RK Vogošća

Avatar
Rule_hz
Postovi: 5265
Pridružen/a: 02 jun 2010, 14:59
Kontakt:

Re: RK Vogošća

Post Postao/la Rule_hz » 12 jan 2016, 15:07

RK Vogošća dovela pojačanje iz sarajevske Bosne

RK Vogošća je također bila aktivna kada je u pitanju prijelazni rok u rukometnoj Premijer ligi BiH.
Dres Vogošće će do kraja sezone nositi Ajdin Smajilbegović, koji dolazi iz redova sarajevske Bosne. Vogoščani su ove sezone vrlo dobro predstavljali BiH u Challanger Cupu i sigurno je da će mladi Smajilbegović biti osvježenje za ekipu u borbi za vrh tabele u Premijer ligi BiH.

Smajilbegović je rođen 23. marta 1996. godine u Zavidovićima, gdje je i počeo trenirati rukomet sa 9 godina, u RK Krivaja, da bi upravo iz svog matičnog kluba, pred početak nove sezone pojačao sarajevsku Bosnu.
RODJEN SAM NA SJEVERU,
SLUSAJTE ME SVI,
VOLIM TEBE SARAJEVO,
ZIVOT SI MI TI.

samosingle
Postovi: 183
Pridružen/a: 21 mar 2014, 19:01
Kontakt:

Re: RK Vogošća

Post Postao/la samosingle » 12 jan 2016, 17:41

jao steta mali je bio najbolji igrac Bosne ove polusezone! nisu ga trebali pustati da ide osim ako nije inostrani angazman!

vogosca
Postovi: 18
Pridružen/a: 09 okt 2013, 16:14
Kontakt:

Re: RK Vogošća

Post Postao/la vogosca » 25 feb 2016, 20:58

R.K. Vogosca jedina i jedinstvena. Pobjedama pokazujemo sta smo i ko smo. Rad, red i disciplina. Rezultat je vidljiv.

Avatar
paulus
Postovi: 4359
Pridružen/a: 18 sep 2013, 12:27
Kontakt:

Re: RK Vogošća

Post Postao/la paulus » 25 apr 2016, 19:13

JESTE SE POKAZALI PROTIV kRAJINE I VI IIZVIDJAC , SRAMOTA !
Kadusicu sipu ga, hrpa vanago !!!

vogosca
Postovi: 18
Pridružen/a: 09 okt 2013, 16:14
Kontakt:

Re: RK Vogošća

Post Postao/la vogosca » 25 apr 2016, 21:19

paulus je napisao/la:JESTE SE POKAZALI PROTIV kRAJINE I VI IIZVIDJAC , SRAMOTA !
Neznam ko si i sta si ali izgleda da si nekakav bilmez. Prvo i osnovno da ti pojasnim. Rukomet se neigra zadnjih tri kola vec citavo prvenstvo.Drugo, kad se u klub ulozi preko 200 000 km, kad u klubu rade ozbiljni ljudi a i igraci, kad je klub u kadrovskom smislu pokriven na svim pozicijama kao sto je to slucaj sa R.K. Vogosca Poljine Hills, onda svi vi treba da se ponosite sa takvim klubom koji uzgred receno je jedini klub u zadnjih par godina koji je dostojanstveno predstavljao BiH u Evropi. Da te napomenem da smo pobijedili jedan klub koji je do prosle godine igrao ligu prvaka a ti malo prelistaj you tube pa pogledaj. S druge strane ima klubova koji zele sa 20 000 km da zadnjih par utakmica kupuju i sudije i igrace i sve ostale koje mogu kupiti i to cine. Dokaza je mnogo da ih nenabrajam. Mi iz Vogosce cemo i dalje biti klub za mnoge i dalje cemo se boriti na najvisem nivou a vi svi ostali dusebriznici brinite svoje brige i zanimajte se sa svojim nedosanjanim snovima.

Avatar
paulus
Postovi: 4359
Pridružen/a: 18 sep 2013, 12:27
Kontakt:

Re: RK Vogošća

Post Postao/la paulus » 26 apr 2016, 12:42

vogosca je napisao/la:
paulus je napisao/la:JESTE SE POKAZALI PROTIV kRAJINE I VI IIZVIDJAC , SRAMOTA !
Neznam ko si i sta si ali izgleda da si nekakav bilmez. Prvo i osnovno da ti pojasnim. Rukomet se neigra zadnjih tri kola vec citavo prvenstvo.Drugo, kad se u klub ulozi preko 200 000 km, kad u klubu rade ozbiljni ljudi a i igraci, kad je klub u kadrovskom smislu pokriven na svim pozicijama kao sto je to slucaj sa R.K. Vogosca Poljine Hills, onda svi vi treba da se ponosite sa takvim klubom koji uzgred receno je jedini klub u zadnjih par godina koji je dostojanstveno predstavljao BiH u Evropi. Da te napomenem da smo pobijedili jedan klub koji je do prosle godine igrao ligu prvaka a ti malo prelistaj you tube pa pogledaj. S druge strane ima klubova koji zele sa 20 000 km da zadnjih par utakmica kupuju i sudije i igrace i sve ostale koje mogu kupiti i to cine. Dokaza je mnogo da ih nenabrajam. Mi iz Vogosce cemo i dalje biti klub za mnoge i dalje cemo se boriti na najvisem nivou a vi svi ostali dusebriznici brinite svoje brige i zanimajte se sa svojim nedosanjanim snovima.
Bla bla bla uzeli smo pare i ligu ucinili jos malo smjesnijom
Kadusicu sipu ga, hrpa vanago !!!

select
Postovi: 26
Pridružen/a: 01 apr 2016, 12:24
Kontakt:

Re: RK Vogošća

Post Postao/la select » 26 apr 2016, 14:38

paulus je napisao/la:
vogosca je napisao/la:
paulus je napisao/la:JESTE SE POKAZALI PROTIV kRAJINE I VI IIZVIDJAC , SRAMOTA !
Neznam ko si i sta si ali izgleda da si nekakav bilmez. Prvo i osnovno da ti pojasnim. Rukomet se neigra zadnjih tri kola vec citavo prvenstvo.Drugo, kad se u klub ulozi preko 200 000 km, kad u klubu rade ozbiljni ljudi a i igraci, kad je klub u kadrovskom smislu pokriven na svim pozicijama kao sto je to slucaj sa R.K. Vogosca Poljine Hills, onda svi vi treba da se ponosite sa takvim klubom koji uzgred receno je jedini klub u zadnjih par godina koji je dostojanstveno predstavljao BiH u Evropi. Da te napomenem da smo pobijedili jedan klub koji je do prosle godine igrao ligu prvaka a ti malo prelistaj you tube pa pogledaj. S druge strane ima klubova koji zele sa 20 000 km da zadnjih par utakmica kupuju i sudije i igrace i sve ostale koje mogu kupiti i to cine. Dokaza je mnogo da ih nenabrajam. Mi iz Vogosce cemo i dalje biti klub za mnoge i dalje cemo se boriti na najvisem nivou a vi svi ostali dusebriznici brinite svoje brige i zanimajte se sa svojim nedosanjanim snovima.
Bla bla bla uzeli smo pare i ligu ucinili jos malo smjesnijom
e neka je i tebi neko postenu bukvicu ocitao:)

vogosca
Postovi: 18
Pridružen/a: 09 okt 2013, 16:14
Kontakt:

Re: RK Vogošća

Post Postao/la vogosca » 26 apr 2016, 21:03

Boli istina papci, boliii. Hahaha i treba da vas boli, zabolice vas jos vise, a sad psssttt. Nalijevo krug i mars odakle ste dosli paulus i select.

LIBERTY
Postovi: 143
Pridružen/a: 16 feb 2015, 23:01
Kontakt:

Re: RK Vogošća

Post Postao/la LIBERTY » 26 apr 2016, 22:22

vogosca je napisao/la:Boli istina papci, boliii. Hahaha i treba da vas boli, zabolice vas jos vise, a sad psssttt. Nalijevo krug i mars odakle ste dosli paulus i select.

Koja istina? Da ste režimski klub i da trajete dok ima para. Pitat ću te za 3 godine šta bi od RK Vogošća? Živi bili pa vidjeli

vogosca
Postovi: 18
Pridružen/a: 09 okt 2013, 16:14
Kontakt:

Re: RK Vogošća

Post Postao/la vogosca » 29 apr 2016, 17:02

LIBERTY je napisao/la:
vogosca je napisao/la:Boli istina papci, boliii. Hahaha i treba da vas boli, zabolice vas jos vise, a sad psssttt. Nalijevo krug i mars odakle ste dosli paulus i select.

Koja istina? Da ste režimski klub i da trajete dok ima para. Pitat ću te za 3 godine šta bi od RK Vogošća? Živi bili pa vidjeli
Mi nesto i radimo , a ti i tvoji nista. Da li bili "rezimski" ili seljacki klub, dali bili stari ili mladi, dali kupovali ili krali, dali pravili ili stvarali , MI iz R.K. Vogosca Poljine Hills radimo, takmicimo se, igramo citavu sezonu i opet cemo u 'Evropu da osvijetlamo obraz rukometa u BiH. Zalosno je sto ima vas koji ste zavidni , ljuti, jadni pa vam tudji uspjeh smeta. Ali, to je vec vas problem sa kojim ce te se vi bolesni morati nositi. :salut:

LIBERTY
Postovi: 143
Pridružen/a: 16 feb 2015, 23:01
Kontakt:

Re: RK Vogošća

Post Postao/la LIBERTY » 29 apr 2016, 21:18

vogosca je napisao/la:
LIBERTY je napisao/la:
vogosca je napisao/la:Boli istina papci, boliii. Hahaha i treba da vas boli, zabolice vas jos vise, a sad psssttt. Nalijevo krug i mars odakle ste dosli paulus i select.

Koja istina? Da ste režimski klub i da trajete dok ima para. Pitat ću te za 3 godine šta bi od RK Vogošća? Živi bili pa vidjeli
Mi nesto i radimo , a ti i tvoji nista. Da li bili "rezimski" ili seljacki klub, dali bili stari ili mladi, dali kupovali ili krali, dali pravili ili stvarali , MI iz R.K. Vogosca Poljine Hills radimo, takmicimo se, igramo citavu sezonu i opet cemo u 'Evropu da osvijetlamo obraz rukometa u BiH. Zalosno je sto ima vas koji ste zavidni , ljuti, jadni pa vam tudji uspjeh smeta. Ali, to je vec vas problem sa kojim ce te se vi bolesni morati nositi. :salut:

Kako rekoh, čujemo se za tri godine, pa ćemo vidjeti ko je kakav klub. Čuj porediti visočku Bosnu i Vogošću u rukometu. Da li ti išta znaš o istoriji rukometa u BiH?

Avatar
Rule_hz
Postovi: 5265
Pridružen/a: 02 jun 2010, 14:59
Kontakt:

Re: RK Vogošća

Post Postao/la Rule_hz » 15 jul 2016, 11:32

Igrač Stanko Stankovic (RK "Borac m:tel") je novo pojačanje HC Vogosca Poljine Hills.
Ismar Hadzic (RK "Bosna Visoko")
Spasoje Pekić (RK "Derventa")
RODJEN SAM NA SJEVERU,
SLUSAJTE ME SVI,
VOLIM TEBE SARAJEVO,
ZIVOT SI MI TI.

terra
Postovi: 571
Pridružen/a: 19 jan 2015, 19:22
Kontakt:

Re: RK Vogošća

Post Postao/la terra » 15 jul 2016, 12:29

Rule_hz je napisao/la:Igrač Stanko Stankovic (RK "Borac m:tel") je novo pojačanje HC Vogosca Poljine Hills.
Ismar Hadzic (RK "Bosna Visoko")
Spasoje Pekić (RK "Derventa")
Jel ovo tri golmana,četiri lijeva beka...ili je netko napustio klub

Avatar
Rule_hz
Postovi: 5265
Pridružen/a: 02 jun 2010, 14:59
Kontakt:

Re: RK Vogošća

Post Postao/la Rule_hz » 15 jul 2016, 12:31

terra je napisao/la:
Rule_hz je napisao/la:Igrač Stanko Stankovic (RK "Borac m:tel") je novo pojačanje HC Vogosca Poljine Hills.
Ismar Hadzic (RK "Bosna Visoko")
Spasoje Pekić (RK "Derventa")
Jel ovo tri golmana,četiri lijeva beka...ili je netko napustio klub
Samo Alen Ovčina otišao, svi ostali ostali, Stanko db, spasoje lb, Ismar gol.
RODJEN SAM NA SJEVERU,
SLUSAJTE ME SVI,
VOLIM TEBE SARAJEVO,
ZIVOT SI MI TI.

Avatar
gradacac10
Postovi: 924
Pridružen/a: 19 okt 2011, 09:36
Kontakt:

Re: RK Vogošća

Post Postao/la gradacac10 » 15 jul 2016, 21:24

Ne zna se koji vam je lijevi bek bolji, a u odbrani dedajic, pekic, divkovic, medjic, dream team premijer lige, uz Sabanovica, zanima me hocete li primiti vise od 20 golova na svakoj utakmici.. jedina slabost odlazak ovcine, ali sa ovom ekipom po meni prvi favorit, pogotovo zbog ove konkurencije na desnom beku..

HDI
Postovi: 131
Pridružen/a: 12 sep 2013, 11:23
Kontakt:

Re: RK Vogošća

Post Postao/la HDI » 23 jul 2016, 15:02

Najveća slabost Vogošće je dvorana.

Avatar
Rule_hz
Postovi: 5265
Pridružen/a: 02 jun 2010, 14:59
Kontakt:

Re: RK Vogošća

Post Postao/la Rule_hz » 20 avg 2016, 22:54

RK VOGOŠĆA POLJINE HILLS - RK GORAŽDE 43:30 (24:16) RK Vogošća Poljine Hills osvajači turnira u Goraždu!!! Naši rukometaši osvojili su prvo mjesto na ovogodišnjem tradicionalnom Internacionalnom turniru " Mirsad Hurić Huro". U finalnoj utakmici rukometaši Vogošće savladali su domaćina turnira ekipu RK Goražde rezultatom 43:30. Na turniru su učestvovale ekipe: RK Priboj, RK Nevesinje, RK Goražde i RK Vogošća Poljine Hills. Naše rukometaše već u srijedu očekuje jak turnir u Cazinu na kojem će nastupiti ekipe: RK Prijedor, RK Konjuh Živinice, RK Vogošća Poljine Hills i domaćin RK Krajna
RODJEN SAM NA SJEVERU,
SLUSAJTE ME SVI,
VOLIM TEBE SARAJEVO,
ZIVOT SI MI TI.

Avatar
Rule_hz
Postovi: 5265
Pridružen/a: 02 jun 2010, 14:59
Kontakt:

Re: RK Vogošća

Post Postao/la Rule_hz » 24 avg 2016, 15:26

Rk prijedor - Rk vph 8:18 kraj. 18:37
RODJEN SAM NA SJEVERU,
SLUSAJTE ME SVI,
VOLIM TEBE SARAJEVO,
ZIVOT SI MI TI.

Avatar
Rule_hz
Postovi: 5265
Pridružen/a: 02 jun 2010, 14:59
Kontakt:

Re: RK Vogošća

Post Postao/la Rule_hz » 14 nov 2016, 21:47

Geko pred meč protiv Pelistera: Svjesni smo paklene atmosfere, ali i to je izazov

Jedan remi, pa sedam uzastopnih pobjeda bilans je rukometaša Vogošće Poljine Hills u Premijer ligi BiH. U posljednjem odigranom 8. kolu Vogošćani su na debiju novog trenera Gorana Tomića kao gosti ubjedljivo savladali Konjuh sa 32:19.

"Utakmica sa Konjuhom je najavljivana kao derbi kola i možda za nas najteži izazov u dosadašnjem dijelu sezone. Njihova pozicija na tabeli uoči utakmice, forma, dobre igre kao i domaći teren i puna dvorana motivisale su nas da napravimo odličnu pripremu za njih i da u tu utakmicu uđemo maksimalno motivisani. Nakon slabijeg otvaranja i vodstva domaćina sa 2:0, vrlo brzo smo se stabilizovali i na odmor otišli sa devet golova prednosti (16:7 op. a). U drugom dijelu smo vodili i sa 15 razlike, a i iskoristili smo priliku da zaigraju svi igrači koji su bili u zapisniku, te da sačuvamo svježinu prve postave pred naredne izazove", govori kapiten Vogošće PH Alen Geko.

Nakon premijerligaškog meča Vogošćane sada očekuje nastup u Evropi, a ovaj klub je jedini muški rukometni kolektiv iz BiH, kao jedini muški sportski kolektiv iz Kantona Sarajevo u evropskim takmičenjima. Pred Gekom i društvom je vrlo težak meč, jer gostuju makedonskom Pelisteru u Bitolju u okviru 3. kola Challenge Cupa.

"Žrijjeb nas i ove godine nije mazio i poslije St. Petersburga i Povaške Bystrice prošle godine, mogu reći da smo opet dobili jednog od najtežih mogućih protivnika. Svakako, cijenimo tradiciju koju ima Pelister i jako ih poštujemo. Njih od ove sezone vodi bivši selektor BiH Kasim Kamenica što je dokaz da rade jako ozbiljno i njihov cilj je da se u narednoj godini plasiraju u Ligu prvaka što dovoljno govori. Mi, sa druge strane želimo da dostojanstveno predstavimo klub, grad i državu i da pokažemo šta znamo. Imamo odličnu ekipu željnu uspjeha, pobjeda i uz maksimalan respekt prema svima, želimo da pokažemo koliko ustvari vrijedimo", govori Geko i dodaje: "Svaki rezultat koji nam daje realnu šansu da u revanšu osiguramo prolazak dalje smatramo dobrim."

Njega i saigrače očekuje paklena atmosfera u rukometnom hramu u Bitolju, gdje se očekuje puna dvorana.

"Dosta smo čuli i svjesni smo gdje idemo. Za Bitolj kažu da ima jednu od najboljih dvoranskih publika u Evropi. Kapacitet dvorane je oko 4000 mjesta i atmosfera je paklena svih 60 minuta utakmice. Iskreno, mi smo jako iskusna ekipa i atmosfera ne bi smjela utjecati na nas i našu izvedbu da odigramo dobru utakmicu. Radujemo se i tome, smatramo i to izazovom i nadamo se da ćemo uspjeti smiriti publiku dobrom igrom", završio je Geko.
RODJEN SAM NA SJEVERU,
SLUSAJTE ME SVI,
VOLIM TEBE SARAJEVO,
ZIVOT SI MI TI.

Avatar
miky_hz
Postovi: 23018
Pridružen/a: 23 feb 2009, 14:19
Lokacija: BoRdO mAhAlA
Kontakt:

Re: RK Vogošća

Post Postao/la miky_hz » 19 nov 2016, 20:02

Pelister-Vogosca 21:23 :clap:
DINO MERLIN "Znas kako ti je to, rodiš se u Sarajevu i navijas za Sarajevo. Ima i onih koji su u manjini i navijaju za Zelju. Hvala Bogu ja nisam medju njima".

Odgovori

Natrag na “Rukomet”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.