RK Bosna Visoko

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: RK Bosna Visoko

Post Postao/la samo_lijevo » 23 feb 2016, 15:04

Protiv Celika u kupu. :kafa:
Prvi mec u Zenici 2. marta.
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: RK Bosna Visoko

Post Postao/la samo_lijevo » 09 mar 2016, 20:19

@Liberty

Skopljak sve bolji i bolji. Silji kao nekada. Ako nastavi ovako zamisljam ga, ako nista, na sirem spisku. :D
Samo igra za pogresan klub.
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: RK Bosna Visoko

Post Postao/la Raonffa » 09 mar 2016, 20:41

Ene je za Ovčinu Štrlek :kafa:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: RK Bosna Visoko

Post Postao/la samo_lijevo » 09 mar 2016, 21:15

[youtube][/youtube]

:mrgreen:
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

LIBERTY
Postovi: 143
Pridružen/a: 16 feb 2015, 23:01
Kontakt:

Re: RK Bosna Visoko

Post Postao/la LIBERTY » 09 mar 2016, 23:06

samo_lijevo je napisao/la:@Liberty

Skopljak sve bolji i bolji. Silji kao nekada. Ako nastavi ovako zamisljam ga, ako nista, na sirem spisku. :D
Samo igra za pogresan klub.

Vidi se da mu se vratilo samopouzdanje i da ne igra više u grču. Isto tako, po mom mišljenju, njemu puno znači i kada je Žiga na golu, jer on najbolje baca kontre, možda i u cijeloj ligi. Slažem se da je Skopljak zaslužio da se nađe, makar, na širem spisku. Još da imamo igru na bekovskim pozicijama, pa da se i napravi koja akcija za krilo, sigurno bi se još više isticao. Eto Sloboda je najslabija ekipa u ligi, a ima brži protok lopte od nas, jer su ovi naši bekovi navikli da soliraju, što polako utiče i na ove mlađe igrače, Imamagića i Spahića, pa se i oni ponašaju kao ovi stariji i tu je moja zamjerka trenerima što ne poboljšaju taj segment igre. Drago mi je da Čabaravdića polako vračaju na njegovu prirodnu poziciju, organizatora igre, mada se vidi da nije dugo igrao na toj poziciji, ali kada malo ojača, sigurno će biti od koristi. Što se tiče opstanka, bit će guravo i sigurno da će mo morati dobiti najmanje jednu utakmicu na strani, a kakva nam je liga, tu bi trebalo i da se uprava kluba malo angažuje :shh:

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: RK Bosna Visoko

Post Postao/la samo_lijevo » 09 mar 2016, 23:12

LIBERTY je napisao/la:Drago mi je da Čabaravdića polako vračaju na njegovu prirodnu poziciju, organizatora igre, mada se vidi da nije dugo igrao na toj poziciji, ali kada malo ojača, sigurno će biti od koristi. Što se tiče opstanka, bit će guravo i sigurno da će mo morati dobiti najmanje jednu utakmicu na strani, a kakva nam je liga, tu bi trebalo i da se uprava kluba malo angažuje :shh:
Pravo mi je bilo drago kad sam veceras vidio da je ponovo poceo igrati na prirodnoj poziciji.

Ja sam skeptican sto se tice opstanka. Ali ajde ima jos 8 kola.
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: RK Bosna Visoko

Post Postao/la Raonffa » 10 mar 2016, 00:17

samo_lijevo je napisao/la:[youtube][/youtube]

:mrgreen:
Malo maalo :D
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

LIBERTY
Postovi: 143
Pridružen/a: 16 feb 2015, 23:01
Kontakt:

Re: RK Bosna Visoko

Post Postao/la LIBERTY » 10 mar 2016, 00:30

samo_lijevo je napisao/la:
LIBERTY je napisao/la:Drago mi je da Čabaravdića polako vračaju na njegovu prirodnu poziciju, organizatora igre, mada se vidi da nije dugo igrao na toj poziciji, ali kada malo ojača, sigurno će biti od koristi. Što se tiče opstanka, bit će guravo i sigurno da će mo morati dobiti najmanje jednu utakmicu na strani, a kakva nam je liga, tu bi trebalo i da se uprava kluba malo angažuje :shh:
Pravo mi je bilo drago kad sam veceras vidio da je ponovo poceo igrati na prirodnoj poziciji.

Ja sam skeptican sto se tice opstanka. Ali ajde ima jos 8 kola.
Slažem se, bit će teško. Dabogda da se protiv Gračanice šta odradi, šansa nam je Ilidža i ako se ostali rezultati potrefe, možda i ovu sezonu oseferamo nekako. Iz sezone u sezonu,patnja, valjda bude kakvih para pa da se pravi ekipa za vrha tabele. Sa par kvalitetnijih iskusnijih igrača ova ekipa se može, što bi naš svijet rekao, istesat

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: RK Bosna Visoko

Post Postao/la samo_lijevo » 12 mar 2016, 20:34

Sjajnom igrom u Gračanici visočki rukometaši stigli do zlata vrijednog boda: Gračanica – Bosna Centrotrans 24:24


slika

Analiza utakmice: Večeras smo, nakon sjajne pobjede visočkih nogometaša u Goraždu, gledali još jedan sjajan susret, ovog puta visočkog rukometnog kluba. Sjajna igra i dobra odbrana u drugom dijelu utakmice krasili su igru visočkih rukometaša na ovoj utakmici, te su upravo takvom igrom došli do zlata vrijednog boda na gostujućem terenu, remiziravši sa ekipom Gračanice rezultatom 24:24.

Prvo poluvrijeme visočki rukometaši otvorili su ne baš sjajnom predstavom, dopuštajući protivniku da se “odlijepi” u pojedinim trenucima čak i na četiri gola prednosti. Time su Visočani ugrozili mogućnost da dobro odigraju u nastavku utakmice, ali ni to nije bio problem za mlade rukometaše iz Visokog koji sjajnim preokretom u posljednjih 15 minuta prvog poluvremena dolaze do izjednačenja i blagog preokreta. Ipak, do kraja prvog dijela domaća ekipa se ponovo uključuje u igru i prvi dio utakmice završen je rezultatom 14:12 u korist domaćih igrača.

Sjajna predstava u drugom dijelu utakmice Visočane je dovela na korak do pobjede u ovoj utakmici, jedne od rijetkih na gostujućim terenima ove sezone. Furiozno krenuvši u drugo poluvrijeme Visočani su već u prvih pet minuta pokazali veći stepen zalaganja, volje i želje da dođu do pobjede, te su tako doveli utakmicu u egal. Naredne minute donose sjajnu odbranu visočkog tima, što rezultira i plodonosnim napadima, te Visočani na deset minuta prije kraja dolaze do dva gola prednosti, sa tek drugim vodstvom na ovom susretu. Posljednjih deset minuta okarakterisala su dva isključenja visočkih rukometaša, kao i katastrofalno ponašanje domaće publike koja je psovkama i pljuvanjem, odnosno, nesportskim ponašanjem ometala rukometaše visočke Bosne Centrotrans. Domaći igrači vješto su iskoristili takvu atmosferu da dođu do prednosti, ali ipak ni Visočani se nisu predavali te su na 45 sekundi prije kraja utakmice imali napad u svojim rukama i egal pri rezultatu 24:24.

Zadnji napad na utakmici završen je nesretno sa čak tri šuta koja su Visočani uputili na gol domaćih, nažalost neuspješno, te je utakmica završena rezultatom 24:24 i vrijednim bodom u gostima koji su ostvarili rukometaši visočke Bosne Centrotrans. Za klub koji se u ovim trenucima bori za opstanak u društvu najboljih rukometnih klubova BiH ovaj bod je zlata vrijedan i mogao bi označiti prekretnicu u igri visočkog kluba na šest kola prije kraja prvenstva.

Najbolji pojedinci u ovoj utakmici, a u redovima visočke Bosne Centrotrans bili su Burič sa sedam postignutih pogodaka, Grujić i Skopljak sa po pet pogodaka, a svoja tri pogotka dodao je i mladi Buljina.

Sjajnu partiju odigrao je i golman Visočana, Žiga, koji je u drugom poluvremenu upisao čak osam odbrana na svoj konto.

...

http://visoko.co.ba/uzivo-prenos-utakmi ... -ba/50307/
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: RK Bosna Visoko

Post Postao/la samo_lijevo » 16 mar 2016, 21:37

Fenomenalni Žiga svojim odbranama poslao Gradačac u niži rang: Bosna Centrotrans – Gradačac 31:23


Analiza utakmice: Sjajna partija visočkih rukometaša večeras protiv ekipe Gradačca i pobjeda rezultatom 31:23 dovela je ekipu Bosna Centrotrans na korak do ostvarenja ovosezonskog cilja. Opstanak, nakon duge borbe od početka proljetnog dijela sezone, nije nikada izgledao bliži, a ukoliko nastave u ovom tempu Visočani bi sigurno trebali i naredne sezone biti dijelom društva najboljih rukometnih klubova u BiH.

Pobjeda od velikih osam razlike ipak nije zarađena tako lahko kako izgleda, te vam u nastavku donosimo kratak presjek oba poluvremena.

Iako je nervoza vladala u redovima domaćih na početku utakmice, već nakon pet minuta dolazi do stabilizacije u igri i Visočani kreću u građenje svog vodstva. Nekoliko puta u toku poluvremena gradačački rukometaši pokušali su da smanje svoj zaostatak, ali na manje od -3 gola nisu uspjeli prići, te su Visočani uzvratili u nastavku prvog dijela za konačni rezultat od 16:11 nakon prvih trideset minuta utakmice.

Drugo poluvrijeme donosi nervoznu igru na obje strane terena, te u prvih pet minuta drugog poluvremena obje ekipe prave veliki broj tehničkih grešaka, što ne mijenja mnogo rezultat. Ipak, sa nekoliko sjajnih odbrana na startu drugog dijela, Žiga koji je na golu Bosne Centrotrans zamijenio Hadžića najavio je nešto bolju partiju u nastavku utakmice. Golijada domaćih se ubrzo nastavila te su punili mrežu gradačačke ekipe, dok je publika sa tribina skandirala gostima: Druga liga, druga liga. No, ni sve to nije izludilo gostujuće igrače koji su stalno navaljivali novim napadima, ali na sreću domaćeg tima na golu je bio večeras nepokorivi Žiga koji je sa trinaest odbrana bukvalno zatvorio sve prilaze golu i tako poslao ekipu Gradačca u niži rang takmičenja.

Posljednjih deset minuta utakmice proteklo je u dekoraciji rezultata, koji je na kraju glasio 31:23 u korist domaćeg tima.

Najbolji pojedinac na ovoj utakmici i najzaslužniji za pobjedu domaćeg tima, kako smo već kazali, bio je golman Žiga sa 13 upisanih odbrana, kojima je izludio goste iz Gradačca. A Žigu su u stopu pratili i Grujić sa osam postignutih pogodak, te Skopljak koji je dodao pet pogodaka u ovoj pobjedi domaćeg tima.

Ipak, ono što je najviše doprinijelo pobjedi u ovoj utakmici jeste što se cijela ekipa uključila u ovu utakmicu, pa je tako većina igrača postigla pogotke na ovoj utakmici i to sljedećim redom: Limo i Imamagić po četiri pogotka, Burić, Čabaravdić i Sirčo po dva pogotka, te Buljina i Bečak po jedan pogodak.

.... ostatak analize na http://visoko.co.ba/visocki-rukometasi- ... -ba/50776/
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: RK Bosna Visoko

Post Postao/la samo_lijevo » 01 apr 2016, 20:54

Bosna Centrotrans - Celik 40:25 (23:7)

Malo je reci da smo ih satrali. :opaopa:

Bravo djeco!!! :tokralju:

Cabaravdicu, doktore!!! :tokralju: :tokralju:
Sjajni Čabaravdić sa 9 golova predvodio Visočane do pobjede: Bosna Centrotrans – Čelik 40:25

Analiza utakmice: Večeras smo u sportskoj dvorani Franjevačkog samostana sv. Bonaventure u Visokom imali priliku da prisustvujemo sjajnom rukometnom dvoboju dva stara rivala i dva direktna konkurenta u borbi za opstanak u Premijer ligi BiH. Odličnu igru večeras su pokazali visočki rukometaši, koji su nakon završetka utakmice zasluženo slavili rezultatom 40:25.

Početak utakmice nije obećavao baš ovakvu partiju Visočana, te su obje ekipe nekako stidljivo otvorile utakmicu 26. kola Premijer lige BiH za rukometaš. Ipak, takva igra potrajat će samo do sedme minuta utakmice, kada Visočani kreću rešetati mrežu Zeničana sa iznimno velikim brojem uspješno realiziranih šuteva, što će na kraju rezultirati i pobjedom od 15 golova razlike. Do kraja prvog poluvremena potrajat će ovakva situacija na terenu, te ni u jednom trenutku Visočani neće dopustiti da njihova razlika padne ispod 15 golova prednosti, onda kada su tu prednost i stvorili. Krajnji rezultat prvog poluvremena glasio je 23:7 u korist visočkih rukometaša.

Drugi dio utakmice manje-više teći će u sličnom ritmu, s tim da su visočki rukometaši “smanjili gas i ubacili u manju brzinu”, te rutinski priveli ovu utakmicu kraju pobijedivši velikom razlikom pri, kako smo kazali, konačnom rezultatu 40:25.

Veliki broj rukometaša Bosne Centrotrans večeras se upisao u listu strijelaca, ali najefikasniji igrač domaće ekipe na ovoj utakmici bio je svakako mladi Čabaravdić, koji je sa 9 postignutih pogodaka predvodio svoju ekipu do pobjede u svojoj najboljoj utakmici sezone. Iza Čabaravdića, na listi strijelaca slijede Limo sa sedam pogodaka, te Grujić, Skopljak i Mušinbegović sa po šest postignutih pogodaka.

Dobru igru u odbrani pokazali su i golmani domaće ekipe, te su tako Hadžić i Žiga ukupno upisali 15 odbrana, od čega devet Hadžićevih i šest Žiginih.

Sve u svemu večeras smo bili svjedoci jedne historijske utakmice i sjajne partije rukometaša Bosne Centrotrans, koja je od ovog trenutka vjerovatno obezbijedila opstanak u Premijer ligi BiH.

...

http://visoko.co.ba/premijer-liga-bih-v ... -ba/53398/

Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

LIBERTY
Postovi: 143
Pridružen/a: 16 feb 2015, 23:01
Kontakt:

Re: RK Bosna Visoko

Post Postao/la LIBERTY » 02 apr 2016, 14:56

samo_lijevo je napisao/la:Bosna Centrotrans - Celik 40:25 (23:7)

Malo je reci da smo ih satrali. :opaopa:

Bravo djeco!!! :tokralju:

Cabaravdicu, doktore!!! :tokralju: :tokralju:
Sjajni Čabaravdić sa 9 golova predvodio Visočane do pobjede: Bosna Centrotrans – Čelik 40:25

Analiza utakmice: Večeras smo u sportskoj dvorani Franjevačkog samostana sv. Bonaventure u Visokom imali priliku da prisustvujemo sjajnom rukometnom dvoboju dva stara rivala i dva direktna konkurenta u borbi za opstanak u Premijer ligi BiH. Odličnu igru večeras su pokazali visočki rukometaši, koji su nakon završetka utakmice zasluženo slavili rezultatom 40:25.

Početak utakmice nije obećavao baš ovakvu partiju Visočana, te su obje ekipe nekako stidljivo otvorile utakmicu 26. kola Premijer lige BiH za rukometaš. Ipak, takva igra potrajat će samo do sedme minuta utakmice, kada Visočani kreću rešetati mrežu Zeničana sa iznimno velikim brojem uspješno realiziranih šuteva, što će na kraju rezultirati i pobjedom od 15 golova razlike. Do kraja prvog poluvremena potrajat će ovakva situacija na terenu, te ni u jednom trenutku Visočani neće dopustiti da njihova razlika padne ispod 15 golova prednosti, onda kada su tu prednost i stvorili. Krajnji rezultat prvog poluvremena glasio je 23:7 u korist visočkih rukometaša.

Drugi dio utakmice manje-više teći će u sličnom ritmu, s tim da su visočki rukometaši “smanjili gas i ubacili u manju brzinu”, te rutinski priveli ovu utakmicu kraju pobijedivši velikom razlikom pri, kako smo kazali, konačnom rezultatu 40:25.

Veliki broj rukometaša Bosne Centrotrans večeras se upisao u listu strijelaca, ali najefikasniji igrač domaće ekipe na ovoj utakmici bio je svakako mladi Čabaravdić, koji je sa 9 postignutih pogodaka predvodio svoju ekipu do pobjede u svojoj najboljoj utakmici sezone. Iza Čabaravdića, na listi strijelaca slijede Limo sa sedam pogodaka, te Grujić, Skopljak i Mušinbegović sa po šest postignutih pogodaka.

Dobru igru u odbrani pokazali su i golmani domaće ekipe, te su tako Hadžić i Žiga ukupno upisali 15 odbrana, od čega devet Hadžićevih i šest Žiginih.

Sve u svemu večeras smo bili svjedoci jedne historijske utakmice i sjajne partije rukometaša Bosne Centrotrans, koja je od ovog trenutka vjerovatno obezbijedila opstanak u Premijer ligi BiH.

...

http://visoko.co.ba/premijer-liga-bih-v ... -ba/53398/

Koja razlika u igri visočke Bosne, sa Čabaravdićem na poziciji organizatora igre. Ubrzao je igru maksimalno i na ovoj utakmici su izveli više kontri i polukontri nego u cijeloj sezoni i čini mi se da ovako nisu igrali od one zlatne poslijeratne generacije. Uživao sam sinoć na utakmici

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: RK Bosna Visoko

Post Postao/la samo_lijevo » 02 apr 2016, 18:21

LIBERTY je napisao/la:
Koja razlika u igri visočke Bosne, sa Čabaravdićem na poziciji organizatora igre. Ubrzao je igru maksimalno i na ovoj utakmici su izveli više kontri i polukontri nego u cijeloj sezoni i čini mi se da ovako nisu igrali od one zlatne poslijeratne generacije. Uživao sam sinoć na utakmici
Milina gledati. Svaka cast momcima. Jos kad uzmes u obzir da si igrao bez tri prvotimca ( Buric, Becak, Buljina).

Rekoh ja da ne treba zaliti za "zvijezdicama", ne mogu oni uzeti nama igraca kolilko ih mi mozemo proizvesti. Uzalud im trud da nas oslabe svako pola godine.
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: RK Bosna Visoko

Post Postao/la samo_lijevo » 13 apr 2016, 20:32

Svaka cast momcima na igri i borbenosti. Jednostavno nije do njih.
Publika posebno, igrali smo kod kuce. :mrgreen:
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

LIBERTY
Postovi: 143
Pridružen/a: 16 feb 2015, 23:01
Kontakt:

Re: RK Bosna Visoko

Post Postao/la LIBERTY » 13 apr 2016, 22:10

samo_lijevo je napisao/la:Svaka cast momcima na igri i borbenosti. Jednostavno nije do njih.
Publika posebno, igrali smo kod kuce. :mrgreen:

Kako kažeš, jednostavno nije bilo do igrača. Kada su sudije vidjele da prijeti katastrofa sarajevskoj Bosni,uzele su stvar u svoje ruke. Momcima se nema šta zamjeriti, idemo dalje.

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: RK Bosna Visoko

Post Postao/la no rules » 13 apr 2016, 23:17

Po završetku susreta desio se incident u kojem je učestvovao predsjednik kluba iz Visokog koji je pljunuo sudiju susreta Jovića.
očekujemo od novinara Tajića da ovaj čin makar osudi u novinama za koje radi , inače je krajnje neprofesionalno pisao o incidentu koji je dotični napravio i u Gračanici ...

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: RK Bosna Visoko

Post Postao/la samo_lijevo » 29 apr 2016, 22:02

Na ovaj način pokušavamo da izazovemo pozitivnu reakciju javnosti uoči posljednjeg kola rukometne Premijer lige BiH, uoči kojeg je naš klub u nezavidnoj situaciju, a najviše zahvaljujući u najmanju ruku sumnjivim rezultatima nekoliko utakmica u posljednjim kolima. Iako smo ove sezone na terenu uradili svoj posao časno i pošteno, drugi su nas doveli u situaciju da se bojimo za opstanak u društvu najboljih.
Direktor Handžić smatra da su rezultati na mečevima Krajina - Izviđač (32:23), Krajina - Vogošća (35:33), Derventa - Bosna (S) (23:25) previše čudni s obzirom na kvalitete Vogošće i Izviđača, te na kakav način Derventa igra kući, gdje je u posljednje dvije sezone izgubila vrlo mali broj utakmica, većinom od ekipa iz vrha.
- Rezultati u Cazinu i Derventi bacaju sumnju i tjeraju nas da se zapitamo ima li smisla igrati ovu ligu!? Nevjerovatno je da tako kvalitetne ekipe sebi dopuste takve poraze. Poznavajući kvalitet, tradiciju i historiju klubova poput Dervente, Izviđača i Vogošće, njihove navedene rezultate smatramo neracionalnim u pomalo, da se tako izrazim, bezobraznom pristupu mečevima, govori Handžić i nastavlja:
- Iako smo prije tri kola sami odlučivali o svojoj sudbini, sada smo dovedeni u poziciju da zavisimo od drugih. Pitamo se da li su neki klubovi privilegovani? Da li mi nekom smetamo, iako smo klub sa bogatom historijom i velikom tradicijom?! Da li je onaj koji kroji završnicu lige odavno odlučio da mi trebamo ispasti, te zašto nas nije obavijestio? Mi smo u protekloj sezoni uložili velike napore i sredstva da stvorimo respektabilan klub, prije svega, na administrativnom planu, a u želji da stvorimo dobru predispozciju da kroz naredne godine napravimo i igrački moćan tim za povratak u sami vrh bh. rukometa. Očito da razna mešetarenja, prije svih onih koji se, kao javno bune protiv istog, utječu na naš položaj u prvenstvu. Odlučni smo da se Premijer liga BiH treba i mora igrati na terenu 40x20, a ne van terena: u kafanama, na privatnim sijelima i na mjestima gdje rukometu nije mjesto.
Handžić za posljednja dešavanja u Premijer ligi BiH smatra da su krivci i u krovnoj kući bh. rukometa.
- Posljednjih sedmica postavili smo, prije svega sebi, ali postavljamo i drugima pitanje, posebno vodećim ljudima bh. rukometa: Da li klub koji ima stopostotni domaći igrački kadar, klub koji je sa svoje četiri omladinske selekcije već uspio izboriti završnice državnih prvenstava BiH, klub koji daje reprezentativce u svim državnim selekcijama treba da bude izbačen na način da mu drugi rade iza leđa i kroje sudbinu, bez obzira na to što mi svoj posao obavljamo časno i pošteno na terenu, a da u ligi ostaju klubovi koji su sastavljeni od legije stranaca (Bosna (S) i Krajina). Konkretno Bosna Sarajevo koja je od početka prvenstva privilegovana i kojoj se više puta na razne nelegalne načine izašlo u susret, posebno u prvom kolu, kada ekipa nije otputovala u Gradačac. Ta utakmica bila je registrovana 10:0 u korist Gradača, a Bosni je bio oduzet jedan bod. No, nakon toga taj rezultat i bodovi su poništeni, što je van svih pravila po propozicijama takmičenja Premijer lige BiH, i meč je ponovo odigran. Da li RK Krajina Cazin, koja je kvalitetom sigurno, a to će potvrditi i svi relevantni stručnjaci u BiH, jedna od najlošijih ekipa u prvenstvu mora opstati u prvenstvu zahvaljujući sudijskom paru Emir Dautović i Vejsil Beširević, koji na svaki mogući način pokušavaju utjecati na rezultate ove ekipe?! Tačnije utjecali su na delegiranje i suđenje mečeva Krajine.
Handžić ističe sumnju da bi rezultati posljednjeg kola mogli utjecati na sudbinu Bosne Centrotrans, ali vjeruje u poštenje klubova, koji su domaćini ekipama iz opasne zone.
- Vjerujemo i nadamo se da će posljednje kolo donijeti normalne rezultate i da će svi klubovi ostvariti sportske rezultate. U tom slučaju svakom onom ko na terenu pokaže da je zaslužio bodove ćemo čestitati, no vidljivo je, iako je javna tajna, pred očima rukovodstva Saveza i svih rukometnih radnika u BiH, da neki klubovi pokušavaju na razne načine da prvenstvo učinimo neregularnim. Izražavamo nadu da će klubovi koji su domaćini našim konkurentima za opstanak u skladu sa svojom tradicijom i sportskim rezultatima, koje krase rukometne sredine poput Prijedora, Gradačca i Gračanice, odigrati časno i pošteno, te ostvariti realne rezultate. Nadamo se da pomenuti klubovi neće podleći bilo kakvim pritiscima, posebno onim koji nemaju bilo kakave veze sa rukometom i domaćim šampionatom, istakao je Handžić, koji je najavio da u slučaju da drugi klubovi i rezultati pošalju Bosnu u drugu ligu klub neće učestvovati u završnici Kupa, te...
- Plasman na F4 Kupa smo izborili također časno i pošteno, ali u slučaju da nečasne radnje odluče o našem putu u niži rang Upravani odbor kluba razmatra da odustanemo od takmičenja, bez obzira na kazne i sankcije. Odustat ćemo od završnica omladinskih takmičenja, iako, ponavljam, imamo četiri ekipe u svim kategorijama. Razmatramo i da našim igračima ne dopustimo igranje za državne timove, završio je Handžić.

:salut: Za zadnje tri recenice.
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

Avatar
gradacac10
Postovi: 924
Pridružen/a: 19 okt 2011, 09:36
Kontakt:

Re: RK Bosna Visoko

Post Postao/la gradacac10 » 29 apr 2016, 22:10

Gradacac ide pobijediti. Sportski pozdrav, iako ni Celik ni Bosna, pored Krajine, Zrinjskog i Bosne S.ne zasluzuju da ispadnu.

zavidovicanin
Postovi: 23
Pridružen/a: 31 jan 2014, 12:55
Kontakt:

Re: RK Bosna Visoko

Post Postao/la zavidovicanin » 29 apr 2016, 22:41

ne znam sta bi vama iz bosne rekao pa covjece pises nebuloze pa prosle sezone ste sjebali krivaju i ona umjesto vas ispade u federalnu ligu vama su bodovi bili oduzeti zbog lopovluka sa registracijom hurema i vi ste bili na tabeli iza krivaje i sada vi pisete o nekoj regularnosti znaci vi i gradacac kao i prosle godine

LIBERTY
Postovi: 143
Pridružen/a: 16 feb 2015, 23:01
Kontakt:

Re: RK Bosna Visoko

Post Postao/la LIBERTY » 29 apr 2016, 22:59

zavidovicanin je napisao/la:ne znam sta bi vama iz bosne rekao pa covjece pises nebuloze pa prosle sezone ste sjebali krivaju i ona umjesto vas ispade u federalnu ligu vama su bodovi bili oduzeti zbog lopovluka sa registracijom hurema i vi ste bili na tabeli iza krivaje i sada vi pisete o nekoj regularnosti znaci vi i gradacac kao i prosle godine

Ti očito nisi pratio prošlu sezonu. Bosna je završila na 7 mjestu i zbog greške ljudi u savezu, prilikom registracije Hurema, drugi su to pokušali prišiti Bosni. Tako da evo drugu godinu pokušavaju da nas neregularno izbace iz lige. Ali razumijem te, kompleks je čudo, dobro su vas drale ove Bosnine generacije 94 i 96, jelde? :opaopa:

Odgovori

Natrag na “Rukomet”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.