RK Bosna Visoko

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: RK Bosna Visoko

Post Postao/la samo_lijevo » 30 apr 2016, 20:15

Ako nas ovo ne opameti nece nista. Valjda su svi rukometni "strucnjaci" sto pametuju u prazno konacno shvatili kako stvari stoje.
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

LIBERTY
Postovi: 143
Pridružen/a: 16 feb 2015, 23:01
Kontakt:

Re: RK Bosna Visoko

Post Postao/la LIBERTY » 30 apr 2016, 20:37

samo_lijevo je napisao/la:Ako nas ovo ne opameti nece nista. Valjda su svi rukometni "strucnjaci" sto pametuju u prazno konacno shvatili kako stvari stoje.
Tacno tako. Svaka cast "rukometnim radnicima" u savezu, kada su nastimali da izbace najmlađu ekipu u ligi. Mali savjet upravi i clanovima "veterani Bosne" da obavezno zovu "velikog prijatelja" visoćkog rukometa Tahirovića na svećanosti i jubilarne utakmice, kako su ga i dosad zvali

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: RK Bosna Visoko

Post Postao/la samo_lijevo » 30 apr 2016, 20:56

LIBERTY je napisao/la:
samo_lijevo je napisao/la:Ako nas ovo ne opameti nece nista. Valjda su svi rukometni "strucnjaci" sto pametuju u prazno konacno shvatili kako stvari stoje.
Tacno tako. Svaka cast "rukometnim radnicima" u savezu, kada su nastimali da izbace najmlađu ekipu u ligi. Mali savjet upravi i clanovima "veterani Bosne" da obavezno zovu "velikog prijatelja" visoćkog rukometa Tahirovića na svećanosti i jubilarne utakmice, kako su ga i dosad zvali
Ma kakvi veterani. Ti samo pametuju. Kad treba nesto uraditi onda imaju jedan te isti razlog zbog cega ko fol ne mogu. Samo ispuniti ono sto su sinoc rekli.
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: RK Bosna Visoko

Post Postao/la samo_lijevo » 30 apr 2016, 21:31

Mirza Handžić: Bosna Centrotrans će vjerovatno istupti iz svih takmičenja zbog sramotne završnice Premijer lige BiH

Završeno je i posljednje kolo Premijer lige BiH za rukometaše, u kojoj su se ove sezone takmičili visočki rukometaši koji će se, ipak, od naredne sezone preseliti u niži rang takmičenja. Sramotna završnica Premijer lige BiH u kojoj je, kako smatra rukometna javnost u Visokom i BiH, namješten veliki broj utakmica na štetu visočke Bosne Centrotrans, razočarala je mnoge ljubitelje rukometa.

Iako su Visočani slavili u posljednjem kolu Premijer lige, pobijedivši rukometaše Maglaja u Visokom, rezultatom 40:35, takav rezultat je samo Pirova pobjeda jer su i u ostalim susretima posljednjeg kola slavili direktni protivnici Bosne i poslali visočki rukometni kolektiv u nižerangirano takmičenje.

Po završetku utakmice Bosna Centrotrans – Maglaj iskoristili smo priliku da razgovaramo sa Mirzom Handžićem, direktorom visočkog rukometnog kluba. Handžić je, sa posebnim osvrtom na jučerašnju izjavu da će sve selekcije Bosne istupiti iz svih takmičenja u slučaju ispadanja iz Premijer lige, govorio za novinare Visoko.co.ba o daljim potezima u narednim danima.

“Pred nama su prvomajski praznici te ćemo nakon ove, zaista sramotne, završnice Premijer lige BiH malo smiriti strasti kako bi naredne sedmice odlučili o daljim koracima. Poražavajuća je činjenica da je Bosna Centrotrans ispala iz premijerligaškog društva zbog raznih malverzacija drugih klubova i prosto nevjerovatnih rezultata koje su ostvarile Krajina, Bosna (S) i Čelik u posljednja tri kola. Pitanje je ustvari kako uopće nadležne strukture mogu legalizirati ove rezultate, koji su nevjerovatni, jer je teško očekivati da autsajderi uzmu bodove prvoj i drugoj ekipi na tabeli.” – govorio je ovom prilikom Handžić za portal Visoko.co.ba, dodavši:

“Naredne sedmice ćemo, sigurno, organizirati sastanak Upravnog odbora i Skupštinu kluba, gdje ćemo odlučiti dalju sudbinu svih selekcija RK Bosna Centrotrans, jer ako budemo opravdali i prešutili ovako sramotne rezultate teško da možemo očekivati pozitivnu i povoljnu budućnost sporta, posebice rukometa u Bosni i Hercegovini. Nakon što održimo ta dva sastanka bit će poznato više detalja, koje ćemo u narednim danima izložiti cjelokupnoj javnosti, ali jedno je sigurno – Bosna Centrotrans neće preći olako preko ovako poražavajuće završnice Premijer lige BiH. Najvjerovatnija mogućnost je da će sve selekcije Bosne Centrotrans istupiti iz svih takmičenja, kao svojevrstan vid pobune protiv sramotnih postupaka pojedinaca i klubova u završnici Premijer lige BiH, kao i zbog ispadanja našeg kluba iz premijerligaškog društva.

Mi kao klub sa velikom historijom i tradicijom, iz grada koji je poznat kao rukometna sredina, tražit ćemo da se ovakvo stanje u bh. rukometu mijenja, za dobrobit svih klubova. A nadamo se da ćemo naići na podršku kako javnosti, tako i drugih klubova i sportskih djelatnika.”

U narednim danima novinari portala Visoko.co.ba će pratiti razvoj situacije u visočkom rukometnom klubu, kao i u drugim klubovima i Rukometnom savezu BiH, te ćete sve informacije o budućnosti rukometa u Visokom moći pronaći na vašem omiljenom portalu Visoko.co.ba, jedinom izvoru informacija iz Visokog i okoline.


http://visoko.co.ba/mirza-handzic-bosna ... bih/58251/
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: RK Bosna Visoko

Post Postao/la samo_lijevo » 01 maj 2016, 17:51

Komentar Zdenka Antovića na ispadanje Bosne C. iz Premijer lige: Neko trlja ruke, a neko tuguje

Mnogi ljubitelji i poštovaoci rukometa, kakav je visočki rukometni stručnjak Zdenko Antović, koji je proteklu sezonu proveo na klupi visočke Bosne Centrotrans, javno su iznijeli stav o sramotnoj završnici Premijer lige za rukometaše i sumnjivim mečevima koji su odigrani u posljednjih nekoliko kola. Na svom facebook profilu Antović je sinoć kratko analizirao posljednje kolo, što možete pročitati u nastavku.

“Krajina iz Cazina ‘lagano’ pobijedila u Prijedoru do danas (jučer op. ur.) nesavladivog domaćina rezultatom 31:37 (16:20). Bosna Sarajevo nakon pobjede u Derventi, pobijedila i na gostovanju u Gračanici rezultatom 27:30 (16:17).
Čelik poslije poslije pobjede u zaostaloj utakmici od prije tri dana (iz 22. kola?!) zasluženo pobijedio u Gradačcu u okviru današnjeg (jučerašnjeg) 30-og kola rezultatom 26:36 (9:18).

Ostali rezultati:

Bosna Visoko – Maglaj 40:35,
Konjuh – Izviđač 33:35,
Derventa – Zrinjski 34:26,
Sloboda – Sloga 21:33,
Vogošća – Igman 10:0.

Svim ekipama koje su se spašavale od ispadanja (Krajina, Bosna (S) i Čelik) čestitam na ‘dobro tempiranoj’ formi koja je doprinijela njihovoj ‘nesavladivosti’ u posljednja tri kola, prije svega na stranim terenima.

Iskrene čestitke Izviđaču na pobjedi u Živiniciama i uspjelom ‘povratku u život’ nakon poraza od pobratima Zrinjskog i katastrofe od minus 9 u Cazinu od strašne Krajine, prije nekoliko dana.

Iskrene čestitke RK Vogošća na osvojenom drugom mjestu, sa nadom da će u doigravanju poboljšati sopstvenu odbranu nakon ‘iznenadno’ primljenih 36 golova u Cazinu prije sedam dana.

Iskrene čestitke Derventi na osvojenom četvrtom mjestu, uz želju da što prije zaboravi jedini poraz (od nejakih) na svom prije desetak dana, konkretno od sarajevske Bosne.

Premijer ligu napuštaju: Igman, Sloboda, Gradačac, Gračanica, od ranije, te Bosna Visoko, od danas (jučer), nakon utakmica u Prijedoru, Gradačcu i Gračanici.

Bosna Visoko ispada sa 41-im bodom zbog slabijeg međusobnog susreta sa Bosnom Srajevo, te zaostatkom od jednog bodua u odnosu na Krajinu i Čelik.

Svim rukometnim smrdljivcima (pojedincima i klubovima – oni će se lako prepoznati) poklanjam rukometnu loptu koju sam namjenski i lično snimio.

rukometna lopta

U mini-ligi za prvaka igrat će Borac Banja Luka, Izviđač, Vogošća i Maglaj. Navijam za Maglaj, pa za Borac (Maglaj mi je više Bosanac), a Izviđaču i Vogošći, jedni od kreatora Premijer lige, želim sve najgore uz ugodne šumove lijepe Une.

Ekipama koje su zadržale premijerligaški status (ne samo večerašnjim), a koje žive od “legije stranaca”, želim uspješan lov na igrače proizvedene znojem, trudom, znanjem i tradicijom.

Lovci dobro došli u Visoko, mnogima je to i bio cilj!!!”

http://visoko.co.ba/komentar-zdenka-ant ... uje/58275/
Bravo Zdeno!
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

Avatar
paulus
Postovi: 4359
Pridružen/a: 18 sep 2013, 12:27
Kontakt:

Re: RK Bosna Visoko

Post Postao/la paulus » 19 maj 2016, 12:55

U koju mi sad ligu idemo sjever i jug i ko nam je pretnja za povratak
Kadusicu sipu ga, hrpa vanago !!!

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: RK Bosna Visoko

Post Postao/la samo_lijevo » 20 maj 2016, 15:11

paulus je napisao/la:U koju mi sad ligu idemo sjever i jug i ko nam je pretnja za povratak
Jug. Niko ali to opet zavisi od igrackog kadra. Nema vise igraca tipa Vladana u omladinskom pogonu.
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: RK Bosna Visoko

Post Postao/la samo_lijevo » 28 maj 2016, 18:12

Bravo omladino, odlicno smo odigrali. Drzali smo profesionalce 58. minuta. Glavu gore.
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

LIBERTY
Postovi: 143
Pridružen/a: 16 feb 2015, 23:01
Kontakt:

Re: RK Bosna Visoko

Post Postao/la LIBERTY » 28 maj 2016, 18:29

samo_lijevo je napisao/la:Bravo omladino, odlicno smo odigrali. Drzali smo profesionalce 58. minuta. Glavu gore.
Tamam sam se malo ohladio od one bruke u zavrsnici prvenstva i poslije ove utakmice opet covjeka obuzme neka muka sto su ovu djecu izbacili iz lige. Uprava kluba mora sve poraditi da zadrzi okosnicu ekipe, i sljedeće godine, ako bude mogućnosti, praviti ekipu za vrha tabele. Bravo djeco


Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: RK Bosna Visoko

Post Postao/la samo_lijevo » 22 jun 2016, 16:16

Logican potez. Ko ce,bola, gledati nepravdu. Jeste velika steta jer se dobro radilo zadnjih par godina, napredak je uocljiv u svim segmetima, ali ne mozes ti protiv vjetrenjaca.
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: RK Bosna Visoko

Post Postao/la samo_lijevo » 25 sep 2016, 18:30

Bosna Centrotrans-Turbina Jablanica 48:6 (28:0)
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

samosingle
Postovi: 183
Pridružen/a: 21 mar 2014, 19:01
Kontakt:

Re: RK Bosna Visoko

Post Postao/la samosingle » 25 sep 2016, 19:48

samo_lijevo je napisao/la:Bosna Centrotrans-Turbina Jablanica 48:6 (28:0)
bez gola na poluvremenu!? samo 6 u drugom!? pa kakva je to ekipa???

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: RK Bosna Visoko

Post Postao/la samo_lijevo » 25 sep 2016, 19:53

samosingle je napisao/la:
samo_lijevo je napisao/la:Bosna Centrotrans-Turbina Jablanica 48:6 (28:0)
bez gola na poluvremenu!? samo 6 u drugom!? pa kakva je to ekipa???
Djeca, ali bas djeca. Neozbiljno totalno. Imas na fejsbuk stranici Bosne pres konferenciju gdje je Zdeno sve objasnio.
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: RK Bosna Visoko

Post Postao/la no rules » 26 sep 2016, 12:34

Prve lige su odron , Bihac koji je prosle godine zauzeo trece mjesto u subotu izgubio od Gracanice 51:16.

LIBERTY
Postovi: 143
Pridružen/a: 16 feb 2015, 23:01
Kontakt:

Re: RK Bosna Visoko

Post Postao/la LIBERTY » 01 okt 2016, 23:24

Rukometasi Bosne Centrotrans slavili u Čapljini

U okviru 2.kola Prve rukometne lige Federacije RK Bosna Centrotrans je gostovala kod ekipe Čapljine i slavila pobjedu 32:28 (16:16).

Najefikasniji u visočkom timu je bio Čabaravdić sa devet golova, zatim Imamagić sa osam. Spahić je dao četiri gola, a Žiga odličan golman sa 13 odbrana.

U trećem kolu narednog vikenda RK Bosna Centrotrans dočekuje Velež iz Mostara.

visoko.co.ba

shaman7
Postovi: 2044
Pridružen/a: 11 apr 2009, 14:39
Kontakt:

Re: RK Bosna Visoko

Post Postao/la shaman7 » 02 okt 2016, 19:47

LIBERTY je napisao/la:Rukometasi Bosne Centrotrans slavili u Čapljini

U okviru 2.kola Prve rukometne lige Federacije RK Bosna Centrotrans je gostovala kod ekipe Čapljine i slavila pobjedu 32:28 (16:16).

Najefikasniji u visočkom timu je bio Čabaravdić sa devet golova, zatim Imamagić sa osam. Spahić je dao četiri gola, a Žiga odličan golman sa 13 odbrana.

U trećem kolu narednog vikenda RK Bosna Centrotrans dočekuje Velež iz Mostara.

visoko.co.ba
jedva, a i vole vas sudije ;)

LIBERTY
Postovi: 143
Pridružen/a: 16 feb 2015, 23:01
Kontakt:

Re: RK Bosna Visoko

Post Postao/la LIBERTY » 02 okt 2016, 23:32

shaman7 je napisao/la:
LIBERTY je napisao/la:Rukometasi Bosne Centrotrans slavili u Čapljini

U okviru 2.kola Prve rukometne lige Federacije RK Bosna Centrotrans je gostovala kod ekipe Čapljine i slavila pobjedu 32:28 (16:16).

Najefikasniji u visočkom timu je bio Čabaravdić sa devet golova, zatim Imamagić sa osam. Spahić je dao četiri gola, a Žiga odličan golman sa 13 odbrana.

U trećem kolu narednog vikenda RK Bosna Centrotrans dočekuje Velež iz Mostara.

visoko.co.ba
jedva, a i vole vas sudije ;)
Ma ja, ko i prošle sezone

shaman7
Postovi: 2044
Pridružen/a: 11 apr 2009, 14:39
Kontakt:

Re: RK Bosna Visoko

Post Postao/la shaman7 » 02 okt 2016, 23:34

LIBERTY je napisao/la:
shaman7 je napisao/la:
LIBERTY je napisao/la:Rukometasi Bosne Centrotrans slavili u Čapljini

U okviru 2.kola Prve rukometne lige Federacije RK Bosna Centrotrans je gostovala kod ekipe Čapljine i slavila pobjedu 32:28 (16:16).

Najefikasniji u visočkom timu je bio Čabaravdić sa devet golova, zatim Imamagić sa osam. Spahić je dao četiri gola, a Žiga odličan golman sa 13 odbrana.

U trećem kolu narednog vikenda RK Bosna Centrotrans dočekuje Velež iz Mostara.

visoko.co.ba
jedva, a i vole vas sudije ;)
Ma ja, ko i prošle sezone
Ja sam samo realan i govorim za ovu utakmicu, bilo raje dole i gledalo je. Pratim Bosnu i drag mi je klub nevjerovatno, cisto iskreno i nista drugo. Da se mi potucemo iduce kolo pa kako god :)

LIBERTY
Postovi: 143
Pridružen/a: 16 feb 2015, 23:01
Kontakt:

Re: RK Bosna Visoko

Post Postao/la LIBERTY » 08 okt 2016, 21:02

Bosna-Velez 32-21

Bosna dobila, naravno, opet uz pomoc sudija

Odgovori

Natrag na “Rukomet”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.