1. Bundesliga Germany muskarci

samosingle
Postovi: 183
Pridružen/a: 21 mar 2014, 19:01
Kontakt:

Re: 1. Bundesliga Germany muskarci

Post Postao/la samosingle » 12 avg 2015, 15:28

samo_lijevo je napisao/la:Po meni su Stuttgart i Eisenach sigurni drugoligasi, treci klub ce se traziti izmedju Leipziga, Lemgo, Lubecke, Bergischer pa mozda i Balingen i Wetzlara.

Na vrhu nista novo.
Stuttgart sam gledao jedan mec zaista su dobri u odbrani mislim da se mogu ravnopravno boriti za opstanak, Eisenach je pretrpio dosta izmjena a i sa ovim stilom igre sto najavljuje Petkovic tesko da mogu opstati. Ovo ostalo si dobro rekao Laipzig, Balingen, Bergischer pa mozda i Lemgo dok Lubbecke malo odskace kao i Wetzlar.

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: 1. Bundesliga Germany muskarci

Post Postao/la samo_lijevo » 12 avg 2015, 15:38

Problem kod ovim malo jacih timova ( HBW, Lubecke, Wetzlar pa i HSV) je sto imaju slabu klupu. Par povreda, sezona duga, nemas adekvatnu rezervu i nastaju problemi.
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

samosingle
Postovi: 183
Pridružen/a: 21 mar 2014, 19:01
Kontakt:

Re: 1. Bundesliga Germany muskarci

Post Postao/la samosingle » 12 avg 2015, 16:17

Da slazem se... ok hajmo sada malo o vrhu tabele zasto mislis da ce sve biti isto? Ja ipak mislim da Flensburg moze do titule naravno ako ih zaobidju povrede jer ovo su zaista respektabilna pojacanja, cak me zacudilo da je Kiel pustio Laugea a sada ako Jicha ode moraju traziti lijevog vanjskog pa se spominje i dolazak Mamelunda. Kiel na pripremnim mecevima ne uljeva povjerenje ok pocetak sezone mozda im treba vremena. Na Sparkasse cup-u su igrali egal sa Zagrebom 2 minute prije kraja su otisli na +4, a onda ih je u finalu unistio Veszprem, Jicha nije igrao na turniru falilo im je suteva sa vanjskih pozicija mozda je i greska odlazak Palmarssona ali sada im se igra svodi na proigravanje pivota.

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: 1. Bundesliga Germany muskarci

Post Postao/la samo_lijevo » 12 avg 2015, 17:19

RNL ima slabiji tim od proslogodisnjeg, to je barem moje misljenje. Myrhol i Landin su veliki gubitci. Novi igraci obecavaju, ali samo obecavaju.
Pekeler mi nije nivo Myrhola. Stanicu svaka cast, ali vjerovatno najbolji golman u narednih x godina ode glavnom konkurentu.
Suton je investicija za buducnost.

Kiel je samo popunio nedostatke iz prosle sezone. Nije bilo tesko uociti da im je golman najveci problem. Ne vjerujem da ce pustiti Jichu, ipak je to jedan odglavnih konkurenata u LP. Zadrzali su budzet od prosle godine (9,5 milion), sto znaci da novac nece biti problem.
Palmarson nije ni igrao u zadnje vrijeme. Ne vidim razloga za novim igracima pored Duvnjaka i Canellasa.
Znaci ako ostane ovako, bez odlaska Jiche, Kiel je jaci u odnosu na proslu sezonu. Zadrzali glavne igrace, popunili bolnu tacku.

Od Flensburga ocekujem da bude glavni konkurent Kielu. Siguran sam da ce biti ispred RNL. Odlicno odradjen prelazni rok, nemam zamjerke. Nisu imena da te obore sa stolice, ali sigurno posjeduju kvalitet.

Navijacki ocekujem Magdeburga na trecem mjestu, nerealno. Borba za cetvrto mjesto sa lisicama.

1. Kiel
2. Flensburg
3. RNL
4. Magdeburg
5. Berlin

Kielu dajem prednost cisto sto su Kiel. Imaju oni nesto iznad ostalih klubova u Njemackoj. Dokazuju to godinama kad su najvaznije utakmice, posebno u domacem prvenstvu. Jos lakse igraju sa manjim klubovima, a tu se uzimaju titule.

Eto moje misljenje. Nisam gledao pripremne meceve. Ovo pisem cisto na osnovu transfera i situacije iz prosle sezone.
Hajde neka jos neko napise sta ocekuje u novoj sezoni.
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

Avatar
FRANK RIBERY
Postovi: 5232
Pridružen/a: 23 jun 2008, 10:54
Kontakt:

Re: 1. Bundesliga Germany muskarci

Post Postao/la FRANK RIBERY » 12 avg 2015, 19:28

THW KIEL
Budget: 9,5 mil eura

Kiel je svake godine favorit, bez obzira na sastav. Znatno su ojačani i misim da će im teško neko uzeti ono što im pripada. Doveli su dvojicu sjajnih golmana, Landin je za mnoge najbolji na svijetu ( usporedio bih ga sa Neuerom). Bekovska linija je jača za nekad najvećeg talenta svijeta i najboljeg igrača SP-a do 20 godina Christiana Dissingera. Na krilo će umjesto Lundstroma još jedan penzioner Jansen, koji igra svoju zadnju sezonu u karijeri. Sljedeće godine napuniće punih 40. Na poziciji pivota doveden je mega talenat, ako se i može zvati talentom jer je to formiran igrača Rogeiro Ferreira. Ovaj mladić neodoljivo podsjeća na legendarnog Uriosa i sa Toft Hansenom biće veliki problem za svaku odbranu imajući u vidu visinu i snagu ovog momka. Treba primjetiti da će Kiel imati izuzetno visoku ekipu, što će dodatno ojačati odbranu ove godine.

----------------------------------Landin/Katsigiannis/Plaue-----------------------

Sprenger/Ekberg/Dahmke---Hansen/Ferreira/Wiencek-----------Klein/Jansen


Vujin/Weinhold--------------------Duvnjak/Canellas----------------Jicha/Dissinger/Williams


Ovo je sastav koji Kielu garantuje odbranu naslova i borbu za finale LP-a.
Felix Magath: "Bayern je trenutno najbolji tim u Evropi. Barcelona je imala svoj dan, ali protiv Bayerna nemaju nikakve šanse. Bayern se ne boji Barcelone,".

samosingle
Postovi: 183
Pridružen/a: 21 mar 2014, 19:01
Kontakt:

Re: 1. Bundesliga Germany muskarci

Post Postao/la samosingle » 12 avg 2015, 20:27

FRANK RIBERY je napisao/la:THW KIEL
Budget: 9,5 mil eura

Kiel je svake godine favorit, bez obzira na sastav. Znatno su ojačani i misim da će im teško neko uzeti ono što im pripada. Doveli su dvojicu sjajnih golmana, Landin je za mnoge najbolji na svijetu ( usporedio bih ga sa Neuerom). Bekovska linija je jača za nekad najvećeg talenta svijeta i najboljeg igrača SP-a do 20 godina Christiana Dissingera. Na krilo će umjesto Lundstroma još jedan penzioner Jansen, koji igra svoju zadnju sezonu u karijeri. Sljedeće godine napuniće punih 40. Na poziciji pivota doveden je mega talenat, ako se i može zvati talentom jer je to formiran igrača Rogeiro Ferreira. Ovaj mladić neodoljivo podsjeća na legendarnog Uriosa i sa Toft Hansenom biće veliki problem za svaku odbranu imajući u vidu visinu i snagu ovog momka. Treba primjetiti da će Kiel imati izuzetno visoku ekipu, što će dodatno ojačati odbranu ove godine.

----------------------------------Landin/Katsigiannis/Plaue-----------------------

Sprenger/Ekberg/Dahmke---Hansen/Ferreira/Wiencek-----------Klein/Jansen


Vujin/Weinhold--------------------Duvnjak/Canellas----------------Jicha/Dissinger/Williams


Ovo je sastav koji Kielu garantuje odbranu naslova i borbu za finale LP-a.
Pise se da su budzet jedva zadrzali jer navodno glavni sponzor osiguranje Provinzial je smanjilo budzet ali su uspjeli da odrze sa nekim drugim sponzorima. Za Landina ne treba trositi rijeci broj 1 u svijetu, Dissinger je odlican igrac to se vidjelo i u dresu Lubbeckea, vidjecemo kako ce zavrsiti ovo za Jichu novinari tvrde da ce dovesti jos jednog igraca na tu poziciju ako on ode, iako znamo da Canellas i Duvnjak mogu igrati i tu poziciju. Wiencek i Rene su u prvom planu i mislim da se nece bas puno naigrati u prvoj sezoni Ferreira ali je on svakako buducnost kluba i odlican igrac. Mislim da nema garancije ali bi svakako zelio da bude uzbudljivo kao u sezoni 2013/2014

samosingle
Postovi: 183
Pridružen/a: 21 mar 2014, 19:01
Kontakt:

Re: 1. Bundesliga Germany muskarci

Post Postao/la samosingle » 18 avg 2015, 14:03

Dakle Jicha je sada i zvanicno novi igrac Barcelone, vrijednost transfera 750000 eura. I opet se sada spominje dolazak Mamelunda, ali problem Mamelunda je sto je dosao u Haslum da zavrsi karijeru i sto je zaposlen u nekoj vrlo jakoj kompaniji koja je i sponzor Hasluma. Ostaje da se vidi sta ce se desavati u narednom periodu...

samosingle
Postovi: 183
Pridružen/a: 21 mar 2014, 19:01
Kontakt:

Re: 1. Bundesliga Germany muskarci

Post Postao/la samosingle » 19 avg 2015, 12:56

Evo upravo ono sto se pisalo danas je i ostvareno. Kiel je na svojoj zvanicnoj stranici objavio da su doveli Mamelunda iz Hasluma kao zamjenu za Jichu.

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: 1. Bundesliga Germany muskarci

Post Postao/la samo_lijevo » 19 avg 2015, 14:19

Veceras je mec superkupa izmedju Kiela i Flensburga u 20:15 h. Prijenos na Arenasport 2.
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: 1. Bundesliga Germany muskarci

Post Postao/la samo_lijevo » 19 avg 2015, 22:53

slika

Konacni rezultat 27:26. Weinhold postigao pobjedonosni gol 3 sekunde prije kraja meca. Flensburg imao prednost sve do 4-5 minuta prije kraja. Prednost iznosila i po 4 gola razlike.

Mogensen i Lasse Svan postigli po 7 golova, kod Kiela najvise golova je postigao Weihold. Karlson dobio crveni karton u 52. minuti nakon treceg iskljucenja.
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

samosingle
Postovi: 183
Pridružen/a: 21 mar 2014, 19:01
Kontakt:

Re: 1. Bundesliga Germany muskarci

Post Postao/la samosingle » 20 avg 2015, 12:38

Utakmica je bila odlicna, pravi onaj moderni rukomet na visokom nivou, perfektna igra oba tima i nadam se da ce cijela sezona biti takva.

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: 1. Bundesliga Germany muskarci

Post Postao/la samo_lijevo » 22 avg 2015, 23:44

Danas pocela 50. sezona rukometne Bundeslige.

[youtube][/youtube]

Lowen lako na gostovanju kod Lemga, na kraju +6. Melsungen kod kuce pobijedio Fuchse, Eisenach ostvario odmah veliku pobjedu protiv Libecka. Pobjedonosni gol su postigli 5 sekundi prije kraja.
Hanover je gubio na poluvremenu 13:8 od Gepingena, na kraju su dobili sa 26:23.
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

samosingle
Postovi: 183
Pridružen/a: 21 mar 2014, 19:01
Kontakt:

Re: 1. Bundesliga Germany muskarci

Post Postao/la samosingle » 23 avg 2015, 10:11

Wetzlar takodje 5 sekundi prije kraja golom Ferraza pobjedio, novi prvoligasi su se dobro pokazali na otvaranju vidjecemo jos Laipzig danas, Lowen ocekivano kao i Melsungen s obzirom na probleme Fuchsea sa povredama, a Goppingen me iznenadio da tako iskusna ekipa prokocka veliko vodstvo.

balkanac198
Postovi: 132
Pridružen/a: 19 dec 2012, 10:01

Re: 1. Bundesliga Germany muskarci

Post Postao/la balkanac198 » 23 avg 2015, 19:41

Gledao sam THV Kiel u prvoj ovosezonskoj utakmici i nisu me odusevili :( Da golman ne odbrani nekoliko kljucnih lopti i Duvnjak ne zabi nekoliko "laganih "golova bilo bi svega :)...Ekipa naseg trenera Kurtagica me odusevila borbenoscu,snagom i svim sto krasi moderni rukomet ;)

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: 1. Bundesliga Germany muskarci

Post Postao/la samo_lijevo » 23 avg 2015, 22:43

Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: 1. Bundesliga Germany muskarci

Post Postao/la samo_lijevo » 06 sep 2015, 16:53

Nastavlja se niz pobjeda Flensburga u Flens-Areni protiv Kiela. Zasluzeno osvojena 2 boda, imali su prednost tokom citave utakmice. Kiel nije mogao ispod 2 gola zaostatka. Krila Flensburga su postigla 18 od 30 golova svog tima.

U drugom derbiju RNL pobijedio u gostima Magdeburg 24:23. Pobjednosni gol su postigli 10 sekundi prije kraja, nakon sto je Stanic odbranio sedmerac Weberu. Prednost Magdeburga dostizala i 5 golova razlike. Do 43. minute Magdeburg je bio konstantno u prednosti.

Nakon treceg kola maksimalan ucinak imaju Meslungen, Flensurg i RNL.
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

Avatar
FRANK RIBERY
Postovi: 5232
Pridružen/a: 23 jun 2008, 10:54
Kontakt:

Re: 1. Bundesliga Germany muskarci

Post Postao/la FRANK RIBERY » 10 sep 2015, 20:51

Fuchse Berlin prvak svijeta. Skinuti skalp Barseloni i Vespremu u par dana je za svaku pohvalu. Lisice se vraćaju u vrh evropskog rukometa.
Felix Magath: "Bayern je trenutno najbolji tim u Evropi. Barcelona je imala svoj dan, ali protiv Bayerna nemaju nikakve šanse. Bayern se ne boji Barcelone,".

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: 1. Bundesliga Germany muskarci

Post Postao/la samo_lijevo » 16 sep 2015, 00:08

Veceras drugi uzastopni poraz Flensburga. Nakon neocekivanog poraza kod kuce od Melsungena i Wetzlar je isto poslo za rukom. Sve su upropastili nakon odlicnih meceva protiv Kiela i HSV-a.

Melsungen je pravo iznenadjenje dosadasnjeg dijela prvenstva. U subotu imaju novu priliku protiv Gummersbacha da nastave 100 % ucinak. Isto to vazi i za RNL, imaju jos laksi posao protiv Bergischera.
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

Avatar
FRANK RIBERY
Postovi: 5232
Pridružen/a: 23 jun 2008, 10:54
Kontakt:

Re: 1. Bundesliga Germany muskarci

Post Postao/la FRANK RIBERY » 16 sep 2015, 00:56

Flensburg nije uigran, ali padovi i oscilacije su prevelike za ekipu koja zeli titulu. Mélsungen je izuzetno jak tim na papiru, igraju kolektivno, muski, mogli bi napraviti dosta belaja u vrhu. Ove godine je liga najaca unazad par godine, nedodirljivi Kiel ce imati puno vise poraza nego se ocekuje. Titula se odlucuje u medjusobni duelima RNL i Kiela, Flensburg je domacinska ekipa i vise od lige prvaka ne mogu. Fuchseu dajem ravnopravne sanse da se bore za trece mjesto. Melsungen, Magdeburg i Hsv ce vrebati priliku. Goppingen moze do evropskih takmicenja, ali za to ce im trebati mnogo srece jer su pobrojane ekipe ipak kvalitetnije.

Kad je zona ispadanja u pitanju, putnike treba traziti izmedju Stuttgarta, Balingena, Bergischera, Eisenacha i Lubecka.

Budzeti:

HW Kiel 9,5
SG Flensburg-Handewitt 6,5
Rhein-Neckar Löwen 5,7*
HSV Hamburg 5,2*
SC Magdeburg 5,1*
Frisch Auf Göppingen 5,0
Füchse Berlin 4,5*
VfL Gummersbach 4,5
MT Melsungen 4,5
TuS N-Lübbecke 3,5
TSV Hannover-Burgdorf 3,2*
TBV Lemgo 3,0*
HSG Wetzlar 3,0
Bergischer HC 2,8
HBW Balingen-Weilstetten 2,4*
TVB Stuttgart 2,3
SC DHfK Leipzig 2,3
ThSV Eisenach 1,85
Felix Magath: "Bayern je trenutno najbolji tim u Evropi. Barcelona je imala svoj dan, ali protiv Bayerna nemaju nikakve šanse. Bayern se ne boji Barcelone,".

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: 1. Bundesliga Germany muskarci

Post Postao/la samo_lijevo » 16 sep 2015, 01:09

Vala Flensburg je sve ulozio da osvoji titulu. Ponovo sam siguran da ce Kiel uzeti titulu, ali kao sto kazes teze nego proslih sezona.

Nesto sam citao da je Gensheimer dobio ponudu Parisa. Ako je istina, onda on ne vidim nacin da ga zadrze. Time ispadaju iz borbe za tituli, a i ovako im dajem male sanse za titulu.
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

Odgovori

Natrag na “Rukomet”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.