RK Kakanj

Avatar
L' Imperator
Postovi: 4469
Pridružen/a: 08 jan 2011, 23:15
Lokacija: Grad Rudara
Kontakt:

Re: RK Kakanj

Post Postao/la L' Imperator » 08 feb 2012, 19:08

Odgođena Skupština i turnir u Mostaru
Vremenske neprilike uticale su i na aktivnosti u Rukometnom klubu Kakanj

Već zakazana sjednica Skupštine kluba za petak 10. februara/veljače prolongirana je za sedam dana i bit će održana u petak 17.02.2012.godine u 17,00 u sali PIO/MIO (iznad picerije Castello).

Zbog neprohodnosti putnih komunikacija otkazano je i učešće na turniru u Mostaru u nedjelju 12.februara, na kojem su pored organizatora RK Velež i Kaknja, trebali učestvovati Rukometni klubovi Metković i Čapljina.

Što se tiče trenažnog procesa, isti se odvija po planu.Svi igrači redovno treniraju, osim lakše ozlijeđenog Dejana Ivaniševića,koji je prilikom zagrijavanja uoči utakmice sa Žepčom istegao mišić i morat će nekoliko dana mirovati. Treninzi se inače održavaju u teretani i sportskoj dvorani, a trener Almir Amitović i njegov prvi suradnik prof.Mirza Demir više su nego zadovoljni radom igrača.

Prema riječima trenera Almira Amitovića postoji mogućnost da se tokom vikenda odigra prijateljska utakmica protiv komšija iz Visokog ukoliko se odgodi redovno kolo u Premijer ligi.
#samoRudar #zauvijek

Avatar
L' Imperator
Postovi: 4469
Pridružen/a: 08 jan 2011, 23:15
Lokacija: Grad Rudara
Kontakt:

Re: RK Kakanj

Post Postao/la L' Imperator » 17 feb 2012, 20:20

Dan rukometa u Kaknju
U organizaciji Rukometnog kluba Kakanj i Udruženja Zlatni ljiljani-Zlatna policijska značka, u subotu 18.februara/veljače u Sportskoj dvorani u Kaknju održaće se tradicionalni, četvrti po redu, rukometni turnir "Zlatni ljiljani"

Pored domaćina Kaknja, Žepča i prošlogodišnjeg pobjednika, premijerligaša Krivaje iz Zavidovića, umjesto Veleža iz Mostara, koji je iz opravdanih razloga otkazao učešće, četvrti sudionik će biti Dobrinjac iz Sarajeva, član Prve lige Federacije-Grupa Jug.

Turnir se održava pod pokroviteljstvom općinskog načelnika Mensura Jašarspahića-Surija.

Program turnira:

10,30 Svečano otvorenje turnira;
11,30 Polufinalna utakmica Kakanj-Žepče;
13,30 Polufinalna utakmica Krivaja-Dobrinjac;
15,00 Revijalna utakmica kadeta Kakanj-Čelik;
15,45 Revijalna utakmica juniora Kakanj-Čelik;
17,00 Utakmica za 3.mjesto;
18,30 Finalna utakmica i
20,00 Dodjela pehara i priznanja i svečano zatvaranje turnira.

Biće ovo dan rukometa u Kaknju. Organizator poziva sve ljubitelje sporta da dođu na ovu manifestaciju i svojim prisustvom podrže učesnike, organizarore turnira i odaju zahvalnost herojima borbe za mir u BiH Zlatnim ljiljanima u čiju čast se igra ovaj turnir.

Ulaz za sve posjetioce je besplatan.
#samoRudar #zauvijek

Avatar
L' Imperator
Postovi: 4469
Pridružen/a: 08 jan 2011, 23:15
Lokacija: Grad Rudara
Kontakt:

Re: RK Kakanj

Post Postao/la L' Imperator » 18 feb 2012, 23:35

Krivaja odbranila trofej
Premijerligaš iz Zavidovića u finalnom meču deklasirao Kakanj i po drugi put zaredom osvojio prvo mjesto

U polufinalnim mećevima Kakanj je porazio prvoligašku ekipu Žepča (34:20), dok je Krivaja bila uspješnija od Dobrinjca iz Sarajeva (44:40).

Igraći Kaknja pružili su dobru igru i uvjerljivo savladali Žepčake, dok je Dobrinjac neočekivano pružio jak otpor Krivaji. Očito, Zavidovićani su se čuvali za finale u kojem su za protivnika imali domaću ekipu Kaknja.

U borbi za treće mjesto Dobrinjac je bio bolji od Žepča (22:18).

Za najboljeg golmana izabran je Jasmin Hadžihasić iz Krivaje, dok je nagrada za najboljeg igrača pripala kapitenu Kaknja Nedžadu Zaimoviću, koji je sa 36 postignutih golova i najbolji strijelac turnira.

Pobjednički pehar kapitenu Krivaje Jasminu Hadžihasiću uručio je načelnik općine Kakanj Mensur Jašarspahić-Suri, pod čijim pokroviteljstvom je održan ovaj tradicionalni turnir.

Finale: Kakanj - Krivaja 33:43 (15:21)

Sportska dvorana u Kaknju. Gledalaca oko 300. Sudije: Admir Karavelić i Emir Memić (oba Visoko).

KAKANJ: Šestović, A.Fejzović, S.Fejzović 4, Suljević 4, Burzić 4, Ivanišević 1, K.Zaimović, Antović 4, Delić, Ekinović, Rojo, Hrgota 1, Limo 3, N.Zaimović 11, Tukulić 1, Bjelopoljak. Trener: Almir Amitović.

KRIVAJA: Hadžihasić, Selimbegović, Šantić 2, Bašić 2, Avdić 7, Abdurahmanović, Tursić 1, Omerović 4, A.Alić 5, Huskić 2, Hamći 2, Zvekić 6, Purić 11, N.Alić 1, Sinanović, Ričal. Trener: Adnan Bašić.
#samoRudar #zauvijek

shaman7
Postovi: 2044
Pridružen/a: 11 apr 2009, 14:39
Kontakt:

Re: RK Kakanj

Post Postao/la shaman7 » 19 feb 2012, 10:26

L' Imperator je napisao/la: dok je nagrada za najboljeg igrača pripala kapitenu Kaknja Nedžadu Zaimoviću, koji je sa 36 postignutih golova i najbolji strijelac turnira.
u utakmici protiv žepča dao 25 golova?

CEVAPI
Postovi: 96
Pridružen/a: 19 okt 2011, 12:07
Kontakt:

Re: RK Kakanj

Post Postao/la CEVAPI » 20 feb 2012, 11:03

shaman7 je napisao/la:
L' Imperator je napisao/la: dok je nagrada za najboljeg igrača pripala kapitenu Kaknja Nedžadu Zaimoviću, koji je sa 36 postignutih golova i najbolji strijelac turnira.
u utakmici protiv žepča dao 25 golova?
Hahahah.... ipak je to budući premijerligaš :lol: :lol: :lol: Samo jedno pitanje: Kako nema ovog Zaimovića u reprezentaciji? Mislim da je takvih igrača danas malo u svijetu i mogao bi pomoći svakoj reprezentaciji,pa tako i našoj, svojim kvalitetom i nadasve bogatim iskustvom kako na međunarodnom nivou,tako i lokalnim derbijima.... :lol: :lol: Hljeba i igara!!!!!

Avatar
sergio ramos
Postovi: 43
Pridružen/a: 12 avg 2010, 17:22
Lokacija: Kakanj
Kontakt:

Re: RK Kakanj

Post Postao/la sergio ramos » 20 feb 2012, 19:06

shaman7 je napisao/la:
L' Imperator je napisao/la: dok je nagrada za najboljeg igrača pripala kapitenu Kaknja Nedžadu Zaimoviću, koji je sa 36 postignutih golova i najbolji strijelac turnira.
u utakmici protiv žepča dao 25 golova?
Ma pogrijesio Imperator....Ukupno je dao 26 golova,15 protiv Zepca i 11 protiv Krivaje :mrgreen: :mrgreen:
CEVAPI je napisao/la:
shaman7 je napisao/la:
L' Imperator je napisao/la: dok je nagrada za najboljeg igrača pripala kapitenu Kaknja Nedžadu Zaimoviću, koji je sa 36 postignutih golova i najbolji strijelac turnira.
u utakmici protiv žepča dao 25 golova?
Hahahah.... ipak je to budući premijerligaš :lol: :lol: :lol: Samo jedno pitanje: Kako nema ovog Zaimovića u reprezentaciji? Mislim da je takvih igrača danas malo u svijetu i mogao bi pomoći svakoj reprezentaciji,pa tako i našoj, svojim kvalitetom i nadasve bogatim iskustvom kako na međunarodnom nivou,tako i lokalnim derbijima.... :lol: :lol: Hljeba i igara!!!!!
Ti ono rece da se neces vise javljati na ovoj temi??? ;)
I love handball and Real Madrid

Avatar
L' Imperator
Postovi: 4469
Pridružen/a: 08 jan 2011, 23:15
Lokacija: Grad Rudara
Kontakt:

Re: RK Kakanj

Post Postao/la L' Imperator » 20 feb 2012, 19:39

sergio ramos je napisao/la:
Ma pogrijesio Imperator....Ukupno je dao 26 golova,15 protiv Zepca i 11 protiv Krivaje :mrgreen: :mrgreen:
Nisam ja, Mato Komso je pogrijesio :mrgreen:
#samoRudar #zauvijek

Avatar
L' Imperator
Postovi: 4469
Pridružen/a: 08 jan 2011, 23:15
Lokacija: Grad Rudara
Kontakt:

Re: RK Kakanj

Post Postao/la L' Imperator » 20 feb 2012, 20:03

CEVAPI je napisao/la:
Hahahah.... ipak je to budući premijerligaš :lol: :lol: :lol: Samo jedno pitanje: Kako nema ovog Zaimovića u reprezentaciji? Mislim da je takvih igrača danas malo u svijetu i mogao bi pomoći svakoj reprezentaciji,pa tako i našoj, svojim kvalitetom i nadasve bogatim iskustvom kako na međunarodnom nivou,tako i lokalnim derbijima.... :lol: :lol: Hljeba i igara!!!!!
Kompleks zvani Kakanj :mrgreen:
#samoRudar #zauvijek

CEVAPI
Postovi: 96
Pridružen/a: 19 okt 2011, 12:07
Kontakt:

Re: RK Kakanj

Post Postao/la CEVAPI » 23 feb 2012, 11:18

L' Imperator je napisao/la:
CEVAPI je napisao/la:
Hahahah.... ipak je to budući premijerligaš :lol: :lol: :lol: Samo jedno pitanje: Kako nema ovog Zaimovića u reprezentaciji? Mislim da je takvih igrača danas malo u svijetu i mogao bi pomoći svakoj reprezentaciji,pa tako i našoj, svojim kvalitetom i nadasve bogatim iskustvom kako na međunarodnom nivou,tako i lokalnim derbijima.... :lol: :lol: Hljeba i igara!!!!!
Kompleks zvani Kakanj :mrgreen:
Pa prijatelju dragi pa zar ima neko od vas kompleks?? :lol: :lol: Pa jeste li ikad,ali makar nekad bili makar na minutu bolje plasirani od Maglaja(u rijetkim sezonama kad smo igrali u istom rangu)?? Pa koliko ste nas puta dobili? Pošto vidim da pratiš opasno rk Kakanj molim te da upišeš ovdje javno (AKO TE NIJE STID :oops: :oops: ) rezultate međusobnih utakmica rk Maglaj i rk Kakanj! Također možeš priložiti i pripadajuće tabele(pošto si potkovan statističkim podacima mislim da ti to neće biti problem)! Ako ne upišeš smatram to očitim kompleksom i sramotom!! Ali razumijem te... :lol: :lol: :lol: hljeba i igara :lol:

Avatar
L' Imperator
Postovi: 4469
Pridružen/a: 08 jan 2011, 23:15
Lokacija: Grad Rudara
Kontakt:

Re: RK Kakanj

Post Postao/la L' Imperator » 23 feb 2012, 11:47

CEVAPI je napisao/la:
L' Imperator je napisao/la:
CEVAPI je napisao/la:
Hahahah.... ipak je to budući premijerligaš :lol: :lol: :lol: Samo jedno pitanje: Kako nema ovog Zaimovića u reprezentaciji? Mislim da je takvih igrača danas malo u svijetu i mogao bi pomoći svakoj reprezentaciji,pa tako i našoj, svojim kvalitetom i nadasve bogatim iskustvom kako na međunarodnom nivou,tako i lokalnim derbijima.... :lol: :lol: Hljeba i igara!!!!!
Kompleks zvani Kakanj :mrgreen:
Pa prijatelju dragi pa zar ima neko od vas kompleks?? :lol: :lol: Pa jeste li ikad,ali makar nekad bili makar na minutu bolje plasirani od Maglaja(u rijetkim sezonama kad smo igrali u istom rangu)?? Pa koliko ste nas puta dobili? Pošto vidim da pratiš opasno rk Kakanj molim te da upišeš ovdje javno (AKO TE NIJE STID :oops: :oops: ) rezultate međusobnih utakmica rk Maglaj i rk Kakanj! Također možeš priložiti i pripadajuće tabele(pošto si potkovan statističkim podacima mislim da ti to neće biti problem)! Ako ne upišeš smatram to očitim kompleksom i sramotom!! Ali razumijem te... :lol: :lol: :lol: hljeba i igara :lol:
Ne pratim ja RK Kakanj, ja ti samo copy/paste tekst sa kakanjlive.com poslije svake njihove utakmice. Inace ne znam dva-tri igraca Kaknja i ne idem na njihove utakmice. Ja sam ti vatreni navijac RUDARA (imate li vi fudbalski klub uopste tamo). INSTITUCIJA smo za vas u svim ostalim sportovima (ako ih imate) i u svakom pogledu. Vjerujem da cemo biti i u rukometu ako ovako nastave sa radom. A ti se brini za svoj klub ba, ispast cete iz lige, mani se Kaknja bolan :lol:
#samoRudar #zauvijek

CEVAPI
Postovi: 96
Pridružen/a: 19 okt 2011, 12:07
Kontakt:

Re: RK Kakanj

Post Postao/la CEVAPI » 23 feb 2012, 13:16

Ne pratim ja RK Kakanj, ja ti samo copy/paste tekst sa kakanjlive.com poslije svake njihove utakmice. Inace ne znam dva-tri igraca Kaknja i ne idem na njihove utakmice. Ja sam ti vatreni navijac RUDARA (imate li vi fudbalski klub uopste tamo). INSTITUCIJA smo za vas u svim ostalim sportovima (ako ih imate) i u svakom pogledu. Vjerujem da cemo biti i u rukometu ako ovako nastave sa radom. A ti se brini za svoj klub ba, ispast cete iz lige, mani se Kaknja bolan :lol:[/quote]

Čestitam! hahhah hljeba i igara :lol: :lol: :lol: Samo naprijed!

Avatar
L' Imperator
Postovi: 4469
Pridružen/a: 08 jan 2011, 23:15
Lokacija: Grad Rudara
Kontakt:

Re: RK Kakanj

Post Postao/la L' Imperator » 23 feb 2012, 13:19

CEVAPI je napisao/la:
Čestitam! hahhah hljeba i igara :lol: :lol: :lol: Samo naprijed!
Kraj price ;)
#samoRudar #zauvijek

Avatar
L' Imperator
Postovi: 4469
Pridružen/a: 08 jan 2011, 23:15
Lokacija: Grad Rudara
Kontakt:

Re: RK Kakanj

Post Postao/la L' Imperator » 23 feb 2012, 20:32

Potvrđen cilj o ulasku u Premijer ligu BiH
Redovna, godišnja Skupština Rukometnog kluba Kakanj održana je proteklog vikenda, uoči odigravanja Četvrtog po redu tradicionalnog turnira „Zlatni Ljiljani“. Ovo je jedini sportski klub u Kaknju koji redovno u skladu sa propisima održava skupštine i javnosti podnosi izvještaj o radu i utrošku sredstva

Skupština je izabrala novi Upravni odbor. Predsjednik je Elvir Aliefendić. Potpredsjednici su: Mladen Glušac i Senada Šehagić, a članovi: Mirsad Jašarspahić, Sejfo Silajdžija, Sakib Jusić, Anes Prohić, Mirza Fazlić, Irfan Tepić, Bajazid Tursum, Amir Hadrović i Almir Amitović. Sekretar Upravnog odbora je Safet Zaimović.

Za predsjednika Skupštine, nakon što je svoj mandat stavio na raspolaganje, ponovo je izabran, sportski novinar i više decenija aktivni sportski radnik Mato Komšo. Potpredsjednik Skupštine je Halim Kulović.

Na Skupštine je usvojen Izvještaj o radu za prošlu godinu, izvještaj o takmičarskim rezultatima i finansijski izvještaj. Nekoliko je karakterističnih pokazatelja iz ovih izvještaja. U 2011. godini seniorske ekipa je postigla impresivan takmičarski rezultat. Jedan poraz i dvadeset pobjeda. Zauzima prvo mjesto na ljestvici Prve rukometne lige Federacije BiH – grupa Sjever. U Klubu djeluje Škola rukometa. Svi su rezultati ostvareni vlastitzim igračkim i trenerskim kadrom. Pri tome za 12 mjeseci potrošeno je 39 hiljada maraka što je cijena jednog igrača u nekim sportskim klubovima čak i u Kaknju. Ovo zasjedanje je obilježeno i stavljanjem na raspolaganje, od strane gospodina Mate Komše, njegovog mandata predsjednka Skupštine. Obrazloženje delegati nisu htjeli prihvatiti. Gospodin Komšo je pokušao objasniti da nosi teret godina, upravo je u sedamdesetoj, da još uvijek piše, a da pri tome mora biti objektivan, da je često u poziciji sa relevantnim ljudima donositi važne odluke o sportu u Kaknju i da mu zamjeraju kako favorizuje rukomet, jer je eto mladost dao Fudbalskom klubu Rudar, a ove pozne godine života Rukometnom klubu Kakanj...

U jednom trenutku, bez najave za govornicu je izašao trener Kluba Almir Amitović i rekao: - Ovo smo zajedno počeli, zajedno ćemo i završiti. Molim Vas ostanite predsjednik do kraja prvenstva, a kada osvojimo titulu i postanemo premijerligaši, opet ćemo zakazati Skupštinu i o tome razgovarati.

Rekli su...

Nikica Komšić, kaknjska rukometna legenda,: „Da sam bio predsjednik Upravog odbora tokom prošle godine ja bih se u podnesenom izvještaju više hvalio postignutim rezultatima. Dvadeset uzastopnih pobjeda u prvenstvu je puno bez obzira na rang takmičenja. To nas ne smije uspavati posebno sada kada imamo problema sa igračkim kadrom. Posebno sam sretan što imamo rukometnu akademiju. Po svaku cijenu je moram održavati i unaprijediti. Važno je ono što ćemo takmičarski postići danas ali je puno važnije da imamo rukometnu budućnost“.

Elvis Delibašić, bivši rukometaš: „ Nije davno bilo kada smo obnavljali rukomet i počinjali ni od čega. Žao mi je što ovo danas nisu čuli općinski vijećnici i općinski načelnik. Iskopirajte ovaj izvještaj pa im ga pošaljite. U ovom gradu za svakoga ima para pa i za ovaj Klub koji je po svemu najviše kakanjski. Laže ko kaže da nema. Međutim neki su klubovi burad bez dna. Predlažem da se u rad Kluba aktivnije uključe delegati Skupštine. Nemoj da sve rade članovi Upravnog odbora ili samo dio njih. I mi možemo biti aktivniji.Kad god se ocjeni da treba neka i nas angažuje Upravni odbor“.

Samir Lušija, predsjednik Sportskog saveza Općine Kakanj : „Vi ste ogledalo, primjer, kako se radi vlastitm potencijalima u svim selekcijama i na svim poljima. Ako nemate političare u organima Kluba,onda nemate ni adekvatnu podršku. A vi to nemate i vlastitim snagama, kapacitetom od 150 odsto pravite rezultat koji će vas evo dovesti do najvećeg rukometnog rezultata kojeg je Kakanj ikada imao. Nema te novac, ali ćete postati Permijerligaši. Puno je sportskih klubova u gradu i svi iz budžeta žele izvući što više mogu.U takvoj situaciji niko nema dovoljno. Vi to nadoknađujete entuzijazmom, što neće biti dovoljno u najvišem rangu takmičenja. Mi u Sportskom savez ne možemo učiniti mnogo, ali ćemo dati koliko je moguće da podržimo vaše rezultate“.

Eniz Ćurić, predstavnik Udruženja dobitnika ratnih priznanja: „Podržavamo ovaj Klub jer već četvrtu godinu organizira zapažen turnir pod nazivom „Zlatni ljiljani“. Mi smo svima zahvalni što to činite. Za ovaj turnir i ovaj rukometni Klub znaju naši ministri u vladi Federacije i vladi Kantona.Znaju u našem Udruženju na federalnom nivou. Upravo je ovaj turnir pomogao da se o rezultatima Kluba širi lijepa priča“.

Nedžad Zaimović, rukometaš i kapiten seniorskog tima: „Mi ćemo dati sve od sebe da nastavimo sa pobjedama i na kraju ostvarimo ulazak u Premijer ligu. Pet bodova nije mala prednost ali ne dozvoljava nikakvo opuštanje. Kada su nas dan-dva pred kraj prelaznog roka ostavila tri važna igrača, zato što je sarajevska Bosna za njih veliki izazov, bili smo zatečeni, ali zajedno sa Upravom i trenerom smo prevazišli i taj problem. Vjerujem da imamo igrački kadar koji će na kraju sezone slaviti šampionsku titulu.“
#samoRudar #zauvijek

Avatar
L' Imperator
Postovi: 4469
Pridružen/a: 08 jan 2011, 23:15
Lokacija: Grad Rudara
Kontakt:

Re: RK Kakanj

Post Postao/la L' Imperator » 09 mar 2012, 22:43

Odličan start Kaknja
U premijernom nastupu u nastavku prvenstva, renovirana ekipa Kaknja pružila je odličnu igru i zabilježila uvjerljivu pobjedu

Početak susreta nije bio obećavajući. Prvih desetak minuta igralo se gol za gol i u 8.minuti rezultat je bio 5:5.Tek tad izabranici trenera Amitovića uspijevaju se "odlijepiti" i steći prednost od 4 gola(10:6) i do kraja prvog poluvremena preuzeti potpunu dominaciju i na odmor otići sa nedostižnom razlikom ( 25:12). Do punog izražaja je došao novajlija Amel Burzić,koji je jednostavno rečeno pogađao mrežu gostiju iz svih pozicija. Odbrana je takođe profunkcionirala, uspjela pronaći način kako da zaustavi nesuđeno pojačanje Kaknja Marija Graba, koji je u prvih 10.minuta postigao čak 5 golova i bio najveća opasnost po gol Šestovića.

U drugom poluvremenu igrači Kaknja pojačavaju tempo i gosti djeluju potpuno nemoćno. U ostalom, to se može zaključiti i po konačnom rezultatu. U finišu meča trener Amitović pružio je šansu mlađim igračima,među kojima su i dvojica kadeta Mevludin Čehajić i Salih Delić, koji je postigao posljednji - 43 gol i stavio tačku na konačan rezultat i pobrao aplauze (pre)zadovoljne publike.

Od trojice novajlija najupečatljiviji utisak ostavio je brzonogi Amel Burzić, dok su i Dean Ivanišević i Goran Antović zadovoljili trenera Amitovića i pokazali da će biti prava pojačanja u nastavku prvenstva.

KAKANJ - KRAJINA ISIA 43:23 (25:12)
Sportska dvorana u Kaknju. Gledalaca 200. Sudije: Alen Kadić i Dino Tursić(oba Zavidovići).

KAKANJ: Šestović, A.Fejzović, Čehajić, Suljević (1), K.Zaimović (1), Rojo (1), S.Fejzović (1), Ivanišević (5), Tukulić, Delić (1), Ekinović, Burzić (12), Limo (8), Hrgota (1), Antović, N.Zaimović (12).Trener: Almir Amitović.

KRAJINA ISIA: Muhamedagić, Handanagić, Ekmekčić (1), Topić,I. Salkić (3),S. Ljubijankić (3), Burazor, H.Salkić (2), Lipović (1), F.Ljubijankić, Grab 10, Ćoralić (2) i Osmanagić (1).Trener: Mensur Osmanagić.
#samoRudar #zauvijek

Avatar
L' Imperator
Postovi: 4469
Pridružen/a: 08 jan 2011, 23:15
Lokacija: Grad Rudara
Kontakt:

Re: RK Kakanj

Post Postao/la L' Imperator » 18 mar 2012, 02:30

Kakanj slavio i u Jajcu
U derbiju 13. kola Kakanj je na gostovanju u Jajcu ostvario još jednu pobjedu i "zacementirao" vodeću poziciju

Rukometaši Kaknja nastavljaju s dobrim igrama i uspjesima. Nakon uvjerljive pobjede na proljetnoj premijeri u Kaknju protiv Krajine(43:23), izabranici trenera Amitovića slavili su i na gostovanju u Jajcu. Kakanj je već u prvom poluvremenu stekao značajnu prednost (14:6) i dvojbe oko pobjednika nije uopće bilo. U nastavku su domaći uspjeli uspostaviti terensku ravnotežu i ublažiti poraz. Konačani rezultat na semaforu glasio je: Jajce - Kakanj 20:27.

Utakmica je odigrana u novoj sportskoj dvorani u Jajcu pred više od 600 gledalaca, koji su frenetičnim navijanjem stvorili pravu sportsku atmosferu i pritisak za goste, koje nisu poklekli.
#samoRudar #zauvijek

gol-man
Postovi: 146
Pridružen/a: 26 apr 2011, 09:28
Kontakt:

Re: RK Kakanj

Post Postao/la gol-man » 20 mar 2012, 10:00

Treba samo napoemnuti da je golman Kaknja ima ukupno 22 odbrane na utakmici , kao i to da je u prvom poluvremenu odbranio 7 šuteva sa 6 metara . Svaka čast za RK Kakanj, najbolja ekipa lige.

Avatar
L' Imperator
Postovi: 4469
Pridružen/a: 08 jan 2011, 23:15
Lokacija: Grad Rudara
Kontakt:

Re: RK Kakanj

Post Postao/la L' Imperator » 23 mar 2012, 20:30

Kakanj protiv Žepča

- Ovo nam je sigurno najteži proljetni ispit. U Žepču su zimski prelazni rok iskoristil dobro, angažirali provjerene igrače iz Čelika, Krivaje i Maglaja i slobodno mogu reći da su uz nas trenutno najjača prvoligaška ekipa. Mi smo u Jajcu pružili možda i najbolju igru sezone, forma nam je u usponu i nema razloga da ne nastavimo sa serijom pobjeda, kaže kapiten i najbolji igrač Kaknja Nedžad Zaimović, koji uz golmana Selmira Šestovića i novajlije Amela Burzića i Deana Ivaniševića, predstavlja udarni kvartet Kaknja.

Utakmica Kakanj-Žepče igra se u subotu 24.marta/ožujka sa početkom u 20,00 sati. Utakmicu vodi sudijski par Dautović-Osmanagić iz Cazina dok je delegat Ferid Begagić iz Zenice.
#samoRudar #zauvijek

Avatar
L' Imperator
Postovi: 4469
Pridružen/a: 08 jan 2011, 23:15
Lokacija: Grad Rudara
Kontakt:

Re: RK Kakanj

Post Postao/la L' Imperator » 25 mar 2012, 00:39

Kakanj sve bliži tituli

Bila je ovo 13. uzastopna pobjeda izabranika trenera Almira Amitovića koji su sve bliži naslovu prvaka i ulasku u premijerligaško društvo. Utakmica protiv Žepča, koje je po mišljenju rukometnih stručnjaka po kvaliteti odmah iza Kaknja, pokazala je da dosadašnji rezultati nisu slučajni. I Žepče je pretrpjelo uvjerljiv poraz i osjetilo snagu Kaknja, odnosno njegovih glavnih poluga brzonogog Amela Burzića, iskusnog Nedžada Zaimovića i sve boljeg Deana Ivaniševića, koji su postigli više golova od kompletne ekipe gostiju. Šteta što je utakmici prisustvovao mali broj gledalaca jer su doista imali šta vidjeti. Bilo je dosta organiziranih akcija, efektnih golova, pa čak i egzibicija koje su često nagrađivane aplauzima zadovoljne publike.

KAKANJ - ŽEPČE 36:27
#samoRudar #zauvijek

Avatar
L' Imperator
Postovi: 4469
Pridružen/a: 08 jan 2011, 23:15
Lokacija: Grad Rudara
Kontakt:

Re: RK Kakanj

Post Postao/la L' Imperator » 31 mar 2012, 00:57

Banovići - Kakanj 20:27 (11:17)
Rukometaši Kaknja ostvarili su još jednu gostujuću pobjedu i nastavili seriju uspjeha

U okviru 15.kola Prve lige FBiH-Sjever, na gostovanju u Banovićima, izabranici trenera Almira Amitovića ostvarili su još jednu pobjedu i nastavili nisku uspjeha. Bila je ovo 23. uzastopna pobjeda Kaknja, čiji igrači gorčinu poraza nisu osjetili još od prvog kola proljetnog dijela prvenstva u sezoni 2010/2011. kada su poraženi na gostovanju od Čelika, koji je tu sezonu završio s maksmimalnim učinkom. Kako sada stvari stoje, sve su prilike da će Kakanj ponoviti uspjeh Čelika i premijerligaški status izboriti bez izgubljene utakmice.

Što se tiče utakmice u Banovićima, koja je odigrana u petak 30.marta/ožujka, Kakanj je bez većih teškoća porazio domaće rukometaše. Prvo ime susreta bio je Dejan Ivanišević, zimsko pojačanje Kaknja, koji je svom matičnom klubu dao 9 golova i zasluženo ponio epitet igrača utakmice. Dobru igru pružili su i bekovi Nedžad Zaimović i Amel Burzić, koji su po pet puta zatresli mrežu Banovićana.

-Bilo je ovo rutinska pobjeda. Bez većih teškoća porazili smo Banoviće, u utakmici koja nije imala posebne draži jer smo cijelo vrijeme bili u vodstvu. Što je najvažnije, nije bilo grubosti, moglo bi se reći pravi prijateljski meč dva rudarska kluba, istakao je trener Kaknja Almir Amitović, koji je priliku pružio svim igračima.
#samoRudar #zauvijek

Avatar
L' Imperator
Postovi: 4469
Pridružen/a: 08 jan 2011, 23:15
Lokacija: Grad Rudara
Kontakt:

Re: RK Kakanj

Post Postao/la L' Imperator » 07 apr 2012, 23:31

Tešnjaci nova žrtva
Izabranici trenera Amitovića ostvarili četrnaestu uzastopnu pobjedu i na korak su do Premier lige

slika
Ekipa RK Kakanj

Rukometaši Kaknja ne posustaju. Ostvarili su još jednu ubjedljivu pobjedu i nastavili seriju uspjeha koja traje još od prvog kola proljetnog dijela prošlogodišnjeg prvenstva ! Nova žrtva bila je ekipa Bosne TS iz Tešnja, koja nije bila dostojan protivnik. Pobjeda Kaknja sigurno bi bila još uvjerljivija da trener Amitović nije često mijenjao postavu i pružio veću minutažu rezervistima i mladim igračima.

Početak utakmice nagovijestio je katastrofu gostiju, koji su prvi pogodak postigli tek u 11.minuti kod vodstva Kaknja 10:0. Tešnjaci su u prvom poluvremenu postigli samo 8 pogodaka, što najbolje pokazuje razliku u kvaliteti, ali i pristupu domaćih igrača, koji nisu podcijenili autsajdera, što je za svaku pohvalu.

Interesantno je istaći da su domaći imali čak sedam isključenja po dvije minute, a gosti samo dva.

U ekipi Kaknja najefikasniji su bili Haris Limo i Nedžad Zaimović sa po devet postignutih golova, dok su kod gostiju najbolji bili Dragan Radojčić i Zlatko Isaković, koji su postigli više pogodak od svih ostalih suigrača.

Treba istaći i veoma dobro suđenje mladog sarajevskog para Kulović - Škaljić, koji se inače nalaze na listi Premier lige.

Kakanj - Bosna TS 38:19
#samoRudar #zauvijek

Odgovori

Natrag na “Rukomet”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 15 gostiju.