti je kriva uprava. Da ne pisem dalje, samo se iznerviram.
Meni je muka kad vidim da napravis od balavaca igrace i das mu kakvo takvo zanimanje i on ti to vraca psovajuci, podizanjem tuzbi i huskanjem po carsiji.

Ne bih ja nikad dopustio da se vrate u klub. To treba dekretom zabraniti. Znaju pricati jedni drugim protiv Bosne a ne znaju pricati o svojim dugovima kod drugih klubova.

Dosta je vise merhameta, napravise od kluba humanitarnu organizaciju. Kad oni trebaju trenirati i pruzati maksimum onda je sprdancija, kad treba klub svoje ispostovati e onda je mrtvi profesionalizam. Treba to jednom za sva vremena prekinuti.
Ne znam sta bi ti rekao. Sigurno se od ovih mladih igraca nije moglo ocekivati da donose bodove sa strane, jer jos ne posjeduju to neko veliko iskustvo i za to su im trebala jos 2-3 starija igraca,tako da im ja tu nista ne zamjeram, jer su po mom misljenju ovi momci igrali srcem i u skladu sa svojim mogucnostima. Isto tako mislim da se u visockoj Bosni, najmanje para izdvajalo za igrace, upravo zbog toga sto su to sve mladi momci i samo njih par je imalo potpisane prave ugovore, a svi ostali su imali te neke studentske hranarine. Slazem se da je od pojedinih igraca bilo neozbiljnosti na treninzima i na utakmicama i to je stvar kulture i odgoja samih tih igraca, a bogami i posljedica tog nakog poluamaterizma u sportu kod nas, jer se to ne bi moglo desavati da ti igraci imaju redovna primanja i da ga trener kazni sa oduzimanjem npr jedne plate. Onda bi se i taj igrac drugacije ponasao. Isto tako, slazem se da bi se trebao zabraniti povratak u klub svih onih igraca koji su se nekorektno ponijeli prema klubu, narocito poslije onih utakmica sa sarajevskom Bosnom i kod kuce i na strani, kao i svih igraca koji su vec par puta isli iz kluba i poslije pola sezone ponovo se vracali u klub, jer nisu bili zadovoljni u tom novom klubu, tako da im visocka Bosna dodze kao neka rezervna opcija u kojoj mogu igrati, kada i kako hoce. Zato se nadam da ce na celo kluba doci ljudi koji ce uspjeti stabilizovati klub. Znam da je u ovoj besparici to izuzetno tesko, ali kako rekoh, nadam se da ce se visocki rukomet izvuci iz ove teske situacije.

Avatar
po'marke
Postovi: 1663
Pridružen/a: 03 avg 2010, 12:10
Kontakt:

Re: Rukometni transferi u BiH

Post Postao/la po'marke » 18 jul 2016, 14:50

Nova lica u Rukometnom klubu Derventa su desno krilo Aleksa Pejić, koji je došao iz Maglaja i dosadašnji rukometaš Gradačca, lijevi bek Danijel Božić.

Još ranije su stigli pivot Krajine Danijel Mijatović i desni bek Hercegovine Nemanja Ivanović, a svi rukometaši koji su nosili dres prošle godine osim Mirka Marčete, Gorana Šarenca i Spasoja Pekića produžili su ugovore.

Avatar
po'marke
Postovi: 1663
Pridružen/a: 03 avg 2010, 12:10
Kontakt:

Re: Rukometni transferi u BiH

Post Postao/la po'marke » 19 jul 2016, 11:36

Rukometaši Konjuha u novu sezonu ulaze sa novim trenerom, ali i sa novim iskusnijim, te kvalitetnijim igračima.

Nakon odlaska Sidika Omerovića u sarajevsku Bosnu, popularni stolari doveli su dva golmana iz Tuzle, a radi se o Selmanu Bešireviću, nekadašnjem golmanu njemačkog Mindena, te o mladom Alminu Bojiću. Osim njih Konjuh je doveo i dva odlična i iskusna igrača.

Radi se u pivotu Mirku Marčeti, koji dolazi iz Dervente, a osim njega stiglo je i odlično desno krilo Davor Kadić iz Čelika. U ekipi je stigao i mladi srednji bek Aleksandar Damjanović iz Žepča, a ono što je možda i najbitnije jeste da je Adija Bašića na klupi naslijedio Bojan Unčanin, mladi 37-godišnji Prijedorčanin, koji će biti trener svih selekcija u klubu.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Zrinja92
Postovi: 105
Pridružen/a: 18 jul 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Rukometni transferi u BiH

Post Postao/la Zrinja92 » 19 jul 2016, 11:50

HMRK Zrinjski zadržao igrački kadar od prošle sezone te popunili roster na pozicijama:

Vratar: Damjan Šarac (Izviđač)
L. vanjski: Nikola Ivanović (Nevesinje)
D. vanjski: Martino Kordić(Bosna S.)
D. krilo Dragan Pavlović (Čapljina)

Sa polugodišnje posudbe u Izviđač se vratio Ante Pavlak
Samo Zrinjski uvijek ostaje ponos moje Hercegovine

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Rukometni transferi u BiH

Post Postao/la no rules » 19 jul 2016, 16:19

po'marke je napisao/la:Nakon odlaska Sidika Omerovića u sarajevsku Bosnu, popularni stolari doveli su dva golmana iz Tuzle, a radi se o Selmanu Bešireviću, nekadašnjem golmanu njemačkog Mindena, te o mladom Alminu Bojiću. Osim njih Konjuh je doveo i dva odlična i iskusna igrača.
Malik Beširević je branio u Mindenu , a Selman Beširović je branio u Bosni (S) sa Enidom Tahirovićem , u Lovćenu i u klubovima na TK .

Odgovori

Natrag na “Rukomet”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.