RK Bosna Visoko

Vijadukt
Kontakt:

PostPostao/la Vijadukt » 03 okt 2017, 21:39

"Der Schlüssel zum Erfolg ist Kameradschaft und der Wille, alles für den anderen zu geben!"

Čez poljane požgane tja do bele Ljubljane naša vojska prodre kot vihar

Vijadukt
Kontakt:

PostPostao/la Vijadukt » 04 okt 2017, 23:32

RK Bosna Centrotrans – RK Konjuh 28:24 (Foto)

slika

RK Bosna Centrotrans – RK Konjuh 28:24
U trećem kolu rukometne Premijer lige, u dvorani KSC Mladost ekipe RK Bosna Centrotrans i RK Konjuh odigrale su 28:24.

U pravoj rukometnoj atmosferi visočki rukometaši su nadigrali protivnika, a publika je mogla uživati u rukometnim dražima.
Dvorana: KSC Mladost. Gledalaca: 2.000.
Sudije: Zoran Raca i Miroslav Rakar (oba Banja Luka). Delegat: Alija Hasić (Tuzla). Sedmerci: Bosna Centrotrans 4 (3), Konjuh 4 (3). Isključenja: Bosna Centrotrans 10 minuta, Konjuh 6.

BOSNA CENTROTRANS: Grčo (sedam odbrana, jedan sedmerac), Memić 5, Burić 6, Harmandić 2, Buljina 1, Balta 1, Čabravdić, Divković 3, Imamagić, Limo 1, Jamaković 1, Sirčo, Omanović, Skopljak 3 (3), Travančić 5, Žiga (jedna odbrana). Trener: Dragan Zovko.

KONJUH: Marčeta 1, Husić, Grujičić 2, Šarić, Huseinović 1, Pejkušić 3, Modić, Sirčo (sedam odbrana), Kadić 8 (2), Sakić, Bojić, Čutura (dvije odbrane), Brkić 1, K. Hamzić, A. Hamzić 4. Trener: Žikica Milosavljević.
U prvoj utakmici trećeg kola Premijer lige BiH visočka Bosna Centrotrans savladala je Konjuh sa 28:24 i tako ostvarila prvu pobjedu u novoj sezoni, nakon što je poražena u prvom kolu od Izviđača (17:26) i nakon što je bila slobodna u drugom kolu.
Utakmice je opravdala epitet derbija, a posebnu čar dala je posjeta u visočkoj dvorani Mladost, gdje je bilo pristuno oko 2.000 navijača, koji su se očito zaželjeli premijerligaškog rukometa, nakon što je Bosna prošle sezone igrala u Prvoj ligi Federacije BiH – grupa Jug.
Domaći igrači su od početka meča, pa sve do 45. minute igrali odlično, držali prednost i Konjuh jednostavno nije imao šanse da napravi nešto više u ovom meču.
Visočani su u potpunosti držali konce igre u svojim rukama u prvom dijelu, a prednost je rasla iz minute u minute. U jednom trenu rezultat je glasio osam razlike u korist Bosne (17:9), a gosti su do kraja poluvremena smanjili rezultat na osam golova zaostatka (18:11).
U nastavku se Konjuh probudio, ali jednostavno nije mogao da se vrati u meč u kojem je u prvom dijelu zaostajao sedam golova razlike. Kada je Bosna povela sa 24:15 u 45. minuti, bilo je jasno da je pobjednik riješen. Do kraja meča Konjuh je iskoristio opuštanje domaće ekipe i smanjio zaostatak na konačna četiri gola (28:24).
Najefikasniji u pobjedi Bosne bio je Mahir Burić sa šest golova, dok je Eldin Travančić dodao pet. Kod Konjuha Davor Kadić je pogađao osam puta, od toga dva sa penala.
U narednom kolu RK Bosna Centrotrans gostuje kod Sloge u Doboju.

http://www.magazinplus.eu/rk-bosna-cent ... 2824-foto/
"Der Schlüssel zum Erfolg ist Kameradschaft und der Wille, alles für den anderen zu geben!"

DaVinci
Kontakt:

PostPostao/la DaVinci » 05 okt 2017, 01:17

Vratili Harmandica da predvodi ekipu a njegov ucinak ravan nekom junioru ... bezze omladini uzima mjesto ...

Vijadukt
Kontakt:

PostPostao/la Vijadukt » 05 okt 2017, 01:36

DaVinci WroteColonVratili Harmandica da predvodi ekipu a njegov ucinak ravan nekom junioru ... bezze omladini uzima mjesto ...

Zar se ucinak, prije bih rekao doprinos, gleda samo kroz broj postignutih golova?

Bosna ce trenutno igrati koliko igra Ado. Na stranu sto su ostali igraci duplo bolji uz njega. Evo danasnji primjer Buric. Neprirodna pozicija, ali sa Adinim asistencijama postade najbolji strijelac.

Treba nekad pogledati pa komentarisati.

DaVinci
Kontakt:

PostPostao/la DaVinci » 05 okt 2017, 23:37

Vijadukt WroteColon
DaVinci WroteColonVratili Harmandica da predvodi ekipu a njegov ucinak ravan nekom junioru ... bezze omladini uzima mjesto ...

Zar se ucinak, prije bih rekao doprinos, gleda samo kroz broj postignutih golova?

Bosna ce trenutno igrati koliko igra Ado. Na stranu sto su ostali igraci duplo bolji uz njega. Evo danasnji primjer Buric. Neprirodna pozicija, ali sa Adinim asistencijama postade najbolji strijelac.

Halali druze al' ja sam pobornik davanja prilika talentima u nasim cirkus ligama ... ako ce talentovanom momku iz Visokog Ado, koji ne moze vise ni gore ni dole, uzimat' mjesto naredne 2 sezone da bi jos stagod ushichario pred kraj karijere onda [email protected] i to ...

Vijadukt
Kontakt:

PostPostao/la Vijadukt » 05 okt 2017, 23:47

DaVinci WroteColonHalali druze al' ja sam pobornik davanja prilika talentima u nasim cirkus ligama ... ako ce talentovanom momku iz Visokog Ado, koji ne moze vise ni gore ni dole, uzimat' mjesto naredne 2 sezone da bi jos stagod ushichario pred kraj karijere onda [email protected] i to ...

Barem to nije problem u Bosni.

A zasto ne bi Ado sluzio kao ucitelj i uzor tim djecacima?

Vijadukt
Kontakt:

PostPostao/la Vijadukt » 20 okt 2017, 14:03

no rules
Kontakt:

PostPostao/la no rules » 03 nov 2017, 16:15

Novi igrac iz Qatara , koja je pozicija i kakav je igrac..., po fotografiji mogao bi biti bek ...

Raonffa
Kontakt:

PostPostao/la Raonffa » 03 nov 2017, 16:19

no rules WroteColonNovi igrac iz Qatara , koja je pozicija i kakav je igrac..., po fotografiji mogao bi biti bek ...

Desno krilo.

Edit: "Desno krilo Mirza Kapić, (22 godine) visok 190 centimetara, novi je igrač Rukometnog kluba Bosna Centrotrans. Kapić je prethodnih sedam godina nastupao za katarsku ekipu El Qiada, a nakon povratka u BiH odlučio se da obuče dres visočkog kluba. U Kataru je nastupao za kadetsku i juniorsku reprezentaciju ove zemlje, a tri puta je osvajao zlato na Azijskom prvenstvu. Na Svjetskom juniorskom prvenstvu u Brazilu sa Katarom je osvojio 9. mjesto. On je večeras u prostorijama RK Bosna Centrotrans potpisao ugovor s klubom u prisustvu predsjednika Upravnog odbora gospodina Adnana Delića.

“Drago mi je da sam došao u jedan rukometni grad kakav je Visoko. Ranije sam sarađivao sa trenerom gospodinom Draganom Zovkom i sa golmanom Mirnesom Grčom, tako da mi neće biti teško da se prilagodim ovoj sredini. Prepoznao sam projekat koji se ovdje pravi i nije bilo dileme da li ću prihvatitit ponudu. Nadam se što bržoj adaptaciji i imam veliku želju da pomognem ekipi u ostvarivanju što boljih rezultata“, kazao je Kapić."
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Trigger
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la Trigger » 05 nov 2017, 14:13

DaVinci WroteColon
Vijadukt WroteColon

[b]
Halali druze al' ja sam pobornik davanja prilika talentima u nasim cirkus ligama ... ako ce talentovanom momku iz Visokog Ado, koji ne moze vise ni gore ni dole, uzimat' mjesto naredne 2 sezone da bi jos stagod ushichario pred kraj karijere onda [email protected] i to
[/b] ...

Harmandić je 'flegmatična-verzija' Bubija Šahinovića i s njim nema nafake a kamoli titule...
Uzaludan trošak i 'gušenje' nekog mladog, talentovanog, 'srednjaka'.
Ne bi mi smetalo da griješim, ali... Sve je moguće kada je jedan od najboljih igrača lige Davor Kadić....
Bosno moja poharana....

Fagus501
Kontakt:

PostPostao/la Fagus501 » 05 nov 2017, 19:16

Treba nekad pogledati pa komentarisati.[/quote]
[b]
Halali druze al' ja sam pobornik davanja prilika talentima u nasim cirkus ligama ... ako ce talentovanom momku iz Visokog Ado, koji ne moze vise ni gore ni dole, uzimat' mjesto naredne 2 sezone da bi jos stagod ushichario pred kraj karijere onda [email protected] i to
[/b] ...[/quote]

Harmandić je 'flegmatična-verzija' Bubija Šahinovića i s njim nema nafake a kamoli titule...
Uzaludan trošak i 'gušenje' nekog mladog, talentovanog, 'srednjaka'.
Ne bi mi smetalo da griješim, ali... Sve je moguće kada je jedan od najboljih igrača lige Davor Kadić....[/quote]
Znaju Zenicani da se u Bosni ne živi od titula nego od para.Sahinovic uzo vise para po našim federalnim ligama od neki naši reprezentativaca zna čovjek

zlatnidjecaci
Kontakt:

PostPostao/la zlatnidjecaci » 14 nov 2017, 20:03

Ado je majstor.Bosna sa Adom ili bez njega nije ista ekipa. To je momak pozitivac,kulturan,pristojan i vrhunski igrač. Visočka djeca koja su na pravom putu mogu puno toga naučiti od njega. Njegova igra je racionalna a asistencije magične. On nije tu zbog golova. Poziv u repku je Bilijeva nebuloza ali kad smo več kod toga Ado je za Karačiča majstor igre.I nemojte poredit Adu i Bubija. Fičo nikad nije bio blizu mercedesa a u ljudskim kvalitetima razlika je još veča.

Vijadukt
Kontakt:

PostPostao/la Vijadukt » 14 nov 2017, 21:26

zlatnidjecaci WroteColonAdo je majstor.Bosna sa Adom ili bez njega nije ista ekipa. To je momak pozitivac,kulturan,pristojan i vrhunski igrač. Visočka djeca koja su na pravom putu mogu puno toga naučiti od njega. Njegova igra je racionalna a asistencije magične. On nije tu zbog golova. Poziv u repku je Bilijeva nebuloza ali kad smo več kod toga Ado je za Karačiča majstor igre.I nemojte poredit Adu i Bubija. Fičo nikad nije bio blizu mercedesa a u ljudskim kvalitetima razlika je još veča.

Hvala sto si odgovorio u moje ime. Ja zaista nisam mogao da ucestvujem u diskusiji gdje se njih dvojica stavljaju u istu recenicu, nevezano zasto se stavljaju.
A koliko on zauzima mjesto djeci dovoljno pokazuju ucinci pojedinih igraca. Igraju kao preporodjeno. A tek koliko ce nauciti omladinci koji su prekomandovani u prvi tim.
Al stipu price, vrijeme ce pokazati ko je upravu.

Natrag na “Rukomet”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.