BH klubovi u Europi 2017/18

Odgovori

Koji bh. klub će imati najviše uspjeha na europskoj sceni?

Zrinjski
3
38%
Vogošća
2
25%
Konjuh
3
38%
 
Ukupno glasova: 8

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54018
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

BH klubovi u Europi 2017/18

Post Postao/la MortemHz » 18 jul 2017, 13:02

Bosanskohercegovački rukometni klubovi saznali su imena protivnika u evropskim takmičenjima. Rukometaši Vogošće će u 2. kolu Challenge Cupa odmjeriti snage sa izraelskim Holonom, dok će u istom takmičenju, te u istom kolu Konjuh iz Živinica igrati protiv kiparskog Proodefitikosa. Ukoliko prođe dalje, Vogošća će u narednoj rundi igrati protiv norveškog FyllingenBergena, a Konjuh protiv izraelskog Ramhat Hashrona. Aktuelni osvajač Kupa Bosne i Hercegovine, mostarski Zrinjski, svoj evropski put počinje u 3. kolu Challenge Cupa, a protivnik mu je gruzijski Batumi.

2. kolo Challenge Cup:
Vogošća - Holon
Konjuh - Proodeftiki


3. kolo Challenge Cup:
Vogošća - FyllingenBergen
Konjuh - Ramat Hasharon
Zrinjski - Batumi
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Zrinja92
Postovi: 105
Pridružen/a: 18 jul 2016, 18:00
Kontakt:

Re: BH klubovi u Europi 2017/18

Post Postao/la Zrinja92 » 18 jul 2017, 23:24

A Borac i Izviđač?
Samo Zrinjski uvijek ostaje ponos moje Hercegovine

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54018
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: BH klubovi u Europi 2017/18

Post Postao/la MortemHz » 18 jul 2017, 23:28

Zrinja92 je napisao/la:A Borac i Izviđač?
Izviđač nije igrao ni prosle sezone, mislim da je razlog velika kotizacija.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Zrinja92
Postovi: 105
Pridružen/a: 18 jul 2016, 18:00
Kontakt:

Re: BH klubovi u Europi 2017/18

Post Postao/la Zrinja92 » 19 jul 2017, 00:02

Kolika je kootizacija? kako onda ovi naši idu a imaju 5 puta manje para od Izviđača kako sam čuo.
Samo Zrinjski uvijek ostaje ponos moje Hercegovine

terra
Postovi: 571
Pridružen/a: 19 jan 2015, 19:22
Kontakt:

Re: BH klubovi u Europi 2017/18

Post Postao/la terra » 19 jul 2017, 08:17

Konjuh i Zrinjski prolaze,izvukli su rukometne "romantičare"

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54018
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: BH klubovi u Europi 2017/18

Post Postao/la MortemHz » 19 jul 2017, 12:20

Zrinja92 je napisao/la:Kolika je kootizacija? kako onda ovi naši idu a imaju 5 puta manje para od Izviđača kako sam čuo.
Ne znam to stvarno, takav sam ja odgovor dobio i prosle godine ali pretpostavljam da Liga prvaka kosta mnogo vise.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

dbook
Postovi: 52
Pridružen/a: 19 jun 2016, 23:37
Kontakt:

Re: BH klubovi u Europi 2017/18

Post Postao/la dbook » 10 sep 2017, 00:10

1,pretkolo EHF cupa
1.utakmica : SCM Roman – HŽRK Grude 40:15(20:8)

slika

2.utakmica : HŽRK Grude – SCM Roman 19:42(6:24)

slika

U rumunjskom Romanu odigrane su obje utakmica 1.pretkola EHF cupa između domaćeg SCM Romana i ekipe HŽRK Grude. Očekivano se u drugo pretkolo plasirala ekipa Romana pobijedivši u obje utakmice.

Bile su to dvije utakmice neravnopravnih protivnika. Očigledna je bila razlika između rukometa koji se igra u ekipi Romana gdje se dnevno trenira tri puta i gdje su sve igračice sa profesionalnim ugovorima i našeg rukometa koji je vrsta rekreacije i hobija. Gledano i pojedinačno vidljiva je ogromna razlika u tjelesnoj građi i iskustvu na svim poziciji u ekipama. Razlika u kvaliteti i iskustvu se najviše vidjela pri pogreškama grudskih rukometašica kada bi svaku pogrešku iskusne internacionalke u ekipi Romana nemilosrdno kažnjavale lakim pogocima. S druge strane pljesak i ovacije domaćeg gledateljstva su izazivale mlade grudske rukometašice prigodom ulaska u igri, ali i prigodom hrabre borbe sa neusporedivo starijim i jačim protivnicama. U razgovorima tijekom našeg boravka u Romanu ,neke igračice domaće ekipe su nam rekle da imaju svoje kćerke koje su starije od većine naših igračica, ali su ipak obje utakmice odigrale kao profesionlake, maksimalno angažirano i jako i ostvarile ove visoke pobjede. Uostalom nemoguće je u navijačkoj atmosferi u kojoj se igraju utakmice u Romanu i odigrati drugačije. Oko 300-njak gledatelja bučno bodri svoju ekipu već pola sata prije početka utakmice pa sve do gotovo sat vremena iza utakmice kada zajedno proslavljaju dobru igru i novu pobjedu. Prelijepo za vidjeti i poželjeti nadamo se nekada i u našim dvoranama.

U usporedbi sa prošlogodišnjim nastupom naše ekipe u obližnjem Brasovu , može se reći da je ova ekipa Romana sigurno jača i kvalitetnija od prošlogodišnje ekipe Corone Brasov, a da je naša ekipa značajno slabija od prošlogodišnje koja je igrala u Brasovu i kada smo u dvije utakmice izgubili ukupnim rezultatom 83:33.Zbog svega toga ovakav ishod utakmica u Romanu je očekivan i prikazuje realnu sliku odnosa snaga ova dva kluba u ovom trenutku i u ovim sastavima.
S obzirom na jedan manje primljeni i jedan više zabijeni gol u odnosu na prošlu godinu, ako nastavimo ovakvim tempom 2031. godine će naš najbolji ženski rukometni klub imat realne šanse da se plasira u 2. pretkolo EHF kupa. :bih:

Avatar
po'marke
Postovi: 1664
Pridružen/a: 03 avg 2010, 12:10
Kontakt:

Re: BH klubovi u Europi 2017/18

Post Postao/la po'marke » 11 sep 2017, 18:41

MortemHz je napisao/la:
Zrinja92 je napisao/la:Kolika je kootizacija? kako onda ovi naši idu a imaju 5 puta manje para od Izviđača kako sam čuo.
Ne znam to stvarno, takav sam ja odgovor dobio i prosle godine ali pretpostavljam da Liga prvaka kosta mnogo vise.
Mislim da je za Ligu prvaka 50,000 maraka. I da šampion BiH dobije isto 50,000 maraka. Tako je bar bilo kada je Sloga osvojila, drugačije ne bi ni znao. Možda opet griješim. - :)

dbook
Postovi: 52
Pridružen/a: 19 jun 2016, 23:37
Kontakt:

Re: BH klubovi u Europi 2017/18

Post Postao/la dbook » 26 nov 2017, 17:11

Prenosi li neko Vogošću?

@ne kontam ovu tv vogošću nikako, a i ostale što ovo rade, rtvtk je ovo radio isto
prikazivaju snimku utakmice 5 sati nakon što se završi ali jok je uživo prikazat

Odgovori

Natrag na “Rukomet”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.